Oldal: 22 / 23 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó
Találatok: 526 - 550 (568 összesen)

Téma: F1 2010

  1. #526
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    728
    Idézet Eredetileg kishawer írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy hallom azért előtúrtak a jó Chandhoknak egy V10-s rönyómotort. Biztos ami biztos.

  2. #527
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Hát halljátok, ez a pálya alulmúlja minden várakozásomat.
    Ritmustalan, lassabb, gyorsabb kanyarok tömkelege egymás után, tisztára mint az idei Bahrein verzió. Borzalmas. Az a kis domborzat visz bele némi színt, de az meg nem Tilke elem, hanem ott volt. Bár legalább nem tüntették el...
    Ez a videó után imádkozom, hogy ne is készüljön el. Ez valami borzalom.
    Ráadásul mintha még egy aszfaltréteg hiányozna is.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  3. #528
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Motorok

    Nyolc motort lehet egy évben elhasználni, a kilencediknél már rajthelyes bünti jár. James Allennél megtaláltam összeszedve, hogy ki hányadik motorjával futott Monzában:

    01 McLaren Mercedes Jenson Button 7
    02 McLaren Mercedes Lewis Hamilton 7
    03 Mercedes Benz Michael Schumacher 7
    04 Mercedes Benz Nico Rosberg 7
    05 RBR Renault Sebastian Vettel 7
    06 RBR Renault Mark Webber 6
    07 Ferrari Felipe Massa 8
    08 Ferrari Fernando Alonso 8
    09 Williams Cosworth Rubens Barrichello 6
    10 Williams Cosworth Nico Hülkenberg 7
    11 Renault Robert Kubica 6
    12 Renault Vitaly Pertrov 6
    14 Force India Mercedes Adrian Sutil 7
    15 Force India Mercedes Vitantonio Liuzzi 7
    16 STR Ferrari Sébastien Buemi 7
    17 STR Ferrari Jaime Alguersuari 7
    18 Lotus Cosworth Jarno Trulli 7
    19 Lotus Cosworth Heikki Kovalainen 7
    20 HRT Cosworth Sakon Yamamoto 7
    21 HRT Cosworth Bruno Senna 7
    22 BMW Sauber Ferrari Pedro De La Rosa/Nick Heidfeld 9
    23 BMW Sauber Ferrari Kamui Kobayashi 7
    24 Virgin Cosworth Timo Glock 7
    25 Virgin Cosworth Lucas Di Grassi 7


    ++
    Öt futammal a vége előtt így néznek ki az esélyek

    Kód:
    			dec.23	dec.31	jan.26   febr.25.   jún.2.   szept.15.
    Mark Webber		26.00	26.00	35.00    18.00       3.30      2.80
    Lewis Hamilton		 4.25	 4.25	 5.35     6.00       4.00      4.00
    Sebastian Vettel	 7.00	 8.00	 7.00     5.00       3.50      4.50
    Fernando Alonso		 4.50	 4.75	 4.25     3.50       7.50      4.50
    Jenson Button		12.00	12.00	15.00    11.00       8.00     15.00
    Nico Rosberg		12.00	14.00	14.00    26.00      51.00      n.a.
    Felipe Massa		14.00	14.00	15.00    13.00      67.00      n.a.
    Michael Schumacher 	 5.00	 4.50	 4.50     5.50      81.00      n.a.
    Robert Kubica		31.00	31.00	31.00    51.00     101.00      n.a.
    Kamui Kobajasi           n.a.    n.a.    n.a.    41.00       n.a.      n.a.
    Utoljára módosította: Leo67; 2010. 09. 15. 12:37.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #529
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Érdekes lesz, mert nyilván jobb a 10 rajthelyes bünti az új motor miatt, ám szerintem azt nem szívesen választják a top csapatok, a használt motorral viszont ki lehet esni. Ferrari külön érdekes, de pl. a Rönósok milyen jól spóroltak.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  5. #530
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes lesz, mert nyilván jobb a 10 rajthelyes bünti az új motor miatt, ám szerintem azt nem szívesen választják a top csapatok, a használt motorral viszont ki lehet esni. Ferrari külön érdekes, de pl. a Rönósok milyen jól spóroltak.
    Mondjuk ez csalóka mert csak azt mutatja, hogy hányadik motornál tartanak. Én úgy tudom, hogy vissza lehet simán rakni korábban használt motorokat és benne van a pakliban, hogy pl. Monza kedvéért a Ferka berakott 1-1 új motort hogy azt csutkára tekerhessék míg a korábban használt motorok közt is lehet olyan amit csak 1szer használtak.

  6. #531
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez csalóka mert csak azt mutatja, hogy hányadik motornál tartanak. Én úgy tudom, hogy vissza lehet simán rakni korábban használt motorokat és benne van a pakliban, hogy pl. Monza kedvéért a Ferka berakott 1-1 új motort hogy azt csutkára tekerhessék míg a korábban használt motorok közt is lehet olyan amit csak 1szer használtak.
    Nyilván, ezt írtam én is, hogy két út van
    a) új motor + bünti
    b) használt motor
    Kíváncsi leszek ki melyiket vállalja be. A Ferrari pl. sok motort kukázott év elején, sztem ők nem ússzák meg az a) nélkül a szezont. Míg a Red Bull, vagy a Meki lehet úgy spórolt, hogy a használtakkal is végig érnek.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  7. #532
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540
    Olvastam egy olyan kósza hírt, hogy ha jövőre Schumi már nem indulna, akkor esetleg Sutil ülne a helyére. Hogy ez mennyire kacsa vagy sem, azt nem tudom, de mindenesetre örülnék neki, ügyes a srác és hátha jövőre a Merci és versenyképesebb lesz, szóval szerintem ő megérdemelne egy lehetőséget és egész jó párost alkotnának Nico-val.

  8. #533
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Olvastam egy olyan kósza hírt, hogy ha jövőre Schumi már nem indulna, akkor esetleg Sutil ülne a helyére. Hogy ez mennyire kacsa vagy sem, azt nem tudom, de mindenesetre örülnék neki, ügyes a srác és hátha jövőre a Merci és versenyképesebb lesz, szóval szerintem ő megérdemelne egy lehetőséget és egész jó párost alkotnának Nico-val.
    Ez csakis kacsa lehet

  9. #534
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Ez csakis kacsa lehet
    Ez nemhogy kacsa, hanem egyenesen .

    Persze Sutil jó arc, de ha ő megérdemelne egy jó autót, akkor MS nem érdemelné meg a munkája gyümölcsét, ha már végig kínlódja ezt a szezont?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #535
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nemhogy kacsa, hanem egyenesen .

    Persze Sutil jó arc, de ha ő megérdemelne egy jó autót, akkor MS nem érdemelné meg a munkája gyümölcsét, ha már végig kínlódja ezt a szezont?
    Hát nem tudom..., szerintem ha jövőre lesz is Merci gyümölcs, nem tartom valószínűnek, hogy MS idei munkájának lesz a termése. Érdemei elismerése mellett szimplán csak úgy érzem, hogy eljárt felette az idő ehhez a sporthoz, és szívesen megnéznék egy általam tehetségesnek tartott versenyzőt egy jó autóban.

  11. #536
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem tudom..., szerintem ha jövőre lesz is Merci gyümölcs, nem tartom valószínűnek, hogy MS idei munkájának lesz a termése. Érdemei elismerése mellett szimplán csak úgy érzem, hogy eljárt felette az idő ehhez a sporthoz, és szívesen megnéznék egy általam tehetségesnek tartott versenyzőt egy jó autóban.
    Az számomra nem derült ki idén, hogy lassult-e, és ha igen, mennyit. Persze ez szubjektív.
    De azért Monzában is néztem onboard köreit, piszok keményen nyomja, rázókőtől rázókőig, úgyhogy én másra tippelek.
    Arra, amit korábban is lehetett sejteni, csak nem nagyon volt rá bizonyíték: azaz hogy ő egy bizonyos autóval jó, azzal viszont verhetetlen. Viszont valszeg annyira ilyen beállítottságú, hogy a többieknél kevésbé képes változtatni a vezetési stílusán, ez látszik idén is. A Ferrarinál ráment 3 éve, de onnantól olyan volt az autó amilyet ő akart, aztán csak annyi változott, hogy az adott autó a többihez képest milyen volt.
    Azt meg azét szerintem nem lehet elvitatni, hogy autófejlesztésben top3-as.
    Tehát ha javul a Merci, abban tuti lesz szerepe, és szerintem fog javulni.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #537
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Az számomra nem derült ki idén, hogy lassult-e, és ha igen, mennyit. Persze ez szubjektív.
    De azért Monzában is néztem onboard köreit, piszok keményen nyomja, rázókőtől rázókőig, úgyhogy én másra tippelek.
    Arra, amit korábban is lehetett sejteni, csak nem nagyon volt rá bizonyíték: azaz hogy ő egy bizonyos autóval jó, azzal viszont verhetetlen. Viszont valszeg annyira ilyen beállítottságú, hogy a többieknél kevésbé képes változtatni a vezetési stílusán, ez látszik idén is. A Ferrarinál ráment 3 éve, de onnantól olyan volt az autó amilyet ő akart, aztán csak annyi változott, hogy az adott autó a többihez képest milyen volt.
    Azt meg azét szerintem nem lehet elvitatni, hogy autófejlesztésben top3-as.
    Tehát ha javul a Merci, abban tuti lesz szerepe, és szerintem fog javulni.
    Hogy nem az ő érdeme lesz, úgy értettem, hogy nincs tesztelési lehetőség és így nem sokat lehet hozzátenni a számítógépes szimulációhoz meg a szélcsatornához. A verseny hétvége szerintem kevés ehhez. Másrészt ki tudja, hogy milyen lesz a jövő évi gumi, valamint Ross Brown is valami olyat mondott, hogy nem MS köré építik a jövő évi autót. Nyilván idén is elmondta a tapasztalatait és észrevételeit az autóval kapcsolatban, viszont én egy fikarcnyi javulást sem vettem észre. Sőt év elején azért csak-csak meg volt a Q3, mostanában meg rendre nincs. Ne érts félre, szívesen látnék egy futamgyőztes 40 éves Schumi-t, de talán az is igaz, hogy egy 40 éves Schumi már nem lehet olyan, mint amilyen a 30 éves volt.

  13. #538
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy nem az ő érdeme lesz, úgy értettem, hogy nincs tesztelési lehetőség és így nem sokat lehet hozzátenni a számítógépes szimulációhoz meg a szélcsatornához. A verseny hétvége szerintem kevés ehhez. Másrészt ki tudja, hogy milyen lesz a jövő évi gumi, valamint Ross Brown is valami olyat mondott, hogy nem MS köré építik a jövő évi autót. Nyilván idén is elmondta a tapasztalatait és észrevételeit az autóval kapcsolatban, viszont én egy fikarcnyi javulást sem vettem észre. Sőt év elején azért csak-csak meg volt a Q3, mostanában meg rendre nincs. Ne érts félre, szívesen látnék egy futamgyőztes 40 éves Schumi-t, de talán az is igaz, hogy egy 40 éves Schumi már nem lehet olyan, mint amilyen a 30 éves volt.
    Igen, a tesztelés teljes tiltása nekem nagyon szúrja a szemem.
    Persze amellett, hogy papíron költségkímélő, a FIA-nak is kapóra jön, hiszen plusz random faktort visz az egészbe, vannak meglepetések bőven.

    Az idei autó, hát igen, nem javult, sőt. Ennek egyik oka szerintem, hogy alapból nem jó, így nem is tudtak rajta érdemben javítani, az F csatárnét sem sikerült megoldaniuk, vagy ha valami keveset fejlődtek is, a többiek többet, végül tehát hátrébb vannak. A másik pedig, hogy kábé a szezon felétől már nem is az idei volt a high priority.

    A jövő évinél persze vannak ismeretlen tényezők (Pirelli), de eleve összemérhetetlenül jobb helyzetből indulnak mint az ideivel: a szezon felétől erre fókuszálnak, míg tavaly a bajnokság végéig az aktuálisat fejlesztették. Nyilván nem novemberben álltak neki az újnak, de azért sokat számít.

    Na mind1, én bízom RB-ban és MS-ben is, jócskán színesítené a képet, ha ő is a dobogóért mehetne minden versenyen. Valamint kíváncsi lennék, hogy az, hogy Rosberg gyorsabb nála, az állandó, vagy csak olyan autóra igaz, amit MS nem kedvel. Ha az előbbi, na akkor lennének még plusz érdekességek.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  14. #539
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    I
    Na mind1, én bízom RB-ban és MS-ben is, jócskán színesítené a képet, ha ő is a dobogóért mehetne minden versenyen. Valamint kíváncsi lennék, hogy az, hogy Rosberg gyorsabb nála, az állandó, vagy csak olyan autóra igaz, amit MS nem kedvel. Ha az előbbi, na akkor lennének még plusz érdekességek.
    Dehát Rubens Barichello és Michael Schumacher már nem is csapattársak

  15. #540
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Dehát Rubens Barichello és Michael Schumacher már nem is csapattársak

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #541

  17. #542
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Vicces, de itt Massa volt a gyorsabb 6 tizeddel
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #543
    vicces kép :-D de remélem mindenki látja hogy "FAKE AND GAY"

  19. #544
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Schumiról

    Nem tudnám megmondani miért, de ez a legkorrektebb írás, amit mostanában a témában láttam!
    http://www.a5.hu/cikkek/2/43384.shtml

    Talán mert erről tényleg elhiszem, hogy őszinte, nem pedig csak egy sablon, és talán mert több aspektusból is korrekt.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #545
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Véletlenül nem tudjátok, hogy hol találhatok HD minőségű képeket a 2010-es F1-es kocsikról? Leginkább a Red Bull-ról lenne jó kép, s abból is olyan, ami a kocsi hátuljáról készült. (Ha tudtok, lécci konkrét internetcímet írjatok pls) Lehet, hogy kezd összeállni nálam a Red Bull "csodája", hogy valójában mit is takar.

  21. #546
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Véletlenül nem tudjátok, hogy hol találhatok HD minőségű képeket a 2010-es F1-es kocsikról? Leginkább a Red Bull-ról lenne jó kép, s abból is olyan, ami a kocsi hátuljáról készült. (Ha tudtok, lécci konkrét internetcímet írjatok pls) Lehet, hogy kezd összeállni nálam a Red Bull "csodája", hogy valójában mit is takar.
    Kivancsian varom, mire gondolsz!

  22. #547
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Kivancsian varom, mire gondolsz!
    Megpróbálom elmagyarázni, remélem érteni is fogsz belőle valamit (na mármint arra gondolok, hogy nem tudok valami jól magyarázni).

    Szóval, elvileg aki tanult fizikát, annak ismerős lehet a Venturi-cső. Itt egy példa rá, hogyan néz ez ki:
    venturicso01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Lényege, hogy a nagy átmérőjű részben az áramló levegőnek van egy "v1" sebessége, és egy "p1" nyomása. Ez, ha kisebb átmérőjű csövön megy tovább (tehát keresztmetszet szűkülés van a cső egy adott részén), akkor emiatt a levegő részecskéi ütköznek egymással, s így a levegő egy "v2" sebességre gyorsul fel, valamint "p2" nyomása lesz. Ez, hogy a levegő sebessége felgyorsul, egy másik fizikai alaptörvényből következik, mégpedig az energiamegmaradás-törvényéből. Bernoulli törvénye szerint a geometriai, sebességből származó és nyomásból származó energiák összege állandó. Itt geometriai energiával nem kell számolni. Így ahhoz, hogy ez az érték állandó maradjon, a nyomásnak csökkennie kell a kisebb kleresztmetszetben, míg a sebességnek nőnie.

    Ugyebár tudjuk, hogy a szívó hatás úgy jön létre, ha minél közelebb van a két felület, s egy adott sebességgel áramlik át közte a levegő(=tehát kisebb keresztmetszetnél nagyobb sebesség lesz a sebesség, emiatt a szívóhatás is). Ha ugyanezt a két felületet egymástól távolabb rakjuk, de ugyanilyen sebességgel áramlik át a levegő közte, akkor vagy nagyon kicsi szívó hatás jön létre, vagy pedig ellenkező irányba billenti ki a felületeket.

    Nos, egy szép kis bevezető után jöjjön a lényeg. Ezzel a hosszúra sikeredett két bekezdéssel arra akarnék kilyukadni, hogy szerintem a Red Bull "titka" egy ilyen venturi cső rendszerű dolog. Ha egy nagy átmérőjű csőbe levegőt vezetnek (amit itt most ugyebár a menetszél fog megtestesíteni), majd egyszer csak csökken a cső átmérője, nőni fog a levegő sebessége, s ha ezt kivezetik az autó aljára (tehát a diffúzorra), akkor a szívóhatás nőni fog, ezáltal a tapadás is. Jól megfigyelhető volt idén, hogy ahol nagy leszorítóerőre volt szükség a szezonban, ott a Red Bullok nagyon jól mentek (Monaco, Hungaroring, csak két példa rá). Ahol viszont sok volt az egyenes, s nem volt szükség eget rengetően nagy tapadásra (Kanada, Monza), ott nem voltak éppen a topon. Newey nagy találmánya ugyebár, hogy a kipufogóból áramló kipufogógázt is rávezette a diffúzorra. Lényegében az is egy hasonló rendszer, mert a kipufogógáz is nagy sebességgel áramlik ki, csak hát annak a mennyisége korlátozott viszonylag. Szerintem, ha igaz az általam kitalált dolog, akkor valószínűleg a oldalszekrény beömlő nyílásán mehet be a levegő (tehát a motorhűtők mellett lehet az oldalszekrény belsejére ráépítve egy cső), s valahol a hátulján kell kijönnie - ez pedig magyarázat lehetne arra is, hogy miért állnak állandóan az RB-s szerelők 3-4-en az autó hátuljához a rajtrácson.

    És ehhez kellene nekem 1-2 kép, hogy ez tényleg így van, vagy pedig óriási nagy baromságot írtam le megint.

  23. #548
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    jo az ötlet, de ezek forma1es csapatok... valoszinüleg nem egy vekonyodo csö a titka az egesznek, gondolom egy csapat fizikus dolgozik az autokon, kizart, hogy egyedül a redbullnak jutott volna ez eszebe :\

  24. #549
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    jo az ötlet, de ezek forma1es csapatok... valoszinüleg nem egy vekonyodo csö a titka az egesznek, gondolom egy csapat fizikus dolgozik az autokon, kizart, hogy egyedül a redbullnak jutott volna ez eszebe :\
    Lehet, hogy így van, de ugye a dupla difire se gondoltuk volna, hogy csak 3 csapatnak jut eszébe megkerülni a nem egyértelmű szabályokat. Azt aláírom, hogy nem emiatt vertek oda pl. a Ringen 2 mp-t, de sztem ennek is lehet benne nem is kis része.

  25. #550
    Nem ertek a fizikahoz, ugyhogy nem szeretnek itt nagy magyarazatba bocsatkozni, de gyakorlatilag leirtad a feneklemez es a diffuzor egyuttes mukodesi elvet, a diffuzor (es az auto alja) egy Venturi cso, nem a RB talalta ki, kb 30 eve ismerik a csapatok a jelenseget A Venturi cso miatt kell minel alacsonyabb hasmagassag, vagy pl emiatt alkalmaztak a 70-es 80-as evekben (?) szokanyat az autokon (es ezert is tiltottak be, tul nagy volt a gyorsan aramlo levego szivoereje, de ha valami megdobta az autot, rogton megszunt ez a fajta szivohatas).
    fejes gabo [2 Laps Negative]

Oldal: 22 / 23 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •