Oldal: 19 / 23 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó
Találatok: 451 - 475 (568 összesen)

Téma: F1 2010

  1. #451
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem is nagyon jó cikk. A lényeg nem az benne, hogy aero vagy mechanikai tapadás esetleg váltó, hanem az hogy a pilóták gyakorlatilag könnyű helyzetben vannak. Ezek az autók annyira tapadnak, olyan jók a váltók, stb.., gyakorlatilag minden, hogy szinte soha nem hibáznak. Hiba nélkül meg amikor a rajtsorrend tükrözi az erősorrendet és a kocsik az egységes szabályozás miatt kb. ugyanúgy "kopnak el" nincs miért előzést várni.
    Mindenesetre idén már csak szájkarate lesz ebből, és ahogy ismerem a szervezet rugalmasságát már a jövő évi szabályok is le vannak fektetve...
    Én nem mondom, hogy hülyeséget ír az úriember, de!
    Azért az most is megesett, hogy valaki ment egy gyengébb kört, vagy elrontott egy kanyart, és a mögötte jövő ráesett. Kész előzési szituáció. Lenne. De ezekkel az aero elemekkel képtelenség. Webber is a fél versenyen lekövette Buttont, de a turbulencia miatt képtelen volt szélárnyékba (előzési pozícióba) kerülni.
    Akkor hogy van ez?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  2. #452
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem mondom, hogy hülyeséget ír az úriember, de!
    Azért az most is megesett, hogy valaki ment egy gyengébb kört, vagy elrontott egy kanyart, és a mögötte jövő ráesett. Kész előzési szituáció. Lenne. De ezekkel az aero elemekkel képtelenség. Webber is a fél versenyen lekövette Buttont, de a turbulencia miatt képtelen volt szélárnyékba (előzési pozícióba) kerülni.
    Akkor hogy van ez?
    pont ezzel kezdtem, hogy én azt meg nem mondom hogy most aero vagy mechanikai tapadás a ludas a nem előzésben, de ha mindkettőt "lebutítanák" akkor nem lehetne vita belőle
    szerintem csak 1 döntés lenne és kész

  3. #453
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506
    Szerintem is az a döntő, hogy kanyarban egyszerűen nem tud a másik mögött maradni, kigyorson pedig így már olyan messze van, hogy nagyon nehéz szélárnyékot fogni.

    A cikkben van igazság, de pl. a '82 és '83-as szezont felhozni példának, hogy akkor 80% veszteség volt a leszorító erőben...

    1) Szerintem nem volt az 80%, akkoriban elég forró volt az aero terület, sok lehetőséggel, wing car-ok betiltása miatt buktak talán 80-at, de szerintem sok visszajött belőle. Kell nézni '82 és '83 onboard-ot u.arról a pályáról, úgy derülne ki, de szerintem 40% is még bő közelítés.

    2) '82-ben volt mondjuk 500 egység leszorítóerő, abból lett mondjuk 300 egység '83-ra, ma meg van kb. 2 000 egység, ebből lesz 1 500. Ami marad, még mindig közel sem az a klasszikus, kevés-aero.

    3) Ma a féktávok is sokkal rövidebbek, szerintem szintén inkább aero, mint gumitapadás miatt, és ez egyáltalán nem kedvez az előzéseknek. Elég megnézni, hogy kell egy F1-es autóval fékezni, látszik, hogy mekkora hatása van az aerónak a féktávra.

    http://www.youtube.com/watch?v=5RXCOFWaGgI

    Itt egy videó pl., sajnos nem látszik mellette az onboard, nyilván amikor engedi fel, akkor az is benne van, hogy fordítja is be a kanyarba, de a tendencia látszik már a legelejétől.

    Szóval kicsit hangzatosra is akart sikerülni szerintem a cikk.


    Azt meg nem tudom mit várt az FIA, keskenyítettek az első gumin, hosszabbak az autók, nyilvánvaló volt, hogy kevesebbet fognak hibázni a versenyzők, sokkal alulkormányzottabb, nyugodtabb autók lettek, az aero vonal pedig évről évre fejlődik ugye. Akárhogy is nézzük, könnyebb kis hibákat véteni egy alapvetően kevésbé orrtolós autóval, szárnyak nélkül. Ebből a szempontból a tavalyi év szerintem már egyértelműen előrelépés volt, azon a vonalon lehetne tovább menni: még inkább deszka szárnyak, diffúzor egyszerűsítése vagy egységesítése, mellette mindenféle elektronika tiltása, esetleg kézi váltó kuplunggal (akár egységes). Lehetne még szélesíteni az autókon, de ez szintén nem kedvez az előzéseknek, mondjuk jelenleg nem ez a legnagyobb gond...


    Ezen kívül normális szabályrendszer, főleg pontrendszer. Mindegy, hányan vannak a pályán, Legyen 9-6-4-3-2-1, vagy 10-6-4-3-2-1, most azért mert jönnek az indiaiak másfél körre, vagy a Lotusok x kör hátránnyal akár célbaérnek, ne kapjon már 10 ember pontot, vagy ha igen, ne ilyen lapos eloszlással.


    1 mondatban: ha több előzést akarnak, szerintem egyértelműen az aero vonalat kell megnyirbálni a mechanikai tapadás megtartásával. Hosszabb féktávok, alacsonyabb kanyarsebességek és jobban büntető autók kellenek. Esetleg olyan gumik, amik jobban engedik és bírják a nagyobb csúszásokat.

    Ezen kívül az arabok építsék meg inkább Brands Hatch-et, az indiaiak meg Doningtont, 1:1-ben másolják le. Ezekkel a pályákkal csak az a baj, hogy Angliában vannak, illetve Donington ugye szét lett bombázva...
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  4. #454
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én először azt hittem ez a KERS olyan lesz, mint az champ car-ban (vagy hol), hogy az egész futamon csak megadott ideig használhatják! És akkor azt tényleg be kell osztaniuk, és csak akkor fogják nyomni, mikor nagyon kell. Lehet vele taktkázni.
    Igen, van ilyenjük, ott előzési asszisztensnek hívják. De nem adott ideig, hanem adott alkalommal használhatják. Dehogy hányszor, azt most meg nem mondom Ja, és nincs már Champcar (se IRL), ismét Indycar van
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig nincs igazad. Gondolj bele, sokkal tobbet kockaztatnanak az extra pontokert, ergo lenne csata, elozes is.
    Nem lenne, max. akarat hozzá. Hiába akar előzni, ha nincs meg a távolság hozzá. Webber meg is mondta, hiába próbált mindent, ha egyszer Button nem hibázott...
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    mellette mindenféle elektronika tiltása,...
    Én úgy tudom, már nemigen van elektronika. Az ABS-t, a kipörgésgátlót és a rajtautomatikát is betiltották már...
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg olyan gumik, amik jobban engedik és bírják a nagyobb csúszásokat.
    Ezzel egyetértek. Még mindig azt mondom, hogy a tartós gumi önmagában nem baj. Ez még csak az első verseny volt, a pilótáknak is még meg kell szokni, mi fér bele és mi nem. Montezemolo is azt mondja, hogy várjunk még pár versenyt, hátha előbb-utóbb felbátorodnak a versenyzők De azért, és ezt már én teszem hozzá, csodákat ne várjunk...még jó, hogy van túrakocsi, motorsport meg indycar is a világon. Apropó indycar: Bahreinen kívül volt vasárnap egy autóverseny is, pedig egy valencia típusú pályán tartották, nem oválon. Volt is egy olyan rajtbaleset, hogy...na ezt inkább már az érdekességeknél perzentálom

    Más: idézek egy A5-ös cikkből:

    "A legnagyobb amerikai esély 2005-ben nyílt meg az F-1 előtt, amikor piacra került a Long Beach Grand Prix rendezési joga. A kaliforniai város klasszikus utcai pályája F-1-es hagyományokkal bír, és évről évre több mint 200 ezer nézőt, valamint számos hollywoodi sztárt vonz, így a futam "amerikai Monaco" lehetett volna. A jogokért alig 15 millió dollárt kellett volna fizetnie az F-1-nek, ami a szponzori és jegybevételekből egy év alatt visszajött volna, de Ecclestone nem élt a lehetőséggel, így a futam azóta is vígan rendezi az IndyCar futamokat. Isztambul biztosan jobb befektetés volt..."

    Á, pedig milyen jó lett volna...



  5. #455
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, van ilyenjük, ott előzési asszisztensnek hívják. De nem adott ideig, hanem adott alkalommal használhatják. Dehogy hányszor, azt most meg nem mondom
    Tetszőlegesen beosztható 60 mp boost volt az egész futamra
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #456
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Tetszőlegesen beosztható 60 mp boost volt az egész futamra
    Mióta? Nekem tavalyról, amikor a Sportklubon magyarul ment, vmi tizenvalahány "credit" rémlik...vagy ennnyire csalnak az emlékeim?



  7. #457
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mióta? Nekem tavalyról, amikor a Sportklubon magyarul ment, vmi tizenvalahány "credit" rémlik...vagy ennnyire csalnak az emlékeim?
    Én az utolsó páréves Champ Carról beszélek. IndyCar-ban nem tudom mi van.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  8. #458
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Van itt egy ilyen oldal, elképesztő részletességgel elemzi 1983-tól az előzési statisztikákat. Csak sajnos én nem tudok englisül

    De aki tud, majd esetleg megoszthatna belőle pár okosságot


    http://www.cliptheapex.com/forum/vie...php?f=51&t=822



  9. #459
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    pont ezzel kezdtem, hogy én azt meg nem mondom hogy most aero vagy mechanikai tapadás a ludas a nem előzésben, de ha mindkettőt "lebutítanák" akkor nem lehetne vita belőle
    szerintem csak 1 döntés lenne és kész
    Is-is. Szerintem az aero tapadást kéne csökkenteni, a mechanikait pedig növelni. Most is itt van ez a csodálatos dupla diffúzor, ami ugye akkora szívóhatást generál, hogy az eddigieknél még jobban odahúzza az autókat az aszfalthoz.

    Egyébként azon gondolkodtam, hogy Schumi lehet nem mondott hülyeséget, amikor azt mondta, hogy a "dupla diffúzorokat be kéne tiltani, s visszahozni a sima diffúzorokat". És lehet, hogyha ez megtörténne, egyből sok előzést látnánk, és kiderülne, hogy alapvetően jó az alap kasztni-koncepció.

    Múltkor azt írtam, hogy kellene egy 5 főből álló mérnökbrigád. Én ezt most kibővíteném egy komplett, 100 fős F1-es csapatra, akiknek az lenne a dolguk, hogy teszteljék a különböző dolgokat. Pl. kitalálnak egy aero szabályt, ők azt megépítik, tesztelik, milyen hatása van az autóra az adott elem. Ez szerintem azért lenne jó, mert nem csapatoknak kellene így kikísérleteznie a dolgok hátrányait (itt az értem, hogy megcsinálják, majd eltelik 1-2 futam, s rájönnek, hogy nincs semmi értelme, mert nem fognak tudni előzni könnyebben tőle), hanem ez a tesztcsapat dolgozna az év folyamán folyamatosan, s amit úgy vélnek, hogy "na ennek igenis van értelme", majd azt kellene előírniuk.

  10. #460
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Tetszőlegesen beosztható 60 mp boost volt az egész futamra
    Turbo boost, mint a Knight Riderben?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  11. #461
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    SZiasztok én is megnéztem mi több remegve vártam a szombatot és vasárnapot. nem érte meg. Az időmérő tüzijátéka sehol. Vettel lenyomott mindenkit. A versenyen meg ismét jött egy gyönyörű vonet amit csak a mozdony (Vettel) hátra csúszása kavart egy picit fel. Massa nem tudta tartani a lépést vadonat új csapattársával szemben. Korábban már mondtam hogy ez nem biztos hogy fog menni neki. Az új csapatok hozták a formájukat bár a Lotus elég pozitív mérleget zárt szerintem nem kaptak csak egy kört és a végén hozták a mercik idejeit. Az előzés na azt el kell felejteni kedves barátaim. Látszott Alonson és Webberen is hogy ha közelebb megy mint 5 tized és ott marad 4-5 kört a gumik elmelegszenek és annyi az egésznek. Hogy ennek mi az ellenszere hogy csökkenteni az aero vagy növelni a mechanikai tapadást azt nem tudom De a dupla diffúzort vagy lassan triplát vagy mit azt én kinyírnám egy tollvonással! Nem láttam még olyan lemodellezett vidit hogy az arról leválló levegő menyire segítheti a szélárnyékhatást de szerintem semennyire. Látható volt a futamon hogy pl alonsó is kijött a célegyenesben Vettel mögül vajon miért, mert piszkos volt a levegő a Red bull seggénél. oltári nagyot csalódtam az első versenyben szét van cincálva az f1az tuti. Palik László Versenyzői technika elemzéséhez meg nincs kommentem Szólni kell Wéber Gabinak hogy szóljon rá. vagy mit tudom én. még hogy ez a verseny izgalmas volt baromság! tudom nem tértem ki minden mozzanatra de nekem ennyi elégvolt remélem nem írtam le sok baromságot.

  12. #462
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  13. #463
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Én alapvetően azt nem értem, hogy az utolsó 2 évben egész jó futamokat láttunk, kiszámíthatatlan izgalmas versenyeket..voltak ott is hibák a szabályokban (főleg a safety carra, és az idióta büntetésekre gondolok), de az eredmény egy roppant szoros mezőny volt.

    Belekavartak megint a szabályokba...csak én érzem úgy hogy tényleg teljesen elhülyült Mosley meg Eclestone? Levágással előzzünk meg futamgyőzelemért járjon medál...elment az eszük tényleg.

    Közben szerintem csak annyi a probléma, hogy indycarral szemben itt több az aerodinamikai leszorító erő, mint a mehanikai (gumi). Ezzel szemben nem tiltották be a hiper difuzirokat...DE tettek kicsi kemény gumikat az autókra bazi nagy első szárnyal és bazi nagy difuzorral. Az eredmény: orrtolós, nehéz, szélárnyékban vezethetetlen autók, amikkel már csak azért sem érdemes közel menni a másikhoz, mert akkor megégeti az első gumit amit az 1 cserés taktika miatt óvni kell...szuper. GRATULÁLOK.

    Standardizálni lehetne az első és hátsó szárnyakat (-50% leszorítoerőre tervezve), és tovább szigoritani, hogy mit lehet az autó alján csinálni..majd tenni rá nagy puha gumikat, a motorszállítóknak megig szabad lehetőséget adni a fejlesztésre, de legyen maximalizálva a motorok ára, hogy akárki vehessen akárkitől. Tuti lenne akció

    A másik érdekesség, hogy hogyan oldják meg a csapatok, hogy a teli tankra beállított autó ne legyen túl magasan amikor kiveszik a benzint? Szinte biztos vagyok benne, hogy a RedBull azért alakított akkorát a qualin (Vettelen kívül) mert a pup az orrában a menet közben állítható hasmagasság kütyüit rejti....
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 18. 16:38.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #464
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Van itt egy ilyen oldal, elképesztő részletességgel elemzi 1983-tól az előzési statisztikákat. Csak sajnos én nem tudok englisül

    De aki tud, majd esetleg megoszthatna belőle pár okosságot


    http://www.cliptheapex.com/forum/vie...php?f=51&t=822
    Na, valaki? Előre is köszönet érte. Vagy semmi érdekes nincs benne?
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    Massa nem tudta tartani a lépést vadonat új csapattársával szemben. Korábban már mondtam hogy ez nem biztos hogy fog menni neki.
    Ez még csak egy verseny volt, sztem ne írjuk még le. Schumi is kikapott Rosbergtől, pedig róla sem gondoljuk, hogy végig ki is fog, ugye?
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    ...még hogy ez a verseny izgalmas volt baromság!
    Ne feledjük, ő Hungaroring Sport Zrt. elnöke. Mi mást mondhatna?
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Standardizálni lehetne az első és hátsó szárnyakat (-50% leszorítoerőre tervezve),...
    Mondjuk a Görbe tükörben bennevan, hogy az új szabályoknak köszönhetően 2009 elején sikerült is ennyivel csökkeneni a leszorítóerőt, csak (sajnos) ilyen gyors a technikai fejlődés, hogy mostanra u.ott vagyunk, mint 2008-ban.

    Kicsit szélmalomharc ez...és lehet hogy ebben is igaza van ennek az A5-ös cikknek:

    "...vagy beletörődünk az előzések hiányába, és megpróbáljuk élvezni az F-1-et így, ahogy van, vagy teljesen megfosztjuk az autókat az aerodinamikájuktól a szent cél érdekében. Akkor viszont ne panaszkodjunk, hogy nem képviselnek csúcstechnikát többé.."



  15. #465
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    [QUOTE=convar;97625]Akkor viszont ne panaszkodjunk, hogy nem képviselnek csúcstechnikát többé.." [/QUOTE]

    Már mért ne képviselhetne csúcstechnikát ? Ha megszabják hogy 1db 35*140-es bádoglemez lehet a hátsó szárny a diffúzor meg egy félbevágott hullámpala, akkor is lehet fejleszteni a motort, a váltót, vissza lehet hozni a KERS-t(egységesítve és ésszerűbb felhasználhatósággal), lehet fejleszteni a futóművet, egyszóval minden mást.
    Az eddig olvasottak alapján én azt szűröm továbbra is le, hogy ezeknek az autóknak a tapadása annyira jó, hogy szinte lehetetlen ilyen tudású pilóták számára hibázni velük. És itt most nem arra gondolok hogy törjék össze minden versenyen, hanem arra, hogy tudnak menni 60 ugyanolyan kört. Legyen több meló a pilótáknak az úton tartani a verdát és akkor lesznek kis ivről lecsúszások, lesznek előzések.

  16. #466
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Na, valaki? Előre is köszönet érte. Vagy semmi érdekes nincs benne?
    Tegnap belenéztem, de sok fordítani valót nem találtam.
    A táblázatok azért gondolom érthetőek.
    Mondjuk ma lejjebb görgettem, ott már van némi írás is, évről évre a szabályváltozások pl., hát meg elolvasni sem volt időm. De ha megtettem (és más még nem írta le) összefoglalom neked.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  17. #467
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    [QUOTE=Kennystyle;97663]
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor viszont ne panaszkodjunk, hogy nem képviselnek csúcstechnikát többé.." [/QUOTE]

    Már mért ne képviselhetne csúcstechnikát ? Ha megszabják hogy 1db 35*140-es bádoglemez lehet a hátsó szárny a diffúzor meg egy félbevágott hullámpala, akkor is lehet fejleszteni a motort, a váltót, vissza lehet hozni a KERS-t(egységesítve és ésszerűbb felhasználhatósággal), lehet fejleszteni a futóművet, egyszóval minden mást.
    Az eddig olvasottak alapján én azt szűröm továbbra is le, hogy ezeknek az autóknak a tapadása annyira jó, hogy szinte lehetetlen ilyen tudású pilóták számára hibázni velük. És itt most nem arra gondolok hogy törjék össze minden versenyen, hanem arra, hogy tudnak menni 60 ugyanolyan kört. Legyen több meló a pilótáknak az úton tartani a verdát és akkor lesznek kis ivről lecsúszások, lesznek előzések.
    Erre mondtam én hogy vegyenek vissza az aeroból. A diffúzort úgy ahogy van vissza kell butítani, a gumikat kicsit lágyabbra venni, kell egy random tényező ha már a pilóták nem hibáznak. A szabályalkotók nem a tankolás betiltásával lőttek öngólt hanem a dula diffúzor engedélyezésével. és ha ezeket kivesszük még akkor is vannak olyan jók a mérnökök hogy tudnak okosságokat kitalálni. Nem kell attól félni hogy nem lesz forma 1 " A technika csúcsa" legyen inkább a forma1 a királykategóriás autóverseny széria az autóversenyen van a hangsúly.

  18. #468
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ma lejjebb görgettem, ott már van némi írás is, évről évre a szabályváltozások pl., hát meg elolvasni sem volt időm. De ha megtettem (és más még nem írta le) összefoglalom neked.


    És persze, én sem 1:1 fordításra gondoltam Csak arra szorítkozz, ami neked is újdonság volt (márha volt ilyen)

    A táblázatokból én 2 dolgot szűrtem le:

    1. a Forma-1-ben egyre nehezebb előzni, szabályok ide vagy oda. Pontosabban 96-ra már elérte a mélypontot, amit azóta is tart Volt egy-két kisebb fellángolás (pl. 2003, az tényleg nem volt egy rossz szezon emlékeim szerint sem), de lényegében 14 éve stagnál a dolog.

    2. azért az látszik, hogy 93-94 körül volt egy nagy törés. Szembeötlő az előzések megcsappanása egy csomó pályán akkoriban, úgymint Spa, Monza, Suzuka, Montreal, Silverstone vagy Hungaroring. Asszem, kb. akkor erősödhetett meg Turbulencia Úr



  19. #469
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Nagyon olvasgatni még nem volt időm, az emlékeim meg hiányosak, így megnéztem azt, hogy amikor nagyot esett az előzések száma, akkor mi változott, mik lehetnek az okok:

    1986: először megy 40 alá az átlag: 195 literben maximálták a versenyen elhasználható üzemanyagot. Valahol logikus, mert addig mehettek ami a csövön kifért, 86-ban meg kezdődtek a fogyasztás-tekergetős mókák, elég sok túlélő verseny lett akkor.

    1992: először ment 30 alá: érdekes, itt gyakorlatilag semmi nem változott, mégis sokat ereszkedett a grafikon. Lényegében csak biztonsági előírások változtak, szóval valamilyen fejlesztés állhat a hátérben. A Williams volt a korszak úttörője, őket aligha előzgették, de valami volt még, ha mögöttük a mezőnyben sem volt annyi előzés.

    1994: először mentek 20 alá: hát itt viszont óriási változások jöttek, kitiltották az összes elektronikai kütyüt az aktív felfüggesztéstől a kipörgésgátlóig, engedélyezték a tankolást, változtattak mindkét vezetőszárnyon és deszkát rakattak a kocsi aljára! Hát úgy tűnik ezek sem váltak be.

    Azóta meg kábé stagnálunk.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #470
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Kicsit témába is vág, meg nem is, de mit szóltok Grosjean eddigi GT-s szerepléséhez? Szerintem megérdemelt volna idén egy helyet F1-ben simán aszerint, amit ma mutatott Yas Marinában.

  21. #471
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mióta? Nekem tavalyról, amikor a Sportklubon magyarul ment, vmi tizenvalahány "credit" rémlik...vagy ennnyire csalnak az emlékeim?
    Az szerintem A1 Gp-ben volt!

  22. #472
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922
    Kiderült, mikor írhat alá Kubica a Ferrarihoz
    Szegény Massa. Az egyszerűség kedvéért egyre szarabb lesz az autója...
    Jó lenne azért, ha majd Kubicából nem csinálnának spanyol pénzen csicskát. Persze tudom, a remény hal meg utoljára....

  23. #473
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Kiderült, mikor írhat alá Kubica a Ferrarihoz
    Szegény Massa. Az egyszerűség kedvéért egyre szarabb lesz az autója...
    Jó lenne azért, ha majd Kubicából nem csinálnának spanyol pénzen csicskát. Persze tudom, a remény hal meg utoljára....
    Amellett, hogy Kubica nálam top3-as a kedvencek között, tehát sokkal jobban bírom Massánál, nem értem a Ferrarit. Massánál jobb csapatjátékosuk sosem lesz, és lehet felróni neki, hogy nem vezet látványosan, de eredményes. Kimit is le tudta nyomni, és Alonsotól sem csinálta össze magát. Lényegében saját nevelés. De nekik nem jó...

    Mondjuk Kubica meg Alonso elvileg nagy cimbik, érdekes páros lesznek, ha összejön a biznisz.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  24. #474
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Amellett, hogy Kubica nálam top3-as a kedvencek között, tehát sokkal jobban bírom Massánál, nem értem a Ferrarit. Massánál jobb csapatjátékosuk sosem lesz, és lehet felróni neki, hogy nem vezet látványosan, de eredményes. Kimit is le tudta nyomni, és Alonsotól sem csinálta össze magát. Lényegében saját nevelés. De nekik nem jó...

    Mondjuk Kubica meg Alonso elvileg nagy cimbik, érdekes páros lesznek, ha összejön a biznisz.
    Tudod mar a Ferrari is lefekudt a penznek.... Alonsoval kezdodott es Massat is azert teszik ki, mert nem tud annyi szponzort vonzani. Valoban sosem kezdett meg ilyen jol, mint iden. Szoval orulniuk kellene Massa es Alonso jo kezdesenek... (Amugy en is szivesen latnam Kubicat a Ferrarinal, csak Alonso helyett )

  25. #475
    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Kiderült, mikor írhat alá Kubica a Ferrarihoz
    Szegény Massa. Az egyszerűség kedvéért egyre szarabb lesz az autója...
    Jó lenne azért, ha majd Kubicából nem csinálnának spanyol pénzen csicskát. Persze tudom, a remény hal meg utoljára....
    Váá, nemáááá Kubica pont a Renaultnál lenne jó.

Oldal: 19 / 23 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •