Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (192 összesen)
    Tímár Sándor Szervertag 2020 Tímár Sándor logója
    Város
    Milton Keynes
    Üzenetek
    1.956

Re: Saját Cockpit

Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Találtam neked képeket.

Apám!Ez világi!Látszik nem sűrűn járok ebbe a topikba .. de ez mocskosul bejön!Valaki segíthetne beszerezni 2 ilyen "fület"!!!!

Scuderia Giudice #099#

Pál-Szabó Dávid Regisztrált ToCa007 logója
    Város
    Szolnok City
    Üzenetek
    22

Re: Kormány modding

Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Én is ilyen kormánnyal kezdtem!

Látom, kiesni nem fogsz, még bizt. őv is van!
    Még szép, fő a realisztikusság Jah meg a biztonság

Csányi Tamás Regisztrált thee logója
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    402

Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

A lemezt számítógép vezérelte magas nyomású vízsugárral tervezem kivágatni, ha vki más is szeretne egy ilyet magának is, akkor szóljon csak nyugodtan, mert a több lemezt kivágatni nem jelent plusz költséget.
    esetleg ha gondot vagy plussz költséget jelent a dxf file megcsinálása, akkor szívesen megrajzolom

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.151

Idézet Eredetileg vicsorka írta Hozzászólás megtekintése
    esetleg ha gondot vagy plussz költséget jelent a dxf file megcsinálása, akkor szívesen megrajzolom
    Már gyakorlatilag kész van a cucc CorelDRAW-ban, már csak az esztétikai ívezgetés, finomítgatás maradt hátra, csak egyelőre idő hiányában kicsit elnapoltam a projektet...

Ezek szerint neked is kéne egy?

Város
    Szeged
    Üzenetek
    402

Már gyakorlatilag kész van a cucc CorelDRAW-ban, már csak az esztétikai ívezgetés, finomítgatás maradt hátra, csak egyelőre idő hiányában kicsit elnapoltam a projektet...

Ezek szerint neked is kéne egy?
    á nem, köszönöm, a formula force ex-emen ez nem seggítene, meg ezt másmilyen irányban kéne módosítani, de előbb a pedálsorral kéne végezni

Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

Erről beszéltem Nyuszómuszó. Lett bele csináltatva 1 műanyag gyűrü. Most szárazon szabadkézzel éppen elég elforgatni a házban a forgórészt. Betolom szilikozsírral, had cuppogjon és utánna kajak pontos lesz.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.

Város
    Szolnok City
    Üzenetek
    22

á nem, köszönöm, a formula force ex-emen ez nem seggítene, meg ezt másmilyen irányban kéne módosítani, de előbb a pedálsorral kéne végezni
    Milyen pedálsor?

Város
    Szeged
    Üzenetek
    402

Idézet Eredetileg ToCa007 írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen pedálsor?
    95-ös hozzászólásban már linkeltem, amúgy ilyesmi lesz, még a gázon variálok és csomó apró részleten

amúgy jó a cockpited

Város
    Szolnok City
    Üzenetek
    22

95-ös hozzászólásban már linkeltem, amúgy ilyesmi lesz, még a gázon variálok és csomó apró részleten

amúgy jó a cockpited
    Köszi
    Hűűű hát ez izé... Szóval, ha kész lessz fasza lessz! Én is jól megszenvedtem mire megcsináltam... Ha kell valami segítség, akkor segítek ha tudok

Ledzényi László Szervertag 2020
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    20101223.jpg20101223(001).jpg20101223(002).jpg20101223(003).jpg20101223(004).jpg20101223(005).jpg20101223(006).jpg
    párnapos tervezés és agyalás után kész a g27 váltófül a dfp re. hamarosan képek
    Utoljára módosította: Wega; 2010. 12. 23. 13:38.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"
    http://kepfeltoltes.hu/thumb/120521/...toltes.hu_.jpg

Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.401
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    Hogyan rögzítetted?

Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    20101223.jpg20101223(001).jpg20101223(002).jpg20101223(003).jpg20101223(004).jpg20101223(005).jpg20101223(006).jpg
    Mennyire jó ez a megoldás? Elfér a többi újjad a kormány és a fül között?
    Nekem ez volt a nyügöm a fanatec hasonló megoldásával.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Hogyan rögzítetted?
    2 oldalas ragasztó egyenlőre, és mikor lesz időm akkor szétszedem a kormányt és csavarozom.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Mennyire jó ez a megoldás? Elfér a többi újjad a kormány és a fül között?
    Nekem ez volt a nyügöm a fanatec hasonló megoldásával.

eddig jónak tűnik, ma köröztem vele igaz szokatlan hogy nem tudom átfogni a kormányt de ha csavarozva lesz úgy jobban kiáll majd és befér a tulok kezem mögé, illetve még van egy megoldás de azon még elmélkedek belefaragjuk e vagy sem, a működési elv az hogy nem kell a fület nyomkodni csak megérinteni

Terjék Atesznak köszönöm a képeket a g27 ről, sokat segített

Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    eddig jónak tűnik, ma köröztem vele igaz szokatlan hogy nem tudom átfogni a kormányt de ha csavarozva lesz úgy jobban kiáll majd és befér a tulok kezem mögé, illetve még van egy megoldás de azon még elmélkedek belefaragjuk e vagy sem, a működési elv az hogy nem kell a fület nyomkodni csak megérinteni

Terjék Atesznak köszönöm a képeket a g27 ről, sokat segített
    A király nem Elvis volt...

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

Logitech G25/G27 load cellás fék mod

Sziasztok!

Hosszú hónapok agyalása, kisérletezés, tervezőmunka, fúrás/faragás, tesztelés után Rádi Peti barátommal elkészítettük a load cellás fék átalakítást G25/27 pedálokhoz.
    Az alapkoncepció az volt hogy:

- Szeretnénk load cellát, azaz magyarított nevén mérleg cellát a pedálunkba. Ennek előnye legfőképp az, hogy nem a pedál elmozdulását, hanem a terhelését méri. Kb. mint egy nagyon pontos konyhai mérleg. Háttérinfóként annyi, hogy az igazi autóban sem attól függ a fékhatás, hogy mennyire nyomod le a pedált, hanem hogy milyen erővel. A választott mérleg cella 35 kilógrammig tud mérni, ami annyit tesz hogy hatalmas játéktere van, és ezen belül is nagyon pontos.
    - Célok között szerepelt, hogy nagyobb felbontást szeretnénk mint a gyári pedál 256 felbontása.
    Erre a célra Leo Bodnár 10 bites USB vezérlőjét használtuk fel, ez 250Hz-en fut, tehát másodpercenként 250 alkalommal frissít és 1024-es felbontása van, ezen felül nagyon megbízható és nagyon stabil jelet ad a PC felé.
    - Feltétel volt, hogy a G25/G27 pedál ugyan nagyon masszív kialakításu, de a pedálok hossza gyerekeknek készült. Felnőtt 36-46 lábmérethez ennél sokkal hosszabb pedálok kellenek. Mintának a Wilwood és a Tilton pedáljait használtuk fel, ezeket többnyire túra, GT és formula autókban használják. A pedálok magassága 2 lépésben állítható, így kissebb és nagyobb lábon élőknek is kiválóan ergonómikus.
    - És a legfőbb szempont az volt, hogy a rugót fel kell váltani valamivel ami progresszíven keményedik és lényegesen keményebb mint a gyári rugó. A megfelelő cucc egy nagyon tartós és rugalmas gumi lett melyet autó iparban használnak. Ezzel 10-20% lenyomás után elkezd felkeményedni a pedál, ez az igazi hidraulikát, és a fékbetét mozgását hivatott szimulálni.
    - A pedál hossza 2 lépésben állítható, tehát kissebb lábon élők, nők és gyerekek is kiválóan tudják használni.

Az eredmény...elmondhatatlanul sokkal jobb mint a gyári pedál. Rettentően jól adagolható mind a gáz mind a fék, a féket a végtelenségig lehet blokkolás határon tartani és érzésre is nagyon nagyon közel áll az igazihoz

Itt látható a G25 pedál mellett:

Itt látható 43-as és 46-os cipővel egy összehasonlítás a sima és az átalakított pedállal:

Egyéb szögekből:

Előszériás darabokat páran már teszteljük, de 2db még maradt. Az első két érdeklődőnek kb gyártási áron tovább tudom adni amennyiben építő jellegü kritikával segíti a további fejlesztést

Éppen most kaptam egy visszajelzést, idézem: "abszolut stressz mentesen lehet fekezni"
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 01. 13. 03:41.

Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Pofásítottam egy kicsit a kormányon. Én LFS és netKar Pro alatt próbáltam és nagyon tetszett. A pillangóváltó viszont felejtős.
    g25omp1k.jpgg25omp2k.jpg
    Utoljára módosította: KKK-007; 2011. 01. 29. 16:50.

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg KKK-007 írta Hozzászólás megtekintése
    Pofásítottam egy kicsit a kormányon. Én LFS és netKar Pro alatt próbáltam és nagyon tetszett. A pillangóváltó viszont felejtős.
    g25omp1k.jpgg25omp2k.jpg
    Jól néz ki

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.151
    Szeretnék venni a G25-re egy valamivel nagyobb kormányt (kb. ~33-34 centiset), ami minőségben, anyaghasználatban és desingben is hasonlít az eredetire, valami ilyesmit:

g25adapter-03.jpg
    http://www.virtualr.net/chillicoke-l...heel-adapters/

Tud valaki tippet adni, hol lehet ilyesmit jó áron szerezni?

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Szeretnék venni a G25-re egy valamivel nagyobb kormányt (kb. ~33-34 centiset), ami minőségben, anyaghasználatban és desingben is hasonlít az eredetire, valami ilyesmit:

g25adapter-03.jpg
    http://www.virtualr.net/chillicoke-l...heel-adapters/

Tud valaki tippet adni, hol lehet ilyesmit jó áron szerezni?
    Ebay v Homasita

Én nem tenném a helyedben, az a helyzet hogy picit nagyobb még rendben van, vagy picit nehezebb is, de ez jóval nagyobb és jóval nehezebb mint a gyári kormány.
    Én 30cm-es OMP kormánnyal próbálkoztam és nagyon nem tetszett, ugyanakkor egy aluminiumból készült 30cm-es BRD-t is próbáltam, azzal kiváló maradt a force feedback.

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.151
    Ebay v Homasita

Én nem tenném a helyedben, az a helyzet hogy picit nagyobb még rendben van, vagy picit nehezebb is, de ez jóval nagyobb és jóval nehezebb mint a gyári kormány.
    Én 30cm-es OMP kormánnyal próbálkoztam és nagyon nem tetszett, ugyanakkor egy aluminiumból készült 30cm-es BRD-t is próbáltam, azzal kiváló maradt a force feedback.
    Leméredzkedtünk a gyári kormánnyal , nincs egészen 1 kiló. Még nem döntöttem a méret felől, előzetesen a 32 centit gondolnám ideálisnak, de láttam, hogy a MOMO honlapján a 35 centi a fő szabvány (és jellemzően ~1,4 kilósak)... igazából végig kéne próbálgatni párat, hogy tudjam mit akarok

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Leméredzkedtünk a gyári kormánnyal , nincs egészen 1 kiló. Még nem döntöttem a méret felől, előzetesen a 32 centit gondolnám ideálisnak, de láttam, hogy a MOMO honlapján a 35 centi a fő szabvány (és jellemzően ~1,4 kilósak)... igazából végig kéne próbálgatni párat, hogy tudjam mit akarok
    Utcai is rally autókban van ~35cm, modern túra autóban 32-35, GT autókban 30-32, de ez erősen izlés kérdése is.

http://www.momo-italy.lu/index/volan...te-mod-35.html

Szerintem ebből a 290mm-es lenne ideális szimezni, ez nagyobb 2 centivel mint a g25/27, hasonló méretü mint a Fanatec (ami nagyon bejött) csak sokkal jobb a fogása, és 0.85kg. Adapter se kell a felszereléséhez, csak ki kell furni a megfelelő helyen és máris felcsavarozhatod.

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.151
    Utcai is rally autókban van ~35cm, modern túra autóban 32-35, GT autókban 30-32, de ez erősen izlés kérdése is.

http://www.momo-italy.lu/index/volan...te-mod-35.html

Szerintem ebből a 290mm-es lenne ideális szimezni, ez nagyobb 2 centivel mint a g25/27, hasonló méretü mint a Fanatec (ami nagyon bejött) csak sokkal jobb a fogása, és 0.85kg. Adapter se kell a felszereléséhez, csak ki kell furni a megfelelő helyen és máris felcsavarozhatod.
    Nagyon szimpatikus a kormány amit linkeltél, de két centiért sztem nem éri meg a strapát, de lehet nincs igazam. Szimezéshez miért kéne kisebb, mint az igaz? Ha ebből lenne 32 centis az lenne sztem tökéletes... mondjuk ez a Mod 31, csak nem tudom még, hogy szeretem-e a szarvasbőrt...

(...meg úgy látom az általad linkelt vastagabb is, ezért az szimpatikusabb)
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 23. 14:09.

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Nagyon szimpatikus a kormány amit linkeltél, de két centiért sztem nem éri meg a strapát, de lehet nincs igazam. Szimezéshez miért kéne kisebb, mint az igaz? Ha ebből lenne 32 centis az lenne sztem tökéletes... mondjuk ez a Mod 31, csak nem tudom még, hogy szeretem-e a szarvasbőrt...

(...meg úgy látom az általad linkelt vastagabb is, ezért az szimpatikusabb)
    Próbáltam 32centiset is, de az nem csak nehéz, de túl nagy is volt a g27 motorjaihoz.
    A linkelt kormány viszont talán nem túl nehéz.

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.151
    Próbáltam 32centiset is, de az nem csak nehéz, de túl nagy is volt a g27 motorjaihoz.
    A linkelt kormány viszont talán nem túl nehéz.
    Az tuti, mivel úgy nézem talán még könnyebb is, mint a G25!

Csak hát plusz 2 centiért és egy MOMO emblémáért 40-50 ropit kiadni...
    (no meg a 29 centisből nincs is a sima bőr verzió, ahogy nézem)

Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •