Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (192 összesen)
  1. #51
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Gilb3rto írta Hozzászólás megtekintése
    Igazábol, nem is értem ez miért probléma nektek, miért nem használjátok teljes spektrumban a féket????

    Ennek pont az a lényege hogy csak akkor van full fék ha beleálsz mint állat, ezért nemértem nektek miért jó hogy mondjuk félúton, már max a fék, arről nembeszélve, hogy megfeleződik ezáltal, a készülék által vehető jelek száma(tehát elvileg romlik a felbontás is, nem?Vagy illetve nem romlik de sokkal kevesebbet lehet játszani a fékkel úgy...Mert mondjuk míg a teljes spektrumon 1024 állás van pl. addig ha csak a felét használod 512, tehát pont az veszik el amiért érdemes egy g25öt venni a felbontás, a bevitt jelek száma...Vagy rosszul gondolom
    Érdekesség képpen megnéztem a G25 pedálok felbontása 0-255
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  2. #52
    Poszmik2 Gilbert Regisztrált Gilb3rto logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    166

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekesség képpen megnéztem a G25 pedálok felbontása 0-255
    lehettlen a wingmannek 512 van... másik értéket nézz

    Leave The World Behind You

  3. #53
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Gilb3rto írta Hozzászólás megtekintése
    lehettlen a wingmannek 512 van... másik értéket nézz
    Nem tudom más értéket nézni. Ennyi iracinben, dxtweakben, és diviewban is. A G25 pedálja tehát 8bites.

    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 29. 15:05.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  4. #54
    Poszmik2 Gilbert Regisztrált Gilb3rto logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    166

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom más értéket nézni. Ennyi iracinben, dxtweakben, és diviewban is. A G25 pedálja tehát 8bites. Nem csoda, hogy árulnak hozzá 10 és 12 bites addon kártyákat
    Én néztem félre a wingman is 255 tud, de akkor neem is pontosabb a g25 pedálja???

    Leave The World Behind You

  5. #55
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Gilb3rto írta Hozzászólás megtekintése
    Én néztem félre a wingman is 255 tud, de akkor neem is pontosabb a g25 pedálja???
    Hát, inkább sokkal masszívabb felépítésü..de potméternek hála semmivel sem jobb.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #56
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Most itt konkrétan egy elméleti párbeszédünk volt Szabival...elméletileg átalakítottuk konyhai mérleggé a G25-t, és az maximum 45kg-ot tud mérni.
    Na most... én nem vagyok benne biztos hogy azt mosolyogva ki tudom nyomni

    Szabinak viszont a mostani fék is túl kemény, és túl hosszú...őt én sem értem
    Azóta már beleerősödtem a dologba, szóval ez sem gond.

    A problémám inkább az, hogy jelenleg nincs lehetőségem cokpitet építeni és átszabni ennek fényében az egész szobát... a jelenlegi konstrukciómban pedig (ami ez idáig tökéletesen bevált) ha benyomom tökig a G25 fékjét és még mellé a kuplungra is ráterpeszkedek, akkor épp hogy nem indul meg velem hátrafelé a gurulós szék.....

    Szívesen berendelném a Load-sensoros kis modot, de 45 kilót nem hiszem hogy ki tudok majd fejteni, mert előbb találom magam a szoba másik végében, meg az is lehet, hogy az már egyébként is túl sok. Így, ha ezt nem lehet vhogy szabályozni, akkor nem fogom tudni soha kifejteni a maximális fékerőt, amire pedig azért olykor szükség van...

    a DxTweak2-vel sem lehet ezt leszabályozni, már próbáltam.

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Iracing megkerüli a directx-et, saját kalibrációs rutinja van, nem lehet ezzel átverni, és végsősoron nem is az a cél, hanem egy jobb, élethűbb, kiválóan adagolható fékpedál.
    Valóban nem lehet átverni, de már korábban leírtam, hogy hogyan lehet mégis kihozni belőle azt, amit szeretnék. LFS és iR esetében nincs is gond, az ISI engines cuccok a problémásak jelen ügy kapcsán...
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 10. 29. 18:14.

  7. #57
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azóta már beleerősödtem a dologba, szóval ez sem gond.

    A problémám inkább az, hogy jelenleg nincs lehetőségem cokpitet építeni és átszabni ennek fényében az egész szobát... a jelenlegi konstrukciómban pedig (ami ez idáig tökéletesen bevált) ha benyomom töki a G25 fékjét és még mellé a kuplungra is ráterpeszkedek, akkor épp hogy nem indul meg velem hátrafelé a gurulós szék.....

    Szívesen berendelném a Load-sensoros kis modot, de 45 kilót nem hiszem hogy ki tudok majd fejteni, mert előbb találom magam a szoba másik végében, meg az is lehet, hogy az már egyébként is túl sok. Így, ha ezt nem lehet vhogy szabályozni, akkor nem fogom tudni soha kifejteni a maximális fékerőt, amire pedig azért olykor szükség van...

    a DxTweak2-vel sem lehet ezt leszabályozni, már próbáltam.



    Valóban nem lehet átverni, de már korábban leírtam, hogy hogyan lehet mégis kihozni belőle azt, amit szeretnék. LFS és iR esetében nincs is gond, az ISI engines cuccok a problémásak jelen ügy kapcsán...
    Figyu. Mivel auto kalibrálás van ISI-nél (directinputnál), ezért ha nem nyomsz 45 kilót akkor nem az lesz a maximum. Ezt megbeszéltük. A szék kerekét le kell venni és máris jobban állsz, ülsz

    Dxtweak müködik ISIvel, ha negatív értéket adsz meg minimumnak akkor elérhető, hogy 50% pedálnyomást már 100%nak érzékeljen minden directinputot használó progi (pl az összes ISI).

    Leo féle controllerrel pedíg nem kalibrálódik ujra a cucc minden ujrainditásnál, akár másik USB portba is bedughatod akkor is megjegyzi a szélső értékeket.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 29. 16:32.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Dxtweak müködik ISIvel, ha negatív értéket adsz meg minimumnak akkor elérhető, hogy 50% pedálnyomást már 100%nak érzékeljen minden directinputot használó progi (pl az összes ISI).
    jó, de ezt rögzíteni nem tudod, ha tovább nyomod a pedált akkor tolódik el a végpont, nem?


    És hát persze jogos, nem kell tovább nyomni!!! de az meg lehetetlen sztem, hogy ne nyomd mindig egy picivel tovább...és a futam végére már megint a teljes pedál spektrum használatban lesz...

  9. #59
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    jó, de ezt rögzíteni nem tudod, ha tovább nyomod a pedált akkor tolódik el a végpont, nem?


    És hát persze jogos, nem kell tovább nyomni!!! de az meg lehetetlen sztem, hogy ne nyomd mindig egy picivel tovább...és a futam végére már megint a teljes pedál spektrum használatban lesz...
    Csavarozz be egy ütközőt a pedál mögé és máris meg van oldva a "továbbnyomásgátlás".

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Csavarozz be egy ütközőt a pedál mögé és máris meg van oldva a "továbbnyomásgátlás".
    Most főleg a Load-sensoros cuccról van szó, ott nincs mit odacsavarozgatni...

  11. #61
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    épp hogy nem indul meg velem hátrafelé a gurulós szék.....
    Nekem ezért nincs gurulós székem. Majd ha felrakok valami evező szimulátort, akkor lesz
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  12. #62
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Csavarozz be egy ütközőt a pedál mögé és máris meg van oldva a "továbbnyomásgátlás".
    Ez se jó, mert az első centi után már nemigen mozog a pedál
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  13. #63
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ezért nincs gurulós székem. Majd ha felrakok valami evező szimulátort, akkor lesz

  14. #64
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ezért nincs gurulós székem. Majd ha felrakok valami evező szimulátort, akkor lesz
    A nap poénja

    Egy időben nekem is gurulós székem volt, de hamar kitört az egyik kereke. Azt a részét tettem hátra, így szépen megbillent és egy elég kényelmes (és stabil) versenyülésem lett. Aztán kitört még egy kereke, én meg kidobtam a pcsába
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  15. #65
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekesség képpen megnéztem a G25 pedálok felbontása 0-255
    leobodnar's pedal USB adapter
    Ezzel ha jól emlékszem 1024 lesz a felbontása. Használja vki?
    Utoljára módosította: tvr; 2009. 10. 29. 23:08.

  16. #66
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    501

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ezért nincs gurulós székem. Majd ha felrakok valami evező szimulátort, akkor lesz
    aáááhhhháááhhhhááááhhháááá. ez qurva jó volt !!

  17. #67
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    leobodnar's pedal USB adapter
    Ezzel ha jól emlékszem 1024 lesz a felbontása. Használja vki?
    Nem, de ez is jó cucc lehet..van neki 12 bites is az 4096 step..
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #68
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    leobodnar's pedal USB adapter
    Ezzel ha jól emlékszem 1024 lesz a felbontása. Használja vki?
    lehet, hogy ilyenbe én is beruházok

  19. #69
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697

    Re: Kormány modding

    A következő lenne a kérdésem ezzel a leobodnar's pedal USB adapter-el kapcsolatban.Építettem egy pedálsort(gáz meg fék)amit meg is mutattam nektek a cockpit topikban,de a force ex kábeljét használtam fel hogy összekösem a kormánnyal.Ha jól értem ezzel a boxal egyből össze tudom kötni usb-n keresztül a számítógéppel és külön kezeli,ráadásul még tudnék építeni egy kuplung pedált is mellé?Remélem érthetően írtam le.
    .

  20. #70
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    A következő lenne a kérdésem ezzel a leobodnar's pedal USB adapter-el kapcsolatban.Építettem egy pedálsort(gáz meg fék)amit meg is mutattam nektek a cockpit topikban,de a force ex kábeljét használtam fel hogy összekösem a kormánnyal.Ha jól értem ezzel a boxal egyből össze tudom kötni usb-n keresztül a számítógéppel és külön kezeli,ráadásul még tudnék építeni egy kuplung pedált is mellé?Remélem érthetően írtam le.
    Abszolult!
    Ezen felül, gyorsabb, jobb felbontású, könnyebben kalibrálható, több gombot, tekerőt, potit, és akár load cellát is kezel (ha a megfelelő modellt választod).

    Itt a teljes választék: http://www.leobodnar.com/
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 30. 23:25.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #71
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697

    Re: Kormány modding

    Köszi.Akkor spórolni kell egyre az tuti.
    .

  22. #72
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Kormány modding

    Ma végre szétszedtem a Momo kormányomat, mert már nagyon idegesített a nagy lógása.
    Hát meg kell hogy mondjam, biztos sokáig gondolkoztak rajt hogyan csináljanak ilyen gagyi szart.
    Elmentem esztergályos ismerőshöz, hogy nézze meg ki tudja-e szúrni a műanyag ház belsejét(ami végülis a kormány "csapágyazása"). Azt mondta megoldható, úgyhogy hétfőn irány a csapágybolt megnézzük mi fér el ott és szerdára remélem már készen is lesz a fémcsapágyas kormányom.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  23. #73
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

    Re: Kormány modding

    na kész a kezelődoboz:
    Csatolt képek Csatolt képek
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  24. #74
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    na kész a kezelődoboz:
    Király lett!
    A potikat mire használod?
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  25. #75
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

    Re: Kormány modding

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Király lett!
    A potikat mire használod?
    sajnos semmire mivel úgy érzékeli mintha kormány lenne, de már agyalok rajta hogy tudnám mégis mükődére bírni anélkül hogy bezavarjon a dfp nek. egyébként rfactorhoz akartam f1 modhoz motor teljesítmény állítónak.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •