Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (192 összesen)
  1. #1
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Lightbulb Kormány modding

    Na erre jutottam.
    A régi kormányom panelje:
    2 joy (8gomb), és végül csak 2-2 gomb kivezetése. Túl sok volt a 6 gomb oda ahova raktam.


    Elölről:


    És ahova kerültek a kivezetett gombok:

    Így egy ujjmozdulattal plusz 4 gombot érek el, anélkül hogy el kéne engednem kicsit is a markolatot.

    Hát a postás gumi sajnos megmentett, bár az esztétikát elbaxa. Az a lemez amire felraktam a gombokat, túl vékony és a francért se akart szorosan a szürke tálcához közel maradni, miután méretre hajtogattam.
    Erősebb anyagot meg nem találtam, de már nem érdekel, most egy jó ideig így marad, én má szét nem szedem ezért még egyszer...
    Az a szürke meg egy tálca alja.
    De azok a gombok eszméletlenül praktikus helyre sikerültek, örülök, hogy megcsináltam.
    Jani barátom is örül neki, mert ő meg megkapta a régi kormányom pedálját, a mostani Wingmanjára kötve.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #2
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na erre jutottam.
    Nekem erről az jutott eszembe, hogy veszek egy ócsó game controllert, és felszegelem valahogy a G25 közepére. Ha van rajta pár gomb, meg 4 irányú "hat switch", már megéri.
    Valami ilyesmi, legolcsóbbat : http://www.arukereso.hu/jatekvezerlo...pad-p13517881/
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #3
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Saját Cockpit

    Váltásjelző fényt, hogyan lehet csinálni a játékhoz? Tud ebben valaki segíteni?
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem erről az jutott eszembe, hogy veszek egy ócsó game controllert, és felszegelem valahogy a G25 közepére. Ha van rajta pár gomb, meg 4 irányú "hat switch", már megéri.
    Valami ilyesmi, legolcsóbbat : http://www.arukereso.hu/jatekvezerlo...pad-p13517881/

    Ez volt az én eredeti tervem is, és már meg is van hozzá a cucc, ami egy Logitech Precision Gamepad (kábé 2 rongy). Ez azért tök jó választás, mert kezeli a Profiler...

    Eredetileg azt terveztem én is, hogy leszedem a burkot és egy lemez alá felfogatom úgy, hogy átlógnak a gombjai, csak hamar kiderült, hogy így komoly kompromisszumokat kellett volna kötnöm a gombok helyzetét illetően, ugyanis a NYÁK erősen behatárolja a megfelelő elhelyezést, ezért fel kéne darabolni és vezetékkel összeforrasztgatni, ami pedig nem valami elegáns a dolog, meg csak fölösleges plusz súlyt és hibalehetőséget jelent...

    Szóval egy lépéssel tovább mentem, egy elektronikai boltban vettem egy marék gombot (szinte tök ugyan az, mint a kormányon lévő piros gomb, csak vmivel minőségibb), és fúrok-faragok hozzá egy lemezt, melyen a saját szájízem szerint elhelyezem a számomra legideálisabb helyzetben a gombokat, majd ezeket vezetékkel - melyet a kormány belselyében átvezetek - összekötöm a gamepad NYÁK-jával, és mehet a buli!

    Elképzelés szerint gyakorlatilag olyan lesz, mint ha gyári lenne a cucc, nem lesz gond a kábellel sem és a Logitech szoftverrel is gyönyörűen együtt fog működni a dolog... legalábbis ez a terv.

    Azon gondolkodom még erősen, hogy a lemezt farigcsálás helyett inkább kivágatom vízzel és a magas nyomású vízsugárnak igazából oly mindegy, hogy 1 lemezt vág, vagy 10-et, szóval kérdem én, akar-e még vki társulni?
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 10. 24. 03:25.

  5. #5
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Saját Cockpit

    Na ez most elgondolkoztatott nekem is kellene még gomb a kormányra

  6. #6
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Váltásjelző fényt, hogyan lehet csinálni a játékhoz? Tud ebben valaki segíteni?
    Nemtudom, én Peugeot-val megyek, abban ott van a műszerfal tetején
    De pl. a Bömösben tényleg nincs, a Formaautókban kitakarja a sisaknézet, ott be szoktam kapcsolni a műszerfalból a csík formájú fordulatszámmérőt.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  7. #7
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Váltásjelző fényt, hogyan lehet csinálni a játékhoz? Tud ebben valaki segíteni?
    Erre gondolsz?
    http://www.leobodnar.com/products/SLI-M/
    16 gombot + 5 külső ledet, és tekerős encodert is köthetsz rá, ezen felül nagyszerű villantó, és sebesség fokozat kijelzőnem tűnik.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 24. 13:24.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #8
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt ismerem, olyan érdekelne amit házilag meg lehet hekkelni.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  9. #9
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Na ez most elgondolkoztatott nekem is kellene még gomb a kormányra
    Engem is, de abban, hogy a dfp cserélve lesz g25-re+további gombokra. Lehet, hogy így már én is beruházok egy g25-re. Gombok pedig a dfp-imből át lesznek majd szerelve....asszem ez lesz

  10. #10
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Engem is, de abban, hogy a dfp cserélve lesz g25-re+további gombokra. Lehet, hogy így már én is beruházok egy g25-re. Gombok pedig a dfp-imből át lesznek majd szerelve....asszem ez lesz
    A kormányt add el és vegyél 2000-ért 1 gamepadot azon van 14 gomb. Jobban jársz.
    http://okdigital.addel.hu/detailprod...oductid=420555
    Egyébként én a helyedben nem vennék g25-öt inkább a DFP-t fejleszteném.
    Utoljára módosította: Abarth; 2009. 10. 24. 16:44.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  11. #11
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    A kormányt add el és vegyél 2000-ért 1 gamepadot azon van 14 gomb. Jobban jársz.
    http://okdigital.addel.hu/detailprod...oductid=420555
    Egyébként én a helyedben nem vennék g25-öt inkább a DFP-t fejleszteném.
    Igazából csak a pillangóváltóim xartak be, de az csak mikrokapcsoló kérdése lenne. Inkább azt csináljam meg? Hmm..lehet. Majd meglátom. Mondjuk már szvsz nem is tudnék azzal váltani, úgy elszoktam tőle.

  12. #12
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából csak a pillangóváltóim xartak be, de az csak mikrokapcsoló kérdése lenne. Inkább azt csináljam meg? Hmm..lehet. Majd meglátom. Mondjuk már szvsz nem is tudnék azzal váltani, úgy elszoktam tőle.
    Csinálni kell hozzá rendes füleket mint a momo-jé vagy a g25-é. Valahol van is róla képem majd megkeresem.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  13. #13
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából csak a pillangóváltóim xartak be, de az csak mikrokapcsoló kérdése lenne. Inkább azt csináljam meg? Hmm..lehet. Majd meglátom. Mondjuk már szvsz nem is tudnék azzal váltani, úgy elszoktam tőle.
    Haver DFP-jének pillangó mikrokapcsolóját most cseréltük ki egy egér mikrokapcsolójára, azóta hibátlan a váltás. Egyébként úgy kell kiforrasztani majd vissza a jó mikrokapcsolót. Neki még volt egy olyan problémája is, hogy néha ugrott egyet a kormány menet közben, ezt úgy javítottuk meg hogy az útmérő kis fogaskerék rögzítő csavarját meghúztuk annyira hogy még el tudjon forogni de ne lötyögjön.

  14. #14
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Haver DFP-jének pillangó mikrokapcsolóját most cseréltük ki egy egér mikrokapcsolójára, azóta hibátlan a váltás. Egyébként úgy kell kiforrasztani majd vissza a jó mikrokapcsolót. Neki még volt egy olyan problémája is, hogy néha ugrott egyet a kormány menet közben, ezt úgy javítottuk meg hogy az útmérő kis fogaskerék rögzítő csavarját meghúztuk annyira hogy még el tudjon forogni de ne lötyögjön.
    A mikrokapcsolós történet megfogott...asszem azt meg is csinálom. THX

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Csinálni kell hozzá rendes füleket mint a momo-jé vagy a g25-é. Valahol van is róla képem majd megkeresem.
    Na, azt meglesném. Thx

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Csinálni kell hozzá rendes füleket mint a momo-jé vagy a g25-é. Valahol van is róla képem majd megkeresem.
    Hát nem tudom...

    Itt van előttem egy DFP és egy G25 is és kövezzetek meg ha úgy teszik, de szerint a DFP megoldása sokkal kényelmesebb és jobban használhatóbb, mint a G25 nagy fülei.

    A G25-tel a gyors egymás utáni leváltásoknál néha előfordul, hogy a mikrókapcsoló nem tud követni, valamint az újaimat se nagyon tudom hova rakni pihenés képpen, a váltófül és a kormány között nincs elég hely meg eléggé kényelmetlen is, és folyton a füleken tartani a kezem sem az igazi...

    A DFP megoldása ezzel szemben nagyon ergonómikus és kényelmes a kéznek, emellett igen precíz (még sosem váltottam vele mellé), szal szerény véleményem szerint: DFP & DFGT pillangó "pöcök" RuleZ!!!


    bár most asszem kapok a fejemre...
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 10. 25. 00:48.

  16. #16
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem tudom...

    Itt van előttem egy DFP és egy G25 is és kövezzetek meg ha úgy teszik, de szerint a DFP megoldása sokkal kényelmesebb és jobban használhatóbb, mint a G25 nagy fülei.

    A G25-tel a gyors egymás utáni leváltásoknál néha előfordul, hogy a mikrókapcsoló nem tud követni, valamint az újaimat se nagyon tudom hova rakni pihenés képpen, a váltófül és a kormány között nincs elég hely meg eléggé kényelmetlen is, és folyton a füleken tartani a kezem sem az igazi...

    A DFP megoldása ezzel szemben nagyon ergonómikus és kényelmes a kéznek, emellett igen precíz (még sosem váltottam vele mellé), szal szerény véleményem szerint: DFP & DFGT pillangó "pöcök" RuleZ!!!


    bár most asszem kapok a fejemre...
    Kapsz A g25 fülét oda hajlítod ahova neked tetszik, szerencsére nem műanyag
    G25 finomabban is működik, pedál is komolyabb kialakítás (a keménység meg ízlés kérdése, és megváltoztatható.)
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  17. #17
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Saját Cockpit

    Én a G25-t semmi pénzért (najó, legfeljebb egy G27 áráért ) sem cserélném DFGT-re. A Pedál miatt.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Kapsz A g25 fülét oda hajlítod ahova neked tetszik, szerencsére nem műanyag
    Legszívesen letörném a rákba, hogy csak a mutatóujjam végével érjem el és ne akadjon folyton bele a kezem!

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    G25 finomabban is működik, pedál is komolyabb kialakítás (a keménység meg ízlés kérdése, és megváltoztatható.)
    A pedál ugyan az a mezei rugó + potméter technológia, csak minőségibb anyagokból, meg más rugókeménységgel, de igazából érzékelésben/érzékeltetésben nem ad semmi pluszt.

    A kormány mechanikája viszont érezhetően jobb: precízebben, gyorsabban, kiegyensúlyozottabban, könnyebben lehet vele elterelgetni az autót, le a kalappal!

    Viszont ergonómiailag egyértelműen visszalépésnek érzem, a bőrbevonat és a nagyobb átmérő ellenére rosszabb a fogása, a hosszú versenyeken jobban elfárad a kezem és kevésbé kényelmes, a váltófülek ugyan jól néznek ki, de használhatóságban és komfortban némileg elmaradnak a DFP-től, és az a 2 db gomb kriminális, minőségileg is.


    A napom nagy részében CorelDraw-ban tervezgettem a plusz gombok kérdését megoldó kis modding-omat (majd megmutatom), a kormányra emellett meg lehet ráférne egy kis újrabőrözés is...

    ...hogy mindezzel némileg megközelítse a DFP komfortérzetét.
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 10. 25. 02:08.

  19. #19
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    bár most asszem kapok a fejemre...
    Én szerintem a G25 kormánykereke olyan mint a Wartburg kormány tök vékony nem lehet megszorítani. Viszont a Momo-nál a fülek szerintem megfelelő távolságra vannak a kormány mögött. A DFP is így lehet megcsinálni.
    A G25 pedálja viszont szerintem jobb.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  20. #20
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Saját Cockpit

    Ha rábőröztök még egy réteg bőrt a g25re akkor biztos jó lesz.
    Én mostanában kesztyűben nyomom, mert a bőr a szorongatástól megfogja a kezem..így jó
    Ideális a 30cm-es kormány lenne az én ízlésemhez.í
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #21
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Legszívesen letörném a rákba, hogy csak a mutatóujjam végével érjem el és ne akadjon folyton bele a kezem!



    A pedál ugyan az a mezei rugó + potméter technológia, csak minőségibb anyagokból, meg más rugókeménységgel, de igazából érzékelésben/érzékeltetésben nem ad semmi pluszt.

    A kormány mechanikája viszont érezhetően jobb: precízebben, gyorsabban, kiegyensúlyozottabban, könnyebben lehet vele elterelgetni az autót, le a kalappal!

    Viszont ergonómiailag egyértelműen visszalépésnek érzem, a bőrbevonat és a nagyobb átmérő ellenére rosszabb a fogása, a hosszú versenyeken jobban elfárad a kezem és kevésbé kényelmes, a váltófülek ugyan jól néznek ki, de használhatóságban és komfortban némileg elmaradnak a DFP-től, és az a 2 db gomb kriminális, minőségileg is.


    A napom nagy részében CorelDraw-ban tervezgettem a plusz gombok kérdését megoldó kis modding-omat (majd megmutatom), a kormányra emellett meg lehet ráférne egy kis újrabőrözés is...

    ...hogy mindezzel némileg megközelítse a DFP komfortérzetét.
    2 extra gombnak megvan a tervrajza, csak ki kéne vizesvágatni, ha érdekel akkor Peti belinkeli a terveket.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  22. #22
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Én szerintem a G25 kormánykereke olyan mint a Wartburg kormány tök vékony nem lehet megszorítani.
    Ezt úgy oldottam meg, hogy vettem ilyen szivacsos kormányvédőt (tesco gazdaságos..) méretre vágtam, és összevartam. Így most kényelmes, vastag, jó fogású.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    2 extra gombnak megvan a tervrajza, csak ki kéne vizesvágatni, ha érdekel akkor Peti belinkeli a terveket.
    Hát én 12 gombot tervezek rá, és épp én is a tervrajzokat készítem a vizesvágáshoz, de ha átküldöd a terveket, azt nagyon megköszönöm, mert nem ártana leellenőrízni az méréseimet...

  24. #24
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát én 12 gombot tervezek rá, és épp én is a tervrajzokat készítem a vizesvágáshoz, de ha átküldöd a terveket, azt nagyon megköszönöm, mert nem ártana leellenőrízni az méréseimet...
    Minek 12 gomb???
    Jobbra-Balra nézés és Pit Limiter. Mi kell még kormányra menet közben?
    Negyedik gomb meg lehet lámpa vagy akármi, de 12??
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #25
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Saját Cockpit

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Minek 12 gomb???
    Jobbra-Balra nézés és Pit Limiter. Mi kell még kormányra menet közben?
    Negyedik gomb meg lehet lámpa vagy akármi, de 12??
    Nekem pl. kell még rá a csevegő gomb is, meg az itató gomb

Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •