Szavazás eredménye: Indulsz a BAJNOKI futamon?

Szavazók
18. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen / valószínű

    15 83,33%
  • nem / nem valószínű

    3 16,67%
Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 3 4 5 6 7
Találatok: 151 - 164 (164 összesen)

Téma: Donington (HGPLM20)

  1. #151
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: Donington (HGPLM20)

    Az eddigi legjobb rajtom sikerült, 5 helyet jöttem előre. 2-3 körig tudtam tartani az élboly tempóját majd szép lassan kezdtem leszakadni. Innentől egyhangú versenyem volt, egy-két apró hibát vétettem de nem került pozícióba. Mikor Milán megérkezett a nyakamba, úgy meglepődtem hogy kimentem a fűre. Eszméletlen tempót diktált. Gratulálok a dobogósoknak!
    Babinszki Gábor

  2. #152
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: Donington (HGPLM20)

    Béke gyerekek, béke!

    Hát én nem is tudom hol kezdjem!
    Nem gyakoroltam sokat, valamint a múlt heti futamokon sem tudtam indulni. Azért az sejtettem, hogy a szokásos helyemen tudok lenni a Cooperrel a BRM-es srácok mögött. Egy körön jó is voltam, viszont 14 körnél többet nem mentem egyszerre, szóval a versenytempóm előttem is rejtély volt. Az edzésen sikerült egy PB, ami kellett is, mert az addigi legjobbamat Convar is megfutotta.
    A rajtot megúsztuk, előre is hátra is figyelni kellett, de szerencsére mindenki észnél volt. Milán és Szeglet egyből egymásnak estek a lag miatt nem mertem teljesen rájuk menni, így aztán Convar is méterekre jött mögöttem. Aztán volt az a koccuk vagy 6 kör után, mi kerültünk előre. Van azért már rutinom nyomás alatt vezetni, de Gabi rendesen megdolgozott!
    Sok-sok apró hiba volt, sokszor nagyon közelre került, de valahogy tartottam magam. Persze teljesen lefőttem közben, pulzus meg szerintem ilyen 160 körül. A mezőny többi részéről fogalmam sem volt, annyira nincs egyens, hogy csak néha lopva pillantottam a pribire, így szokásomtól eltérően a mezőny vége is meglepett mikor rájuk mentünk, nem készültem rájuk a pribiről. Szerencsére nem volt gond sehol.
    Nagyon lassan teltek így a körök, majd mintha az is kezdett volna zavarni, hogy fogy a benya, gyorsul a kocsi, de nem tudtam kihasználni. A T1-ben másodszorra indult meg a segge, Gabi ellépett. Mivel úgy éreztem gyorsabb mögöttem, attól féltem rögtön meglép, így már a kör végén be akartam ilyeszteni a sikánnál, amit egészen előzési kísérletnek vehette, mert sok helyet adott,de végül itt még nem mentem el, hanem így közel kerültem a célegyenesebn, és a T1-ben sikerült kifékeznem. Így maradt még vagy 8-10 kör az előtte való műsorból.
    Már csak 2 kör volt hátra, és Gabi még mindig keményen jött, próbáltam én is gyorsulni, és ekkor követtem el a legnagyobb hibám! A starkeys kanyar végén (az a gyors balos a 2. szekiben) valahogy fűre érkeztem a jobb hátsóval. Rendesen meglepett, az ütő megállt bennem, teljesen keresztbe állt, de valahogy összeszedtem. Persez Gabi már mellettem volt, de nem tudtam hol, próbáltuk ott a szűkülő cikkcakkban közelíteni a jobbost. Én nem tudom mi mentett meg minket a kocctól, valahogy keresztbe csúszott előttem, ki a fűre. Néztem nagyon a pribit, jön-e, aztán láttam, hogy szerencsére igen. Meleg volt na!
    Itt már teljesen szétestem, lefutottuk a 2 kört, de én nem vettem észre a kockást! Ezért biztos ami biztos mentem egy 31.-et is. Szóval nem mindennapi volt na! Teljes Cooper dobogó sem mindennapos.
    Glenre meg BRM!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  3. #153
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: Donington (HGPLM20)

    Idézet Eredetileg Johny English írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ártana ha nem indulatból írkálnál ide, kicsit lehiggadva lehet már nem is úgy látod a dolgokat, sőt az sem ártott még senkinek ha először megnézel egy repyt (mint ahogy én is megnézem mielőtt reagálok), és utána alkotsz véleményt, vagdalkozol sértő jelzőkkel.
    28 kör alatt lehiggadtam
    megnéztem
    és sehol nem látok sértő jelzőt, csak leírtam mi történt...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  4. #154
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: Donington (HGPLM20)

    Huhhúú, ezúton is hála és köszönet a GPL bugjainak, hogy ezt megúsztuk!
    Csatolt képek Csatolt képek

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  5. #155
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850

    Re: Donington (HGPLM20)

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Huhhúú, ezúton is hála és köszönet a GPL bugjainak, hogy ezt megúsztuk!
    De melyik vagyok én? Hol a sárga sisakom?



  6. #156
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Donington (HGPLM20)

    A hosszabbik szabadedzésen végig az új kormányt próbálgattam, ízlelgettem a H-váltót meg a keményebb pedálokat. Kb. 20 kör kellett mire sikerült összehoznom egy 1:10.4-es kört --tehát közel a megszokotthoz--, majd további 10 kör alatt kialakult valamiféle tempó is. De éreztem, hogy a +3-4 tized sok lesz ezen a pályán, meg egyébként is nagyon bizonytalan maradtam a pálya egyes részein. Végül úgy döntöttem, hogy a vadiúj sportcipő után visszalépek inkább a régi, kitaposott papucsba.

    Az időmérő szoros volt, durván sűrű volt megint a mezőny közepe. A hetedik rajthellyel tökéletesen elégedett is voltam. 10.1 - PB közeli élmény. Úgyis lehetett tudni, hogy a versenyen sok minden változni fog még.

    Elrajtoltunk. Az előttem menőkhöz nem nagyon tudtam szólni, a mögöttem jövők meg hozzám nem szólhattak, úgyhogy kissé eseménytelen volt a verseny. Lekörözések tarkították, illetve a tudat kb. a táv felétől, hogy Milán egyre közeledik a mélyből. Az utolsó előtti körre meleg is lett a pite, de szerencsése meg tudtam tartani a dobogós helyemet.

    Grat a Z-nek a kettős győzelemhez!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #157
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: Donington (HGPLM20)

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    De melyik vagyok én? Hol a sárga sisakom?


    A sisakszín bugos, mindig mást mutat, de a kocsid színére csak emlékszel tán!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  8. #158
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Életkor
    41
    Üzenetek
    780

    Re: Donington (HGPLM20)

    Nos összességében jó kis futam volt ez, ahogy a pályától várható volt, felvonultattunk itt mindent amiért az autóversenyt szeretjük, csaták, tömegjelenetek, előzések, és igen sajnos ütközések, dehát ez benne van, ezt mindannyian vállaljuk amikor odaállunk a rajtrácsra, balesetekbe keveredhetünk, kilökhetnek minket, akaratlanul is kilökhetünk másokat. Edzésen hoztam egy pb közeli időt, nagyon nem is erőltettem, úgyis a versenyen dől el minden. Rajtnál Sziszka megtorpant, Robival meg beragadtunk mögé, majdnem mindenki elment, vesztettünk pár pozíciót. Első pár kör jó sűrű volt, Robival volt egy gyors ütésváltásunk, Gabó hátulról hatalmas nyomás alatt tartott, Sziszka többször hibázott, volt hogy félre kellett rántanom a kormányt hogy elkerüljem az ütközést, de nagyon vigyáztam rá, mégjobban magamra, ilyenkor mindig azt mondogatom, nincsen reset, ezt az autót kell bevinni a célba. Aztán a második körben a sikán féktávján hátulról megpöcköltem Sziszkát aki sajnos kiforgott, természetesen véletlen volt az eset, sok választásom nem volt, hátulról többen toltak előre, olyan féktávot vettem mint máskor, szerintem Sziszka egy kicsit hosszabbat, és túlzottan is lelassított, ettől persze a felelőség az enyém, a büntetésemet meg is fogom kapni, bocsánatot kérek az esetért, én hibáztam. Később Májer Tomi többször támadott de ez egy jól védhető pálya, így sikerült beérni a célba. Elégedett vagyok eddig az idei teljesítménnyemmel, nagyon szoros a bajnokság, -r-esek hihetetlen stabilak nem is kell nekünk az a reset, ja és a Brabham beelőzte a Hondát. Glen ur.-ből kemény lesz.
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  9. #159
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850

    Re: Donington (HGPLM20)

    Mindenekelőtt: óriási pozitív csalódás volt a verseny, messze felülmúlta várakozásaimat.

    Már az edzés is. Nem értem, mi történt az utolsó 24 órában, de elkezdtem először 9,7-eket menni, az időmérőn meg "abnormális" módon 9,5-eket. Ez a versenydrukk?

    A verseny: magamhoz képest egész jót rajtoltam (majdnem olyan pálya előzési szempontból mint Monaco, ergo a quali és a rajt kulcsfontosságú), meg is tartottam a helyemet. Innentől el is kezdődött a crazy train. Arra gondosan ügyeltem, hogy Gyula visszapillantó tükreinek legalább a 75 %-át mindig be kell töltenem, hogy sakkban tartsam (itt jegyzem meg, hogy neked is respect Gyula, mert ezt amúgy az ellenségeimnek sem kívánnám ). Mert azt eldöntöttem már az elején, hogy kivárásra fogok menni, semmi kétesbe nem akartam belemenni. Egyszer el is jött a nagy lehetőség, hibázott egy csöppet, de nem tudtam élni vele, Ocean kolléga hamarosan lenyomott mint a rajzszeget. Nagyon komoly volt az a féktávod, és még csak le sem csúsztál az ívről!

    Innentől vissza az egész, a köv. komoly szitu a 28. körben volt amikor lement neki a jobb hátsója a fűre én meg ijedtemben túl nagy ívben kerültem és én is lecsúsztam a fűre. Emiatt én is elvesztettem a kontrollt, ezért átcsúsztam a pályán. Féltem is, nehogy kiüssük egymást, így fellélegeztem, amikor újra megláttam magam előtt. Mellesleg sztem nem értünk volna ám össze akkor se ha nincs bug, én alaposan kikockáztam otthon. Bár a kisujjamat nem tettem volna oda... Miután én is összeszedtem a kocsit, az uccsó körben csakazértis mentem még egy 9,7-et, csakhogy Gyula nehogymá jól érezze magát.

    Az "esemény" ennyi volt, ja, és még az elején, az Old Hairpinban egyszer megállt bennem az ütő, amikor gusztustalanul lassan, alattomosan megindult a hátulja féktávon.

    Összegzésként: naná, hogy nagyon happy és elégedett vagyok, még nem is voltam 2.! Én azért nem vagyok olyan telhetetlen, mint a példaképem (lásd aláírásom). Egyelőre.

    Gratulálok a győztesnek, Milánnak pedig mégegyszer köszönet a fantasztikus setupért és a wr grooveért.



  10. #160
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850

    Re: Donington (HGPLM20)

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése


    A sisakszín bugos, mindig mást mutat, de a kocsid színére csak emlékszel tán!
    Jóvanno, gondoltam hátha a kocsiszín is bugos nálad



  11. #161
    Papdi Tamás Regisztrált toto92 logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    389

    Re: Donington (HGPLM20)

    Megnéztem a replayt, és a gyanúm beigazolódott, Gabót véletlen kitessékeltem a pályáról az első körben. Elnézést, term. nem volt szánédkos

  12. #162
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: Donington (HGPLM20)

    Idézet Eredetileg toto92 írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem a replayt, és a gyanúm beigazolódott, Gabót véletlen kitessékeltem a pályáról az első körben. Elnézést, term. nem volt szánédkos
    Semmi gond, a kovetkezo korben a sikanban mazlim volt, es visszakaptam
    a versenyzotarsaktol az osszes elvesztett poziciot, a 6. helynel valoszinuleg
    amugy sem kerultem volna elorebb.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  13. #163

    Re: Donington (HGPLM20)

    Nem ismertem igazán a pályát (vagy elfelejtettem), ezért a szabadedzés egyetlen órájában próbáltam kiismerni. Ez meg is látszott az időmérőn nyújtott teljesítményemen ami a szégyenteli utolsó hely lett :-D. A versenyen próbáltam minél óvatosabban közlekedni a bajnokságban eddig nyújtott rémes büntetési statisztikám miatt is. Az első körben sokan kiestek előlem így 5 helyet is előbbre kerültem, majd szépen visszaelőzgettek miközben hibáztam is párat, aztán kezdtek javulni a köreim és az időmérőhöz képest sokat javítottam. Nyugisan mentem így megúsztam resetelés nélkül a végén pedig a 11. hely jött össze.
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani



  14. #164
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336

    Re: Donington (HGPLM20)

    Rég volt már hogy végigértem egy futamon, és egyébként is ennyire sűrű lett volna.
    Este hat órától a saját beállításom megalkotásával szenvedtem, de alig sikerült beférni velük 9 alá. Az edzésen viszont bejött egy húzós pb, amit Szeglet setupjának köszönhettem. Látszik, hogy ért hozzá na... Azt mondjuk álmomban se gondoltam, hogy (mákkal de) lenyomom vele.
    A pole-ból indulás kb. semmit se ért, mert Szeglet lerajtott (mint mindig) és mindjárt belülre is pofátlankodott. Azonnal lányos zavarba estem attól, hogy mégis én megyek elől. Nem is tudtam egy értelmes kört menni amíg Szeglet ott erőszakoskodott mögöttem. Ment rendesen a vívás, hogy a bejárat hol a kijárati íveket kellett fognom. Majd hirtelen eltűnt és két centire mögöttem jelent meg, amikor a hosszú egyenesre fordító jobbos fékezési pontja következett. Illletve csak következett volna, már ha fékeztem volna. A BRM terep képességei hát, hogy is mondjam... Mire kimásztam a homokból már a 10. voltam. Kétségbe nem estem azért, mert az eleje a cooperes beállításaim kül. verzióival ment, csak nem lehetnek olyan gyorsak!
    Mindenki nagyon előzékenynek tűnt, mintha körözném őket. Aztán megint feltűnt mögöttem a erőszakos BRM (de hogy került ez ide???), újabb pár kör kakaskodás után végre feladta a motorja!
    Egyedül összeszedettebb tudtam lenni, repültem a dobogó és Jani felé. Két kör volt vissza, amikor megpróbáltam kifékezni a sikán előtt. Egy kicsit sok lett, nem mertem befordítani, mert akkor mindketten ott maradunk volna. Mentem tovább egyenesen, Jani pedig ahelyett hogy megijedt volna, a rá jellemző higgadtsággal szépen kikerült.
    Maradt így a 4. hely, ennek ellenére nagyon élveztem az egész futamot. Köszönöm szépen mindenkinek az élményt! Külön kössz Szegletnek a nem túl minőségi, de baromi izzasztó csatákat.
    Nagy gratula a három Cooperesnek! Gyulám nincs mese, megérdemled te már azt a BRM-et!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 3 4 5 6 7

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •