Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (238 összesen)
  1. #51
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve ha bedugva hagyod a G25-t, beleértve a váltóját is, akkor használhatod a porsche kormány és pedál mellett is. A programok kiválóan kezelik, semmi gond.

    nah jah ugyis szar a g25 már akkor el fér a cockpitbe majd

  2. #52
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Komolyan mondom a játék kormány szebb, mint az igazi.
    Bár az igaziba jobban tetszik, hogy vékonyabb.
    Nem hinném, hogy vékonyabb, csak nagyobb átmérőjü, azért tüniik vékonyabbnak.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  3. #53
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hinném, hogy vékonyabb, csak nagyobb átmérőjü, azért tüniik vékonyabbnak.
    pontosan ez a külömbség nagyobb és azért tünik annak

  4. #54
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont az apróbb efekteket amire a G25 apró, de erős rángásokkal, kattogással reagált..na azokat picit elmossa, és az első kerék tapadásának megézése G25 után megszokást igényel. Az effektek ott vannak, csak sokkal finomabbak (nem gyengébbek) és némileg másképp vannak driver szintem feldolgozva.
    Nem javítani, csak hozzáenni szeretném, hogy szerintem ez annak is köszönhető, hogy nincs FF lyuk.

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Negatívum a V1 esetében a váltó fül..naked verzióban jól müködik, de az addon fülecske használhatatlan. A V2 füle ránézésre is ergonómikusabb. A g25 pillangó váltója lényegesen jobb konstrukció.
    A V2 nagyobb füllel, bár tényleg kényelmes és kézre áll, de csak akkor működik tökéletesen, ha a közepét étintve váltasz, különben hajlamamos inkább eltekeredni és nem nyomja meg a mikrokapcsolót.

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ... Ha nem tudják megszokni, vagy félnek tőle, hogy nem tudják megszokni (én még itt tartok)...
    Én is

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Végezetül pedig felhívom a figyelmed, hogy a V2-t válaszd, elvileg megbízhatóbb az elektronikája...
    Jó lenne a két kiadást összehasonlítani

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Addig is várjuk a cikket a V2-ről.
    Úgy fest jobb lett volna, ha ide teszem egyből, de nem gondoltam, hogy ilyen lassan engedélyezik
    Amennyiben holnap, mikor hazaérek a vidéki melómból, még nem lesz elérhető, beteszem ide is...

  5. #55
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Borda Csaba írta Hozzászólás megtekintése
    Nem javítani, csak hozzáenni szeretném, hogy szerintem ez annak is köszönhető, hogy nincs FF lyuk.
    Meg hogy túl szoros a mechanika.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #56
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt ha valaki tud ötletet arra, hogyan tudnám használni G25 pedálját egy másik kormánnyal, az írja le, megköszönném.
    Kell hozza egy ilyen:

    http://www.leobodnar.com/products/DFPG25conn/

  7. #57
    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése


    ilyen nincsen a váltóhoz?


    u.i.: vajon fanatecnél lehet fizetni usd-ben is? olcsobb lenne egy 20e-vel az egész mintha euroval fizetek

  8. #58
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg loschi[HUN] írta Hozzászólás megtekintése
    ilyen nincsen a váltóhoz?


    u.i.: vajon fanatecnél lehet fizetni usd-ben is? olcsobb lenne egy 20e-vel az egész mintha euroval fizetek
    Nem, EU-s árak erősen áfásak, míg az usában ez csak pár %
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #59
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, EU-s árak erősen áfásak, míg az usában ez csak pár %

    mert megnéztem hogy a webshopon ugye lehet váltani a magyar\német\amcsi között ha a föoldalrol nézed és ott az usd ár ugyan az mint az eu-s illetve euro-s.

    már itt fagatom a guglit egy órája de ös se tud semmi meg oldást amivel közösiteni lehet a gt3rs-t a g25 váltoval

  10. #60
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    No, hát hazaértem és a cikk mék mindíg nem elérhető, de már legalább túl van az engedélyezésen:
    megjelenés.jpg

    Nem baj...Az ígéret szép szó...úgyhogy itt a lényege, a megérkezéséig íródott ,,sallang" nélkül:

    Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel:
    Az igényes dobozt kinyitva elsőként a 30cm átmérőjű kormánykerék látványa tárul a szemünk elé. Hát mit mondjak… gyönyörű! Majd megfog…majd tapogat…majd simogat…khm…izé, szóval micsoda tapintás! A dobozt tovább boncolgatva, előkerül a táp, az USB kábel, a pedál, váltó közvetlen csatlakoztatásához szükséges kábel, egy háromlábas dug aljzat átalakító (UK adapter) és a kétféle pillangó váltó fülek egy kis távtartó egységgel + a különböző méretű csavarok hozzá. A váltóra még visszatérek!

    doboz.jpg 2 Kormány+alkatrész.jpg


    A kormányon a látszat ellenére minden gomb 2 mikrokapcsolót takar, pontosabban az alúlról a 2. egy 8 irányú D-pad, aminek tört (srég) irányain kívül mind programozható, azaz összesen 14.

    A kormány gyorsrögzítő megoldását megvizsgálva, már elsőre sejteni lehetett, hogy nem egy túl erős megoldás. Felszerelve már biztos! Az igaz, hogy nem nagyon van asztal amit ne fogna be, mivel teljesen szétnyitott állapotban pár millivel nagyobb mint a G25, lepattintott rögzítő pucukákkal, de szerintem egy nagy átéléssel, hevesen kormonyozó játékos keze alatt nem biztos, hogy hosszú életű lesz. Ezért fogtam a mellékelt fúrási sablont és nem sajnálva az asztalomat, rögtön használtam is, megelőzve a bajt.

    4 rögzít.jpg 5 rögzít.jpg 6 rözít.jpg 7 rögzít.jpg 8 rögzít.jpg

    Felszerelés után az üléspozíciómat meg kellett emelnem (egy jól összehajtogatott pokróc a fotelba), mert jóval magasabban van a kormánykerék az elődhöz képest. Az üzembe helyezéshez a Fanatec oldaláról kell letölteni a drivert. Amint bekapcsolom a kormányt, ami rögtön kalibrálja is magát, már léphetek is a profilerbe, ahol szembesülök az első meglepivel: egy Prsche 911 Turbo kormány képe fogad. Sebaj… gondolom, az olvasottak alapján az új széria sok mindenben örökölte társa ,,génjeit” így nem fordítottam rá túl sok figyelmet. Második meglepetés: észrevettem, hogy a kormány nem kalibrálódott tökéletesen középre, melyet, ha beállítottam kézzel, az elfordulást mérő számláló szépen el is mászott a 0-ról. Nem baj… van kalibráció gomb, rákattint, utasítások követnek…OK… és nem történt semmi. Na még egyszer… semmi. Kormány kikapcs, bekapcs… és jó! Hát ejnye! Az első fül alatt (Function Test) még két gomb található: FF és vibráció teszt. Ezek működnek.

    9 profiler.jpg

    A második fül (Settings) alatti csúszkákkal állítható az elfordulási szög 200°-900°-ig (amit az elfordításkor elérve, sokkal markánsabban jelez mint a G25), valamint a Drift mód, ami az erős FF motorok elég erős ellenállását hivatott csökkenteni. Érdekes módon ezt úgy oldották meg, hogy rásegít motorikusan a forgatásra, azaz maxin (6-os), egy kis mozdításra magától továbbtekeri a kormányt koppig. Továbbá vannak pipálható kockák a középre tartásnak, a combined pedals és a wheel illumination bekapcsolásához. Micsoda?! Világítás? Pipát neki! Persze, nem világít semmi. Az egy másik modell. Viszont nem szabad bekapcsolni! Később elmondom miért.

    10 profiler.jpg

    A harmadik fül (update) alatt láthatjuk a driver verziót és egy link a Fanatec oldalára.
    A negyedik (Telemetry Data) alatt kiválaszthatjuk a támogatott játékot (rFactor, Racing Sim 2 és 3), melyekhez a PorscheWheelPlugin.dll bemásolása után egy legördülő menüből beállíthatjuk, hogy mit szeretnénk látni a kormány kijelzőjén. Választaható a Current speed, Current gear, Gear + Shifting indicator,Shifting indicator, Current position és a Remaining fuel. Másik legördülőből kiválaszthatjuk, hogy mikor vibráljon a kormány: Shifting indication, Engine revs vagy Wheel lock. Meg lehet még adni, hogy PS/2 keresztül csatlakoztattuk e a pedált és annak a vibrációs módjait. Nálam ez egyelőre, támogatott játékok híján szürke.


    10 profiler2.jpg

    Lássuk a kormány tunying funkcióit: (zárójelben a 3 karakteres kijelzőn megjelenő rövidítés)
    1. - (5_ 1) Öt beállítást menthetünk
    2. – (Sen) A kormány elfordítási szöge állítható be és lényegében úgy felülbírálja a profilert, hogy annak semmi jelentősége
    3. – (FF) Értelemszerűen ForceFeedback erősség 0-100-ig 10-es léptkben
    4. – (Sho) Kormány vibráció erősségének az állítása 0-100-ig 10-es léptkben
    5. – (dri) A fent leírt driftmód állítása 0-5-ig. Úgy vettem észre, hogy hozzáadódik a profiler beállításhoz.
    6. – (AbS) Ha a pedál a kormányra van csatlakoztatva, beállíthatjuk, hogy a fék lenyomásakor hol kezdjen vibrálni a pedál ill. beállítástól függően a kormány is
    7. – (Lin) A kormányzás linearitása állítható 0-100-ig 10-es léptkben , azaz először ugyan akkora elfordításra csak keveset fordul az autó míg egyre tobább forgatva exponenciálisan nő a kerék elfordulása a kormánymozdulathoz képest
    8. – (dEA) Kormány holtjáték 0-100-ig 10-es léptkben

    Egy kicsit visszatérnék a 6-os pontra, ill. a kormány tulajdonságai közt felsorolt egyik mondatra ami így hangzik:
    o Fékpedálba épített vibrációs motor, amely a blokkoló kerekeket jelzi. Kompatibilis az összes játékkal (ÚJ)

    Végül is nem hazudtak… nagyot. Ugyanis ez úgy néz ki, hogy amikor lenyomjuk a pedált a Pot méter segítségével beállított max pontig, automatikusan működésbe lépnek a vibra motorok. Lehetünk akár még csak a játék menüjében vagy a profilerben.

    Nincs más hátra, mint nekiugrani a játéknak:
    Az első benyomás rendkívül pozitív. A tapintása és fogása kompromisszumok nélkül jobb, mint a G25-é. A kormány extráit alapból levéve ugrottam neki az első köreimnek és azt kell mondanom, rögtön meggyőzött. Iszonyatosan egyenletes és sima irányítás, semmi FF lyuk, nem csinál semmilyen felesleges mozdulatot, hirtelen ellenkormányzást igénylő rántás mint a vetélytárs, de mégis megkapjuk a visszajelzéseket. Egy teljesen új élmény. Az egyetlen, talán kicsit fura érzés a motorok alap ellenállása, amit nagyon hamar megszoktam. Akit viszont zavar, annak ott a drift mód, amit pont ennek enyhítésére tettek bele és már lehet is cibálni a kormányt.
    Egész hétvégén állítgattam, próbálgattam a különböző funkcióit, aminek az lett az eredménye, hogy a végén nem tudtam a saját időmet megközelíteni. Odáig fajult a dolog, hogy kíváncsiságból visszatettem a Logitec kormányt, amivel rövid időn belül már tizedekre pedzegettem az ominózus időt. Meg kell mondanom viszont, hogy így a Porsche élménnyel a kezemben a G25 nagyon furcsának, úgy is mondhatnám, gagyinak tűnt. Vissza is tértem az új kütyühöz. Már szinte habzott a szám a dühtől, amikor a délelőtt futott időmtől, délután majdnem öt körül még mindig le voltam maradva 1mp-el, mikor is a profilerben kivettem a pipát a wheel illumination négyzetből és csodák csodája ismét jött a már megfutott eredmény.
    A kormányt a ,,tuning” funkcióival mindenki rendesen személyre szabhatja. Én csak a kormányzás szögét és a FF erőt állítottam egy kicsit, a többit viszont off-ra vagy nullába tettem. Aki az erős Feadback hatásokat kedveli, annak sem okoz csalódást, mert van benne bika rendesen.

    Egy dolgot érdemes még megemlíteni, ez pedig a váltó. A korábbi verzióhoz képest alakítottak rajta, de koránt sem lett tökéletes. Én rögtön a nagyobb alufület szereltem rá, amivel ha véletlen a tetejéhez érve próbálunk váltani nem nagyon fog összejönni, ugyanis a fogadó rész műanyagból van és ilyenkor nem befelé mozdul, hogy megnyomja a mikrokapcsolót, hanem elcsavarodik. Még nem szereltem át, de feltételezem a kisebbik fül, amit távtartó nélkül lehet használni, pontosabban funkcionál.

    11 váltó.jpg 12 váltó.jpg 2.jpg

    - ClubSport pedál:
    Pointer4 leírása és fotói alapján semmi különbség, így a bemutatásába nem folynék bele én is.

    Ami viszont a személyes benyomásomat illeti, még alakulóban van. Igazság szerint eddig szinte csak olyan pályán és autóval teszteltem, amit még soha nem próbáltam korábban, mivel próbálkozom a GTR-Masters nyári bajnokságán és minden játékkal tölthető szabadidőmet a futamra való felkészüléssel töltöm, hogy ne csak egy kerülgetendő akadály legyek. Az első futam SPA amit jól ismerek de Porsche-val még sosem mentem. A pedál fékerő szabályzó potiját folyamatosan állítgattam a tesztek során, de még a mai napig nem jutottam vele dűlőre. Próbálgattam a pedált üzemeltetni a kormányról és külön is. Végül is külön használtam a futamon, mert a rezgés, ahogy azt már feljebb leírtam nem igazán látja el a feladatát. A potmétert is úgy gondoltam, hogy jól belőttem, de mire vége lett a több mint 2 órás versenynek, konkrétan sajgott a bokám. Viszont be tudtam fejezni az eddigi két futamot, egy két kisseb nagyobb hibától eltekintve egész lineáris köridőkkel. Számomra ez új.
    Gyakorlás közben kipróbáltam mindent mindennel és végül csak az új kormány, új pedál kombó jött be a legjobban. A G25 pedáljával ugyan úgy jártam, mint a kormánnyal. A ClubSport után újra használva elég viccesnek tűnt. Első sorban a rettentő rövid pedál utak leptek meg nagyon. Igaz a CS fékjét is be lehet úgy állítani, hogy szinte nulla legyen az elmozdulása, de nekem úgy már túl kemény és nehezen adagolható, igaz nem is adtam neki sok esélyt. A másik oldalról megközelítve viszont a hosszabb pedálút kezeléséhez kifinomultabb technika illetve ,,finomabb” láb szükséges. Én azt gondoltam, hogy ,,nehéz” a lábam, úgyhogy a loadcell majd megoldja. Most már úgy gondolom, hogy az egykoron súlyemelésre használt lábak, pont nem kompatibilisek a kifinomultabb technológiával. De mint minden ez is tanulható v. tanítható.


    Összegezve: Azt be kell látnom, hogy a tehetséget nem lehet megvenni, vagyis, ha az ember már pedzegeti a képessége határait, az újabb technológia már nem feltétlen segít a jobb idők eléresében.Ettől függetlenül nem bántam meg a csérét. Sőt! A G25-öt már el is adtam. Szerintem, aki komolyan gondolkodik akár külön, akár egyben a cserén és van rá keret, nyugodtan belevághat, nem fog csalódni. Ami a minőséget illeti a pedál felől nincs sok kétségem, hiszen full fém és nincsen benne forgó, kopó elektronika. A kormányról pedig majd az idő megmondja, de az anyaghasználatot illetően neki sincs oka panaszra. Viszont egy új driver ráférne.


    13 méret.jpg 14 méret.jpg 15 kész.jpg
    Utoljára módosította: Borda Csaba; 2010. 07. 02. 18:02.

  11. #61
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609
    Szép irás, grat, használd egészséggel.Szeptember-oktober körül tervezek egyre beruházni énis.Adigra lesz böven tapasztalatod, illetve a többi tulajnak is, szal nekem könyü dolgom lesz


    Ha esetleg Travianozni akartok itt tessék regisztrálni:
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_6275

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Borda Csaba írta Hozzászólás megtekintése
    Micsoda?! Világítás? Pipát neki! Persze, nem világít semmi. Az egy másik modell. Viszont nem szabad bekapcsolni! Később elmondom miért...

    ...szinte habzott a szám a dühtől, amikor a délelőtt futott időmtől, délután majdnem öt körül még mindig le voltam maradva 1mp-el, mikor is a profilerben kivettem a pipát a wheel illumination négyzetből és csodák csodája ismét jött a már megfutott eredmény.
    Na jó, de miért, mi változott?

  13. #63
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg Csecse írta Hozzászólás megtekintése
    Szép irás, grat, használd egészséggel.Szeptember-oktober körül tervezek egyre beruházni énis.Adigra lesz böven tapasztalatod, illetve a többi tulajnak is, szal nekem könyü dolgom lesz
    Thx!
    Egyre több helyen olvasom, hogy a következő mindenképp Fanatec termék lesz... Úgy fest, a Logitech lassan elgondolkodhat az új fejlesztésen, mert a Fanatec nem konkurecia terméket gyátott, hanem egy másik kategóriát és így hamar elveszítheti a fun-sim rajongókat
    Amúgy hajrá!

  14. #64
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, de miért, mi változott?
    Valahogy a kanyarokba nem fértem úgy be...Szerinem megkapta a kormány a plusz feszt amitől már nem úgy viselkedett ahogy kell.

  15. #65
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg loschi[HUN] írta Hozzászólás megtekintése
    ahha akkor a g25 váltoját rá lehet kötni?
    Böngészgetem a Fanatec oldalát és ezt találtam: http://www.fanatec.de/webshop/new_eu...ebab7943d997b3

    Viszont nem látok benne átalakító kábelt. De ha van ilyen tartozék, valahol lenie kell átalakítónak...vagy lesz Még keresgélek...

  16. #66
    Idézet Eredetileg Borda Csaba írta Hozzászólás megtekintése
    Böngészgetem a Fanatec oldalát és ezt találtam: http://www.fanatec.de/webshop/new_eu...ebab7943d997b3

    Viszont nem látok benne átalakító kábelt. De ha van ilyen tartozék, valahol lenie kell átalakítónak...vagy lesz Még keresgélek...
    nem ez azért van mert a kormánytartó oszlopra fel lehesen szerelni a g25/g27-et nem azért van hogy csinálnak átalakitot... de ma végig olvastam thomas(a fanatec tulaja) blogját ott irja hogy most fejlesztik a clubsport váltot, és aki tud adja be az ötletét, és akik ötle használható és reális(máramenyire jol értelmeztem) azoknak privilégiuma lesz a tesztelés és ha meg van a végleges akkor meg kapják a váltot a megjelenése elött jóval

  17. #67
    Nekem a v1esen a wheel illuminationt nem lehet kikapcsolni, de igazából nem is vettem észre, hogy nem úgy működne a hogy kéne. Az itt leírtakkal szinte mindenben egyetértek. Elég profi a cucc.
    Egy pár érdekesség a felbontás/pontosság témában, amit tapasztaltam:
    a kormánynak 16383 állása van, tehát itt nagy előrelépés nincs. Pontosság terén a dfpmhez képest nem pontosabb. Az adatok szerint nem jobb kormány, de a force miatt mindenképpen jobb érzés vele menni. A pedáloknak 512 állások van, de ha nem a kormányhoz van csatlakoztatva, hanem egy usb kábelen keresztül a géphez, akkor 1023. Felbontás terén 4x annyit tud mint a logitech termékei, ami azt gondolom nem rossz, de pontosság terén nem sokkal jobb. A gázpedált emelném ki, mert szerintem az sikerült a legjobbra. Nagy úton jár és nagyon pontos. A fékpedál számomra csalódás, bár lehet az enyém így sikerült, vagy suta a lábam, de a sima potméteres megoldás pontosabb. Ha max ellenállásra állítom, akkor pontos, de úgy nem lehet végignyomni 1 versenyt sem.
    Én kb. 1 óra alatt megszoktam és tudom hozni a köridejeimet. Ha gyorsulni nem is, de mindenképpen úgy gondolom, hogy stabilabban lehet vele menni.

  18. #68
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a v1esen a wheel illuminationt nem lehet kikapcsolni, de igazából nem is vettem észre, hogy nem úgy működne a hogy kéne. Az itt leírtakkal szinte mindenben egyetértek. Elég profi a cucc.
    Egy pár érdekesség a felbontás/pontosság témában, amit tapasztaltam:
    a kormánynak 16383 állása van, tehát itt nagy előrelépés nincs. Pontosság terén a dfpmhez képest nem pontosabb. Az adatok szerint nem jobb kormány, de a force miatt mindenképpen jobb érzés vele menni. A pedáloknak 512 állások van, de ha nem a kormányhoz van csatlakoztatva, hanem egy usb kábelen keresztül a géphez, akkor 1023. Felbontás terén 4x annyit tud mint a logitech termékei, ami azt gondolom nem rossz, de pontosság terén nem sokkal jobb. A gázpedált emelném ki, mert szerintem az sikerült a legjobbra. Nagy úton jár és nagyon pontos. A fékpedál számomra csalódás, bár lehet az enyém így sikerült, vagy suta a lábam, de a sima potméteres megoldás pontosabb. Ha max ellenállásra állítom, akkor pontos, de úgy nem lehet végignyomni 1 versenyt sem.
    Én kb. 1 óra alatt megszoktam és tudom hozni a köridejeimet. Ha gyorsulni nem is, de mindenképpen úgy gondolom, hogy stabilabban lehet vele menni.
    Nekem pont a gáz az ami hátrány a pedálsorban. És úgy tűnik nagyon erős szokást igényel... Akárhányszor próbáltam körözgetni, mindig azt vettem észre, hogy kajak a gázon maradok fékezés közben is, és kigyorsításkor is túl korán adok gázt. Bár már keményítettem is a rugón, hátha azzal kiküszöbölöm, de még nem tökéletes így se. Még mindig keményítenem kell a rugón... Most így néz ki:
    Fénykép0341.jpg
    De még küzdök vele.

    Erről a drift módról annyit mondok így hirtelen, hogy versenyzésre alkalmatlan a dolog, hülyeség az egész. Ha beállítja az ember (pláne) nagyobb értékre, akkor ugyan könnyebb a kormányzás, de össze vissza megy... Mindenfelé segít, állandóan túllendül a középálláson, egy nagy kapkodás lesz a vezetésből.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #69
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem pont a gáz az ami hátrány a pedálsorban. És úgy tűnik nagyon erős szokást igényel... Akárhányszor próbáltam körözgetni, mindig azt vettem észre, hogy kajak a gázon maradok fékezés közben is, és kigyorsításkor is túl korán adok gázt. Bár már keményítettem is a rugón, hátha azzal kiküszöbölöm, de még nem tökéletes így se.

    A kuplung és a gáz pedál rugóját cseréld meg.

  20. #70
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Drift módról nem értünk egyet. Szerintem a 6-os állás a teljesen kikapcsolt csillapítás.

    Próbáljátok ki, bementek a fanatec menübe. 0-ra teszitek a drift módot. Megtekergeted a kormányt ide/oda figyeled az ellenállását. Majd kihúzod a tápot a kormányból és megint megtekergeted ide/oda.

    Ezt megismétled 6-ra állított drift móddal is. Csak a 6-os az a mód (kikapcsolt damping mellett, ami mellesleg szintén csillapítás) ahol az FF motor nem TESZ RÁ PLUSZBAN csillapítást a játékból jövő effektekre, sőt egyáltalán nem csinál semmit addíg amig el nem inditasz egy játékot...ott viszont a 6-os módban nem kavar be a fent említett csillapítás, ezért jobban érzed a játékból jövő információkat, gyorsabban tudja tekerni a motor a kormányt, ezért is hívják drift módnak, hisz gyorsabban tudsz ellenkormányozni.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 07. 03. 12:35.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #71
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Drift módról nem értünk egyet. Szerintem a 6-os állás a teljesen kikapcsolt csillapítás.

    Próbáljátok ki, bementek a fanatec menübe. 0-ra teszitek a drift módot. Megtekergeted a kormányt ide/oda figyeled az ellenállását. Majd kihúzod a tápot a kormányból és megint megtekergeted ide/oda.

    Ezt megismétled 6-ra állított drift móddal is. Csak a 6-os az a mód (kikapcsolt damping mellett, ami mellesleg szintén csillapítás) ahol az FF motor nem TESZ RÁ PLUSZBAN csillapítást a játékból jövő effektekre, sőt egyáltalán nem csinál semmit addíg amig el nem inditasz egy játékot...ott viszont a 6-os módban nem kavar be a fent említett csillapítás, ezért jobban érzed a játékból jövő információkat, gyorsabban tudja tekerni a motor a kormányt, ezért is hívják drift módnak, hisz gyorsabban tudsz ellenkormányozni.
    Igen, ezzel mind egyetértek.
    Eddig oké is, DE van 1 mellékhatása:
    Sokkal pontatlanabb az irányítás, mert túl könnyű és sokat segít minden irányba.
    Szóval ha nem kapcsolom be a driftet akkor kva kemény nekem, ha meg bekapcsolom, akkor túl könnyű és pontatlan. Szóval a kormánnyal még nem jutottam dűlőre.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  22. #72
    Borda Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 03.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Drift módról nem értünk egyet. Szerintem a 6-os állás a teljesen kikapcsolt csillapítás.

    Próbáljátok ki, bementek a fanatec menübe. 0-ra teszitek a drift módot. Megtekergeted a kormányt ide/oda figyeled az ellenállását. Majd kihúzod a tápot a kormányból és megint megtekergeted ide/oda.

    Ezt megismétled 6-ra állított drift móddal is. Csak a 6-os az a mód (kikapcsolt damping mellett, ami mellesleg szintén csillapítás) ahol az FF motor nem TESZ RÁ PLUSZBAN csillapítást a játékból jövő effektekre, sőt egyáltalán nem csinál semmit addíg amig el nem inditasz egy játékot...ott viszont a 6-os módban nem kavar be a fent említett csillapítás, ezért jobban érzed a játékból jövő információkat, gyorsabban tudja tekerni a motor a kormányt, ezért is hívják drift módnak, hisz gyorsabban tudsz ellenkormányozni.
    A V2 esetében 6-oson elég egy picit meglöknöm a kormányt és kopptól-koppig megy, teljesen magától, amíg meg nem fogom. Ezért vagyok biztos abban, hogy rásegít a motor. Táp nélkül pedig, szerintem azért lehet könnyebb tekerni mert az elekro motornak kell a petro, hogy üzemi állapotba keröljön, mivel attól mőködik az elekro mánes.

  23. #73
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Borda Csaba írta Hozzászólás megtekintése
    A V2 esetében 6-oson elég egy picit meglöknöm a kormányt és kopptól-koppig megy, teljesen magától, amíg meg nem fogom. Ezért vagyok biztos abban, hogy rásegít a motor. Táp nélkül pedig, szerintem azért lehet könnyebb tekerni mert az elekro motornak kell a petro, hogy üzemi állapotba keröljön, mivel attól mőködik az elekro mánes.
    Akkor ez nálad másképp van. Drift mód 6 és a kihúzott állapot között nálam a V1el, semmi különbség nincs ellenállás tekintetében. Magyarul drift 6-nál ezt úgy érzed mintha kikapcsoltad volna a motort. Csak akkor lép müködésbe, ha a játékból jelet kap. Ellentétben ha 0-ra teszem akkor egy állandó csillapítást érzek mindkét irányba. Damping meg pont ugyanez csak alaposan eltúlozva.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  24. #74
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Jelentem a kormányom 1 hét használat után feladta a harcot.
    Balra csak 90 fokot forog ott elakad. Ezzel használhatatlanná vállt.

    Első hétben is volt vele probléma. Középállást menet kötben elfelejtette, és arrébb tette azt 5-10fokkal jobbra balra. Ha visszamentem a játékvezérlők beállításaihoz, ott nem volt vele gond, de iracingel állandóan csinálta, néha az egyenes közepén.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 07. 04. 04:35.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #75
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Jelentem a kormányom 1 hét használat után feladta a harcot.
    Balra csak 90 fokot forog ott elakad. Ezzel használhatatlanná vállt.

    Első hétben is volt vele probléma. Középállást menet kötben elfelejtette, és arrébb tette azt 5-10fokkal jobbra balra. Ha visszamentem a játékvezérlők beállításaihoz, ott nem volt vele gond, de iracingel állandóan csinálta, néha az egyenes közepén.
    tenyleg jobb mint a g25...???!!!

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •