Találatok: 1 - 25 (25 összesen)
  1. #1
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Azért nyitottam ezt a topikot, hogy felkeltsem az érdeklődést azokban akik mostanság akarnak konfigot cserélni.

    Az AMD most dobta piacra az egyébként X4-es gyártósorokon készülő és X2-vé lebutított Phenom II X2 550-es "két magos" processzorát. Nos ez a szunnyadó két mag bizony életre kelthető persze csak kis szerencsével. Aki biztosra akar menni annak azt ajánlom hogy keresse fel a Prohardveren HERR Z emberkét és érdeklődjön(várólista van).

    Tehát akkor összefoglalnám a leendő konfigomat:
    Alaplap amibe működik a 4 magos mod:
    -ASROCK A780GXH/128M br.: 17k
    Proci aminél tuti hogy megy a 4 mag:
    -HERR Z br.: 28k (X4 B50 3,6Ghz-en mind a 4 mag)
    Memóriát nem muszáj lecserélni(DDR2), de itt van egy jó kis holmi:
    -OCZ DDR-2 4Gb/1066 Gold br.: 13k

    Tuning


    ui.: nem csak ezeknél a prociknál lehet bekapcsolni a plussz magot, hanem a Phenom II X3 710 és 720-as prociknál is hasonló szerencsével mint az 550-nél. Ha részletesebb információ kell, akkor a Prohardveren mindenre választ kaphatsz.
    Utoljára módosította: Bozso; 2009. 06. 29. 22:05.

  2. #2
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    ASROCK? Sok jót nem hallani erről a gyártótól. Persze, ki tudja. Viszont occsó.


  3. #3
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    ASROCK? Sok jót nem hallani erről a gyártótól. Persze, ki tudja. Viszont occsó.
    Az Asrock már rég kinőtte magát, ne abból az időből indulj ki amikor csak szar termékeket gyártott.
    Persze létezik 40 ezer forintos alternatíva is, na de akkor hol van a "megéri" kategória?

  4. #4

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Nemtom mennyi szívás van vele, de 30 körül már kapni Q6600 G0-át, amik vígan viszik a 3600-at. De gondolom utánanéztél, hogy jobban jársz egy Phenommal. Nem vagyok AMD ellenes, csak egyszerűen nem jöttek be a mostani procik tőlük. Én már lassan két éve használok egy Q6000 G0-t, alapfesz alatt 3ghz-en, ami útig elég nekem. Így olyan 35 fokos üresjáratban, és terheléssel se megy 60 fölé!
    Videokártyám viszont AMD/ATI.

    Egy megjegyzés: Az Asrock lappal lehet ekkorát tuningolni?

  5. #5

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Csak óvatosan a "megéri" kategóriával. Nem véletlen fele az ára. Ennyit nem nyom a latba a Gigabájt vagy az Ázusz név (, hogy dupla ára legyen). Ott valami másnak is lennie kell!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  6. #6
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Nemtom mennyi szívás van vele, de 30 körül már kapni Q6600 G0-át, amik vígan viszik a 3600-at. De gondolom utánanéztél, hogy jobban jársz egy Phenommal. Nem vagyok AMD ellenes, csak egyszerűen nem jöttek be a mostani procik tőlük. Én már lassan két éve használok egy Q6000 G0-t, alapfesz alatt 3ghz-en, ami útig elég nekem. Így olyan 35 fokos üresjáratban, és terheléssel se megy 60 fölé!
    Videokártyám viszont AMD/ATI.

    Egy megjegyzés: Az Asrock lappal lehet ekkorát tuningolni?
    Azért a Phenom II enyhén szólva is fejlettebb megoldás, míg a
    Q6600 elég öregecske. De nem is ez lenne a probléma hanem a fogyasztás/hőtermelés(TDP), mivel ez még 65nm-en készült míg a Phenom II már 45nm-en. Ehez hozzáadjuk azt hogy már szinte csak használtan lehet Q6600-hoz jutni és az alaplapok is elég drágák hozzá...hát akkor asszem kitalálod.

    ui.: akinek Q6600-a van annak nem feltétlenül kell a boltba rohannia.
    Utoljára módosította: Bozso; 2009. 06. 29. 21:41.

  7. #7
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Csak óvatosan a "megéri" kategóriával. Nem véletlen fele az ára. Ennyit nem nyom a latba a Gigabájt vagy az Ázusz név (, hogy dupla ára legyen). Ott valami másnak is lennie kell!
    Vagy működik, vagy nem. És láss csodát...működik!!!
    Félre az előérzetekkel, a tuning nem működik gagyi alaplapban.

  8. #8

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Azért a Phenom II enyhén szólva is fejlettebb megoldás, míg a
    Q6600 elég öregecske. De nem is ez lenne a probléma hanem a fogyasztás/hőtermelés(TDP), mivel ez még 65nm-en készült míg a Phenom II már 45nm-en.
    Így vakon lenne rá egy söröm, hogy többet fogyaszt/jobban melegszik terhelve a Phenom II modern megoldás, mint a két éves Q6660 G0!

    AMD-nél ez a szokás

  9. #9
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Így vakon lenne rá egy söröm, hogy többet fogyaszt/jobban melegszik terhelve a Phenom II modern megoldás, mint a két éves Q6660 G0!

    AMD-nél ez a szokás
    Na ezt rosszul tudod, a Phenom első szériája tényleg el lett baltázva ez tény, de a 2. már más tészta.

    Mielőtt vakvágányra tévedne ez a topik leszögezném hogy nem az volt a célom hogy az Inteles felhasználókat átpártoltassam az AMD-hez.

    Egyszerűen ennél olcsóbb új megoldás 4 maggal nincs. Ennyi.

    Nézzetek teszteket a Guuugliba!
    Utoljára módosította: Bozso; 2009. 06. 29. 21:52.

  10. #10

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Na ezt rosszul tudod, a Phenom első szériája tényleg el lett baltázva ez tény, de a 2. már más tészta.

    Mielőtt vakvágányra tévedne ez a topik leszögezném hogy nem az volt a célom hogy az Inteles felhasználókat átpártoltassam az AMD-hez.

    Egyszerűen ennél olcsóbb új megoldás 4 maggal nincs. Ennyi.
    Hát jó, én hiszek neked !
    Sok sikert hozzá!

  11. #11
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Hát jó, én hiszek neked !
    Sok sikert hozzá!
    Ha minden terv szerint megy akkor már a jövőhéten tudok teszteket közölni, gondolom néhány embert érdekelne. Sajnos videókártyára már nem fusssa tehát marad a jó öreg 8800 GTS 320, de jobb is mert még idén jönnek az ATI DX11-es kártyák.

  12. #12

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ha minden terv szerint megy akkor már a jövőhéten tudok teszteket közölni, gondolom néhány embert érdekelne. Sajnos videókártyára már nem fusssa tehát marad a jó öreg 8800 GTS 320, de jobb is mert még idén jönnek az ATI DX11-es kártyák.
    Pff én még a DX10.1-et sem használtam ki soha.

  13. #13

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Na ezt rosszul tudod, a Phenom első szériája tényleg el lett baltázva ez tény, de a 2. már más tészta.

    Mielőtt vakvágányra tévedne ez a topik leszögezném hogy nem az volt a célom hogy az Inteles felhasználókat átpártoltassam az AMD-hez.

    Egyszerűen ennél olcsóbb új megoldás 4 maggal nincs. Ennyi.

    Nézzetek teszteket a Guuugliba!
    Azért azt ugye tudod, hogy ezek nem véletlenül 2 magosnként vannak forgalmazva. Az AMD tesztel minden procit és van olyan 4 magos aminél 2 mag nem ment át a teszten, ezt adják el 2 magosként. Az egy dolog, hogy elindul 4 maggal is, de szerintem bármikor dobhat egy hátast.

    Az sem véletlen, hogy még az alaplap gyártókkal is próbált megegyezni, hogy kapcsolják ki azt a bizonyos dolgot, amivel bekapcsolható a 4-ig mag. (ez még annó 3 magosnál volt, 740-es, azt hiszem)

    Szóval, a legolcsóbb, lehet, hogy legolcsóbb, de nem biztos, hogy 100%-os. Maximum 90%.

  14. #14

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Így vakon lenne rá egy söröm, hogy többet fogyaszt/jobban melegszik terhelve a Phenom II modern megoldás, mint a két éves Q6660 G0!

    AMD-nél ez a szokás
    Fogyasztás terén mindig nagy a vita, Intel vagy AMD. Intel megadja az átlagost, AMD meg a maximumot adja meg mindig. Ezért van az, hogy mindenki azzal jön, hogy az AMD zabál és az Intel meg csak vegetál

  15. #15

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy működik, vagy nem. És láss csodát...működik!!!
    Félre az előérzetekkel, a tuning nem működik gagyi alaplapban.
    Hát nem tudom, én sosem fogok venni ilyen lapot. Már a neve sem tetszik és az is vicces, hogy fele annyiba kerül, mint egy Giga, Asus, MSI...stb. Szóval valami bűzlik.

    Szerk: Most nézem az általad belinkelt Tuning oldalt. No igen, nem AsRock alaplapban ment. EVGA és DFI. Ezek pedig, mint tudjuk, high-end.
    Utoljára módosította: Kovács Balázs; 2009. 06. 29. 22:26.

  16. #16
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Balázs, te valószínű hogy nem fogsz venni ilyen megoldást.

    Nem baj, én 1 hét múlva és a további hónapokban bizonyítani fogom hogy nincs alapja az előérzetednek/előérzeteiteknek, hiszen csak előérzetről beszélhetünk nem tapasztalatról.

  17. #17

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Ha érdekel a családomban volt tapasztalat Asrock alaplapokról. S478-775-ös volt eddig 3 db, és már egy sem működik!

    Ellentétben ASUS, ABIT, és Gigabyte lapokkal. Ezek a mai napig húzzák az igát!

  18. #18
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Ha érdekel a családomban volt tapasztalat Asrock alaplapokról. S478-775-ös volt eddig 3 db, és már egy sem működik!

    Ellentétben ASUS, ABIT, és Gigabyte lapokkal. Ezek a mai napig húzzák az igát!
    Oké igazatok van szarok az Asrockok, de ne ez legyen a lényeg hiszen nem ez a topik címe.
    Egyébként is van már Giga lap 20-22k-ért ami szintén tudja az ACC-t(mag bekapcsolást).
    Na jóccakát mindenkinek.

  19. #19

    Re: AMD Phenom II X2 550@X4 B50!!!

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Oké igazatok van szarok az Asrockok, de ne ez legyen a lényeg hiszen nem ez a topik címe.
    Egyébként is van már Giga lap 20-22k-ért ami szintén tudja az ACC-t(mag bekapcsolást).
    Na jóccakát mindenkinek.
    Amúgy mire kell neked 4 mag? Ehhez a játékhoz nem nagyon kell...
    Nekem egy 5400+ X2 BE van. 3.4-en döcög. Ez így kb. kihajtja a 4850-et.
    Mondjuk 1680 x 1050-ben nincs is semmivel sem gondom max beállítás alatt.

  20. #20

    Aktiválva

    Sziasztok...Lenne a témában kérdésem,mert full kezdő vagyok,bár 25éve nyomom a számítástechnikát,nem csak felhasználói szinten,de ezidáig az Intel vonalon haladtam kizárólag...
    Van egy msi 760gm-p23fx alaplapom,egy phenom II x2 550 black edition procival...gond nélkül sikerült aktiválnom a plusz 2 magot,de kizárólag 2.4ghz-en fut(pontosabban 2485mhz-en),akármit állítok,nem foglalkozik vele,akkor is ezen megy...az egyik kérdés...amikor az oc genie funkcióval csináltam,az 1333-as ddr3-asokat automatice 1104-re lőtte be..az fsb ratio-val én ezt vissza tudom állítani 1380mhz-re...baj nincs belőle,de különbséget sem látok...ezzel nem lesz gond???....a másik kérdés,hogy miért van az,hogy ha mind a 4 mag megy,tehát X4 B50-nek ismeri fel a cpu-t,akkor semmelyik program nem képes megmérni a proci hőmérsékletét,csak a biosban a hw monitor...ez gond???...bármilyen komoly stabilitási és izzasztó tesztek futtatásakor helytállt a proci a 4magos módban....

  21. #21
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Nikko77 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok...Lenne a témában kérdésem,mert full kezdő vagyok,bár 25éve nyomom a számítástechnikát,nem csak felhasználói szinten,de ezidáig az Intel vonalon haladtam kizárólag...
    Van egy msi 760gm-p23fx alaplapom,egy phenom II x2 550 black edition procival...gond nélkül sikerült aktiválnom a plusz 2 magot,de kizárólag 2.4ghz-en fut(pontosabban 2485mhz-en),akármit állítok,nem foglalkozik vele,akkor is ezen megy...az egyik kérdés...amikor az oc genie funkcióval csináltam,az 1333-as ddr3-asokat automatice 1104-re lőtte be..az fsb ratio-val én ezt vissza tudom állítani 1380mhz-re...baj nincs belőle,de különbséget sem látok...ezzel nem lesz gond???....a másik kérdés,hogy miért van az,hogy ha mind a 4 mag megy,tehát X4 B50-nek ismeri fel a cpu-t,akkor semmelyik program nem képes megmérni a proci hőmérsékletét,csak a biosban a hw monitor...ez gond???...bármilyen komoly stabilitási és izzasztó tesztek futtatásakor helytállt a proci a 4magos módban....
    Az alaplapon sok minden múlik én nem ismerem az általad említett MSI 760GM-P23FX lapot, ami a lényeg hogy az alaplapra tedd fel a legújabb BIOS-t majd nyomj egy CMOS Resetet és csak ezután aktiváld a magokat. Elvileg ha nem nyúlsz semmihez akkor a proci alapórajele 3.1GHz kell hogy legyen amennyiben X2 550 prociról beszélünk. A memória órejele teljesen külön állítható mondjuk én DDR2-es lappal használtam. A lényeg hogy ezt olvasd el tüzetesen és ha valami kérdésed van tedd fel bátran a PH topikban.

    ui.: ha aktiválod a letiltott magokat akkor a mag hőmérsékleteit nem mutatja egyik momitorozó program se. Ez normális.
    Ha tuningolsz és a processzor szorzót állítod akkor a Cool'n'Quiet nem fog működni, ahhoz hogy működjön a Cool'n'Quiet az "FSB"-t kell állítani.
    Utoljára módosította: Bozso; 2013. 09. 23. 23:49.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Az alaplapon sok minden múlik én nem ismerem az általad említett MSI 760GM-P23FX lapot, ami a lényeg hogy az alaplapra tedd fel a legújabb BIOS-t majd nyomj egy CMOS Resetet és csak ezután aktiváld a magokat. Elvileg ha nem nyúlsz semmihez akkor a proci alapórajele 3.1GHz kell hogy legyen amennyiben X2 550 prociról beszélünk. A memória órejele teljesen külön állítható mondjuk én DDR2-es lappal használtam. A lényeg hogy ezt olvasd el tüzetesen és ha valami kérdésed van tedd fel bátran a PH topikban.

    ui.: ha aktiválod a letiltott magokat akkor a mag hőmérsékleteit nem mutatja egyik momitorozó program se. Ez normális.
    Ha tuningolsz és a processzor szorzót állítod akkor a Cool'n'Quiet nem fog működni, ahhoz hogy működjön a Cool'n'Quiet az "FSB"-t kell állítani.
    Teljesen auto módban ő maga lőtte be az 1333-as ddr3-asokat 1184-re...ezt felül tudom bírálni az fsb arány állítgatásával,de a köv. lépcsőben 1380-on hajtja őket...és mivel tesztekben semmiféle gyorsulást nem láttam,így ráhagyom az 1184mhz-et,nem akarom ízzítani,sima mezei ramok,nem tuningra termettek...a kérdés,hogy ha el tudom vele fogadtatni 4 maggal a 3.1ghz-et(akár bios frissítéssel),az mennyi többlethőt fog termelni a 2.4ghz-hez képest???...mert most egy gyári,de újabb 32nm-es csíkszélességű x4 hűtője van rajta és így teljesen elfogadható a hőmérséklet full terhelés mellett is...(a nagyobb "gondot" a saphire hd4650 silent okozza,ami nyitott háznál,full terhelésen hozza a 75 fokot...)...és még annyi,hogy ezt a beállítást a bios-beli OC GENIE-opció eredményezte,amit ha jól értelmezek,arra van,hogy boot-kor eldöntse,mi a stabil beállítás...vajon,ha én velülbírálom,és feltolom a 4 magot 3100-ra,nem fog előjönni az az instabilitás,ami miatt esetleg a gyárban letiltották a plusz 2 magot???....mert igen,egy phenom II X2 550 Black Edition-ról van szó...
    Utoljára módosította: Nikko77; 2013. 09. 24. 15:25.

  23. #23

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Az alaplapon sok minden múlik én nem ismerem az általad említett MSI 760GM-P23FX lapot, ami a lényeg hogy az alaplapra tedd fel a legújabb BIOS-t majd nyomj egy CMOS Resetet és csak ezután aktiváld a magokat. Elvileg ha nem nyúlsz semmihez akkor a proci alapórajele 3.1GHz kell hogy legyen amennyiben X2 550 prociról beszélünk. A memória órejele teljesen külön állítható mondjuk én DDR2-es lappal használtam. A lényeg hogy ezt olvasd el tüzetesen és ha valami kérdésed van tedd fel bátran a PH topikban.

    ui.: ha aktiválod a letiltott magokat akkor a mag hőmérsékleteit nem mutatja egyik momitorozó program se. Ez normális.
    Ha tuningolsz és a processzor szorzót állítod akkor a Cool'n'Quiet nem fog működni, ahhoz hogy működjön a Cool'n'Quiet az "FSB"-t kell állítani.
    U.I.:Köszönöm szépen a segítségedet és azt,hogy pár dologgal kapcsolatban "tisztába tettél"!!!Felülbíráltam a beállításokat olymódon,hogy kinézve cpu info-ból,hogy x4 B50-nél 12szeres szorzót használ,az fsb-t 250mhz-re állítottam,a HT szorzót 8X-re,így az is az alap 2000-en megy,és a ram ratio 1:2.66,így az is az alap 1333mhz-en pörög...így a 4mag szépen futozsgál 3.0ghz-en....még arra kíváncsi leszek,ezért óvatosan tesztelek,hogy a gyári hűtő,ami a 32nm-es x4-hez van csinálva(tehát kissebb,mint egy 45nm-es x4-é),vajon elbírja e....KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGED!!!!
    ...többórányi kemény,izzasztó teszt után,a végeredmény:3.0ghz 4maggal 2000-es HT,1333mhz-n a ramok,100%-ig stabil!!!(3120mhz,2080 HT,1387mhz ddr,nem stabil)...a vga egyenlőre nyitott házzal(a hűtés még megoldásra vár),60fok fölé nem megy...szóval KÖSZ mindent!!!
    Utoljára módosította: Nikko77; 2013. 09. 24. 20:27.

  24. #24
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Nikko77 írta Hozzászólás megtekintése
    U.I.:Köszönöm szépen a segítségedet és azt,hogy pár dologgal kapcsolatban "tisztába tettél"!!!Felülbíráltam a beállításokat olymódon,hogy kinézve cpu info-ból,hogy x4 B50-nél 12szeres szorzót használ,az fsb-t 250mhz-re állítottam,a HT szorzót 8X-re,így az is az alap 2000-en megy,és a ram ratio 1:2.66,így az is az alap 1333mhz-en pörög...így a 4mag szépen futozsgál 3.0ghz-en....még arra kíváncsi leszek,ezért óvatosan tesztelek,hogy a gyári hűtő,ami a 32nm-es x4-hez van csinálva(tehát kissebb,mint egy 45nm-es x4-é),vajon elbírja e....KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGED!!!!
    ...többórányi kemény,izzasztó teszt után,a végeredmény:3.0ghz 4maggal 2000-es HT,1333mhz-n a ramok,100%-ig stabil!!!(3120mhz,2080 HT,1387mhz ddr,nem stabil)...a vga egyenlőre nyitott házzal(a hűtés még megoldásra vár),60fok fölé nem megy...szóval KÖSZ mindent!!!
    A gyári procihűtőt én mindenképpen lecserélném egy normálisabb hűtőre, nem olyan nagy költség egy átlagos méretű hőcsöves hűtő. A vga-ra is tennék egy univerzális hűtőt mondjuk az Arctic Cooling Accelero szériából, mert ha esetleg a későbbiek folyamán lecseréled a vga-t akkor is ráteheted az új kártyára. A lényeg hogy mielőtt vásárolsz inkább kérdezz és olvass sok-sok infót.

  25. #25
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    A gyári procihűtőt én mindenképpen lecserélném egy normálisabb hűtőre, nem olyan nagy költség egy átlagos méretű hőcsöves hűtő. A vga-ra is tennék egy univerzális hűtőt mondjuk az Arctic Cooling Accelero szériából, mert ha esetleg a későbbiek folyamán lecseréled a vga-t akkor is ráteheted az új kártyára. A lényeg hogy mielőtt vásárolsz inkább kérdezz és olvass sok-sok infót.
    Sajnos a helyzet az az,hogy ultraszegényes a büdzsé(itt nagyon szolídan fogalmaztam)...tulajdonképpen egyáltalán nincs pénzem vásárolni...a gép javát a haveromtól kaptam ingyen(proci,táp,ház,alaplap)....Olyannyira nem tudok vásárolni,hogy egyenlőre csak egy 40gigás sata1-es vinyót tudtam "szerválni",így azon vagyok kénytelen egyenlőre "nyomorogni"...a vga karit használtan vettem 6800forintért)...Jelen esetben nem kell aggódnom a hűtés miatt,mert volt itthon egy 1150-es fordulatú,12centis venti ráccsal,dekopírfűrésszel bevágtam a vga kari magasságában a ház oldalába...annyi levegőt tol,hogy az segít a proci hűtésén is,bár amiatt sem aggódnék,mivel ugyan egy kevésbbé melegedő 32nm-es,de gyárilag 4magos proci hűtője van rajta....a vga,ezzel a 12centis szellőztetőventivel 32-48fok,a proci tapi alapján(persze tudom,hogy ez csak sacc,meg a maghőmérséklet számít),semmivel sem melegebb,mint amikor nem volt bent a 12centis venti,csak 2mag ment és meg tudtam mérni a hőmérsékletét...akkor mérés szerint nem ment 48fok fölé,most a nagy ventivel,tapi alapján még annyi sem...és nem mellesleg több játék(a kis hdd miatt sajnos egy-kettessével kipróbálva),maxra állított grafikával is szuperül,reccenésmentesen "rohangál"...persze sajna csak 1024x768-ban,mert a szekrény alján csak egy samsung flat képcsöves 15.4colos crt monitort "találtam"....jelenleg ez a konfig és hibátlan,stabil,hűvös:
    -amd phenom II X4B50 3.0ghz-n mind a 4 mag
    -msi 760GM-P23FX alaplap
    -4gb ddr3 1333mhz(ennyin is van hajtva)
    -saphire radeon hd4650 silent 1gb gddr2
    -550w LC Power táp
    -40gb sata 1 hdd(ez NAGYON orvosolásra szorul)
    -24x samsund dvd rw
    -----------------------
    szumma-szummárum,köszönök minden segítséget!!!
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...q8pvefw3db.jpg
    30perces stressz teszttel(aida64...cpu,fpu,cache,ram,hdd,gpu 100%-on dolgoztatva)
    cpu:max.50fok
    gpu:max.46fok
    Utoljára módosította: Nikko77; 2013. 10. 03. 14:48.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •