Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 4 5 6 7 8
Találatok: 176 - 185 (185 összesen)

Téma: HGTRM-7 javaslatok

  1. #176
    Czegle Gábor Regisztrált Gabe logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Üzenetek
    549

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Így van. Ha lenne egy ilyen szabály, senki nem tartana senkit szemétnek, mert kilökés után nem várta meg. És az áldozat nyugodt szívvel megóvhatja az esetet, nem kell azon lelkizni, hogy "de hát végül is rendes volt, mert bevárt...".
    Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal! Az esetet ugye mindenki sajnálja, ha megtörténik, s kinyilvánítására valóban van több lehetőség, fórum is rendelkezésre áll! Ezen kívül történik ugye olyan eset, amikor a kocc érintőleges, mégis úgy repül el egyik, másik, vagy mindkettő vas, mintha ezerrel ütköztek volna!

    Szóval, ha az eset megtörténik, azon javítani már nem lehet az adott pillanatban, menjen tovább mindenki, ahogy sikerül!

  2. #177
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kérdésem lenne a szabályalkotókhoz: nem lehetne belefoglalni a szabályzatba a kilökések után követendő magatartást? Arra gondolok, hogy ha már valakit kilöktem, több lehetőségem van:
    1. nem várom meg, tovább megyek és majd megkapom a büntimet a verseny után
    2. nem várom meg, tovább megyek és mondjuk egy önkéntes boxutca áthajtásos büntire ítélem magam (volt már ilyen az elmúlt évadban)
    3. bevárom az áldozatot és besorolok ismét mögé

    Bár a 2. verzió elég korrekt hozzáállást feltételez, nem tartom jónak, mert nagyobb visszatartó ereje van egy a következő versenyre szóló büntetésnek... A 3. verziót pedig sokan használják, de szerintem sincs értelme udvariaskodni és bevárni a másikat, ha utána még büntetést is kapunk.
    Szerintem a GTR2 szabályai elég tiszták, nincs benne egy árva szó sem a bevárásról, tehát nem létezik ilyen fogalom. Ez az általad vázolt 1-es pontnak felel meg.

    Viszont ettől még elvileg lehet valaki bűnbánó, visszaengedhet bárkit, de csak azért mert ezt megtiltani és betartatni nem lehet.
    Ezzel annyit érhet el a bűnös, hogy kvázi bocsánatot kér attól aki ellen vétett és az nem fog óvni. A VB csak az óvásokat vizsgálja....

    Nekem személy szerint a GTL-ben használt megoldás a szimpatikus, ami az 1. verziónak felel meg:
    "Bevárás: Ha az előzési manőver valamilyen oknál fogva nem úgy sikerült, mint ahogy azt a felek eltervezték, akkor előfordulhat, hogy valamelyik (vagy mindkét) fél kicsúszik a pályáról. Ilyenkor egyes közösségekben „szokás”, hogy a magát „vétkesnek érző” pilóta bevárja a társát, hogy maga elé engedve valamennyire „jóvátegye” hibáját. A Ti visszajelzéseitek és a tapasztalatok alapján ez azonban nem igazán segít, sőt egy pálya szélén lassan haladó (álló) autó további balesetek forrása is lehet, ezért nálunk AZ ILYEN JELLEGŰ MANŐVEREK SZIGORÚAN TILOSAK! Ha kilöktél valakit, menj tovább és folytasd a versenyt, a pályáról kicsúszók, kipördülők pedig a pályára visszatérés szabályait betartva folytassák a versenyt és futam után éljenek az óvás intézményével!"
    Ebből a szempontból a GTL-es szabály erre vonatkozó része teljesen felesleges, mert ezt betartatni nem lehet. Nem engedhetem vissza, mert szigorúan tilos, de majd véletlenül elváltom magam, vagy valahol elfékezem magam, stb., stb., stb.

  3. #178
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már szabályértelmezés, akkor nekem is lenne egy kérdésem.

    A boxutca kijáratánál a fehér vonalat mennyire kell komolyan venni? Gondolok itt arra, hogy időmérőn vagy versenyen át lehet-e hajtani rajta (mint ahogy pl. tavaly is láttunk erre nem egy példát), vagy ugyanúgy nem lehet ráhajtani, mint a való életben?
    Ez benne van a szabályban, szerintem egyértelműen:

    "Boxból történő kihajtáskor edzés felvezető-körében, kerékcsere után, valamint kicsúszás utáni visszajövetelnél a pályára mindenki fokozottan használja a visszapillantó tükreit a gyors körön levő pilóták elengedése és a balesethelyzetek elkerülése érdekében. Különösen fontos a boxkijárat lámpajelzéseinek figyelembe vétele, amely villogó kék színnel jelzi, ha autó közeledik a versenyíven, piros jelzéskor pedig tilos kihajtani a boxutcából! Kihajtáskor a boxutca kijáratát jelző meghosszabbított fehér vonal érintése, keresztezése tilos!"

  4. #179
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a ventilo-hoz lenne egy észrevételem.
    Ugyebár minden csapatnak van külön szobája és ezen kívül van egy közös szoba. Itt szoktak(tunk) többnyire mindannyian lenni, főként "A" szerveresek. Ez annyiban problémás, hogy a "B" szerveresek vagy hallgatják az "A" szerveresek beszélgetéseit, vagy nem használják a ventri-t, mert nincs saját szobájuk és zavaró tud lenni a másik szerver versennyel kapcsolatos megjegyzései.
    Esetleg meg lehetne oldani, hogy a fő/általános szobát meghagyni az "A" szervereseknek és létrehozni a "B" szervereseknek egy külön szobát?
    Remek ötlet, köszönöm. Létrehozom a szobákat!

  5. #180
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Így van. Ha lenne egy ilyen szabály, senki nem tartana senkit szemétnek, mert kilökés után nem várta meg. És az áldozat nyugodt szívvel megóvhatja az esetet, nem kell azon lelkizni, hogy "de hát végül is rendes volt, mert bevárt...".
    Pont ez a lényeg, hogy most sem tarthat senki senkit szemétnek, hiszen sehol nincs arról szó, hogy bárkinek is be kéne várnia a másikat. Nincs ilyen hogy bevárás sehol leírva. Miért várnánk el akkor a másiktól hogy bevárja?

    A bevárás a bocsánatkérés egy formája. De ettől még nyugodt szívvel megóvhatsz bárkit, függetlenül hogy bevárt, függetlenül hogy a fórumban vagy személyesen bocsánatot kért, vagy mert fizetett egy sört. Ezek nem mentségek, csak hibázás elismerése, bocsánatkérés... Ettől még megóvhatod, ez nincs tiltva.

    De ahogy azt nem tudjuk megtiltani hogy ne lehessen bocsánatot kérni, úgy a bevárást sem lehet megtiltani (és ellenőrizni). Ez egy gesztus, vagy elfogadod vagy nem.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2009. 09. 28. 17:23.

  6. #181
    Czegle Gábor Regisztrált Gabe logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Üzenetek
    549

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ez a lényeg, hogy most sem tarthat senki senkit szemétnek, hiszen sehol nincs arról szó, hogy bárkinek is be kéne várnia a másikat. Nincs ilyen hogy bevárás sehol leírva. Miért várnánk el akkor a másiktól hogy bevárja?

    A bevárás a bocsánatkérés egy formája. De ettől még nyugodt szívvel megóvhatsz bárkit, függetlenül hogy bevárt, függetlenül hogy a fórumban vagy személyesen bocsánatot kért, vagy mert fizetett egy sört. Ezek nem mentségek, csak hibázás elismerése, bocsánatkérés... Ettől még megóvhatod, ez nincs tiltva.

    De ahogy azt nem tudjuk megtiltani hogy ne lehessen bocsánatot kérni, úgy a bevárást sem lehet megtiltani (és ellenőrizni). Ez egy gesztus, vagy elfogadod vagy nem.
    Mikor tavaly versenyezni kezdtem, az első "kilökős" incidensnél mentem tovább, mivel tapasztalatlan voltam, ezután felhívták a figyelmemet a versenytársak, hogy ilyen esetben meg kell várni és elengedni a vétlent! Volt olyan eset, hogy egy piros-fekete Ferkát toltam le, félreálltam, elment, elindultam, akkor vettem észre, hogy nem a vétlent, hanem a csapattársát engedtem magam elé, ezért gondoltam súlyosabb büntetést kapok az esetért!

    Szumma-szummárum, ha okozó leszek, - tekintettel a fentiekre - megyek tovább és várom a büntetést (természetesen nem illetlenségből) csak mert értelmetlen ez a bevárogatás!!

  7. #182
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem személy szerint a GTL-ben használt megoldás a szimpatikus....
    Mi azért döntöttünk úgy, hogy bevárást betiltjuk, mert az volt a tapasztalat ezzel kapcsolatban, hogy maga a gesztus összeségében többet árt, mint használ:

    - Ha vki hátulról kilök vkit, akkor nagy valószínüséggel az illető valamivel gyorsabb is, mint az előtte lévő (persze ez csak esetek nagy részében igaz, nem mindig). Ha a baleset után ilynekor a gyorsabb pilót újra a kilökött versenyző mögé kerül, akkor nagy eséllyel a szituáció megint előáll és hamarosan újra elkezdi letolni az útról a már egyszer kilökött pilótát, ilyenkor meg már elve mindenki sík ideg, könnyebben jön a baki, és ez egyáltalán nem használ senkinek, és nem is kárpótol senkit, mindketten csak újabb időt vesztenek...

    - A pálya szélén lassan haladó (beváró) pilóta plusz balesetek forrása lehet, fölösleges kockázatot jelent a többiek számára

    - Ha vkit kilökés után bevárnak, utána már az illetőenek nincs "képe" óvni, pedig az lenne a legkorrektebb út szerintem az ilyen esetek rendezésére és a tanulásra is.


    Szóval ezek a tapasztalatok gyültek össze nálunk és végül úgy döntöttünk, hogy szabályba foglaljuk, jobb ha egyértelmű a dolog (azelőtt a bevárás nálunk is ilyen kimondatlan elvárás volt). Persze erre nem kell feltétlenül egy szabályt alkotni, elég egy közös megegyezés, pusztán mi úgy gondoltuk, így lesz a legegyszerűbb megértetni mindenkivel, ha le is írjuk...

    Egyébként mi sem büntetünk meg senkit érte, ha vki bevár vkit, KIVÉVE, ha ezzel vmi galibát is okoz...

    Bocs, ha belepofáztam...
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 09. 28. 20:14.

  8. #183
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
    Mikor tavaly versenyezni kezdtem, az első "kilökős" incidensnél mentem tovább, mivel tapasztalatlan voltam, ezután felhívták a figyelmemet a versenytársak, hogy ilyen esetben meg kell várni és elengedni a vétlent!
    Rosszul tették, és Te is rosszul tetted hogy elhitted. Nem kell megvárni senkit.
    A HGTRM bajnokságokban soha nem volt leírva a bevárás..

    Mint "íratlan szabály", illetve mint "gentlemen agreement" mindig létezett - és meg is fog maradni -, de ezen soha senki nem kérhetett számon senkit.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2009. 09. 28. 20:49.

  9. #184
    Horváth Gábor Versenyző Ronny logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 08.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    1.717

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    ...Mint "íratlan szabály", illetve mint "gentlemen agreement" mindig létezett - és meg is fog maradni -, de ezen soha senki nem kérhetett számon senkit.
    Ez biza' így van!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  10. #185
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: HGTRM-7 javaslatok

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    - Ha vkit kilökés után bevárnak, utána már az illetőenek nincs "képe" óvni, pedig az lenne a legkorrektebb út szerintem az ilyen esetek rendezésére és a tanulásra is.


    Szóval ezek a tapasztalatok gyültek össze nálunk és végül úgy döntöttünk, hogy szabályba foglaljuk, jobb ha egyértelmű a dolog (azelőtt a bevárás nálunk is ilyen kimondatlan elvárás volt). Persze erre nem kell feltétlenül egy szabályt alkotni, elég egy közös megegyezés, pusztán mi úgy gondoltuk, így lesz a legegyszerűbb megértetni mindenkivel, ha le is írjuk...
    Nos, én is valami ilyesmire gondoltam. Nem kell betartandó szabályba foglalni, lehetne csupán egy ajánlás a Versenyzői magatartás bekezdésben. Ha megnézzük, azért ott van már néhány hasonló, tanács jellegű "szabály", aminek a betartatása elég problémás lenne...
    Feltételezem akkor az általam felvázolt 2. verzió használata is felesleges, mivel nincs benne a szabályzatban.

Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 4 5 6 7 8

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •