Oldal: 12 / 12 ElsőElső ||| 2 8 9 10 11 12
Találatok: 276 - 287 (287 összesen)
  1. #276
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg eger.jeno írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel egy Lenovo Y50-70 notebookról van szó... ...Amikor újrahúztam a win10 et, akkor nem települt az Nvidia vezérlőpult, ezért csak ai integrált HD 4600 működött. Ekkor futott is a GTR2. Miután telepítettem az Nvidia legújabb driverét, akkor települt az Nvidia vezérlőpult, ez biztosítja, hogy mind a kettő GPU lehet használni.
    Egy laptop-ban is lehet integrált kártya + dedikált VGA ráadásul még mindezt SLI formában? Nekem már ez is új.
    És van külön dedikált meg integrált VGA kimenet, vagy ez hogy?

    Ha desktop PC lenne, akkor azt mondanám, hogy BIOS-ban tilts le az integrált VGA-t, de itt fogalmam sincs, hogy itt ez hogy működik...

  2. #277
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg eger.jeno írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel egy Lenovo Y50-70 notebookról van szó, ezért nem lehet 1 kártyával kipróbálni.

    Most vettem a gépet. Amikor újrahúztam a win10 et, akkor nem települt az Nvidia vezérlőpult, ezért csak ai integrált HD 4600 működött. Ekkor futott is a GTR2. Miután telepítettem az Nvidia legújabb driverét, akkor települt az Nvidia vezérlőpult, ez biztosítja, hogy mind a kettő GPU lehet használni. Viszont innen kezdve nem fut a GTR2. Az Nvidia vezérlőpultban csak a beépített HD 4600 beállítása esetén sem indul a GTR2. Bújva a netet, nem sok bejegyzés van evvel a problémával kapcsolatban, de azok is már régiek.

    Jenő

    ui: pedig nagyon szeretném befejezni a driving scool-t. nemrégen kezdtem..
    És semmi hibát nem ír ki csak nem indul el?
    Probald meg az nvidia profilerben nem csak alapertelmezettnek, hanem “kötelezőnek” beállítani a gtr2-höz az nvidiat.
    Külső monitoron próbálod? Asus esetében a Hdmi port az alaplapi videokartyahoz volt illesztve, igy pl. a 3D megjelenítést nem támogatta, holott a kártya tudta volna. Messziről indítottam de a lényeg hogy a saját kijelzőn probald meg, ha nem azon szoktad.

  3. #278
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egy laptop-ban is lehet integrált kártya + dedikált VGA ráadásul még mindezt SLI formában? Nekem már ez is új.
    És van külön dedikált meg integrált VGA kimenet, vagy ez hogy?

    Ha desktop PC lenne, akkor azt mondanám, hogy BIOS-ban tilts le az integrált VGA-t, de itt fogalmam sincs, hogy itt ez hogy működik...
    Nem tudom mit jelent az SLI azt nem én vetettem fel.
    Nincs külön dedikált és integrált kimenet. Az nvidia vezérlőben az látható, hogy csak egy kimenet van az integráltra, valószinüleg azon keresztül hajtja meg az nvidia a kijelzőt. (én sem isemeret a részleteket..)

  4. #279
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    És semmi hibát nem ír ki csak nem indul el?
    Probald meg az nvidia profilerben nem csak alapertelmezettnek, hanem “kötelezőnek” beállítani a gtr2-höz az nvidiat.
    Külső monitoron próbálod? Asus esetében a Hdmi port az alaplapi videokartyahoz volt illesztve, igy pl. a 3D megjelenítést nem támogatta, holott a kártya tudta volna. Messziről indítottam de a lényeg hogy a saját kijelzőn probald meg, ha nem azon szoktad.
    A beállító programban megadom a felbontást, akkor az elmenti, és a beállító program következő indítására azt hozza fel, tehát a beállítás eltárolásával nincs gond, jogosultságok is rendben..

    A GTR2 indításakor IS feljön a bellítás, viszont az értékek egy teljesen alap beállítást mutatnak (640x480). Amikor ezt átállítom és elmentem, akkor egy rövid gondolkodás után újra ez a képernyő jön be. És így tovább...

    Egy német honlapon találtam egy indítási paramétert: -trace = 1000 . Ez egy logfile-t hozna létre, de odáig a program nem jut el, nem is generálja meg a fájlt..

    Ha az Nvidia beállításokban mind három beállítást próbáltam: csak integrált, csak nvidia illetve az automata, egyik esetben sem működött.

    Más: az aktuális driver mellé települt az aktuális nvidia vezérlőpult is. Ez sajnos elég alap, a neten látható régebbiekhez képest. Pl. nem lehet játékonként beállítani a kártyát...

    Megszerettem ezt a szimulációt, és ezen a gépen FHD ban - amikor még működött - egész jó volt vizuálisan is...

  5. #280
    Valamit félreértesz, szerintem nem lehet egyszerre kiválasztani a cpu-t és az Nvidia vga-t. Három opció van, automatán általában a cpu-t válassza takarékosságból. Valami más baj lehet nálad.


    Csatolt képek Csatolt képek
    iRacing

  6. #281
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    - Szedd le a vezérlőpultban az összes videokártyát. Indítsd újra, hagyd a win10-et, hogy megtalálja, ami kell neki.
    - Vagy töröld a beállításaidat (esetleg az egész GTR2-őt) és rakd újra úgy hogy elvileg az nvidia is működjön már. (A mentett játékaidat megtarthatod, de a profil beállításokat töröld, ha esetleg itt rögzítené, hogy milyen beállításokkal indul el. Már ha a kettőt külön lehet venni.)
    Bár nem gondolom, hogy az nvidiával lenne gond, inkább a gtr2 nem ismer fel valamit/kavarodott össze, így hogy megváltozott a driver és a videokártya.

    (Szerintem ez nem egy tipikus SLI, mert nem együtt dolgozik a két kártya, hogy nagyobb legyen a teljesítmény, hanem vagy egyik vagy másik attól függően hogy energiatakarékosság vagy számítás kell.)

  7. #282
    Nálam is ilyen felépítésű noti van, hasonló elven működik, mint az ARM big.LITTLE architektúra, alapvetően általános felhasználás során energiatakarékosság céljából csak a CPU integrált grafikus megjelenítője üzemel, a dedikált GPU pedig csak akkor indul, mikor azt az OS szükségesnek érzi (vagy kikényszeríted). Ha jól rémlik nekem is voltak hasonló gondjaim vele eleinte, de már rég nem játszom rajta, ha lesz időm, utánanézek.

  8. #283
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Valamit félreértesz, szerintem nem lehet egyszerre kiválasztani a cpu-t és az Nvidia vga-t. Három opció van, automatán általában a cpu-t válassza takarékosságból. Valami más baj lehet nálad.


    Egyetértek, félreérthetően fogalmaztam..

  9. #284
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    - Szedd le a vezérlőpultban az összes videokártyát. Indítsd újra, hagyd a win10-et, hogy megtalálja, ami kell neki.
    - Vagy töröld a beállításaidat (esetleg az egész GTR2-őt) és rakd újra úgy hogy elvileg az nvidia is működjön már. (A mentett játékaidat megtarthatod, de a profil beállításokat töröld, ha esetleg itt rögzítené, hogy milyen beállításokkal indul el. Már ha a kettőt külön lehet venni.)
    Bár nem gondolom, hogy az nvidiával lenne gond, inkább a gtr2 nem ismer fel valamit/kavarodott össze, így hogy megváltozott a driver és a videokártya.

    (Szerintem ez nem egy tipikus SLI, mert nem együtt dolgozik a két kártya, hogy nagyobb legyen a teljesítmény, hanem vagy egyik vagy másik attól függően hogy energiatakarékosság vagy számítás kell.)
    Letöröltem, a programot és dokuemtum mappa alatti GTR2 mappát is. Újratelepítés után is maradt minden. Pedig nagyon bíztam a javaslatban...

  10. #285
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam is ilyen felépítésű noti van, hasonló elven működik, mint az ARM big.LITTLE architektúra, alapvetően általános felhasználás során energiatakarékosság céljából csak a CPU integrált grafikus megjelenítője üzemel, a dedikált GPU pedig csak akkor indul, mikor azt az OS szükségesnek érzi (vagy kikényszeríted). Ha jól rémlik nekem is voltak hasonló gondjaim vele eleinte, de már rég nem játszom rajta, ha lesz időm, utánanézek.

    Nagyon bízok a javaslataidban...

  11. #286

    Megoldás

    Sikerült !

    Egyszerübb volt mint gondoltam.

    Kiválasztva a gtr2.exe fájlt, jobb gomb és ott kiválasztva a grafikus processzornak az NviDIÁT, működik..

    Persze előtte lefutott az Nvidia driver frissítés..
    Utoljára módosította: eger.jeno; 2018. 02. 03. 15:23.

  12. #287
    Újra itt..

    Volt egy régebbi gépem, amin már használtam a GTR2-t. Nagyon élveztem - mint kezdő - a driving school-t. El is jutottam egy szintig. Most használnám az új gépemen is.

    A tapasztalat:
    - nem csinálta meg a telepítő rendesen a dokuments/GTR2/DrivingSchool mappát. Nem másolta bele a teljes struktúrát. Erre jöttem rá amikor a régi gépemmel összehasonltottam. Ezt én bemásolta, és így már működik, vannak feladatok amiket meg lehet nyitni..

    - szeretném az erdeti gépről átvinni az eddigi eredményeimet, de nem találtam meg a megfelelő fájlokat...Sem a Dokuments alatti mappákban sem a program mappákban nem találok olyan fájlokat amiknek a dátuma későbbi lenne mint a telepítés...

    Miket másoljak át ?

Oldal: 12 / 12 ElsőElső ||| 2 8 9 10 11 12

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •