Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 35 (35 összesen)

Téma: Funrace - LeMansok

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.129

Re: Funrace - LeMansok

Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    az óriáskereket kihagytad?
    mondjuk nálam sötétebbnek tűnt minden ....
    Nem tudom, sztem nem tökéletesen van behangolva a moncsid színképe, ilyesmi.... van egy csomó ilyen beállítós kép/progi a neten, nézz utána.

Nálam estefelé is kivehető szépen minden (más pályákon is), a fényszóró általában inkább csak zavar engem.

Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, sztem nem tökéletesen van behangolva a moncsid színképe, ilyesmi.... van egy csomó ilyen beállítós kép/progi a neten, nézz utána.

Nálam estefelé is kivehető szépen minden (más pályákon is), a fényszóró általában inkább csak zavar engem.
    Nem nagyon kell ahhoz beállító progi. Legalábbis alapszinten nem.
    Elég, ha a kontrasztod és a fényerőt rendesen beállítod. Elvileg akkor jó a kontraszt és a fényerő beállításod, ha meg tudod különböztetni az A-B és az Y-Z betűk fölött lévő kockákat.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    38
    Üzenetek
    4.233

Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem nagyon kell ahhoz beállító progi. Legalábbis alapszinten nem.
    Elég, ha a kontrasztod és a fényerőt rendesen beállítod. Elvileg akkor jó a kontraszt és a fényerő beállításod, ha meg tudod különböztetni az A-B és az Y-Z betűk fölött lévő kockákat.
    Nekem már kisüti a szemem, olyan kontrasztos, meg világos, de akkor sem látom az Y-Z közti különbséget.
    Netezéshez használok 20-20%-os fényerőt/kontrasztot, különben túl világos a sok fehér. Progiban feljebb teszem, van előre beállított beállítás(), de úgy se látom a különbséget. Velem van a baj?
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2009. 02. 20. 13:38.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Elvileg pont az a lényege, hogy a huszonvalahány árnyalatot szemmel meg tudd különböztetni. Valószínűleg a monitor is korlát lehet valahol, hogy ez sikerül-e, vagy az utolsó 2-3 árnyalat már egybefolyik.
    De sokan vannak, akiknek teljesen szarul van beállítva a monitorjuk, ez a kép nekik lehet jó.
    És igen, ha sötét van, akkor lejjebb kellene venni a fényerőt, meg egyebek. Ezért van az, hogy a profi kalibráló cuccokhoz alapkövetelmény az állandó és egyenletes megvilágítás.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Szabó Szilárd Szervertag 2020 Sziszka logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    5.307

Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

nem mondom hogy nincs igazad..csak elgondolkodtató, hogy akkor van-e rosszul beállítva a monitorom, ha egy esti futamon fényszóró nélkül is tökéletesen látok mindent, vagy akkor ha sötétbe bizony nem látok lámpa nélkül rendesen
    Gondolom versenyzés szempontjából az előbbi a "Jó" míg ha a "Get Real"-t nézem akkor előfordulhat, hogy az utóbbi a "Jó".
    Amúgy teljesen mindegy...a futam délben lesz, így ezt a "problémát" megoldottuk

amúgy Levi skáláján frankón meg tudom különböztetni az összes kis kockát egymástól...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Nem is a Get Real a lényeg, hanem minden más szempontból is fontos. Ha pl. elkezded babrálni a képeidet, amiről papírképet akarsz csinálni, és úgy fényesítgeted, sötétígeted, hogy közben a monitorod teljesen félre van állítva, akkor az előhívott papírképek pont ellenkező irányba lesznek "elcseszve". Ha túl van világítva a moncsid, és te pont jónak látod a képet, akkor az egy normális monitoron túl sötét lesz, míg egy mástól kapott kép teljesen ki fog "égni", ha te nézed.
    Egyébként meg talán a játékban is lehet állítani a gammát, az pont erre való, csak az adott játékban fényesíti a képet. Nem emléxem, a GTL-ben van-e ilyen, vagy csak FPS játékokban?
    Most néztem, az itthoni monitoromon a fényerő 100, a kontraszt pedig 0, és így látszik a teljes szürke skála. Ha a kontrasztot elkezdem feljebb venni, akkor az ABCD elkezd egybeolvadni fehérbe.
    Ha a fényerőt veszem lejjebb, akkor pedig a ZYXW kezd el átmenni feketébe.
    Utoljára módosította: vlevi; 2009. 02. 20. 18:28.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.129

nem mondom hogy nincs igazad..csak elgondolkodtató, hogy akkor van-e rosszul beállítva a monitorom, ha egy esti futamon fényszóró nélkül is tökéletesen látok mindent, vagy akkor ha sötétbe bizony nem látok lámpa nélkül rendesen
    Gondolom versenyzés szempontjából az előbbi a "Jó" míg ha a "Get Real"-t nézem akkor előfordulhat, hogy az utóbbi a "Jó".
    Amúgy teljesen mindegy...a futam délben lesz, így ezt a "problémát" megoldottuk

amúgy Levi skáláján frankón meg tudom különböztetni az összes kis kockát egymástól...
    ÖÖÖ...én az ilyesmire mindig kínosan ügyelek, hogy amennyire lehet a monitorom színhűen legyen beállítva, és nem csalok ilyesmivel. A futam közben a nap még vígan fenn volt az égen (a képeimből is látszik), a pályán kis enyhe - csodás - szürkület uralkodott, ilyenkor még lámpa nélkül is tisztán lehet látni bármit. Egyébként se mentünk még valósan esti (értsd.: sötét) futamot, ahol lámpa nélkül ne lehett volna lazán boldogulni. (vagy talán tavaly donington, azon asszem én nem vótam)

Egyébként az is fura, hogy az én játékból tisztán kivett képeimet Te is világosabbnak látod a saját gépeden, ezek szerint a driverben, vagy a játékban van neked elállítva vmi...

felraksz pár Srceenshot-ot (F12) a te játékodból (hasonló körülmények között)?
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 02. 21. 01:49.

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Én mentem teljes éjszakai futamot spa-ban (időgyorsítás 10x), estétől hajnalig. Azt vettem észre, valamennyi fény mindíg van a pályán, lekapcsolt lámpával is.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.400

Én sajnos már a 18 órai kezdést is utálom, nem látok lóf...t se (lásd funrace, csütörtök, 1-es kanyar ). Quartz-lámpa módba kell kapcsolnom a TFT-t.
    Utoljára módosította: Morgo; 2009. 02. 21. 09:30.

Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

az óriáskereket kihagytad?
    mondjuk nálam sötétebbnek tűnt minden ....
    Érdekes, nálam is. Egy biztos a lens flare ki van kapcsolva és így a napot se látom, csak a fényet, ez számíthat valamit...de akkor is furcsa. LCD TVn nyomom és a képességeihez képest tökéletesen be van állítva A - Z ig látszik minden bár a Y-Z között max érezni lehet a külömbséget, de szeretem ha kicsit sötétbe fodruló a képem, akkor biztosan nem csillan át a háttérvilágítás a feketéken.

Rájöttem, az aszfalton neked megcsillan a nap fénye...
    Ez az effekt nálam egy jóideje nem látszik, lehet hogy a fenti beállításnak köszönhetően (lens flare hiánya miatt?)
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 02. 21. 09:50.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •