Találatok: 1 - 13 (13 összesen)

Téma: Lag

  1. #1
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402

    Lag

    Szeretnék tanácsot kérni. 5 hete csatlakoztam a GTR Masters bajnokságba. Az első pár versenyen nem volt semmi probléma, vagy nem tűnt fel senkinek (akkor kérdezgettem is, hogy milyen elérés szükséges a jó játékhoz, de azt mondták a lényeg, hogy ne szakadjon meg), de a legutóbbi GTL és Race futamon panaszkodtak páran, hogy lagoltam. Vodafonos netem van, elméletben nem változott semmi. Sőt a térerőt is megnöveltem (dacára annak, hogy azt állították nem lehet, igenis lehet), bár nem tudom ez mennyit nyom a latba. Én is látok lagolókat, bár nem tudom mennyire van ebben benne esetleg az Én elérésem, de érdekes, hogy azonos időben csak pár autónál látom, nem mindnél (ezt már az elején is láttam, de nem érdekelt, mert olvastam, hogy: "A lag része az internetes versenyeknek, számolj vele." Hát akkor számolok ). A sebességgel nics baj (úgy tűnik), a letöltések gyorsak (próbáltam sebességmérőket, nem tudom mennyit érnek, ott 1,5; 3 megákat mérek, néha mérek 5-600 kilókat is). A lényeg, hogy van-e megoldás a problémára, vagy szúrjam tökön magam?


  2. #2

    Re: Lag

    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    A lényeg, hogy van-e megoldás a problémára, vagy szúrjam tökön magam?
    Tudtommal az ilyen internet hozzáférésekkel nem is az a probléma, hogy meg van-e a letöltés sebesség, hanem, hogy nem tudják fixen adni azt a sávszélt.

    Értsd ezalatt, hogy míg egy ADSL vonal, függetlenül attól, hogy 1Mbit vagy 8Mbit, az esetek többéségében fixen produkál egy bizonyos PING-et. Teszem azt, a GTR-Masters szerver tőled 85ms-re van. ADSL-nél nálam egy szintén 85ms, de ez nem ugrál. Korábban ilyen problémám volt a kábeltv-s nettel is.
    Egyszerűen ugrándozik az elérés, amit persze letöltésnél nem veszel észre, viszont játékban, ha 85-ről felugrik csak 1 mp-re 180-ra, akkor már lagolsz.
    Gondolom vodafone, az mobil internet, szóval szerintem ennyit bír a vonal. Amikor meg nem lagolsz, akkor éppen jó volt az idő, nem árnyékolt semmi...stb.

    Persze ez is csak elmélet, lehet mások megcáfolnak, de én ezt tapasztaltam.

  3. #3
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474

    Re: Lag

    ez a kapcsolatod loss-atol es choke-jatol függ ami az elveszett adatcsomagok es a hibasan küldött adatcsomagok miatt van. ezek helyere nem kerül semmi mas, ezert akadozik a jatek. ez a netszolgaltato miatt van, mivel vodafonos gondolom nem kabel, tehat itt a wireless dolgok miatt lehetseges ez. (ott többször elöfordul mint kabelek eseteben)

  4. #4
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402

    Re: Lag

    Tehát nyeljem le e békát és törődjek bele, hogy elhajtanak, szinte minden futamról. Kellemetlen lesz.


  5. #5
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Lag

    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát nyeljem le e békát és törődjek bele, hogy elhajtanak, szinte minden futamról. Kellemetlen lesz.
    Ha van rá mód, próbálj ADSL-re vagy egyéb kábeles netre váltani, csoda az is hogy így megy a vodafonon!!!
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #6

    Re: Lag

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ha van rá mód, próbálj ADSL-re vagy egyéb kábeles netre váltani, csoda az is hogy így megy a vodafonon!!!
    Gondolom ilyen kütyüvel megy a dolog:
    http://www.vodafone.hu/microsite/mob...sz_modem.html#
    Szerintem az ilyen megoldások nem játékhoz valók.
    Nézegettem egy-két oldalt és elég sokan írták, hogy a sebesség függ a cellákra felcsatlakozott eszközöktől és azok igényeitől, azaz mennyien neteznek a közeledből. Bár már azt is írták, hogy a 3G és HSDPA-s eszközök elméletileg több cellát is képesek egyszerre használni, ha jól értelmezem, akkor több tornyon keresztül vagy valami hasonló, emiatt akár optimilaziálni is tudnak és lehet, de csak LEHET, hogy emiatt megy elég normálisan a játék.

    Sajnos javasolni csak azt tudom amit Tilus is.

  7. #7
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402

    Re: Lag

    Sajnos most csak erre van lehetőség. Ugyan Pécsen lakok, de a Mecsek oldalban, szó szerint az erdőben, így szerencsére a környéken nagyon kevés netező használhat ilyen elérést (ha egyáltalán...).

    "Gondolom ilyen kütyüvel megy a dolog"

    Igen, ilyennel, csak parabolásítottam.


  8. #8
    (Ha már megtaláltam a topikot, akkor csak megkérdezem... sokkal hülyébbnek már úgysem tűnhetek, mint eddig )

    A Volvós futamon nagyon sok laggal találkoztam. Szerintem a masterses „pályafutásom” során összesen nem találkoztam ennyivel.

    A kérdés, hogy kideríthető-e valahogy, hogy hol volt a gebasz (nálam, vagy másoknál)?
    Azért kérdés a kérdés, mert előtte állítgattam egy kicsit a videokártyán és jó lenne tudni, hogy az elpiszkált beállítások miatt volt, vagy egyszerűen olyanok is feltévedtek, akik vmiért szaggattak? Esetleg csak a betegeskedő szerver volt a tettes?

    Jó lenne ezt még a futam előtt kideríteni :-)
    Nem tudom segít-e a megoldásban, de a replayen én is beakadtam néha, ami versenyen az én szemszögemből nem látszott.

    Köszi!

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    (Ha már megtaláltam a topikot, akkor csak megkérdezem... sokkal hülyébbnek már úgysem tűnhetek, mint eddig )

    A Volvós futamon nagyon sok laggal találkoztam. Szerintem a masterses „pályafutásom” során összesen nem találkoztam ennyivel.

    A kérdés, hogy kideríthető-e valahogy, hogy hol volt a gebasz (nálam, vagy másoknál)?
    Azért kérdés a kérdés, mert előtte állítgattam egy kicsit a videokártyán és jó lenne tudni, hogy az elpiszkált beállítások miatt volt, vagy egyszerűen olyanok is feltévedtek, akik vmiért szaggattak? Esetleg csak a betegeskedő szerver volt a tettes?

    Jó lenne ezt még a futam előtt kideríteni :-)
    Nem tudom segít-e a megoldásban, de a replayen én is beakadtam néha, ami versenyen az én szemszögemből nem látszott.

    Köszi!
    Szerver replayből lehet látni, hogy csak 1-1 autó ugrál-e a többihez képest, vagy teljes a káosz a pályán. Ha az előbbi, akkor nem a szerverrel van a gond...

  10. #10
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerver replayből lehet látni, hogy csak 1-1 autó ugrál-e a többihez képest, vagy teljes a káosz a pályán. Ha az előbbi, akkor nem a szerverrel van a gond...
    Ok, akkor szerver (ha jól emlékszem arra amit láttam) kizárva.

    Akkor már csak két forrás van.
    Ötlet, hogyan zárhatnám ki, hogy nálam van hiba?

  11. #11
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Ma volt egy nagyobb lagg. De 1-2 mp-es. Épp azon a futamon amiből összetákolok egy kis videót. Azon látszik majd.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Ma volt egy nagyobb lagg. De 1-2 mp-es. Épp azon a futamon amiből összetákolok egy kis videót. Azon látszik majd.
    pontosan mikor?

  13. #13
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    pontosan mikor?
    volt egy futam 23:01-kor annak az első 4 körében valamikor a célegyenes végén. Az én időmet megtaláltad?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •