Oldal: 4 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (177 összesen)

Téma: Ritkaságok!!

  1. #76
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Ritkaságok!!

    Francia Grand Prix, 1906

    http://www.youtube.com/watch?v=paaY1SGOxzs

    Nem szívesen ültem volna be szerelőnek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #77
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Francia Grand Prix, 1906

    http://www.youtube.com/watch?v=paaY1SGOxzs

    Nem szívesen ültem volna be szerelőnek
    Nem 1 DTM. Igaz ott nem is nyernek magyarok.

  3. #78
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    634

    Re: Ritkaságok!!

    Ha jól értettem, az autók végsebessége 90-95 mérföld/óra volt. Az kb annyi, mint az 1.6-os focusomé...
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  4. #79
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Re: Ritkaságok!!

    Azért azt ne felejtsétek, hogyan állt az autók technikai színvonala akkoriban... lánchajtás, kurblis indítás, teljesen kezdetleges felfüggesztések és csillapítás, diffi nincs, fék is leginkább csak hátul. Azokon az utakon nem volt kevés az a végsebesség sem, és a 100 km/h feletti átlagsebesség sem, mert ha jól sejtem a sok defekt és szerelés közben is ment az óra.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  5. #80
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Azért azt ne felejtsétek, hogyan állt az autók technikai színvonala akkoriban... lánchajtás, kurblis indítás, teljesen kezdetleges felfüggesztések és csillapítás, diffi nincs, fék is leginkább csak hátul. Azokon az utakon nem volt kevés az a végsebesség sem, és a 100 km/h feletti átlagsebesség sem, mert ha jól sejtem a sok defekt és szerelés közben is ment az óra.
    A többiek 15-20 perces kerékcseréivel szemben a Renault-osok a Michelin abroncsokat 4 perc alatt tudták cserélni.

    A kétszer 600 km-es táv az nagyon durva volt. Jó hogy nem rögtön egy 24 órás eseménnyel indítottak
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #81
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Re: Ritkaságok!!

    Ha nem is Schumacher, de azért ez is ott van (nem is kicsit):

    http://www.youtube.com/watch?v=8a0eZvfwEp8

    Hogy buta és sarkított véleményt mondjak: ez kell ide, nem a boxtaktika.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  7. #82
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Re: Ritkaságok!!

    Még mindig Rosberg, és '83, Long Beach. Ezúttal nem szóltak neki, hogy nem sprintverseny lesz. : )

    http://www.youtube.com/watch?v=Ph4Q2I326qQ
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  8. #83
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Még mindig Rosberg, és '83, Long Beach. Ezúttal nem szóltak neki, hogy nem sprintverseny lesz. : )

    http://www.youtube.com/watch?v=Ph4Q2I326qQ
    Húúú, be volt indulva az öreg. Én biztos elengedtem volna, aztán megpróbálok a nyakán maradni, és a végén lenyomni. Inkább ő izguljon miattam, mint én miatta.

  9. #84
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    634

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Azért azt ne felejtsétek, hogyan állt az autók technikai színvonala akkoriban... lánchajtás, kurblis indítás, teljesen kezdetleges felfüggesztések és csillapítás, diffi nincs, fék is leginkább csak hátul. Azokon az utakon nem volt kevés az a végsebesség sem, és a 100 km/h feletti átlagsebesség sem, mert ha jól sejtem a sok defekt és szerelés közben is ment az óra.
    Én is úgy értettem, hogy a 160km/h az az akkori körülmények között nagyon komoly sebesség volt. Most van hozzá 205-ös gumi, szervókormány, -fék, ABS, minden felett örködő elektronika, 5*-os törésteszt, akkor meg csak a halálfélelem.
    Nem hittem volna, hogy akkora sebességre képes volt akkoriban a technika.

    A frissebb F1-es videókkal kapcsolatban: Én pont ezt hiányolom a mai F1-ből. Most biztos egy mérnök meg 8 számítógép kiszámolná, hogy ha 2 körrel később jön be tankolni, akkor a boxban megelőzi, úgyhogy ne ugráljon.
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  10. #85

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Gaben75 írta Hozzászólás megtekintése
    A frissebb F1-es videókkal kapcsolatban: Én pont ezt hiányolom a mai F1-ből. Most biztos egy mérnök meg 8 számítógép kiszámolná, hogy ha 2 körrel később jön be tankolni, akkor a boxban megelőzi, úgyhogy ne ugráljon.
    én is azt szeretném, ha végre megint telitankkal kéne nekivágniuk a versenynek és max kerékcserére mehetne be az, aki akar/akinek nem bírja a gumi. aztán a pályán rendezzék le a dolgot.

    amúgy a hajtűs ferrari kipöckölős résznél ki szerintetek a hibás? (szerintem a ferraris húzta rá, nem hagyott neki elég helyet. Keke már féktávon mellette volt és mikor fordultak olyan közel próbált a falhoz lenni, ahogy csak lehetett, de ez sem volt elég)

  11. #86
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    én is azt szeretném, ha végre megint telitankkal kéne nekivágniuk a versenynek és max kerékcserére mehetne be az, aki akar/akinek nem bírja a gumi. aztán a pályán rendezzék le a dolgot.

    amúgy a hajtűs ferrari kipöckölős résznél ki szerintetek a hibás? (szerintem a ferraris húzta rá, nem hagyott neki elég helyet. Keke már féktávon mellette volt és mikor fordultak olyan közel próbált a falhoz lenni, ahogy csak lehetett, de ez sem volt elég)
    Én mint versenybíra sok hasonlót látok mostanában , és szerintem is egyértelműen a Ferrari (Tambay?) a ludas.
    És valóban hiányoznak a "régi szép idők". Elég rossz volt látni, legutóbb Silverstone-ban Massa utoléri Kubicát (akit mellesleg nagyon bírok), majd 1 mp-el gyorsabb volt addig körönként, és képtelenség előzni. Egy Silverstone-on. Hihetetlen...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #87
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Gaben75 írta Hozzászólás megtekintése
    Most van hozzá 205-ös gumi, szervókormány, -fék, ABS, minden felett örködő elektronika, 5*-os törésteszt, akkor meg csak a halálfélelem.

    Ha jól tudom ABS nincs...

  13. #88
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Elég rossz volt látni, legutóbb Silverstone-ban Massa utoléri Kubicát (akit mellesleg nagyon bírok), majd 1 mp-el gyorsabb volt addig körönként, és képtelenség előzni. Egy Silverstone-on. Hihetetlen...
    Nem olyan hihetetlen ez, pálya és beállítás függő. Egyszer volt egy Mosporti futam, ahol beértem Kiss Zolee-t és hiába voltam gyorsabb a teljes körön, mivel én a kanyargós részekben voltam gyorsabb, ahol nincs hely előzni, ő vizsont a nagy egyenes végén, a bukkanós féktávon tudott olyan hihetetlenül rövidet fékezni, hogy nem tudtam vele mit kezdeni, pedig összességében kicsit gyorsabb voltam.

  14. #89
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy a hajtűs ferrari kipöckölős résznél ki szerintetek a hibás? (szerintem a ferraris húzta rá, nem hagyott neki elég helyet. Keke már féktávon mellette volt és mikor fordultak olyan közel próbált a falhoz lenni, ahogy csak lehetett, de ez sem volt elég)
    A kamera szögéből a Ferrari úgy tűnik ráhúzott, de Rosberg autója utána eléggé kifelé állt a kanyarból. Lehet, hogy ő csúszott túl a bejáratnál és lökte ki a Ferrarit
    Jó lenne több szögből megnézni.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2007. 07. 16. 19:57.

  15. #90
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Gaben75 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is úgy értettem, hogy a 160km/h az az akkori körülmények között nagyon komoly sebesség volt. Most van hozzá 205-ös gumi, szervókormány, -fék, ABS, minden felett örködő elektronika, 5*-os törésteszt, akkor meg csak a halálfélelem.
    Nem hittem volna, hogy akkora sebességre képes volt akkoriban a technika.
    Én pont ezt hiányolom a mai F1-ből. Most biztos egy mérnök meg 8 számítógép kiszámolná, hogy ha 2 körrel később jön be tankolni, akkor a boxban megelőzi, úgyhogy ne ugráljon.
    Részben igazad van, de azért vegyük figyelembe, hogy a mai autók nagyon-nagyon sokkal gyorsabbak mint azok a régiek...
    Csak az utóbbi pár évbe gondolj bele, amikor a barázdás gumikkal lenyomják a korábbi slick-es időket, vagy a 2.4-es motorokkal lenyomják a 3 literessel futott időket, stb. Szerintem a mai F1 autók már vezethetetlenek lennének a régi technikákkal, de tény hogy az elektronika megöli a versenyeket. Képes vagyok 2-3 alkalommal is elaludni egy F1 futamon

  16. #91
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Részben igazad van, de azért vegyük figyelembe, hogy a mai autók nagyon-nagyon sokkal gyorsabbak mint azok a régiek...
    Csak az utóbbi pár évbe gondolj bele, amikor a barázdás gumikkal lenyomják a korábbi slick-es időket, vagy a 2.4-es motorokkal lenyomják a 3 literessel futott időket, stb. Szerintem a mai F1 autók már vezethetetlenek lennének a régi technikákkal, de tény hogy az elektronika megöli a versenyeket. Képes vagyok 2-3 alkalommal is elaludni egy F1 futamon
    De jó alvókád van!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  17. #92
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    634

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom ABS nincs...
    Én a saját #78-as kommentemmel kapcsolatban reagáltam, ahol Focus-oméhoz hasonlítottam a 100 évvel ezelőtti autók teljesítményét. Abban van ABS, az F1-ben szerintem sincs.
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  18. #93
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    634

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Részben igazad van, de azért vegyük figyelembe, hogy a mai autók nagyon-nagyon sokkal gyorsabbak mint azok a régiek...
    Csak az utóbbi pár évbe gondolj bele, amikor a barázdás gumikkal lenyomják a korábbi slick-es időket, vagy a 2.4-es motorokkal lenyomják a 3 literessel futott időket, stb. Szerintem a mai F1 autók már vezethetetlenek lennének a régi technikákkal, de tény hogy az elektronika megöli a versenyeket. Képes vagyok 2-3 alkalommal is elaludni egy F1 futamon
    Nekem nem a technikával van elsősorban gondom, nyílván nem lehet 300-ról dobfékekkel megállni.
    Én a boxkiállást tiltanám meg. Tudom extrém ötlet és nem is biztos, hogy jó, de akkor a pályán dölnének el a versenyek.
    F1-et egyébként ritkán nézek, de akkor is: első öt kör, egy óra szundi, utolsó öt kör.
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  19. #94

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy a hajtűs ferrari kipöckölős résznél ki szerintetek a hibás? (szerintem a ferraris húzta rá, nem hagyott neki elég helyet. Keke már féktávon mellette volt és mikor fordultak olyan közel próbált a falhoz lenni, ahogy csak lehetett, de ez sem volt elég)
    Ez tipikus Tilus eset, nem? Ilyenekből voltak nagy viták ezelőtt (2,54-nél)

  20. #95

    Re: Ritkaságok!!

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tipikus Tilus eset, nem? Ilyenekből voltak nagy viták ezelőtt (2,54-nél)
    nem, egyáltalán nem a tipikus Tilus eset itt az előzőé volt a belső ív, csak ebből a szöből úgy tűnik nem hagytak neki elég helyet.

  21. #96
    Ludvig Csaba Regisztrált Macska logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Budaörs
    Üzenetek
    124

    Re: Ritkaságok!!

    Úgy látom a bealvás nem egyedi eset!!! Én is szemhélyon kereszül nézem általában.

  22. #97
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Ritkaságok!!

    http://video.racing.hu/matra_67-77

    A lejátszóablak fölött a kis képre kattintva le is lehet tölteni a videót!

  23. #98

  24. #99
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: Ritkaságok!!

    Egyszer el kell menni Goodwoodba

  25. #100
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Ritkaságok!!

    Spa, 1958 - http://youtube.com/watch?v=2awF_llf7q4
    Spa, 1970 - http://youtube.com/watch?v=EOZQ1yk7Ufw

    Csodálatos pálya (volt)...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

Oldal: 4 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •