Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (108 összesen)

Téma: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

  1. #76
    Ludvig Csaba Regisztrált Macska logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Budaörs
    Üzenetek
    124

    Smile Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Ez nem volt semmi: 20.10-kor telepítettem fel ezt a pályát, amelynek következtében sikerült másfél órát botorkálni.

    De verseny közben érdekesen viselkedett az autó, amit nem értek:
    Alapadatok: GTC, 3 as hűtő, max-2 clicc a fordulat

    Rajtnál 90%-os motor
    Aztán körönként kb -1%
    A végén már ilyen 5%-okat esett körönként
    Az utolsó kört 35%-kal kezdtem és a célvonal előtt 100 m-rel leesett 0-ra majd megállt.De még begurultam Almási Zoli előtt 0,05 mp-cel.

    Volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy mi a szar volt ez?

  2. #77
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Nah, aludtam a dologra egyet, úgyhogy kicsit bővebben a futamról:
    A GTL-es verseny és a Nogripes Nations Cup miatt sok időm nem volt készülni. konkrétan kb este 5 - 6 körül kértem setet a Sándor Tibitől, és mentem vele vagy 15 - 20 kört, nem meglepő hogy a B vége lett belőle. Kvalin nem is forszíroztam a dolgot, gondoltam az utolsó rajthely nekem pont jó lesz...legalább tudok majd egy jót versenyezni, és ha én vagyok az utolsó, kisebb eséllyel pattintanak ki az első kanyarban, na ez nem jött be. warmupon leteszteltem a versenytaktikámat, meglepően olyan időt mentem mint előtte prekvalon, szal úgy gondoltam élvezetes estém lehet. Aztán jött a rajt, nomorecomment. Első felindulásomban ESC felé tapogatóztam, de mondom magamba csak legurulok a bokszig három keréken, aztán a srácok nekiálltak és 96 mp alatt helyrekalapálták a verdát. Elindultam még hogy lássam hogy sikerült a nagyjavítás, és attól eltekintve hogy nagy sebességnél kicsit szitált a verda jól ment. Ekkor határoztam hogy csak folytatom, hiszen zéró készüléssel álltam és csak jól jön majd ez a tapasztalat a GT futamra. Így hát 2 kör hátránnyal a második körömben nekikezdtem a versengésnek. ráadásul néhány kör múltán máris a nyakamba lihegtek az újabb lekörözés céljából a kollégák. Igyekeztem korrektül elengedni mindenkit, és bár némelyek eszeveszettül villogtak már messziről mikor megelőztek meg majdnem letoltam őket mert olyan lassan mentek, de mindegy volt. Hummel Petivel jót meccseltem, még ha körhátrányban is voltam, talán pont emiatt nem forszíroztam a dolgot jobban, kár hogy nem versenyhelyzetben találkoztunk, még jobb lett volna. Bokszkiállások simán mentek...és bár a középső szektor rejtelmét nem sikerült megfejtenem - ott sokat kaptam - hasznosnak ítéltem a 3 kör hátrányban autókázást is, még ha végig bosszankodtam is az első kanyar miatt....
    Remélem GT-vel már nem csak hasznos, de élvezetes is lesz, és nem csak 25 mp jut a "versenyből".

    A motorról, mert úgy látom téma: monza után ahol felrobbantam megtanultam, hogy minden a visszaváltáson múlik. felfelé húzhatod ameddig akarod, bátran a pirosban is lehet váltani - bár nem érdemes ha jobban megnézi az ember a nyomaték/teljesítmény görbét. viszont visszaváltásnál nem szabad engedni hogy pirosba felugorjon. Hűtő maxon - nem oszt nem szoroz. 98%-al indultam neki..és bár mivel hamar elborult az agyam - 25 mp - adtam neki rendesen egész idő alatt,92%-on zártam. Úgyhogy sztem a visszaváltással kell vigyázni, nomeg az autómata kuplunggal.
    Utoljára módosította: Sziszka; 2009. 01. 19. 11:56.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #78
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Kár h most sem tudtam indulni, pedig stabil setupom volt a B-re.
    Ezek a vasárnapok nekem nagyon nem jók.

  4. #79
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Én a hűtést mindig maxra rakom! Nem tudom mi értelme van spórolni vele amikor semmit nem számít! Egy tizeddel nem leszel se lassabb se gyorsabb, aki ennek ellenére még is kisebbel megy az magára vessen!
    Én mindig maxra kitolom a fordulatot, persze visszaváltásnál vigyázok mindig és nem k**om vissza egyből 4-be meg 3-ba! Most is talán 2-3%-ot esett a moci életereje, pedig pörgettem és toltam neki!
    Érdekes, mert nekem talán 20-25 versenyenként adja meg 1szer magát a motor, de akkor is azért mert kicsúszok és lemegy 90-ről 60-ra és utána nem bírja végig.
    Egyedül a 3órás spa ami kritikus, de ott is talán 10-12%-ot esett csak.
    Szóval szerintem elég egyszerű a képlet....
    Na bakker, nekem minden futamon esik 10-12%-ot.
    És akkor még óvatos vagyok.
    A motorhűtésem 2-esen volt, 100-102 fokon volt mindig az olaj, meg kb a víz is.
    Valami értelme csak van a hűtésnek, ha egyszer benne van a progiban.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2009. 01. 19. 13:35.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #80
    Tímár Sándor Versenyző Tímár Sándor logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 07.
    Város
    Milton Keynes
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.957

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg GARY írta Hozzászólás megtekintése
    Az azért jelentkezhetne akivel csatáztam egy jót, de a célegyenes végén egyenesre vette a kanyart hogy telibe verhessen!!!
    It's me!Bocsánat de megbolondult a kormányom .. remélem nem lett bajod miattam mert amikor láttam hogy offolta magát nyomtam egy ESC-et!Bízom benne hogy több ilyen nem lesz!Jó kis csata volt de kormányom úgy gondoltam hogy akkor most nem reagálok semmire!

    Scuderia Giudice #099#

  6. #81
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    A futam - az első motorelfüstölő
    Életem legjobb eredménye lehetett volna...
    Az időmérőn nem sikerült még csak megközelíteni sem a prekval időmet, de sebaj, úgyis szeretek inkább hátulról indulni, elől túl sok a nagyvad.
    A rajtnál már az egyenesben keresztben állt előttem egy Porsche, szerintem még csak akkor tolták ki a szerelők és még nem állították irányba. Sikerült kimaradnom a csihi-puhi-ból, majd meglepődve tapasztaltam, hogy tele tankkal tudom tartani az előttem vagdalkozó bolyt, amit Rupa Zoli vezetett. Nagyon-nagyon nagyokat csatáztam Cserti Tibi-vel, eközben pedig abból az emlékből merítettem erőt, amikor a barcelonai verseny előtti prekvalon 1 ezreddel maradtam le miatta a 25-ik helyről... Szép volt Tibi!
    Volt egy szép jelenet, amikor Ceglédi csapattárssal együtt egyszerre előztünk meg a T1 után 3 Porsche-t, akik valamiféle gyűlésről jöttek vissza épp a pálya mellől...
    Láttam, hogy nagyon fogy a motor, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyie nem lineáris. 70% alá esve rohamosan romlott a helyzet és 20 perccel a vége előtt már nem tudtam mit csinálni...
    Pedig nagyon szép eredmény lehetett volna, kb. 11-13.
    Ja, és a boxkiállásoknak köszönhetően vezettem is a futamot nem egészen egy körig, kérem a tisztelt VB-t, ezt tüntesse fel a statisztikákban...

  7. #82
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Szoval probald ki.. 1-2 tizednel nem jelent tobbet de veszelyes menet kozben lenyulkalni. Egyszerubb mar akkor kuplungos kormannyal.
    Azt hogy érted, hogy lenyúlkálni?

  8. #83
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hogy érted, hogy lenyúlkálni?
    Ezen mit nem értesz ? három pedál van de csak két láb, evidens hogy ilyenkor a kuplungot kézzel kell nyomni

  9. #84
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen mit nem értesz ? három pedál van de csak két láb, evidens hogy ilyenkor a kuplungot kézzel kell nyomni

  10. #85
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen mit nem értesz ? három pedál van de csak két láb, evidens hogy ilyenkor a kuplungot kézzel kell nyomni
    Én kérek elnézést a Dexter csapat nevében!

  11. #86
    Hummel Péter Versenyző Petter logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 14.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    418

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Hummel Petivel jót meccseltem, még ha körhátrányban is voltam, talán pont emiatt nem forszíroztam a dolgot jobban, kár hogy nem versenyhelyzetben találkoztunk, még jobb lett volna.

    Élveztem a gyepálást, még ha körhátrány is volt. Ha nem vagy ott, asszem elég unalmas futam lett volna.
    Engem az elején csókolt meg valaki, el is szállt az egyik első kerekem. Kikullogtam a boxba, addig volt időm agyalni a taktikán. Tankolás elmaradt, csak kereket cseréltettem, a 2-nál meg feltankoltam a vasat, és menesztettem a soft gumikat. Viszonylag jól bejött.
    Remélem elég korrekt voltam elengedés ügyileg!

  12. #87
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Életkor
    39
    Üzenetek
    236

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Rupa Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    a szezonom lerosszabb rajthelyét hoztam kvalon, aminél már csak a rajt sikerült gyengébbre, kettővel előttem beragadót balra, a fűbe kerültem, pár helyet buktam is, de igy utólag már nem bánom, látva az első kanyaros tarolást. maga a verseny szintiszta küzdelmet hozott, nagyon korrekt volt mindenki, akivel összeakadtam, elsősorban Mágori Danival csatáztam, szinte végig a futamon(ha jól emlékszem 4szer előzött meg), de a többiek is szépen mentek, nagyon élveztem, kösz mindenkinek.
    Elképesztő csata volt. Keményen feltúrbóztam magam a nagy csatákban(3ig nem tudtam aludni és 5:50kor keltem ). Valamit nagyon elronthatok a box ügyileg mert mindig elém jöttél vissza még több mp-es hátrányból is!

    Na akkor élménybeszámoló:

    Prekvali: még hétfőn mentünk Wegával vagy 3órát és lett 1.31.1es időnk. Gyanús volt, hogy nem nagyon lesz elég az A-ra ezért próbálkoztam hét közben de nem voltam ráhangolódva a dologra. Azután vasárnap 18:54:49-kor futottam egy 1.30.9-t Taky setupjával ami bőven jó volt.
    Kvali:nem vártam sokat és lőn igazam is lett. 17. rajthely.
    Verseny: rajtnál előttem káosz én elsuhanok még két ferka között is(ekkor 10. voltam), a jobbosban volt egy kis gubanc és kiterrorizáltak a pályáról (csak kicsit, de 14-15. lettem hirtelen). Utána eredtem a többieknek és a második kör második kanyarjában egészen picit megpöccintettem Hajmási Norbertet. Ne haragudj, totál véletlen volt, nem számítottam a kisebb sebességedre abban a kanyarban
    Ekkor Rupa Zoli megelőzött és kezdődött a szurka-piszka. Végig csatáztunk, a legkeményebb az volt mikor oda-vissza előzgettük egymást Balogh Tamást utólérve, mindezt hárman. A boxkiállásokkor Zoli mindig elém jött vissza, nem is értem hogyan is van ez, talán ő és mindig odavarázsolta magát A végén szorosabb csatára számítottam, de szerencsére sikerült 2,,5 mp-t tartani Zolival szemben. Végül 5. helyen értem be, bár szívesebben lettem volna 6. csak Taky Porscheja maga alá piszkított (be****t ).

    17. rajthelyről 5. helyre feljönni, úgy, hogy még a top tízet sem néztem ki magamnak asszem egész jó eredmény.
    Köszönöm a versenyt mindenki eléggé korrekt volt, ennyi agresszió pedig kell a versenyhez. Egyedül én voltam kicsit hirtelen az elején, nem eléggé korrekt
    Utoljára módosította: Danielmagua; 2009. 01. 19. 15:00.

  13. #88
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na bakker, nekem minden futamon esik 10-12%-ot.
    És akkor még óvatos vagyok.
    A motorhűtésem 2-esen volt, 100-102 fokon volt mindig az olaj, meg kb a víz is.
    Valami értelme csak van a hűtésnek, ha egyszer benne van a progiban.

    Nem tudom, Kiss Norbi is azt írja hogy nem számít. Vele meg azért nem állok le tudásban vitatkozni, szóval én azért rakom mindig maxra.
    De ha belegondol az ember, hogy ha körönként hoz 1 tizedet akkor az egy 60-70 kör alatt csak 6sec amit egyből el is vesztesz ha esetleg a már 60%-os a motorod és kímélned kell aztán körönként mész 2 seccel rosszabbat.

  14. #89
    Szedlár István Regisztrált Shoma12 logója
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    37

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Köszi az ötelteket.
    DE
    -nincs kikapcsolva a kuplungom
    -nem váltok vissza mint az őrült, nézzétek meg a replayt légyszi
    -nem hogy melegszik, de még 3-as hűtővel is 84 fokos a motorom!
    -sosem ugrott meg a fordulatszámom a bukkanókon

    Az talán segítene ha meg tudnátok mondani, milyen segédprogival tudom a motor állapotát szemlélni.

    Külön megköszönöm annak, aki kipördített az 5. körben a 3-as kanyarban, MENT AZ ÓVÁS! Ha látod hogy gyorsabb vagyok nálad, miért próbálkozol a féktávon messziről egyáltalán? Körök óta úgy jöttem rád hogy esélyed se volt.
    Utoljára módosította: Shoma12; 2009. 01. 19. 23:15.

  15. #90
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Shoma12 írta Hozzászólás megtekintése
    MENT AZ ÓVÁS!
    vizsgáld meg azért azt az óvást még 1x, mármint a bejelentést...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #91
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Shoma12 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi az ötelteket.
    DE
    -nincs kikapcsolva a kuplungom
    -nem váltok vissza mint az őrült, nézzétek meg a replayt légyszi
    -nem hogy melegszik, de még 3-as hűtővel is 84 fokos a motorom!
    -sosem ugrott meg a fordulatszámom a bukkanókon

    Az talán segítene ha meg tudnátok mondani, milyen segédprogival tudom a motor állapotát szemlélni.

    Külön megköszönöm annak, aki kipördített az 5. körben a 3-as kanyarban, MENT AZ ÓVÁS! Ha látod hogy gyorsabb vagyok nálad, miért próbálkozol a féktávon messziről egyáltalán? Körök óta úgy jöttem rád hogy esélyed se volt.
    Üdv.
    Itt Mindent leírtam, csak akkor ezekszerint még nem olvastad.
    http://forum.gtr-masters.hu/showpost...5&postcount=61
    Szó sem volt előzésről. A közelébe sem voltam az előzésnek. Elfékeztem magam. Poróbáltam motorfékkel megálni, de blokkolt a hátsó. Nagyon sajnálom mert addig szépen vonatoztunk. Igazán jó volt. Én is mérges voltam hogy így szúrom el, ott összeszedtünk 1 félkör hátrányt míg visszatudtál kecmeregni a pályára.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2009. 01. 20. 01:03.

  17. #92
    Szedlár István Regisztrált Shoma12 logója
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    37

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    OK Laci, nincs harag, csak totál úgy látszik a replayen hogy be akartad szúrni az orrát 3 autó távolságból. Egy óra setupolás után nem is csodálkozom hogy istabil volt, pláne hogy ez egy új pálya volt asszem mindenkinek. Remélem még csatázunk jókat!

  18. #93
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    B szerver
    13. helyen kvalifikáltam magam az időmérőn. Hihetetlen jól kaptam el a rajtot, 3 autót leelőztem, de jött az első kanyar... Valaki izomból nekemjött hátulról(Pataki Szabolcs és Barati István összekoccannak, majd kilöknek és szerencsétlenségemre még Mórocz László is belémjött-őt nem hibáztatom- és gyakorlatilag vége lett a versenyemnek visszaestem az utolsó helyre. Autóm majdnem minden oldala megsérült az első kanyarban önhibámon kívül! Ez nagyon rosszul esett! Barta Tibortól 2x is bocsánatot kell kérnem, mert először a rajtnál ütöttem ki(itt én is csak utas voltam, mert engem is meglöktek) másodszor meg később fékeztem nála és megforgattam(236) ezért elnézést kérek! Mivel elismertem bűnösségem önként áthajtottam a boxutcán(297). Ezért kérem a VB-t, hogy ezt mérlegelje és ne büntessen meg a következő NGT-s versenyemen. Végülis jó verseny volt miután lenyugodtam...
    Megnéztem az elejét; én mentem neked izomból, és elnézést kérek Tőled és mindenkitől, akinek elrontottam a versenyét.

    A koccanás után éreztem, hogy a hátulja elindul és nyúltam az ESC felé, de nem voltam elég gyors.

  19. #94
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Életkor
    41
    Üzenetek
    552

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg PatakiSzabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem az elejét; én mentem neked izomból, és elnézést kérek Tőled és mindenkitől, akinek elrontottam a versenyét.

    A koccanás után éreztem, hogy a hátulja elindul és nyúltam az ESC felé, de nem voltam elég gyors.
    Nem haragszom, csak sajnáltam a jó rajt után a kipörgést.

  20. #95
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    elég sok a galiba,és ebből legalább 90% abból adódik hogy nincsen az adott pályáról versenytapasztalat,funraceket kellene tolni és akkor legalább lenne pár embernek sejtése arról hogy egy versenypályán van.
    pár alkalommal a hétvége fele,sztem 1/3 versenytáv az kb 1 etap elég lenne,mikor F1-eztem ott bevált,és kevesebb volt a dolgunk mint versenybiróknak,sztem megoldható ez itt a masters szerveren.
    bár mondjuk akik vasárnap este 6-kor kezdenek el foglalkozni a pályával azok neis csodálkozzanak azon, ha esetleg más emberkének a heti munkáját rontják el akár 10mp alatt,és egy sry-vel elintézik.
    picivel több gyakorlással orvosolható lenne,nem akartam ezzel senkit se megbántani,csak jólenne már ha aránylag tiszta versenyek mennének.

  21. #96
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Örülök Cola, hogy ezt így gondolod én is szorgalmazom a dolgot, de vedd figyelembe, hogy nem lehet mindenki olyan helyzetbe amiben te vagy.
    Sajnos igen is vasárnap este jobb esetben délután tudok nekiállni foglalkozni a pályával.
    És sajnos egész héten azért kell gürcölnöm, hogy ezt a 2 órát a délutánomból el tudjam lopni Sajnos a múlt szezonban is ezért kellet befejeznem a versenyzést idő előtt, mert nem tudtam készülni a futamokra és bizony életveszélyes lett volna a többiekre nézve. A múlt héten az volt a szerencsém, hogy hétfőn tudtam menni és ezzel bekerültem A-ba, de ha akkor nem tudok menni esélyem sincs versenyezni és sajnos meglátszott az, hogy csak 10-15 kört tudtam gyakorolni a pályán és nem volt setupom, csak egy találomra beállított valami.... Ettől függetelenül nem hinném, hogy közveszélyes lennék és nem sodortam el senkit sem a pályán, pedig ugye igen is csak annyit gyakoroltam amennyit írtál
    Itt nem a versenyzői tudásról hanem arról szól a dolog, hogy valaki fejben ott tud-e lenni amikor szükség van rá. Több olyan helyzetbe is bele tudtam volna fulladni ha nem figyelek oda, pedig nem gyakoroltam be a helyzeteket a féktávokat belső íven fordulásokat valaki mellett. Meg is látszott az időmérőn elég komoly idővel javítottam a PB-en. Volt példa természetesen nálam is az ellenkezőjére és a verseny elején vissza is estem az utolsó pozíciók egyikére, de nem törtem össze senkit és nem másztam vissza vadul a pályra és főleg nem a versenyívre ahogy azt sokan tették. Valszeg én is előrébb végeztem volna ha nem maradok a pálya szélén és várom meg a komplett mezőny elhaladását ahogy azt a szabályokban rögzítették. Érdekes sokan csak visszacsapódnak a pályára és milyen érdekes egyből versenyívre mozdulna, hogy így aztán tényleges veszélyforrást jelentsenek a nagytempóban érkezőknek. Igen ezt kellene büntetni, mert ez az ami nem sportszerű Ha én meg bírom állni akkor tegye ezt más is. És a szabályokat betartva az éppen pályán versenyzőket engedje el....
    Nem nem akarom sajnáltatni magam, nekem megfelel így az életem, csak nem jut idő mindenre ennyi.

  22. #97
    Horváth Gábor Versenyző Ronny logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 08.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    1.717

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Azért azt senki se felejtse el senki, hogy volt Add-On tesztbajnokságunk is a nyáron (pontosan ezeken a pályákon, amiken megyünk most), amin jó esetben 5-6 ember vett részt! Mindenkinek meg lett volna az esélye, hogy segítsen tesztelni, ismerje meg a pályákat.... nagyon kevesen tették meg.... talán passzivitásból, talán másért.....

    Azon is csodálkozom, hogy alig páran olvassák el a versenykiírásokat. A Warm Up-on derül ki egyes embereknek, hogy az Add-On futamainkon ÁLLÓRAJT van. Csodálkozunk az egymáshoz való viszonyulásunkra?

    Tudomásul kell venni, hogy mindenki hibázhat. Senki sem úgy születik, hogy profi a GTR2-ben. Azért egy csepp odafigyeléssel nagyban segítenénk a balesetmentesebb versenyzésben. Nem kell azonnal visszavenni a pozíciót, ha megelőznek, nem kell lelökni a másikat a pályáról, mert előrébb van.... stb....

    Sokak abba sem gondolnak bele, ha valaki mögött megyek, akkor nekem egy cseppet előbb kell fékeznem (mint, ahogy Q-n tenném). Sőt, ha többen vannak előttem, akkor ez az idő annyiad szorosára nő!

    A büntetések meg azért vannak (a VB azért dolgozik, nem is keveset!), hogy igenis tessék MEGTANULNI ezeket az alapfortélyokat. Ha kell, minden futamon megkapja az illető a jól megérdemelt URH+bokszutca áthajtását. Én lennék az egyik legboldogabb ember/.......... (ki mit gondol rólam, helyettesítse be), ha büntetések nélkül kéne a versenyeket kiírnom!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  23. #98
    Tímár Sándor Versenyző Tímár Sándor logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 07.
    Város
    Milton Keynes
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.957

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetések meg azért vannak (a VB azért dolgozik, nem is keveset!), hogy igenis tessék MEGTANULNI ezeket az alapfortélyokat. Ha kell, minden futamon megkapja az illető a jól megérdemelt URH+bokszutca áthajtását. Én lennék az egyik legboldogabb ember/.......... (ki mit gondol rólam, helyettesítse be), ha büntetések nélkül kéne a versenyeket kiírnom!
    Nekem az eddig (elég gyenge) pályafutásom alatt volt talán vagy 2-3 büntim össze vissza.Nekem is megvannak az alapelveim amiből nem szívesen engedek de ha esetleg kétes dolgokba kerülök inkább elveszem a gázt és nem emberkedek!Tudom .. volt mikor emberkedtem mert hajtott az adrenalin (Ugye Biesz Úr - Monza GT) de többnyire odafigyelek és vigyázok a másikra!

    Ronny!Ha nem lennének büntik halálra unnád magad

    Scuderia Giudice #099#

  24. #99
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    elég sok a galiba,és ebből legalább 90% abból adódik hogy nincsen az adott pályáról versenytapasztalat,funraceket kellene tolni és akkor legalább lenne pár embernek sejtése arról hogy egy versenypályán van.
    pár alkalommal a hétvége fele,sztem 1/3 versenytáv az kb 1 etap elég lenne,mikor F1-eztem ott bevált,és kevesebb volt a dolgunk mint versenybiróknak,sztem megoldható ez itt a masters szerveren.
    bár mondjuk akik vasárnap este 6-kor kezdenek el foglalkozni a pályával azok neis csodálkozzanak azon, ha esetleg más emberkének a heti munkáját rontják el akár 10mp alatt,és egy sry-vel elintézik.
    picivel több gyakorlással orvosolható lenne,nem akartam ezzel senkit se megbántani,csak jólenne már ha aránylag tiszta versenyek mennének.
    Már régebben is volt ilyen, és sok probléma volt belőle. Van akinek csak 1-2h szabadideje van hogy fusson 1 jó kört és ha mások pont ilyenkor versenyeznek az nem igazán elfogadható. Volt olyan is hogy 2 szerver ment, az egyiken qual, a másikon race. De azon szinte a kutyase volt. De azért van némi igazság abban amit mondasz. Szerintem egy 3körös, állórajtos race is elég lenne, a legtöbb baleset úgy is itt történik. És ez 5perc-nél nem is tart tovább. Ennyit talán még ki lehet bírni annak is aki nem időmiliomos.
    Ettől föggetlenül nem a vezetői tudással vagy a pályaismerettel van a probléma. Ezt már csak azért is ki merem jelenteni mert még élénken emlékszem (és lehet nem csak én jegyeztem meg... ) hogy milyen köröket mentem az első szezonomba. Még egyenesbe is hibáztam, nem hogy kanyarba. Mégis alig volt büntetésem. Sőt ha már 1 figyelmeztetést kapttam akkor vagy 20x megnéztem a replayt, hogy úr isten!...
    Az meg hogy pl Szabi elizgulta a rajtot, élőbe is előfordul. Pedig ott nem úgy van hogy visszateszed magad a boxba és 1 vaciúj autó vár.
    Ami pedig a tiszta versenyeket illeti a B-ben szerintem sokkal jobb a helyzet. Bár ott több a véletlen hiba, de nincs olyan törtetés.

  25. #100
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGTRM 6 NGT A1Ring 09/01/18

    Idézet Eredetileg Tímár Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    ... Tudom .. volt mikor emberkedtem mert hajtott az adrenalin (Ugye Biesz Úr - Monza GT) ...
    Te még ezen rágódsz???? Hagyd már a fenébe! Ha most nem említed, nekem eszembe sem jut.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •