Találatok: 1 - 25 (25 összesen)
  1. #1
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026

    Szabályok és fair play a pályán

    Remélem nem veszitek fejemet, hogy nyitottam egy új topicot, hogy ne offoljuk szét a Doningtonos futambeszámolót! (legfeljebb törlitek)
    Egyúttal indítottam egy szavazást is, mert érdekelne a többi pilóta véleménye is!

    Idézet Eredetileg Tímár Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Így is fel lehet fogni dolgokat bár lehet nem ez a legszerencsésebb!Részemről mind1.
    ...hát Sanyi, sokat gondolkodtam rajta, hogy miben is hibáztam, de nem tudtam jobb gondolatot kicsikarni magamból! Te mire gondoltál?

  2. #2
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Szerintem nincs erre szükség, beszéljétek meg privátban, és ha azt írjátok hogy "meg van beszélve és szent a béke", akkor legyen is az, és ne folytassátok tovább...

    Azt viszont határozottan kérem, hogy bárki bármilyen komolyan vagy komolytalanul is veszi a nálunk történő versenyzést, egy dolgot mindig tartson szem előtt: az pedig a másik versenyző tisztelete és a másik versenyző futamának szem előtt tartása!

  3. #3
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nincs erre szükség, beszéljétek meg privátban, és ha azt írjátok hogy "meg van beszélve és szent a béke", akkor legyen is az, és ne folytassátok tovább...

    Azt viszont határozottan kérem, hogy bárki bármilyen komolyan vagy komolytalanul is veszi a nálunk történő versenyzést, egy dolgot mindig tartson szem előtt: az pedig a másik versenyző tisztelete és a másik versenyző futamának szem előtt tartása!
    Feri,

    Én nem vitázni szeretnék ezzel kapcsolatban, csak tisztán látni a mostani helyzetben!
    Ami idén a bajnokságban történik, nem vet túl jó fényt a masters hírnevére véleményem szerint és Nekem hiányozna, ha nem jönnék ide azért, mert "elkomolytalanodik" a rendszer!

    Természetesen törölheted a topicot, ha úgy gondolod!

  4. #4
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Szerintem beszélhetünk róla nincs ezzel gond! Vannak a leírt szabályok, de az gyakorlatban mindig/sok esetben egy picit másképp működik!

  5. #5
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Igazából szerintem a versenyzőkön múlik a dolog nem a szabályokon. A szabályokon annyit változtatnék, hogy minden lehetséges afférnak és szabálytalanságnak legyen pontosan leírt büntetési tétele. Nyilván súlyának megfelelő nagysággal. Nem reklám akar lenni de a HRC-nél bevált ez a módszer,
    pl.:
    a. Baleset (első kör, egy versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    b. Baleset (első kör, 2 vagy több versenyző károsulttal): 25 pont levonás
    c. Normál baleset, vagy szabálytalanság(egy versenyző károsulttal): 15 pont levonás
    d. Normál baleset, vagy szabálytalanság(2 vagy több versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    e. Lekörözött versenyző nem engedi el időben a leköröző pilótát: figyelmeztetés
    f. Lekörözött versenyző veszélyezteti vagy balesetet okoz a leköröző pilótával szemben: 20 pont levonás.
    g. Szabálytalan visszatérés a pályára: utolsó rajthely a következő versenyen,vagy annak első futamán. stb.stb.


    Ezt nyilván lehet akárhogy variálni, nem fontos pontot levonni. De ami a lényeg, hogy egy "profikkal" kevésbé zsúfolt bajnokságban ez működik!

  6. #6
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Én személy szerinte örülök, hogy nyitottál egy ilyen topicot. Nekem elsősorban a büntetési tételekkel van problémám. Nincs nagy visszatartó ereje egy, a következő versenyen letöltendő büntetésnek. Én inkább pontlevonásban vagy inkább a verseny után kiszabott időbüntetésben gondolkodnék, mivel ez utóbbinál a sértett fél is profitálhat a dologból és magában hordozza a kevesebb pontot is. Kérdés, mennyire kivitelezhetőek ezek...
    Mondjuk már ez is off, inkább egy HGTRM7 ötletelés topicban menne el...

  7. #7
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Én személy szerinte örülök, hogy nyitottál egy ilyen topicot. Nekem elsősorban a büntetési tételekkel van problémám. Nincs nagy visszatartó ereje egy, a következő versenyen letöltendő büntetésnek. Én inkább pontlevonásban vagy inkább a verseny után kiszabott időbüntetésben gondolkodnék, mivel ez utóbbinál a sértett fél is profitálhat a dologból és magában hordozza a kevesebb pontot is. Kérdés, mennyire kivitelezhetőek ezek...
    Mondjuk már ez is off, inkább egy HGTRM7 ötletelés topicban menne el...
    En inkabb annyit mondanek, hogy nem konzekvensek. Egyszer speedeltem a pitben es utolso rajthely. Legutobb meg csak figyelmeztetes. Szerintem nem baj az ha utolso rajthelyet kap az illeto de annak megvan a veszelye, hogy utana vegig akar rongyolni a mezonyon. Ilyen esetben erdemes utana sztem kicsit szigorubban buntetni hogy... erosen atgondolja az illeto, hogy hogyan menjen az elejen.
    Szamomra nincs izgalmasabb, mikor fair modon keshegyremeno csatakat vivunk... mint pl. legutobb Sziraczki kollegaval A1 tesztszerveren vasarnap
    Megse tortuk ossze egymast.

  8. #8
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    En inkabb annyit mondanek, hogy nem konzekvensek.
    Valahogy én is erre próbáltam utalni! (asszem)

  9. #9
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    tenyleg lehetne valami hasonlo rendszer bevezetni vagy elöször csak megszavaztatni, mert velem is elöfordult mar h masok szabalytalansaga miatt helyeket buktam a versenyen es ilyen kielezett szituaciokban nembiztos hogy az a par pont amit elbuktam emiatt az semmisnek tekinthetö. el kell riasztani azokat akik szabalytalankodnak, hogy legközelebb ne tegyek. sulyos büntetesek eseten (gondolok itt a pontlevonasokra, mert a mostani rendszerhez kepest ez a sulyos) legközelebb meggondolja az illetö hogy ramhuzza e a kormanyt vagy nem es valoszinüleg nemfogja. ha meg valaki emiatt abbahagyja a ligat, az nem is kell ide :P

    szerk.: ja es ugye en ezt mint turaautos mondtam, egy kis pöcköles meg ez az amaz belefer, de sokszor jöttek mar nekem izombol az elsö körben,esugye onnantol kezdve meg van pecsetelve az egesz versenyem. most mit erek ha a vetkes legközelebb az utolso helyröl indul ? :\

    -peace-

  10. #10
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Esetleg az utolsó rajthelyes büntetést lehetne szigorítani azzal hogy "B" v ha van "C" szerveres utolsót jelentene függetlenül attól hogy milyen lett a prekvalija az illetőnek. Ha ez autómatikusan ezt jelenti akkor sorry.
    Ja és mondjuk a 3. utolsó rajthelyes büntetés után autómatikusan pontlevonás járna az illetőnek mondjuk 50 pont.
    Utoljára módosította: Bozso; 2009. 01. 14. 16:26.

  11. #11
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából szerintem a versenyzőkön múlik a dolog nem a szabályokon. A szabályokon annyit változtatnék, hogy minden lehetséges afférnak és szabálytalanságnak legyen pontosan leírt büntetési tétele. Nyilván súlyának megfelelő nagysággal. Nem reklám akar lenni de a HRC-nél bevált ez a módszer,
    pl.:
    a. Baleset (első kör, egy versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    b. Baleset (első kör, 2 vagy több versenyző károsulttal): 25 pont levonás
    c. Normál baleset, vagy szabálytalanság(egy versenyző károsulttal): 15 pont levonás
    d. Normál baleset, vagy szabálytalanság(2 vagy több versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    e. Lekörözött versenyző nem engedi el időben a leköröző pilótát: figyelmeztetés
    f. Lekörözött versenyző veszélyezteti vagy balesetet okoz a leköröző pilótával szemben: 20 pont levonás.
    g. Szabálytalan visszatérés a pályára: utolsó rajthely a következő versenyen,vagy annak első futamán. stb.stb.


    Ezt nyilván lehet akárhogy variálni, nem fontos pontot levonni. De ami a lényeg, hogy egy "profikkal" kevésbé zsúfolt bajnokságban ez működik!
    És a végén az nyer aki közelebb lesz a 0-hoz!

    Ez szerintem hülyeség, főleg ennyi ponttal....
    Ebbe csak az a gáz, hogy a mezőny első 4-5 pilótája soha(vagy nagyon ritkán) nem fog ilyet kapni mert elmennek a többitől, max kivárnak a boxig és kész, de akik bent vannak a sűrűjébe és többet hibáznak mint egy élmenő azoknak hamar összejön pár büntetés amivel még ennél is nagyobb űr lenne az élboly és a követők között.

    Plusz én úgy vagyok vele, hogy az egyre szigorodó szabályok csak azt eredményezik, hogy egyre kevesebb lesz az előzés, mert nem mernek majd az emberek csatázni, mert félnek attól hogy ha hibáznak akkor durván seggbe lesznek rúgva, és ezért lehet hogy inkább nem csatázik hanem csak beáll vonatozni, mert úgy lesz vele, hogy azzal az 1 hellyel és a vele járó 2-3-4 pont nem ér annyit mint ha megbüntetik és veszít 20-at.

    De ha annyira a teljesítmény a cél akkor mehetünk ghost kocsikén és akkor senki nem akadályoz senkit, a végén meg majd az idők alapján felállítunk egy sorrendet.

  12. #12
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Szerintem sem ártanának súlyosabb büntetések, viszont jobban meg kéne különböztetni - és a súlyosabb büntetések alól kivonni - a versenybaleseteket. Ne legyen ugyanaz, ha valaki egy reális előzési szituációban elszámítja magát és véletlen meglöki a másikat mintha értelmetlenül telibe ver valakit, akár figyelmetlenségből követi azt el akár túlzott elszántságból.

    A súlyosabb büntetések miatt is, meg egyébként is jó lenne, ha fellebbezhetnénk az ítéletek ellen, és nem csak az elkövető hanem az áldozat is. Tisztába vagyok vele hogy ez még több időt/energiát követelne a bíráktól, de szerintem sokat segítene abban, hogy elfogadjuk az ítéleteket. Pár sort írhatna akinek nem tetszik a bünti, - akár túl súlyosnak/túl enyhének tartja azt - és ha abban láttok plusz információt/érvet akkor változtathattok a döntésen. Szerintem a döntéseitek általában jók, ezért túl sok eset nem lenne futamonként ami ellen kifogást emel bárki is, de azért akad olyan amit jó lenne "átbeszélni".

    Még könnyen kivitelezhető lenne egy olyan rendszer is, hogy a visszaesők súlyosabb büntetéseket kapjanak.

  13. #13
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    És a végén az nyer aki közelebb lesz a 0-hoz!

    Ez szerintem hülyeség, főleg ennyi ponttal....
    Ebbe csak az a gáz, hogy a mezőny első 4-5 pilótája soha(vagy nagyon ritkán) nem fog ilyet kapni mert elmennek a többitől, max kivárnak a boxig és kész, de akik bent vannak a sűrűjébe és többet hibáznak mint egy élmenő azoknak hamar összejön pár büntetés amivel még ennél is nagyobb űr lenne az élboly és a követők között.

    Plusz én úgy vagyok vele, hogy az egyre szigorodó szabályok csak azt eredményezik, hogy egyre kevesebb lesz az előzés, mert nem mernek majd az emberek csatázni, mert félnek attól hogy ha hibáznak akkor durván seggbe lesznek rúgva, és ezért lehet hogy inkább nem csatázik hanem csak beáll vonatozni, mert úgy lesz vele, hogy azzal az 1 hellyel és a vele járó 2-3-4 pont nem ér annyit mint ha megbüntetik és veszít 20-at.

    De ha annyira a teljesítmény a cél akkor mehetünk ghost kocsikén és akkor senki nem akadályoz senkit, a végén meg majd az idők alapján felállítunk egy sorrendet.
    Általában nem is azzal van a baj hogy ki mikor hibázik, mert szerintem az élmenők is szoktak hibázni hanem azzal hogy mi számít hibának. Ezt megítélni utólag kívülről, na az a nehéz dió és sokak igazságtalannak vélnek bizonyos óvásokat. Egyébként tényleg mindig a középmezőnynél van a legtöbb galiba, de ettől függetlenül ott is ki lehetne várni a megfelelő pillanatot az előzésre. Egy ilyen sok tagú versenyzőbrigádnál mint a GTR-Masters azért már elvárhatná az ember hogy az "A" szerver aránylag jó versenyzői fair play versenyeket fussanak.

  14. #14
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából szerintem a versenyzőkön múlik a dolog nem a szabályokon. A szabályokon annyit változtatnék, hogy minden lehetséges afférnak és szabálytalanságnak legyen pontosan leírt büntetési tétele. Nyilván súlyának megfelelő nagysággal. Nem reklám akar lenni de a HRC-nél bevált ez a módszer,
    pl.:
    a. Baleset (első kör, egy versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    b. Baleset (első kör, 2 vagy több versenyző károsulttal): 25 pont levonás
    c. Normál baleset, vagy szabálytalanság(egy versenyző károsulttal): 15 pont levonás
    d. Normál baleset, vagy szabálytalanság(2 vagy több versenyző károsulttal): 20 pont levonás
    e. Lekörözött versenyző nem engedi el időben a leköröző pilótát: figyelmeztetés
    f. Lekörözött versenyző veszélyezteti vagy balesetet okoz a leköröző pilótával szemben: 20 pont levonás.
    g. Szabálytalan visszatérés a pályára: utolsó rajthely a következő versenyen,vagy annak első futamán. stb.stb.


    Ezt nyilván lehet akárhogy variálni, nem fontos pontot levonni. De ami a lényeg, hogy egy "profikkal" kevésbé zsúfolt bajnokságban ez működik!
    Húhhh nekem ez nagyon tetszik!

    Ebben a játékban csak az a baj, hogy a koccanások rosszul vannak leprogramozva!
    Utoljára módosította: Coopeer; 2009. 01. 14. 17:12.

  15. #15
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    És a végén az nyer aki közelebb lesz a 0-hoz!

    Ez szerintem hülyeség, főleg ennyi ponttal....
    Ebbe csak az a gáz, hogy a mezőny első 4-5 pilótája soha(vagy nagyon ritkán) nem fog ilyet kapni mert elmennek a többitől, max kivárnak a boxig és kész, de akik bent vannak a sűrűjébe és többet hibáznak mint egy élmenő azoknak hamar összejön pár büntetés amivel még ennél is nagyobb űr lenne az élboly és a követők között.

    Plusz én úgy vagyok vele, hogy az egyre szigorodó szabályok csak azt eredményezik, hogy egyre kevesebb lesz az előzés, mert nem mernek majd az emberek csatázni, mert félnek attól hogy ha hibáznak akkor durván seggbe lesznek rúgva, és ezért lehet hogy inkább nem csatázik hanem csak beáll vonatozni, mert úgy lesz vele, hogy azzal az 1 hellyel és a vele járó 2-3-4 pont nem ér annyit mint ha megbüntetik és veszít 20-at.

    De ha annyira a teljesítmény a cél akkor mehetünk ghost kocsikén és akkor senki nem akadályoz senkit, a végén meg majd az idők alapján felállítunk egy sorrendet.
    Ezt a szabályzatból másoltam ki. Lehet adaptálni megfelelően az itteni pontversenyre kedves Tamás

  16. #16
    Tímár Sándor Versenyző Tímár Sándor logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 07.
    Város
    Milton Keynes
    Üzenetek
    1.957

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    ...hát Sanyi, sokat gondolkodtam rajta, hogy miben is hibáztam, de nem tudtam jobb gondolatot kicsikarni magamból! Te mire gondoltál?
    Nem gondoltam igazán semmire csak nekem az a fura hogy Te egyik esetben sem vallod magad bűnösnek.Ezek szerint Te mindenhol szabályosan védted a pozíciódat és ennek ellenére raktak hol poszterre, hol homokozóba vagy küldtek legelni.Tudom és tisztában vagyok vele hogy kiváló pilóta vagy de ezt nem hiszem el hogy Te nem hibáztál .. egyszer se .. nem adtál okot arra hogy valaki berakja melléd az autót és megkíséreljen megelőzni .. Minden tisztelet mellett mondom, hogy nem az a célom hogy bárkit fikázzak de ez túl szép hogy igaz legyen.

    A szabálymódosítás részéhez csak annyit hogy télleg változás kellene .. mert ahogy olvasgattam a többiek hozzászólását ők is azt mondják amit én hogy erejét vesztette egyik-másik bünti.Tavaly óta valami változott .. csak azt nem tudom mi!Ha valaki rájön szóljon.

    Scuderia Giudice #099#

  17. #17
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    És a végén az nyer aki közelebb lesz a 0-hoz!

    Ez szerintem hülyeség, főleg ennyi ponttal....
    Ebbe csak az a gáz, hogy a mezőny első 4-5 pilótája soha(vagy nagyon ritkán) nem fog ilyet kapni mert elmennek a többitől, max kivárnak a boxig és kész, de akik bent vannak a sűrűjébe és többet hibáznak mint egy élmenő azoknak hamar összejön pár büntetés amivel még ennél is nagyobb űr lenne az élboly és a követők között.

    Plusz én úgy vagyok vele, hogy az egyre szigorodó szabályok csak azt eredményezik, hogy egyre kevesebb lesz az előzés, mert nem mernek majd az emberek csatázni, mert félnek attól hogy ha hibáznak akkor durván seggbe lesznek rúgva, és ezért lehet hogy inkább nem csatázik hanem csak beáll vonatozni, mert úgy lesz vele, hogy azzal az 1 hellyel és a vele járó 2-3-4 pont nem ér annyit mint ha megbüntetik és veszít 20-at.

    De ha annyira a teljesítmény a cél akkor mehetünk ghost kocsikén és akkor senki nem akadályoz senkit, a végén meg majd az idők alapján felállítunk egy sorrendet.
    Szerintem nem hülyeség és én nem bagatelizálnám el ezt a kérdést... A verseny utáni időbüntetést visztont még mindig jobbnak tartom, mert az pontlevonás is egyben, bár nem mindig jóvátétel a károsúlt számára, csak ha ezzel ez utóbbi előrébb kerül...

  18. #18
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem hülyeség és én nem bagatelizálnám el ezt a kérdést... A verseny utáni időbüntetést visztont még mindig jobbnak tartom, mert az pontlevonás is egyben, bár nem mindig jóvátétel a károsúlt számára, csak ha ezzel ez utóbbi előrébb kerül...
    Szerintem nagyobb részben (!) egymással pariban lévő emberekkel történik ez meg. Tehát elméletileg(!) a végén sem lesznek 30-60mp-nél távolabb egymástól. Ezáltal az időbüntetés megoldhatja a kérdést. Szerintem

  19. #19
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Tényleg be lehetne fejezni az egymásra mutogatást és köpködést! Senki sem tökéletes, ezt ismerjük be! Belőlem is hiányzik a hiba!

  20. #20
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ...az egyre szigorodó szabályok csak azt eredményezik, hogy egyre kevesebb lesz az előzés, mert nem mernek majd az emberek csatázni, mert félnek attól hogy ha hibáznak akkor durván seggbe lesznek rúgva,
    csodásan fogalmaztad meg azt, hogy mi célt kellene hogy szolgáljon a büntetés
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ... csak beáll vonatozni, mert úgy lesz vele, hogy azzal az 1 hellyel és a vele járó 2-3-4 pont nem ér annyit mint ha megbüntetik és veszít 20-at.
    egyre jobban látod a lényeget, csak még azt tedd hozzá, hogy nem teszi tönkre kis társa hosszabb - rövidebb felkészülését.
    Idézet Eredetileg Tímár Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    ...tavaly óta valami változott .. csak azt nem tudom mi!Ha valaki rájön szóljon.
    amennyire én látom annyi hogy elharapózott az "..ez még belefér..", "megpróbálom, mit veszíthetek" és a "lesz..om, lesz ami lesz, úgyse érdekel komolyan az eredmény". emellett a büntetésnek abszolút nincs visszatartó ereje, és véleményem szerint nem a büntetés erejének kell hogy visszatartó ereje legyen, hanem magának ténynek, hogy megbüntetnek, és ez sajnos mindenkinek a saját fejében dől el. És ha ezt nem lehet másként tudatosítani, csak úgy hogy addig szigorítjuk a büntiket amíg a rendetlenkedőknek esetleg ellehetetlenedik a játéka, akkor meg kell tenni, és aki ebből sem tanul és csak azt vonja le belőle hogy "bakker itt nem is élvezet játszani" az előtt szabad az út, menjen azt nyomassa nyílt szerveren a roncsderbit.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #21
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem hülyeség és én nem bagatelizálnám el ezt a kérdést... A verseny utáni időbüntetést visztont még mindig jobbnak tartom, mert az pontlevonás is egyben, bár nem mindig jóvátétel a károsúlt számára, csak ha ezzel ez utóbbi előrébb kerül...
    Ez egy érdekes kérdés! Engem egyáltalán nem riasztana vissza semmitől egy futam után bekapott időbüntetés. Sőt kimondottan ellene vagyok. A sorrend számomra az ahogy a kockás zászló alatt elhaladunk, eseteleges kivétel ha valakit nyomós indokkal disqualifikálnak.

    Ellenben ha a következő futamot hátulról kezdem, vagy méginkább box áthajtással azzal tönkre van téve a futamom és aki ellen vétkeztem is visszanyeri a pontjait mert jó eséllyel nem fogok tudni előtte végezni.

    Ki van ez találva. A probléma a legtöbb esetben a magukkal a versenyzőkkel, a különböző nézőpontjaikkal van. Ezen felül a versenybíróknak is nehéz konzisztens döntéseket hozni.

  22. #22
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Én új vagyok itt nem láttam milyen szintű versenyek voltak itt de a ha csak Kiss Norbit vagy Wéber Gábort veszem alapul akkor nincs is miről beszélnem.
    Én nem vagyok egy pro követek el hibákat elmérem a féktávot stb, mentem én is neki már pár embernek meg is kaptam érte a büntetést és ez mind oké, nyilván lehet külömbséget tenni baleset és baleset között a kis megkoccolástól a tk-ra törésig is de én is úgy gondolom nem ártana kicsit bekeményíteni szabályok terén hogy elvegye valamilyen szinten a "leszarom mi lesz" gondolkodást de ne is az legyen hogy senki ne merjen előzni.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Én amennyire nézegettem az eddig látott ligák szabályzatait, azt tűnt fel, hogy vhogy a büntetés, sohasem arányos az okozott kár mértékével, és még csak meg se közelíti azt, ami nem túl jó...

    Ami tényleg fontos sztem, hogy el kell különíteni azokat az esetket, amikor vmi heves versenyszituációban vmi balul sül el, és ezért vmi apró koccanás miatt történik kilökés/megforgás (nyilván vkinek a hibája miatt), szemben azzal, amikor vki ahogy esik, úgy puffan módjára bekamikazéz egy akciót.

    És az is fontos lenne szerintem, hogy a visszaesőket szígorúbban büntetni. (én is az vagyok, olykor )


    Az is jó kérdés, hogy lehet-e utólag megváltoztatni egy futam végerdményét, vagy a büntetésnek a következő futamon szabad csak megtörténnie...

    Nem tudom, nekem ezzel nem lenne gondom (most általába beszélek, nem GTR), az utólagos időbüntetést nem tartom rossz dolognak:

    - vmilyen szinten kárpótolva van a sérült, ami más módszerrel nem lehetséges
    - a futam után alapos megfontolással igazságos ítéletet lehet hozni az okozott kár súlyoságáról és az ennek megfelelő büntetőidőről
    - a következő futamon a hátulról indulásnak meg van az a kockázata, hogy ha egy jó pilótáról van szó, az végig fog gázolni a mezőnyön, amiből újabb gondok lehetnek (én csináltam már ilyet, jó muri, de közben baromi veszélyes)
    - plusz egy saját példa: ha én kilökök vkit, utána mindig nagyon elszégyellem magam, egy időre elvész a motivációm, és ameddig nem sikerül összekapnom magam, addig össze vissza bénázok a pályán, ezzel rengeteg veszélyforrást okozva. Ha tudnám, hogy a futam végén büntetőmásodperceket várnak rám, sztem egyből lenne utána miért küzdeni nekem is, meg a sérültnek is, hogy csökkentsük a kárt. Ő engem akarna befogni időben és meg menteni a menthetőt, és így nem romlana annyira le a hangulat, ami azért fontos. Persze ez lehet hülyeség és csak én működök így.

    Ja és persze a büntetőpontok a bajnokságból sztem a minimum!
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 01. 14. 19:46.

  24. #24

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Én úgy gondolom, mehetne a szigorítás, épp csak egy hajszálnyit keményebben. Szerintem az megtenné a hatását. Az élő autóversenyzésben is sokat(többször példálóztam már ezzel) látni, hogy fosnak kockázatosan betenni az autót, inkább hosszú körökön keresztül várják a megfelelő pillanatot. A Masters-ben ritkán látni ilyet.

  25. #25
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Szabályok és fair play a pályán

    Első pár futam után nagyon kemény büntetések voltak, ment a siránkozás...
    Én személyesen kértem a VB-t hogy fogja enyhébbre a büntetéseket, mert futamokat rendeztünk úgy hogy min. 10 ember kapott utolsó rajthelyes büntetést. Most enyhébb büntetések vannak, azt gondolom következetesen. Most viszont ezen megy a nyafogás...

    A probléma nem a szabályokkal és a büntetésekkel, és nem azon kell változtatni attól függően hogy valakit egy eset hogyan érint. A problémáa szerintem a versenyzők hozzáállásával van. Ezen gondolkodjatok el, és próbáljátok tisztelni a versenytársakat, mind a pályán, mind azon kívűl.
    Ha ez megy, akkor szabályra már szükség sem lesz...

    Ha valami kárt tesz a GTR-Masters-nek akkor az az ilyen nyafogások...

    Azt gondolom ezt a témát lezárom, a szavazással együtt (szavazást csak VB írhat ki), egyedi sérelmeket pedig tessék megbeszélni privátban.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2009. 01. 14. 20:18.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •