Oldal: 34 / 62 ElsőElső ||| 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 826 - 850 (1527 összesen)

Téma: F1 2009

  1. #826
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Hummer írta Hozzászólás megtekintése
    Tomcy,

    nem mintha mérvadó lenne egy olyan ember véleménye aki az esetek 95%-ában felkiáltójeleket rak a mondatok végére, de ha már szimulátorversenyzel, akkor legyen már pls benned annyi, hogy Glock eseténél pl. kinyitod a szemed, és észreveszed az egyértelműt. Segítek: abból ahogy Glock autója csúszkál az utolsó kanyarban, tisztán látszik mindenkinek hogy az az autó irányíthatatlan. Talán Paliknak meg neked nem, de amúgy mindenkinek.

    A5-ön meg F1Híreken már megszoktam az összeesküvés elméleteket, de itt, egy szimes oldalon, ahol a többségnek azért van lövése a dologhoz ne égesd már magad ilyenekkel.

    Nem égetem magam... Had döntsem már el saját magam hogy mit gondolok. Köszi!
    És azt is írtam hogy én sem akarom elhinni, csak kicsit gyanús hogy idáig amit mondott azok bejöttek. Ennyi.
    Azért már nem 1 verseny telt el anélkül hogy Buttonék még dobogó közelbe sem tudtak lenni elötte meg fél kört adtak az egész mezőnynek...
    Persze erre mondjuk hogy a körülmények, de nekem ez már kicsit gyanús.
    Amúgy én örülnék a legjobban ha button lenne a világbajnok mert legalább letörné a szarvát a "nagy" csapatoknak.

    Viszont ha a következő versenyen bunkó dög meleg lesz és 1000fok és akkor is szarok lesznek akkor nem tudok már miben hinni.

  2. #827
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    És gondolod, hogy senki nem szúrta ki, hogy Hill autóján nagyobb volt a szárny ? Vagy mindenki benne van az összeesküvésben csak mi nem ?

    manymanymany...

  3. #828

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem égetem magam... Had döntsem már el saját magam hogy mit gondolok. Köszi!
    Hogyne égetnéd magad? Nem látod az előző hozzászólásokat, hogy Palesz, Kennystyle, aTom_DJ, Ocean ill. Viktor is rajtad gúnyolódik? Vagy csak nem akarod látni?

  4. #829

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    manymanymany...
    Speaking inglisch gut, ja?

  5. #830

    Re: F1 2009

    Én egész egyszerűen annyit tudok, hogy év elején kijelentette a Brawn, hogy most van egy nagyon jó autójuk, de pénzük már nem sok. Tehát nem tudnak olyan ütemben fejlődni, mint a "gazdag" csapatok.
    Ők is gondolták, hogy be fogják érni őket a nagyok!
    Ebben mi az összeesküvés?

  6. #831
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése

    Viszont ha a következő versenyen bunkó dög meleg lesz és 1000fok és akkor is szarok lesznek akkor nem tudok már miben hinni.
    Szerintem nem csak a hőmérsékletről van szó. Szerintem amit a Brawn nem hangoztat, hogy ők nem fejlesztenek. Valszeg nincs cash.
    Viszont a Ferrari - McLaren duónak sokéves tapasztalata van abban, hogy a gyenge autót fejlesztgetik egész évben. Most csatlakozott hozzájuk a Red Bull, a tudás megvan ott is, a pénz meg főleg.
    Szóval higgy a józan eszednek, ne a kollégádnak.

    Egyébként meg már évek óta ilyen a F1, ha nem is ennyire hangsúlyosan. Tavaly is pl. egyik pályán a Meki kenterbe verte a Ferrarikat, de úgy, hogy még más csapatok is felértek hozzájuk, a másikon meg fordítva.
    Nincs olyan, hogy minden pályára ideális autó (legalábbis még nem találtak rá), szóval egyik gárda így gondolkodik, a másik meg úgy.
    Nem is vágyunk sztem arra ami mondjuk 2004-ben volt... (értsd: Ferrari egyeduralom)

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  7. #832
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Gyerekek!

    Nem tudom honnan szeditek a marhaságokat, de a sajtó híreket se kell ám komolyan venni!

    Hill: Akkortájt 2 gumibeszállító volt, a bridgestone új keveréket tesztelt Hill autóján, ami szemmel láthatóan NAGYON bejött a Hungaroringen. ENNYI.

    Brawn: Mostmár egyértelmü, hogy nem hőmérséklet a fő gond, valamiért nem müködik úgy a gumi mint eddig, ÉS a többiek fejlődtek. Azt se mondom hogy nagyon sokat fejlődtek, mert az eleje és a vége között 1mp van idén. Brawn fejlesztései inkább hátramozdították az autót, ha gyorsabb is lett, nem jó az egyensúly és a gumit se használják olyan hibátlanul mint korábban. Rossz irányba mentek, és valószínüleg nem is sikerült annyi munkaórát az autóba ölni mint a McLaren-nek, akil előtt le a kalappal. Álmomban se gondoltam volna, hogy ez az autó még versenyképes lehet...ugyanakkor senki se gondolta, hogy fél évig ennyire töketlen lesz a McLaren...ezeket a gondokat meg kellett volna oldaniuk még pre season teszteken.

    Egyéb idei összeesküvés elméletek egész egyszerűen nevetségesek, emberek százai, hatalmas cégek, dollár milliókról beszélünk..fontos a jó cirkusz, de a cirkusz kedvéért senki se fog pontokat eldobni. Ha Bernie és a Fia valahogy befolyásolni tudja az eredményt, az a kiélezett esetek büntetései, eltiltások, stb. eszközével tehetné meg, ha az élcsapat ad nekik valamit amibe bele lehet kötni...ilyenre láttunk példát, sokszor gyanúsak is voltak..de biztosat nehéz kijelenteni.

    Ki ül a ferkába?
    - MS-nek örülnék, és szerintem meggyőzhető lenne az ember, hiszem, hogy fogjuk még F1 autóban látni, és ha igy van, akkor ez ideális alkalom.
    Mindössze 2 hete nyilatkozta, hogy nem áll szándékában visszatérni, elégedett a mostani életével.
    Hogy mit nyilatkozik a manager teljesen mind1, az Ő dolga a lehető legtöbb pénzt kiszedni az üzletből..
    Hogy mennyire felkészült, fitt, mennyi tesztre van szüksége!? Szerintem ezt leginkább Ő tudja és senki más. Tény, hogy mindíg a legfelkészültebb volt, de az is tény, hogy a tehetségével 40 évesen, 4 hét felkészülés után, tesztelés nélkül is teljesítene úgy mint egy újonc, vagy egy B ligás ex pilóta esetleg egy motiválatlan Kimi...de Kimi se maradna motiválatlan ilyen csapattárs mellett
    - Kubica..ahogy a dolgok a BMW-nél állnak szerintem boldogan átulne azonnal és a ferrari is szívesen látná..ha nem akkor buták Jogi rész kérdéses.
    - Alonso, nem hiszem hogy a szezon közepén a ferrari szeretne titkokat átadni a renaultnak..és ez visszafelé is igaz. Jogi háttér is kérdéses. Kizártnak tartom.
    - Egyéb ex pilóta v. ferrari teszt pilóta. Nem tartom valószerűnek hacsak nem egyetlen futamról beszélünk.
    - Hulkenberg...némi esélyt látok. Tehetséges figura.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 07. 29. 16:25.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #833
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem égetem magam... Had döntsem már el saját magam hogy mit gondolok. Köszi!
    És azt is írtam hogy én sem akarom elhinni, csak kicsit gyanús hogy idáig amit mondott azok bejöttek. Ennyi.
    Azért már nem 1 verseny telt el anélkül hogy Buttonék még dobogó közelbe sem tudtak lenni elötte meg fél kört adtak az egész mezőnynek...
    Persze erre mondjuk hogy a körülmények, de nekem ez már kicsit gyanús.
    Amúgy én örülnék a legjobban ha button lenne a világbajnok mert legalább letörné a szarvát a "nagy" csapatoknak.

    Viszont ha a következő versenyen bunkó dög meleg lesz és 1000fok és akkor is szarok lesznek akkor nem tudok már miben hinni.
    Valoban ossze vissza csuszkalt Glock az utolso koren, mert a palya eleje es kozepe el volt teljesen azva mar. Viszont a vege.... szinte szaraz volt. Szoval nevetseges, hogy ott lassult be ennyire....
    En nem mondom, hogy bunda meg nem bunda... mindenesetre rohejes hogy a vegen engedi el 2 cm-re a celtol...

  9. #834
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem csak a hőmérsékletről van szó. Szerintem amit a Brawn nem hangoztat, hogy ők nem fejlesztenek. Valszeg nincs cash.
    Viszont a Ferrari - McLaren duónak sokéves tapasztalata van abban, hogy a gyenge autót fejlesztgetik egész évben. Most csatlakozott hozzájuk a Red Bull, a tudás megvan ott is, a pénz meg főleg.
    Szóval higgy a józan eszednek, ne a kollégádnak.

    Egyébként meg már évek óta ilyen a F1, ha nem is ennyire hangsúlyosan. Tavaly is pl. egyik pályán a Meki kenterbe verte a Ferrarikat, de úgy, hogy még más csapatok is felértek hozzájuk, a másikon meg fordítva.
    Nincs olyan, hogy minden pályára ideális autó (legalábbis még nem találtak rá), szóval egyik gárda így gondolkodik, a másik meg úgy.
    Nem is vágyunk sztem arra ami mondjuk 2004-ben volt... (értsd: Ferrari egyeduralom)
    Ne beszelj a tobbiek neveben Nekem szep idoszak volt az a Ferrari uralom

  10. #835
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Ne beszelj a tobbiek neveben Nekem szep idoszak volt az a Ferrari uralom
    Ferrari unalom talán

  11. #836
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Valoban ossze vissza csuszkalt Glock az utolso koren, mert a palya eleje es kozepe el volt teljesen azva mar. Viszont a vege.... szinte szaraz volt. Szoval nevetseges, hogy ott lassult be ennyire....
    En nem mondom, hogy bunda meg nem bunda... mindenesetre rohejes hogy a vegen engedi el 2 cm-re a celtol...
    Aaaaah, szerinted mennyire hül le az a gumi elázott pályán?
    Nekem volt szerencsém slick gumikon esős pályán próbálkozni, igaz csak egy nyamvadt gokartal, de elég tapasztalat ahhoz hogy tudjam:
    1. Ideális ív nem tapad semmit eső gumival se, mintha olajon mennél. Slickel viccesen vezethetetlen.
    2. NAGYON lehül és ettől még kevesebbet tapad, pedíg szinte vezethetetlen pl az 50 fokos gumi is SZÁRAZ pályán, amit előmelegítettél a boxban.
    3. Kiszámíthatatlan a tapadás ha nem tudod, hogy a következő kanyarban mennyi víz van a pályán, és ezt a helyzetet rontja, a fenti két pont, és hogy 700lóerő áll rendelkezésedre, ráadásul az utolsó körben kiesni elég hülye dolog.

    Ezek a slickek csak akkor használhatók gyenge esőben, ha:
    - nem áll meg a víz kicsit se, tehát alíg esik
    - sokan vagytok a pályán
    - teljesen üzemi a gumi hőfoka amikor elkezd csöpögni az eső, így van némi esélyed h valamennyi hő megmaradjon.
    - F1 autón rontja a helyzetet, hogy a gumihőfok NAGYON nagyban függ a fék hőmérsékletétől is. Mivel a fék irgalmatlanul meleg tud lenni, ezért átmelegíti a felnit és az átmelegiti részben a gumit részben a levegőt a gumin belül.

    Ha a fenti eset nem áll fenn akkor azonnal hőmérsékletet, és nyomást vesztesz, az autó bármikor leérhet, ha leér akkor az aerodinamikai tapdásod is elvész, a fékeidet még kevésbé tudod felmelegíteni, ettől féked se nagyon van + tovább csökken tapdásod/gumi hőfokod + nem használhatod az ideális íveket mert úgy csúszik mint a jég.

    3-4 ilyen kanyarvétel után sóderágy, pöri vagy +2mp kanyaronként. Ezzel kell számolni.
    Szimulátorban mennyire modellezték ezt eddig le? SEMENNYIRE, esőben annyi változott eddig, hogy csökkent a pálya teljes felületének a tapadása.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 07. 29. 17:04.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #837
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Aaaaah, szerinted mennyire hül le az a gumi elázott pályán?
    Nekem volt szerencsém slick gumikon esős pályán próbálkozni, igaz csak egy nyamvadt gokartal, de elég tapasztalat ahhoz hogy tudjam:
    1. Ideális ív nem tapad semmit eső gumival se, mintha olajon mennél. Slickel viccesen vezethetetlen.
    2. NAGYON lehül és ettől még kevesebbet tapad, pedíg szinte vezethetetlen pl az 50 fokos gumi is SZÁRAZ pályán, amit előmelegítettél a boxban.
    3. Kiszámíthatatlan a tapadás ha nem tudod, hogy a következő kanyarban mennyi víz van a pályán, és ezt a helyzetet rontja, a fenti két pont, és hogy 700lóerő áll rendelkezésedre, ráadásul az utolsó körben kiesni elég hülye dolog.

    Ezek a slickek csak akkor használhatók gyenge esőben, ha:
    - nem áll meg a víz kicsit se, tehát alíg esik
    - sokan vagytok a pályán
    - teljesen üzemi a gumi hőfoka amikor elkezd csöpögni az eső, így van némi esélyed h valamennyi hő megmaradjon.
    - F1 autón rontja a helyzetet, hogy a gumihőfok NAGYON nagyban függ a fék hőmérsékletétől is. Mivel a fék irgalmatlanul meleg tud lenni, ezért átmelegíti a felnit és az átmelegiti részben a gumit részben a levegőt a gumin belül.

    Ha a fenti eset nem áll fenn akkor azonnal hőmérsékletet, és nyomást vesztesz, az autó bármikor leérhet, ha leér akkor az aerodinamikai tapdásod is elvész, a fékeidet még kevésbé tudod felmelegíteni, ettől féked se nagyon van + tovább csökken tapdásod/gumi hőfokod + nem használhatod az ideális íveket mert úgy csúszik mint a jég.

    3-4 ilyen kanyarvétel után sóderágy, pöri vagy +2mp kanyaronként. Ezzel kell számolni.
    Szimulátorban mennyire modellezték ezt eddig le? SEMENNYIRE, esőben annyi változott eddig, hogy csökkent a pálya teljes felületének a tapadása.
    Sok a mondataidban a ha meg a ....het. Igazabol nem kell vedened, mert nem tamadja senki a kis kedvenced... de akkor is fura hogy pont ott az utolso kanyarban lassitott be a Mercis elott.... Miert nem allt egybol ki inkabb???

  13. #838

    Re: F1 2009

    Rég jártam itt, de azóta úgy tűnik eléggé leesett a színvonal. Tilus, csodálom hogy van ehhez türelmed

    Nando te beszélsz kedvencekről, amikor egyértelműen leírod hogy Ferrari-fan vagy? Szerintem aki tényleg nem látja hogy Glock nem BELASSÍTOTT (...), hanem irányíthatatlan volt az egész autó (ez teljesen egyértelmű abból, ahogy kigyorsításkor beszitált a hátulja), az egy dolog hogy vagy vak vagy hülye, de hogy tényleg mit keres egy ilyen fórumon azt abszolút nem értem.

  14. #839

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Sok a mondataidban a ha meg a ....het. Igazabol nem kell vedened, mert nem tamadja senki a kis kedvenced... de akkor is fura hogy pont ott az utolso kanyarban lassitott be a Mercis elott.... Miert nem allt egybol ki inkabb???
    Komolyan, ti Tomcyval csak szivattok minket, ugye? Mást nem tudok elképzelni, mert azt hihetetlennek tartanám...bár a mai világban mindig tudnak meglepetést okozni az embernek.

  15. #840
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Sok a mondataidban a ha meg a ....het. Igazabol nem kell vedened, mert nem tamadja senki a kis kedvenced... de akkor is fura hogy pont ott az utolso kanyarban lassitott be a Mercis elott.... Miert nem allt egybol ki inkabb???
    Ne haragudj, hogy vettem a bátorságot, hogy írjak olyanról amiről a többségnek csak elmondásból lehet elképzelése. Miért nem állt ki? Mert nem azért fizetik. Tette a dolgát, ha félreáll, az hihetőbb lett volna? Vagy egyből törje magát halálra, hogy az utolsó futamon amin semmit se veszt/nyer ne gyanusítsák csalással?

    Ha nekem nem hiszed, akkor idei szezon a legjobb példa rá, hogy a gumi, gumihőmérséklet és nyomás, milyen drasztikus hatással van az autó teljesítő képességére. Persze szerinted ez is csak összeesküvés.

    Nem védtem senkit, ha visszalapozol párat akkor elmondtam a véleményem a jelenlegi Toyotás pilótákról. Szerintem oda új, nem nagy vállalat strukturáju irányítás ÉS 2 új pilóta kéne, egy fiatal tehetséges, és egy rutinos aki bármit elvezet és jó irányba fejleszt. Glock nem rutinos, nem tudja milyen egy JÓ f1 autó, Trulli meg csak akkor képes teljesíteni, ha a tökéletes az autó egyensúlya...ilyen 10-ből egyszer ha van az már sok...és az se tart ki egy futamon át. SOHA, de soha nem lesz bajnok csapat a toyota ezzel a felállással.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 07. 29. 17:48.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  16. #841
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj, hogy vettem a bátorságot, hogy írjak olyanról amiről a többségnek csak elmondásból lehet elképzelése. Miért nem állt ki? Mert nem azért fizetik. Tette a dolgát, ha félreáll, az hihetőbb lett volna? Vagy egyből törje magát halálra, hogy az utolsó futamon amin semmit se veszt/nyer ne gyanusítsák csalással?

    Ha nekem nem hiszed, akkor idei szezon a legjobb példa rá, hogy a gumi, gumihőmérséklet és nyomás, milyen drasztikus hatással van az autó teljesítő képességére.
    Figyu nem mondtal semmi ujat... en is gokartoztam esoben es pontosan tudom milyen slicken menni. Egyet ne felejts! A gokarton ugyan lehet hogy slick van, de ezeken bordazott gumik voltak. Ja es szerintem a tobbseg, aki idejar azert rendelkezik elkepzelessel az esos versenyekrol. Szoval "kikerem" a tobbseg neveben (Viccelek)

    Lenyeg, hogy elengedte es joval lassabban ment, mint a masik bordazott gumival kozlekedi kollega, raadasul ugyanazon a palyan, ugyanakkor!

  17. #842
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Hummer írta Hozzászólás megtekintése
    Rég jártam itt, de azóta úgy tűnik eléggé leesett a színvonal. Tilus, csodálom hogy van ehhez türelmed

    Nando te beszélsz kedvencekről, amikor egyértelműen leírod hogy Ferrari-fan vagy? Szerintem aki tényleg nem látja hogy Glock nem BELASSÍTOTT (...), hanem irányíthatatlan volt az egész autó (ez teljesen egyértelmű abból, ahogy kigyorsításkor beszitált a hátulja), az egy dolog hogy vagy vak vagy hülye, de hogy tényleg mit keres egy ilyen fórumon azt abszolút nem értem.
    Szevasz Peti Tényleg rég jártál erre! Üdvözlet!
    Csak ritkán írok...akkor ütőset, és ahhoz erősen fel kell b*szni az agyam h*lyeségekkel Ez nemigen változott
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #843
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    Komolyan, ti Tomcyval csak szivattok minket, ugye? Mást nem tudok elképzelni, mert azt hihetetlennek tartanám...bár a mai világban mindig tudnak meglepetést okozni az embernek.
    Ráadásul azt se felejtsük ki a képletből, hogy eleve úgy lett esélye Massának, hogy a 2 Toyota nem ment ki, mint a mezőny többi része. Ez már egy óriási mázli, és ha 1 körrel rövidebb a futam be is jön.
    Na akkor milyen elméletek születtek volna, hogy Bernie megparancsolta nekik, hogy nem mehetnek ki, hogy a kedvenc Massa nyerhessen?
    Szóval azzal, hogy Glock nem tudott Hamilton előtt maradni, csak visszakerültek a helyükre a dolgok.

    (Mondom ezt úgy, hogy Hamiltont utálom. Talán majd jót tesz az egójának az idei év, és elfogadhatóbb ember válik belőle.)

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #844
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem volt szerencsém slick gumikon esős pályán próbálkozni, igaz csak egy nyamvadt gokartal, de elég tapasztalat ahhoz hogy tudjam:
    1. Ideális ív nem tapad semmit eső gumival se, mintha olajon mennél. Slickel viccesen vezethetetlen.
    Ezt csak alátámasztani tudom. Gokart közben elkezd esni az eső, vagy még félig vizes pályán gokartozni vicces, de aki egy F1-est körbe tud vinni így, annak maximális respect.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #845
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Figyu nem mondtal semmi ujat... en is gokartoztam esoben es pontosan tudom milyen slicken menni. Egyet ne felejts! A gokarton ugyan lehet hogy slick van, de ezeken bordazott gumik voltak. Ja es szerintem a tobbseg, aki idejar azert rendelkezik elkepzelessel az esos versenyekrol. Szoval "kikerem" a tobbseg neveben (Viccelek)

    Lenyeg, hogy elengedte es joval lassabban ment, mint a masik bordazott gumival kozlekedi kollega, raadasul ugyanazon a palyan, ugyanakkor!
    Ez mit bizonyít?

    Milyen gokartal mentél? Futózott gumis 5 lovas bérgokartal ? Vagy zsír új puha Bridgestone verseny slickeken? Mert nem mind1 ám, az elsőnek mind1 milyen a hőmérséklet, így se úgy se tapad, az utóbbival pedíg ideális körülmények között fel tud borulni a gokart, nem ideális nyomás/hőmérsékleti viszonyok között pedíg egyenesen mész le a pályáról...annyi tapadás sincs mint a futózott gumin...ami eleve 5-6mpel lassabb, de kiszámítható, könnyen vezethető.

    Én is azt hittem tudom, hogy kell esőben menni, aztán az első esős futamomon az felvezetőn megpördültem..De mégis sikerült feljönni 2 kör alatt az 5. helyre pedíg a többieknek volt tapasztalata...én csak bátor voltam, aztán kétszer megpürdültem ugyanott, pedíg másodszorra már nagyon figyeltem, végül úgy széthajtottam a száradó pályán az esős gumit, hogy körönként másodperceket kaptam, pedíg a qualin még szolid top10-ben voltam. Esős pálya olyan mintha egy új pályát, autót kéne megszoknod, ráadásul körönként változik. Ha a szikrája is felmerül benned, hogy könnyű, akkor óriásit tévedsz.

    De akkor dobjunk új labdát amit motivációnak hívnak..te mennyire eröltetnéd a szezon utolsó futamán borzasztó körülmények között?
    a. ha a bajnoki cím a tét
    b. ha 1 pont a tét
    Dobjuk még hozzá a tehetség fogalmát is. Hami már a GP2ben is nevetségesen agyonverte Glockot, pedíg ott nemcsak a gumik, de az autók is egyformák.

    És legvégül...Glock honnan tudta, hogy el kell engednie Hamit?
    Csapattól? Rádión mondták neki (ennek lenne nyoma az összes csapat hallja)? Előre megbeszélték? Pit boardon mondták neki, hogy take it easy? Magától találta ki? Helyet akart a McLarennél? Szinpatikus neki Hamilton és baráti szívességből tette? SMSben? Halljuk az elméleted, tényleg kiváncsivá tettél! Tényleg nem lehetséges, hogy rossz körülmények között ennyit tudott az autó/pilóta páros? Abszolult meggyőzhető vagyok.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 07. 29. 18:14.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #846
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403

    Re: F1 2009

    Ostobaság ilyen elméleteket gyártani. Ezt hagyjuk meg a Barátok közt rajongóinak (bocs a rajongóktól). Haminak akkor is, mocsok nagy mákja volt, ellenben pl. Kimivel (Ő egyébként esélyes, az elmúlt évek legpechesebb versenyzője címre, a VB cím ellenére), vagy Massával. Ennyi, nem több. Szerintem a VB-t nem Hami nyerte, hanem a Ferka vesztette el (ez persze semmit nem von le Hami tehetségéből, tudásából), amit sajnálok. Több, mint 20 éve szurkolok a Ferrárinak (csak akkor akadtam ki rájuk, mikor nem hallgattak örök kedvencemre, Prostra (nem Verpelethy Úrra gondolok, bár Őt is tisztelem, fényévekre vagyok tőle)) és ez már szerintem így is marad (a szokások rabja vagyok ), de azt az évet elbénázták.
    Szóval kár ezen filózni, meg elméleteket gyártani, inkább csapjatok a lovak közé.
    Tényleg, tudtátok, hogy Elvis él!


  22. #847

  23. #848
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403

    Re: F1 2009


    Hát ezt tényleg akkor hiszem, ha már látom és akkor is felpróbálok egy rakat hemüt, hogy jól látok?? Valaki említette, hogy az asszony úgy sem engedi. Én ugyan arra gondoltam, hogy kizárt, hogy a családja díjazná az ötletet, főleg annak fényében, hogy miért is kellene visszaülni az autóba.
    Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy a Európa GP jegyeladásai megugranak, amire szükség van, ha a Renault-t tényleg kizárják arra a futamra.
    Utoljára módosította: Morgo; 2009. 07. 29. 19:21.


  24. #849
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Hát ez hihetetlen.
    Az átlagember úgy gondolná, hogy csak veszíthet egy ilyen beugrással. Ezek szerint ők nem. Végülis Armstrongnak is bejött a visszatérés a Tour-on.

    Megyek előkeresem a 2006-os Brazil versenyt...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  25. #850
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Megyek előkeresem a 2006-os Brazil versenyt...
    Éppen tegnap néztem!


Oldal: 34 / 62 ElsőElső ||| 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •