Oldal: 55 / 62 ElsőElső ||| 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.351 - 1.375 (1527 összesen)

Téma: F1 2009

  1. #1351
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy tudom, Trulli kapott 10.000,- EUR bírságot a testi kontaktusért.
    Pedig hozzá sem ért, nem? Vagy már a verbális bántalmazás is büntetendő?

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a Kobajasi-Nakajima esete vizsgálható volt, akkor a Webber-Raikkönen is az első körben. És szerintem mindkét eset büntethető lett volna.
    Ha Koba vizsgálható volt, az nem emiatt (ez egy szép szimpla előzés volt), hanem amit Button ellen csinált. De mivel végül inkább elengedte, gondolom ezért úszta meg a büntit. A Webber viszont valóban megérdemelt volna legalább egy áthajtásost.
    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Trulli-t meg már akkor sem értettem mit reklamált Sutilnál.
    Ezek meg már csak ilyenek. Mindig a másik a hibás. Lehet hogy a csapatok is ezt várják ilyenkor tőlük (költségek, szponzorok, ilyesmi).



  2. #1352
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig hozzá sem ért, nem? Vagy már a verbális bántalmazás is büntetendő?


    Ha Koba vizsgálható volt, az nem emiatt (ez egy szép szimpla előzés volt), hanem amit Button ellen csinált. De mivel végül inkább elengedte, gondolom ezért úszta meg a büntit. A Webber viszont valóban megérdemelt volna legalább egy áthajtásost.

    Ezek meg már csak ilyenek. Mindig a másik a hibás. Lehet hogy a csapatok is ezt várják ilyenkor tőlük (költségek, szponzorok, ilyesmi).
    Szerintem meg pont Button-nal szemben nem volt inkorrekt. Kemény, de nem unfair. Még a féktávon irányváltást sem láttam (ettől függetlenül lehet, hogy így volt), de szerintem itt a Brawn csapat egyszerűen besz*opatta a rádióval a Toyotát. Viszont ahogy Nakajimára ráhúzta az autót, hát ...

    A másik amit nem értek, hogy idén is volt olyan, hogy valaki letépte a tankoló csövet, áthajtásos büntit is kapott érte, most Kovalainen semmit. Hogy van ez???


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  3. #1353
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A másik amit nem értek, hogy idén is volt olyan, hogy valaki letépte a tankoló csövet, áthajtásos büntit is kapott érte, most Kovalainen semmit. Hogy van ez???
    Sehogy. Ő is megkapta az áthajtásos büntit...

  4. #1354
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Mindegyik ért volna egy büntetést
    Így van. Ráadásul idén Webber pont egy ilyenért kapott Nürbin is egy áthajtásost. Nagyon kéne már az egész évben egységséges versenybírói rendszer.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #1355
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Így van. Ráadásul idén Webber pont egy ilyenért kapott Nürbin is egy áthajtásost. Nagyon kéne már az egész évben egységséges versenybírói rendszer.
    Ráadásul neki idén ez a harmadik volt, plusz még tavaly Massával is eljátszott egy hasonlót Fujin.

  6. #1356
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Lightbulb Re: F1 2009

    Kis misztika következik

    Feltűnt nektek, hogy két egymást követő évben is egy angol versenyző lett a világbajnok egy Mercedes motorral hajtott 22-es rajtszámú autóban egy brazil versenyzővel szemben, úgy hogy Interlagosban az ötödik helyen futott be?

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #1357
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Kis misztika következik



    Feltűnt nektek, hogy két egymást követő évben is egy angol versenyző lett a világbajnok egy Mercedes motorral hajtott 22-es rajtszámú autóban egy brazil versenyzővel szemben, úgy hogy Interlagosban az ötödik helyen futott be?

    Ez jó! Viszont jelen állás szerint nem egy brazil, hanem egy német versenyzőnyel szemben bajnok...

  8. #1358
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: F1 2009

    Az a "szabály" hogy is van, amit Button rádiózásában lehetett hallani, miszerint féktávon nem lehet helyezkedni? Eddig úgy tudtam, hogy egy egyenesben egyszer lehet vonalvezetést változtatni.

  9. #1359
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: F1 2009

    Na ezekért simán lehetett volna fekete zászlót belengetni a kis toyotásnak.


  10. #1360
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322

    Re: F1 2009

    nemtom..lehet én vagyok vak..elsőnél sztem Kobi ment középtájon aztán Button meg befékezett mellé belülre ahol is elmérte ami miatt a japán visszajött elé.

    a második meg szerencsétlen véletlennek tűnik, mert megint csak középen megy, a mögötte jövő mehetett volna akár kívülre is, és gondolom Ő is úgy gondolta mert szinte egyszerre húzzák befelé az autót, legalábbis nem hiszem hogy a mögötte levő autóra reagálva szándékosan húzta volna elé.

    nomindegy, lehet elfogult vagyok mert végre látni egy értelmes Japót a F1-ben.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  11. #1361
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ahogy Nakajimára ráhúzta az autót, hát ...
    Óóó, vazze télleg, ahogy néztem a 2. videót, akkor esett le, hogy ti mire gondoltok, ezt el is felejtettem Így már más a helyzet, aszittem arról a jelenetről van szó, amikor a célegyenesben előzte Nakát!

    De akkor is, a Webbert a 8 éves tapasztalatával még nagyobb ejnye-bejnye illeti ám!
    Utoljára módosította: convar; 2009. 10. 20. 22:49.



  12. #1362
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nemtom..lehet én vagyok vak..elsőnél sztem Kobi ment középtájon aztán Button meg befékezett mellé belülre ahol is elmérte ami miatt a japán visszajött elé.

    a második meg szerencsétlen véletlennek tűnik, mert megint csak középen megy, a mögötte jövő mehetett volna akár kívülre is, és gondolom Ő is úgy gondolta mert szinte egyszerre húzzák befelé az autót, legalábbis nem hiszem hogy a mögötte levő autóra reagálva szándékosan húzta volna elé.

    nomindegy, lehet elfogult vagyok mert végre látni egy értelmes Japót a F1-ben.
    Mindkét esetben "kacsázik" a pályán. Elmozog a belső ív felé és vissza kintre, majd visszalegyez kissé bentre. Ezt Nakajima durván megette és helye sem volt. Button csak a rázóra kényszerült ki és valószínűleg ezért fékezte el magát. Nem akarta állóra fékezni a gumit. 0.07-nél a Toyota befelé mozog, majd ismét ki. 0:10-nél végül rálegyez Button-ra.

  13. #1363
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor is, a Webbert a 8 éves tapasztalatával még nagyobb ejnye-bejnye illeti ám!
    Webber csak egyszer váltott irányt, de azt éppen egy hajszállal elkésve, mikor a Ferrari első szárnya már a hátsó kerekénél volt. Mázlija volt, hogy megúszta defekt nélkül.


  14. #1364
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Gyönyörű mintapéldái, hogy miért nem illik blokkolni

    1. ettől nem lesz izgalmasabb a futam, hisz nem tud bemenni mellé az előző fél, tehát küzdelem sincs, csak blokkolás.
    2. tükörből vezetni balesetveszélyes.

    Fenntartom, hogy mindnek járt volna a bünti, meg Trulli is barom volt, hogy kívülről próbálkozott.
    Ide lehet még venni a Nakajima vs. Vettel esetet is. Nakajima a fűre kényszerítette Vettelt, aki szinte csodával felérő módon szedte össze bőven 200 felett a füvön megcsúszó autót. Kb 1km/h-val kellett volna gyorsabban mennie, hogy orral érkezzen a szemben lévő gumifalba..
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 21. 08:31.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  15. #1365
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Webber csak egyszer váltott irányt, de azt éppen egy hajszállal elkésve, mikor a Ferrari első szárnya már a hátsó kerekénél volt. Mázlija volt, hogy megúszta defekt nélkül.

    Én 2-3 irányváltást látok..először behúzódik középre, helyet hagyva belül, majd mikor rájön, hogy ez így kevés, (későn) felveszi a belső ívet ezzel lecsapva kimi első szárnyát és fűre kényszeríti Kimit..majd a kanyar előtt visszamegy kívülre. A baleset láncreakciót indít el, amiben még 3 autó törik rommá. Nekem ez felér egy utolsó rajthellyel a következő futamra. Ráadásul Webber visszaeső

    Mindent összevetve, ezt a futamot Kimi nyerhette volna meg, ha Webber nem ennyire agresszív.

    Ugyanez volt a felállás 2002ben: http://www.youtube.com/watch?v=LR9MAGt4ilA
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 10. 21. 08:52.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  16. #1366
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Gyönyörű mintapéldái, hogy miért nem illik blokkolni
    Még ha blokkolás lett volna, akkor a másik elé húztak volna be
    Ezek a videók inkább a pályáról kiterelésről szóltak (Weber-től nem az első), viszont itt Webber konkrétan ráhúzott (nekiment!) Raikonnen-nek, akinek emiatt tört le a fél első szárnya. Ugyanakkor egyetértek, Webber 3-szor változtatott irányt (középre, balra, majd vissza jobbra), viszont egyiksem volt féktávon belül.

  17. #1367
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Webber csak egyszer váltott irányt, de azt éppen egy hajszállal elkésve, mikor a Ferrari első szárnya már a hátsó kerekénél volt. Mázlija volt, hogy megúszta defekt nélkül.

    bele se merek gondolni mi lett volna ha a két ellentétesen forgó kerék össze ér, simán benne volt 10-20cm mulott talán hogy raikonnen nem szált fel mint egy boeing:P komolyan nem értem hogy ezt webber hogy uszta meg bünti nélkül.de sztem nincs is rá konkrét szabály,bár néha mi még a szabályt is szabályoznánk csak jó versenyek legyenek
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  18. #1368
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: F1 2009

    Ma van az FIA elnökválasztás. Kíváncsi vagyok mi lesz.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  19. #1369
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ma van az FIA elnökválasztás. Kíváncsi vagyok mi lesz.
    Mi lenne, mi lenne? Mosley megjelenik tangában, és az lesz az utód, aki jobban elveri a korbáccsal!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #1370
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne, mi lenne? Mosley megjelenik tangában, és az lesz az utód, aki jobban elveri a korbáccsal!

    Hahahahahahaa
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #1371

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne, mi lenne? Mosley megjelenik tangában, és az lesz az utód, aki jobban elveri a korbáccsal!
    De jó is lenne! Szerintem sokan lennénk akik elindulnánk egy FIA elnökválasztáson, ha valóban ezt kéne csinálni!

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  22. #1372
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: F1 2009

    Na, a kis franciáé a korbács!

    http://www.a5.hu/cikkek/2/36594.shtml

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  23. #1373

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Mindent összevetve, ezt a futamot Kimi nyerhette volna meg, ha Webber nem ennyire agresszív.
    Ezt már korábban megakartam kérdezni, csak kiment a fejemből, de miért gondolod, hogy ő nyert volna?

    1. első kanyarban megsérült a hátsó gumija, mindenképp defektet kapott volna
    2. ha nem kapott volna defektet, kevés benzin volt az autóban, ergo nem volt nyerő a taktika sem
    3. kubica gyorsabb volt, ha webbert megbüntették volna, ahogy azt kellett volna, akkor ő lett volna nyerő helyzetben.

  24. #1374
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: F1 2009

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt már korábban megakartam kérdezni, csak kiment a fejemből, de miért gondolod, hogy ő nyert volna?

    1. első kanyarban megsérült a hátsó gumija, mindenképp defektet kapott volna
    2. ha nem kapott volna defektet, kevés benzin volt az autóban, ergo nem volt nyerő a taktika sem
    3. kubica gyorsabb volt, ha webbert megbüntették volna, ahogy azt kellett volna, akkor ő lett volna nyerő helyzetben.
    Üdv!

    1. erről nem tudtam, és nem tudom mennyire biztos info.
    2. erre a futam adott volna választ, mindenesetre Rubens mögött, de a későbbi győztes Webber előtt állt volna az első kör végén.
    3. detto

    A lényeg a lényeg, hogy nagyon jó esélye lett volna, és Webber ezt nem túl elegánsan oldotta meg. Ami szomorúbb, hogy utána megnyerte a versenyt melyben agresszív/veszélyes/szabálytalan jelenetek voltak..tehát a versenybírók nem voltak a helyzet magaslatán.

    Fisi teljesítményét látva...Kimi mutatványai is erősen felértékelődnek a szememben. Ennyire bonyolult lenne vezetni a Ferrarit? Láttunk már idén totál újoncokat SOKKAL jobban menni mint amit két öreg profi művelt azzal az autóval.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #1375

    Re: F1 2009

    1. Az első kanyarban zárt össze raikkonen sutil előtt webberrel együtt (közrefogták), ott kimi bal hátsó kerekéhez ért sutil első szárnya, attól kapott később defektet, nem a webberes incidenstől

    Tényleg sok necces eset volt ezen a versenyen (webber-raikkonen; kobayashi-nakajima; nakajima-vettel) és egyiket sem vizsgálták. Nem hiszem, hogy ezeket is megbeszélték volna a verseny előtti eligazításon és egyetértettek volna abban, hogy ilyet lehet csinálni. (A RAikkonen Spa esetre gondolok).

    A Ferrarira visszatérve, több helyen is olvastam már, hogy ők maguk is elismerték, hogy mennyire nehéz az autót vezetni. Nagyon kár, hogy Massa megsérült, mert kiváncsi lettem volna, hogy hogyan alakul kettejük párharca Kimi fellángolásának idején. Mindenesetre is remélem jövőre olyan autóban ül majd, ami jobban fekszik neki és végre időmérőn is megmutatja, hogy mire is képes.

Oldal: 55 / 62 ElsőElső ||| 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •