Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (168 összesen)

Téma: GTR Probléma

  1. #26
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta
    Az FPS számot hogy lehet megtudni?
    Ctrl-F megnyomásával amikor a pályán vagy, és a jobb felső sarokban folyamatosan mutatja majd.

  2. #27

    Re: GTR Probléma

    Sziasztok! CTrl+F= fps szám, amivel nekem az alábbi a gondom....

    Tanácsot kérnék a következők miatt: bolti Gtr magyar 1.4.00-ás gamem 21 fps fölén nem megy akkor sem ha a videó beállításnál szinte mindent leveszek (felbontás 800X600 16bit) és egyedül állok a pályán, viszont, ha 1024-es 32 bitfelbontással, 2X élsimítással, erős beállítások mellett is ez a fps marad, sőt pillanatokra felugrik 30-ra is. Lényeg nem változik az fps szám a video bállítások minóőségének csökkentésével.

    Gép: P4 1500, 512 MB, Abit Geforce 4200 Ti 8x AGP. - (vagy ez kevés? közepes beállításokkal azért mehetne normálisan nem?)

    A virtuális memóriát már a rendszer kezelésére bíztam, letöltöttem a legújabb Nvidia drviert is. Kérem segítsen valaki!!! Előre is Köszi!

  3. #28

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg tatuba írta
    Sziasztok! CTrl+F= fps szám, amivel nekem az alábbi a gondom....

    Tanácsot kérnék a következők miatt: bolti Gtr magyar 1.4.00-ás gamem 21 fps fölén nem megy akkor sem ha a videó beállításnál szinte mindent leveszek (felbontás 800X600 16bit) és egyedül állok a pályán, viszont, ha 1024-es 32 bitfelbontással, 2X élsimítással, erős beállítások mellett is ez a fps marad, sőt pillanatokra felugrik 30-ra is. Lényeg nem változik az fps szám a video bállítások minóőségének csökkentésével.

    Gép: P4 1500, 512 MB, Abit Geforce 4200 Ti 8x AGP. - (vagy ez kevés? közepes beállításokkal azért mehetne normálisan nem?)

    A virtuális memóriát már a rendszer kezelésére bíztam, letöltöttem a legújabb Nvidia drviert is. Kérem segítsen valaki!!! Előre is Köszi!
    Nekem hasonló a konfigom (P4 2,4 512MB,Abit siluro GF4 Ti4200 64 MB 4x AGP) Mivel már gyengusnak számít a gépem(inkább csak a vga), ezért nem erőltetem a nagy felbontást, részletes grafikát... egyedül a pálya részletesség a teljes, a többi mind alacsonyon van... Szerencsére még nem szaggatott, a grafika miatt. Közepes részletességgel is ment gond nélkül, de biztos ami biztos alacsonyon van, így nem szaggat be. Nekem is 800x600x32bit. Ne használj élsímítást, se anitsotrpo filtert, vagy mi az... Tehát a win-ben, a vga grafika beállitásoknál kapcsold ki az esetleges antialaizingot meg antisotropot.. esetleg vertical syncron-t...tehát mindent, ami terheli a vga-t... Kapcsolj ki minden felesleges háttérben futó alkalmazást. Azt ugye tudod, hogy ha Celeron a proci, akkor lehet hogy a proci is gyenge a játékhoz. Remélem valami segítség kiszűrhető

  4. #29

    Re: GTR Probléma

    Köszi! De nem celeron és már mindennel próbálkoztam, amit leírtál. A fura az, hogy ha leveszem a grafit akkor is ugyanolyan az Fps szám.

  5. #30

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg tatuba írta
    Sziasztok! CTrl+F= fps szám, amivel nekem az alábbi a gondom....

    Tanácsot kérnék a következők miatt: bolti Gtr magyar 1.4.00-ás gamem 21 fps fölén nem megy akkor sem ha a videó beállításnál szinte mindent leveszek (felbontás 800X600 16bit) és egyedül állok a pályán, viszont, ha 1024-es 32 bitfelbontással, 2X élsimítással, erős beállítások mellett is ez a fps marad, sőt pillanatokra felugrik 30-ra is. Lényeg nem változik az fps szám a video bállítások minóőségének csökkentésével.

    Gép: P4 1500, 512 MB, Abit Geforce 4200 Ti 8x AGP. - (vagy ez kevés? közepes beállításokkal azért mehetne normálisan nem?)

    A virtuális memóriát már a rendszer kezelésére bíztam, letöltöttem a legújabb Nvidia drviert is. Kérem segítsen valaki!!! Előre is Köszi!
    Én P4 1.6-os benzinessel nyomtam, a többi is hasonló. ÉN 1024-et 16bittel ajánlanék, grafikai opciók alacsony szinten, és nem a legujjabb Nvidia drivert használj! Régebbi kártyákhoz én is néztem legujjabb drivereket, és lényegesen lassabb volt vele! Sokmindennel leteszteltem már ezeket és a "gyári" volt a legjobb. Próbáld meg azt a drivert, amit adtak hozzá. De egy lasssu vinyó is sokat elvehet

  6. #31
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: GTR Probléma

    Valami nem az igazi, nem lehet csatlakozni.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  7. #32

    Re: GTR Probléma

    Hi!

    Megoldódott a gondom! A tűzfal nem engedte ki a játékot, ezért nem lehetett regisztrálni!

  8. #33

    Re: GTR Probléma

    én is sokat állitgattam a grafikot mire ugy ahogy sikerült belönöm.
    Nekem is p4-em van 2.8 es 4200 siluro 128-al,sztem van abba igazsag,hogy ne feltetlenul a friss uj drivert hasznaljuk hozza,en pl az Abit sajat 56.56-os driveret hasznalom,probaltam frissebb nvidia okosságot,de nem igazan valt be,
    és én is inkább 1024-be 16 mélységel ajánlom,de én a video opcioknál ugy hagytam a beallitasokat ahogy van tehat a pályarészletesség teljes a saját jármü közepes és a többi is , és igy nekem 85-110 között mozog az fps,és ami sztem még javithat a futáson,én a napszak változást kivettem.

  9. #34

    Re: GTR Probléma

    Nem akartam ennek uj topikot nyitni, remelem ez is megteszi. Ti valtozo idojaras mellett mentek, ezert is remelem, hogy van valami otletetek.

    A Simchallengen a doningtoni verseny, ugy nez ki, valtozo idojaras mellett lesz. Nalam 1280X1024-es felbontasban semmi gond nincs, s-epen fut a program, de: ha elkezd esni az eso, turhetetlenul beszaggat. pontosabban ez nem is szaggatas, hanem inkabb kep-szeteses. Amikor forditom a kormanyt es fordul az auto, mintha szetesne a kep, szinte jojozik a szemem.

    Az fps ilyenkor is jo, mindig figyelem, 60 ala nem ment egyszer sem. A Starforce drivereket mar lekaptam tobbszor is, az ugy tunt legalabbis, hogy ideig-oraig orvosolja a problemat, de ujra jelentkezik. Otlet?

  10. #35
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: GTR Probléma

    Tölds le a Fraps nevű programot és az majd muatatja a játékban.

  11. #36

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    Tölds le a Fraps nevű programot és az majd muatatja a játékban.
    Ez az en problemamra nem megoldas, de feltehetoen masnak valaszoltal.

  12. #37

    Re: GTR Probléma

    Ugyanezzel a problémával küzdöttem én is. Nálam full reinstall segített.
    Babinszki Gábor

  13. #38

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Ugyanezzel a problémával küzdöttem én is. Nálam full reinstall segített.

    Az XP is 1 hónapos, a progi is, most installáljam újra? Bár ha nem lesz más megoldás.....

  14. #39

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Az fps ilyenkor is jo, mindig figyelem, 60 ala nem ment egyszer sem. A Starforce drivereket mar lekaptam tobbszor is, az ugy tunt legalabbis, hogy ideig-oraig orvosolja a problemat, de ujra jelentkezik. Otlet?
    Nekem azota minden gondom megszünt miota felraktam az Avast virusirtot, meg nem használok külön tüzfal prg-t hanem a winfos sajátját, nagyságrendekkel megnött az FPS-em nem beszélve arrol, hogy nálam a kanyarokban olyan volt mintha lüktetett volna a kép!Most fasza minden, szerintem probáld meg mert hogy jobb lesz az tuti.

  15. #40

    Re: GTR Probléma

    Viszont nálam meg az van, hogy ha kiveszem a cd-böl a lemezt és vissza akkor fél ora mire felismeri és elindul, ha egyszer megvolt és nem nyulok hozzá akkor nincsen baj de ha ki kell venni akkor szopások vannak!Ilyen probléma van még valakinek?

  16. #41
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Ez az en problemamra nem megoldas, de feltehetoen masnak valaszoltal.
    Ja igen bocs, én egy oldallal előrébb jártam még.

  17. #42

    Re: GTR Probléma

    Bár nem olvastam vissza ezt a topic-ot,de bátorkodom megkérdezni,hogy nálatok is elöfersült már online-ba,hogy egyszerüen leesik a game fps-e 1-re ?
    mert nálam már többször is jelentkezett ez a probléma,és ezt hogy kezeljem?
    ez kártyahiba? gf 4200/128 de melegedésröl szo sem lehet,és egy idö után visszaáll rendesre az fps érték,szval valaki adjon erre jo tanácsot,köszi.

  18. #43

    Re: GTR Probléma

    erre nincs tanács. ez egy bug, ami f1200x-ben, gtr-ben, és most az rfactor-ban is jelen van. a tanács az hogy köszönd meg az isinek ;)

  19. #44
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg Antal János írta
    Bár nem olvastam vissza ezt a topic-ot,de bátorkodom megkérdezni,hogy nálatok is elöfersült már online-ba,hogy egyszerüen leesik a game fps-e 1-re ?
    mert nálam már többször is jelentkezett ez a probléma,és ezt hogy kezeljem?
    Elvileg a szerver okozhatja ezt a problémát.
    A mi szerverünkön (GTR-Masters.hu) is tapasztaltad ezt a hibát?

  20. #45

    Re: GTR Probléma

    Nem nálatok volt,viszont most jelentkezett elösször race közben,idáig mindig vagy edzés vagy idömérésen jött elö.

  21. #46

    Re: GTR Probléma

    Annyit most már megtudtam az elmult 2 nap-ban,hogy nem csak 1 szerveren csinálja azt az fps-bug-ot,hanem Barcelona-ba is utolért és itt is csak race közben jött elö,na most vagy az lehet a gond hogy mivel most probáltam ki a
    66.93 drivert elösször ,és elképzelhetö,hogy ez nem tetszik neki,bár ezt azért nem hinném,vagy bekavarhatott más program,bár olyan nagyon sok minden még nincs fenn a gépemen mert most raktam ujra 5 napja,esetleg a LimeWire progi okozhatta,de már az sincs fenn,ugyhogy most probálgatom a 56.72 drivert,egy biztos hogy jobban huz vele,és meglepö modon szebb is a grafik
    Abit-Siluro 4200/128,de nekem nagyon az az érzésem,hogy ebböl ujraformázás lessz

  22. #47
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    1FPS bug

    Az 1 FPS bug nem csak 1 szerveren jön elő, ez tény. Kétféle szerver van:
    - DirectX-es: ez erőforrás igényesebb a szerveren, és igényli a CD-t
    - NonDX: ez pedig kevésbe erőforrás igényes és nem kell neki eredeti CD sem.

    A gond a NonDX szerveken van, és kb. 90%-a a szervereknek ezzel megy.

    Nálunk a DirectX szerver működik, és a mi szerverünkön ezért nem tapasztalod a hibát.

    Az hogy a szerver éppen melyik változatot használja, kívűlről Te sajnos nem tudod megnézni.

    Sajnos eddig senki nem tudta megtalálni a probléma okát (sem Simbin sem ISI) ezért a fenti megállapítás igazából nekem és pár liga adminnak az erős gyanúján/tapasztalatán alapszik

    Ami érdekes, hogy pl. az rFactor-ban ugyanúgy benne van a probléma, hiába van abban újabb multiplayer kód, a szervere annak is NonDX-es.
    Remélem az ISI hamarosan kijavítja ezt a hibát (bár sajnos már tettek olyan megjegyzést, hogy ők ezt nem nagyon tudják előidézni ), mert az rFactor-ra szerintem nagyon sok játék fog épülni és nem lenne jó ha mindegyik magában hordozná a problémát.

  23. #48

    Re: GTR Probléma

    Szerver nem megy, vagy csak én nem látom?Éjszaka is szerettem volna gyakorolni de akkor sem volt
    Ma éjszaka is mennék, szal aki fentlesz azt szivesen várom

  24. #49
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR Probléma

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Szerver nem megy, vagy csak én nem látom?Éjszaka is szerettem volna gyakorolni de akkor sem volt
    Ma éjszaka is mennék, szal aki fentlesz azt szivesen várom
    Tegnap GPL futam volt, a szerver meg úgy maradt sajnos... Elnézést kérünk ezért.
    Most értem a fórum közelbe, már el is indítottam.

  25. #50

    Re: GTR Probléma

    Sziasztok,

    arra lennék kiváncsi hogy mitől függ hogy a replayen van-e árnyéka az autónak vagy nincs. Nálam konkrétan be van állítva hogy legyen, ugyanakkor a replayon nincs (Anderstorp). Sőt, csak a Rajnóki Tibi autójánál van árnyék. Valamit rosszul állítottam be? Futam alatt különösebben nem érdekel hogy van-e vagy nincs, de replayon jó lenne ha lenne minden autónak, már a videókészítés miatt. Az pedig játékbug, hogy ha nem TV nézetből figyelem az eseményeket akkor az autók el-eltűnedeznek a replayen? Kicsit zavaró...
    Babinszki Gábor

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •