Szavazás eredménye: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

Szavazók
97. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, én eddig is ott vótam!

    15 15,46%
  • Igen, szívesen jönnék, nem is értem, eddig hogy hagyhattam ki?

    23 23,71%
  • Nem, mert nincs meg a GTL

    13 13,40%
  • Nem, mert nekem nem jön be a GTL

    8 8,25%
  • Nem, mert nekem nem tetszik a bajnokság

    0 0%
  • Nem, mert a bajnokság már fut, és nem tudnék jó helyezést elérni

    1 1,03%
  • Nem, mert rossz időpontban van nekem

    7 7,22%
  • Nem, mert sajnos nincs elég időm rá

    29 29,90%
  • Egyéb "nem"

    8 8,25%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (35 összesen)

Téma: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Sziasztok!

    Mint gondolom - remélem - mindenkinek feltűnt, hogy az elmúlt napokban csaptunk a GT Legends és a Bajnokság körül egy kis felhajtást és igyekeztünk minél több emberrel megismertetni ezt a méltatlanul kissé elfeledett autós szimet. Azt hiszem, az akciónk sikeresnek tekinthető: 2 hét alatt a három autóval eddig több, mint 100 hotlap születtet, a visszajelzések alapján mindenkinek nagyon bejött a játék és remélem, hogy mára már mindenki kipróbálta legalább a demót!

    A célunk nem titkoltan az, hogy további embereket toborozzunk bajnokságba, szóval a szavazás kérdése is evidens: Jönnél-e GTL bajnokságra?


    A válaszotok mellett örülnénk, ha van bármi olyan észrevételetek, vagy véleményetek, amivel szerintetek tudnánk javítani a bajnokságon, akkor azt bepötyögnétek ide nekünk.

    Köszi


    További infók a GTL-ről itt.
    Ja, és a GTL jelenleg ára 1800 Ft

  2. #2
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    A bajnoksághoz:

    Mivel a pontrendszert Sziszka manuálisan egyengeti(), így javasolnám, hogy a mostani credit levonás és egyéb okosság mellett -akár párhuzamban, vagy különálló tételként- időbüntetés is szerepeljen a büntetési lehetőségek között!

    Ezzel elérnénk, hogy egy-egy balszerencsésen elkövetett manőver után a "vétkes" ne legyen akadály a pályán, ha bevárja az "áldozatát", tehát menjen csak tovább, az áldozat meg visszaszerezheti az esetleges időbüntetés miatt az elveszített pozícióját a "támadójától"!

    pl.: Ha valaki kiforgat valakit és kap érte mondjuk 20 másodperces büntetést, akkor az időközben a pályára visszatérő károsult, aki 10-12 másodpercet bukott a mutatvánnyal, esélye van a kárt okozó pilóta elé visszajönnie a végelszámolásnál, még ha fizikálisan mögötte is ér célba!

    Nem tudom, hogy kivitelezhető-e, de szerintem ezzel a károsúlt is visszakap egy kis sanszot, az elrontott futamából és a kárt okozó is tolhatja tovább, ami a csövön kifér! Sajnos a mostani rendszerben a károsult semmilyen pozitívumot nem "élvez" abból, ha a kárt okozót megbüntetik!

    Remélem egy gondolatot ez megér!

  3. #3
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A bajnoksághoz:

    Mivel a pontrendszert Sziszka manuálisan egyengeti(), így javasolnám, hogy a mostani credit levonás és egyéb okosság mellett -akár párhuzamban, vagy különálló tételként- időbüntetés is szerepeljen a büntetési lehetőségek között!

    Ezzel elérnénk, hogy egy-egy balszerencsésen elkövetett manőver után a "vétkes" ne legyen akadály a pályán, ha bevárja az "áldozatát", tehát menjen csak tovább, az áldozat meg visszaszerezheti az esetleges időbüntetés miatt az elveszített pozícióját a "támadójától"!

    pl.: Ha valaki kiforgat valakit és kap érte mondjuk 20 másodperces büntetést, akkor az időközben a pályára visszatérő károsult, aki 10-12 másodpercet bukott a mutatvánnyal, esélye van a kárt okozó pilóta elé visszajönnie a végelszámolásnál, még ha fizikálisan mögötte is ér célba!

    Nem tudom, hogy kivitelezhető-e, de szerintem ezzel a károsúlt is visszakap egy kis sanszot, az elrontott futamából és a kárt okozó is tolhatja tovább, ami a csövön kifér! Sajnos a mostani rendszerben a károsult semmilyen pozitívumot nem "élvez" abból, ha a kárt okozót megbüntetik!

    Remélem egy gondolatot ez megér!

    Személy szerint én nem vagyok híve a végeredmény megváltoztatásának.


    Azért változtattunk a korábbi rendszeren ( pont levonás ), mert ez keveseket fog elriasztani bármitől is. Ez gyakorlatilag megegyezik a Te elméleteddel.

    De ha azt mondom hogy a következő futamon büntetésből gyenge autóval a grid végéről fogsz indulni ha másnak "kárt" okozol...akkor lehet hogy mindenki jobban odafigyel, ha mégse akkor színesebb lesz a bajnokság, és bajnoki pontokat így is elveszted, de egy sokkal tanulságosabb, küzdősebb formában.

    Egyenlőre bizonyított a rendszer, kevés a baleset, jók a futamok!
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 01. 05. 16:45.

  4. #4
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ...De ha azt mondom hogy a következő futamon büntetésből gyenge autóval a grid végéről fogsz indulni ha másnak "kárt" okozol...akkor lehet hogy mindenki jobban odafigyel, ha mégse akkor színesebb lesz a bajnokság...
    Én nem hiszem, hogy a hozzáállással lenne a baj és hiszek abban, hogy nem szándékosak ezek a balesetek!
    Így azzal, hogy hátratolod egy gyenge kocsival az illetőt, még a károsultnak nem lesz jobb és a büntetett személy se feltétlen jelenik meg a futamon, csak mutatóba!

    Viszont ha kap egy pl. 20 másodperces büntetést, akkor lehet, hogy 1 ponttal kevesebbet szerez és lesz értelme elindulnia a következő futamon is, míg a károsult 1 pontot vissza tud szerezni vele!

    Ez a büntetési tétel is csak egy lehetőség lenne a VB kezében!

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Egyenlőre bizonyított a rendszer, kevés a baleset, jók a futamok!
    Ezt aláírom és köszönjük is Nektek ezt a jó bajnokságot!

  5. #5
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ha kap egy pl. 20 másodperces büntetést, akkor lehet, hogy 1 ponttal kevesebbet szerez és lesz értelme elindulnia a következő futamon is, míg a károsult 1 pontot vissza tud szerezni vele!
    Szerintem 2 oka van, hogy ha valaki szándékosan nem ér be a futamon a mostani rendszerben:

    - kredit pont spórolás
    - 2 eldobható futam kihasználása, szintén kreditpont spórolás céljából.

    Van elég futam az idényben, hogy ez ne okozzon jelentős kiesést a létszámban, vagy esetleg a következő szezonra a 2 eldobható futamot 1-re lehetne redukálni.
    A vétkes pedig ebben a rendszerben is elveszti a pontokat a következő futamon, ráadásul a versenyeredmények megváltoztatása nélkül.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 01. 05. 20:16.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Sztem amit Taky mond, az nem hülyeség.


    Csak hangosan gondolkozom, még nem kiforrott:

    A Boxutca áthajtásos büntetést kicserélhetnénk vele (mert az képes elvenni az ember kedvét az indulástól, hozzáteszem, amúgy teljesen jogos), úgy hogy utólag eleveszünk az illetőtől 30 secet, ami valóban átrendezi a végeredményt (de hát ugye az lenne az ideális, ha lenne egy realtime versenybíróság a futam közben, akik kiküld a boxba), de ez már futam közben is egy nyomós, egyből tudatosuló visszatartó erő lenne, sztem. ÉS ténylegaz is jó indok, hogy eddig sosem származott semmi kárpótlás a szenvedő félnek. Természetesen a hátrébbsorolásból származó kredittöbletet nem kapná meg az illető. Na, de ez még nem a végleges koncepció"m"


    Amúgy tényleg meglepően kevés kocc van nálunk, főleg ha hozzánézem a RACE bünti topicjait

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Én csak kíváncsi lettem, hogy mit jelent nektek az Egyéb "nem"??

  8. #8
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak kíváncsi lettem, hogy mit jelent nektek az Egyéb "nem"??
    huhh..énis..főleg Csányi Bazsira..hisz még csapattag is a bajnokságunkba
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #9
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy tényleg meglepően kevés kocc van nálunk, főleg ha hozzánézem a RACE bünti topicjait
    Azért azt ne feledd, hogy a versenyzői létszámban van egy eléggé el nem hanyagolható különbség...

  10. #10
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Életkor
    48
    Üzenetek
    634

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak kíváncsi lettem, hogy mit jelent nektek az Egyéb "nem"??
    Azoknak, akik azt választottáták, hogy 'nem, mert nincs meg a GTL', csak egy tavalyi reklámkampány szlogenjével tudnék válaszolni.

    "A boltokban olyan sok van, hogy el is adnak belőle"
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak kíváncsi lettem, hogy mit jelent nektek az Egyéb "nem"??
    Fordítsuk meg! Te milyen egyéb nemekre gondoltál, amikor kiírtad a szavazást?

    Az "egyéb nem" szerintem a semleges nem.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Fordítsuk meg! Te milyen egyéb nemekre gondoltál, amikor kiírtad a szavazást?

    Az "egyéb nem" szerintem a semleges nem.

    Sz@r a bajnokság, de inkább nem azt mondom "Nem"

  13. #13
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Életkor
    39
    Üzenetek
    236

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Szeretnék jelentkezni. Hol tehetem meg ezt?

  14. #14
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Amiért a "Nem jön be a GTL"-re szavaztam:

    így 4-5 átGTL-ezett nap (éjszaka) után még mindig furcsa, és még mindig nagyon hiányzik egy normális szektoridőkijelzés, gumikijelzés, normálisan testre szabható fordulat- és sebességkijelzés (911-ben mást mutat a műszerfali meg a külön bekapcsolt analóg???). Ráadásul ahhoz, hogy szektoridőt láss, kötelező is bekapcsolni a fordulatszámmérővel együtt. Nem találkoztam semmiféle replay analyzer programmal, sőt, a mentett gyorskörök visszajátszásai is mintha lagosak lennének, de ez lehet az én gépem sajátossága. Ráadásul szinte minden körben vannak gagyi gumifüstölések, már rég letapadt kigyorson a kocsi, gyakorlatilag egyenesen megyek padlón, mikor egyszercsak az ívbelső keréknek eszébe jut még 2 méter csíkot és füstöt hátrahagyni, vagy ha nem egyenesen megyek, még 4-ből 5-be váltáskor is füstölnek a kerekek egy pillanatra... Hatalmasakat lehet vágni még itt is, pedig ez a Donington ha jól tudom nálatok nem tartozik a különösen vágható pályák közé. Setupolás titkára én nem éreztem rá, Viktor betonkemény (azt hiszem minden koppon) hátsó felfüggesztésével végre néha meg-megmozdult a hátulja, de ezekre a hatalmas kerékdőlés értékekre én mostanáig nem találtam magyarázatot. Meg ott vannak azok a csúszkák, hogy alulkormányzott-túlkormányzott, hosszú-rövid váltó... Kinek kell ez? Egyszerűen az egész játéknak (leginkább a körítésnek) nem az a fajta szimulátor jellege van, amivel érdemes az utolsó tizedekig gyakorolni. Nem tudtam hirtelen kikapcsolni azokat az ultra-idióta dumákat sem, amiket a futam végén kiír... elképzelem, mikor egy hosszú, jól megtervezett futam végén, amit végigizzadt valaki és beért bravúrral a második helyen, szóval megjelenik neki a képernyőn, hogy "legközelebb majd te leszel a győztes", meg a győztesnek, hogy "they ate your dust". Ráadásul a gép azonnal elveszi az irányítást (szóljatok rám, ha ezek kikapcsolhatóak). Amikor ezek előjöttek, első gondolatom mindig az volt, hogy "Nem a TOCA2-ben vagyunk!"... Ehhez jön, hogy az autók jóval tehetetlenebbek, mint GPL-ben. Kasztnis gépek, biztosan parázs csatákat lehet velük menni, meg lehet tologatni, stb., de amikor GPL-ben két jól felkészült pilóta csap össze, azt nem hiszem, hogy megközelíti. Élőben ki se szállnék egy ilyen Porsché-ból, de ha csak másik ikonra kell kattintanom, akkor nem kérdés, hogy a GPL kihegyezett formaautóit és profi hátterét választom.

    Ne értsetek félre, nem szeretném azt mondani, hogy ez egy rossz game, mint a mellékelt ábra (a Viktortól elszenvedett tizedek) mutatja, gyorsan menni természetesen itt is nehéz. Csak azt mondom, hogy komolyabb munkát, sok időt nem biztos, hogy ide érdemes fektetni, arra másik szimek alkalmasabbak. Természetesen azt is megértem, hogy ha valakinek a család, meló stb. mellett fél órája van felkészülni egy futamra, és neki jó, hogy beugrik, megtanulja melyik kanyar melyik után jön, és tol egy jó kis futamot a többiekkel este.

    Mindenesetre köszönöm a lehetőséget nektek és a szerverüzemeltetőknek! Lassan 4 éve vagyok fórum- és szervertag, és most volt (lesz) az első ISI megmérettetésem, eddig kb. 50 kör GTL volt a rutinom. Ezek után komolyan kíváncsi lettem a GTR és RACE játékokra. Remélem megyünk egy jót este.
    Utoljára módosította: SzegletG; 2009. 01. 08. 11:14.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  15. #15
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Gábor a fenti dolgok közük egy párra van megoldás, például nem veszi el az irányítást a befutó után és a boxban, nem ír ki semmit befutó után.
    Szektoridők a gyárihoz hasonló formában kiirathatók, de csak menet közben.

    Replay analyzer nincs, de ez valóságban sincs, viszont van motec kimenet ami GPL-ben nincs (nem is csoda hisz akkor nem volt ilyen, de még videokamera se). A replay sajnos olyan amilyen, kb az látszik milyen íven mennyivel mentél, de a finomságok nemigazán. Ez a többi ISI programra is igaz.

    Van GTL PD amivel a gumijaid hőmérsékletét, köridőket, olaj és vízhőmérsékletedet, fogyasztásodat figyelheted akár hálózatról is.

    Valóban hatalmasakat lehet vágni, de erre a többi programban sincs megnyugtató megoldás..iracingben van offtrack büntetés, de azért az se az igazi. Itt futamon 2. bünti után stop and got kapsz. GPL-ben a levágások ellen a füvet csinálták meg járhatatlanra...ez se az igazi megoldás.

    Sokáig GPLeztem én is, valóban profibb élmény, annak is megvannak a maga hiányai, de ne a Porsche alapján ítéld meg az ISI enginet.
    Orr motoros autók sokkal jobb élményt nyújtanak mint a farmotorosok.

    Setupolással kapcsolatban már korábban írtam, hogy itt nem érdemes sok időt foglalkozni vele, találni kell egy beállítást amivel nem tolja az orrát az autó és kézre áll, aztán GO. Ez sok esetben betonkeményt jelent mert eleve NAGYON puhák az autók, és a maximum kerékdőlést (2-3 fok körül) élőben is rátekerném.

    Remélem tetszeni fog az esti futam, vannak előnyei is a proginak a GPLel szemben. Sokkal változatosabbak az autók, a grafika, a hangok és utána képzeld hozzá, hogy a bajnokságban 1-2 boxkiállás is van futamonként és 1-2 órát megyünk.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék jelentkezni. Hol tehetem meg ezt?
    ha itt http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=2139 elkezded az olvasgatást és folymatosan előbukkanó linkekre rákattintasz, és azokat is elolvasod, akkor minden meg fosz tudni, amit csak lehet!

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Kedves Gábor!

    Amiket az imént részletesen kifogásoltál és nehezményeztél, azok túlnyomó többsége mind csak a körítésnek a része a játékhoz. Nem véletlenül van 5 nehézségi szint alapból generálva, hiszen el kell tudni körözgetnie vele egy 10 éves kissrácnak is és közben egy több éve játszó simes veteránnak is kihívást kell tudnia találnia benne. Nincs mese, a piac diktál, el kell adni a játékot mindenkinek, innen a "jóvótá öreg" kiírás, a "gyors csúszkák" a setupoláshoz, meg a többi bénaság, melyeket ki lehet kapcsolni ha zavar, vagy egyszerűen nem kell vele foglalkozni, mert nincs valójában jelentősége, csak körítés, ahogy te is mondtad.

    A levágások kezelésében a program azt a szabályt követi, hogy 2 keréknek kell a pályán lennie, ez nagyon sok igazi szériában is így működik.

    Ami információkat hiányolsz a játékból, azok egy részére van megoldás, más részére meg valójában itt nem számít. Hozzátenném, hogy ezek jórésze a valóságban sem igen létezik - pláne egy 67'-es F1 évadban, ugye - , kicsit így is el vagyunk már kényesztetve infókkal itt a gép előtt...

    Amúgy a szektoridőkijelzés korrekt, mind szektorban kiírja a Motec kijelző az eltérésedet a legjobb körödhöz képest, nem kell a HUD-ot használni.

    Sok dolgoban igazad is van. A replay arra szolgál, hogy megnézd, kivel milyet csatáztál futamot, vagy mekkorát drifteltél egy kanyarban, és arra má nem jó hogy pontról pontra kielemezd. Az is igaz, hogy nem éri meg estéket tölteni 1 vagy 2 tized keresgetésével, mert itt ez nem erről szól.

    Itt a hangsúly azon van, hogy kimenjünk a grundra bivalyerős és szinte kezelhetettelen verdákkal és jól összerúgjuk egymással a port, és nem a tizedek döntenek, hanem hogy ki mit tud kihozni magából éles és testközeli szituációkban (amből azért akad bőven), és mindezt egy szimulátorral. Egyedül körözgetni és az órát hajszolni itt valóban nem legnagyobb élvezet.

    Próbáld ki a másik 2 kocsit is (nekem például a 911 abszolút nem jön be ), gyere FunRace-re és majd utána elválik, hogy megtalálod-e azt nálunk, amit keresel
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 01. 08. 15:30.

  18. #18
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Életkor
    48
    Üzenetek
    634

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Próbáld ki a másik 2 kocsit is (nekem például a 911 abszolút nem jön be ), gyere FunRace-re és majd utána elválik, hogy megtalálod-e azt nálunk, amit keresel
    Még annyival egészíteném ki, hogy izgalmassá teszi a versenyeket az autók különbözősége, ami hotlapozás közben, és most a funrace-n sem jön ki.

    Teljesen különböző karakterű az amerikai Falcon (nehéz, de bivalyerős), és a fordulékony, de gyengécskébb Alfa, és mégis hasonló idők autózhatók velük. A versenyeket pedig változatosabbá teszi, hogy amit az egyikkel nyersz az egyenesben, azt a másik behozza a kanyarban.

    Ettől függetlenül, ízlések és pofonok.
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  19. #19
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Nos, pl. nem tudtam, hogy van GTL-hez is MOTEC, nem ismerem azt sem, azt gondoltam kimaradt ez is az esővel együtt, de amennyire tudom, legalább annyit tud, mint nálunk az RA, sőt... A GTL PD ha jól tudom csak másik gépen/monitoron használható, ez nálam sajnos nem jöhet szóba.

    Vágásnál nem hiszem, hogy a "2 kerék a pályán marad" elv érvényesül itt, vagy akkor mást jelent a pálya, mint GPL-ben. Nálunk a Rank-en egyértelműen le van írva, fehér vonal még pálya, vetőkő már nem. Ami nem ilyen, azt nem fogadják el WR-nek. Jut eszembe, GTL-ben a Rank is hmm... érdekes. GPL-ben valóban a füvön nem éri meg vágni, meg csak nagyon durva dolgokat vesz vágásnak, ráadásul hosztolásnál még ezt is ki lehet kapcsolni. De az ott teljesen más, GPL úgy istenigazából még a vetőkövekre sincs felkészítve, nem lehet ennyire használni a pályát (67-ben nem is volt sehol ilyen mai rázókő, gondolom ezért maradt ki), sokkal egyértelműbb a helyzet.

    Az, hogy élőben nincs RA meg olyan dolog, hogy élőben nem mennek 100 köröket sem a pályán, meg nincs több életük, nem próbálnak idióta setupokat, meg pl. nem tudom hány kuplung nélküli váltást bírna ki a Porsche. Nekem egyszer se hullott szét, mondjuk jellemzően 7-10 körös etapokat mentem már itt a végén, tehát nem hosszúakat.

    Elhiszem, hogy az autók nagyon változatosak és ez jó, de GPL-ben meg pont az a jó, hogy van 7 autó, amit egyforma szabályok szerint építettek, normál pályákon így is van köztük pár mp. különbség, és ez pont elég. Ráadásul azért annyira nem egyformák, mint a mai formaautók, mindet nagy kihívás kiismerni és setupolni. Egy szó mint száz, a GPL nagyobb kihívás, és amikor jó futamot mész, (nekem) nagyobb élmény.

    Tilus, szerinted élőben lehetne használni ekkora dőléseket? Én úgy képzeltem, hogy egy autón a dőlés elsősorban a kanyarsebességtől függ, az meg itt nem valami sárkányos. GPL-ben jóval gyorsabban kanyarodunk, és 0,75-1,25 között van. Vagy a tömeg ennyire beleszólna? Ezt még végig kell gondolnom : D
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  20. #20
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Életkor
    39
    Üzenetek
    236

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ha itt http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=2139 elkezded az olvasgatást és folymatosan előbukkanó linkekre rákattintasz, és azokat is elolvasod, akkor minden meg fosz tudni, amit csak lehet!
    A bajnokságra szeretnék jelentkezni, nem a funrace-re

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    A bajnokságra szeretnék jelentkezni, nem a funrace-re
    Tudom én azt, és ha elolvasod a belinkelt topic 2. hsz-ének "A BAJNOKSÁGRÓL:" szóló részét, akkor ott megtalálsz minden infót, oda begyüjtöttem mindent (ami alá van húza az link)

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Egy szó mint száz, a GPL nagyobb kihívás, és amikor jó futamot mész, (nekem) nagyobb élmény.
    Gábor, teljesen igazad van abból a szempontból, a két program nem egyfomra komolyságú és nem ugyan arra hivatott. Nem is lehet, ugyan azt várni tőlük, mást-mást nyújtanak.

    Az közismert tény, hogy az ISI engine nem képvislei azt a szintet amit a David Kaemmer féle fizika és nekem is meg van mondjuk az iRacing itthol, ami előtt fejethajtok , de vmiért mégis mindig visszahúz ide a szívem... és nem csak nekem.

    Ez a játék a hangulatról szól, arról hogy olyan élményt biztosít, hogy borsózni tud tőle a hátam és a szimuláció is van olyan jó, hogy mindezek miatt elnézzek neki pár hiányosságot.

    Az általad felsorolt problémák nagyrészére létezik megoldás, ha gondolod leírom és elküldöm neked, de az is igaz, hogy a GPL és iR szintű precizitás nem fogjuk soha elérni, ez a program mást nyújt, másért szeretjük.

    Egyébként a kocsik közül élményben a legnagyobbat szerintem az AC Shelby Cobra nyújta, és ez hasonlít is vmennyie a GPL-es kocsik terelgetéséhez...(kicsit ficánkolósabbá kell állítani hozzá a setuban a gyári értéket)


    És az nagyon szimpatikus nekem, hogy ennyi időt szenteltél neki, és hogy ilyen precizitással leírtad nekünk a véleményedet.
    Majd este elválik!

  23. #23
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, pl. nem tudtam, hogy van GTL-hez is MOTEC, nem ismerem azt sem, azt gondoltam kimaradt ez is az esővel együtt, de amennyire tudom, legalább annyit tud, mint nálunk az RA, sőt... A GTL PD ha jól tudom csak másik gépen/monitoron használható, ez nálam sajnos nem jöhet szóba.

    Vágásnál nem hiszem, hogy a "2 kerék a pályán marad" elv érvényesül itt, vagy akkor mást jelent a pálya, mint GPL-ben. Nálunk a Rank-en egyértelműen le van írva, fehér vonal még pálya, vetőkő már nem. Ami nem ilyen, azt nem fogadják el WR-nek. Jut eszembe, GTL-ben a Rank is hmm... érdekes. GPL-ben valóban a füvön nem éri meg vágni, meg csak nagyon durva dolgokat vesz vágásnak, ráadásul hosztolásnál még ezt is ki lehet kapcsolni. De az ott teljesen más, GPL úgy istenigazából még a vetőkövekre sincs felkészítve, nem lehet ennyire használni a pályát (67-ben nem is volt sehol ilyen mai rázókő, gondolom ezért maradt ki), sokkal egyértelműbb a helyzet.

    Az, hogy élőben nincs RA meg olyan dolog, hogy élőben nem mennek 100 köröket sem a pályán, meg nincs több életük, nem próbálnak idióta setupokat, meg pl. nem tudom hány kuplung nélküli váltást bírna ki a Porsche. Nekem egyszer se hullott szét, mondjuk jellemzően 7-10 körös etapokat mentem már itt a végén, tehát nem hosszúakat.

    Elhiszem, hogy az autók nagyon változatosak és ez jó, de GPL-ben meg pont az a jó, hogy van 7 autó, amit egyforma szabályok szerint építettek, normál pályákon így is van köztük pár mp. különbség, és ez pont elég. Ráadásul azért annyira nem egyformák, mint a mai formaautók, mindet nagy kihívás kiismerni és setupolni. Egy szó mint száz, a GPL nagyobb kihívás, és amikor jó futamot mész, (nekem) nagyobb élmény.

    Tilus, szerinted élőben lehetne használni ekkora dőléseket? Én úgy képzeltem, hogy egy autón a dőlés elsősorban a kanyarsebességtől függ, az meg itt nem valami sárkányos. GPL-ben jóval gyorsabban kanyarodunk, és 0,75-1,25 között van. Vagy a tömeg ennyire beleszólna? Ezt még végig kell gondolnom : D
    76-ban sokkal feljettebb gumik voltak mint 67-ben.
    2.5 fok nem sok egy slickel szerelt versenyautónak, de még egy mai modern sportgépnek sem. Szlalomra és szük pályára még kevés is lehet.

  24. #24
    Seprényi Imre Regisztrált sepi01 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 08.
    Város
    Kicsipest
    Üzenetek
    6

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Szervusztok!
    Nekem sajna a fizetős játékot nem engedi meg a családi költségvetés. Nem is túlságosan régen kezdtem el versenyezni, szóval még meglehetősen kezdő vagyok a szeren. Viszont "tölteléknek" elmegyek...
    Üdv: Sepi

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: Jönnél-e GTL Bajnokságra?

    Váá, annyi helyre beraktam má, csak ide nem!

    Szervertagság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=1925
    Versenyszabályzat: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=1901
    Versenynaptár: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=1899 meg itt is link
    Fórum: http://forum.gtr-masters.hu/forumdisplay.php?f=82

    A futamokon szervertagok indulhatnak.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •