Oldal: 13 / 15 ElsőElső ... 3 9 10 11 12 13 14 15 UtolsóUtolsó
Találatok: 301 - 325 (371 összesen)

Téma: Tippek, trükkök, beállítások

  1. #301
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy mind a 3at bepipálni, és a többit maxra tenni. Nekem így még átnevezni sem kell, mindent ment.
    A menüben nem tudod bekapcsolni, hogy külön néven mentse el a replayeket, valszeg ezt korábban már megtetted a *.plr fájlban, csak már elfelejtetted.

    (Illetve az instant replay-t talán azért érdemes levenni, mert online úgyse tudod használni, bár lehet hogy a program magától is van ennyire okos, hogy nem pazarol rá ilyenkor fölösleges erőforrást)

  2. #302
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057

    Pitboxolás

    Miként kéne lefolynia egy boxkiállásnak?
    Nem igazán találom a beállítást GTL-ben. Race07-ben csinálok egy előre definiált kiállásmentést, és a versenyen menet közben a pitbox menü segítségével kiválasztom, bemegyek a boxba, leállok a helyemen, ésmég egy "confirm"-ot nyomok.
    GTL-ben most ezeket belőttem:
    No AI Control="1"
    Autopit="0"
    Force Autopit Off="1"
    No AI Control="1"

    Most úgy néz ki hogy semmilyen menü nem jön elő futam alatt, nincsen előredefiniált boxkiállás sem. Befutok a boxba, vonal elött limiter be, megállok a helyemen, előjön egy papír, amit ott helyben futam közben kell szignóznom, azaz felpörgetni a benzint, meg minden ott, és akkor beállítani. Oké, elvégzik. Indulásnál meg ismételten limiter-t kell nyomnom (!?), box végén a vonal után kienged és megyek tova. Szóval rém komplikált.

  3. #303
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Miként kéne lefolynia egy boxkiállásnak?
    Nem igazán találom a beállítást GTL-ben. Race07-ben csinálok egy előre definiált kiállásmentést, és a versenyen menet közben a pitbox menü segítségével kiválasztom, bemegyek a boxba, leállok a helyemen, ésmég egy "confirm"-ot nyomok.
    GTL-ben most ezeket belőttem:
    No AI Control="1"
    Autopit="0"
    Force Autopit Off="1"
    No AI Control="1"

    Most úgy néz ki hogy semmilyen menü nem jön elő futam alatt, nincsen előredefiniált boxkiállás sem. Befutok a boxba, vonal elött limiter be, megállok a helyemen, előjön egy papír, amit ott helyben futam közben kell szignóznom, azaz felpörgetni a benzint, meg minden ott, és akkor beállítani. Oké, elvégzik. Indulásnál meg ismételten limiter-t kell nyomnom (!?), box végén a vonal után kienged és megyek tova. Szóval rém komplikált.
    Igen, ez így megy, de ezt mindeninek kell, így egyenlőek az esélyek. A 2x-es fogyasztás miatt, mindig (vagy majdnem mindig) ki kell menni úgy is. A limitert valóban nem elfelejteni, mert könnyen bünti lesz belőle.


  4. #304
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Ezdeez miért ilyen fapados?
    Bemegyek a boxba és kapok egy menüt (a la' carte).
    Szóval a hőskorban is így ment az életben, netán nem volt rádió, vagy mi miatt van így hogy csak a boxba beállva árulom el a szerelőimnek hogy mi a kívánságom?

  5. #305
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezdeez miért ilyen fapados?
    Bemegyek a boxba és kapok egy menüt (a la' carte).
    Szóval a hőskorban is így ment az életben, netán nem volt rádió, vagy mi miatt van így hogy csak a boxba beállva árulom el a szerelőimnek hogy mi a kívánságom?
    Sőt az első és a hátsó kereket se bírják lecserélni egyszerre!

  6. #306
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt az első és a hátsó kereket se bírják lecserélni egyszerre!
    Na ez is új infó. Itt az ideje hogy rágyúrjak a boxkiállásra, különben szivacs lesz.

  7. #307
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Lenne még egy kérdésem, nem találtam róla témát máshol.
    Hogyan kell indulni, startolni a kocsikkal?
    Indulni még én is tudok, de hogy gyors is legyen a dolog.
    Mondjuk legyen vmi hátsó kerekesről szó, ha ez számít, GTL-ben szinte csak az van.

    Startnál a piros lámpák ugye sorban elkezdenek világítani, majd egyszerre kialszik mind. Közben a játék is visszaszámol nagy betükkel; "3,2,1,Go"
    Mikor, milyen fordulaton pörgessem a motort, fék-gáz pedált mikor mennyire nyomjam, mikor váltsak sebességbe?

    Most kábé úgy indulok hogy üresben maxon pörgetem a motort, piros lámpák kialvásakor váltok 1-esbe, és kicsit visszaveszem a gázt, hogy nepörögjön ki nagyon, egyre jobban nyomom a gázt, majd a limit-nél 2-est váltok.

    Vmi egyéb módszer, tipp? Mert mindig bukok helyeket ezzel.

  8. #308
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Lenne még egy kérdésem, nem találtam róla témát máshol.
    Hogyan kell indulni, startolni a kocsikkal?
    Indulni még én is tudok, de hogy gyors is legyen a dolog.
    Mondjuk legyen vmi hátsó kerekesről szó, ha ez számít, GTL-ben szinte csak az van.

    Startnál a piros lámpák ugye sorban elkezdenek világítani, majd egyszerre kialszik mind. Közben a játék is visszaszámol nagy betükkel; "3,2,1,Go"
    Mikor, milyen fordulaton pörgessem a motort, fék-gáz pedált mikor mennyire nyomjam, mikor váltsak sebességbe?

    Most kábé úgy indulok hogy üresben maxon pörgetem a motort, piros lámpák kialvásakor váltok 1-esbe, és kicsit visszaveszem a gázt, hogy nepörögjön ki nagyon, egyre jobban nyomom a gázt, majd a limit-nél 2-est váltok.

    Vmi egyéb módszer, tipp? Mert mindig bukok helyeket ezzel.
    Kuplungot gombra rakjuk, és az auto kupit is kikapcsoljuk.
    Így jóval gyorsabb. Ezen kívül ugyanúgy csináljuk ahogy leírtad.
    RPM nyilván autó függő. Ja az lemaradt hogy mindig full fordulattal indulok és abból ejtem le a megfelelő nyomaték/fordulat/sebesség határig, aztán abból újra lehet nyomni a gázt attól függően mennyire erős a verda, mert van amit kettőben se érdemes padlózni. Ez azért jó mert alapból lesz kraftod amivel indulsz, ha viszont megpróbálsz a jó nyomaték/fordulat határral elindulni és nem jön be akkor jóval nagyobbat buksz.
    A fordulat ejtés a tuti.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2012. 09. 28. 19:58.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #309
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Lenne még egy kérdésem, nem találtam róla témát máshol.
    Hogyan kell indulni, startolni a kocsikkal?
    ....
    Vmi egyéb módszer, tipp? Mert mindig bukok helyeket ezzel.
    Ez persze nekünk nem baj, ha buksz a dolgon, de alapvetően én máshogy csinálom.

    Ugye alapvetően nem használunk kuplungot, csak a blippet (persze vannak fanatikusok, pl.: Máté, ő kuplungol, meg nem a pilangót használja ).

    A tesztelés és próbák során próbálj olyan fordulatot találni, hogy amint betolod 1.-be, ne pörögjön (nagyon) el, mert akkor úgye csúszik és nem tapad, azaz nem gyorsulsz megfelelően. Ha magadután húzol egy 20m-s csíkot, az tuti nem jó. Ha kicsit elpörög rajtnál az még jó, amint érzed, hogy megtapad (,5-1 sec-n belül) nyomhatod, ahogy kifér. Ha meg nem pörög meg a hirtelen váltásra, akkor nem adtál elég gázt.

    Ha megtaláltad ezt a fordulatot, a lámpánál tartod, majd GO-ra beváltasz és mehet.

    Szóval én így csinálom.

  10. #310
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Ahogy Nibi is írta: Autokuplung kikapcsolva, kuplung a kormányon be, 1 be berak padlógáz, majd zöldre kuplung elenged, azt gázzal megtalálni a helyes fordulatot.

  11. #311
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    G25-ön van kuplung pedál, asszem nem mondok újat vele, hogy azzal az igazi
    Annyi van csak, hogy a kuplung-ot a gyári 50%-ról felveszem 90-100%-ra, hogy ne fogjon rögtön az első centimétereken.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  12. #312
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Senki sem heel'n toezik?

    Én úgy tolom, felváltásnál kuplung nélkül, és sajna pillangóval mert vacakol szekis állásban a váltó. Pucolás megoldaná a baját? Ballábfék+blip sokat jelentene időben? Biztos meg tudnám szokni, csak alig férnek el a lábaim

    Kuplung nálam 51%, legalább jól szimulálja a Starletem immáron halódó félben lévő kuplungját, kb csúsztatni nem lehet olyan kicsi a holtjáték, és kegyetlenül lent fog. Mondjuk a lent fogással nincs bajom, amúgy is úgy szoktam beállítani, de a szinter kuplungos elindulás, na az megér egy misét

  13. #313
    Posta Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 13.
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Senki sem heel'n toezik?

    Én úgy tolom, felváltásnál kuplung nélkül, és sajna pillangóval mert vacakol szekis állásban a váltó. Pucolás megoldaná a baját? Ballábfék+blip sokat jelentene időben? Biztos meg tudnám szokni, csak alig férnek el a lábaim

    Kuplung nálam 51%, legalább jól szimulálja a Starletem immáron halódó félben lévő kuplungját, kb csúsztatni nem lehet olyan kicsi a holtjáték, és kegyetlenül lent fog. Mondjuk a lent fogással nincs bajom, amúgy is úgy szoktam beállítani, de a szinter kuplungos elindulás, na az megér egy misét
    Én heel&toe-zok, plusz a h-váltót használom. Nem is tudok rendesen koncentrálni a fékezésre. Felváltásnál pedig gázelvétel és kuplung. Ez sem a leggyorsabb...
    Én csak a GTR2-ben hasonlítgattam a két módszer közti időkülönbséget, de vastagon elvertem megamat, amikor pillangóváltóval és ballábfékkel, kuplung nélkül mentem.

    A váltóddal nem tudom mi a gond, meg ezek szerint neked G25-ösöd van, gondolom nagyjából olyasmi mint a 27-esé.
    Az én G27-esem váltóját kb egy éves korában teljesen szét kellett kapnom és megpucolni a potikat, mert elkoszolódtak/kalibrálódtak, ezért a 2-est, 4-est és a 6-ost folyton kidobta.
    Azóta mint az új.
    Ha szétszeded a vátót, arra nagyon figyelj, hogy van egy kis acélgolyó egy rugó végén, ami hajlamos kiugrani a helyéről. Az alábbi képen a fémlemezre merőleges fehér műanyag hengerben van:

    http://img60.imageshack.us/img60/1387/dsc03852no0.jpg

  14. #314
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    A GT Legends-ben az egyes pályákat és autókat az offline karrier módban lehet elnyerni, telepítés után csak két autó és néhány pálya áll alapértelmezetten rendelkezésre. A most bemutatott gyári cheat-tel azonban feloldahtó az összes tartalom!

    Minden kocsik és pálya elérhetővé tétele:


    1. Létrehozol a GTL főkönyvtárban (..\Steam\SteamApps\common\GT Legends) egy üres fájlt ezen a néven: "TG2001.DYN" (letöltés)
    2. Elindítod a játékot és csinálsz egy új profilt.
    3. Kilépsz, majd újraindítod a játékot és az új profilodban meglesz minden autó, pálya és egy rakás pénz.


    FONTOS! Ügyeljetek rá, hogy a TG2001.DYN fájnév mögött ne legyen egy rejtett .txt kiterjesztés, mert ez így nem jó: TG2001.DYN.txt
    (Windows-ban egy olyan funkció, hogy "ismert kiterjesztések elrejtése", azt tanácsos kikapcsolni)
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 09. 20. 16:06.

  15. #315
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Ha felrakom az XD-t, nem indul a játék.

  16. #316
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Ha felrakom az XD-t, nem indul a játék.
    Próbálok rájönni mitől lehet, ha törlöm a dll-t, akkor semmi gond, működik a játék, csak ugye XD nélkül.

  17. #317
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    50
    Üzenetek
    667
    Hiába teszem be a pipát a HUD-hoz, nincs HUD. Miért van ez? Nekem még új ez a sim, nem ismerem......

  18. #318
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Hiába teszem be a pipát a HUD-hoz, nincs HUD. Miért van ez? Nekem még új ez a sim, nem ismerem......
    Mert van hozzá egy gomb is, azt kell nyomogatni... nézd meg a vezérlő beállításoknál, mi van nálad hozzárendelve.

  19. #319
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Próbálok rájönni mitől lehet, ha törlöm a dll-t, akkor semmi gond, működik a játék, csak ugye XD nélkül.
    a dx-et kell frissíteni akkor szerintem,a csomagolásban van egy txt benne a link
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  20. #320
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    a dx-et kell frissíteni akkor szerintem,a csomagolásban van egy txt benne a link
    Azt írja, újabb vagy azonos verzió van fent, és nem telepít...mondjuk nem meglepő, mert dx 11 van fent.

  21. #321
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Azt írja, újabb vagy azonos verzió van fent, és nem telepít...mondjuk nem meglepő, mert dx 11 van fent.
    DX9-et kell frissíteni, annak semmi köze a 10-hez és frissebb verzióihoz és fordítva. Ez után kell a legfrissebb XD.


  22. #322
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    DX9-et kell frissíteni, annak semmi köze a 10-hez és frissebb verzióihoz és fordítva. Ez után kell a legfrissebb XD.
    De nem engedi sajnos...ez a gond.

  23. #323
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    De nem engedi sajnos...ez a gond.
    Hm, esetleg próbálj több XD verziót. Nekem más ötletem nincs. Mondjuk a Raceben lehet, hogy csak a 2.1.12 megy, más lehet, hogy nem fog. Azt néztem, hogy a GTL, GTR2-ben 2.0.1 van.
    Utoljára módosította: Morgo; 2012. 12. 29. 15:07.


  24. #324
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Hm, esetleg próbálj több XD verziót. Nekem más ötletem nincs. Mondjuk a Raceben lehet, hogy csak a 2.1.12 megy, más lehet, hogy nem fog. Azt néztem, hogy a GTL, GTR2-ben 2.0.1 van.
    A probléma annyi, hogy lejön a websetup a dx-hez, és ott írja indítás után, hogy up to date, ezért nincs szükség telepítésre.Ha ezt ki tudnám kerülni valahogy, az megoldaná a dolgot.

  25. #325
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    A probléma annyi, hogy lejön a websetup a dx-hez, és ott írja indítás után, hogy up to date, ezért nincs szükség telepítésre.Ha ezt ki tudnám kerülni valahogy, az megoldaná a dolgot.
    Mondjuk nem tudom milyen op rendszert használsz, de nekem a 7 alatt tök jól megy mind az xd, mind a gtl. Dx-t nem kellett frissítenem, vagy bármit csinálnom vele. Bemásoltam, azt kész. Próbálj más xd-t. Ha kell gtl alá, privátban írd meg az emailed és átküldöm amit én használok, próbáld ki azt.

Oldal: 13 / 15 ElsőElső ... 3 9 10 11 12 13 14 15 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •