Oldal: 6 / 15 ElsőElső ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 126 - 150 (371 összesen)

Téma: Tippek, trükkök, beállítások

  1. #126
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Életkor
    52
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerencsére a GTL-ben, ha a rajtrácsra kilépve nagyon alacsony értéket látsz, visszaugorhatsz a boxba, és újra kimehetsz. Egyszer azt hittem, a Race07 is így működik. Hát az nem ilyen, onnan nem lehet visszalépni a futamra, ha 1× kiléptél.
    Ne de nem értem


    Mitől lesz 100%

  2. #127
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolgot nem tud mutatni az XD, pedig jó lenne. Ha blokkol valamelyik kerék. Fékelosztás, fékerő belövéséhez jó lenne. És persze a megfelelő fékezés begyakorlásához is. Vagy arra LFS való?
    hát én abból szoktam következtetni hogy melyik fék nem melegszik ugyanúgy mint a párja, akkor az a kerék elvileg blokkol. De lehet tévedek ezzel is
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #128
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ne de nem értem


    Mitől lesz 100%
    Ha süt a nap és csiripelnek a madarak
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  4. #129
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hát én abból szoktam következtetni hogy melyik fék nem melegszik ugyanúgy mint a párja, akkor az a kerék elvileg blokkol. De lehet tévedek ezzel is
    Teljesen igazad van Sziszka ez józan paraszti ésszel megoldható
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #130
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ne de nem értem


    Mitől lesz 100%
    Csak úgy véletlenszerűen. Ha nincs XD, vagy hasonló okosságod, ezt az infót nem látod, csak verseny közben úgy látszik, mintha véletlenszerűen elromlana az autó, gondolom így akartak egy kis életszerűséget belelehelni a játékba, de minket nem sikerült átverni
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  6. #131
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hát én abból szoktam következtetni hogy melyik fék nem melegszik ugyanúgy mint a párja, akkor az a kerék elvileg blokkol. De lehet tévedek ezzel is
    Ez tényleg jól hangzik.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  7. #132
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    és igen, amikor zöld akkor szektoridőn belül vagy.
    Pontosabban (és ez online lesz érdekes) a poleban lévő versenyző szektoridejéhez képest gyorsabb szektoridőt jelzi zöldel.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #133
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hát én abból szoktam következtetni hogy melyik fék nem melegszik ugyanúgy mint a párja, akkor az a kerék elvileg blokkol. De lehet tévedek ezzel is
    Szerintem ezzel tévedsz. Adott tengelyre minél több fékerőt teszel annál jobban fog melegedni (és blokkolni). Az hogy menet közben észrevedd ebből, hogy valójában blokkolt-e...hát én kanyarban nem kisérleteznék vele
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 22. 23:45.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #134
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolgot nem tud mutatni az XD, pedig jó lenne. Ha blokkol valamelyik kerék. Fékelosztás, fékerő belövéséhez jó lenne. És persze a megfelelő fékezés begyakorlásához is. Vagy arra LFS való?
    Erre a fullos motec lenne jó, ami a mai napig nem tudom miért nem müködik. Egyébként érezni kell.
    Fékezés a legnehezebb müvelet, erre kéne igazán jól ráérezni.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 22. 22:58.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  10. #135
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ne de nem értem


    Mitől lesz 100%
    Random módon adja a különböző állapotu motorokat.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #136
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Életkor
    52
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Random módon adja a különböző állapotu motorokat.
    ...hát akkor ennek sok értelme nincs...

  12. #137
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolgot nem tud mutatni az XD, pedig jó lenne. Ha blokkol valamelyik kerék. Fékelosztás, fékerő belövéséhez jó lenne. És persze a megfelelő fékezés begyakorlásához is. Vagy arra LFS való?
    Ehhez nem kell XD:

    - elvileg, a kocsi mozgásából érezned kéne, hogy blokkol-e vmelyik kerék
    - ha nem, akkor hallod a hangját (külön hangja van a blokkolásnak és az oldalra csúszásnak)
    - látod a füstöt a visszapillnatóban
    - megnézed a replay-t (én kezdetben mindig offline gyakorlok és néha élek eme nem túl elegáns módszerrel )
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 03. 25. 15:03.

  13. #138
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    XD-ben a 4 nagy zöld téglalap a kerék, viszont belül és kívül is van mindegyik mellett egy-egy csík..a külső színes asszem a másik meg sima zöld..melyik mit jelez..az egyik biztosan a kopást, vagy mindkettő erre lenne kitalálva??

  14. #139
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    szerintem ez nem tipp trükk hanem inkább help felé kezd elmenni
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  15. #140
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem ez nem tipp trükk hanem inkább help felé kezd elmenni
    Én is így látom, szóval szétdobáltam a dolgokat a helyükre... a kormányos cuccok a hardver részlegbe, a problémákat a GTL help topikba, légyszi erre a jövőben ügyeljetek, hogy a témának megfelelő helyre írjatok.

    Ez itt továbbra is a GT Legends Tippek, Trükkök topik

  16. #141
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Sorry

  17. #142
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Nos mivel a Triumph alkotója nem válaszolt már több megkeresésemre se a féket illetően, sőt mi több már el se lehet érni a weboldalt, így gondoltam megoldom magunknak. Találtam a gépemen egy korábbi .hdc filet még tán az első verzióból, és az alapján úgy néz ki hogy szimplán kimaradt egy 0 így 10x jobban melegedett az első fék mint kellett volna. Aki Triumphot akar használni szedje le a Letöltésekből a TRIUMPH_TR4_840.hdc filet és másoljátok be a GTL/Gamedata/Teams/GTC-65/Triumph TR4 mappába.
    Az eredeti .hdc filet mentsétek el mert más szervereken ahol nincs javítva nem fogtok tudni menni.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #143
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Az utánfutás és kerékdőlés értékeit minél magasabbra állítani?Gondolom nem maximálisan, de azért elvinni plusz felé rendesen...mert pl a kerékdőlés azt hiszem minuszos érték alapból...

  19. #144
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Kerékdőlés negatívba a jó. Azaz befelé dől a kerék. Ezen a képen látható :

    Az utánfutásnál is a nagyobb érték a jó, ettől érzékenyebb, közvetlenebb lesz a kormányzás. De lehet, hogy túl nagy értékkel számodra ideges lesz az autó, akkor visszább kell venni.
    Mégegy hasonló beállítás, a kerékösszetartás. Vagyis inkább szét. A pozitív érték az összetartás, utcai autóknál ezt használják, stabilabb tőle az egyenesfutás. Versenyen inkább a széttartás (azaz negatív összetartás) a jobb, megintcsak azért, mert könnyebben fordul.
    Kormányszög. A saját kormányoddal kell összelőni, ha pl. 900°-ot fordul a kormányod, akkor a maximumra kell venni. Ha csak 180°-ot (pl. Formula Force EX), akkor lehet, hogy 10 alá.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  20. #145
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Az utánfutás és kerékdőlés értékeit minél magasabbra állítani?Gondolom nem maximálisan, de azért elvinni plusz felé rendesen...mert pl a kerékdőlés azt hiszem minuszos érték alapból...
    GTL-ben 1-2 kivételes esettől eltekintve jó a maximum kerékdőlés és magas vagy maximum összetartás.
    A kivétel az olyan pálya lenne ahol nagyon sok a gyors kanyar, de mégis magas a gumikopás.

    A legfontosabb beállítás akkor is a stab, a difi és a fék.
    Ezeket mindenkinek meg kell értenie és saját izlésére beállítani.
    A stab a kanyarmenti viselkedését döntően meghatározza az autónak.
    A difi a kigyársitáskor illetve gázelvételkor befolyásolja az autó reakcióit.
    A fék pedíg...tedd a leghátrébb és legerősebbre ahol még nem blokkol..akkor ideális a fékhatás.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #146
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    A fék pedíg...tedd a leghátrébb és legerősebbre ahol még nem blokkol..akkor ideális a fékhatás.
    Miért hátulra? Mármint azt értem, hogy így féktávon és kanyarba beérkezve jobban lehet irányítani az autót, mert nem kezdi el tolni az orrát, de ettől függetlenül egyébként én azt gondolnám, hogy a puszta fékhatás fokozásához minél előrrébb kell hozni a fékelosztás, mivel elől van nagyobb súly a keréken, így nehezebben blokkol, ezáltal hatékonyabb lehet a kerekeket fékezéssel terhelni...vagy tévedek?

  22. #147
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Nem tévedsz, csak fordítva kell gondolkozni annyira lehet előrehozni; és kell a féket, amikor már hátul nem blokkol tehát nem az első féket kell nézni hanem a hátsót, pont azért amit te is mondassz, mert nem az első fog elkezdeni blokkolni, hanem a hátsó
    Utoljára módosította: tdawe; 2010. 03. 29. 22:25.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  23. #148
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tévedsz, csak fordítva kell gondolkozni annyira lehet előrehozni; és kell a féket, amikor már hátul nem blokkol tehát nem az első féket kell nézni hanem a hátsót, pont azért amit te is mondassz, mert nem az első fog elkezdeni blokkolni, hanem a hátsó
    Úgy értem, hogy előretolni addig, amíg ez első nem blokkol... és nem versenyzés szempontból érdekel, hanem fékút szempontból, hogy ez nem lenne-e hatékonyabb?

  24. #149
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.639
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy értem, hogy előretolni addig, amíg ez első nem blokkol... és nem versenyzés szempontból érdekel, hanem fékút szempontból, hogy ez nem lenne-e hatékonyabb?
    Nem mert ugyan arról beszéltek. Teljesen mindegy hogy előröl tolod hátra, vagy hátulról előre, a végén ugyan azt a fékerő eloszlást kapod. Fékezésnél az auto súlypontja előrébb kerül, aminek a mértékét a felfüggesztéssel valamennyire lehet befolyásolni. A fékerő eloszlás elvileg akkor tökéletes amikor mind a négy keréken 100%-ra kihasználod a tapadást. De ilyen beállítást nem fogsz találni. GTR2-be pl féktáv elején az 50-50 fékerő eloszlásnál sem blokkol a hátsó a nagy leszorító erő miatt amit a hátsó szárny generál. Aztán ahogy lassulsz szépen elfogy az aero és marad a mechanikai tapadás, ami ahogy mondtad a súlypont miatt előre tolódik és már indul is a feneke. Ezt még lehet avval tetézni hogy még túlismelegíted az első betétet a féktáv végére akkor ott jársz hogy elől hiába több a fékerőd, a fékhatás hátul lessz nagyobb. GTL-be talán kicsit egyszerűbb az élet, de ott is van sokminden ami befolyásolja hogy hol lessz ideális a fékerőd. Pl a motorfék a meghajtott kerékrehat és gondolom itt is érdemes figyelembevenni a fékerő eloszlásnál. Aztán az egyik leglényegesebb a vezetési stílusod. A kicsivel előrébb tolt fékerő elsősorban akkor előnyös ha az apexig akarsz fékezni, mivel ilyenkor tovább marad stabil az autó. De nem érdemes túlzásba esni mert akkor nemfog fordulni. De van aki kanyronkét állítgatja a fékerőeloszlást. De szerintem a fékezés a legnehezebben megtanulható és egyben a leg összetetteb része a versenyzésnek úgy hogy jó témába nyúltatok.

  25. #150
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    . De szerintem a fékezés a legnehezebben megtanulható és egyben a leg összetetteb része a versenyzésnek úgy hogy jó témába nyúltatok.
    Bizony így van. Ezt holtig lehet tanulni, szokni, próbálgazni.
    Gyakorlatilag mindenki ugyanazt mondta. Elvileg a tökéletes fékút eléréséhez minden keréknek tapadáshatáron kell lennie. Ha már blokkol mindkét első akkor nyilván túl sok van elöl..ha meg keresztbeáll a hátulja akkor túl sok van hátul, de utóbbi állapot megfelelő gáz/fék adagolással kiválóan kezelhető, míg a blokkoló első fék egyenesen vezet le a pályáról, nem csak a féktávodat, hanem az ívedet is tönkreteszi.

    Ezért fogalmaztam úgy ahogy fogalmaztam...tehát a lehető leghátrébb kéne tolni. Nomag azért is mert a gyári setupokon nagyon nagyon sok van elöl.

    Ideális beállítás nincs, pálya, kanyar, lejtő, emelkedő, vezetési stílus, fékhőmérséklet, gumiállapot függő a témakör. Ezért nagyon agyalni sem érdmes, érezni kell, és előnyödre fordítani ha mégis megcsúszik.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 30. 09:49.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 6 / 15 ElsőElső ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •