Oldal: 15 / 15 ElsőElső ... 5 11 12 13 14 15
Találatok: 351 - 371 (371 összesen)

Téma: Tippek, trükkök, beállítások

  1. #351
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Pár napja írtam erről (már már veszekedtünk másik topikban ), hogy ha remegés van, akkor a potikat ki kell tekerni végponttól végpontig (na meg persze a puceva se árt) és máris helyrejön. Ezt azért írtam, hogy minél többen tudjanak róla.
    De sajna idővel újra előjön... Bár amíg csak kicsit remeg nem befolyásol semmit. Az már más tészta ha nem megy ki 100%-osan. Az sokkal rosszabb.
    Ezt én is megerősítem! Tökéletesen működik a poti, csak ki kell pucolni, és wd40-t picit fújni rá! Ennyi.
    Kb 3 havonta megcsinálom és tökéletes!

    Ja ezt Tőled tudom Nibi, szóval köszi!

  2. #352
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt én is megerősítem! Tökéletesen működik a poti, csak ki kell pucolni, és wd40-t picit fújni rá! Ennyi.
    Kb 3 havonta megcsinálom és tökéletes!

    Ja ezt Tőled tudom Nibi, szóval köszi!
    Hát ez így félreérthető, vagyis tán nem teljesen igaz.
    A pucevát nem tőlem tudod, csak a kitekerés jótékony hatását (szórom mint egy igét ).
    Igazából én zacskót húztam a pedálokra , úgy hogy lefedje a potikat is, szinte por sem kerülhet rájuk. Lenyomáskor kicsit zacskó zörgése van, de idővel kipuhul és halkabb lesz. Így tisztítanom nem kell, de sajnos a kitekeréshez még mindig szét kell szednem. Erre még nem született megoldásom ami szerelés nélküli lenne.
    De legalább már tudom, hogy nem a kosz miatt kell szervizelni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #353
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    WD-40-et lehet valami mással helyettesíteni? Sajna nincs itthon. Csavarlazító, meg grafitos zsír van D


    ...lehet tárgytalan lesz a dolog, ugyanis a pedáltaposókat rögzítő imbuszok úgy be vannak gyógyulva, hogy sehogy sem tudom kiimádkozni őket. Ennek megfelelően a gáz és a fék felső csavarjait sikerült elnyirbálni, az alsók kijöttek. A kuplungét már nem is merem támadni. Most azon filózok, hogy lehetne úgy helyet csinálnom, hogy szét tudjam húzni a gázpedál mechanikáját a pucoláshoz. Buzi imbuszok...
    Utoljára módosította: RWD; 2013. 02. 23. 16:23.

  4. #354
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    WD-40-et lehet valami mással helyettesíteni? Sajna nincs itthon. Csavarlazító, meg grafitos zsír van D


    ...lehet tárgytalan lesz a dolog, ugyanis a pedáltaposókat rögzítő imbuszok úgy be vannak gyógyulva, hogy sehogy sem tudom kiimádkozni őket. Ennek megfelelően a gáz és a fék felső csavarjait sikerült elnyirbálni, az alsók kijöttek. A kuplungét már nem is merem támadni. Most azon filózok, hogy lehetne úgy helyet csinálnom, hogy szét tudjam húzni a gázpedál mechanikáját a pucoláshoz. Buzi imbuszok...
    Azt nem tudom, hogy lehet-e, biztos van más is.

    Ha elnyírtad, akkor fúrd le, vagy vágj bele rovátkát, és csavard ki úgy.

  5. #355
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem tudom, hogy lehet-e, biztos van más is.

    Ha elnyírtad, akkor fúrd le, vagy vágj bele rovátkát, és csavard ki úgy.
    Igen, ezek közül kéne valamit, csak se fúró, se semmi....majd valamit kiötlök.

  6. #356
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Na, így is sikerült kibányászni a gázpedált. Potit megtekergettem, wd40 sajna nincs, remélem így is használ valamit. Kenőanyagot véltem felfedezni a környékén, plusz akkora koszganét az egész pedálban, csoda hogy nem raktak benne fészket az egerek...én vigyáztam rá, előző tulajt nem tudom. Remélem sikeresen vissza is tudom applikálni a pedált, az ára pár imbusz fejű csavar lesz, amiket sikerült elbarmolnom, fölöslegesen. ...így ne álljon neki senki, én már a halálba kívánom az egészet. De megoldom valahogy.
    Utoljára módosította: RWD; 2013. 02. 23. 17:53.

  7. #357
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Na, így is sikerült kibányászni a gázpedált. Potit megtekergettem, wd40 sajna nincs, remélem így is használ valamit. Kenőanyagot véltem felfedezni a környékén, plusz akkora koszganét az egész pedálban, csoda hogy nem raktak benne fészket az egerek...én vigyáztam rá, előző tulajt nem tudom. Remélem sikeresen vissza is tudom applikálni a pedált, az ára pár imbusz fejű csavar lesz, amiket sikerült elbarmolnom, fölöslegesen. ...így ne álljon neki senki, én már a halálba kívánom az egészet. De megoldom valahogy.
    Hát f**z nélkül nem lehet tudod mit csinálni...

    Ez nem vigyázás kérdése egyébként, mert a por, meg a gané állandóan behullik oda. Majd én is kipróbálom a Nibi féle nejlonos megoldást.

    Az a kenőanyag szerintem meg valami vazelin féleség.

    Nekem van fúróm és mindenem, Bp-n lakom holnap du-n relatív ráérek. Ha a közelben vagy és áthozod megoldjuk.

  8. #358
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát f**z nélkül nem lehet tudod mit csinálni...

    Ez nem vigyázás kérdése egyébként, mert a por, meg a gané állandóan behullik oda. Majd én is kipróbálom a Nibi féle nejlonos megoldást.

    Az a kenőanyag szerintem meg valami vazelin féleség.

    Nekem van fúróm és mindenem, Bp-n lakom holnap du-n relatív ráérek. Ha a közelben vagy és áthozod megoldjuk.

    Köszönöm a felajánlást, de végül sikerült. Az ugrálás megszűnt, viszont fél gázra is max jelet küld. El lehet kalibrálni a potit összerakás közben? Vagy ennyit számít a pucolás...

  9. #359
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a felajánlást, de végül sikerült. Az ugrálás megszűnt, viszont fél gázra is max jelet küld. El lehet kalibrálni a potit összerakás közben? Vagy ennyit számít a pucolás...
    Igen el lehet. Nem a pucolás hatása.

    Mikor szétszeded, akkor valahogy állt a dolog. Most kicsit másképp fog max egy, vagy két foggal. Ezzel tudsz játszani.

    Próbáld meg újra kalibrálni, vagy szétszedni és a fogakat odébb rakni.

  10. #360
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen el lehet. Nem a pucolás hatása.

    Mikor szétszeded, akkor valahogy állt a dolog. Most kicsit másképp fog max egy, vagy két foggal. Ezzel tudsz játszani.

    Próbáld meg újra kalibrálni, vagy szétszedni és a fogakat odébb rakni.
    Hát ez remek...szét nem szedem még egyszer, így is kín keserv volt. Főleg összerakni. Szerintem el tudod képzelni, milyen manőver lehet ez, fent hagyott pedálokkal...... Akkor nem tudom mi lesz, mert vissza kéne állítani. Szerintem valahogy kiimádkozom majd a pedálok csavarjait, aztán úgy simán nekiállok. De így, hogy hozzá sem férni rendesen....bahh.

    Na, nem fog menni. A fékpedál felső csavarja teljesen elnyalt, kérdés, hogy itt milyen megoldás van? Lefúrni a csavarfejet esetleg?
    Utoljára módosította: RWD; 2013. 02. 23. 21:44.

  11. #361
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    A tankolás menete a GTL-ben

    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom még, hogy tudok-e jönni este, de kérdésem az lenne. Ilyen mai "60"-as verseny esetében érdemes kerékcserén és tankoláson gondolkozni, vagy kibírják a gumik? (Hogy a tank mekkora, azt most nem is tudom.....).
    Igen, jogos a kérdés, erről akartam is írni, mert sokaknak újdonság lehet a tankolás és az első futamon szükség lesz rá a, illetve hát igen izgalmas és érdekes taktikai eleme a versenynek!

    Boxkiállás menete:
    1. Ráfordulsz a boxutcára, a sebesség limit vonal/tábla előtt lefékezel
    2. Bekapcsolod a pitlimiter-t és továbbcsorogsz a nyalókás ember felé (Robot pilóta esetén a gép ezt maga megcsinálja)
    3. Beállsz a nyalókás ember mellé a helyedre és megállsz (Robot pilóta esetén a gép ezt maga megcsinálja)
    4. Előjön a pitmenü, ahol a nyilakkal beállítod a benyát és hogy akarsz-e gumit cserélni, vagy javítani valamit, és a végén Enter-t ütsz.
    5. Kapod amit kértél.
    6. Ha végeztek, akkor a nyalókás ember int, hogy mehetsz (közben nyomhatod a gázt végig, nem tudsz idő előtt bemozdulni), elindulsz, de a Pitlimitert újra be kell nyomni!
    7. A sebesség limit vonal/tábla után kikapcsolod a pitlimiter-t és kihajtasz a pályára, de ügyelsz rá, hogy a fehér vonalt ne lépd át idő előtt..

    Pár jó tanács:
    • Futam előtt próbáld ki 2-3 alkalommal a boxolást (offline gyors futamon van rá mód), térképezd fel, hol vannak a sebesség limit vonalak. Ha túlléped a sebességet, az automatikusan Stop & Go!
    • A beállást nehéz elvéteni, de nem lehetetlen: nem szabad túl messze állni a nyalókás embertől, se nagyon rámászni, bele kell találni egy képzeletbeli téglalapba.
    • A pitmenüben azt az üzemanyag mennyiséget mutatja ami a tankban lesz, nem amennyi tankolsz. (tehát ha 10 literre tankolsz 20-at, akkor 30-at mutat )
    • Alapértelmezetten gumit fog cserélni, és javítani ha sérült a kocsi, ezeket NO-ra kell állítani, ha nem akarod. Kereket cserélni ritkán érdemes 1 órás távon (kivéve V8), de a vége már erősen "mosolygós"
    • XD-vel meg lehet nézni a fogyasztást egy körön, kis biztonsági ráhagyással ezzel az értékkel érdemes számolni a teljes futamtávra. Amit a setup képernyőben ír megtehető körök számát, az is jó, de az már túl biztonsági.
    • Ha olyan peched van, hogy állnak éppen a helyeden (csapattárs), és nem akarsz várni, akkor finoman mögé állva óvatosan ki lehet tolni a boxból, így téged, meg őt is ellát a box személyzet.
    • A boxból kihajtani a futamon mindenkinek joga van, nem kell megvárni míg a pályán elmennek melletted, de kihajtáskor tilos érinteni a boxutca kivezető szakaszt jelző fehér vonalat!


    A robot pilótát alapbeállítás, a PLR fájlban lehet kikapcsolni (ha akarod), ami a GTL\UserData\Profilnév\ elérési úton található "profilnév.plr" neven. Jegyzettömbbel szerkeszthető és különböző értékeket lehet benne átírni:

    No AI Control="1"
    Így soha nem veszi át az AI az irányítást (kivéve a BOX-ban), például a célba érkezés, vagy az időmérő vége után már tudsz levezető kört menni és nincs az a hülye üzenet a leintéskor, hogy "szép volt tigris"

    Autopit="0"
    Force Autopit Off="1"

    ezekkel a beállításokkal lehet kikapcsolni a robotpilótát, mely alapból automatikusan átveszi az irányítást, amint a Box-utcába hajtasz.

    Allow HUD in cockpit="1"
    Engedélyezi a HUD-ot a Cockpit nézetben is, de amennyiben használod az XD-ét, erre már nem lesz szükséged.



    Amúgy nem bonyolult egyáltalán a dolog, csak próbáljátok ki és meglátjátok!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 13. 15:17.

  12. #362
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Van arra valamilyen mód, hogy egy kör lefutása után meg lehessen nézni a szektoridőket?

  13. #363
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Van arra valamilyen mód, hogy egy kör lefutása után meg lehessen nézni a szektoridőket?
    A játékban erre nincs lehetőség sajna!

  14. #364
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588

    FFB

    Nem tudja valaki hol találom az FFB-hez azt a pár sort amit be kell másolni a plr-be? Letölthető volt de istenért nem találom..

    Szerk megvan 3 lappal hátrébb.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 10. 21. 22:40.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #365
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588

    load cell

    Szeretném kérni valami hozzáértő ember segítségét,hogy a load cell-nél hogyan lehet megszüntetni a fordított érzékelést,mert race-ben ets2-ben nem gond,de pl shift2 és Ferrar TD nél nem tudok menni vele,mert egyfolytában fékezést érzékel és a játékban nem találtam meg a fordítottra állítást.

    Ismerős ez a hang Jó cucc lesz ez ilyenre tuti beruházok!

    http://index.hu/tech/2013/10/24/gyon...r_a_matrixban/
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 10. 25. 00:41.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  16. #366
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Srácok, ezen topik első hsz-t érdemes minden simracer-nek legalább egyszer az életben átolvasnia... bizony sok apró trükkre és fortélyra fény derülhet, mely megkönnyítheti az életetek, vagy adott esetben hozzásegíthet a jobb eredményhez!

  17. #367

    Question Global Device Settings

    Hali!A windows beállíttásban a "Game settings" alatta a "Allow game the adjust settings"et be kell pipálni vagy nem? Jelenleg a RaceRoom-al játszom és nem tiszta, hogy a Steering Wheel-t hol kell beállítanom...

  18. #368
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Szabó Zsolt Cogita írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!A windows beállíttásban a "Game settings" alatta a "Allow game the adjust settings"et be kell pipálni vagy nem? Jelenleg a RaceRoom-al játszom és nem tiszta, hogy a Steering Wheel-t hol kell beállítanom...
    Pipa esetén, a játék beállításait fogja használni, R3E-nél erősen ajánlott!

    Steering Wheel-t játékon belül a főmenüben Beállítások/Vehicle Settings/Wheel Rotation, illetve pályán Car Setup/Steering Settings/Wheel Range és Steering Lock-nál tudod állítani.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2015. 07. 19. 18:30.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  19. #369
    Értem. Köszi!

  20. #370
    Horváth Csaba Versenyző _Bishop_ logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Város
    Szekszárd
    Életkor
    39
    Üzenetek
    307
    Áldjon a jó Isten titeket, h megvan még ez a fórum, közösség!

  21. #371
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg _Bishop_ írta Hozzászólás megtekintése
    Áldjon a jó Isten titeket, h megvan még ez a fórum, közösség!
    Hát nem egy facebook fal, vagy egy discord csoport vagyunk, az amerikai szervereken, ha itt leírsz valamit az megmarad. Csak meg kell találni a rengetegben. Remélem sikerűlt amit kerestél

Oldal: 15 / 15 ElsőElső ... 5 11 12 13 14 15

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •