Oldal: 14 / 15 ElsőElső ... 4 10 11 12 13 14 15 UtolsóUtolsó
Találatok: 326 - 350 (371 összesen)

Téma: Tippek, trükkök, beállítások

  1. #326
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mert van hozzá egy gomb is, azt kell nyomogatni... nézd meg a vezérlő beállításoknál, mi van nálad hozzárendelve.
    Rendeltem hozzá gombot, de hiába nyomkodom.

  2. #327
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    A probléma annyi, hogy lejön a websetup a dx-hez, és ott írja indítás után, hogy up to date, ezért nincs szükség telepítésre.Ha ezt ki tudnám kerülni valahogy, az megoldaná a dolgot.
    Én az XD melletti txt-ben (ami a letöltéssel együtt jött) lévő hivatkozásról frissítettem a DX-et, és most fut a 2.1.12-es a GTL-en. Csak HUD-om nincs - de ez más téma.

  3. #328
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Én az XD melletti txt-ben (ami a letöltéssel együtt jött) lévő hivatkozásról frissítettem a DX-et, és most fut a 2.1.12-es a GTL-en. Csak HUD-om nincs - de ez más téma.
    Én is így csináltam, már nincs ötletem.
    A másik amit észrevettem, hogy nincs ffb a játékban, bárhová is állítom egyszerűen semmi...

  4. #329
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    FFB megoldódott, belenéztem a PLR-be, ahol:

    FFB Device Type="1" // Type of FFB controller: 0=none 1=wheel, 2=stick/custom, 3=rumble pad.

    Egyes értékre lett módosítva, utána játékban MOMO racing, és máris működik.

  5. #330
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    FFB megoldódott, belenéztem a PLR-be, ahol:

    FFB Device Type="1" // Type of FFB controller: 0=none 1=wheel, 2=stick/custom, 3=rumble pad.

    Egyes értékre lett módosítva, utána játékban MOMO racing, és máris működik.
    Ezt én is megcsináltam de semmi.
    Ha rányomok a "Driving Force GT USB"-re, akkor beállítja a kormány alapbeállításait, de ha módosítani akarok a gombkiosztáson akkor egyszerűen kiüti és nincs FFB, fedig a 900°-ot érzékeli. Bosszantó mert semmint nem érzékelek az autó viselkedéséből.

  6. #331
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt én is megcsináltam de semmi.
    Ha rányomok a "Driving Force GT USB"-re, akkor beállítja a kormány alapbeállításait, de ha módosítani akarok a gombkiosztáson akkor egyszerűen kiüti és nincs FFB, fedig a 900°-ot érzékeli. Bosszantó mert semmint nem érzékelek az autó viselkedéséből.
    Na szóval ezt csináltam:
    link

  7. #332
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Na szóval ezt csináltam:
    link
    A legjobb megoldás még mindig a PLR átírása.
    FFB Device Type="4" // Type of FFB controller: 0=none 1=wheel, 2=stick/custom, 3=rumble pad.
    FFB Effects Level="3" // Number of FFB effects to use: 0=No Effects, 1=Low, 2=Medium, 3=High, 4=Full, 5=Custom.
    FFB Gain="0.60000" // Strength of Force Feedback effects. Range 0.0 to 1.0.
    FFB Throttle FX on steer axis="1" // 0 = Throttle effects on throttle axis, 1 = throttle effects on steering axis.
    FFB Brake FX on steer axis="1" // 0 = Brake effects on brake axis, 1 = brake effects on steering axis.
    FFB steer vibe freq mult="0.70000" // Controls frequency of steering vibration. Recommended: 0.5 to 1.0, 0.0 disables steering vibration.
    FFB steer vibe zero magnitude="0.04000" // Magnitude of steering vibration at 0mph (reference point).
    FFB steer vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB steer vibe zero magnitude).
    FFB steer vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.
    FFB steer force average weight="0.34000" // How much weight is given to new steering force calculations each frame (0.01 - 1.0). Lower values will smooth out the steering force, but will also add latency.
    FFB steer force exponent="0.75000" // Steering force output "sensitivity". Range 0.0 to infinity. 0.0 to 1.0 = higher sensitivity, greater than 1.0 = lower sensitivity.
    FFB steer force input max="-11500.00000" // Recommended: 11500 (-11500 if controller pulls in the wrong direction).
    FFB steer force output max="1.80000" // Maximum force output of steering force, recommendation 0.8 to 2.0
    FFB steer force grip weight="0.25000" // Range 0.0 to 1.0, recommended: 0.4 to 0.9. How much weight is given to tire grip when calculating steering force.
    FFB steer force grip factor="1.00000" // Range 0.0 to 1.0, recommended: 0.2 to 0.6. How much of a factor the front wheel grip is on the steering weight.
    FFB steer update thresh="0.00000" // Amount of change required to update steer force/vibe (0.0 - 1.0). Lower values = steering force updated more frequently = lower frame rate.
    FFB steer friction coefficient="0.00000" // Coefficient to use for steering friction. Range: -1.0 to 1.0
    FFB steer friction saturation="0.00000" // Saturation value to use for steering friction. Range: 0 - 1.0
    FFB steer damper coefficient="0.00000" // Coefficient to use for steering damper. Range: -1.0 to 1.0
    FFB steer damper saturation="0.00000" // Saturation value to use for steering damper. Range: 0 - 1.0
    FFB throttle vibe freq mult="0.40000" // Scales actual engine frequency to force FFB vibration frequency. Suggested range: 0.10 to 0.50
    FFB throttle vibe zero magnitude="0.09000" // Magnitude of engine vibration at 0rpm (reference point).
    FFB throttle vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB throttle vibe zero magnitude).
    FFB throttle vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.
    FFB throttle vibe update thresh="0.02000" // Amount of change required to update throttle vibe (0.0 - 1.0)
    FFB brake vibe freq mult="0.90000" // Scales actual brake rotational frequency to force feedback vibration frequency.
    FFB brake vibe zero magnitude="0.09000" // Magnitude of brake vibration at 0mph (reference point).
    FFB brake vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB brake vibe zero magnitude).
    FFB brake vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.
    FFB brake vibe update thresh="0.02000" // Amount of change required to update brake vibe (0.0 to 1.0)
    FFB rumble strip magnitude="0.35000" // How strong the rumble strip rumble is. Range 0.0 to 1.0, 0.0 disables effect.
    FFB rumble strip freq mult="0.50000" // Rumble stip frequency multiplier 1.0 = one rumble per wheel rev.
    FFB rumble strip wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.
    FFB rumble strip pull factor="-0.75000" // How strongly wheel pulls right/left when running over a rumble strip. Suggested range: -1.5 to 1.5.
    FFB rumble strip update thresh="0.07500" // Amount of change required to update rumble strip effect (0.0 - 1.0)
    FFB jolt magnitude="1.00000" // How strong jolts from other cars (or walls) are. Suggested Range: -2.0 to 2.0.

    És azután a kormány profilokra még véletlen sem szabad kattintani! Mert ez azonnal elállítódik...
    Ezzel nyomja már mindenki ez a legélethűbb FFB beállítás.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #333
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Nagyon szépen köszönöm!

    De ugye a gombkiosztás módosítása ezt nem befolyásolja?

  9. #334
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon szépen köszönöm!

    De ugye a gombkiosztás módosítása ezt nem befolyásolja?
    Hú arra már nem emlékszem, de hidd el megéri újra beállítani ha mégis változtatná.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #335
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hú arra már nem emlékszem, de hidd el megéri újra beállítani ha mégis változtatná.
    Kipróbáltam és mindjárt -1 mp/kör, de nagyon tetszik.

  11. #336
    Várhegyi Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 11. 07.
    Üzenetek
    55

    HUD probléma

    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Rendeltem hozzá gombot, de hiába nyomkodom.
    Sziasztok!

    Én is most ismerkedem a GTL-el, de sajnos nálam sem működik a HUD. Arra gondoltam, hogy cockpit nézetben nem látható, de másnál is ugyanez a probléma van mint nálam. HUD-ot kipipáltam, és a space-re tettem a HUD gombot a beállításoknál.

    Tehát, hogy tudok HUD-ot varázsolni cockpit nézetben?

    A segítségeteket előre is köszönöm!

  12. #337

  13. #338
    Várhegyi Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 11. 07.
    Üzenetek
    55
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Akkor majd otthon bevarázsolom.

  14. #339
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Saaba írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én is most ismerkedem a GTL-el, de sajnos nálam sem működik a HUD. Arra gondoltam, hogy cockpit nézetben nem látható, de másnál is ugyanez a probléma van mint nálam. HUD-ot kipipáltam, és a space-re tettem a HUD gombot a beállításoknál.

    Tehát, hogy tudok HUD-ot varázsolni cockpit nézetben?
    Van egy olyan sorr a plr-ben, hogy "Allow HUD in cockpit", amit 1-esre kell állítani, különben csak egyéb nézetekben működik.

  15. #340
    Várhegyi Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 11. 07.
    Üzenetek
    55
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy olyan sorr a plr-ben, hogy "Allow HUD in cockpit", amit 1-esre kell állítani, különben csak egyéb nézetekben működik.
    Köszi Szabi! Átállítottam és így már működik.

    Hála

  16. #341
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Saaba írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Szabi! Átállítottam és így már működik.

    Hála
    megjegyzem XD mellett tényleg felesleges, engem csak zavar...

  17. #342
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    megjegyzem XD mellett tényleg felesleges, engem csak zavar...
    Na igen, már akinél van XD.

  18. #343
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Két kérdés:

    - Nálatok nincsen olyan hangjelenség némely kocsinál, hogy csak egyik oldalról hallani a motorhangot? Talán jobb oldalra szokot elcsúszni a hang. Ha hátranézek, akkor egyből középen van a hanghatás. TR4 Triumph, meg Falcon is ilyen úgyemlékszem ilyen (megmég 1-2 kocsi bizti van). Kellemetlen érzés velük így vezetni, inkább másik kocsit szoktam választani emiatt.

    - Oszlop szerűen, kilehet valamivel rakatni a játékban a pedállenyomásokat? Race-ben, GTL-ben is néha előfordul velem olyan érzés, mintha 1-2mp-ig nem érzékelné hogy (tökig) nyomom a gázpedált. Logi G27.

  19. #344
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nálatok nincsen olyan hangjelenség némely kocsinál, hogy csak egyik oldalról hallani a motorhangot?
    Mintha hallottam volna már ilyesmit, de most nem emlékszem. Én mentem a TR4-el most, de nem tapasztaltam ezt.
    Annyit érdekességképpen hogy a TR4 belső hangjai stereo file-ok, a külsők pedig monók. Megnéztem és egyforma a hangszint a stereóban (oldalanként).

  20. #345
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Két kérdés:

    - Nálatok nincsen olyan hangjelenség némely kocsinál, hogy csak egyik oldalról hallani a motorhangot? Talán jobb oldalra szokot elcsúszni a hang. Ha hátranézek, akkor egyből középen van a hanghatás. TR4 Triumph, meg Falcon is ilyen úgyemlékszem ilyen (megmég 1-2 kocsi bizti van). Kellemetlen érzés velük így vezetni, inkább másik kocsit szoktam választani emiatt.

    - Oszlop szerűen, kilehet valamivel rakatni a játékban a pedállenyomásokat? Race-ben, GTL-ben is néha előfordul velem olyan érzés, mintha 1-2mp-ig nem érzékelné hogy (tökig) nyomom a gázpedált. Logi G27.
    Én is tapasztalok ilyet, több autónál is. Most ne kérdezzétek melyiknél, én azt hittem, hogy ez így van, oszt jóvan.


  21. #346
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Mintha hallottam volna már ilyesmit, de most nem emlékszem. Én mentem a TR4-el most, de nem tapasztaltam ezt.
    Annyit érdekességképpen hogy a TR4 belső hangjai stereo file-ok, a külsők pedig monók. Megnéztem és egyforma a hangszint a stereóban (oldalanként).
    Falcon - hang elcsúszva, jobbra
    TR4 Triumph - elcsúszva
    Mustang - jó
    Mini - jó
    Elise - jó

    Minden file-om alap. Annyi turpisság van a stereo hangkeltőmnél, hogy a volume mixer-ben a jobb oldali hangszóró ereje lejjebb van véve mert az közelebb van a baloldali hangfalhoz. Így van kiegyensúlyozva, tudom béna.



    Nabasszus. GTL beállításokban megnéztem a gázpedált hogy hogy érzékeli. Hát ha csak simán, normálisan, de koppig, tövig nyomom le a gázpedált olyan 90-95% százalék körül mocorog. Ha jó erővel nyomom, és lent is tartom erővel a gázpedált akkor jó, 100%-os. Namost ezt játékban, vagy logitech beállításban meg lehet javítani valahogy, vagy ide szerelő kell (poti, takarítás)?
    Utoljára módosította: Kettel; 2013. 02. 18. 18:03.

  22. #347
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nabasszus. GTL beállításokban megnéztem a gázpedált hogy hogy érzékeli. Hát ha csak simán, normálisan, de koppig, tövig nyomom le a gázpedált olyan 90-95% százalék körül mocorog. Ha jó erővel nyomom, és lent is tartom erővel a gázpedált akkor jó, 100%-os. Namost ezt játékban, vagy logitech beállításban meg lehet javítani valahogy, vagy ide szerelő kell (poti, takarítás)?
    Nálam ugyan ez volt mostanáig. Egyszer Zsolti felhívta rá a figyelmem, de aztán nem néztem, míg Monzában egyszer megint gyanúsan gyorsabb volt mindenki az egyenesben. Szép adag WD40 megoldotta. Egyelőre. Mondjuk a több, mint 4 év alatt nem volt a poti bántva, takarítva, kenve.


  23. #348
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Falcon - hang elcsúszva, jobbra
    TR4 Triumph - elcsúszva
    Mustang - jó
    Mini - jó
    Elise - jó

    Minden file-om alap. Annyi turpisság van a stereo hangkeltőmnél, hogy a volume mixer-ben a jobb oldali hangszóró ereje lejjebb van véve mert az közelebb van a baloldali hangfalhoz. Így van kiegyensúlyozva, tudom béna.




    Nabasszus. GTL beállításokban megnéztem a gázpedált hogy hogy érzékeli. Hát ha csak simán, normálisan, de koppig, tövig nyomom le a gázpedált olyan 90-95% százalék körül mocorog. Ha jó erővel nyomom, és lent is tartom erővel a gázpedált akkor jó, 100%-os. Namost ezt játékban, vagy logitech beállításban meg lehet javítani valahogy, vagy ide szerelő kell (poti, takarítás)?
    Hangokkal kapcsolatban, nem vettem észre ilyet. De nem is figyeltem.

    A potit takarítsd ki. 15 perc.
    Házat szétszerel, potiról a rugos cuccot óvatosan lehúzod (vigyázz mert a tengelye műanyag). Poti kivesz. Megtekerget, wd40-t érzéssel aplikál, összeszerel, örül.

  24. #349
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Ájee!
    Sikerült a pedálok rezgését megszüntetni! Paráztam tőle, mert elektro tudásban, és szerszámkészletben is szűkölködöm. Youtube videókon felszívtam magam, levegőt vettem, szétszedtem, kisöpörtem, bespréztem, összeraktam, nemhagytam ki semmit, és még pöpecesen működik is!
    A motorhangprobléma mostmár eltörpült.

  25. #350
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ájee!
    Sikerült a pedálok rezgését megszüntetni! Paráztam tőle, mert elektro tudásban, és szerszámkészletben is szűkölködöm. Youtube videókon felszívtam magam, levegőt vettem, szétszedtem, kisöpörtem, bespréztem, összeraktam, nemhagytam ki semmit, és még pöpecesen működik is!
    A motorhangprobléma mostmár eltörpült.
    Pár napja írtam erről (már már veszekedtünk másik topikban ), hogy ha remegés van, akkor a potikat ki kell tekerni végponttól végpontig (na meg persze a puceva se árt) és máris helyrejön. Ezt azért írtam, hogy minél többen tudjanak róla.
    De sajna idővel újra előjön... Bár amíg csak kicsit remeg nem befolyásol semmit. Az már más tészta ha nem megy ki 100%-osan. Az sokkal rosszabb.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Oldal: 14 / 15 ElsőElső ... 4 10 11 12 13 14 15 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •