Szavazás eredménye: Indulsz a versenyen?

Szavazók
13. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen / valószínű

    12 92,31%
  • nem / nem valószínű

    1 7,69%
Találatok: 1 - 11 (11 összesen)

Téma: HGPLM17 - Watkins Glen

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    HGPLM17 - Watkins Glen

    Versenysorozat: 17. kupa
    Dátum: 2008. 12. 02.
    Időmérő edzés: 30 perc
    Versenytáv: 33 kör
    Mód: 1967
    Pályacsúcs (1967): 1:03.578s – Szegletes Gábor, Lotus 49
    A pályacsúcs 110%-a: 1:09.936s

    További infók: http://hgplm.gtr-masters.hu/9_versen...hp?raceid=1708

    A használható autókról lista a Kreditek oldalon: http://hgplm.gtr-masters.hu/9_kreditek.php

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Életkor
    30
    Üzenetek
    542

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Gyorsan visszarázódtam a GPL-be, meg nem tudom mivel menjek, de van 2 esélyes. Mivel ez az egyik kedvenc pályám és itt kezdtem ezért alaposan felkészülök.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  3. #3
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    18 órától 120+45 perc szabad edzés a szerveren!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #4
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Életkor
    30
    Üzenetek
    542

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Időmérő jó volt 3. lettem igaz nem közelítettem meg a PB-m.
    A verseny 1. 3 köre rendesen jött aztán hibáztam. Mondom innen még fel tudok jönni 5. helyre. Pár kör után már 6. voltam és megint hibáztam. Innetől kezdve számomra túlélés volt a futam és csak 9. lettem amikor én 1. 5-be szeretem volna végezni.

    Végülis volt rosszabb futamom, de el vagyok keseredve.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  5. #5
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    A PB-közeli élmény a szabad edzésen, majd később az időmérőn jót tett a lelkemnek. Maradt még ugyan benne, de úgy számoltam, hogy azt majd kihozom a versenyen.

    Jó volt a rajt, majd hamarosan nyertem két pozíciót és már VTomit hajtottam, amikor picit hibázott az utolsó kanyarban, én meg kénytelen voltam tovább engedni az autót a fűre...

    Nagyon együtt volt még a mezőny, csak a kilencedik helyre tudtam visszasorolni. KTomi meg jött fel hátulról, így nagyon hamar a tizediken találtam magam...

    Aztán bátran előre törtem, megelőztem SGabit, és már közelítettem Gyulához, amikor Ricsi érkezett mögém, mellém, majd elém. Aztán volt egy kiábrándító motorcsere kb féltávnál, és megint vesztettem három helyet...

    MTomi mögül viszonylag hamar kibújtam, de Captainnel meggyűlt a bajom. Volt pár igen szoros körünk, míg végül összejött az előzés és újra Gyula után vethettem magam. Aztán pont mire kibontakozott volna valami komoly csata, Gyula színpadiasan ("balra el") távozott előlem.

    A maradék köröket annak reményében töltöttem, hogy elől történik valami 'borzalmas' (haha), de végül maradt a hatodik hely. Köszi mindenkinek!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #6
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Megint 18:00 után kezdődött a gyakorlás, de voltak a régi nagy edzésekről kifogástalan jó beállítások, így gyorsan belerázódtam, kb. 10 körből jött a 04,7x, ami a PB-től messze van, de azért nem volt rossz. Innentől kezdve nagy félnivalóm nem volt estére. Edzésen megfutottam újra a 04,7-et, Ádámnak és KTominak nem jött ki a lépés, így a pole-ból tudtam indulni. Sok jót nem vártam a futamra, azt tudtam, hogy Ádám gyorsabb lesz, én is határozatlan voltam, meg a BRM-re is jobban rá kellett tankolni, mint a Ferrarira.

    Futam: rajtnál Ádám holttérbe került, ezért bőven hagytam helyet neki. Első körökben többször próbálkozott, de maximális biztonságra törekedett, így nem ment el. Reméltem, hogy tudok egy kicsit határozottabb lenni, ha felmelegszenek a hátsó gumik és beáll az üzemi nyomás (lapos, 117 kPa-s BH-val indultam), de igazából csak idő kérdése volt, hogy megelőzzön. Aztán hibáztam az Esses-ben, nem emlékszem pontosan, de valahogy nem adta ki, és a tetején sodródtam le az ívről. El kellett vegyem egy pillanatra, hogy ne menjek neki a bal oldali korlátnak. Ádám itt kérdés nélkül le is hagyott, maximum integetni tudtam. Volt pár erőtlen próbálkozásom, de igazán veszélyt nem jelentettem Ádámra, szakadt el tőlem. Közben túlmelegedtek a hátsó gumik (pf...), és volt a versenynek egy olyan periódusa, amikor pár tizeddel Robi is gyorsabb volt nálam körről körre (05 végét mentem, ő pedig 05,8 körül). Feljött egészen másfél másodpercre, amikor végre tudtam váltani, a gumihelyzet is normalizálódott valamelyest. Ádám közben már felépített egy jó 5 mp-es előnyt, aztán ledobta a net... : ( Robitól sikerült kicsit elszakadnom, kb. 5 mp-es előnynél volt egy megforgásom a "Club"-ban (leánykori nevén Big Bend), amiből nagy gázzal sikerült egy piruettet és izzó hátsó gumikat varázsolni, 2-3 mp maradhatott ott. Megint tudtam menni, a végéig ez ki is tartott, nem volt már, aki veszélyeztessen igazából, és befutottam az első helyre, ami Ádámnak járt volna ki. Mindenkinek köszönöm a futamot, nekem mindig élmény erre a pályára visszatérni. : )
    Utoljára módosította: SzegletG; 2008. 12. 03. 01:02.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  7. #7
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    9. rajthelyről 7., végülis pozitív a mérleg.
    Watkins-on sohasem egyszerű a versenyem, vagy UR van, vagy csak Cooper jut. Az eleje igen kemény volt, egy 4-5 fős bolyban mentünk, csata előttem, csata mögöttem. Aztán pár kör után szétváltunk. Voltam talán 6. is, meg 10. is, attól függően a körülöttem lévők mit cselekedtek. Tomi és Ricsi simán elment, Jani elől kicsúsztam, szóval így lettem 7.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  8. #8
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Pár kép:

    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  9. #9
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Életkor
    30
    Üzenetek
    542

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Pár kép:

    Én ezt az eseményt páholyból néztem.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  10. #10
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Az időmérőm nem sikerült túl jól. A gyakorláson elég könnyen összejött az 1:04,6 de az időmérőn azon a bizonyos 04-es körömön kívűl valahogy az Istennek nem jött össze másik, de egy 1:05,0*-ból volt annyi mint a rosseb.
    A rajt jól sikerült, az első kört végülis Szeglettel egymás mellett tettük meg. Jó volt a verseny eleje, a Ferrari ereje nagyon előjött az egyenesekben szélárnyékban. Óvatosan próbálkozgattam Szeglettel, míg az említett hibát el nem követte. Ekkor sikerült megelőznöm, és nagyon lassan, de távolodtam tőle. Innentől kezdve nyugodt voltam a versenyt illetőleg, amíg egyszercsak el nem kezdett vibrálni a tálca és elment a hang. Kattintottam egyet az egérrel, ekkor visszajött a játék, de a Pribin nem láttam senkit, a kis csík meg elindult felfelé, míg végül kidobott a szerver. Az ADSL meg 14 mp-nél járt a következő újracsatlakozás elött. Nem kis ideg volt bennem, eddigi pályafutásom alatt kétszer szakadt meg a net és mindkétszer az első helyen autóztam... Nagyon ideges voltam, mert kellettek volna a pontok... Viszont mivel egyből sikeresen újracsatlakozott, az öcsémre kezdtem gyanakodni, mert az este összevesztünk, gondoltam lehet az ő partizánakciója volt. Leellenőriztem az összes csatlakozót a lakásban, de mindegyik poros volt, nem nyúlt hozzájuk senki. Kár, pedig szívesen kitöltöttem volna a mérgemet az öcsémen. Na mindegy, ez most így alakult. Annyit tanultam az esetből, hogy legközelebb beállítom, hogyha megszakadna a net, azonnal próbáljon újracsatlakozni...

  11. #11

    Re: HGPLM17 - Watkins Glen

    Nem volt valami jó ez a verseny, zéró közeli időm volt gyakorlásra, és ez rányomta bélyegét az egész versenyemre. Az edzésen Lotussal is csak kicsit tudtam javítani eddigi pb-men, mert sehogy se sikerült összehozni egy hibátlan kört. A 12. helyről rajtolhattam, az első kört jól teljesítettem, még előzni is tudtam, aztán a következő körben már kijött a gyakorlás hiánya és el dobdam a vasat. Ezután az utolsó helyre kerültem és a biztonság kedvéért még 1x elszálltam, így totál lemaradtam a mezőnytől. Egészen a verseny feléig ott is maradtam, majd az előttem lévők hibáztak így előrébb jutottam. Az utolsó pár körben még kaptam két pozíciót, így a 10. helyen végeztem.
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani



Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •