Szavazás eredménye: Legyen-e bokszkiállás?

Szavazók
20. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, a "2x üza. fogyás" módszer tetszik!

    16 80,00%
  • Igen, de van jobb ötletem!

    1 5,00%
  • Ne legyen, hagyjuk!

    3 15,00%
Találatok: 1 - 18 (18 összesen)

Téma: boxkiállás - vagy sem?

  1. #1
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Lightbulb boxkiállás - vagy sem?

    Srácok, a Gordini Ts tesztverseny kapcsán felmerült bennem, hogy bizony hiányzik a bokszkiállás izgalma a versenyeinkből (kivéve ugye az endurókat) Sancyy kollégával már beszéltünk is róla pár szót és arra jutottunk hogy megér 1 próbát a dolog. szóval....
    Újra lehet hát szavazni, sőőőt arra kérnék minden szavazót, hogy ne csak bökjön egy igent vagy nemet, hanem írja is le a véleményét, hogy miért - itt a "nem"-ekre vok kíváncsi elsősorban de az "igen"-ek meg osszák meg esetleges más ötletüket mint az enyém, ami a következő:
    Bokszkiállás:
    A sprintversenyek kivételével minden futam 2x üza fogyással lenne rendezve. Így az 1 órás és annál hosszabb versenyeken muszáj lenne kiállni 1x tankolni.

    Előnye:
    1. Nem csak a Bajnoki pontok szempontjából fontos enduró versenyeinken csinálnánk bokszkiállást, tehát sokkal rutinosabban menne és talán kevésbé rontanánk el - tisztelet a kivételnek - a fontos versenyeket ezzel.
    2. Sokkal érdekesebbek, izgalmasabbak lennének a versenyeink.

    Kérdés:
    Miért a 2x üza. fogyás, miért nem elég ha simán kötelezővé tesszük a bokszkiállást?
    Válasz:
    Mert akkor lenne aki csak kimegy a bokszba semmit nem csinál, és megy tovább, így csak egy felesleges kockázat és igazából nincs értelme a bokszkiállásnak..azt meg nem lehet ellenőrizni, hogy legalább 1 litert tankoljon mindenki, vagy legalább 1 kereket lecseréljen.

    Kérdés:
    Miért nem a gumi fogyás 2x?
    Válasz:
    Mert attól nem áll meg az autó, és 99% biztos vagyok benne hogy inkább mindenki megpróbálná végigtolni lerongyolódott gumikkal, amiből csak a balesetek lennének.

    Ha egyetértésre jutunk akkor a Suzukai futamtól kezdve tervezném alkalmazni
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  2. #2
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Igennel szavaztam, mert a boxkiállás és az ebből adódó taktikázás része kell hogy legyen a versenyeknek!
    ...de, mivel a GTL-ben nem tudom pontosan követni(csak analóg), hogy mennyi benyám van még, ezért szívesen venném(k), ha valaki ajánlana egy programot, amivel ezt ki lehetne olvasni! (ha van ilyen, mint a GTR-ben az XD)

  3. #3
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Igennel szavaztam én is, mert sztem is hozzátartozik a verseny hangulatához, és érdekes szinfoltja lehet akár pozicióharc esetén is.

  4. #4
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Igennel szavaztam, mert a boxkiállás és az ebből adódó taktikázás része kell hogy legyen a versenyeknek!
    ...de, mivel a GTL-ben nem tudom pontosan követni(csak analóg), hogy mennyi benyám van még, ezért szívesen venném(k), ha valaki ajánlana egy programot, amivel ezt ki lehetne olvasni! (ha van ilyen, mint a GTR-ben az XD)
    hát egyszerű..ki kell próbálni hány kört megy még ha elkezd villogni

    illetve létezik a GTL PD, de ahhoz valami 2 monitoros megoldás kell vagy hálózatba kötött laptop - mondjuk azt nekem nem sikerült sehogy se összehoznom még
    Utoljára módosította: Sziszka; 2008. 10. 25. 10:29.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #5
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Talán egyedül leszek a véleményemmel, de muszáj több oldalról is megismerni a kérdést.
    Mielőtt végső döntést hoztok érdemes lenne jó néhány fun futamon tesztelni ezt az elképzelést.
    Talán emlékeztek még tavaly Spa-ra, ahol egyik versenyzőtársunk beállt a tervezett boxkiállására, majd jött hátulról egy másik versenyzőtársunk és egyszeűen kitolta a boxából, ezzel félbeszakítva a kerékcseréjét, valamint a versenye is gajra ment. Mi történt? A GTL programjának a boxkiállásra vonatkozó része, meglehetősen tökéletlen. Aki másodiknak jött be a boxba, annak be volt kapcsolva a boxautomatika, és az irányító automatika nem érzékelte a boxban álló autót, egyszerűen neki vezette hátulról.
    Mint tudjuk a boxautomatikát csak a plr. fájl átírásával lehet kikapcsolni, a szerveren nem lehet beállítani a manuális boxirányítást.
    Vagy mindenki kikapcsolja önként, vagy nem lehet kötelezővé tenni, mert nem ellenőrizhető.
    Az automata box irányítás (ABI) biztonságot is ad, hiszen be lehet rongyolni a boxba, befelé nem oszt a gép stop&go-t. Csak kifelé.
    Azoknak javasoltuk a kikapcsolását, akik boxáthajtásos büntetést kaptak, vagy annyira elfajzottak voltak, hogy még ilyenkor is centizgetni akarták a boxhelyük pontos eltalálását.
    "Sajnos hála Istennek", mi rendkívül sok ad-on pályát használunk, ahol már tapasztaltam olyat, hogy nem lévén elég boxhely két autót ugyanabba a boxba osztott be a program. Ami egy esetleges azonos körben történő tankolásnál ugyancsak végzetes.
    Tavaly mi is fontolgattuk ezt a boxkiállást, de korábbi tapasztalatokra alapozva elvetettük, de erről Laci tudna többet írni. Amit én is tapasztaltam: volt olyan amikor túlcsúsztam a boxomon, de hiába tolattam vissza, egyszerűen nem történt semmi. Nem tankoltak, nem cseréltek kereket, nem javítotak.
    Kétszeres benzin fogyásnál ez a verseny végét jelntheti.
    A 2x-es benzinfogyás ötletét értem, de könyörgöm, én versenyautózni szeretnék, nem pedig matekozni. Biztos vagyok benne, hogy hatamas elszámolások lesznek.
    Azt is értem, hogy hozzátartozik a feelinghez, de pályán kellene eldőlnie a versenyeknek, nem pedig a boxban.
    Ha a cél, hogy "boxkiállósgyorsaságiversenyeket" rendezzünk, akkor ez valóban jó útnak néz ki.
    A töbszörös gumikopást azért nem alkalmazzák egyik ligában sem, mert nem jutott eszükbe, hanem mert egyik kőrről a másikra irreálisan megváltozik az autó kezelhetősége. És azt a akanyart, amit az előző körben padlógázon be lehetet venni, a következőben már nem. Ergó escape lett a vége.

    Elnézést nem vitát akartam kelteni, de mivel a játéknak ez a része nem tökéletes én nem erőltetném.
    De ez csak egy vélemény, és egy szavazat.

  6. #6
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Talán egyedül leszek a véleményemmel, de muszáj több oldalról is megismerni a kérdést.
    Mielőtt végső döntést hoztok érdemes lenne jó néhány fun futamon tesztelni ezt az elképzelést.
    sajnos ahogy állnak a dolgok nem hiszem hogy Fun futamon többet tudnánk tesztelni annál mint amit legutóbb sikerült, lévén hogy nincs akkora részvétel. Az 5 résztvevőből aki múltkor jelen volt mindenkinek simán ment a tankolás - volt akinek 2x is - szal amíg nem leszünk legalább 1x annyian Fun-versenyen mint az bajnokin addig nme tudunk "tömeges kiállást" tesztelni.
    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Talán emlékeztek még tavaly Spa-ra, ahol egyik versenyzőtársunk beállt a tervezett bokszkiállására, majd jött hátulról egy másik versenyzőtársunk és egyszerűen kitolta a bokszából, ezzel félbeszakítva a kerékcseréjét, valamint a versenye is gajra ment. Mi történt? A GTL programjának a boxkiállásra vonatkozó része, meglehetősen tökéletlen. Aki másodiknak jött be a boxba, annak be volt kapcsolva a boxautomatika, és az irányító automatika nem érzékelte a boxban álló autót, egyszerűen neki vezette hátulról.
    Nemtom hogy történt az eset, de egyszer a WNR versenyen jártam hasonlóképp, álltka a helyemen, az automatika - mivel sokkal lassabban közelíti meg a boxot - szépen nekikoccant a helyemet elfoglaló autónak majd mivel hozzám került az irányítás lassan kitoltma az ott levő autót és feljött a boxtábal és sikeresen vévigcsináltuk mindketten a kiállást, buktam kb 5 másodpercet.

    A lényeg..nem tökéletes a GTL bokszkiállós része...de hát a GTR2-é se az és ott is használják..futamonként 2x..ott volt már gondom boxkiállásból..pedig kevesebb futamon vetem részt mint GTL-ben...és ha hozzávesszük hogy a bajnokságban benne van 2 betli lehetőség meg azt hogy - ismétlem ssaját tapasztalatom szerint - nem fordul elő olyan sokszor a hiba még AI boxolásnál sem - lehet hogy mégis megéri a kockázatot a "feeling" hiszen végül is hozzátartozik a versenyekhez - már a Pit Stop 2-ben is volt C64 korszakban, na annak mekkora feelingje volt, mikor a kis muksóval kellett kereket cseréltetni meg tankolni..de ez már más téma
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #7
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Életkor
    41
    Üzenetek
    275

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Talán emlékeztek még tavaly Spa-ra, ahol egyik versenyzőtársunk beállt a tervezett boxkiállására, majd jött hátulról egy másik versenyzőtársunk és egyszeűen kitolta a boxából, ezzel félbeszakítva a kerékcseréjét, valamint a versenye is gajra ment.
    Igen az a versenyző én vtam...

    Egyszerűen annyi történt, h bennt álltam a boxban már gyakorlatilag végeztem (ez volt csak a szerencsém és így tudtam folytatni a futamomat) és egyszer csak valaki hátulról lotty és kilökött a boxomból és persze a művelet megszakadt én meg nem tehettem semmit el kellett hagynom a pit-et... Egy dolog volt benne jó, h a Ventrin irtózatos nagy kacagás lett a dologból a történtek miatt, ugyan is ilyet még senki nem tapasztalt addig!!!
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  8. #8
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Talán egyedül leszek a véleményemmel, de muszáj több oldalról is megismerni a kérdést.
    Mielőtt végső döntést hoztok érdemes lenne jó néhány fun futamon tesztelni ezt az elképzelést.
    Talán emlékeztek még tavaly Spa-ra, ahol egyik versenyzőtársunk beállt a tervezett boxkiállására, majd jött hátulról egy másik versenyzőtársunk és egyszeűen kitolta a boxából, ezzel félbeszakítva a kerékcseréjét, valamint a versenye is gajra ment. Mi történt?....
    Én értem Sanyi álláspontját, de a valós életben is - sajnos, vagy nem sajnos - sokszor a boxutcában dölnek el poziciók végérvényesen. És itt nem feltétlenül csak F1re gondolok. Illetve ha már adott a lehetőség - még ha az nem is tökéletes -, és szimulátorban "ülünk", sztem kár lenne ezt az élményt elvenni magunktól. Nekem személy szerint soha nem volt problémám a boxkiállással. Persze, ha magad viszed be a járgányt oda kell figyelni és viszonylag pontosan beállni, vagy használd az automatikát. Az előbbi talán kicsit gyorsabb és feelingesebb, de jobban benne van hibázási lehetőség. Az utóbbi biztosabb, kicsit talán lassabb, és kevésbé elnézhető. És pontosan ezek miatt nem tenném kötelezővé azt, hogy ki melyiket alkalmazza. De magát a boxkiállást bevezetését abszolút támogatom.
    Utoljára módosította: Sziszka; 2008. 10. 26. 16:06. Indoklás: javítottam az idézetet - hamár, megtehetem :)
    Kunszabó Sándor

  9. #9
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Nekem a fő problémám a 2x-es benzinfogyaszással van csak. Ha ki kell majd állni kiállok. Csak ne legyen 2x-es benyafogyasztás!
    VILÁGVÁLSÁG van!!!! Takarékoskodjunk már!

  10. #10
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Srácok,
    ez a Ti bajnokságátok, nem szívesen szólok bele, értékelem a lelkesedést, de higyjétek el, hogy ezek a szorzók az ISI alapú játékokban borzasztóan befolyásolják az autók vezethetőségét és tulajdonságait.
    Pl. egy 2x gumikopás nem csak azt jelenti, hogy a gumi fele annyi távot bír, hanem azt is hogy egy durva elfékezésnél hirtelen 2x annyit kopik és hipp-hopp oda a guminak egy benézett féktávnál... Benzin hasonlóan...

    Ráadásul ha ezeket a szorzókat nem is minden futamon, hanem felváltva használjátok abból lesz még meglepetés, benzin elszámolás, stb...

    Egyszerűen el fogjátok veszíteni az autóknak azt a megszokott karakterisztikáját és kiszámíthatóságát amit már megszoktatok.

    Rengeteg ligában próbálták már ezeket, sikertelenül.

    Ti tudjátok, én csak sok sikert tudok kívánni hozzá
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2008. 10. 26. 20:43.

  11. #11
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a fő problémám a 2x-es benzinfogyaszással van csak. Ha ki kell majd állni kiállok. Csak ne legyen 2x-es benyafogyasztás!
    VILÁGVÁLSÁG van!!!! Takarékoskodjunk már!
    Ez szerintem 10 szavazattal felér

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    A 2x benzinfogyasztásból sztem nem lehet gond... én magam is sokszor meglepődőm, hogy teli tankal is tudok olyan köröket autózni, ami alig marad el az ürestankos PB-időmtől és az autó is stabilabb vmivel. Én szerintem vmit el is számoltak a srácok a Simbin-nél, nem hiszem hogy +60/70 kiló ilyen kevesett jelentene...

    Szóval a 2x üzemenyagfogyiból szerintem nem lehet baj!


    A boxkiállást meg nincs mese, gyakorolni kell.... meg kell jegyezni, hogy melyik a te helyed, hol kell fékezni hogy ne csússzál túl, mennyit eszik az autód egy körön, és bizony gondolkodni is kell...ennyi


    Első hallásra nem tetszett az ötlet, csak nyűgnek éreztem, de azóta eltel 5 perc.... és már TÁMOGATOM!

  13. #13
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    A szavazás eredményét valamint az eddigi tapasztalatokat figyelembe véve mostantól a bajnokságunk versenyei (endurance jellegűeket kivéve) 2x üzemanyag fogyással kerülnek lebonyolításra - azaz mindenkinek ki kell majd állni egyszer - 90 perces versenyeinken lehet hogy kétszer is tankolni.
    Kéretik mindenkinek begyakorolni futamok előtt a bokszkiállásokat!
    Az AI kikapcsolása nem kötelező!
    Az AI bokszkiállás kikapcsolásához módosítani kell a „sajátneved.plr” file-t, az alábbiak szerint:
    készíts másolatot a fájlról és mentsd el biztos helyre hátha később szükséged lesz rá, nyisd meg szerkesztésre, mondjuk jegyzettömbbel és írd át a pirossal kiemelt sorokat:
    [ DRIVING AIDS ]
    Antilock Brakes="0"
    Spin Recovery="0"
    Invulnerability="0"
    Autopit="0"
    Force Autopit Off="1"
    // Forces autopit always off (unsupported, use at your own risk)

    Ennek megfelelően a Versenyszabályzat is pontosítva!

    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    A szavazás eredményét valamint az eddigi tapasztalatokat figyelembe véve mostantól a bajnokságunk versenyei (endurance jellegűeket kivéve) 2x üzemanyag fogyással kerülnek lebonyolításra -
    Ennek megfelelően a Versenyszabályzat is pontosítva!
    Most akkor a Sprint versenyek is? Oda nem tök fölösleges?

  15. #15
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Most akkor a Sprint versenyek is? Oda nem tök fölösleges?
    tulképp nincs jelentősége...de azért előfordulhat hogy mégis lesz
    1 dolog amit tudok hogy a "gyári" F275 GTB/C nem bírt ki 1 órát 1 tankkal Imolában...szal előfordulhat hogy akad olyan autó/pálya ahol esetleg a 30 perces sprintfutamnál is gondolkozni kell....bár más autó eddig simán vitte az 1 órát ahol próbáltam..szal egyelőre marad "enduro kivétellel" aztán lesz ami lesz

    hozzáteszem...lehet hogy Enduro is mehetne így...2 - 3 kiállás és nem alszik el senki meccs közben...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Szóval akkor a 2. sprint futamok is rendre 1 kiállásosak lesznek, ugye?

  17. #17
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval akkor a 2. sprint futamok is rendre 1 kiállásosak lesznek, ugye?
    előfordulhat...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #18
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    Re: boxkiállás - vagy sem?

    Off-line, hol tudom beállítani a 2x-es üzemanyagfogyást?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •