Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (66 összesen)

Téma: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

  1. #1
    Horváth Gábor Versenyző Ronny logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 08.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    1.717

    HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Időpont: október 19. vasárnap
    Pálya: Watkins Glen Nascar
    Autó: NGT

    Időjárás: száraz
    Időmérő kezdete: 20.00
    Futam kezdete GTR2 szerint: 13.00
    Futamtáv: 1.5 óra (50%)
    Kötelező kiállás: 2

    Rajt: Állórajt

    Az A-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 1-25 helyezett pilóták vehetnek részt.
    A B-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 26-50 helyezett pilóták vehetnek részt.
    A C-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 51-75 helyezett illetve a nem nevezett pilóták vehetnek részt.

    Futamra érvényes büntetések:

    Knyihár Balázs: bokszutcai áthajtás
    Balogh Tamás: utolsó rajthely
    Czegle Gábor: bokszutcai áthajtás
    Király Zoltán: utolsó rajthely
    Kigyós Gergely: utolsó rajthely
    Ceglédi Csaba: utolsó rajthely
    Tóvári György: utolsó rajthely
    Barzó László: utolsó rajthely
    Alpár Nándor: utolsó rajthely

    A Versenybíróság felhívja minden pilóta figyelmét, hogy a felvezető körön (amennyiben SC alkalmazásával hajtjuk végre a rajtot) a felesleges nagy kigyorsítást és nagy fékezést (mely értelmetlen "hullámzást" okoz) feltétlenül kerüljük!

    A Versenybíróság felhívja minden pilóta figyelmét, hogy az állórajtot (amennyiben így hajtjuk végre a rajtot) kellő figyelemmel hajtsa végre! Az állórajtos indulásból egyenesen következik, hogy nincs felvezető kör!

    Jó versenyt mindenkinek!

    A Versenybíróság a szabályok értelmében automatikusan a futam felvezető és első körét nézi meg (állórajttal indított futamok esetén az első két kört), ha bárki úgy érzi szabálytalankodtak vele, vagy szabálytalanságot látott, a GTR2 Magyar Bajnokság / Óvások részben óvhat, az incidens leírásával, résztvevő pilóták neveivel, és a szerver-replayben a szám pontos megjelölésével -ahol az incidens történt- illetve "A" v. "B" v."C" megjelöléssel, a futam utáni második nap -tehát kedd- éjfélig.

    "Utolsó rajthely"-nél a versenyző az időmérő edzésen az első 30 percben vehet részt. Utána köteles kilépni, hogy időeredménye törlődjön, ezután az időmérő edzés végéig tud rejoinolni. Amennyiben a büntetésben levő pilóta 30 perc után kimegy a pályára, illetve nem rejoinol, büntetése letöltöttnek tekintett, de a futamról automatikusan diszkvalifikálja magát.

    A "bokszutcai áthajtás"-nál a versenyző köteles (állórajttal indított futamok esetén) az első(!) kör végén (tehát a start utáni kör végén) kimenni, míg SC mögött indított futamok esetén a második kör (tehát nem a felvezető kör, hanem az azt követő kör) végén letölteni a büntetését! Ha valaki nem a kiírásnak megfelelően teszi ezt meg a VB letöltöttnek veszi az adott pilóta büntetését, és a futamról automatikusan diszkvalifikálja magát.

    Ha valaki nem látja teljesen biztonságosan az indítólámpákat, akkor figyelje az időt a jobb felső sarokban (ha nincs bekapcsolva, akkor legalább a startprocedúra idejére meg kell tenni azt). Ha a visszaszámlálás megkezdődik, akkor gyullad fel a ZÖLD jelzés! Az idő előtti kiugrást a program S@G-val jutalmazza!
    Utoljára módosította: Ronny; 2008. 10. 26. 20:43.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  2. #2
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Életkor
    43
    Üzenetek
    415

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    azt kérdezném, hogy hogyan lessz-legyen eldöntve az utolsó hely sorsa. A 7 büntetett közül 6 az A futamra fogja magát kvalifikálni valószínüleg, és sztem nem mindegy hogy vki a 25.-ről vagy a 19.-ről rajtol álórajtnál.?????

  3. #3
    Horváth Gábor Versenyző Ronny logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 08.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    1.717

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    azt kérdezném, hogy hogyan lessz-legyen eldöntve az utolsó hely sorsa. A 7 büntetett közül 6 az A futamra fogja magát kvalifikálni valószínüleg, és sztem nem mindegy hogy vki a 25.-ről vagy a 19.-ről rajtol álórajtnál.?????
    Aki előbb rejoinol, az fog előrébb indulni...
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    azt kérdezném, hogy hogyan lessz-legyen eldöntve az utolsó hely sorsa. A 7 büntetett közül 6 az A futamra fogja magát kvalifikálni valószínüleg, és sztem nem mindegy hogy vki a 25.-ről vagy a 19.-ről rajtol álórajtnál.?????
    Az utolsó rajthelyes büntetés gyakorlati szempontból azt jelenti hogy nem mehetsz mért kört. Így a belépési sorrend dönti el a rajtsorrendet is. Én a magamrészéről mindenkit szívesen magamelé engedek. Az első féktáv lejtőn van, a T1 csupa hepehupa és ehez hozzájön még az állórajt. Szerintem ha 25. helyről ígyekszel kimaradni a buliból az első kör végén simán lehetsz 15.-is.

  5. #5
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Igen én is ezen gondolkoztam, hogy mi lenne ha hátúlról mennék amennyire csak lehet ha már nem mehetek mért kört
    Elég keménynek tűnik az első kanyar az előző két futam (GT+NGT) tekintetében

  6. #6

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Igen én is ezen gondolkoztam, hogy mi lenne ha hátúlról mennék amennyire csak lehet ha már nem mehetek mért kört
    Elég keménynek tűnik az első kanyar az előző két futam (GT+NGT) tekintetében

    vki megnézni a szervert mert csúnyán lefagyott
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  7. #7
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    vki megnézni a szervert mert csúnyán lefagyott
    Nem látok semmi problémát, működik minden rendesen.

  8. #8

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Nem látok semmi problémát, működik minden rendesen.
    Tényleg lefagyott.
    Nem értem mi lehet ez, ma délután mentem 10.6xx időt és nem látszik, sőt a 107%-on kívülre tett.
    Ez mitől van?
    Gergő
    Szerény lóerőket, nagy bátorsággal pótoljuk!

  9. #9

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Megoldottam a kérdést.
    Szóval: A prequal alatt GTC-vel futottam végig, csak a nevezést a Modena-hoz pöcköltem be.
    Mit lehet tenni?
    Mehetek a B-re azért?
    Gergő
    Szerény lóerőket, nagy bátorsággal pótoljuk!

  10. #10
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Pedig sokak idejét meg elmentette, mert hátrébb kerültem és Tomcy kollégám is bejött a top 25-be.

  11. #11
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Életkor
    53
    Üzenetek
    298

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Patkó Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Megoldottam a kérdést.
    Szóval: A prequal alatt GTC-vel futottam végig, csak a nevezést a Modena-hoz pöcköltem be.
    Mit lehet tenni?
    Mehetek a B-re azért?
    Gergő
    Jöhetsz nyugodtan.

  12. #12

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Barta Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Jöhetsz nyugodtan.
    Köszi!
    Gergő
    Szerény lóerőket, nagy bátorsággal pótoljuk!

  13. #13
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó rajthelyes büntetés gyakorlati szempontból azt jelenti hogy nem mehetsz mért kört. Így a belépési sorrend dönti el a rajtsorrendet is. Én a magamrészéről mindenkit szívesen magamelé engedek. Az első féktáv lejtőn van, a T1 csupa hepehupa és ehez hozzájön még az állórajt. Szerintem ha 25. helyről ígyekszel kimaradni a buliból az első kör végén simán lehetsz 15.-is.
    és a pont ott van ... 14helyről pikpakk a 25helyen találtam magam (az állórajt fasza, csak többetne ) ... aztán az ötvenegynéhányadik percben a motor azt mondta hogy ne menjek tovább inkább füstölök meg égek

  14. #14
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Életkor
    44
    Üzenetek
    237

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Hát ez nem az én futamon volt.
    Az második kör végén a célegyenes végén a kerékvető megdobott, önmagában nem lett volna gond, ha nem akadok a szegélyen fent.
    Se előre se hátra, és ez ment 45 mp-ig.Nagy nehezen kiforgattam az autót, és jöhetett a felzárkózás.
    Elég rossz volt, mivel majd az élmezőny elejére estem vissza, ezért nagyon nem akartam megzavarni az "élmeccseket".
    Volt egy kétes szitu is, majd a Replayből kiderül kivel pörögtem a célegyenes végén.
    Előre is bocs, de úgy gondoltam már szabad utat hagysz, csak a körhátrányt dolgoztam le....volna....

  15. #15
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez nem az én futamon volt.
    Az második kör végén a célegyenes végén a kerékvető megdobott, önmagában nem lett volna gond, ha nem akadok a szegélyen fent.
    Se előre se hátra, és ez ment 45 mp-ig.Nagy nehezen kiforgattam az autót, és jöhetett a felzárkózás.
    pont így jártam én is, vagy 1percet eltölöktem fennakadva, de finom volt, már-már az 'esc' gondolata motoszkált, mire nagy nehezen

  16. #16
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Kedves Sohajda Norbert. Én nem tudom,hogy eddig mit csináltál de Bowlingozni simán elmehetsz mert ahogy kétszer is kitettél a pályáról az vicc! Jó lenne ha megismerkednél a fékkel, nem úgy előzünk,hogy kilökjük a másikat!!!!!

  17. #17
    Gerhát Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    44
    Üzenetek
    70

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    első A futam.... legalább beértem

    elnézést Tömöl Tomitól az előzéseknél valahogy nem ment

    egyik alkalommal Kígyós Gergelyt is sikerült belekavarni sorry

    a replayt majd nézzük meg mert érdekes szituk voltak

  18. #18
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Sorry Cserti Tibi, nemtóm mi történt, nem akartam rád húzni, de mégis sikerült, sajnálom
    egyébként dög unalmas pálya, előzni nem igazán lehet, csak menni és számolni a köröket

  19. #19
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Berger írta Hozzászólás megtekintése
    első A futam.... legalább beértem

    elnézést Tömöl Tomitól az előzéseknél valahogy nem ment

    egyik alkalommal Kígyós Gergelyt is sikerült belekavarni sorry

    a replayt majd nézzük meg mert érdekes szituk voltak

    Bocsi, hogy az első körben a sikánnál meglöktelek, de annyira belassultál, hogy már nem tudtam megállni, elöbb meg nem tudtam a fékre lépni, mert akkor ott maradok keresztbe a pálya közepén.
    Bocsi még egyszer!

  20. #20
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Bocsánatot kérek azoktól akiket feltartottam kicsit lekörözöttként. Próbáltam a lehető legkorrektebb módon viselkedni és elengedni akit lehet, de volt, hogy megcsúsztatok és újra elétek kerültem ezért másodikra már kicsit jobban vigyáztam arra, hogy ne közeledjetek rám nagyon. Ha valakit mégis csúnyán feltartottam volna attól bocsi. Volt egy boxból kijövetel is amit nem vettem észre, mert éppen úgy jött ki, hogy végig holt térben maradt és csak a kanyar bejáratánál tűnt fel mögöttem ha durva voltam bocsi nem láttalak titokzatos idegen AMúgy rettenetes rajtom volt jól elkaptam aztán elém bevágó ember miatt a lendületet elvesztettem. Utána a célegyenes végén muszály volt kirángatnom a pályáról a verdát, mert a Ferka fékjei jobban működtek előttem Sokat vesztettem ezzel, de ez van. Volt aki baleset miatt belassult előttem és lekoccoltam, de ez van sajnos ilyenkor már nem lehet kikerülni. Volt aztán 2 laggolós balesetem is. Én nem laggoltam sztem, mert csak 1 autó laggolt be mindkét esetnél. Mindkettő ha jól emléxek akkor lekoccolta a falat és onnan kicsit eltűnve, de elém csapódva kicsit jött vissza. Határon autózva azon a részen kcsit meg tudtam öblösíteni a kanyart, de ennyi volt amit összesen tenni tudtam.

  21. #21
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Berger írta Hozzászólás megtekintése
    első A futam.... legalább beértem

    elnézést Tömöl Tomitól az előzéseknél valahogy nem ment

    egyik alkalommal Kígyós Gergelyt is sikerült belekavarni sorry

    a replayt majd nézzük meg mert érdekes szituk voltak
    Kíváncsi vagyok miről van szó, de annyi minden történt velem, hogy nem is tudom mit kellene visszanéznem
    Nem vagyok mérges semmiért az biztos. A versenyzésbe belefér néha egy kis kocc az engem nem zavar.

  22. #22
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    40
    Üzenetek
    728

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Sohajda Norbert. Én nem tudom,hogy eddig mit csináltál de Bowlingozni simán elmehetsz mert ahogy kétszer is kitettél a pályáról az vicc! Jó lenne ha megismerkednél a fékkel, nem úgy előzünk,hogy kilökjük a másikat!!!!!
    Hello Attila!

    Az első esetnél tényleg egy kicsit elhamarkodtam a dolgot, első versenyem volt elnézést kérek. A másodiknál viszont nem éreztem h ütköztünk volna, ill én a belső ívet választottam féktávon és te kijöttél elém.
    Más kétes esetem szerencsére nem volt, de nagyon sajnálom h összeakadtunk.

  23. #23
    Gerhát Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    44
    Üzenetek
    70

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, hogy az első körben a sikánnál meglöktelek, de annyira belassultál, hogy már nem tudtam megállni, elöbb meg nem tudtam a fékre lépni, mert akkor ott maradok keresztbe a pálya közepén.
    Bocsi még egyszer!
    ez csak így van, első körben lassabban megy az ember mert sok az esemény.... na mindegy hunyjunk szemet rá

    az írás közben esett le hogy mivel első kör a VB ki fogja szedni így is hogy nem óvok...

  24. #24
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Visszanéztem a replay-t és 'örömmel' konstaáltam h én okoztam a gubancot az A szerveren. Mindenkitől elnézést!!!
    Nincs mit szépíteni elb*'!"'am.

  25. #25
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGTRM6 NGT - Watkins Glen Nascar

    Már a 2. versenyen löknek ki, hogy visszaesem az utolsó helyre.
    Viszont így azzal, hogy a 9. helyen jöttem a célba, nagyon elégedett vagyok. Sőt, ha egy vagy két körrel több van hátra talán elkapom Taky-t. ... Talán.

    Egy bocsánakéréssel tartozom Ceglédi Csabának. Amikor nekimentél a palánknak pont elég csúsztál vissza, esélyem sem volt elkerülni. Azért bocs.

    Amúgy a pálya nem különösebben tetszik. Előzni nem igazán lehet, de még lekörözni is macerás. A sikánban viszont annál csúnyábban lehet vágni. Kikerült Imola és Magny-Cours hogy jöjjön ez.
    Na mindegy, jó hogy túl vagyunk rajta.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •