Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 48 (48 összesen)

Téma: HGTLM4 - Hungaroring

Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Re: HGTLM4 - Hungaroring

A Mansell kanyar nekem se jött be
    Jóval lassabban tudtam ott átmenni, mint a többiek, ezért páran meg is karcolták a féklámpámat. De nem történt belőle baj, mert mindíg sikerült pályán maradni. Viszont, hogy ne vesszen kárba mások lökdösődése, önszorgalomból vagy háromszor átmentem fűnyíróba

Nade, most akkor két hétig Nordschleife gyakorlás, mert azon a pályán még egyszer sem voltam.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    39
    Üzenetek
    284

Thumbs up Re: HGTLM4 - Hungaroring

Kvali:

Egész jót sikerült mennem a kis rönyóval, PB, még lett volna benne 3 tized, olyan jól tapadt a pálya, de mivel a két Elant úgysem tudtam volna behozni, inkább pihiztem.

1. verseny:

Egyet előztem a rajtnál, utána semmi extra, volt 15 uncsi köröm. Az elan behozhatatlan volt.

2. verseny:

Köszi Gyula! T1-ben elfékeztem magamat, és a kocsim pont fél centivel fordult be jobban annál, mint ahol még meg lehet fogni. Ha te nem raksz egyenesbe, a fűben kötök ki. Örök hála. Szal rajt 9-ik helyről, száguldás előre. Kétszer is voltak fennakadások menet közben, egyszer Kolozs Tomit idegesítettem, aki emiatt vagy nem, de elszúrta az egyik kanyart, és pont elém esett vissza, volt kavicságy meg minden. Aztán Kiss Szabival akadtam össze, és mint tudjuk ő nem az a "elmegy elmegy, le van szarva" típus, némi noszogatás árán csak elmentem mellette. Ez a két lassú rész viszont elég volt ahhoz, hogy pont ne tudjam utolérni Marx Gábort.

Sajnálom, hogy hülye voltam, és nem sejtettem, hogy köztem és Tilus között a gyors kör fog dönteni, jobban igyekeztem volna, pláne, hogy 55.9-nél már futottam 5 tizeddel jobbat versenyen. Sebaj. Norcslájfén mehetek a buborékverdával.

Város
    Budapest
    Életkor
    39
    Üzenetek
    284

Esténként gyere a szerverre, és Ventrire, mert ezt a pályát egyedül nem lehet megtanulni. Olyan hosszú és trükkös, hogy azt mondják, aki százszor végigmegy rajta, az nagyjából ismeri, aki ezerszer, az jó rajta. TC-65 kategóriában tavaly 9 perc volt egy kőr Valaki Itinert ragaszt a kormányra

Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    A Mansell kanyar nekem se jött be
    Jóval lassabban tudtam ott átmenni, mint a többiek, ezért páran meg is karcolták a féklámpámat. De nem történt belőle baj, mert mindíg sikerült pályán maradni. Viszont, hogy ne vesszen kárba mások lökdösődése, önszorgalomból vagy háromszor átmentem fűnyíróba

Nade, most akkor két hétig Nordschleife gyakorlás, mert azon a pályán még egyszer sem voltam.

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Idézet Eredetileg Selmeci Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Esténként gyere a szerverre, és Ventrire, mert ezt a pályát egyedül nem lehet megtanulni. Olyan hosszú és trükkös, hogy azt mondják, aki százszor végigmegy rajta, az nagyjából ismeri, aki ezerszer, az jó rajta. TC-65 kategóriában tavaly 9 perc volt egy kőr Valaki Itinert ragaszt a kormányra
    Tudom, amikor letöltöttem a pakkot, akkor ránéztem. Olyan, mintha Bükkszentkeresztről mennék át Egerbe.
    Vagy a mátrában motoroznék.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Tóth Levente Regisztrált Levike logója
    Életkor
    44
    Üzenetek
    85

Tudom, amikor letöltöttem a pakkot, akkor ránéztem. Olyan, mintha Bükkszentkeresztről mennék át Egerbe.

Ja tavaly nem is tudom mar mi volt valami digo teknika, ja Abarth mindenkinek szetesett, meg en nem is tudom mivel mentem az is szetesett a 2-3. korben, volt vagy 2 celbaerkezo, mindenkinek elfustolt a gepe ugy szekesfehervar kornyeken az autopalyan...

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Nordschleife

Jörg Müller csak tudja.
    http://www.bmwheaven.com/content/view/149/1/

Sikerült leszedni PDF-ben.
    Belenézegettem, és feltűnt, hogy nagyon sok kanyart direkt "elront", persze csak azért, hogy a következőhöz jobb pozícióban érkezzen.
    Utoljára módosította: vlevi; 2008. 10. 17. 13:48. Indoklás: javítás
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    46
    Üzenetek
    699

Akik kicsit is ismernek tudhatják, hogy nem rajongok igazán az "ijesfajta márkakupákért" (Tilus biztos most kérdezi: miért nem? - CSAK ), így megpróbálva spórolni a kreditpontokkal, az Austin Healey 3000 után végül az Aston Martin DB4 GT mellett döntöttem. Nekem bejönnek ezek a driftes stílusú autók, szimpi volt a nagy angol vas.

1.futam:
    Nagyratörő reményeim nem voltak, és a qual is megmutatta, hogy a hátsó mezőnyben a helyem, és ez volt a reális is. A rajt utáni körökben folyamatosan felkapaszkodva a 10. hely környékéig mentek a fightingok, majd sajnálatos módon Góg Peti hátulról meglökött, és kavicságy lett a 3as kanyarban. Ketten el is mentek mire visszajöttünk az aszfaltra, de nem baj, nyomtuk tovább a 12.-13.poziban.
    De nem értem...Zolderben is (bár ott a Marx "gyerek" hozzám sem ért) itt meg Rádi Peti az utolsó körben, 2 kanyarral a cél előtt hátulról kissé megtaszajtva áramvonalas bódémat kormánykorrekcióra kényszerít, így elveszítve pozimat jövök be 13.nak. Miért .Úgy tűnik,nekem az uccsó kör a kritikus...

2.futam:
    Mivel nem tudtam visszalépni a lobbyból, progi restart után utolsónak indultam. Az első rajt után eltünt mindenki kis időre,de aztán rendeződtek a sorok,viszont sokan kicsúsztak előlem.Majd Selmeci Krisz bemondta az "tutit": race restart.Mondom fasza,épp 8.vagyok...
    A második start után megpróbáltam sporólni a gumikkal (egész jól sikerült),mivel 23 kör nem kevés ezen a pályán nehéz autóval.Itt is folyamatosan tudtam jönni felefelé,egészen a 8.helyig,amit sikerült is megtartani a kockás zászlóig. Egy apró hibát vétettem,amikor túldriftelve a kocsit,rövid időre kiküldtem Sziszkát füvet nyírni a palánkhoz.BOCS SZISZKA

Összeségében nekem tetszett a verseny,élvezetes voltak a csaták,és nem utolsó sorban az,hogy végre nem napsütésben,hanem főleg a 2.futamon fényszóró használata mellett versenyezhettünk.Sztem lehetne több ilyen,hasonló GTL időpontú verseny.

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    a 2.futamon fényszóró használata mellett versenyezhettünk.
    Már aki. Mert én a második futamon elég hamar lezúztam a kocsi elejét, és sötétben kellett menni. Pedig amíg égett a lámpám, addíg többett láttam
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.144

Na de kérem ez felháborító!

Az addig teljesen renben van, hogy Tilus rámver 1,5 mp-et a Rönóval....
    ...na de hogy már Gábor, Krisz és Gyula is??!!!

vááá, hát mi van itt??!!!

Qual:
    Az Időmérőm elég pocsékol sikerült, az 56.3-as PB-émtől messze elmaradtam (és akkor már csak 1 sec a lemaradás), végül 56.9-cel sikerült a 8. rajtrácsot befogni kis Alpine-nal.

Előbb a 2. futam:
    6. helyről remek rajt, Marx Gabi után már 2.-ként jöttem ki a T1-ből, a nap süt a szemebem ezerrel, elkezdtem felzárkózni rá és keményen lihegni a nyakában...erre PFFFFF, új rajt.
    Mindegy, dettó ez a forgatókönyv, csak Gabi most eltudott lépni és Tilus is megérkezett rám. Pár körig tudtam tartani, aztán meglépet, majd Taky ugyan ez... és én csak szomorúan figyeltem a háttérből, hogy ezek hárman egyidőben érik be egymást és hárman egyszerre akarnak elfordulni a célegyenes végi kanyarban. De ott lettem volna! Egy ideig még sopánkodva figyeltem őket, de aztán szép lassan eltünt előlem a convoy. A 12. kör környékén megérkezet rám Krisz-is, pár körig keserítettem is az életét rendesen, de hiába akartam a végtelenségig magam mögött tartani, nem lehetett...csak elment a kis...

és az első:
    Ez a futam is hasonlóan zajlott, jó rajt, majd próbáltam tartani a tempót az elboyjal, egy ideig ment is dolog, aztám már kevésbé. Tilus kicsúszott, ezért neki még kellett kicsit birkóznia velem, viszont azt kell mondjam ezúttal egy szava nem lehet, nagyon jó kisfiú voltam! Szerencsére a futam vége fele Knyihar Balázs megérkezett rám az Elannal, de belmétört a bicskája , na azt nagyon élveztem!

Összeségémen örülök magamnak, ott végeztem mindkét futamon ahol kellett (és ahol lehetett), nem hibáztam, nem is löktem ki senkit, és sokak életét megkeserítettem, jee!

Amiért szomorú vagyok, hogy a két futamon ugyan sokan megelőztek (akiknek meg is kellett előznie), de mindig úgy sikerült nekik, hogy én bénáztam el a kanyart és sodrótam ki üresen hagyva az utat, kivéve Kriszt, aki nagyszerűen tette a dolgát, nagy Grat neki, szép akció!

Szal, azé' elég jó vót!

Fel kell kötnöm a gatyámat....
    Utoljára módosította: neilszab; 2008. 10. 17. 14:44.

Monori Gyula Regisztrált Monori Gyula logója
    Város
    Gyula
    Életkor
    28
    Üzenetek
    402

Hát nem túl sok gyakorlás de félig jó eredmény...

Az időmérő és az első futam jól sikerül, futamon a 3.ik hely tökéletes volt mondjuk szerencsém is volt hogy Tilus hibázott mert nem lett volna esélyem megfogni, az első kör nagyon tetszett

A második futam meg á hagyjuk vhoyg sikerült levente kollégába belemenjek ugyhogy pörgiforgi onnantól meg...

Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

Megmondom mi történt.

Elsősorban..rettenet mennyiséget mentünk az autóval az előző szezonban, így a setup készen állt.

Ha van rá mód, akkor együtt gyakorolunk, setupolunk, húzzuk egymást nagyon nagyon keményen, így eleve jól szórakozunk és erőfeszítés nélkül tanuljuk egymástól a pályát/autót.

Krisz már gyorsabb nálam, de futamon nem olyan bevállalós, inkább biztonságra megy akkor is ha egyedül halad, és ici picit kompromisszumosabb a setupja. Nem tudta megszokni az én fékezési módszeremet (amit Gábor is használ). Gyulának azt hiszem Krisz segített, setupban is, a pályával is, és milyen jól ment már!

Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na de kérem ez felháborító!

...na de hogy már Gábor, Krisz és Gyula is??!!!

vááá, hát mi van itt??!!!

Város
    Gyula
    Életkor
    28
    Üzenetek
    402

Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Megmondom mi történt.

Elsősorban..rettenet mennyiséget mentünk az autóval az előző szezonban, így a setup készen állt.

Ha van rá mód, akkor együtt gyakorolunk, setupolunk, húzzuk egymást nagyon nagyon keményen, így eleve jól szórakozunk és erőfeszítés nélkül tanuljuk egymástól a pályát/autót.

Krisz már gyorsabb nálam, de futamon nem olyan bevállalós, inkább biztonságra megy akkor is ha egyedül halad, és ici picit kompromisszumosabb a setupja. Nem tudta megszokni az én fékezési módszeremet (amit Gábor is használ). Gyulának azt hiszem Krisz segített, setupban is, a pályával is, és milyen jól ment már!
    Hát izé a setup az teljesen az én művem!!Meg egyedül gyakrolotam! Ha rám értetted

Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

Menni kell köröket, sokat, több féle autóval is. Fejben oszd szakaszokra a pályát, és egyszerre csak egyre koncentrálj, majd nézd vissza a saját replayedet, gondold át hol lehetne SOKKAL gyorsabban menni és hol kell jobban vigyázni, ha semmi se segít érdemes itinert írni és megkérni valakit hogy felolvassa neked! Ezzel tizedére csökkenthető az első tanulási időszak, ahol néha még azt se tudja az ember, hogy most mi fog következni.

Végül a futamra kell egy stabil autó/setup, ami mindenben jó és semmiben se nagyon rossz, ez elősegíti, hogy a pályára tudj figyelni, és ne ócskavasként repüljön valamelyik völgybe
    Mindíg teli tankal gyakorolj, itt nem számít ki hanyadiknak qualifikál, a túlélés a cél.
    Nagyon fontos a jó végáttétel és 5. fokozat eltalálása, amelyik autó túlpörög a lejtőn, az jó eséllyel nem éli túl a maraton futamot.

Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

Idézet Eredetileg Monori Gyula írta Hozzászólás megtekintése
    Hát izé a setup az teljesen az én művem!!Meg egyedül gyakrolotam! Ha rám értetted
    Akkor félreértettem valamit! Bocsi!
    Mindenesetre még1x gratula, első futamban nagyon szépen stabilan mentél elöttem, maximálisan túl kellett vállalnom, hogy közeledjek, de akkor meg becsúszik 1-2 pici hiba és már oda is van amiért dolgoztam körökön át.

Város
    Gyula
    Életkor
    28
    Üzenetek
    402

Akkor félreértettem valamit! Bocsi!
    Mindenesetre még1x gratula, első futamban nagyon szépen stabilan mentél elöttem, maximálisan túl kellett vállalnom, hogy közeledjek, de akkor meg becsúszik 1-2 pici hiba és már oda is van amiért dolgoztam körökön át.
    Nem gond, ez most jól esett... DE azért nagy grat nektek

Szabó Szilárd Szervertag 2020 Sziszka logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    5.309

Röviden tömören...tulképp elégedett vagyok
    Kicsit hosszabban:
    1. Futam:
    Pb a qualin, lassan már megszokott 11 helyre volt elég, tervem a 10 helyen célba érni, ezzel pole a 2. futamon.
    Ami sikerült..szokás szerint tré rajt...apróbb hibák...majd kb verseny felétől Tóth Levi üldözése a 10ik helyért. Annyira laggolt hogy nem mertem igazán rátapadni. Mikor láttma hogy Rács Ádám megy ki előttünk a boxba és ezzel megvan a 10. hely vissza is vettem.
    2. Futam.
    Poleból rajt, szarabbul mint valaha. T1-be kb 5. helyen fordultma..kicsit driftelve, de próbáltma kézben tartani az autót..sikerült is míg tilus nem ért hozzá egy egészen hangyányit a jobb hátsó sarokhoz..akkor pörgés - forgás ütközés
    A legnagyobb küzdés itt sancyy Aston Matyijával volt, amit könnyű volt utolérni, de szinte lehetetlen volt megelőzni - számomra - aztán mikor láttam hogy a eldobja és szépen jön keresztbe előttem gondoltam vagy elférek még előtte vagy nem...a vagy nem jött be...újra pörgés - forgás kocsizúzás
    végülis a 9ik helyen jöttem be.
    Jó hangulatos volt a naplementében és gazdagodtam 12 ponttal meg némi kredittel, szal bizakodva várom az Endurot a Schleifen.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Város
    Budapest
    Életkor
    39
    Üzenetek
    284

Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Annyira laggolt hogy nem mertem igazán rátapadni.
    Igen, a versenyszabályzatban van az a rész, hogy futamon csetelni csak annyit lehet annak aki nem VB tag, hogy "XY LAGOL"

Tisztelt versenyzőtársaim, aki ezt képes beirni anélkül, hogy valakinek, vagy valaminek nekimenne, az előtt le a kalappal.
    Utoljára módosította: Selmeci Krisztián; 2008. 10. 17. 20:39.

Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.017

... Gabi most eltudott lépni és Tilus is megérkezett rám. Pár körig tudtam tartani, aztán meglépet, majd Taky ugyan ez... és én csak szomorúan figyeltem a háttérből, hogy ezek hárman egyidőben érik be egymást és hárman egyszerre akarnak elfordulni a célegyenes végi kanyarban. De ott lettem volna! Egy ideig még sopánkodva figyeltem őket, de aztán szép lassan eltünt előlem a convoy.
    Jaaaa, emlékszem erre a szituációra.
    A két renault kakaskodott előttem a célegyenesben, Én meg jól elkapva a kigyorsítást hamar rájuk estem, de nem mertem és nem is akartam nagyon kockázatos dolgokba belemenni, mert tudtam, hogy erősebb a kocsim és sok idő van még a versenyből.
    Nem akartam nagyon befolyásolni kettőjük küzdelmét!

De jó is volt ott lenni!

Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Jaaaa, emlékszem erre a szituációra.
    A két renault kakaskodott előttem a célegyenesben, Én meg jól elkapva a kigyorsítást hamar rájuk estem, de nem mertem és nem is akartam nagyon kockázatos dolgokba belemenni, mert tudtam, hogy erősebb a kocsim és sok idő van még a versenyből.
    Nem akartam nagyon befolyásolni kettőjük küzdelmét!

De jó is volt ott lenni!
    Nem gondoltam komolyan hogy megelőzöm ott, de inkább behúzódtam, nehogy tényleg hárman érjünk be a kanyarba

Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.965

Sziszka! Bocsi a koccért, de én is kaptam egyet Balázstól, aki rendesen benézte a rendelkezésre álló helyet, aztán fékeztem és kanyarodtam is valahogy, te pedíg a csúszástól egyre lassultál, nem tudtam elkerülni.
    Ha nem kapom a lökést akkor elférek simán.

Ugyanebben a körbel lagolt Levi végesvégig, sajnos eléggé bekavart mindenkinek, én is megtoltam, valakit ő is kiütött a sorból, majd jobbnak látta kilépni.

Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.017

... inkább behúzódtam, nehogy tényleg hárman érjünk be a kanyarba
    Éreztem Én abban a védekező szándékot, de volt még időm, inkább kivártam!

Marx Gábor Regisztrált Gab/// logója
    Életkor
    39
    Üzenetek
    141

Na, én is újra gép elé kerültem..

Jó kis futamok sikeredtek ismét, pedig sajnos nem volt időm felkészülni. A pálya nyilván ismerős volt, és délután fél órát azért köröztem, de pont a quali elejére sikerült hazaérnünk. Krisz küldött egy setupot, sajnos annyira eltér a vezetési stílusunk, hogy nem sikerült ráéreznem, majd Tilus segített ki, amivel pici alakítás után egyből jött az 55-ös idő, én is meglepődtem. Ez már szerencsére elég volt a mezőny első felébe. Ezúton is köszi nekik.

1.)
    Első futamon rögtön az elején picit kiraktak, így visszább estem néhány pozíciót, kb. a 6-8. helyen váltogattuk egymást Balázzsal és Szabival, izgi volt. Aztán a vége felé annyira el voltak foglalva egymással, hogy majdnem sikerült ellopakodni mellettük. Egy jó kanyarvétel hiányzott még, de végül kaszkadőr bemutató lett belőle 50m két keréken vezetéssel és egy duplaszaltóval spékelve.. -2 hely..

2.a.)
    Második futam elején már a rajtnál mindenki eltűnt előlem, így egyenesen kilőve minden féle bravúr nélkül első helyen voltam egyből.. Ez a módszer nem tűnt annyira elegánsnak, így egyeztetni kezdtünk ventrin, kivel mi történt. A fél mezőny belaggolt, és egyből stop/n/go-t is kaptak, így ez megpecsételte a futamot.

2.b.)
    Most viszont élesben is jól sikerült a rajt, negyedikről elsőnek sikerült eljönni. Szabi nagy nehezen távolodni kezdett a tükörben , de baljós árnyak közeledtek egy másik Alpine és egy Elan képében. Sajnos a restartot követően elfelejtettem módosítani az végáttételt, így ettől belassultam, de talán a rajtban ez hozott valamit. Egyértelmű volt, hogy Til és Taky is gyorsabbak, a kérdés csak az lett, mikor ér el a végzet.

Gabi most eltudott lépni és Tilus is megérkezett rám. Pár körig tudtam tartani, aztán meglépet, majd Taky ugyan ez... és én csak szomorúan figyeltem a háttérből, hogy ezek hárman egyidőben érik be egymást és hárman egyszerre akarnak elfordulni a célegyenes végi kanyarban.
    Az ominózus célegyenes végi kanyarban azért volt némi Blocking Team márka- és bajtársi összetartás is , szerintem azokban a kanyarokban egyszerre küzdött mindenki mindenkivel. Aztán Taky olyan lazán hagyott ott, hogy csak pislogni tudtam. Nagy volt az űr mögöttem, úgyhogy economy mód megint bekapcs, és köröztem szépen nyugisan. A végére azért jött néhány hiba, így Krisz a tervezettnél közelebb került, az utolsó körökre lett kicsi zabszem effektus, de csak összejött a dobogó.

Krisz már gyorsabb nálam, de futamon nem olyan bevállalós, inkább biztonságra megy akkor is ha egyedül halad, és ici picit kompromisszumosabb a setupja. Nem tudta megszokni az én fékezési módszeremet (amit Gábor is használ).
    Na, akkor tudat alatt csak beépült a "trail braking" valamennyire, szuper, nekem fel sem tűnt.

...na de hogy már Gábor...
    Mi ebben az újdonság, kérem! (csak viccelek )

Nordschleife izgi lesz, arra sem fogok tudni készülni. :heyjoe67_

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Most látom, hogy készült fotósorozat a Ringen futott versenyünkről.
    Hol máshol lehetett volna egyszerre ennyi Alpine

Renault alpine

Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •