Szavazás eredménye: Indulsz a versenyen?

Szavazók
14. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen / valószínű

    12 85,71%
  • nem / nem valószínű

    2 14,29%
Találatok: 1 - 24 (24 összesen)

Téma: HGPLM16 - Watkins Glen

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    HGPLM16 - Watkins Glen

    És akkor: a 16. kupa zárófutama!

    Mód: 1967
    Dátum: 2008. 07. 15.
    Versenytáv: 33 kör
    Időmérő edzés: 45 perc
    Pályacsúcs (1967): 1:03.787s, Szegletes Gábor (Lotus 49)
    Pályacsúcs 110%-a: 1:10.166s

    Egyéb adatok: http://hungpl.hsw.hu/versenyinfo.php?raceid=1611

    Kérem, hogy mindenki ikszeljen a szavazáson!


  2. #2
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Cooper - 1:05.897

    Mentem pár karikát és jött is az új Cooper PB!

    Gabi, ha érdekel, itt a rpy és a setup.

  3. #3
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Sajnos mult heten megszunt az internet otthonomban, ezert a holnapi
    Watglen es a 17-ei Varosliget futamon legnagyobb banatomra
    nem tudok indulni. Nem hinnem, hogy 1-2 nap alatt sikerulne uj szerzodest
    kotnom valakivel.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  4. #4
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos mult heten megszunt az internet otthonomban, ezert a holnapi
    Watglen es a 17-ei Varosliget futamon legnagyobb banatomra
    nem tudok indulni. Nem hinnem, hogy 1-2 nap alatt sikerulne uj szerzodest
    kotnom valakivel.

  5. #5
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Életkor
    41
    Üzenetek
    780

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos mult heten megszunt az internet otthonomban, ezert a holnapi
    Watglen es a 17-ei Varosliget futamon legnagyobb banatomra
    nem tudok indulni. Nem hinnem, hogy 1-2 nap alatt sikerulne uj szerzodest
    kotnom valakivel.
    Hát ez bizony kár, de nem 16-án lesz a városliget? Az meg mindjárt itt van ááá, semmit nem gyaktam
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    18 órától 120+45 perc szabad edzés a szerveren! 21 órától pedig 45 perc időmérő, majd a 33 körös futam.

    Cooper rulez!

  7. #7
    Szeredi Norbert Versenyző Norbi82 logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    104

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Azthiszem ez a verseny méltó befejése volt ennek a szezonomnak A rajtnál elkezdett alul villogni a chat-kurzor, esc-el el ki akartam lépni belőle, de erre az egész versenyből kilépett...

  8. #8
    Vörös Tamás Regisztrált TomV logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 14.
    Város
    Gellénháza
    Életkor
    39
    Üzenetek
    131

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Hát emberek, azthiszem elértem arra a pontra, hogy komolyan fontolóra veszem, hogy befejezem a GPL-es pályafutásom. Nagyon régóta szerettem volna már bajnokit nyerni, és most ott voltam méterekre tőle, de aztán jött egy bénázás és odalett az egész. De ez még hagyján, a jobb végeredménynek is annyi, mindenképpen szerettem volna feljönni a 7. helyről, de ez sem sikerült, pedig nagyon jó esélyem lett volna rá. Nagyon összeszedetten autóztam a verseny első 3/4 részében, de aztán a végére teljesen szétestem. Kétszer bénáztam a loopban, majd az utolsó kanyar egy kész katasztrófa volt. Teljesen a padlóra tett ez a verseny, elképzelhető hogy a következő szezonban már nem fogok indulni.

  9. #9
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Ez nagyságrendekkel jobb befejezése volt a szezonnak, mint vártam.
    A ritmust sem találtam most, ráadásul UR-ből igen kemény versenyre számítottam. Szerencsére nem hibáztam, előzni is sikerült 1-2-szer, mások kipördültek, egész hamar a 6. helyen találtam magam. Majd mögém került Milán, elém meg VTomi, de nem éreztem jól magam a szendvicsben, így egy gyengéb fékezésnél elengedtem Milánt. Csak pár kört volt hátra, vártam mi lesz előttem a csata vége, és nagy szerencsémre ütköztek a fiúk, ölembe hullott a 4. hely. Amit a bajnokságban is sikerült megtartani.
    Grat Szegletnek a bajnoki címhez, Milánnak, hogy a végéig szorossá tette, Szabinak, hogy több hiányzással is 3. lett, Janinak, hogy a gyenge kezdés után így felzárkózott, stb...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #10
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg TomV írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen a padlóra tett ez a verseny, elképzelhető hogy a következő szezonban már nem fogok indulni.
    Ugyanmár Tomi, majd kialszod. Mindenkinek vannak gyengébb versenyei, sőt sokunknak eszébe jut, hogy abbahagyja, de hiába, ez a véredben van.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Időmérőn egy akkora új PB-t húztam elő a kabátujjból, hogy magam is meglepődtem De nagyon szoros volt a közepe, ezért kicsit féltem, hogy a versenyen majd lenyomnak a ferraris/lotusos kollégák

    A rajt sima volt, besoroltam Ádám mögé, hogy klasszikust idézzek: beakasztottam a húskampót. Közelebb viszont nemigen tudtam férkőzni, de jó volt látni, hogy VTomi is csak kevéssel van előttem.

    Aztán Ádám kicsúszott, hátul Captain is messzebb került, én meg kicsit egyedül maradtam, és konstans távolságra tempóztam Tomi mögött.

    Féltáv környékén Milán visszaesett mögém, de pillanatok alatt helyre tett. Hogy aztán később ismét elcsússzon. Nem tudom, mi volt abban a körben mert Szeglet és Tomi is sokat vesztett - Captainnel be is húztunk a második-harmadik helyre.

    Amíg Szeglet bohóckodott előttem, addig Tomi toltra rám Captaint. Már kedztem aggódni, hogy túl szorosan leszünk amikor egyesével kiszálltak mögülem a srácok, és onnan már biztos volt a második hely.

    A grafikon azért szépen mutatja, hogy Szeglet milyen lassan is ment előttem... Tomi, ez a futam biztosan nem lett volna meg neked, ne is bánkódj rajta.

    A évadról csak annyit hogy minden jó ha a vége jó Köszi mindenkinek! Gyertek ősszel is!

  12. #12
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    .
    Féltáv környékén Milán visszaesett mögém, de pillanatok alatt helyre tett. Hogy aztán később ismét elcsússzon. Nem tudom, mi volt abban a körben mert Szeglet és Tomi is sokat vesztett - Captainnel be is húztunk a második-harmadik helyre.
    Szerintem, valami olajfolt lehetett!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  13. #13
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Nem gondoltam volna, hogy pont itt és pont most fogom az első bajnoki dobogómat megszerezni két hete kormány nem volt a kezemben, és csak az időmérőre tudtam leülni "gyakorolni". elővettem a jó öreg atomstabil Lotus setupomat és elkezdtem róni a köröket. A rajt megint rosszul sikerült, ment a segge az autónak jobbra-balra de most szerencsére nem ütöttem ki senkit. Kiesett előlem egy Ferka, Jani mögött voltam ekkor és próbáltam nem leszakadni, de csak hibáztam egyet a Loop-ban és összeszedtem egy kis hátrányt. Magányosan körözgettem ezután, aztán azt vettem észre hogy 3. vagyok és Szeglet+Jani 2-3 mp-re előttem. A nagy izgalomban el is dobtam megint, de a befutóra valahogy újra 3. lettem, és egy pb is összejött a verseny alatt. Gratulálok mindenkinek, klassz szezon volt!
    Babinszki Gábor

  14. #14

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Még mindíg nem érzem ezt a pályát igazán, bár a verseny alatt már kezdtem kapizsgálni a lényegét. Az időmérőn pb-vel ugyan de csak a 9. helyre hoztam a ferkát. A rajt után próbáltam minél óvatosabban menni ez egész jól is sikerült, és a kicsúszók miatt a 6. helyig jutottam, ebben Ádám motor robbanása is közreműködött. Közben Gyula került mögém, egy ideig tartottam vele a tempót, aztán egyre közelebb jött és jobbnak láttam ha nem tartom fel. Ezek után elég sokáig stabilan tudtam autózni, amig a bal első túl hevülése okán egyre lassultam, majd jópárszor megfaroltam a célegyenes előtt így visszaestem a 8. helyre ami a végeredmény is lett. Talán jobb eredménnyel zártam volna az idényt ha Mosportot nem hagyom ki, de így is több pont jutott mint az előző bajnokságban igaz akkor is csak a 12. helyen zártam, de legalább van még hova fejlődnöm :-)
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani



  15. #15
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg TireBurner írta Hozzászólás megtekintése
    Közben Gyula került mögém, egy ideig tartottam vele a tempót, aztán egyre közelebb jött és jobbnak láttam ha nem tartom fel.
    Jó, hogy mondod, külön meg is akartam köszönni, hogy ilyen előzékeny voltál annál az előzésnél. Nem érzem még teljesen magabiztosan az új fékpedált, ezért csak ilyen kósza kifékezésekkel operálhattam, ami azt jelentette, hogy gyakorlatilag nem is kifékezés volt, csak én voltam belül.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #16
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Erre a futamra a Snetterton futamra készített saját Honda setupomat akartam átalakítani. Az átalakítás viszont csak egyre tolódott, míg végül elérkezett a verseny napja, én meg állhattam a rajtrácsra Snetterton setuppal...
    Az időmérőm nagyon jól sikerült, nagyon örültem, hogy a végén a nagyon szoros középső boly elejére ugorhattam. Viszont aggasztott, hogy már az időmérőn elrobbant egyszer a motorom, holott realistic sérüléssel sem szoktam ölni a motorokat, és nem egy GP távot végigmentem 1 motorral. Na mindegy, szóval a rossz előjelre való tekintettel, mindegyik fokozatra raktam egyet.

    A rajt jól sikerült, maradtam a helyemen. Utána körökön keresztül vonatoztunk Vörös Tomival és Posta Janival olyan 1-1,5mp-re egymástól. Végül a célegyenre fordító jobbost elnéztem és kipördültem. Ekkor ha jól emlékszem 2-en elmentek, amire sikerült visszatérnem a pályára. Néhány kanyarral arréb meg megadta magát a motor. Shift-R és folytattam. Soós Gabit még visszaelőztem, meg valaki kipördült előlem, de utánna megint volt egy megpördülésem, ahol a hátsók el is melegedtek. Valaki elé pont vissza tudtam jönni, de a túlhevült gumikon nem tudtam tartani a Loopban a versenytempót, ott megint megpörögtem.
    Innen már nem volt kedvem folytatni. Jól indult ez a szezon,csak kár, hogy sokminden közbecsúszott. Gratulálok Szegletnek a bajnoki címhez.

    u.i.: Amint tegnap hallottam, elég gyorsan terjednek a hírek a mi kis bajnokságunkban. Szóval akkor ezúton szeretném elmondani mindenkinek, hogy a következő szezon után más szimulátorok felé szeretném venni az irányt, de még a következő szezonban szeretném összeszedni magam, és lehetőleg egy serleggel távozni a bajnokságtól. Tervem megvalósításához szeretném segítségeteket kérni, mivel a következő szezonra szeretnék lemondani versenybírói tisztségemről, hogy csak a versenyzésre koncentrálhassak. Ha van önként jelentkező a helyemre, kérem jelezze.

    Köszönettel: Varga Ádám

  17. #17
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    u.i.: Amint tegnap hallottam, elég gyorsan terjednek a hírek a mi kis bajnokságunkban. Szóval akkor ezúton szeretném elmondani mindenkinek, hogy a következő szezon után más szimulátorok felé szeretném venni az irányt, de még a következő szezonban szeretném összeszedni magam, és lehetőleg egy serleggel távozni a bajnokságtól. Tervem megvalósításához szeretném segítségeteket kérni, mivel a következő szezonra szeretnék lemondani versenybírói tisztségemről, hogy csak a versenyzésre koncentrálhassak. Ha van önként jelentkező a helyemre, kérem jelezze.

    Köszönettel: Varga Ádám
    Ádám, egy ilyen hír hogyne terjedne?!

    Lehet furán hangzik, de én azt mondanám, ne várj még egy szezont, válts most rögtön! Aztán ha nem jön be, akkor tavasszal újult erővel térhetsz vissza.

  18. #18
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ádám, egy ilyen hír hogyne terjedne?!

    Lehet furán hangzik, de én azt mondanám, ne várj még egy szezont, válts most rögtön! Aztán ha nem jön be, akkor tavasszal újult erővel térhetsz vissza.
    Nem, még nem váltok, mivel igaz, hogy majd szeretnék más szimulátorokat is "élesben" kipróbálni, de szeretnék végre mégegy tiszta szezont futni, hogy nyugodt szívvel búcsuzhassak a HGPLM-től. Tudom, hogy a kórház, vagy kormánycserét és egyéb váratlan dolgokat nem lehet előre bekalkulálni, de mindent megteszek majd egy jó eredmény elérésére.

  19. #19

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Gratulálok Szegletnek, Milánnak és Mindenkinek!

    Remek szezonom volt és remélem a következő is jó lesz és nem kell kimaradnia 3 futamnak is!
    Én is tervezem hogy kipróbálom magamat élesben más szimulátorral (vagy szimulátorokkal még nem tudom de egy szinte tuti: iRacing) de ez nem fog a GPL rovására menni! Én itt leszek!

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  20. #20
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Előszöris megnéztem a replay-t! Elgondolkodtam, hogy pazaroljak-e egyáltalán szavakat erre a versenyre. Csak azért írok mert szeretnék elnézést kérni, VTomi-tól. Korrekt ivcserélgetős manőverek után, vissza szúrt, ott ahol nem vártam. A izzó hátsógumikkal próbáltam vészfékezni, és sajnos aláfordult a gép, és kiütöttem. Elnézést kérek, őszintén meglepődtem, hogy bevállalod így azt a féktávot. Szép volt, simán visszaelőzöl ha nem pörgök meg.

    A 6 pontos hátrány eleve esélytelenné tett a bajnoki címre, szinte csak az segített volna ha Szeglet technikai problémák miatt kilép v. el sem indul. Igazából, így meg nem lett volna értéke a kupának. Szóval reméltem, hogy olcsón megúszom, lesz egy gyorsan felejthető ezüstérmem Watkinsra is, és kész.
    Fél nyolckor ültem először gpl-be egy hetes kihagyás után. 5% esélyt adtam annak, hogy beférek 1:04 alá. Az edzés meglepően jól ment, Szeglettel tartottuk a WR+0,5-öt és így a PB beállításával épp befértem a 1:03 as kategóriába.
    Verseny setup nem volt, és értelmes ide szerintem soha nem is lesz. 3 körig birták a gumik a sárga mezőben. Szeglet cukkolt , mert láttam ahogy elspórolja a Loop-ot! Sokat hibáztunk felváltva, bevárásokkal, gumi hűtös körökkel elvoltunk úgy féltávig. Szereztem pár másodperc előnyt mert Szeglet 2x hibázott egymásután. Gondoltam most meghajtom egy kicsit, de elszálltam Loopban. Visszaestem, teletank, a net akadt, szóval innen bohóckodás volt az egész. Az utolsó kanyaromról remélem lesz videó, ha nem akkor nézzétek meg a visszajátszást, nagy az egész. A balesetet sajnálom Tomival, ezért az egyért kár volt aznap...
    Tulajdonépp a bajnokság nekem mosportal végetért, Watkins nem volt méltó a hgplm hagyományaihoz, és ezért elnézést kérek de már nem tudtam komolyan venni.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  21. #21
    Vörös Tamás Regisztrált TomV logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 14.
    Város
    Gellénháza
    Életkor
    39
    Üzenetek
    131

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Előszöris megnéztem a replay-t! Elgondolkodtam, hogy pazaroljak-e egyáltalán szavakat erre a versenyre. Csak azért írok mert szeretnék elnézést kérni, VTomi-tól. Korrekt ivcserélgetős manőverek után, vissza szúrt, ott ahol nem vártam. A izzó hátsógumikkal próbáltam vészfékezni, és sajnos aláfordult a gép, és kiütöttem. Elnézést kérek, őszintén meglepődtem, hogy bevállalod így azt a féktávot. Szép volt, simán visszaelőzöl ha nem pörgök meg.
    Ok, semmi gond, tulajdonképpen nem is tudtam mi történt, azt hittem én értem hozzád a nagy igyekezetben.


    Közben sikerült magam túltennem a gyalázatos szezonzárásomon , és úgy döntöttem, hogy mégsem hagyom abba, indulni fogok szeptemberben, viszont addig tartok egy kis szünetet.

  22. #22
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg TomV írta Hozzászólás megtekintése
    Közben sikerült magam túltennem a gyalázatos szezonzárásomon , és úgy döntöttem, hogy mégsem hagyom abba, indulni fogok szeptemberben, viszont addig tartok egy kis szünetet.

  23. #23

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg TomV írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, semmi gond, tulajdonképpen nem is tudtam mi történt, azt hittem én értem hozzád a nagy igyekezetben.


    Közben sikerült magam túltennem a gyalázatos szezonzárásomon , és úgy döntöttem, hogy mégsem hagyom abba, indulni fogok szeptemberben, viszont addig tartok egy kis szünetet.

    Nekem is jót tett egy kis szünet anno még a HGPLM14 után! (Azt hiszem ezt mindenki alátámaszthatja)
    Várunk viszont a versenypályán!

    UI: Elnézést kérek az offért!

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  24. #24

    Re: HGPLM16 - Watkins Glen

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    u.i.: Amint tegnap hallottam, elég gyorsan terjednek a hírek a mi kis bajnokságunkban. Szóval akkor ezúton szeretném elmondani mindenkinek, hogy a következő szezon után más szimulátorok felé szeretném venni az irányt, de még a következő szezonban szeretném összeszedni magam, és lehetőleg egy serleggel távozni a bajnokságtól. Tervem megvalósításához szeretném segítségeteket kérni, mivel a következő szezonra szeretnék lemondani versenybírói tisztségemről, hogy csak a versenyzésre koncentrálhassak. Ha van önként jelentkező a helyemre, kérem jelezze.

    Köszönettel: Varga Ádám

    Ha nincs más önként jelentkező akkor én szívesen vállalom ezt a munkát de tényleg csak ha nincs más jelentkező!

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •