Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (115 összesen)

Téma: HGTLM4 - Ötletelés

  1. #76
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Kipróbáltam Sebringet, a pálya csúúúnya mint a bűn, ha egyetértetek vele le lehetne cserélni esetleg Ruen-re, ezt a VLM-es társaság csinálta, csakúgy mint a Lemans-t amit használtunk. Egyenesek itt is vannak, de ez gyönyörű szép és sokkal változatosabb.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  2. #77
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    1.038

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Kipróbáltam Sebringet, a pálya csúúúnya mint a bűn, ha egyetértetek vele le lehetne cserélni esetleg Ruen-re, ezt a VLM-es társaság csinálta, csakúgy mint a Lemans-t amit használtunk. Egyenesek itt is vannak, de ez gyönyörű szép és sokkal változatosabb.
    Rouen le Essarts-ra gondolsz???

    Ha igen, akkor abban, hogy ez mennyire jó pálya, egyértelműen egyetértek...

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Szabály megbeszélés és pontosítás

    A múlt heti incidens kapcsán szeretnék veletek közösen megbeszélni és tisztázni néhány szabályt és fogalmat, melyekről mindannyiunknak van vmi elképzelésünk, de konkrétan sosem beszéltük meg mit jelentenek. Ilyen az "előzési pozíció" és "bezárni az ajtót", illetve ezek alakalmazása, amikor egy kanyarban két kocsi egymás mellé érkezik valamilyen átfedéseben.

    Megpróbálom vázolni szituációt, mely úgy gondolom a versenyeken előforduló tipikus balaesetek igen jelentős részét lefedi:
    A pilóta (támadó) féktávon megközelíti B pilótát (védekező), a kanyar bejáratánál belső íven mellé is ér valamilyen mértékben, majd a kanyarba már együtt fordulva hajtanak be. Mindkét pilóta a kanyarba befelé haladva fokozatosan a pálya belső széle felé közelít, A pilóta a lehető legszűkebb íven fordulva a pálya belső széléhez tapad*, B pilóta szintén befelé tart...de hopp, egyszer csak nem marad elég hely két autónak, A pilóta kipöcköli B pilóta kocsijának hátulját, B pilóta megpördült...Ki a hibás?
    *a szituácó alapfeltétele, hogy A pilóta nem fékezi el magát és nem csúszik le az ívről, mert akkor egyértelműen Ő a felelős

    Jelenlegi szabályrendszer: (eredetileg idézni akartam, de rájöttem, hogy baromi pontatlan, többet kéne magyarazni, mint...)
    - A felelősség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van
    - Féktávon előzni csak az elöl haladótól eltérő íven lehet, tilos lecsúszni az ívről (elfékezni magad), tehát a lehető legszorosabban a pálya belső széléhez kell tapadni, ha belülről történik az előzés
    - Az elöl haladónak tilos "bezárni az ajtót", a kanyarban amelyik íven elkötelezte magát, azon kell is kell maradni, ergó elégséges helyet (egy autónyi) kell biztosítani a támadónak a forduláshoz a pályán.


    Kérdések:
    -"Bezárni az ajtót" azt jelenti, hogy leszorítani a másikat a pályáról, amennyiben az már vmilyen mértékben melléd ért? (nyilván, ha nem ért melléd akkor nem lehet leszorítani)

    -Milyen mértékben kell az támadónak a védekező mellé érni, hogy az "előzési pozíciónak" minősüljön és jogosult legyen 1 autónyi helyre a másik mellett?


    Ennek a kérdéskörnek az eldöntésre, megvitatására készítettem pár ábrát, melyek remélem jól szemlétetik az átmeneteket. Az "A", illetve a "H" eset is nyilván egyértelmű, szóval a maradék 6-ban kéne konszenzusra jutnunk egymással.

    Fontos megjegyeznem, hogy a GTL esetében jóval több eltérés lehet az egyszerre a pályán tartózkodó kocsik között, mint a GTR és RACE esetében. Nagy különbség van a kocsik gyorsulása, féktávja, forudulási sebbessége és tömege között, valamint a méretarányok is nagyon eltérőek lehetnek. Egyes kocsiknál a teljes hosszuk felét a motorháztető adja ki, máshol alig a harmadát, némely típusnál a kerekek a karosszéri sarkában helyezkednek el, máshol sokkal beljebb találhatók, ezekből is bármilyen variácó elképzelhető. Egyes autók meg akár kétszer olyan hosszúak és nehezek, mint mások, és ehhez kapcsolódóan a féktávok és a kanyarsebességek között is hatalmas lehet az eltérés. (pl. Falcon vs Mini, Corvette vs Elan) Ezeket mind figyelembe kell vennünk...

    Szóval a kérdés az, melyik eset minősüljön előzési pozíciónak, ahol már helyet kell hagyni a mellettünk érkezőnek (nem rázárva az ajtót) és melyik az, ahol még vissza kelljen vonulni a támadónak?
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 05. 16. 17:06.

  4. #79
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szabály megbeszélés és pontosítás
    szép munka
    VB tag létemre most jól meg kellene mondanom a tutit, hogy mostantól bizony a B (vagy G,H,E,X,Y) esetet fogjuk alapul venni, azonban nem fogok ilyet mondani. Ennek pedig egyszerű oka van - fura de ahhoz hasonló mint amit korábban a "mi minősüljön boxkiállásnak" témában írtam - az hogy az autóban ülve, verseny közben ember legyen a talpán aki eldönti, hogy most hol is vannak az én tengelyeim a kollégához viszonyítva, pontosan az általad is vázolt különbözőségek miatt.
    Tehát mindenképp olyan módszert kell alkalmaznunk amit az autóból is meg tudunk ítélni például amit én alkalmazok a versenyeken. Ha valaki nyomul a seggemben, netán már mellém is ér féktávon akkor amikor már nem látom a tükörben akkor igyekszek elég helyet hagyni neki - végül is ha nincs előttem vgy mögöttem akkor vhol mellettem kell legyen - esetleg nyomhatnánk külső nézetből is akkor látnánk hogy állnak pontosan az autóink..de hát ez asszem nem opció
    A sokat emlegetett "Gentleman racing" kb ezt jelenti nálam - legalábbis a kanyarban, emellett még csomó mindent, de ezeket majd már csak a kövi szezonra fogjuk tudni összefoglalni.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #80
    Szabó Viktor Regisztrált Szabó Viktor logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    895

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    c-ig bezárólag biztosan szabályos az előzés, ha baleset lesz belőle, akkor versenybalesetnek minősíthető, ha az elöl lévő látványosan zárja az ívet, akkor ő a hibás. A többiben mindig a hátsó a hibás.

    A lényeg viszont - szerintem - hogy az egész túl van beszélve. Két típusú versenyző van:
    1. célba akar érni
    2. csakazértsem előzől meg vazze

    Egy normális bajnokságban, minden versenyen részt vevő versenyző az 1. típusba kell, hogy essen - a saját érdekében. Aki tét nélkül megy, az előfordulhat, hogy a 2-esbe esik, de ez korántsem biztos, embere válogatja.

    Számomra a 2. típus unfair és sajnos nehezen nevelhető. Aki magától nem jön rá arra, hogy inkább jobb célba érni 1 hellyel hátrébb, mint egy balesetbe keveredni azt csak sajnálni lehet.

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    szép munka
    VB tag létemre most jól meg kellene mondanom a tutit, hogy mostantól bizony a B (vagy G,H,E,X,Y) esetet fogjuk alapul venni, azonban nem fogok ilyet mondani. Ennek pedig egyszerű oka van , az hogy az autóban ülve, verseny közben ember legyen a talpán aki eldönti, hogy most hol is vannak az én tengelyeim a kollégához viszonyítva.
    Sziszka, márpedig muszáj lesz vmilyen állást foglalni és egy konkrét szabályhoz tartani magunkat! Belátom, hogy a gyatra kilátási körülmények miatt mindezt majd éles szituban baromi nehéz lesz megállapítani, hogy éppen, most ki, hogy, merre, meddig van, nem tehetünk majd mást - mint eddig is - a tükrünkre, a fülünkre, és az érzéseinkre hagyatkozni és mérlegelni:

    - megér-e nekem most kockáztani egy kilökést + büntetést, vagy inkább pár kanyarra később előzök..
    - megér-e nekem kockáztatni, hogy kilökjenek, vagy inkább hagyok egy kis helyet belül..

    így csak akkor lesz gond, ha két kiskakas találkozik , de mindenestre bármi sül is ki a dologból, a futam visszanézése után már egyértelműen meghatározható lesz, ki volt a felelős, apelláta és kecmec nélkül, ha ezt végre letisztáztuk...

    Egy pontos szabályozást lefektetve meg gyanítom, egyre keves ilyen esetünk lesz majd a későbbiekben


    Mellékelem a javaslatomat a szabályzat szövegére (a kérdéses részt üresen hagyva):
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 05. 16. 17:50.

  7. #82
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    c-ig bezárólag biztosan szabályos az előzés, ha baleset lesz belőle, akkor versenybalesetnek minősíthető, ha az elöl lévő látványosan zárja az ívet, akkor ő a hibás. A többiben mindig a hátsó a hibás.

    A lényeg viszont - szerintem - hogy az egész túl van beszélve. Két típusú versenyző van:
    1. célba akar érni
    2. csakazértsem előzől meg vazze

    Egy normális bajnokságban, minden versenyen részt vevő versenyző az 1. típusba kell, hogy essen - a saját érdekében. Aki tét nélkül megy, az előfordulhat, hogy a 2-esbe esik, de ez korántsem biztos, embere válogatja.

    Számomra a 2. típus unfair és sajnos nehezen nevelhető. Aki magától nem jön rá arra, hogy inkább jobb célba érni 1 hellyel hátrébb, mint egy balesetbe keveredni azt csak sajnálni lehet.
    Abszolút ez a nézetem nekem is, és amiből elindult az egész, az a D és E eset volt, legalábbis én erre értettem, csak túl beszélték utánna...

  8. #83
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Nem tartom előnyösnek ezt a megbeszélést, de majd élőben elmesélem miért, itt hosszú lenne.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #84
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    52
    Üzenetek
    922

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Pedig iránymutatónak hasznos lehet. Nem is feltétlenül versenyzés közben, hanem a kialakult kérdéses esetek utólagos egyértelmű elbírálásához.

  10. #85
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Életkor
    42
    Üzenetek
    415

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Az én szerény véleményem az, hogy az A és a B változat az ami elfogadható mint előzési pozíció. Ha az előző csak az előzendő kocsi feléig, vagy még addig sem tudja a járműve orrát berakni a kanyar megkezdése előtt, akkor sztem semmi jogosultsága nincs, vagy ne legyen arra, hogy az előtte lévő egy talpalattnyi helyet is hagyjon neki. A kanyar megkezdését persze lehet elég rugalmasan kezelni, én konkrétan arra a pontra gondolok mint kanyar kezdőpont, amikor a pályára rajzolható ideális ív vonala keresztezi a pálya középvonalát..
    Ha vki nem teszi be a járműve orrát a másik kocsi legalább feléig, akkor a tapasztalataim alapján nem tudja elkerülni az olyan érintkezést a másikkal, ami kilökéshez vagy az elől lévő jelentős lassításához vezet.
    Ha pedig kötelező vagy méginkább elvárható hely-hagyásról kell beszélnünk, akkor sztem a mérvadó pont a pálya széle kell hogy legyen a kerékvető nélkül, elkerülendő a vitákat hogy ki hol előzi meg a másikat.
    szerintem....

  11. #86
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Az általánosítással több gond is van.

    1. Nem látni rendesen ki az autóból, amíg nem lesz minimum 180 fokos látószögünk, addíg szinte minden esetben csak _feltételezzük_ a másik autó pozícióját.

    2. Hatalmasak a különbségek kanyar és kanyar között is. Ugyanez az ábra nem állja meg a helyét monzában, ahol 3 féle képen lehet venni az első sikánt, és 100 méteres féktáv különbségek + 20-30km/h kanyarsebesség különbségek vannak.

    El kell kerülni ami elkerülhető. Ennyi.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #87
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Én Sziszkával egy nézetet vallok. Valaki jön mögöttem. Ha messziről indul, és hamar közel ér, akkor az illető gyorsabb. Nem fogom sokáig feltartani.

    Ha szélárnyékból ki-ki dugja az elejét, de egyébként annyira nem közelít, akkor ellenfél, lehet (megéri) vele harcolni. Hogyan? Belenézek a tükörbe, jön, jön, hopp, nincs sehol! Na ez miért lehet?
    A, eldobta
    B, mellettem van

    Ha hirtelen nem látom, hogy A vagy B van, akkor hagyok helyet. Ha látom a porban, akkor uccu neki.

    Ha viszont mellettem van (igazából nekem teljesen mindegy mennyire) hagyok helyet. Ez nem azt jelenti, hogy feladom a harcot. Ez azt jelenti, hogy mennyé öcsém, 4 mp múlva nekem lesz szélárnyékom, ott fogok menni a seggedben 30 centire, halálra idegesítelek, úgyis elfékezed / rossz íven fordulsz / és nekem lesz lehetőségem előzni. DE akkor te is hagyj helyet! Ez ebben az egészben az élvezet.

    Én ezt hívom gentleman racing-nek, így van értelme. Sőt, továbbmegyek. Én sajna gombhiány miatt nem használhatom a jobbra-balra nézést. Ha első pár kanyarban tömeg van, fogalmam nincs, hogy van-e mellettem valaki, nem tudom követni, hangok mindenhonnan jönnek. 10 versenyből hétszer helyet hagytam a senkinek.

    Ha mindenképpen szabályozni szeretnénk, akkor azt mondanám vezessük be a forma 1-es szabályt, tengely a tengelynél legyen előzési pozíció. Ez egyre lehet jó, utólagos elbírálásnál, ugyanis menet közben egyik fél sem fogja megmondani, hogy mennyi az átfedés. A hátsó még talán, de az első fizikai képtelenség!

    A hely hagyásról pedig annyit, hogy ha már mellettem van, és jófej vagyok, akkor ne úgy legyek jófej, hogy két kerékkel a füvön el tudjon fordulni. Hagyok bőven, menjen, legalább nem úszik meg, mint Szabi.

    És ami nagyon fontos. Ez rettenetesen autófüggő. Én az Abarth-al úgy beficcenek egy Mustang mellé kanyar közben, hogy bejáratkor még 5 méterre vagyok a Mustangtól. Jól fékez a kis dög, jól kanyarodik. Ha ugyanezt egy Mustang próbálja előadni az vicces. Mérjük fel, hogy milyen kocsi az ellenfelünk, és használjuk ki a gyenge pontjait. Izomautóval ne előzzünk kocsikat kanyarban, mert nem fog menni. Be lehet mellé tenni tuti, csak a kimenetel kérdéses. Ott jön az egyenes a kanyar után, ott lehet hajrázni.

    Egy szó mint száz: szerintem konkrét szabály erre felesleges, legyünk előzékenyek, ezzel a problémák és kérdéses esetek 90%-a elkerülhető.

    Szerintem.

  13. #88
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    1.038

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Selmeci Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Én Sziszkával egy nézetet vallok. Valaki jön mögöttem. Ha messziről indul, és hamar közel ér, akkor az illető gyorsabb. Nem fogom sokáig feltartani.

    Ha szélárnyékból ki-ki dugja az elejét, de egyébként annyira nem közelít, akkor ellenfél, lehet (megéri) vele harcolni. Hogyan? Belenézek a tükörbe, jön, jön, hopp, nincs sehol! Na ez miért lehet?
    A, eldobta
    B, mellettem van

    Ha hirtelen nem látom, hogy A vagy B van, akkor hagyok helyet. Ha látom a porban, akkor uccu neki.

    Ha viszont mellettem van (igazából nekem teljesen mindegy mennyire) hagyok helyet. Ez nem azt jelenti, hogy feladom a harcot. Ez azt jelenti, hogy mennyé öcsém, 4 mp múlva nekem lesz szélárnyékom, ott fogok menni a seggedben 30 centire, halálra idegesítelek, úgyis elfékezed / rossz íven fordulsz / és nekem lesz lehetőségem előzni. DE akkor te is hagyj helyet! Ez ebben az egészben az élvezet.

    Én ezt hívom gentleman racing-nek, így van értelme. Sőt, továbbmegyek. Én sajna gombhiány miatt nem használhatom a jobbra-balra nézést. Ha első pár kanyarban tömeg van, fogalmam nincs, hogy van-e mellettem valaki, nem tudom követni, hangok mindenhonnan jönnek. 10 versenyből hétszer helyet hagytam a senkinek.

    Ha mindenképpen szabályozni szeretnénk, akkor azt mondanám vezessük be a forma 1-es szabályt, tengely a tengelynél legyen előzési pozíció. Ez egyre lehet jó, utólagos elbírálásnál, ugyanis menet közben egyik fél sem fogja megmondani, hogy mennyi az átfedés. A hátsó még talán, de az első fizikai képtelenség!

    A hely hagyásról pedig annyit, hogy ha már mellettem van, és jófej vagyok, akkor ne úgy legyek jófej, hogy két kerékkel a füvön el tudjon fordulni. Hagyok bőven, menjen, legalább nem úszik meg, mint Szabi.

    És ami nagyon fontos. Ez rettenetesen autófüggő. Én az Abarth-al úgy beficcenek egy Mustang mellé kanyar közben, hogy bejáratkor még 5 méterre vagyok a Mustangtól. Jól fékez a kis dög, jól kanyarodik. Ha ugyanezt egy Mustang próbálja előadni az vicces. Mérjük fel, hogy milyen kocsi az ellenfelünk, és használjuk ki a gyenge pontjait. Izomautóval ne előzzünk kocsikat kanyarban, mert nem fog menni. Be lehet mellé tenni tuti, csak a kimenetel kérdéses. Ott jön az egyenes a kanyar után, ott lehet hajrázni.

    Egy szó mint száz: szerintem konkrét szabály erre felesleges, legyünk előzékenyek, ezzel a problémák és kérdéses esetek 90%-a elkerülhető.

    Szerintem.
    Íme, a lángész!

  14. #89
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Íme, a lángész!
    Továbbra is várjuk az építő jellegű javaslatodat, asszem nem ez volt az, ugye?
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 05. 19. 09:05.

  15. #90
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Teljesen egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy ez egy szemléletbeli kérdés, és az esetek 90%-ban nem a szabály meglétén fog múlni az ilyen szituációk végkimenetele. Ez arról szól, hogy két versenyző mennyire tud/akar kölcsönösen odafigyelni egymásra és hogy mennyire előrelátóak. A szabályra azért van szükség, hogy iránymutatóként szolgáljon a számunkra, meg az újonnan érkezőknek és hogy az esetleg mégis balszerencsésen végződő esetek után egyértelműen meg lehessen határozni a felelősöket. Sztem mind a két dolog nagyon fontos. Egyszer egyértelműen fektessük le és ennyi.


    Amivel még gond lehet:
    A kilátás, érzékelés tudjuk, hogy nagyon problémás, és ez ügyben a helyzet nem is lesz ennél jobb. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy azért lehet érezni, mi történik körülöttünk a pályán, ha kellően figyel az ember (még ha nem is látja) és ez már elég ahhoz, hogy tudjon megfelelően mérlegelni. Szerencsére volt jópár alkalmam az idény során nemcsak baromi gyors, hanem ésszel is versenyző kollégákkal hosszú körökön át kemény csatákat vívni, és meglepően kevés gondunk volt ilyesmiből, pedig ott aztán ment a adok-kapok rendesen ... (persze azért néha előfordul az ilyesmi, az is benne van )

    A másik probléma az, amit Tilus és Krisz is írt, hogy nemcsak a féktáv lehet eltérő autónként, hanem a kanyarodás kezdete, az íve és a sebessége is, a rengeteg féle kanyartípusról nem is beszélve, és erre baromi nehéz egy általános érvényű szabályt megalkotni. Eltöprengtem ezen, és végül arra jutottam, hogy ez a sok tényező itt lényegében nem is számít. Gond csak akkor van, amikor elfogy a hely a pályán legbelül a kanyarban, ugyanis minden más esetben egyértelműen a hátul jövő a vétkes. A többi esetben a hátul jövőnek ugyanis lenne lehetősége még szűkebben fordulni, hiszen csak 1 autónyi hely illeti meg a pályán, nem több, nem kevesebb. (egészen addig ugye, amíg Ő nem lesz előrébb vmivel, mert onnantól Ő dirigálhat...)

    Ezért szerintem elég csak azt vizsgálni, hogy az érintkezés/ütközés pillanatában a támadó szorosan a pálya széléhez tapadt-e, és ha igen, akkor milyen mértékben volt az ívet záró pilóta mellett a kocsijával? Ez minden kanyar- és kocsit típust is egyértelműen lefed, csak el kell döntenünk a mellékelt ábrákról, hogy melyik esetet tekintjük már a "jogosultsági pozíciónak" az 1 autónyi helyre?

    A harmadik problémás kérdés, az a kerékvetők használata, amit pedig teljesen kanyarja válogatja, hogy hol érdemes/lehet használni és hol nem. Szerintem ne legyünk túlságosan "jófejek" és előzékenyek, igen is a hátuljövőnek is legyen nehéz dolga és kelljen komolyan mérlegelni, hogy be merje-e rakni, vagy ne. Ez a szabály ne a hátul jövő felelőtlenségét támogassa! Csak egy biztonsági rést határozzunk meg, amit korábban már +10%-nak leírtam, de most lemértem a dolgokat és javaslom inkább a +20%-ot, de nem többet. (ez még így is baromi kevés ám élesben). Nem zöld utat kell adni a hátulról érkezőnek az előzéshez, hanem csak a lehetőséget a pályán való elforduláshoz. (ez az %-os érték itt is nyilván csak iránymutatásként szolgál, lemérni majd csak utólag lehet, ha mégis baj történ volna)


    Persze amikről itt szó van, azok mind csak a szabályban lefektetett egyértelmű minimum követelmények lennének, éles szituácóban ettől még mindenki a saját belátása és vérmérséklete szerint veheti finomabbra a dolgokat (mind az elől, mind a hátul lévő), hogy elkerülje a bajt.

    Legalábbis én így gondolom...
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 05. 19. 10:10.

  16. #91
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    1.038

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is várjuk az építő jellegű javaslatodat, asszem nem ez volt az, ugye?
    Csak annyit akartam, hogy teljes mértékben igazat adok és logikusnak találom a Krisztián meglátásait... És igen jópofán adott hangot a gondolatainak. Én "újoncként" nem szándékozom beleszólni...

  17. #92
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    1.038

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    És most, hogy a legutóbbi általad beírt hozzászólást olvasom, nagyon is helyes gondolatok... Az, hogy ezekre konkrét szabályt kellene lefektetni, elég egyértelmű... Persze ez valóban nem az eseteket befolyásolná, csakis az esetleges vitatott esetek utáni könnyebb döntéshozatalt... Nyilvánvalóan, minél élesebb határt húzunk a 'még nem' és a 'már igen' között, az a pályán nem lesz abban a töredék pillanatban eldönthető, hogy: "na most már pontosan jogom van bebújni mellé", de a replay alapján a VB egyértelműen, akár screenshot-tal is indokolhat döntéseket! De ilyen jellegűt is olvastam már fentebbi hozzászólásokban, ez tűnik -számomra- a legkövetendőbb útnak... És valóban érdemes a témát boncolgatni... Mert csakis konkretizálni ad lehetőséget. Mindennemű ellentétet félre kell, hogy tegyünk. Bennem valóban semmi harag nincs, de kérek minden sértett felet, akit eddigi hozzászólásaimmal megsértettem, hogy szintén ne haragudjon.

    Szeretnék építő jellegű javaslatommal hozzájárulni egy jobb és pontosabb szabályrendszer megvalósulásához, de amíg ezek nem tisztázódnak, nem kívánok indulni... És mégegyszer mondom (azazhogy írom) nem haragból... De higgyétek el, ha nagyon nem éreztem volna értelmét annak, hogy rajthoz álljak Brands-ben, nem tettem volna... Bizony az egyik legkedveltebb pályám a WTCC-ben (persze a sikánmentes változat)... Azt hogy a Cortinával nem volt egyből versenyképes a tempóm, én magam is éreztem, de a fair vezetés nekem is fontos szempont... és igyekeztem ennek fényében vezetni. És mindig is erre fogok törekedni... De azt valóban nem értem (még mindig) hogy a kipöccintésemnél miért kaptam figyelmeztetést??? Mi ilyen helyzetben a teendő, hogy ne kapjak figyelmeztetést amellé, hogy 6 pozíciót buktam??? Mert ez igazán nem világos... Azóta persze némileg rávilágítottunk a "jogosultsági pozíció" helyzetére, de addig is született egy elég elhamarkodott döntés... De abban a helyzetben hogy láttátok??? (ezt mindenkitől kérdezem) Az 'A' vagy 'B' felállás valamelyike volt az ütközés pillanatában???
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2009. 05. 19. 12:14.

  18. #93
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Életkor
    42
    Üzenetek
    415

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    De abban a helyzetben hogy láttátok??? (ezt mindenkitől kérdezem) Az 'A' vagy 'B' felállás valamelyike volt az ütközés pillanatában???
    sztem C vagy D, de viszont abban a kanyarban és abban a szituban én tuti hogy hagytam volna helyet a mögöttem jövőnek tapasztalatból. Korábban én szinte minden futamon kaptam hasonló koccokat és néha kilökést is hasonló szitukban, de mostmár szinte minden kanyar előtt figyelem hogy ki is van mögöttem és legfőképp hogy milyen kocsival. Szerencsére kialakult bennem egy fajta "erősorrend" hogy kivel, hol és milyen vassal tudok igazi fair GTL-es kergetőzést folytatni (amibe persze a kisebb koccok is beleférnek).
    De sztem ezt csak ugy tudnád te is igazán élvezni és rövid időn belül értékelni is, hogy versenyzel köztünk amikor csak teheted.....
    Ne várj addig míg minden le nem lessz írva, gyere és versenyezz!!!!!

  19. #94
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Dr. Hanyik Saby

    Abban a pillanatban amikor Kiss Szabi rádtapadt lefelé a T1ből, már előrelátható volt, hogy T2-ben próbálkozni fog, elkerülhető lett volna a kocc, de ő már eltökélte magát az ívével és féktávjával, hely sem maradt neki, más opciója nem volt, csak megpróbálni a lahető legszükebbre venni, de a kontakt csak két féleképpen lett volna elkerülhető:

    1. Szabi jobban méri fel a lehetőségeit abban a kanyarban. Ezért járt a bünti.
    2. Te észleled a próbálkozást és helyet hagysz, ezzel elkerülvén az ütközést. Ezért kaptad a figyelmeztetést.

    Most hogy ilyen szépen kitárgyaltuk, biztosan emlékezetes lesz
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  20. #95
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    De azt valóban nem értem (még mindig) hogy a kipöccintésemnél miért kaptam figyelmeztetést??? Mi ilyen helyzetben a teendő, hogy ne kapjak figyelmeztetést amellé, hogy 6 pozíciót buktam??? Mert ez igazán nem világos... Azóta persze némileg rávilágítottunk a "jogosultsági pozíció" helyzetére, de addig is született egy elég elhamarkodott döntés... De abban a helyzetben hogy láttátok??? (ezt mindenkitől kérdezem)


    Remélem nem veszed a dolgot rossz néven, ha én is hozzátennék ezt-azt a dologhoz, igyekszem minél objektívabban.


    Csak hogy lásd, mennyire nem egyszerű a probléma:
    A jelen eset kulcsmomentuma a te szempontodból az volt, hogy nem az orrommal értem hozzád ahogy az várható lett volna, hanem az a popóm a kerékvetőn megcsúszott, ezért az oldalammal pont a feneked sikerült megpöckölnöm, ezért ís pördültél meg ilyen nagyon.
    (Egyébként ez a megcsúszás annyira minimális volt, ogy én belülről nem is érzékeltem, azt hittem, az ütközés miatt billentem csak meg)

    Ettől függetlenül azonban tisztán látszik, hogy az ütközés pillantában is te még mindig olyan íven haladtál, ami folyamatosan a pálya belső széle felé tartott, így egyre kevesebb helyet hagyva nekem. Amennyiben nem csúszom meg, úgy két szempillántassal később az orrommal ütköztem volna neked, mert egyszerűen nem maradt ott elég hely már mindkettőnknek.

    Úgy gondolm, ha mindez így történik, akkor (de majd a VB felvilágosít, ha tévednék ) akkor a jelenlegi szimpla figyelmeztetésed helyett komolyabb büntetést kaptál volna, én meg vmivel kevesebbet, esetleg versenybalesett lett volna a dologból. Hiába te buktál 6 helyet, részben magadnak kerested a bajt és nem voltál tekintettel a már jelentősen melleted lévőre, szimplán leszorítottál volna a pályáról.


    Na most jön az érdekes rész:
    Jelen szituációban az én helyzetem hozzád a C és D eset között volt vhol és az általad hagyott hely a pálya szélétől számítva az én szélességem + vmivel kevesebb, mint 20%.

    Amenyiben az lenne a szabály, hogy a D esetől számít előzési pozíciónak és +20%-ot helyet kell hagyni, akkor Te lettél volna a hibás.

    Amenyiben az lenne a szabály, hogy a C esetől számít előzési pozíciónak és +10%-ot helyet kell hagyni, akkor Én lettem volna a hibás.

    Szóval láthatod, ez az egész eset most pont abban a kritikus zónában játszódott, amiről most is beszélgetünk, hogy hol is legyen pontosan az a bizonyos holtpon és mi legyen a szabály? A VB ennek tükrében - és a pontos szabályozás hiányában - köztes megoldásra jutott, de úgy gondolom jelentősen figyelembe vette azon tényt is, hogy te csúsztál ki és te buktál végül 6 helyet.

    Szerintem (magánvélemény) panaszra nem lehet okod, a figyelmeztetés csak jelképes mértékű büntetés és pont azt a célt szolgálja, hogy gondold kicsit át az esetet, mit tehettél volna máshogy!


    Monaco-ba meg gyere és ne ezen szarozz, iszonyat brutál jó a pálya!
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 05. 19. 20:31.

  21. #96
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Nos...röviden összegzem akkor hogyan is állunk. Alapból a következő bajnokságra a GTR_masters Versenyzői Kódexe lesz a mérvadó, mint tulajdonképpen most is. Ezt fogjuk kiegészíteni az autóink különbözőségéből fakadó sajátosságokkal amely a "Gentleman Racing" megfogalmazása lesz - hozzáteszem külföldi szerveres tapasztalataink alapján tökéletesen működik és hatalmas élmény kitapasztalni hogy hogyan előzzek meg egy mustanggot, Alfát, Cortinát Abarthal, hogy előtte is tudjak maradni és mindezt úgy hogy senki nem szorít le senkit stb. stb - és igyekszünk egy egyszerűbb, könnyebben érthetőbb, és jelenlegi elgondolásom alapján egyértelműbb büntetési rendszert használni - példaképünk a FIA Historic GT sorozat főszervezője szavaival élve: "Aki látható sérülést okoz a másiknak azt kizárjuk!" - persze nem egészen de valami hasonló elvet követve.
    Szóval:
    - GTR Masters Versenyzői Kódex
    - Gentleman Racing
    - Egyszerűbb, de szigorú büntetési rendszer

    ugyanide kapcsolódik, hogy kiadó egy VB poszt jövőre, úgyhogy aki szeretne és érez magában elhivatottságot, jelentkezzen.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  22. #97
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    kiadó egy VB poszt jövőre
    VilágBajnoki?

    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  23. #98
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    VilágBajnoki?

    jah..az is..de Te már -10 kredittel indulsz érte
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  24. #99
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Nos...röviden összegzem akkor hogyan is állunk. Alapból a következő bajnokságra a GTR_masters Versenyzői Kódexe lesz a mérvadó, mint tulajdonképpen most is. Ezt fogjuk kiegészíteni az autóink különbözőségéből fakadó sajátosságokkal amely a "Gentleman Racing" megfogalmazása lesz - hozzáteszem külföldi szerveres tapasztalataink alapján tökéletesen működik és hatalmas élmény kitapasztalni hogy hogyan előzzek meg egy mustanggot, Alfát, Cortinát Abarthal, hogy előtte is tudjak maradni és mindezt úgy hogy senki nem szorít le senkit stb. stb - és igyekszünk egy egyszerűbb, könnyebben érthetőbb, és jelenlegi elgondolásom alapján egyértelműbb büntetési rendszert használni - példaképünk a FIA Historic GT sorozat főszervezője szavaival élve: "Aki látható sérülést okoz a másiknak azt kizárjuk!" - persze nem egészen de valami hasonló elvet követve.
    Szóval:
    - GTR Masters Versenyzői Kódex
    - Gentleman Racing
    - Egyszerűbb, de szigorú büntetési rendszer
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #100
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: HGTLM4 - Ötletelés

    egyelőre nincs jobb hely, ide teszem, de hamarosan elindul majd a HGTLM5 ötletelés, meg talán összeszedek egy addon autó topicot is ahova ezeket gyűjthetjük.
    Szóval
    Porsche 904 a GTC-65 porscheja...2 kört próbáltam, kívül - belül szép és jó is volt vezetni. Csinos jószág.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •