Szavazás eredménye: Indulsz a versenyen?

Szavazók
17. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen / nagyon valószínű

16 94,12%
  • nem / nem valószínű

1 5,88%
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (39 összesen)

Téma: HGPLM16 - Silverstone

Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

HGPLM16 - Silverstone

Jövőhéten a liga egyik legnépszerűbb pályája következik - Silverstone! A helyszín eddig minden évadban szerepelt, kivéve természetesen a Challange kupát és az Addon kupát.

Mód: 1967
    Dátum: 2008. 05. 20.
    Versenytáv: 24 kör
    Időmérő edzés: 45 perc
    Pályacsúcs (1967): 1:25.474s, Szegletes Gábor (Lotus 49)
    Pályacsúcs 110%-a: 1:34.021s

További adatok: http://hungpl.hsw.hu/versenyinfo.php?raceid=1607

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Exclamation Re: HGPLM16 - Silverstone

Ja, a szavazásról elfelejtettem külön szólni... Azért szúrtam be, hogy a verseny napjára lássam, kell-e riasztanom Magnust a B szerver miatt. Tehát, aki erre jár, az legyen szíves x-elje be, ha jön (vagy ha nem jön).

A nem opció persze lényegében felesleges, de így legalább Henrik is szavazhat különösebb dorgálás nélkül

Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Város
    Pécs
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.336

Re: HGPLM16 - Silverstone

Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A nem opció persze lényegében felesleges, de így legalább Henrik is szavazhat különösebb dorgálás nélkül
    Ez valami csapda, hogy megszerezhesd az ip címét? Lehet hogy rájött...
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ez valami csapda, hogy megszerezhesd az ip címét? Lehet hogy rájött...

Pápa Ádám Regisztrált
    Város
    Vác
    Életkor
    30
    Üzenetek
    67

természetesen jövök ha teljesíteni tudom az 1:34et.
    ZSÍR TEAM

Tóvári György Regisztrált
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

Az 1:34 menni fog. Alulkormányozottra állított autóval is megcsinálható. A nehézségek akkor jönnek, ha 1:30 alá szeretne az ember juni.

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg Ádám írta Hozzászólás megtekintése
    természetesen jövök ha teljesíteni tudom az 1:34et.
    Ádám, nézegess replayeket. A legtöbb helyen jóval később lehet fékezni mint ahogy a féknyomok sejtetik. Plusz itt is nagy fontos, hogy a hosszú egyenesekre már lendülettel fordulj, hogy rendesen ki tudd autózni a végsebességet. Az Abbey-t pedig inkább óvatosan mintsem merészen, és akkor nem lesz baj

Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Ádám, nézegess replayeket. A legtöbb helyen jóval később lehet fékezni mint ahogy a féknyomok sejtetik. Plusz itt is nagy fontos, hogy a hosszú egyenesekre már lendülettel fordulj, hogy rendesen ki tudd autózni a végsebességet. Az Abbey-t pedig inkább óvatosan mintsem merészen, és akkor nem lesz baj
    Te mivel indulsz, te kreditgyáros?

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

GPLRank: all the laptimes are GREEN!

"A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Te mivel indulsz, te kreditgyáros?
    Hát a ződ ótóval!

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Hát a ződ ótóval!
    Cooper, vagy Brabham?

Á bakker, akkor az 27-es idő, mi?

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Cooper, vagy Brabham?

Á bakker, akkor az 27-es idő, mi?
    Nagyon remélem

Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

A rugókeménységet hogy kell ide beállítani? Honnan lehet tudni, hogy eléggé keményet választottam?

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    A rugókeménységet hogy kell ide beállítani? Honnan lehet tudni, hogy eléggé keményet választottam?
    Amennyire én értek hozzá:
    ilyen lapos pályákon mint Sil, lehet menni egész kemény rugókkal, hisz az a lényeg, hogy kanyarban nagy terhelésnél is stabilan tartson, ne billegjen. A kemény rugó bukkanós, hegyi pályákon lehet gond, ott kombózni kell.
    Na de hogy most pontosan mennyi ez az érték, azt fejből nem vágom. Tölts le egy gh setupot (honlapon is fent van), abban sztem közel jó értékeket találsz.
    Ha mégis tippelnem kéne, ha jól emlékszem én olyan 130-140-et hazsnálok elöl, és 180-190 hátul, de ez nem 100 %.
    Remélem segítettem is valamit, nem csak a klaviatúrát koptatom

Megj.: ha nagyon eltérő ez a rugó attól amit használsz, biztos, hogy nem lesz jó, mert ha csak egy beállítást ragadsz ki egy másik setup-ból az ritkán jó, globálisan kell nézni a dolgokat.

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

114-184 alakult ki nekem, ami jónak tűnik számomra. Ezzel sehol nem ért le az autó alja, gondoltam lágyíthatok még rajta. Levittem 88-140-re, feltöltöltöttem 100 literrel és még így sem ér le az alja. 6,35-6,99 a hasmagasság elöl-hátul. Nekem nem tűnik ezzel sem rosszabbnak, vagy instabilabbnak. Igaz, talán nem is lett gyorsabb.

Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Város
    Pest
    Életkor
    32
    Üzenetek
    1.506

Vidd le nyugodtan a hasmagasságot hátul is minimálisra, én legalább is mindig így megyek, ha sehol sem üt be. Szerintem jelentős tapadás nincs a diffúzor hatásból. A rugókat ha nagyon ellágyítod, nem is az alja fog beütni, hanem felül a felfüggesztésre a kocsi, elfogy a rugóút. Ha ezt eléred, az jelentős tapadásvesztés a kanyarban, észre lehet venni : ). Ez felett érdemes tartani a rugóértékeket, a keményebb precízebb irányítást ad, de ugye valamivel kevesebb a tapadás elvileg. A cél, hogy jól tudj vele menni, kényelmesen érezd magad. Első-hátsó arány általában kb. tükrözi az autó súlyelosztását.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások

Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Smile Re: HGPLM16 - Silverstone

Hasíít ez a Loti

"Update time: Silverstone Circuit 1967, Lotus time 1:27.084"

setup+replay itt

Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

Hasíít ez a Loti

"Update time: Silverstone Circuit 1967, Lotus time 1:27.084"

setup+replay itt
    Nagyon tanulságos számomra! Köszönöm!
    Kiderült melyik két kanyarban dobok el jelentősebb időt.
    A futóműbeállítással jó irányban jártam (az asszimetrikus állítást kivéve hasonló karakter), de a hajtás dologban sajnos rossz volt az elképzelésem. Úgy tűnik az erősen zárt difi beállítások (45/.../3 és feszesebb)felejthetőek, nem az a gyorsaság záloga, mint a replay-ből látszik.

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon tanulságos számomra! Köszönöm!
    Kiderült melyik két kanyarban dobok el jelentősebb időt.
    A futóműbeállítással jó irányban jártam (az asszimetrikus állítást kivéve hasonló karakter), de a hajtás dologban sajnos rossz volt az elképzelésem. Úgy tűnik az erősen zárt difi beállítások (45/.../3 és feszesebb)felejthetőek, nem az a gyorsaság záloga, mint a replay-ből látszik.
    A GH2-s setupok között megtalálod ennek az eredetijét. Egy-két dolgot változtattam csak rajta, de lehet érdemes azt is megnézned.

Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Város
    Pest
    Életkor
    32
    Üzenetek
    1.506

Jani még mindig 27? Jön valaki olyan autóval, amivel tud 26 eleje közepét?
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások

Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Jani még mindig 27? Jön valaki olyan autóval, amivel tud 26 eleje közepét?
    Pribi/TCR szerint 26.7 is volt a szombati sessionben, de én inkább a stabil 27 felekre hajtanék holnap. És addig már biztosan nem edzek, hacsak nem marad el a ma esti PreWar Series Hockenheim a briteknél.

Kód:
    Best Lap:              21.121       21.626       24.313       20.024       1:27.084
    Perfect Lap:           20.883       21.626       24.232       19.965       1:26.706

Én 1:26.6 nál vok BRM-mel. Valszeg marad is az autó hogy spóroljak némi kreditet.

Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank

Racing is in my blood. . .it's part of my life

You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .

www.orionraceteam.com

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Ezúttal korántsem versenyeztem olyan felszabadultan, mint legutóbb East London-on. Az előzetes időeredmények és az időmérő alapján egyértelmű volt, hogy van keresnivalóm és cél a dobogó. Ez azért stresszelt egy kicsit.

PB közeli idővel kerültem a rajtrácsra, ráadásul a biztonságos(abbnak vélt) belső ívre. A rajtnál különösebb gond nélkül otthagytam Milánt, és Szabi nyomába szegődtem. Ádámmal az élen viszonylag hamar összeszedtünk egy kis előnyt. Az első körökben inkább csak a motor melegítettem, de láttam, hogy Szabival összejöhet egy meccs.

Arra viszont nem gondoltam, hogy Szeglet már a negyedik körben megjelenkik mögöttem a Pribin! Irtózatos tempóban ért utol, kicsit próbáltam tartani, de nem sok mindent tehettem. Aztán egy-két körrel később összeakadtak Szabival, én meg nevető negyedikként átvettem a második helyet.

Ádám sajnos elkezdett gyorsulni, épp csak tartani tudtam vele a lépést, ráadásul Szeglet is hamar visszaért mögém. Le kellett mondanom a második helyről, már csak abban bíztam, hogy valami gondjuk támad a lekörözéseknél. De ez nem történt meg, sőt inkább nekem jött ki rosszul a lépés. Így maradt a biztonságos harmadik hely.

Szegletnek grat a győzelemhez! Javasolnám következő versenyre a boxutcai rajtot!

Nem volt egy rossz verseny, csak az az összeakadás ne lett volna.
    A büntim miatt nem vehettem részt az időmérőn, remélem az, hogy egy negyedkörre kimentem a boxból nem hoz újabb büntit. Az utolsó előtti helyről rajtolhattam, de valami furát észleltem a kormánnyal, így nem vettem észre a zöld zászlót. Az első körben óvatosan mentem így jópár balesetből kimaradtam, és egészen a 9. helyig jutottam ahol aztán végeztem is. Sokminden nem történt, egyszer Milán előzött meg a szörnyetegével, aztán sokáig Soós Gabit üldöztem, de nem tudtam megelőzni. Majd Babinszki ért utól és ő engem is és Gabit is megelőzte. Később Vörös Tomi került mögém valahogy, de előzési helyzetbe nem igen került, addig míg az egyik kanyarban túlságosan leváltottam és emiatt megpördült a verdám, azonnal visszakanyarintottam de tomi így is elém került, egyből üldözőbe is vettem, tudtam, hogy a Coopert utól tudom érni, sajnos a következő kanyar előtt összeakadtunk, mivel én nem éreztem hibásnak magam ezért Tomi előtt folytattam, neki resetelnie is kellett, ha mégis én hibáztam akkor bocs. Ezután már nem sok kör maradt és a 9. helyre gurultam be.
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Átlagos versenyem volt, voltak előzések, aztán egyedül körözgettem. Na de előbb vissza az edzéshez. 6 körre elegendő benzinnel kezdtem, és a 6.-at már úgy, hogy igen fogytán volt a nafta. Szerencse, hogy kitarott, mert egy olyan PB-vel leptem meg magam, amiben ráadásul 3 szektoridő is abszolút legjobb volt. De ez is csak az 5. helyre volt elég, és még ott volt hátul Szeglet, így az 5-6. helyet tartottam reálisnak versenyre is. Rajtot nagyon jól sikerült elkapni, de Milán beragadt pont előttem, így 1 autóhosszanyit tartott a dolog, belül elmentek 2-3-an. T1-T2 sima volt, már azt hittem rendeződnek a dolgok, amikor a 3-ban előttem egy Lotus megfarolt, és kiütötte előlem Milánt. Reflexből félrerántottam, mint kiderült nagy szerencse, hogy nem csináltam tovább a balesetet, mert Szeglet már épp mellettem járt. Viszont így még valaki mellém sorolt a Chapel-nél, tudtam hogy meredek lesz, próbáltam kívül maradni, de így is ütköztünk, kirepültem a fűre, még további helyeket buktam.
    Gabó mögé, és Portion elé álltam vissza, tudtam, hogy jó a versenytempóm, kicsit bosszús voltam, de nekiduráltam magam. Utolértem Gabót, és 1-2 kör egerészés után rosszul vette a T3-at, mellé mentem, és most én próbáltam belül az előzést, ami sikerült is, bár Gabó fűre került, remélem magától, én nem éreztem kontaktot. Következett tesóm, majd Vörös Tomi, őket szinén pár kör üldözés után sikerült legyűrni, így féltávra megvolt az 5. hely. Mögöttem Milán közelgett, de egyszercsak elmaradt, így nyugodtan autózhattam a vége felé.

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Életkor
    45
    Üzenetek
    973

Igen, én voltam a T3-as ütközés okozója A rajtot nagyon jól kaptam el, és el tudtam menni Gyula és Milán mellett is. Aztán a T3-ban lecsúsztam az ívről, Milán mellém jött és a kigyorsításnál elindult az autó segge és kiütöttem Milánt. Utolsó helyről folytattuk a versenyt, persze Ő hamar ellépett tőlem. Volt 3 klassz előzésem, Norbit, Lacit és Soós Gabit sikerült elkapnom verseny közben. Egyenletesen tudtam menni megint, nagy nehezen visszahoztam a rajtpozíciómat, de azt hiszem ennél előrébb a rajtbaleset nélkül sem végezhettem volna. Sebaj, a következő Silverstone-i nagydíjra gyorsulok megint 1 mp-et, és akkor talán felvehetem a versenyt az élmezőny végével
    Babinszki Gábor

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •