Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 90 (90 összesen)

Téma: HGPLM16 - Hockenheim

Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Re: HGPLM16 - Hockenheim

Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    A VROC letöltéshez kérhetnék egy működő linket? A saját oldaláról napok óta nem elérhető.
    Amíg nem megy a hivatalos link, feltettem a honlapunkra.
    http://hungpl.hsw.hu/letoltes.php?cat=egyeb

Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Város
    Pécs
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.336

Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Milánom, te nem gyengén belőtted ezt a Hondát!
    Én Szeglet köréhez viszonyítottam, aki 303-ig gyorsult a Ferrarival, én a saját Honda setupommal olyan 301-302-ig, na mondom nem is rossz. A tiéd meg 305, ez komoly.
    Ezen most egy jót nevettem.... Arra alapoztam a beállítást, hogy szegény eléggé nyüszít-e, mert bent nem nagyon van idő nézegetni a végsebességet. Ez egyben azt is jelenti, hogy a kanyarokon van még mit dolgozni (pl. t1-ben fixen eldobtam 3 tizedet). Gyorsan össze is hasonlítom Szeglet (WR) körével...
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen most egy jót nevettem.... Arra alapoztam a beállítást, hogy szegény eléggé nyüszít-e, mert bent nem nagyon van idő nézegetni a végsebességet. Ez egyben azt is jelenti, hogy a kanyarokon van még mit dolgozni (pl. t1-ben fixen eldobtam 3 tizedet). Gyorsan össze is hasonlítom Szeglet (WR) körével...
    Mikor vezetek én sem nézegtem, mert általában fékezni kell utána
    De RA-val megnézegettem őket. Ezt is azért, mert mit mondjak, nem bízom én sem a Hondában (4 kör után 129 fok az olaj), és keresgélem mi jöhetne szóba 3 kredit alatt (sok választás nincsen).

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

GPLRank: all the laptimes are GREEN!

"A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Mikor vezetek én sem nézegtem, mert általában fékezni kell utána
    De RA-val megnézegettem őket. Ezt is azért, mert mit mondjak, nem bízom én sem a Hondában (4 kör után 129 fok az olaj), és keresgélem mi jöhetne szóba 3 kredit alatt (sok választás nincsen).
    Pf, a Honda 5 kört bírt...
    Brm lesz ebből, úgy érzem.

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Exclamation Re: HGPLM16 - Hockenheim

18 órától 120+45 perc szabad edzés a szerveren.

21 órától 45 perc időmérő edzés, majd 16 kör a futamon.

Legyetek a chatszobában 20:55-kor, hogy lássuk kell-e két szerver!

+

Néhány hasznos info (mégegyszer) az újaknak:

• A setup képernyőn külön be kell állítani a versenyre szánt setupot is. Ezt edzésen is meg lehet tenni.
    • Nincs warm up, az időmérő edzés végeztével rögtön kezdődik a visszaszámlálás a rajthoz.
    • Online versenyen a rajtrácson mindaddig nem lehet sebességbe tenni az autót amíg 1) le nem telt a 30 mp visszaszámlálás VAGY 2) nincs mindenki a rácson.
    • Ha valaki a rajtrácsról visszalép a boxba, az később már nem tud visszamenni a pályára, kénytelen feladni a versenyt.
    • Sérülések javítására verseny közben is lehetőség van a SHIFT+R kombinációval. Figyelem! Hideg gumi, hideg motor és teletank is jár a shift-R-rel.
    • Ha valaki lekési a rajtot, (kb. 10-20 mp múlva) lehetősége van a boxutcából a mezőny után eredni. Ez a legtöbb pályán körhátránnyal jár - attól függően, hogy a rajtvonalhoz képest hol van a boxállása az embernek.

Figyelem! Bandwidth patch nélkül nem lehet csatlakozni a szerverhez. Mindenkinek legyen feltéve. Útmutató itt: http://hungpl.hsw.hu/index.php?page=utmutatok#BW

Tóvári György Regisztrált
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

Már lassan 5-6 kört tudok megtenni egyben. Most viszont azt tapasztalom, hogy4-5-6 kör alatt a motor hőmérséklete (víz? olaj?) pirosra vált 95°C felett, pedig nem forgatom túl a ferrarit, 10e, max 10,500-nál elváltom gázelvétellel. A szeglet féle frerraris replay-ben 11e-ig küldi a fokozatokat.
    Mi az a hőmérséklettartomány, ahol versenyen üzemeltetni kell a gépet, hogy hosszabb távot kibírjon? Meddig melegedhet?
    Mit lehet tenni, hogy ne melegedjen túl? Egyenesben nem venném el a gázt azért, hogy pihenjen a motor.

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Már lassan 5-6 kört tudok megtenni egyben. Most viszont azt tapasztalom, hogy4-5-6 kör alatt a motor hőmérséklete (víz? olaj?) pirosra vált 95°C felett, pedig nem forgatom túl a ferrarit, 10e, max 10,500-nál elváltom gázelvétellel. A szeglet féle frerraris replay-ben 11e-ig küldi a fokozatokat.
    Mi az a hőmérséklettartomány, ahol versenyen üzemeltetni kell a gépet, hogy hosszabb távot kibírjon? Meddig melegedhet?
    Mit lehet tenni, hogy ne melegedjen túl? Egyenesben nem venném el a gázt azért, hogy pihenjen a motor.
    A Ferrari strapabíró jószág, azt nyugodtan forgathatod 11k-ig.
    A 95 fok sem sok még, általában olyan 110-120 fok között áll meg az olaj hőmérséklete, és az még nem vészes, bár egyes autók (amikkel ritkábban megyek) ettől eltérhetnek.
    A Honda pl. nekem 5 kör után robban, nem tudom hogy lehet vele itt versenyezni, hiszen rengeteg az egyenes, rengeteg a padlógáz, nagyon kevés amikor pihen a motor, folyamatosan emelkedik a hőmérséklet, körről körre.
    Talán egy nagyon elnyújtott váltóval, mindig hamar felkapcsolva, és 5.-ben meg úgy hogy ne forogjon a max közelébe lehet segíteni rajta...

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Hátööö...
    Edzés ugyancsk jól ment, igaz ma döntöttem el, hogy Ferrarival indulok, setupot is nagyhirtelen gyártottam, a 2:08.4 igen jó kör volt.
    Szegletet term. lehetetlen lerajtolni, elóvatoskodtuk egymás mellett a T1-et, aztán az egyenesben bementem szélárnyékba, majd megelőztem, de sok volt még, mellém jött féktávra. Én marha meg úgy éreztem túl korán kezdtem fékezni, elvettem a fékből, persze, hogy nem tudtam megállni, csoda hogy nem kaptam DQ-t a vágásért. Pár helyet mindenesetre veszítettem.

Aztán a stdionnál ugyancsak nagy buli lehetett, autók mindefelé, én meg hirtelen újra a 2. voltam. Na nem sokáig, épp a pribit böngészgettem, ki hová lett, nagyon kicsit a bal első füvet ért, abban a pillantban 180 fok, sajnos pörgés közben még valaki el is talált azt hiszem, sry.

Innen már viszonylag jól mentem, de mintegy 20 mp hátránnyal Tomihoz.
    Gabót még sikerült megelőznöm (másodikra), de Tomi ellen egy esélyem lett volna, ha pukkan a sas, de nem tette, így beértem 2.-nak. Azért a leggyorsabb kört legalább elhoztam a nagy üüldözésben.
    Grat Tomi mégegyszer, szépen mentél.

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

... csoda hogy nem kaptam DQ-t a vágásért...
    Csoda lett volna, ha kapsz - ki voltak kapcsolva a checkpointok

Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Az időmérő és a rajt is jól alakult, negyedikként fordultam el t1-ben. A második sikánhoz már másodikként érkeztem, és kezdtem igazán jól érezni magam : ) Aztán Szeglet kicsit elvette a gázt (gondolom Milánt várta volna), én meg úgy összezavarodtam, hogy már csak az elsuhanó 100-as táblát láttam a stadionbejárat féktávján... Kirongyoltam egyenesen a gyepre, majd kénytelen voltam megvárni, hogy elmenjen majdnem a teljes mezőny. Innen kezdve minden patent volt, egészen a fagyásig... Argh.. Pedig egészen megszerettem a pályát, és még a vert helyzetből is kinézett egy harmadik-negyedik hely....

Szerintem ez a pálya a tökéletes választás a GPL iránt újjonan érdeklődők elijesztésére. Totál unalmas egyenesek és köztük pár bevehetetlen sikán. Ráadásul kifagyós
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani

Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    4.987

Idézet Eredetileg TireBurner írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a pálya a tökéletes választás a GPL iránt újjonan érdeklődők elijesztésére. Totál unalmas egyenesek és köztük pár bevehetetlen sikán. Ráadásul kifagyós

Hát, én megvárom azért ők mit mondanak. Nekem speciel bejön a pálya, és kissé sajnálom, hogy egy hét felkészülés után gyorsan koncentrálhatok más pályára. (amire alig lesz időm)

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.432

Első GPL-es futamom nagyon tanulságos volt. Edzésen sikerült egy teljes mp-cel megdönteni az addig legjobb időmet, ami nagy öröm volt. De mikor jött a verseny, jött a fekete leves. A GTR-ben hozzá voltam szokva, hogy van 2 perc kiállni a rajtrácsra. Na mondom még egy utolsó ellenőrzés (benzin stb.), aztán mire nyomtam volna a zöld gombot, eltűnt. Mindegy, boxból indultam (többed magammal), de mivel én a célvonal után voltam, ezért 100 méter megtétele után máris körhátrányban voltam. Innentől elég uncsi volt, mindenki árkon-bokron túl volt már. Az egyetlen érdekes momentum az volt, amikor Szeglet-et (egy kicsúszását követően) próbáltam elengedni. Lehúzódtam, gázt elvettem, erre úgy meglepődött, hogy keresztbe is állt. Innentől már csak a célkitűzésemet akartam elérni (célbaérés), de jött a fagyás. Kb. ennyi.

Na akkor mondom én a tapasztalataimat (mint igazi újonc).
    A nehéz féktávok ellenére a pálya végül is bejött. Nem hiszem, hogy ennyi tapasztalattal - vagy inkább ekkora tapasztalathiánnyal - bármely más pálya könnyebb lett volna.

„A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

Tóvári György Regisztrált
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    922

Idézet Eredetileg TireBurner írta Hozzászólás megtekintése
    Engem nem zavart a pálya. Sőt, örülök is hogy itt próbálgattam az autóbeállításokat. Van itt sok érdekes rész, amit hasznos megtanulni. Az első sikán enyhén ívelő féktávja, ahol 300-ról kelllelassítani 100 alá. Az Ostkurve egy tempós, változó, csökkenő ívű kanyar, ahol a hátsó rész csúsztatását, a gázpedállal irányítást lehet gyakorolni. A stadion részben pedig kiderül az autó kiegyensúlyozottsága és viselkedése íven, gázelvételkor.
    Én is sajnálom, hogy változik a pálya. Erre volt időm gyakorolni. Sajna hétfő este tudok majd egy keveset gyakorolni East Londonra, ami nem tudom elég lesz-e.... Gyakorlatilag a hockenheim-i beállítások maradnak rövidebb fokozatokkal.

Na ennek örülök, hogy nem történt kiábrándulás az új GPL-eseknél Én akkor se szeretem Hockenheimet, de ez szubjektív
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •