Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (90 összesen)

Téma: HGPLM16 - Hockenheim

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    HGPLM16 - Hockenheim

    HOCKENHEIMRING 1970

    Mód: 1967
    Előfutam: 2008. 04. 29.
    Bajnoki: 2008. 05. 06.
    Versenytáv: 16 kör
    Időmérő edzés: 45 perc
    Pályacsúcs (1967): még nincs
    Pályacsúcs 110%-a: még nincs

    A pálya letölthető innen: http://dixierunners.speedgeezers.net...ken70_V200.zip
    Szebb programfüzet (lásd kép): http://www.trilon.com/bapom/programs/bapom-hocken70.zip

    Utoljára módosította: Leo67; 2008. 04. 25. 21:42. Indoklás: Bocsi, a 20 kör még csak sacc volt korábbról... :S

  2. #2
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Igen azon gondolkoztam, megnézem mire lennék képes. Hockenheim nem egy bonyolult pálya, más szimekből ismerem is, de tegnap ahogy mentem rajta, elbizonytalanodtam. Az első sikán előtt mindig keresztbe áll az autó, és hihetetlen instabill végig. (vagy én szoktam nagyon hozzá a GTR2-höz? )
    Melyik autóval próbálkozol? Milyen setuppal? Pár napon belül lesz itt pár replay és setup, azok majd segítenek

  3. #3
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Melyik autóval próbálkozol? Milyen setuppal? Pár napon belül lesz itt pár replay és setup, azok majd segítenek
    Ferrarival próbálkoztam, alap setuppal, csak a benzint csökkentettem 4 körre. És a féket állítottam 55%-ra. Bár majdnem mindegy melyik autót próbáltam, szerintem az összessel képes vagyok az utolsó lenni.
    Köszi szépen előre is.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #4
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Ferrarival próbálkoztam, alap setuppal, csak a benzint csökkentettem 4 körre. És a féket állítottam 55%-ra. Bár majdnem mindegy melyik autót próbáltam, szerintem az összessel képes vagyok az utolsó lenni.
    Köszi szépen előre is.
    A Ferrari nem rossz választás tanulni, bár egyben kellően gyors is, és jól driftelhető, esetleg még egy default setup-os Cooper lehet az ami stabil. Persze Hockenheimben nem nyerő, de ha azzal megszoktad a kigyorsításokat és fékezéseket, talán menni fog a Ferrarival is.
    Írtad, hogy baj van a féktávokkal. Bár lövésem nincs a GTR-ben hogy fékeztek, itt nem szabad padlóféket nyomni, meg kell találni hol fog, de még nem blokkol, valamint apró gázfröccsöket ha adsz közben, az szépen kiigazítja a rakoncátlankodó hátulját. Erre elég hamar rááll az ember lába, utána már reflex-szerűen megy.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  5. #5
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    OK, akkor tovább probálkozom a Ferrarival.
    Igazából 2 problémám volt a fékezéssel. Egyrészt szó sem volt padlózásról, épp csak megnyomtam a fékpedált (kb. 20-25%) már fordult keresztbe (gázadás nélkül). A gázadás közben megvolt, de a ritmusára, technikájára még rá kell érezni. Másrészt még szokni kell, hogy akkora a fékút, mint a nyíregyházi Intercity-nek.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    OK, akkor tovább probálkozom a Ferrarival.
    Igazából 2 problémám volt a fékezéssel. Egyrészt szó sem volt padlózásról, épp csak megnyomtam a fékpedált (kb. 20-25%) már fordult keresztbe (gázadás nélkül). A gázadás közben megvolt, de a ritmusára, technikájára még rá kell érezni. Másrészt még szokni kell, hogy akkora a fékút, mint a nyíregyházi Intercity-nek.
    Default setupnál általában elég magas a fékerőeloszlás százaléka, azaz az első kerekre terheli inkább. Front Brake Bias-t vedd lejjebb 50-51%-ra, hamarabb megáll az autó

  7. #7
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Default setupnál általában elég magas a fékerőeloszlás százaléka, azaz az első kerekre terheli inkább. Front Brake Bias-t vedd lejjebb 50-51%-ra, hamarabb megáll az autó
    És így nem lesz instabilabb a hátulja?
    (Csak hogy jól értelmezem-e, mivel nincs első-hátsó arány, csak első. Ha a Front Brake Bias-nak beállítom pl. 52%-ra akkor a hátsó értelemszerűen 48% lesz? )


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  8. #8
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    És így nem lesz instabilabb a hátulja?
    (Csak hogy jól értelmezem-e, mivel nincs első-hátsó arány, csak első. Ha a Front Brake Bias-nak beállítom pl. 52%-ra akkor a hátsó értelemszerűen 48% lesz? )
    Így van, a hátső kapja a maradék százalékokat.

    Instabilabb: féktávon vagy kigyorsításnál? Sok minden egyébtől is lehet instabil az autó. Az biztos, hogy alacsonyabb FBB-nél hamarabb meg tudsz állni

    De én setup-órán csak csupa ketteseket kaptam, várjuk meg a négyes/ötös tanulókat

  9. #9
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Így van, a hátső kapja a maradék százalékokat.

    Instabilabb: féktávon vagy kigyorsításnál? Sok minden egyébtől is lehet instabil az autó. Az biztos, hogy alacsonyabb FBB-nél hamarabb meg tudsz állni

    De én setup-órán csak csupa ketteseket kaptam, várjuk meg a négyes/ötös tanulókat
    OK, köszi.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  10. #10
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Szia! Probálj ki pozitívos összetartást elől, ez még segíthet... a visszaváltásokat ne olyan gyorsan képzeld el mint GTR-ben. Default setup sztem elég bolondbiztos, inkább a rutin hiánya lehet a bajod... pár száz kör után simán jó leszel!!!

  11. #11
    Vörös Tamás Regisztrált TomV logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 14.
    Város
    Gellénháza
    Életkor
    39
    Üzenetek
    131

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Vagy pl a diffi zárási szögeivel is lehet játszadozni. Az első szám a gázadás, a második a motorfék zárási szögét jenti, default érték: 85/30. Ha az első érték nagyobb, akkor a kocsi stabilabb kigyorsításon, viszont az egyik kerék könnyen elpöröghet, amíg a másik szinte áll, alacsonyabb értéken szinte azonnal ugrik, viszont könnyen kitörhet a hátulja. A második érték ha alacsonyabb, akkor a kocsi stabilabb féktávon, viszont nehezebben fordul, magasabb értéken pont fordítva, de féktávon gázzal ellensúlyozni kell. Általában 45/60, 30/85-re szoktam állítani pályától függően, viszont a féket szinte mindig 49-50% fbb-n használom. A fékezési tecnikát tényleg szokni kell, rengeteget kell menni, és akkor ráérzel majd

  12. #12
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Probálj ki pozitívos összetartást elől, ez még segíthet... a visszaváltásokat ne olyan gyorsan képzeld el mint GTR-ben. Default setup sztem elég bolondbiztos, inkább a rutin hiánya lehet a bajod... pár száz kör után simán jó leszel!!!
    OK, köszi. Igyekszem.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  13. #13
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg TomV írta Hozzászólás megtekintése
    Általában 45/60, 30/85-re szoktam állítani pályától függően, viszont a féket szinte mindig 49-50% fbb-n használom. A fékezési tecnikát tényleg szokni kell, rengeteget kell menni, és akkor ráérzel majd
    Tomi, ezek a dffi beallitasok eleg "elvetemultek", szerintem Zsoltnak
    tanulashoz eleg a 85/45. En 6-7 eve GPL-ezek, megsem hasznalok pl
    30/85-ot, tul rakoncatlan ilyenkor az auto. Persze ez izles kerdese

    Hockenheim vonalvezetese tenyleg egyszeru, azonban a fektavokrol ezt mar
    nem tudom elmondani. Mindenhol nagy sebesseggel erkezel egy irtozatos
    szuk sikanhoz, raadasul az aszfalt hepehupas es csuszos. Zsolt, szerintem
    ne vegye kedved, ha itt nem sikerul megtanulni a fekezest, van olyan palya,
    ahol ez sokkal konnyebb lesz
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  14. #14
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg TomV írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy pl a diffi zárási szögeivel is lehet játszadozni. Az első szám a gázadás, a második a motorfék zárási szögét jenti, default érték: 85/30. Ha az első érték nagyobb, akkor a kocsi stabilabb kigyorsításon, viszont az egyik kerék könnyen elpöröghet, amíg a másik szinte áll, alacsonyabb értéken szinte azonnal ugrik, viszont könnyen kitörhet a hátulja. A második érték ha alacsonyabb, akkor a kocsi stabilabb féktávon, viszont nehezebben fordul, magasabb értéken pont fordítva, de féktávon gázzal ellensúlyozni kell. Általában 45/60, 30/85-re szoktam állítani pályától függően, viszont a féket szinte mindig 49-50% fbb-n használom. A fékezési tecnikát tényleg szokni kell, rengeteget kell menni, és akkor ráérzel majd
    Igen, erről a diffi zárási szögről olvatam Wéber Gabi leírásában (de szerintem ez még nekem erős lenne). Majd próbálgatom.
    49% az FFB? Magamtól sosem próbáltam volna a hátsó kerekekre tenni a nagyobb fékerőt.
    Utoljára módosította: Biesz Zsolt; 2008. 04. 23. 15:00.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  15. #15
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Hockenheim vonalvezetese tenyleg egyszeru, azonban a fektavokrol ezt mar
    nem tudom elmondani. Mindenhol nagy sebesseggel erkezel egy irtozatos
    szuk sikanhoz, raadasul az aszfalt hepehupas es csuszos. Zsolt, szerintem
    ne vegye kedved, ha itt nem sikerul megtanulni a fekezest, van olyan palya,
    ahol ez sokkal konnyebb lesz
    Igazából az jelentette a legnagyobb problémát, hogy ezek a féktávok enyhe ívben vannak, és örökké kicsúsztam.
    Ez a kedvem nem veszi el, de ez a kanyarban fékezés nem annyira megy nekem (még ). Pl. Rouen hajtűt még sosem sikerült rendesen bevenni.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  16. #16
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából az jelentette a legnagyobb problémát, hogy ezek a féktávok enyhe ívben vannak, és örökké kicsúsztam.
    Ez a kedvem nem veszi el, de ez a kanyarban fékezés nem annyira megy nekem (még ). Pl. Rouen hajtűt még sosem sikerült rendesen bevenni.
    Igen, a kanyarban fékezés nem alap-feladat. Azt is csinálhatod, hogy lezavarsz 100 kört Silverstone-on (szintén egyszerű pálya, egyenes féktávokkal) és ha az megy, jöhet Hockenheim.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  17. #17
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, a kanyarban fékezés nem alap-feladat. Azt is csinálhatod, hogy lezavarsz 100 kört Silverstone-on (szintén egyszerű pálya, egyenes féktávokkal) és ha az megy, jöhet Hockenheim.
    Haha! Majd bemutatlak már pár kanyarnak!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  18. #18
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim


  19. #19
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    50 alá azért ritkán megyünk fékerőben. Oliver Reinhold 58-as fékekkel megy, és nagyon jól. : ) 52-53 körül próbálgatom mostanában én, bár még mindig természetesebb nekem az 50-essel menni. Szóval nem muszáj itt 48-49-ezni, a hátulja előbb megblokkol 55 körül is, csak egyáltalán nem kell gázt adni.

    Hockon még nem mentem, csak a régin, amin nem volt sikán, de kéne valami szintidőt is felállítani, szóval lehet, hogy holnapra dobok össze valamit.
    Utoljára módosította: SzegletG; 2008. 04. 23. 19:26.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  20. #20
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Vattafakk! 2:04 a WR??
    2:12-őt mentem Hondával az elébb.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #21
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Szerintem nem kell a kezdeteket túlbonyolítani. A GPL nem olyan mint a többi szimulátor, sokkal, sokkal nehezebb. Ezért egyetlen szabály van, addig kell csinálnod, amíg meg nem szokod és kész. Default setuppal addig kell nyomni, amíg magabiztosan nem tudsz körözni a pályán. Utánna ha ez már megy, akkor jön egy GH2, vagy Fast01, és szintén addig gyakorolsz amíg nem megy. A setupolás meg egy művészet a GPL-ben, szóval az elején teljesen ellehet felejteni a Wéber útmutatót, a Car setup menüt, csak nyomni kell körbe-körbe, mert mindenkit megnyugtatok, aki most kezdett el foglalkozni a GPL-el, és nem sikerül az istennek sem egy rendes féktáv, és megpörög és stb,stb... Nem a kocsival van a baj, a hiba bennetek van! De ezen könnyen lehet segíteni, ha gyakoroltok, gyakoroltok, és megintcsak gyakoroltok, nem pedig a kocsit túrjátok nemlétező hibák után kutatva. Ha komolyan elkezdtek foglalkozni a GPL-ezéssel megsúgom, hogy a 2. szezon lesz a leglátványosabb, amikor néhány hónap után visszatértek egy pályára és egy gyengébb kocsival 1,5mp-et vertek régi önmagatokra. Akkor tudatosul az emberben, hogy mennyit is fejlődött pár hónap alatt, és ez fantasztikus érzés. Ajánlom, hogy próbáljátok ki ti is.

  22. #22
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Vattafakk! 2:04 a WR??
    2:12-őt mentem Hondával az elébb.
    Hát ja... Én az elsőinket valahová 06-09 közé várom, attól függően, hogy ki mivel érkezik (Fer? BRM?). Én Lotival gurulok pályára, valószínűleg szombaton, és azt hiszem örülök ha összejön a 2:11...

  23. #23
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Ne vicceljetek, telepítés után 10 körből mentem 07,3x-et Ferrarival! Ebből gondolom, hogy olyan 06,5 körül lesz a szintidő, ami 2:19,15-ös 110%-ot jelent... Nem akarok tippelni, hogy mit lehet elérni Ferkával, de szerintem a 06,5-nél határozottan jobbat. Majd ha megyek még egy 30-at, akkor teszek fel setupot.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  24. #24
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Ne vicceljetek, telepítés után 10 körből mentem 07,3x-et Ferrarival! Ebből gondolom, hogy olyan 06,5 körül lesz a szintidő, ami 2:19,15-ös 110%-ot jelent... Nem akarok tippelni, hogy mit lehet elérni Ferkával, de szerintem a 06,5-nél határozottan jobbat. Majd ha megyek még egy 30-at, akkor teszek fel setupot.
    Á, kihagytam a számításaimból a Szeglet-faktort!

  25. #25
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGPLM16 - Hockenheim

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Ne vicceljetek, telepítés után 10 körből mentem 07,3x-et Ferrarival! Ebből gondolom, hogy olyan 06,5 körül lesz a szintidő, ami 2:19,15-ös 110%-ot jelent... Nem akarok tippelni, hogy mit lehet elérni Ferkával, de szerintem a 06,5-nél határozottan jobbat. Majd ha megyek még egy 30-at, akkor teszek fel setupot.
    Tegnap, ha nehezen is, de összejött egy 2:18,89. Úgyhogy 2:06,5-nél jobbat ne menjetek.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •