Találatok: 1 - 18 (18 összesen)

Téma: GTL3.Suzuka Büntetések

  1. #1
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    GTL3.Suzuka Büntetések

    Első futam:
    1073
    Selmeczi Krisztián vs. Kiss Szabolcs
    Balesetokozás: 3 pont levonás plusz kötelező boxutcán áthajtás a következő verseny első két körének valamelyikében.

    Második futam:
    52
    Várkonyi Tibor vs. Kiss Szabolcs, Selmeczi Krisztián
    Rajtbaleset okozása 8 pont levonás, valamint kötelező boxutcán áthajtás a következő verseny első két körének valamelyikében.

    59-
    Holovatti Zoltán vs. Tóth Levente, Rádi Péter, Góg Péter, Kolozs Tamás
    Rajtbaleset okozása 8 pont levonás, valamint kötelező boxutcán áthajtás a következő verseny első két körének valamelyikében.

    82-91
    Kolozs Tamás
    Pályaelhagyás után szabálytalanul tér vissza a pályára, balesetet okoz.
    1 pont levonás

    967
    Kiss Szabolcs vs Kolozs Tamás
    Balesetokozás: 3 pont levonás plusz kötelező boxutcán áthajtás a következő verseny első két körének valamelyikében.

  2. #2
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    A Suzukai verseny végeredménye sajnos még nem lett közzé téve, ez főként az én hibám, amiért elnézést kérek!
    Elöljáróban annyit, hogy az élmezőny még tömörebb lett, és Várkonyi úr (lement pirosba) kivételével senki sem váltott kategóriát.
    Tehát a csütörtöki futamra mindenki eszerint készüljön!
    Elnézést a késlekedésért.

  3. #3
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Exclamation Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Mélyen tisztelt VB!

    Nem lehetne olyat, hogy 6 pont levonás, de no boxutcán áthajtás?

    Csak mert:

    -ABARTH!!!
    -Nordschleife
    =minimum 15 mp különbség körönként.
    -Dupla pontozású versenyen egy boxutcán áthajtás pont ugyanaz, mint sprint futamon, csak a ló túloldala. Ott ugye az illetőt CSAK a verseny felére bűntetjük, a másodikon nem kell áthajtania. Endurance futamon nem tartom éppen jó ötletnek.

    Én elfogadom a büntetést, biztos jogos, meg minden, csak nagyon nem szeretnék 2380!!!! kanyart tök egyedül megtenni a pályán, ezzel az erővel mehetek egy single player versenyt is. Mert ugye azon nem vitatkozunk, hogy beérni a mezőnyt nincs esélyem, valamint mindenki más, aki át kell, hogy hajtson, erősebb autóval megy. Legalább az Abarthok ellen versenyezhessek...Én mélyen, szívből jövően, és öszintén leszarom, hogy hány pontom van, és hol állok a bajnokságban, én a versenyzés kedvéért játszom. Ha ennek a lehetőségét elveszitek, az nagyon mélyen érinti amúgy is érzékeny lelki világomat.

    Kérném panaszom és indokaim megvitatását, és elbírálását.

    Köszike.

  4. #4
    Várkonyi Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Üzenetek
    194

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Elolvastam és tudomásul vettem a büntetést.
    Báár kicsit húzós a bünti dehát ezvan.Deee azért nyugi,nemfogok Kis Attila féle
    bizonyítási,magyarázkodási és esettanulmányozo eljárásba bocsájtkozni.
    Találkozunk a pályán.
    Jó versenyzést mindenkinek.

  5. #5
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    51
    Üzenetek
    628

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg Selmeci Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Mélyen tisztelt VB!

    Nem lehetne olyat, hogy 6 pont levonás, de no boxutcán áthajtás?

    Csak mert:

    -ABARTH!!!
    -Nordschleife
    =minimum 15 mp különbség körönként.
    -Dupla pontozású versenyen egy boxutcán áthajtás pont ugyanaz, mint sprint futamon, csak a ló túloldala. Ott ugye az illetőt CSAK a verseny felére bűntetjük, a másodikon nem kell áthajtania. Endurance futamon nem tartom éppen jó ötletnek.

    Én elfogadom a büntetést, biztos jogos, meg minden, csak nagyon nem szeretnék 2380!!!! kanyart tök egyedül megtenni a pályán, ezzel az erővel mehetek egy single player versenyt is. Mert ugye azon nem vitatkozunk, hogy beérni a mezőnyt nincs esélyem, valamint mindenki más, aki át kell, hogy hajtson, erősebb autóval megy. Legalább az Abarthok ellen versenyezhessek...Én mélyen, szívből jövően, és öszintén leszarom, hogy hány pontom van, és hol állok a bajnokságban, én a versenyzés kedvéért játszom. Ha ennek a lehetőségét elveszitek, az nagyon mélyen érinti amúgy is érzékeny lelki világomat.

    Kérném panaszom és indokaim megvitatását, és elbírálását.

    Köszike.
    No rendben!
    Mivel a következő pálya súlyosbító körülménynek számít, 179 kanyar van egy körben, megértem a fehozott indokokat. Ezért most az egyszer és csakis most az egyszer, minden boxáthajtást utolsó rajthelyes büntetésre változtatunk.
    Ez annyit jelent, hogy mindenki aki boxáthajtást kapott a szabadedzés után az időmérőn nem vehetnek részt, vagyis nem mehetnek ki a pályára!
    Nem mért kört nem mehetnek, hanem a pályára sem mehetnek ki.
    Ha mégis kimennek diszkvalifikálják magukat a futamról!

    Tudom, hogy az utolsó rajthely esetében nem ez az általános eljárás, de most ez lesz.
    Remélem a lelki világok nem dőltek össze!

  6. #6
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Thumbs up Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Király vagy

    akkor viszont 2506 kanyar

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    No rendben!
    Mivel a következő pálya súlyosbító körülménynek számít, 179 kanyar van egy körben, megértem a fehozott indokokat. Ezért most az egyszer és csakis most az egyszer, minden boxáthajtást utolsó rajthelyes büntetésre változtatunk.
    Vicces, én meg pont azon gondolkodtam, hogy inkább kimennék áthajtani....

    Várhatóan az első harmadból indulok, 2 kör az 17-18 perc és pont lemorzsolódik a mezőny, a box utca meg rövid. Ha a végérő indulok, akkor meg tuti, meg NANÁ HOGY' belekeveredek vmi csetapatéba és mehetek végig félodalas futóművel 2 órán keresztül....

    Kérdem én, tisztelt VB, lehetne ez az utolsó rajthely/áthajtás dolog opcionális?

  8. #8
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Urak,ez az egész kezd Tibi bácsi három kívánság műsorára hasonlítani

  9. #9
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Urak,ez az egész kezd Tibi bácsi három kívánság műsorára hasonlítani
    Mért nem az?Büntetés az büntetés akármilyen pálya is az.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Urak,ez az egész kezd Tibi bácsi három kívánság műsorára hasonlítani
    Én csak megmutatom az érem másik oldalát is, hogy a VB mindenre kiterjedő, részletes információbázis alapján tudjon döntéseket hozni!



    Amúgy nekem mindegy...

  11. #11
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Nem értelek Titeket. A büntetés az büntetés, azért kapja valaki hogy tanuljon belőle, és legközelebb jobban megfontolja amit csinált, és nem azért hogy jól érezze magát 2380 körön át.
    Szerintem az hogy valaki "őszintén leszarja" hány pontja van, azt is mutatja, hogy nincs rá megfelelő hatással a pontlevonásos büntetés, tehát nem kedvezni kéne...

    VB-t sem értem, mert a büntetés az büntetés, nem pályafüggő, és miért kell kívánságműsort csinálni?

  12. #12
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Bocs Sanyi és VB, nem akartalak kellemetlen helyzetbe hozni, nem akartam rád erőltetni valami olyan döntést, amit még Pál Feri sem hagyhat szó nélkül.
    Én úgy gondoltam, hogy aki tisztában van az Abart teljesítményével, valamint hogy milyen érzés ezzel egy 2 órás endurance típusú futamot végigmenni, az valahol egyet fog érteni velem. Én nem kuncsorogtam, csupán észérveket sorakoztattam fel, amik a döntés megváltoztatása mellet szólnak. (Szerintem) Többen élő szóban egyetértésüket is fejezték ki ezzel kapcsolatban. És Te, aki a verseny aktív résztvevője vagy, talán Te is jogosnak láttad a dolgot, és megváltoztattad a büntit. Ezek szerint nem kellett volna.

    És bizony én a verseny élvezete miatt indulok a futamokon. Mivel nincs sokszázezres nyeremény (ne is legyen) ezért csak ez marad. A bűntetés pedig véleményem szerint ha csak egy ejnye-bejnye Krisztián, már az is bőven elég, ugyanis épp elég lelkiismeret-furdalást okoz nekem, ha valakit beküldök a homokba. Tehát Feri kérlek effelől ne legyen kétséged, a rám kiszabott büntetés már annak konkrét ismerete előtt is elérte a célját, megtanultam, hogy hasonló előzési helyzetben legközelebb hogyan viselkedjek helyesen. Ha nem így lenne nem óvtam volna meg magamat a verseny után 3 perccel.

    Összefoglalva, én vittem bele a VB-t a rosszba, már ha a döntés rossz, és már ha a VB-nek nincs joga mérlegelés után megváltoztatni a döntését.

    Elnézést szeretnék kérni, ha kérésemmel a Házigazda rosszallását váltottam ki, nem állt szándékomban. Azt pedig sajnálom, hogy nem érted, hogy miért gondolom úgy, hogy nem számítanak a pontok. Vonjatok le százat, csak mehessek a mezőnyben, mert ezért járok ide. Ha át kell hajtanom, van egy unalmas versenyem, és nem szerzek pontot. Ha többet vontok le, akkor van egy izgi versenyem, talán pontot is szerzek, és ugyanott tartok, mint a másik esetben. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni, hogy miért "szarok a pontokra". Remélem senkivel sincs harag.

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Lehet nem kéne elefántot csinálni a bolhából....

    Tekintve bajnokságunk specialitásait, úgy mint a Handycap rendszer, a szabad áutóválasztás, a teljesen eltérő futamhosszok és számok, szóval ezeket figyelmbe véve, sztem teljesen érthető, és belátható, hogy ugyan azon büntetésnek teljesen más hatása van a résztvevőkre ezen "paraméterek" függvényében. Tehát a büntetés azonos, a bünhüdés meg nem igen. (Jó példa erre az áthajtásos büntetés egy sprint futamon)

    De ez nem baj, nem kell mindent agyonszabályozni!!!!
    Ez egy kis bajnokság és szerencsére a kedves VB-énk is nagyon humánus hozzáállású, lelkiismeretes és rugalmas, megbeszéljük és megoldást keresünk, együtt, közösen. Sztem ez így jó.

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    nem azért hogy jól érezze magát 2380 körön át.
    Na, ez az a mondtad, amit sztem nem kellett volna leírni!
    Mert akkor ugyan mégis mi lenne az értelme ennek az egész hóbelebancnak? Igenis, az a lényeg, hogy jól érezze magát!

    Hibázot (ráadásul tök véletlenül és pont ellenem), elnézést kért, megóvata saját magát, megkapta a büntetést, könyörgöm had élvezze már a következő futamot!

    És ne legyen már abból morgolódás, hogy megpróbáljuk mindenki számára a lehető legélvezetessebbé tenni a versenyzést, vagy hogy beszélni próbálunk róla....
    Utoljára módosította: neilszab; 2008. 03. 27. 12:02.

  14. #14
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet nem kéne elefántot csinálni a bolhából....
    Lehet.

  15. #15
    Dusa Tibor Regisztrált Dusa Tibor logója
    Csatlakozott
    2006. 05. 19.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    440

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Általánosságban !

    Talán az lenne az igazi megoldás, hogy ha hibáztam akkor majd én eldöntöm hogy mikor töltöm le a büntetésemet.

    Ezen a futamon nem akarok unalmasan körözgetni, akkor most nem töltöm le.
    Következő futam, na ez jó lesz, itt nem vesztek sokat ha letöltöm a büntimet, gyerünk.

    A történet csak ott hibázik, hogy akinek neki mentél az előző futamon, lehet hogy ő is élvezni akarta a versenyt, csak éppen miattad nem tudta.

    Amit írtam nem vita indítónak írtam.
    Távol álljon tőlem, hogy megbántsak bárkit is, és nem is céloztam senkire.

    Utoljára módosította: Dusa Tibor; 2008. 03. 28. 15:27.
    Dusa Tibor

  16. #16
    Selmeci Krisztián Regisztrált Selmeci Krisztián logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    284

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Jajj, csak ne forgassuk ki a másik szavait.

    Kértem én büntetésem elhalasztását, vagy törlését? Asszem nem. A kolléga, akit kilöktem, az élménybeszámoló rovatban talán az eddigi legélvezetesebb viadalának titulálta az említett versenyt. Tehát úgy gondolom élvezte. Ezzel a vastagon szedett soraidat remélem sikerült megcáfolnom.

    Többször nem kívánom elmagyarázni az okokat, amiért büntetésem megváltoztatását (NEM HALASZTÁSÁT VAGY ELTÖRLÉSÉT) javasoltam.

    Továbbá én, ha "külső szemlélőként" hozzászólok egy vitához, igyekszem mindig a legmesszebbmenőkig tájékozódni a témában, az összes előzményt, hozzászólást, talán magát a kérdéses balesetet is alaposan tanulmányozni, és csak azután vetem képernyőre gondolataimat.
    Úgy látom, hogy esetedben ez nem történt meg. Ha igen, akkor egyszerűen más a nézőpontunk. Ha csak a legutolsó pár hosszászólást olvastam volna el, hasonlóképpen reagáltam volna, mint Te, ebben biztos vagyok.

    Viszont megosztanám Veled a tegnapi kérdéses Nordschleife tapasztalataimat, ami miatt a bűntetés változtatását javasoltam:

    Teljesen mindegy milyen bűntetéssel indultam volna, az Abarth motorja a verseny 30%-nak megtétele után fekete füsttel megadta magát. Négyből három Abarthé. Addig élveztem a versenyt. Remélem nem baj.

    Továbbá a mi kis handycap rendszerünkben a mindenkori TOP 5 pilóta, amellett, hogy az összes versenyen csak a legszarabb autóval indulhat (jelen esetben egy olyannal, ami egyszerűen nem bírja végig a versenytávot!), bizonyos kiváltságokat is élvezhet, kompenzálandó az előbb említett tényt. Reméltem még ennyi belefér.
    Ha sejtettem volna, hogy ez ekkora felháborodást okoz, akkor nem remélek.

    De tovább feszítem a húrt, simán javasolnám, hogy a Nordschleife-i futam után (mivel hatan értek célba) ne csak azok kapjanak pontot, akik megtették a versenytáv 70%-át. Miért? Mert Sziszka versenytársam több, mint húsz órát gyakorolt a futamra, és 62%-nál esett ki az első helyről, mert felrobbant a motorja!!! Ha ezt nem díjjazzuk valahogy, akkor marad a "gyakoroljon mostantól a f@szom" álláspontjánál, és még egyel több olyan versenyző lesz, aki verseny előtt 1 órával kezd ismerkedni a pályával, és az autóval. Igy is sokszor nehéz kerülgetni a hasonló mentalitású pilótákat. Ez nem a GTR 2 "A" szerver.
    Ez a javaslatom megint szabályellenes. És megint csak észérvek vannak, amik azt mondják, hogy térjünk el a szabálytól.
    Utoljára módosította: Dusa Tibor; 2008. 03. 28. 14:53.

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Idézet Eredetileg Selmeci Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    ...még egyel több olyan versenyző lesz, aki verseny előtt 1 órával kezd ismerkedni a pályával, és az autóval. Igy is sokszor nehéz kerülgetni a hasonló mentalitású pilótákat. Ez nem a GTR 2 "A" szerver.
    Abszolút egyetértek, csak más irányban. A szabályoktól el lehet térni, emberek vagyunk, hibázunk, de mi alkotjuk a szabályokat is. Ugyanakkor a GTR-Masters.hu-n soha nem a mennyiség hanem a minőség volt a cél, és ebből nem is kívánunk engedni.

    Ha valaki úgy gondolja hogy egy büntetés miatt vagy a 62%-os teljesítés utáni pontnélküli befejezés miatt feladja, annak azt gondolom sajnos nincs itt helye. Tudom hogy keményen hangzik, de higgyjétek el ez sehová sem vezetne.
    Van annyi más liga - ma már gomba mód szaporodnak -, ahol ezek nem számítanak. Sőt, van ahol ez már vállalkozássá kezd nőni (természetesen a szinvonal kárára). Mi nem akarunk visszatartani senkit...
    Viszont aki itt van, attól minőséget és kitartást várunk el, és azt maximális szinten! Nincs kevesebb elvárás! Megszoksz vagy megszöksz.

    Soha nem az volt a célom, hogy egyéni népszerűséget nyerjek az engedékenységemmel, hanem hogy minőségi bajnokságot rakjunk össze a megfelelő kontrollal.

    A GTL bajnokságot sajnos néha úgy látom, hogy egyedi szabályalkotásával és szabályértelmezésével kezd ebből kilógni, és ezt szeretném visszafogni, amikor nagy ritkán benézek a GTL témákba
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2008. 03. 28. 22:36.

  18. #18
    Várkonyi Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Üzenetek
    194

    Re: GTL3.Suzuka Büntetések

    Nekem eddig sem volt problémám a VB döntéseivel és gondolom /remélem/ ezután sem lessz.Szinvonal romlásról meg nebeszéljünk és nemis áll szándékomban más bajnokság után nézni!!!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •