Oldal: 7 / 10 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó
Találatok: 151 - 175 (235 összesen)
  1. #151
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A "szerver szolgáltatónk" mindenkit ugyan annyira szeret.
    Az hogy nálam 10ms, nálad pedig 150ms, nem a szolgáltatónk hibája.
    Valami akkor se oké, sorra kerülnek elő olyan UPC előfizetők akiknél ugyanaz a probléma mint nálam. Ha minden más Race07/AC szervernél magasabb ping lenne akkor nyilvánvaló, hogy a UPC-nél van a hiba, de csak a GTR-Masters szervereknél jelentkezik ez a jelenség. Feltételezem az összes szerver (Race07/AC) egy szerverfarmon van, ugyanannál a szolgáltatónál.

  2. #152
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valami akkor se oké, sorra kerülnek elő olyan UPC előfizetők akiknél ugyanaz a probléma mint nálam. Ha minden más Race07/AC szervernél magasabb ping lenne akkor nyilvánvaló, hogy a UPC-nél van a hiba, de csak a GTR-Masters szervereknél jelentkezik ez a jelenség. Feltételezem az összes szerver (Race07/AC) egy szerverfarmon van, ugyanannál a szolgáltatónál.
    Ugyan azon szolgáltatónál fut, de két teljesen külön gépről az AC és a Race07.
    Ez a probléma mióta van? Csak mert múlt héte közepe óta fut vagy 10-15 db AC szerverünk egymással párhuzamosan, lehet csak ez okozza a problémát... este lekapcsolom őket.

  3. #153
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan azon szolgáltatónál fut, de két teljesen külön gépről az AC és a Race07.
    Ez a probléma mióta van? Csak mert múlt héte közepe óta fut vagy 10-15 db AC szerverünk egymással párhuzamosan, lehet csak ez okozza a problémát... este lekapcsolom őket.
    Én a februári FUN futamok (Race07) idején vettem észre, a montreali futam idején újra 50 alatti volt. A hétfői shakedown alatt megint 130-140 körül. Ha lekapcsolod lecsekkolom, hogy van-e valami változás. De ha az terhelné le, akkor szerintem mindenkinél jelentkezne ez a probléma.
    Utoljára módosította: dtom84; 2015. 03. 30. 15:02.

  4. #154
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Én a februári FUN futamok (Race07) idején vettem észre, a montreali futam idején újra 50 alatti volt. A hétfői shakedown alatt megint 130-140 körül. Ha lekapcsolod lecsekkolom, hogy van-e valami változás. De ha az terhelné le, akkor szerintem mindenkinél jelentkezne ez a probléma.
    Ha a szolgáltatónál lenne a probléma akkor mindenkinek 130-140ms lenne a ping. Én tegnap néztem és 10ms a ping! Ha meg csak UPC-seket érint a magas ping, akkor ebből már adódik is a válasz hogy hol a probléma...

  5. #155
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Na most nem tudom, h hova irjam, de az elozo temahoz is vag(hat) hogy nekem is a 20-30-as pingrol felugrott 130 korulire. En is UPC-s vagyok. Szerintem ez is osszefugg azzal, h ledobal a Nord es szerintem a magas ping is a dream pack-ota van. Nem biztos csak en gondolom igy. Bocs az ékezetek miatt, telefonrol irok. ;-)

  6. #156
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a szolgáltatónál lenne a probléma akkor mindenkinek 130-140ms lenne a ping. Én tegnap néztem és 10ms a ping! Ha meg csak UPC-seket érint a magas ping, akkor ebből már adódik is a válasz hogy hol a probléma...
    Persze, de akkor a többi magyar szervert (Race07/AC) miért látom továbbra is változatlan pinggel? Mert csak a Masters szervereit érinti a ping emelkedés. Ha kell tudok képet küldeni.
    Utoljára módosította: dtom84; 2015. 03. 30. 20:58.

  7. #157
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Urak én elhiszem hogy a gonosz rossz UPC a hibás. Mint mindig. De akkor sem magyarázza azt amit Tomi, meg más is mond, hogy nekünk UPC előfizetőknek mindenhol normális pingünk van, csak és kizárólag a Masters szervereken nem. De azt hiszem ezt a pingpongot a végtelenségig lehetne folytatni.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #158
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan azon szolgáltatónál fut, de két teljesen külön gépről az AC és a Race07.
    Ez a probléma mióta van? Csak mert múlt héte közepe óta fut vagy 10-15 db AC szerverünk egymással párhuzamosan, lehet csak ez okozza a problémát... este lekapcsolom őket.
    Sajnos a probléma UPC felhasználóknál már 3 hete fennáll, mindenkit érint szerintem és akkor is para ha csak 2 szeró fut.
    Aki tudja miről beszélek futtathatna egy trace-t a szerver IP-nkre (ehhez persze kell az ip ami titkos)
    Szabi, ha bejössz a tsünkre rövidre zárhatnánk a kérdést, látszana melyik ponton nő meg a ping ennyire.

  9. #159
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Megnéztem, nekem is UPC van és kétszer akkora vele a ping-en mind Vodafone mobilnettel...

  10. #160
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Megtaláltuk a problémás IP-t, holnap egyeztetek a szerveresekkel, hogy mi a helyzet ezzel.

    Köszi, hogy jeleztetek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 30. 21:53.

  11. #161
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Öregember nem gyorsvonat.......

  12. #162
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378

  13. #163
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Kaptam egy megerősítést a szever oldali szolgáltatónktól, hogy valóban UPC problémról van szó. (nem én vetettem fel neki, magától jutott erre a következtetésre)
    Jelezték a UPC felé a problémát, de pár napba bele fog telni a javítás... meglátjuk mi lesz.

    Ami sokat tudna segíteni, ha tudnátok egzakt infókat adni arról, hogy mikortól áll fenn ez a probléma, és ha eselteg konkrét példákat is tudtok, hogy mikor volt jó és mikor rossz, azt megköszönöm.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 02. 15:14.

  14. #164
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kaptam egy megerősítést a szever oldali szolgáltatónktól, hogy valóban UPC problémról van szó. (nem én vetettem fel neki, magától jutott erre a következtetésre)
    Jelezték a UPC felé a problémát, de pár napba bele fog telni a javítás... meglátjuk mi lesz.

    Ami sokat tudna segíteni, ha tudnátok egzakt infókat adni arról, hogy mikortól áll fenn ez a probléma, és ha eselteg konkrét példákat is tudtok, hogy mikor volt jó és mikor rossz, azt megköszönöm.
    Minimum 1 hónapja, de lehet csak akkor vettem észre. Konkrét példa pedig mind Race-ben mind AC-ban 130-140ms ping. Tegnap este mindkettőt néztem és mindkettő magas volt. Amióta észrevettem nekem mindig ilyen, tehát ha ez a rossz akkor folyamatosan rossz!

  15. #165
    Kiss Endre Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 15.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    28
    Én olyan február első felére tippelnék. Azt hiszem a barcelonai (AC GT3 tesztkupa) futamon vettem észre először.

  16. #166
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kaptam egy megerősítést a szever oldali szolgáltatónktól, hogy valóban UPC problémról van szó. (nem én vetettem fel neki, magától jutott erre a következtetésre)
    Jelezték a UPC felé a problémát, de pár napba bele fog telni a javítás... meglátjuk mi lesz.

    Ami sokat tudna segíteni, ha tudnátok egzakt infókat adni arról, hogy mikortól áll fenn ez a probléma, és ha eselteg konkrét példákat is tudtok, hogy mikor volt jó és mikor rossz, azt megköszönöm.
    Az, hogy kinél van a gond az mindegy, mi mint végfelhasználók ebben az esetben semmit nem értünk volna el a UPC-nél. Ugyhogy köszi a közreműködést.
    Én február vége felé vettem észre, viszont a montreali race07 futam alatt jó volt.

  17. #167

  18. #168
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem április elsejei kacsa, már igy is szivunk eleget UPC-sek.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  19. #169
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nos, elvileg sikerült megjavítani UPC oldalról, nekem most 15 ms a ping-em.
    Figyeljétek azért rendszeresen az értékeket és szóljatok, ha megint gubanc van.

  20. #170
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, elvileg sikerült megjavítani UPC oldalról, nekem most 15 ms a ping-em.
    Figyeljétek azért rendszeresen az értékeket és szóljatok, ha megint gubanc van.
    Nálam is jó lett. Ami érdekes, hogy a tracert is rövidült 3 állomással. Még egyszer köszi!

  21. #171
    Ez érdekes mert nekem nem volt tegnap gond a serveren és UPC-m van. Kb másfél órát voltam fent. Máshol sem volt gond.

  22. #172
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem április elsejei kacsa, már igy is szivunk eleget UPC-sek.
    Nem kacsa. Próbáld meg elérni az RTL Klub oldalát
    http://index.hu/tech/2015/04/02/a_up...a_tartalomnak/

    http://www.hwsw.hu/hirek/53795/upc-l...ernet-bix.html
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  23. #173

    Ping

    Sziasztok

    Egy kis segítségre, tanácsra esetleg egy kis magyarázatra lenne szükségem internet, ping témában. Sajnos a mostani állapotom alapján nem tudok futamokon részt venni, mert a pingem valahol 50 és 120ms között mozog. Sajnos mikrohullámú internetem van és ahol lakom másra nincs lehetőség (város széli teljesen új utca...). Sebességem 8/2 Mbit. Beszéltem a szolgáltatóval, ők hibát nem észleltek. Hiába próbálom routerrel vagy router nélkül a pingem nem javul(gondolom akkor nem a routerrel van a hiba) A számítógépem nincs 1 hónapos így gondolom ott se nagyon kavarhat be vírus vagy ilyesmi. Avast vírusírtót használok - nem tudom ez mennyire befolyásolhatja a dolgokat. Ha megpingelem a gtr-masters.hu oldalat akkor ilyen 10ms körüli pingértéket mutat, de még a google is olyan 30 körül mozog. Nem értem a helyzetet, hogy akkor most hol is lehet a hiba, esetleg kéne e cserélni valamit - vírusírtó, router, akármi.
    Gondolom a mikrohullámú internet nem a legtökéletesebb, de kíváncsi vagyok, lehet valakinek közületek eszébe jut valami megoldás.

    Köszönöm

  24. #174
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Velem megint kibabrált a technika.Lag,ledobott a szerver.Egyik versenyen sem tudtam végig menni.Amig nem sikerül megoldani a problémát addíg nem is próbálkozok a versennyel.Mértem netsebességet,pinget és minden rendben volt.Közben meg 5 percenként ledobált a szerverről.Aztán már vissza sem mentem.Remélem senkinek nem okoztam galibát.Valakinek van ötlete,hogy mi lehet nálam a gond?Thomos 30mb -es netem van.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  25. #175
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Sorry, javítottam.



    Az a gyári router lesz - egyébként környékemen voltál és még írni is akartam kvalin, hogy az a 60-70es ping már nem valami egészséges
    Én is arra gyanakszom,ezekkel folyton probléma van.Ugrasztom a Thomot.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

Oldal: 7 / 10 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •