Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (235 összesen)
  1. #76
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Nem tudok Neked tanácsot adni, csak vigaszt.

    Én Bp.-n élek. Nálunk minden a T-nél van. Vonalas teló, net, tv, gáz. A tv-nk 1 évig! hetente kétszer lefagyott. Folyamatosan piszkáltuk őket. A végén megunták kicseréltek minden modemet, rotert. Most jó. Szerintem ezért nem ment anno a Nord nálam (a múlt szezonban).

    A gázóra leolvasást kicsit fargták el. 2000m3-l. Ez most derült ki, hogy küldtek egy számlát. Megreklamáltuk.

    A tv számlát és a telefon kedvezményeket folyamatosan elrontották kb 1 évig. Megreklamáltuk, nem fizettünk. Mostanában rendeződtek a dolgok.

    ui.: a feleségem a T-nél dolgozik, de nem kapott más bánásmódot... semmit. Mondtam Neki. A Te céged intézd...

  2. #77
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Csabi!

    Én nem T genyónál vagyok ill az is T de csak az első betűje. Na szal volt idő mikor én nem vehettem részt a futamokon mert nagyon lagoltam, panaszkodtam a szolgáltatónál, mire ők aszonták hogy a hiba "az Őn gépében van", nekem is elgurult a gyógyszerem és kb. fél évig cseszegettem őket, minden nap hívtam és mailt küldtem, mire csodás napon kijöttek és az öxes kábelt meg kicserélt még a fél utcában is.

    A lényeg hívd-hívd őket és cseszegesd őket, majd megunják és megcsinálják amit kell.

  3. #78
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Nos, én nagyon rég egyszer nagyon nagyon csúnyákat mondtam a T-nek, azóta a mobil van csak náluk, mert az "céges flotta" és így megéri, de a Tv meg a net az szar. Érdekes módon mikor 3 napig nem volt net és elkezdtem kutyapi...zni meg anyucikat szidni meg mindenféle feljelentéssel fenyegetőzni, kb 1 órára rá kiért a csávó és megoldotta a problémát.
    De amúgy szerintem a legalja az a cég.

    Digi 3 éve hibátlanul megy egyszer egy szombaton elment a net, telefonáltam, kedves női hanggal - nem géppel - 2 percet csevegtem, és fél óra múlva rendbe volt minden

    OFF
    amúgy a topik címéről nekem valahogy ez ugrott be elsőre


    jah..
    amúgy most hogy nézem, Dunakeszin laksz, azt hallottam egy Vácon élő ismerősömtől, aki szintén sokat szopott a tré miatt, hogy alulméretezték az északpesti hálózatot ezért nagyon gyenge a szolgáltatásuk. nemtom honnan szedte, de a környezetemben aki arrafelé lakik, azok tényleg majdnem mind panaszkodna, úgyhogy akár lehet is benne valami.
    Utoljára módosította: Sziszka; 2012. 06. 22. 20:56.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  4. #79
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Köszi a biztatást.

    Az az igazság, hogy volt egy időszak amikor úgy láttam végre megoldódott minden gond és kezdtem bízni benne, hogy a T pozitív irányba változik. Ez kb. 2-3 hónapig tartott, pont addig, amíg nem volt újabb hűségszerződésem. Mikor lejárt a két év elkezdték listaáron adni a TV/net kombót és a párommal összedugtuk a fejünket, most mi legyen? Menjünk át az Invitelhez vagy maradjunk. Mivel az utolsó hónapokban minden flottul működött úgy döntöttünk, megújítjuk a szerződést és aláírtunk januárban újabb egy évre. Ennyi is volt, újra kezdődtek a szarakodások. Dunakeszin rendszeres a kimaradás, ezt hiába jelentem be hibára nem veszik fel, mert "csoportos meghibásodás".

    Az előtt UPC-m volt a XIII. kerületben. Semmi, de tényleg semmi gond nem volt vele. Tudom, hogy a Digi is jó. De ugye a vidéki élet előnyei... Sajnálom, hogy nem mélyedtem bele jobban a mobil net és a Mindig TV rejtelmeibe, mert TV-t alig nézünk, (csak a mocsok jön belőle, "sok csatornával az a gond, hogy nem tisztítják rendszeresen" ) és a mobil netről is egyre több pozitív vélemény olvasok/hallok.


    Idézet Eredetileg Sziszka írta
    Digi 3 éve hibátlanul megy egyszer egy szombaton elment a net, telefonáltam, kedves női hanggal - nem géppel - 2 percet csevegtem, és fél óra múlva rendbe volt minden
    Ha jól tudom a Digi a Telenor hálózatán adja a mobil netet. Ugye?


    Idézet Eredetileg Laca írta
    A lényeg hívd-hívd őket és cseszegesd őket, majd megunják és megcsinálják amit kell.
    Tegnap este a postaládámban találtam egy cetlit miszerint a szerelő itt járt csak nem talált itthon. Tény: nincs csengőm, (szánom-bánom még nem jutottam el odáig, hogy szereljek egyet, de eddig csak a kéményseprőnek hiányzott), de egész nap itthon voltam. Mindegy is, mert én arra számítottam, hogy felhívnak időpontot egyeztetni előtte, de nem telefonáltak. Felhívtam megint az ügyfélszolgálatot és azt állította a hölgy, hogy a szerelő telefonálni is próbált mikor kint járt. Én ebből semmit nem vettem észre, na majd talán ma...
    Utoljára módosította: vmaxter; 2012. 06. 23. 08:01.

  5. #80
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap este a postaládámban találtam egy cetlit miszerint a szerelő itt járt csak nem talált itthon. Tény: nincs csengőm, (szánom-bánom még nem jutottam el odáig, hogy szereljek egyet, de eddig csak a kéményseprőnek hiányzott), de egész nap itthon voltam. Mindegy is, mert én arra számítottam, hogy felhívnak időpontot egyeztetni előtte, de nem telefonáltak. Felhívtam megint az ügyfélszolgálatot és azt állította a hölgy, hogy a szerelő telefonálni is próbált mikor kint járt. Én ebből semmit nem vettem észre, na majd talán ma...
    Hát nézd, azért mindenért nem lehetnek csak Ők a hibásak, hogy nincs csengőd, meg nem hallod meg a telefont...

    De egyébként akkora a moblinetes megoldás az bejött, nem volt semmi gond a futamon?
    Lehet kapni ilyen feltöltő kártyás mobilnet stickeket is, nem drága és arra sztem jó, hogy ha nagyon kell a net, akkor legyen! Alapvetően a ping is rendbe szokott lenni velük, tehát a LAG-gal sincs gond, persze ez térerő függő.


    Persze az igazi megoldás valóban az lenen, ha a szolgáltatóddal vergődnél zöld ágra, sok sikert hozzá és csak tarsd folyamatos nyomás alatt őket!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 06. 23. 12:19.

  6. #81
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nézd, azért mindenért nem lehetnek csak Ők a hibásak, hogy nincs csengőd, meg nem hallod meg a telefont...
    Igen ezt elismerem. De hívni nem hívott ez egészen biztos, hiszen lestem a telómat és ráadásul a mai telefonok jelzik a nem fogadott hívásokat !

    Januárban leadtam a régi modemet, mert az IPTV-hez újat kaptunk (ez a mostani amivel gond lehet) és három hónapig, havonta 8500 ft-os csekkel üldöztek, un. általánykártérítési díjjal, mert nem adtam le a modemet. Minden esetben a helyi ügyfélszolgálatra mentem be (Dunakeszi), és megmutattam, elfaxolták az átvételi elismervényt, de a központba valahogy nem érkezett meg. Végül telefonon nekem sikerült valahogy elintéznem. A helyi ügyfélszolgálatról valamiért nem sikerült.

    Ma még mindig nem jelentkeztek. Van egy olyan érzésem, hogy az ügyfélszolgálat nem juttatta el a szerelőnek a javított telefonszámomat és még mindig a rossz számon próbál hívogatni. Sajnos a helyzet viszont az, hogy amíg nincs valami esemény a GTL szerveren, addig nem is tudom tesztelni. Lényegében csak akkor volt a probléma vele, amikor a szerveren voltam. Így azonban értelmét vesztette, hogy sürgessem őket ! Nem fog kiderülni, egyhamar, hogy valóban a modem okozta-e a problémát. Tököm se tudja mit csináljak, mert ráadásul ezen a modemen frissítették a szoftvert, amivel műxik az otthoni hálózat megosztás Wi-Fi-n, amiatt megint futnom kéne egy kört.


    Idézet Eredetileg neilszab írta
    De egyébként akkora a moblinetes megoldás az bejött, nem volt semmi gond a futamon?
    Nem igazán! A futamon minden rendben volt, legalábbis szerintem. Nem tudom a körülöttem lévők mit láttak, remélem a Szilágyi Peti nem a lag-om miatt futott belém a második futamon. Szóval mindkét futamon végig tudtam menni, azonban előtte a prekvalon voltak leakadások, többször kitett a boxba a pályáról. Ez nem tudom miért volt, volt olyan amikor kiírja Syncronize (+/- "n" ms). Szóval nem votl százas. Azonban a vezetékes problémát, hogy leakad észrevétlenül fél óra után, azt nem produkálta.

  7. #82
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Már nem emlékszem hogy irtam-e de röviden összefoglalom.
    Ha az emlékezetem nem csal, akkor kizárólag egyetlen kapcsolat van ami kishazánkat az "internethez" köti, ami a Tré com tulajdona.
    Minden internet (vagy internet alapu) szolgáltató X sávszélesságet vásárol.
    Minden szolgáltató (kivétel nélkül) ennek az X sávszélességnek a többszörösét adja el.
    Ez azt jelenti hogy ha 100Mbites kapcsolattal rendelkezik és 10Mbites internet csomagot árul, akor nem 10 hanem 15-50 előfizetést is elad. Tehát 150-500Mbit-et. Amíg nem túl nagy az eltérés a bérelt és az eladott sávszélesség között addig ez semmilyen kárt nem okoz, mivel egyszerre úgysem internetezik mindenki.

    Tehát a szolgáltatás minőségét alapvetően 2 dolog befolyásolja. Egyrészről maga a fizikai hálózat (milyen a gerinc hálózat, hogyan lett a lakásban kábelezve, milyen a modem, stb) másrészről pedig az üzlet politika. (hogy az eredeti sávszélesség hányszorosát adja el a szolgáltató) Így lehet hogy pl egy ADSL szolgáltató aki ugyan azon a vonalon nyújtja ugyan azt az ADSL szolgáltatást mint a Trécom, mégis a T-vel ellentétben nála minden hibátlanúl működik.

    Nekem rengeteg internet szolgáltatóm volt az évek során, volt olyan amelyiknél előfordult a 12 másodperces! ping .
    Jelenleg DIGI-van aminek szerintem kizárólag egyetlen rossz tulajdonsága van, hogy nem szolgáltatnak az ország teljes területén. De akadnak más szolgáltatók is. Néhány kiemelt területüket leszámítva a T álatlában a leggyengébb.

  8. #83
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Minden internet (vagy internet alapu) szolgáltató X sávszélesságet vásárol.
    Minden szolgáltató (kivétel nélkül) ennek az X sávszélességnek a többszörösét adja el.
    Ez azt jelenti hogy ha 100Mbites kapcsolattal rendelkezik és 10Mbites internet csomagot árul, akor nem 10 hanem 15-50 előfizetést is elad. Tehát 150-500Mbit-et.
    Mintha már olvastam volna hasonlót a pénzről és a bankokról...

    Kár, hogy szegény pék nem tud eladni ötször annyi kenyeret, mint amit megsüt.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  9. #84
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Nem értem mi történik. Kezdem kicsit furán érezni magam, szerintem engem szívatnak. Ma is felhívtam a T ügyfélszolgálatot, megígérték, hogy hívni fog a szerelő, újra egyeztettük a telefonszámot - csak úgy mint eddig minden alkalommal - de semmi nem történt. Tököm se tudja mi lehet. Hiába próbálok magyarázatot kérni az ügyfélszolgálatostól, mindig csak azt mondogatja, hogy ma már egészen biztosan kihozzák a modemet...

  10. #85
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem mi történik. Kezdem kicsit furán érezni magam, szerintem engem szívatnak. Ma is felhívtam a T ügyfélszolgálatot, megígérték, hogy hívni fog a szerelő, újra egyeztettük a telefonszámot - csak úgy mint eddig minden alkalommal - de semmi nem történt. Tököm se tudja mi lehet. Hiába próbálok magyarázatot kérni az ügyfélszolgálatostól, mindig csak azt mondogatja, hogy ma már egészen biztosan kihozzák a modemet...
    Nézd meg a szerződést, ha találszbenne kifogásolható részt akkor csak annyi dolgod van hogy szépen felhívod őket.

    Te egy teljes értékü szolgáltatásért fizetsz, ők viszont csak korlátozottan használható szolgáltatást tudnak nyújtani, így köszöd szépen de felmondod a szerződést. A csekket ne is küldjék a hátralévő időszakról, nem fogod kifizetni. (ha utólag számláznak megmondhatod hogy ezt a hónapot sem fogod kifizetni)

    Holnap ott lessz a szerelő.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 06. 25. 22:57.

  11. #86
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd meg a szerződést, ha találszbenne kifogásolható részt akkor csak annyi dolgod van hogy szépen felhívod őket.

    Te egy teljes értékü szolgáltatásért fizetsz, ők viszont csak korlátozottan használható szolgáltatást tudnak nyújtani, így köszöd szépen de felmondod a szerződést. A csekket ne is küldjék a hátralévő időszakról, nem fogod kifizetni. (ha utólag számláznak megmondhatod hogy ezt a hónapot sem fogod kifizetni)

    Holnap ott lessz a szerelő.
    72 órán túli jóváírással jönnek, már próbálkoztam..., de igazából most már az izgat vajon mi ez a műsor amit csinálnak.

  12. #87
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Én ilyet még nem b@sztam! Tényleg úgy van ahogy gondoltam, valószínű.
    A rossz számon próbálnak engem azóta is elérni. A srác ma reggel azt mondta:

    "Megpróbálom eljuttatni az új számot a szerelőknek"

  13. #88
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Sajnos nem cserélték ki a modemet, ezzel szemben a telefonon azt a tanácsot kaptam, hogy kapcsoljam ki a modemben a tűzfalat, továbbá pingeljem meg a szervert amit játszok.

    Mos ehhez kéne egy kis segítség: megtudja nekem mondani valaki, hogy mi a szerverek IP címe?

    A tűzfalat sikerült kikapcsolnom, - bár nem tudom miért feltételezik, hogy értek hozzá, hogy a modemben tudok piszkálni -, de nem segített, most a GTR2-t is feltelepítettem,
    kipróbáltam a szerveren, de ugyan az a helyzet !

    Köszönet!

  14. #89
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem cserélték ki a modemet, ezzel szemben a telefonon azt a tanácsot kaptam, hogy kapcsoljam ki a modemben a tűzfalat, továbbá pingeljem meg a szervert amit játszok.

    Mos ehhez kéne egy kis segítség: megtudja nekem mondani valaki, hogy mi a szerverek IP címe?

    A tűzfalat sikerült kikapcsolnom, - bár nem tudom miért feltételezik, hogy értek hozzá, hogy a modemben tudok piszkálni -, de nem segített, most a GTR2-t is feltelepítettem,
    kipróbáltam a szerveren, de ugyan az a helyzet !

    Köszönet!
    Szia, a szerver IP címe nem publikus, de ha hazaértem meg tudom mondani neked.

  15. #90
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, a szerver IP címe nem publikus, de ha hazaértem meg tudom mondani neked.
    Köszcsi!

  16. #91
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem cserélték ki a modemet, ezzel szemben a telefonon azt a tanácsot kaptam, hogy kapcsoljam ki a modemben a tűzfalat, továbbá pingeljem meg a szervert amit játszok.

    Mos ehhez kéne egy kis segítség: megtudja nekem mondani valaki, hogy mi a szerverek IP címe?

    A tűzfalat sikerült kikapcsolnom, - bár nem tudom miért feltételezik, hogy értek hozzá, hogy a modemben tudok piszkálni -, de nem segített, most a GTR2-t is feltelepítettem,
    kipróbáltam a szerveren, de ugyan az a helyzet !

    Köszönet!
    Egyébként mi a konkrét hiba jelenség?

    A ping-elés gondolom az ügyfél szolgálat / szerelő "jótanácsa". Ez legfeljebb nekik jó, neked ebből semmi hasznod nem lessz!
    Abszolút időpazarlás, a probléma megoldásához semmilyen információt nem ad... Csak a küldött jel és a vissza érkező válasz közötti delay értékét látod, amiből semmi újjat nem fogsz megtudni, legfeljebb pontosan fogod látni hogy hángy milisec a késés. De nem hiszem hogy neked ettől jobblesz.
    És ők sem mennek vele semmire! Legfeljebb takarózni tudnak vele hogy hát ez még nem olyan rossz végülis. Ha véletlen pont kifogsz egy 3000-es pinget, akkor sem vagy előrébb mert nem látod hogy az hol keletkezett...
    1 forrást pingelni egyébként is értelmetlen dolog. Sohasem ad reális eredményt. A reális pinghez legalább 5-10 ip-t kell rendszeresen 1 időben pingelni és arra is odakell figyelni hogy mindet különböző hálózatból válaszd.

    Ha valóban szeretnéd tudni hogy a hálózatban van e a hiba, akkor win alá is találsz 1-2 tracerouter programot.
    Ez pontosan megmutatja hogy a küldött és fogadott csomagok az útválasztás során mely szervereken haladnak keresztül és hány milisec a késés köztük. Ebből pár hét alatt ki lehet mazsolázni némi információt.

  17. #92
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A ping-elés gondolom az ügyfél szolgálat / szerelő "jótanácsa". Ez legfeljebb nekik jó, neked ebből semmi hasznod nem lessz!
    Abszolút időpazarlás, a probléma megoldásához semmilyen információt nem ad... Csak a küldött jel és a vissza érkező válasz közötti delay értékét látod, amiből semmi újjat nem fogsz megtudni, legfeljebb pontosan fogod látni hogy hángy milisec a késés. De nem hiszem hogy neked ettől jobblesz.
    És ők sem mennek vele semmire! Legfeljebb takarózni tudnak vele hogy hát ez még nem olyan rossz végülis. Ha véletlen pont kifogsz egy 3000-es pinget, akkor sem vagy előrébb mert nem látod hogy az hol keletkezett...
    1 forrást pingelni egyébként is értelmetlen dolog. Sohasem ad reális eredményt. A reális pinghez legalább 5-10 ip-t kell rendszeresen 1 időben pingelni és arra is odakell figyelni hogy mindet különböző hálózatból válaszd.
    Ha valóban szeretnéd tudni hogy a hálózatban van e a hiba, akkor win alá is találsz 1-2 tracerouter programot.
    Ez pontosan megmutatja hogy a küldött és fogadott csomagok az útválasztás során mely szervereken haladnak keresztül és hány milisec a késés köztük. Ebből pár hét alatt ki lehet mazsolázni némi információt.
    Az az igazság, hogy mivel kurvára nem értek hozzá, azt mondanak nekem amit akarnak és vezetnek az orromnál fogva. Na jó a modemben a tűzfalat kitudom kapcsolni.

    A konkrét hibajelenség: kb. fél óra játék után leakadok a szerverről. Ez abban nyilvánul meg, hogy a szerver nem menti tovább a prekvalos időimet, illetve a többiek - ha nem vagyok egyedül, - "ráfagynak" a pályára. Valami ilyesmi.

    Nem tudom mióta tarthat pontosan, mert legtöbb esetben észre sem veszem, hogy leakadtam, de kb. egy hónapja már. Három GTL-es futamom ment a levesbe emiatt. Szóval, akkor kezdtem el először gyanakodni a hibára mikor egyre sűrűbben tapasztaltam, hogy a szerver a prekvalos időimet nem menti el. Semmi hibaüzenet, semmi olyasmi, hogy kivág az asztalra, vagy a boxba. Az utolsó futamon végül okostelós mobilnettel sikerült végig mennem.

    Első körben a T buherált valamit odabentről, sajnos azonban ez nem vezetett eredményre, sőt
    az akkori (Lakeside?) csütörtöki futam előtt két perccel, ledobott. Pont nem értem vissza a futamra. Ezután modemcserét javasolt a szerelő, de mivel nem ért ki vele következő csütörtökre, megint nem derült ki semmi. Ekkor mentem mobilnettel. Kedden ért ide a modemmel egy másik szerelő, akinek újfent elmagyaráztam a problémát, ő azonban megkérdőjelezte, hogy valóban kell-e az a modemcsere, de hozzátette: Ő igazából TV specialista, nem IT ezért felhívná egy másik kollégáját. Elkezdte elmagyarázni neki, amit mondtam, de kis idő múlva jobbnak látta, ha kihangosítja a telefont és nekem kellett harmadszor is elmondanom a problémámat. Az meg elkezdte magyarázni a modem tűzfalat, meg pingelést meg isten tudja mit. Annyira szarul hallottam, hogy a felét nem értettem annak amit mond.

    Végül nem cserélte ki a modemet, mondván, hogy először próbáljuk ki amit a kolléga javasol és ha így sem működik akkor jelentsem be úja és akkor majd kijön egy internethez értő szerelő.

    Nem szorosan ide tartozik, de ez jutott eszembe: régészekkel dolgoztam anno sokat, és egyikük aki tanított, írásbeli felvételiket is javított. Egyszer volt egy olyan kérdés, hogy mit jelent a "kálvária" szó. Ismerősöm mondta, nem egy ember válaszolta azt, hogy "hányatott életút".

  18. #93
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Csabi!

    Gép alapjáraton nézd meg a pingtest.net-et, és ments el pár különböző eredményt ha mind két ms 30 fölött van. aztán youtube-on indíts el egy átlagos videó klippet 3 és 5 perc közöttit akár 720p vagy 1080p-ben. Ha a videók megakadnak lejátszás közben akkor tuti hogy nem nálad van a gond, sőt nem is a modemben. Ha ez megvan akkor mondom a többit.

  19. #94
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    A konkrét hibajelenség: kb. fél óra játék után leakadok a szerverről. Ez abban nyilvánul meg, hogy a szerver nem menti tovább a prekvalos időimet, illetve a többiek - ha nem vagyok egyedül, - "ráfagynak" a pályára. Valami ilyesmi.
    Szia!
    Sajnos nekem ez a jelenség mind a Digis, mind a UPC-s időszakomban jelen volt/van!
    Ez relatíve nem is biztos, hogy modem hiba, egyszerűen nincs stabil, folyamatos adatforgalom, ezért kiszakadsz a szerverről! Legutóbb addig "anyáztam" UPC-nél, hogy kicseréltettem a modemet, de maradt a problémám, így verseny idejérere kikötöm a routert, és leállítok minden olyan folyamatot a gépemen, amihez tulajdonképpen adatforgalom kell, frissítés, torrent, stbstb. Így stabil szokott lenni...lekopogom!

  20. #95
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Csabi!

    Gép alapjáraton nézd meg a pingtest.net-et, és ments el pár különböző eredményt ha mind két ms 30 fölött van. aztán youtube-on indíts el egy átlagos videó klippet 3 és 5 perc közöttit akár 720p vagy 1080p-ben. Ha a videók megakadnak lejátszás közben akkor tuti hogy nem nálad van a gond, sőt nem is a modemben. Ha ez megvan akkor mondom a többit.
    Ma megcsináltam az általad javasolt teszteket. Sokszor lefuttattam a ping tesztet, de ez lett a legrosszabb eredmény. A legtöbb bőven 30 ms alatt volt. Ez a három fél órán belül készült. A YT videók HD-ban is akadásmentesen jönnek. Szoktam megosztva is nézni Smart TV-n HD-ben, jól működik.




    Úgy látszik ma különösen jó a netem ilyen szempontból. Még próbálom este is, mert szerintem mindenki vagy a Ringen, vagy az M7-esen fő, esetleg a Balcsiban ázik, senki nem használja a hálót.

    Idézet Eredetileg zolibphc írta
    Szia!
    Sajnos nekem ez a jelenség mind a Digis, mind a UPC-s időszakomban jelen volt/van!
    Ez relatíve nem is biztos, hogy modem hiba, egyszerűen nincs stabil, folyamatos adatforgalom, ezért kiszakadsz a szerverről! Legutóbb addig "anyáztam" UPC-nél, hogy kicseréltettem a modemet, de maradt a problémám, így verseny idejérere kikötöm a routert, és leállítok minden olyan folyamatot a gépemen, amihez tulajdonképpen adatforgalom kell, frissítés, torrent, stbstb. Így stabil szokott lenni...lekopogom!
    Úgy látszik akkor nem elszigetelt jelenségről van szó. Én azt gondoltam, hogy a Digi és a UPC híres a megbízhatóságáról. A Digiről hallottam, a UPC-ről tapasztaltam. Nekem ez utóbbi volt a XIII. kerületben. Sosem volt velük problémám. Én is minden szart kikapcsolok most már ha felmegyek a szerverre. Nekem nincs routerem, csak a modem. Annak előtte nem kellett semmi ilyesmivel foglalkoznom, csak mióta T-m van, főleg amióta IPTV. Amúgy én is azt gyanítom, hogy tényleg ez lehet a gond: a folyamatosság hiánya, amit egyébként azért nem veszek észre, mert semmi más olyan alkalmazást nem használok ami ezt igénylené egyedül a GTL.

  21. #96
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy én is azt gyanítom, hogy tényleg ez lehet a gond: a folyamatosság hiánya, amit egyébként azért nem veszek észre, mert semmi más olyan alkalmazást nem használok ami ezt igénylené egyedül a GTL.
    Javaslom, hogy gyere a szerdai RACE07 futamra, ott aztán tudsz majd tesztelni!

    Nehogy a GTL közben derüljön ki valami!

  22. #97
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslom, hogy gyere a szerdai RACE07 futamra, ott aztán tudsz majd tesztelni!

    Nehogy a GTL közben derüljön ki valami!

  23. #98
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Csabi!

    Baszogasd a szolgáltatód hogy nem azt kapod amiért fizetsz.
    Én kb. 7 hónapig harcoltam velük, mire kicseréltek az utcában kb. 100 méter kábelt, és lőn csoda, máris jó volt.

  24. #99
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslom, hogy gyere a szerdai RACE07 futamra, ott aztán tudsz majd tesztelni!

    Nehogy a GTL közben derüljön ki valami!
    Hidd el azzal is kipróbálnám, de Race07-em nincs , mellesleg kiderült a GTR2-vel is pont ugyanez a gond.

    Idézet Eredetileg Laca írta
    Baszogasd a szolgáltatód hogy nem azt kapod amiért fizetsz.
    Én kb. 7 hónapig harcoltam velük, mire kicseréltek az utcában kb. 100 méter kábelt, és lőn csoda, máris jó volt.
    Azt teszem, de remélem, nem fog olyan sokáig tartani.
    Utoljára módosította: vmaxter; 2012. 07. 01. 16:11.

  25. #100
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152
    Szintén Dunakeszi T-home kábelnetem van és kb március óta nem működik rendesen: eleinte megszakadt, majd most már annak örülök, ha egy nap 20 percig van internet. Szerelők többször voltak, utána 1-2 óráig, napig működött szakadás nélkül folyamatosan, majd újra elkezdett szakadozni. Múlt hétvégén azt mondták, hogy valami központi bibi van, vasárnapra, de legkésőbb hétfőre megoldják és lesz internet. Hát kedden lett is egy kicsit. Tegnap este 6 körül is volt aztán 11-ig semmi, utána nem tudom.

    Tegnap is telefonáltam, az ügyfélszolgálatos egyből mondta, hogy látja a modemet, azt is, hogy folyamatosan kapcsoaltot akar létesíteni, de nem sikerül. Ebből nekem az jött le, hogy a T-home tisztában van azzal, hogy nem működik a szolgáltatás. És nem azért, mert ki van kapcsolva a modem meg minden, hanem másért. És hiába tudják, nekem kell szólni. Ez bosszantó.

    Azt is tudom, hogy a környéken sok a kábelnetes előfizető és a rendszer túlterhelt. Ezek után a kábelnet helyett olyan szolgáltatás kellene, amivel biztosan lehet játszani, nem kell a szakadás miatt aggódni. Tapasztalatok szerint ADSL erre megfelelne, érdemes "vissza"fejleszteni?

Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •