Találatok: 1 - 14 (14 összesen)

Téma: Brno - B ligás futam

  1. #1
    Daubner Tamás Regisztrált Dauby logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 02.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    87

    Unhappy Brno - B ligás futam

    Kedves Versenybiróság,

    szeretnék óvást benyújtani a mai nappal. Csak most volt lehetőségem gép elé kerülni, letölteni a visszajátszást és többször megnézni az ominózus esetet.

    A versenyen Pataki Ádámmal vivtunk nagy csatát az első helyért, a 2716-tól követhető és bekövetkező karambol előtt - nem haragszom Ádámra, mert bárkivel előfordul az eset, viszont lentebb a "Versenyszabályzat"ból álló kiollózásomnál látszik, miért élek mégis ezzel a lehetőséggel.

    Mivel nem volt jó edzéshelyem (nekem az 5. pozició nem az), ezért a boxtaktikával gondoltam megnyerni a versenyt. Ez be is jött, mert a kiállások után már én álltam az élen! Ádám ugyan elém jött vissza, de hideg gumikkal ment és a köre végén megelőztem: innentől kezdve körökön keresztül jött utánam, de nem volt esélye az előzésre. Sokszor el is fékezte magát, én viszont takarékosan fékezgettem, tartalékoltam a gumikat a verseny végére.
    Aztán elérkeztünk a 2716-hoz, én időben fékeztem és kapcsolgattam vissza, ő viszont hátulról megtolt, kipörgetett és igy csak 3. lettem, ő is és Bagi Zsolt is elment mellettem, amig a kavicságyból visszakecmeregtem a pályára.

    Azért óvok, mert a "Versenyszabályzat"ban ez áll:
    "Ütközések: ha valaki saját hibájából nekimegy egy másik pilótának, ha mindketten versenyben maradnak a másik pilótát - abban az esetben ha ezzel a mezőny más tagjainak az épségét nem veszélyezteti - vissza kell engednie maga elé és csak úgy folytathatja a versenyt. Ha ezt nem tudja vagy lehetősége van rá de elmulasztja megtenni akkor a verseny után büntetést kaphat az eset súlyosságától függően."
    Ha ez bekövetkezett volna, nem óvnék. Másrészt viszont most végre meg tudtam volna verni Bagi Zsoltit, akivel harcot vivunk a bajnoki cimért. Igy viszont egyből 8 pontot vesztettem és az előnye máris 18 pont, ergo eldőlt a versengés.

    Kérem a Versenybiróságot, tekintettel az eset következményeire (B liga versengése eldőlt), hogy tekintse és birálja azt el!

  2. #2
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet a szabályzatból:

    "Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni nap éjfélig a fórumon. "

    Annyit azért megtehettél volna, hogy jelzed: szándékodban áll megóvni egy esetet, de nincs időd kikeresni, kb ekkor és ekkor történt...
    Balikó Attila

  3. #3
    Király András Regisztrált K.András logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 14.
    Életkor
    46
    Üzenetek
    438

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg atyka írta
    Idézet a szabályzatból:

    "Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni nap éjfélig a fórumon. "

    Annyit azért megtehettél volna, hogy jelzed: szándékodban áll megóvni egy esetet, de nincs időd kikeresni, kb ekkor és ekkor történt...
    Benézted Ati, ott irja hogy 2716-nál történt...

  4. #4
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Brno - B ligás futam

    Csak nem éppen a futam utáni nap éjfélig tette a bejelentést.

  5. #5
    Daubner Tamás Regisztrált Dauby logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 02.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    87

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg atyka írta
    Idézet a szabályzatból:

    "Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni nap éjfélig a fórumon. "

    Annyit azért megtehettél volna, hogy jelzed: szándékodban áll megóvni egy esetet, de nincs időd kikeresni, kb ekkor és ekkor történt...
    Amig nem tudtam visszanézni, nem voltam biztos abban, hogy jogosan tenném...de tiszteletben tartom a szabályokat és elfogadom a döntést.

  6. #6
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg Hummer írta
    Csak nem éppen a futam utáni nap éjfélig tette a bejelentést.
    Látod András, nem olyan nehéz ezt megérteni...most akkor ki nézett be mit?
    Azt probáltam a magam szegényes eszközeivel láttatni, hogy Tomi szólhatott volna: volt ott valami, próbáljuk meg esetleg megnézni, mert neki nem lesz ideje rá 24 órán belül. Nem mondom, hogy ilyen esetben a bt minden tagja ráér keresgélni, de több az esély, mint a szabályok által biztosított határidőn túl beadott óvásnál. Szerintem világos, de amikor az ember kötözködni próbál, akkor hajlamos túl hamar hibát vélni esetleg egy jóindulatú megnyilvánulásban is.
    np
    Balikó Attila

  7. #7
    Király András Regisztrált K.András logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 14.
    Életkor
    46
    Üzenetek
    438

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg atyka írta
    Látod András, nem olyan nehéz ezt megérteni...most akkor ki nézett be mit?
    Azt probáltam a magam szegényes eszközeivel láttatni, hogy Tomi szólhatott volna: volt ott valami, próbáljuk meg esetleg megnézni, mert neki nem lesz ideje rá 24 órán belül. Nem mondom, hogy ilyen esetben a bt minden tagja ráér keresgélni, de több az esély, mint a szabályok által biztosított határidőn túl beadott óvásnál. Szerintem világos, de amikor az ember kötözködni próbál, akkor hajlamos túl hamar hibát vélni esetleg egy jóindulatú megnyilvánulásban is.
    np
    No ezt most ugy ahogy van nem értem , leforditaná valaki?
    Csak azt hittem elnézted az irását, nem volt ebben semmi kötekedö, az meg hogy én néztem el egy másik dolog, de itt még mindig nem értem hol beszélhetünk kötözködésröl, csak joindulatilag szoltam mert azt hittem elsiklottál a 2716 felett, ennyi.

  8. #8
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: Brno - B ligás futam

    ok.
    Balikó Attila

  9. #9
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg Dauby írta
    .............
    Ha ez bekövetkezett volna, nem óvnék. Másrészt viszont most végre meg tudtam volna verni Bagi Zsoltit, akivel harcot vivunk a bajnoki cimért. Igy viszont egyből 8 pontot vesztettem és az előnye máris 18 pont, ergo eldőlt a versengés.
    ..................
    Tamás,
    egyrészt sose lehet tudni hogy alakul a bajnokság vége, 4 futam után még minden lehetséges, másrészt a szabályok szerint a 9 legjobb eredmény számít a bajnokságba (mivel a leggyengébb kiesik), így jelen pillanatban 10 pont a hátrányod.

    UI: Most olvastam a Gamestar-ban a GTR-es cikkedet!

  10. #10
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: Brno - B ligás futam

    Csiki Petinek igaza van,a GPL ben az utolso versenyen derült ki,hogy ki a bronz érmes a bajnokágban.
    Ugyhogy az utolso versenyen is nyitott volt a kérdés.

  11. #11
    Daubner Tamás Regisztrált Dauby logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 02.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    87

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Tamás,
    egyrészt sose lehet tudni hogy alakul a bajnokság vége, 4 futam után még minden lehetséges, másrészt a szabályok szerint a 9 legjobb eredmény számít a bajnokságba (mivel a leggyengébb kiesik), így jelen pillanatban 10 pont a hátrányod.

    UI: Most olvastam a Gamestar-ban a GTR-es cikkedet!
    Először is a próféta szóljon belőled, másodsorban pedig sajnos nincs annyi időm gyakorolni, mint egyeseknek...dobogós helyekkel nem lehet bajnokságot nyerni, szerintem.

    UI: Jajjajajjj! Ne is mondd...ha az a nyomdafesték mesélni tudna...

  12. #12
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: Brno - B ligás futam

    Idöm mostanában nekem sincs családi okok miatt,(gyerek 1 éves)de a dobogo közeli helyezésekhez mindenképpen sok gyakorlás kell.
    Másként nem lehet jo idöket futni,és a rutin sem jön magátol.Ezért is kértem át magam B ligába.
    Ugyhogy idöt kell keriteni,ha jol akarsz szerepelni.

  13. #13
    Daubner Tamás Regisztrált Dauby logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 02.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    87

    Re: Brno - B ligás futam

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Idöm mostanában nekem sincs családi okok miatt,(gyerek 1 éves)de a dobogo közeli helyezésekhez mindenképpen sok gyakorlás kell.
    Másként nem lehet jo idöket futni,és a rutin sem jön magátol.Ezért is kértem át magam B ligába.
    Ugyhogy idöt kell keriteni,ha jol akarsz szerepelni.
    Viszont ennyi gyakorlás, amennyit én tudok rászánni már B-liga dobogóra is neccesen elég ám...csak abban bizhatok, hogy a jobbak majd hibáznak előttem...

  14. #14
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: Brno - B ligás futam

    Az sokszor beválik,de persze szerencse is kell hozzá.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •