Oldal: 3 / 27 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (658 összesen)
  1. #51
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Race07 setupok

    Én (igaz nem vagyok egy sztárversenyző) úgy éreztem, hogy a fenti, de még a default setup értékei is sok dőlést adnak. Nagyobb tapadást érzek alacsonyabb értékekkel.
    Elöl lehet a magasabb széttartás értékek miatt kell alacsonyabb dőlést használjak.
    A gumihőmérsékletet kb 5°C-os eltérésnél jobbnak érzem, mintha beleszalad a 10-12°C-os eltérésbe.
    Utoljára módosította: tvr; 2008. 03. 18. 21:16.

  2. #52
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Race07 setupok

    Még egy gondolat, ami a kerékdőléshez kapcsolódik.
    A kanyarbemeneti alulkormányozottság csökkentése két, egymással összefüggő paraméterrel is csökkenthető. Széttartással és kerékdőléssel. Két irányba lehet elmenni:
    1. Nagyobb széttartást állítunk, és ehhez igazítjuk a (kevesebb) kerékdőlést.
    2. Nagyobb kerékdőlés, hozzá igazított kevesebb széttartás.
    Melyik az inkább követendő metódus? Az alulkormányozottságot a dőlés vagy a széttartás növelésével érdemes a kívánt mértékre csökkenteni?

  3. #53
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    én úgy gondolom inkább a kerék széttartással érdemesebb játszani e téren, mivel a kerékdőlés változtatása direktben befolyásolja a gumi hőmérséklet eloszlását is.

  4. #54

    Re: Race07 setupok

    Vara F3000 párosa nincs valakinek? Nagyon megköszönném.
    Este lehet indulok.

  5. #55

    Re: Race07 setupok

    Csináltam két setupot Zandvoortra, normál practice-en a Seattal 48.2, BMW-vel 48.5 ment. Kíváncsiságból megnéztem tvr setupját, de az nekem túl "stabil" volt, nem akart befordulni vele a BMW. Egyelőre ennyire futotta időmből, ha megyek még máshol, azt is feldobom.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  6. #56

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg weberg írta Hozzászólás megtekintése
    Csináltam két setupot Zandvoortra, normál practice-en a Seattal 48.2, BMW-vel 48.5 ment. Kíváncsiságból megnéztem tvr setupját, de az nekem túl "stabil" volt, nem akart befordulni vele a BMW. Egyelőre ennyire futotta időmből, ha megyek még máshol, azt is feldobom.
    Köszi Gabi !
    A SEAT -ot mindjárt ki is próbálom . Ha esetleg tudnál csatolni hozzá replay file-t az nekem nagyon sokat segítene. (bár ezt más élmenőnek is megköszönném.)

  7. #57
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Race07 setupok

    Sziasztok!

    Nekem az első, és hátsó hasmagasság arányainak beállításával kapcsolatban vannak jelentős hiányosságaim (meg persze mással is). Az addig oké, hogy hátul legyen kicsit magasabb, hogy az egész padlólemez egyfajat diffúzorként viselkedjen, de itt megáll a tudományom.

    Alapból általába 0,5 cenitvel van feljebb a segge a kocsiknak, de fogalmam sincs hogy mi alapján kéne ezeket finomhangolni (nem csak RACE), illetve mik azok a határértékek (föl és le), amiket nem szabad túllőni, illetve amiket érdemes megcélozni.

    A kocsiban "ülve" mit kéne éreznem, és mire kell odafigyelni tesztelés közben?


    A hátsó szárny állítása mennyire kapcsolódik a témához? ...biztosan sok az összefüggés

  8. #58
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    A kocsiban "ülve" mit kéne éreznem, és mire kell odafigyelni tesztelés közben?


    A hátsó szárny állítása mennyire kapcsolódik a témához? ...biztosan sok az összefüggés
    Hát erre kell rájönnöd a sok sok teszteléssel.
    Próbáld ki a végleteket...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #59
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    Zandvoort replay file, normál practise, 1:48.1
    Bal kanyar 1:03-nál rendesen el van keffentve, azt a kanyart kéretik nem nézni...
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  10. #60

    Re: Race07 setupok

    Open Pracc na de gyerekek

  11. #61
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    Igen Henrik? Mi is a gond az open practise-al? Ugyanazokat az időket lehet menni on-line mint ott, fuel usage és tyre wear bekapcs. Ez nem Time Attack.

    Mellesleg azt hiszem mintha ismernél on-line versenyekről, mentünk együtt elég tuti jó versenyt, és szerintem nem azokat az emlékeket hagytuk egymásban, hogy lassúak lennénk...

    reméltem pár embernek segítek vele, hogy Vasárnap hajnalban nekiállok körözgetni....
    Utoljára módosította: Domján Attila; 2008. 03. 23. 10:50.

  12. #62

    Re: Race07 setupok

    Ottvannak a smileik, ne vedd mar fel kulonbenis, hajnalba ne korozgess mar

  13. #63
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    nem tehetek róla, túlteng bennem a segíteni akarás

  14. #64
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg Domján Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Nem láttalak Vara tesztfutamon, hol voltál?

  15. #65
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Nem láttalak Vara tesztfutamon, hol voltál?
    Sajna a hétközi futamok elég gázosak nekem a munkám miatt, nem mindig van annyi időm versenyezni mint szeretném...

  16. #66

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg Domján Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Zandvoort replay file, normál practise, 1:48.1
    Bal kanyar 1:03-nál rendesen el van keffentve, azt a kanyart kéretik nem nézni...
    Köszönöm az"oktatófilmet".Lehet belőle tanulni.
    Csak azt tudnám hol hagyok körönként 2-3 mp.-t ? Vagy ennyi 3 hónap simezés után még belefér?
    Tudjátok az ember 35 fölött már nehezen tanul viszont könnyen felejt.
    Utoljára módosította: martin; 2008. 03. 25. 13:24.

  17. #67
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg martin írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm az"oktatófilmet".Lehet belőle tanulni.
    Csak azt tudnám hol hagyok körönként 2-3 mp.-t ? Vagy ennyi 3 hónap simezés után még belefér?
    Tudjátok az ember 35 fölött már nehezen tanul viszont könnyen felejt.
    3 hónap után belefér
    Nekem 5 év után is benne van az a 2-3(-4?) mp.

  18. #68
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    3 hónap után belefér
    Nekem 5 év után is benne van az a 2-3(-4?) mp.
    Nyugi, még én is kapok 2mp-et.
    Pedig az még nem is a legjobb ideje...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #69
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg martin írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm az"oktatófilmet".Lehet belőle tanulni.
    Csak azt tudnám hol hagyok körönként 2-3 mp.-t ? Vagy ennyi 3 hónap simezés után még belefér?
    Tudjátok az ember 35 fölött már nehezen tanul viszont könnyen felejt.
    Nagyon szivesen.
    A replay alatt az új patch óta látszik a HUD is, ami nagyon hasznos megtalálni, hogy hol marad benne a körben még idő.
    Szerintem érdemes megnézni a saját körödet visszanézve, megjegyezni/felirni, hogy melyik kanyarban hányas sebességi fokozatban, milyen bemeneti/apex/kimeneti sebességel veszed a kanyart, és ezt összehasonlitani egy gyorsabb köridős replay-el. Minden a kanyarsebességen meg az iveken múlik, egyenesben padlógázon nem lehet előnyt szerezni.

  20. #70

    Re: Race07 setupok

    Nemtudom, ez az egesz setup, meg replay dolog szerintem annyi mindentol fugg, hogy embertelen. Kocsitol, setuptol, vezetesi stilus, kormany. Hiaba nezed meg a replayt ha nincs ugy belove a kocsid, meg nem erzed a jatekot. Race06-al is nyomultam anno, az se ment rosszul, most ugyerzem ez a 07 meg jobban megy, jo idoket megyek, es fixeket versenyen. De elertem egy szintet, es innen kesz, passz. Mar nem tudom mit merre hol kene allitanom, hogy megjobb legyen, es kezd kurvara felbaszni Pedig tudom, hogy meg van benne...

  21. #71

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg Domján Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon szivesen.
    A replay alatt az új patch óta látszik a HUD is, ami nagyon hasznos megtalálni, hogy hol marad benne a körben még idő.
    Szerintem érdemes megnézni a saját körödet visszanézve, megjegyezni/felirni, hogy melyik kanyarban hányas sebességi fokozatban, milyen bemeneti/apex/kimeneti sebességel veszed a kanyart, és ezt összehasonlitani egy gyorsabb köridős replay-el. Minden a kanyarsebességen meg az iveken múlik, egyenesben padlógázon nem lehet előnyt szerezni.
    Na éppen ezért kértem. A sebességi fokozatok miatt.

  22. #72

    Re: Race07 setupok

    Idézet Eredetileg Henrik írta Hozzászólás megtekintése
    Nemtudom, ez az egesz setup, meg replay dolog szerintem annyi mindentol fugg, hogy embertelen. Kocsitol, setuptol, vezetesi stilus, kormany. Hiaba nezed meg a replayt ha nincs ugy belove a kocsid, meg nem erzed a jatekot. Race06-al is nyomultam anno, az se ment rosszul, most ugyerzem ez a 07 meg jobban megy, jo idoket megyek, es fixeket versenyen. De elertem egy szintet, es innen kesz, passz. Mar nem tudom mit merre hol kene allitanom, hogy megjobb legyen, es kezd kurvara felbaszni Pedig tudom, hogy meg van benne...
    Kormány ? Lehet hogy belejátszik hogy egy Logi Formula Force Ex-el tolom?
    Probáltam Atti setujával a Dévúval is stabil de nekem lassabb a sajátomnál 1-2 mp és ugyan ez a helyzet a Gabiéval is, pedig két külön világ a két be állitás. Amúgy már több mint 1000 kört mentem Zandvortban , nem lehet ráfogni hogy nem ismerem . Tiszta olyan mint Luca Badoer és Maranello ,csak a lóvé nem ugyan az .

  23. #73

    Re: Race07 setupok

    Sziasztok!

    Elég kezdő vagyok a játékban és most szántam rá a fejem, hogy elszórakozgassak a beállításokkal. Nem teljesen ezirányú a kérdésem. Elég sok infót és jótanácsot szedtem ezügyben össze.

    A kérdés az lenne, melyik pályát ajánlanátok? Valami olyanra gondoltam amiben estleg van gyors kanyar és lassú is, no meg esetleg kemény fék, kanyarváltás.

    Azért kérdem, mert először egy ilyen pályán állítgatnám a járgányt, hogy mindenféle helyzetben lássam miként viselkedik.

    Köszönettel:
    Lecsó

  24. #74
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Race07 setupok

    Kezdésnek talán Valencia-t ajánlanám, nem túl bonyolult de van benne mindenféle kanyar. Zandvoort ill. Brands Hatch is nagyon jó gyakorlásra, de azok kicsit trükkösebbek szerintem, bár a határon autózva mindegyik pálya az.... Brno is nagyon jó még, bár ott inkább tempós gyors kanyarok vannak, és kicsit talán hosszú setup gyakorláshoz.

  25. #75

    Re: Race07 setupok

    Szerintem Brands Hatch egyszerubb mint Zandvoort, plussz rovidebb is. Bar mindketto trukkos. De en talan azzal kezdenem. Melyik autora gyursz?

Oldal: 3 / 27 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •