Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (117 összesen)
  1. #51
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    khmmm...
    És mennyi idő alatt megy egy csere,ha elromlik?
    Ugyanis most kezdődött a szezon,és nem engedhetem meg,hogy egy versenyt is kihagyjak kormány hiba miatt.
    Az MS Sidewinder eggyenlöre jo,csak elébe akarok menni a bajnak.
    Sidewindert meg nem lehet kapni Magyarországon egy ideje,pedig maximálisan bevállt.

  2. #52

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    khmmm...
    És mennyi idő alatt megy egy csere,ha elromlik?
    Ugyanis most kezdődött a szezon,és nem engedhetem meg,hogy egy versenyt is kihagyjak kormány hiba miatt.
    Az MS Sidewinder eggyenlöre jo,csak elébe akarok menni a bajnak.
    Sidewindert meg nem lehet kapni Magyarországon egy ideje,pedig maximálisan bevállt.
    A Kormánybajok topicot nem találom, ott írtam le..
    szóval úgy volt hogy a központi számot felhívtam, és beszámoltam a problémáról. Először még csak arra gondoltam, hogy poti adatokat megtudakolok, esetleg rendelek, aztán kiderült hogy van garanciás csere is.
    Adataimat és a kormány széria számát rögzítették a rendszerükben, és mondta hogy akkor küldenek postán vagy egy olyat, vagy egy hasonlót, ha esetleg már nem gyártják. A központ Hollandiában van, de magyar hölgyel beszéltem. Azt mondta, hogy egyedül azt kérik, hogy a kormány vezetékeit vágjam el, és küldjem azokat vissza, nem kérték tőlem az egész kormányt. Természetesen nem vágtam el azóta sem, és nem is írtak levelet hogy küldjem már nekik, szóval ez csak egy bebiztosítás a részükről. A telefonálás után 1,5 hét után meg is érkezett a csomagom
    tel: +36 1 777 4853

    kérdezz ha valami nem tiszta....

  3. #53
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Felhivtam a Microsoftot,és megkérdeztem,hogy lehet-e valahol kapni Sidewinder kormányt.
    Azt mondták,hogy megszünt a gyártása már egy jo ideje..
    Ugyhogy,a MOMO maradt az egyeduralkodo a piacon.
    Ugytudom,hogy a MOMO kormánnyal nincs semmi baj,csak a pedállal.
    Ha valaki tudna egy müszeralkatrész boltot,ahol lehet über potmétert kapni,kérem irja meg,mert sok embernek jelentene hosszutávu megoldást,és én is megmerném venni a kormányomat lassan!
    Persze tudom,hogy létezik BRD is,csak hát....Suzukim van,pedig egy Lancer Evo kéne....Szoval,tudom,hogy mi lenne a megoldás,csak hát a keretek...

  4. #54

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Az elektroart.hu-ról rendeltem már potit. Be tudnak szerezni komolyabb, fémtengelyeseket is, amik az oldalon nem szerepelnek, fel kell hívni őket. A műanyag kivitelűek nem bírják sokáig.

    Elektronikai paraméter tekintetében biztosan beszerezhető megfelelő, a fizikai beépítés már más kérdés.
    Utoljára módosította: budasp; 2006. 01. 19. 18:46.

  5. #55

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Tiszteletem!

    1. kezdetektől fogva ezt csinálja momo bácsi: kb óránként elkariblálódik magától. pontosabban: játszok egy órát aztán a gázt nyomom tövig és csak 3/4éig érzékeli. usb kibe aztán jó egy órát.

    2. nem tudom,hogy ez momo hibája-e vagy a játéké -e. hú ezt nehéz lesz pontosan leírni. szóval: eleinte teljesen jól klappolt minden(az usbs dolgot már kezdem megszokni),de kb 1hete nem olyan "erős" a kormányom,mint volt. nem olyan masszív vezetés közben. nem rezeg olyan erősen,és könnyebb tekerni is. semmit nem állítottam át(remélem). meg van olyan is néha: el sem indultam,garázsban pihenek,semmit nem csnáltam még,és elkezd jobbra táncolni a kormány,tövig lemegy aztán megáll(mi mást tehetne). ez nem jó így. nem jó.

    valaki segítsen pls! már 1 hete nem vezettem,és hülye lövöldözős meg flash gameket játszok(parking perfection-ben már verhetetlen vagyok )..

    előre is köszönet!

    V

  6. #56

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Sziasztok! Sajnálatos módon a pedálom vezetéke ma estére olyan mértékben problémás volt, hogy meggátolt az indulásban . Valószínűleg el van törve a vezeték. Hol tudom megjavíttatni, kicseréltetni a vezetéket? Várom ötleteiteket. Persze nem garos már. Kb 3 éve vettem vagy több... Ja, amúgy ez nem MOMO csak sima wigman FFB
    Nincs ötletetek eme problémámra? Nem nagyon van kedvem (pénzügyileg sem)beruházni egy MOMO-ra

  7. #57

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Nincs ötletetek eme problémámra? Nem nagyon van kedvem (pénzügyileg sem)beruházni egy MOMO-ra
    Ha csak a kábellel van probléma, akkor valamilyen elektronikai szervízben simán megcsinálják, de ha értesz hozzá egy picit, simán megoldható otthon is.
    Ha pesti vagy, akkor tudok helyet mondani, hogy hova vidd.

  8. #58

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Igaz nekem nem Momo kormányom van, de a segítségeteket kérem.
    Logitech Vibration Feedback kormányom van és a GTR-ben nem vibrál. Próbáltam már más progin is és ott jó, tehát a kormánnyal nincs gond. Nem tudom hogy hol lehetne ezt beállítani hiába ráadom a FF erőt a GTR-ben akkor sem rezeg. Régen a warez GTR-el jó volt. Tudna-e valaki ebben segíteni? Köszönöm!!!

  9. #59
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Tegnap kaptam kölcsönbe,egy MOMO Racing kormányt tesztelés céljábol.
    Kiderült,hogy he nem huzom ki a Sidewinder kormányom,viszont pedál nélkül beteszem a MOMO kormányt,tudom használni a régi,jol bevállt Sidewinder pedálom!
    Igaz,a régi kormányom igy ott kell hogy legyen valahol,hogy menjen a pedálja.
    Ugyhogy megtaláltam a tökéletes megoldást számomra!
    Most már csak várni kell a fizetésre,és ha marad a pénzböl,irány kormányt venni!
    Meg is van rá az emberem.

  10. #60

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Úgy néz kis sikerült megoldani a próblémámat. (bár nem akarom elkiabálni). Kicsit levágtunk a pedál csatlakozójának végéből, ahol valszeg meg volt törve. Utána még igényelt egy kis WD-40-et a potmétere. Ezek szerint 4-5 havonta szükséges egy olyajozó karbantartást elvégezni .

  11. #61
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Utána még igényelt egy kis WD-40-et a potmétere. Ezek szerint 4-5 havonta szükséges egy olyajozó karbantartást elvégezni .
    Akkor szerencséd van, vagy jó a takatító személyzet nálad.
    Nekem általában 2 havonta kell tisztítanom a potmétereket. Igaz, hogy itt én takarítok.

  12. #62

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Valszeg elkiabáltam...
    Sztem jobban járok ha az egész vezetéket kicserélem, mert a gázpedál megint hozza a formáját. Pár percig minden oké, aztán el kezd akadozni... így nem nagyon lenne esélyem versenyben maradni még az utolsókkal sem :S. Kerítenem kell egy telefonkábelt, sürgősen. Az is 4 eres, gondolom pont olyan jó lesz mint a mostani, csak azt nem tudom, hogy a potméterekbe hogy fogom beleerőltetni

  13. #63
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Hozzájutottam kálváriám kezdetéhez,egy MOMO kormányhoz.
    Kérdés:Ki-milyen force beállitásokkal használja a kormányt a vezérlöpultban,és a GTR-GTL ben?

  14. #64
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nyár végén vettem egy vadonatúj elég brutális gépet kimondottan játékra (meg nagyméretű tömörítetlen aviknak, de az külön kötet 500GB) és egy MOMO kormányt. Nálam por sincs, meg kosz sem, de ennek ellenére már két hét után előjött a pedálprobléma. Egy ideig USB ki-be ment nálam is (kb két hétig, aztán meguntam), aztán feltettem a MOMO pedal update nevű progit, és egy újabb drivert. Azóta semmi probléma nincs vele az égvilágon. Annyi furcsaság azért van, ha játékindítás és setup után ELŐSZÖR hajtok ki a boxból, akkor a gáz maximumon van, de a legkisebb pedálpöccintésre visszaáll alapjáratra. A további boxkihajtásoknál ez már nincsen. Ez egyébként mind a GTR-ben, mind a GTL-ben, mind az rFactorban fennáll.

    Az újabb drivert, és a pedal updatet összecsomagoltam egy file-ba:
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  15. #65
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg aesir írta
    Nyár végén vettem egy vadonatúj elég brutális gépet kimondottan játékra (meg nagyméretű tömörítetlen aviknak, de az külön kötet 500GB) és egy MOMO kormányt. Nálam por sincs, meg kosz sem, de ennek ellenére már két hét után előjött a pedálprobléma. Egy ideig USB ki-be ment nálam is (kb két hétig, aztán meguntam), aztán feltettem a MOMO pedal update nevű progit, és egy újabb drivert. Azóta semmi probléma nincs vele az égvilágon. Annyi furcsaság azért van, ha játékindítás és setup után ELŐSZÖR hajtok ki a boxból, akkor a gáz maximumon van, de a legkisebb pedálpöccintésre visszaáll alapjáratra. A további boxkihajtásoknál ez már nincsen. Ez egyébként mind a GTR-ben, mind a GTL-ben, mind az rFactorban fennáll.

    Az újabb drivert, és a pedal updatet összecsomagoltam egy file-ba:
    Köszi szépen!Bár a pedálom még vatta uj,ez a probléma nálam is elő fog jönni!
    Sokat segitettél!

  16. #66

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Felteszem kissé bizarrnak tűnő kérdésemet... Csak a MOMO-hoz használható?

    Csak azért mert 1 hónapon belül nem is tudom hanyadjára szedem szét a pedált... és semmi javulás. Kábelt is kicserélném magam, csak a potméterbe nem egyszerű bekötni a kábeleket. Komolyan mondom, már azon filózok, hogy beruházok egy MOMO-ba...

  17. #67
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Felteszem kissé bizarrnak tűnő kérdésemet... Csak a MOMO-hoz használható?

    Csak azért mert 1 hónapon belül nem is tudom hanyadjára szedem szét a pedált... és semmi javulás. Kábelt is kicserélném magam, csak a potméterbe nem egyszerű bekötni a kábeleket. Komolyan mondom, már azon filózok, hogy beruházok egy MOMO-ba...
    ...és lessz egy vatta uj szar pedálod garanciával!
    Én a héten vettem,ezzel a tudattal!Hacsak a forumban feldobott javitás nem segit majd rajta.
    Utoljára módosította: Pechnig Rezső; 2006. 01. 26. 23:16.

  18. #68

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    a MOMO pedálja mennyiben más , mint a wingman-é?
    Látta már valaki mindkettőt belülről? Mert értékre ugyanaz a poti van benne.

  19. #69

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    ...és lessz egy vatta uj szar pedálod garanciával!

    Igen ez borítékolva van. Mennyi idő szükséges, hogy kiderüljön, hogy xar-e vagy sem?

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    a MOMO pedálja mennyiben más , mint a wingman-é?
    Látta már valaki mindkettőt belülről? Mert értékre ugyanaz a poti van benne.
    Én az enyimét már annyiszor láttam belülről...(Wingman). Sajnos a ránézésem nem segített neki

  20. #70

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Én az enyimét már annyiszor láttam belülről...(Wingman). Sajnos a ránézésem nem segített neki
    Igen én is sajnos, azért kérdeztem, hogy a MOMO az tök ugyanilyen, vagy más?

    De én továbbra sem értem a pedál mizériátokat. Lassan a 2. élő példa is megszületik a sima készülékcserére

  21. #71

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Igen én is sajnos, azért kérdeztem, hogy a MOMO az tök ugyanilyen, vagy más?

    De én továbbra sem értem a pedál mizériátokat. Lassan a 2. élő példa is megszületik a sima készülékcserére
    Na meglestem. Totál ugyanaz a potméter. Egy itteni fórumban van egy link ami egy MOMO szerelő lapra küld és ott uez a poti van a MOMO-n.
    Újból szétszedtem a pedált. Nemrég azzal orvosoltam, hogy a potikat bezorítottam a helyükre, hogy ne ficánkoljanak. Úgy tűnik ez eddig tartott, mert lötyögött mind a kettő most... újra beszorítottam, de valszeg nem lesz tartós, mert a ptik fejjel lefele vannak, kvázi a beszorító is, kvázi a gravitáció hatására előbb utóbb kiesnek... Végigmozgattam a kábelt, nem észleltem szakadást. Persze emiatt még nem zárható ki... egy darabig el leszek ezzel aztán újra szétzedem és beszorítom, és újra szétszedem és beszorítom, és újra.......... hacsak addig nem találok ki valami megoldást.(pillanatragasztó kizárva , szilikon kizárva ) töb ötletem nincs, addig marad az összehajtott papírral való beszorítás

  22. #72

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Annó én is összehajtogatott papírral ékeltem ki a potit és bevált
    Babinszki Gábor

  23. #73

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    a MOMO pedálja mennyiben más , mint a wingman-é?
    Látta már valaki mindkettőt belülről? Mert értékre ugyanaz a poti van benne.
    Nem láttam még momo pedált belülről, így nem is mértem ki a potikat, de a Wingnamteam oldala szerint nem azonos ellenállású poti van a momoban és a wingmanben (momo: 10k, wingman: 50k).
    Egyébként a poti értékeket a pedál vezetékének végén lévő csatlakozónál is ki lehetne mérni, ha tudnánk a bekötést, de azt hiszem próbálgatásos módszerrel sem lehet károsítani a potikat rámérésekkel. Use at your own risk

  24. #74

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg aesir írta
    Nyár végén vettem egy vadonatúj elég brutális gépet kimondottan játékra (meg nagyméretű tömörítetlen aviknak, de az külön kötet 500GB) és egy MOMO kormányt. Nálam por sincs, meg kosz sem, de ennek ellenére már két hét után előjött a pedálprobléma. Egy ideig USB ki-be ment nálam is (kb két hétig, aztán meguntam), aztán feltettem a MOMO pedal update nevű progit, és egy újabb drivert. Azóta semmi probléma nincs vele az égvilágon. Annyi furcsaság azért van, ha játékindítás és setup után ELŐSZÖR hajtok ki a boxból, akkor a gáz maximumon van, de a legkisebb pedálpöccintésre visszaáll alapjáratra. A további boxkihajtásoknál ez már nincsen. Ez egyébként mind a GTR-ben, mind a GTL-ben, mind az rFactorban fennáll.

    Az újabb drivert, és a pedal updatet összecsomagoltam egy file-ba:
    Az én momo-m is egészen új, nagyjából 2 hetes. Hasonló furcsaságot tapasztalok, annyi különbséggel, hogy játék indítás után 50% körüli értéken van mind a gáz és a fék, de pedálpöccintésre szintén beáll alaphelyzetbe mindkettő. Valamint azt vettem észre, hogy a gázpedál útjának végén egy rövid holtjáték van. Úgy tűnik mintha szoftveresen oldották volna meg a jól ismert "nincs full gáz" problémát. Bár a gáz pedál eléggé kotyog oldalirányban, így tartok attól, hogy lesz ezzel még gond...

  25. #75

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg budasp írta
    Nem láttam még momo pedált belülről, így nem is mértem ki a potikat, de a Wingnamteam oldala szerint nem azonos ellenállású poti van a momoban és a wingmanben (momo: 10k, wingman: 50k).
    Egyébként a poti értékeket a pedál vezetékének végén lévő csatlakozónál is ki lehetne mérni, ha tudnánk a bekötést, de azt hiszem próbálgatásos módszerrel sem lehet károsítani a potikat rámérésekkel. Use at your own risk
    Szia!
    Amennyire kis memóriám rögzítette az elektornika óra anyagát, az maradt meg, hogy nem nagyon árthat egy Ohm-mérő egy ellenállásnak. Szal' mérjed ezerrel.
    Ákosnál egy keskeny telefoncsatiban végződik. 4 ér van kvezetve a pedálból. 2-2 mindkét potihoz. így sztem ki lehet fifikázni melyik melyik.

    A másik, hogy félgázon állnak a pedálok, és ha megpöccinted hejreáll.
    Nos nekem ha betölt a GTR elindulnék a boxból, akkor ezerrel balra kormányozódik a verda, de amint rákormányozok (full balra), abban a pillanatban minden OKés lesz. Engem nem zavar egyáltalán.

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •