Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (117 összesen)
  1. #26

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nagyon szivesen.
    Én is köszönöm Juhász Tamásnak, akitől mindezt megtudtam. kb 1-1,5 éves szenvedésemnek vetett véget.
    Utoljára módosította: Akos; 2005. 09. 28. 14:49.

  2. #27

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    A helyzet az, hogy én is vettem a napokban egy MOMO-t az egyik haveromtól, ő már nem játszik, csak állt a dobozában a kormány. Eddig Microsoft Sidewinder FFB-m volt, persze meg is van és nagyon meg voltam vele elégedve, nem is tudom, mi hajtott arra, hogy megvegyem a MOMO-t, talán a régi Microsoft meghajtóprogram, illetve a benne lévő bugok, amelyek egy ISI engines játéknál nagyon zavaróak tudnak lenni.


    Persze a pedál besz@rt egy óra után. A Mozso oldalán találtak alapján megjavítottam, kontaksprayztem, WD 40-eztem, minden, amit el lehet képzelni és így már jó, de a Sidewinderhez képest elég lassú vagyok vele. Van olyan pálya, ahol már pár tizedre megközelítettem magam, de legtöbbször akár 1mp-vel is le vagyok maradva.

    Ha kérhetem és akinek MOMO-ja van, leírná, hogy milyen beállításokat alkalmaz a Profilerben és a játékban? Tudom, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mi a jó, testhezálló, de valamit segít ez is.

    Azt vettem észre, hogy ha a profilerből indítom egy betöltött profillal a játékot, akkor a játék nem bírálja felül a beállításokat, hanem ezek lesznek mérvadóak a játékra nézve. Kérdés: érdmes így indítani, vagy egyszerűen a játékon belül állítsak be értékeket?

  3. #28

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nagyrészt már sikerült beállítanom a kormányt, de azért várnék valami támpontot. nem azt kérem, hogy részletesen írjatok le mindent, csak annyit, hogy a játékban és a profilerben mik a körülbelüli értékek, amiket alkalmaztok (gáz, fék, kormányzás, stb.).

  4. #29

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nekem most profilerben 75%-on van minden, középrehuzás kikapcs.
    Játékban low 50%-on van, kormány 62% fék-gáz-kuplung 70%, sebességfüggö kormányzás 25%, minden holtjáték 0, persze ez neked nem biztos hogy olyan kényelmes lesz mint nekem.

  5. #30
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nekem a profiler le van tiltva, nem használom, ehelyett jobban preferálom a játékbani beállításokat.

    A Windows Control Panel-en minden 100%-on van, a Combined Axis kikapcsolva (hogy lehessen egyszerre gáz/fék-et nyomni).

    A GTR-ben: gáz, fék, kormányzás 50%-on (ez a lineáris a GTR-ben), holtjáték mindenhol 0%. Sebességfüggő kormányzás (speed sensitivity) szintén 0%
    Force feedback a játékban 98%. Magyarul minden az alapbeállításon van nálam.

    A setup-okban a kormányzás (steering ratio) az 17-en szokott lenni, de nekem piros Momo-m van (Momo Force) és ez 270 fokot fordul.

  6. #31
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Tibby írta
    Nem bírok rájönni, hogy miért rángat egyenesben ide-oda a kormány. Kezdek egy kissé ideges lenni

    Nem tapasztalta/oldotta meg valaki más ezt a gebaszt?
    DE !!!!

    Pont ezt akartam beírni én is!
    Én már másodszor vittem vissza kormányt, hogy ugyanmár mi ez?!
    Mostmár a gépemet is bevittem, hogy minden úgy legyen mint otthon!
    Szerintem rossz a kormány, vagy nem?
    Tud valaki erre megoldást, vagy rossz a kormány?

  7. #32
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    DE !!!!

    Pont ezt akartam beírni én is!
    Én már másodszor vittem vissza kormányt, hogy ugyanmár mi ez?!
    Mostmár a gépemet is bevittem, hogy minden úgy legyen mint otthon!
    Szerintem rossz a kormány, vagy nem?
    Tud valaki erre megoldást, vagy rossz a kormány?
    Továbbolvasva a fórumot, én is bekapcsoltam a fordított effektet, mégse változott semmit!
    Más programokban meg nincs is ilyen lehetőség... (GP4, F1C)

  8. #33
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Továbbolvasva a fórumot, én is bekapcsoltam a fordított effektet, mégse változott semmit!
    Más programokban meg nincs is ilyen lehetőség... (GP4, F1C)
    Ezt a hibát az isi engine produkálja, nem a momo.Az isi-s játékokban meg mindíg van ilyen lehetőség.A gp4-ben asszem alapból ilyen, azzal nem tudsz mit csinálni, annak szar a force-a szerintem

    Lehet van hozzá patch, nézz körül a www.hsw.hu oldalon javaslom.

  9. #34
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ezt a hibát az isi engine produkálja, nem a momo.Az isi-s játékokban meg mindíg van ilyen lehetőség.A gp4-ben asszem alapból ilyen, azzal nem tudsz mit csinálni, annak szar a force-a szerintem

    Lehet van hozzá patch, nézz körül a www.hsw.hu oldalon javaslom.
    Igen a GP4-ben bazi nehéz kormányozni, azt sehogy se tudom visszavenni...
    Azt nem elfelejtettem mondani , h Thrustmaster a márkája!
    Leszedtem új drivert, most kiiiiirály!!!!! (úgyhogy féljetek! )

  10. #35

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Van 1 nagy problémám. Vettem egy új PC-t, arra is feltettem a GTR-t. Addig minden jó hogy eljutok A Lobby-ig, de ott nem tudok belépni semelyik játékba. A többi dolog megy rendesen. Tegnap is visszapakoltam mindent a régi gépbe ugy tudtam menni a teszt futamon, 20.45-kor még barkácsoltam. Ha valakinek volna tippje vagy csak sejtése, hát ide körmölhetné.

  11. #36

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    gyorsan kellene valami ötlet, mert már tiszta ideg vagyok.

  12. #37

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nem sok ötletem van... Esetleg nézdd meg hogy nincs-e túl magas szintre állítva a tűzfalad védelme. Engedélyezted-e egyáltalán a tűzfalban hogy kiengedje a gámát.

  13. #38

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Az a kurva KERIO szopatott meg. Lényeg hogy hétfőn végetek.

  14. #39
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Sziasztok!
    Most újjitottam be egy MOMO-t, de nem nagyon találok útmutatást a Core.ini fájl os beállitáshoz. Neten találtam egy ilyent:
    CORE.INI
    [ Joy ]
    allow_force_feedback = 1 ; Use FF if device has it
    force_feedback_damping = 5000 ; this is force feedback strength, not damping
    force_feedback_latency = 0.0045 ; force feedback latency (secs), use a low number
    max_steering_torque = 2800 ; this is damping (2500 for the Force RS)
    allow_force_feedback = 1 ; If you do NOT have a force feedback wheel set to 0!

    Nekem ez túl vad, igaz eddig nem FFBs kormányom volt! Szeretném kikérni a véleményeteket hogy mi is a Gplhez a jó beállítás, vagy esetleg küldhetnétek pár saját Core.ini-t. Addig meg finomígatom a meglévőt..

    Üdv: Richard

  15. #40

    Unhappy Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Először is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

    A problémám: nem engedi 100%-ig nyomni a gázt,padlóig nyomom,de úgy is csak 89%-ig viszi. ha nem nyomok le semmit akkor meg azt érzékeli,hogy enhyén nyomom a féket. 2napos a kormány. Mi lehet a gubanc?

  16. #41
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg 2wws7 írta

    A problémám: nem engedi 100%-ig nyomni a gázt,padlóig nyomom,de úgy is csak 89%-ig viszi. ha nem nyomok le semmit akkor meg azt érzékeli,hogy enhyén nyomom a féket. 2napos a kormány. Mi lehet a gubanc?
    Elég érdekes, hogy már a 2 napos momo is ilyeneket produkál. Ez a potméterek elkoszolódásakor szokott jelentkezni, úgy 1-2 havi rendszerességel.
    Két lehetőséged van:
    1. visszaviszed, hogy garanciában javítsák meg,
    2. szétszeded a talpazatot, és a potméterek forgó részeit befújod WD40-el, vagy kontakt sray-vel, és utána egy kicsit megmozgatod őket. Persze így a garanciát is elveszt(het)ed.

  17. #42

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Hohó!

    köszönöm a segítséget,de ennél sokkal 1szerűbben sikerült megoldanom szerencsére. usb kibe.

  18. #43
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Ma botlottam ebbe az oldalba: http://web.axelero.hu/mozso/momo_e1.html - Minden szerelési művelet fotókkal van illusztrálva. Talán még hasznos lehet vkinek

  19. #44

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Sziasztok! Sajnálatos módon a pedálom vezetéke ma estére olyan mértékben problémás volt, hogy meggátolt az indulásban . Valószínűleg el van törve a vezeték. Hol tudom megjavíttatni, kicseréltetni a vezetéket? Várom ötleteiteket. Persze nem garos már. Kb 3 éve vettem vagy több... Ja, amúgy ez nem MOMO csak sima wigman FFB
    Utoljára módosította: Akos; 2006. 01. 17. 00:34.

  20. #45
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Rakjátok meg a Lovat!
    Most akarok venni MOMO kormányt,de ha igy megy ez a dolog,akkor már is beszartam...
    Szezon elején átszokni egy másik kontrollerre nem ki melo...
    Akkor vegyek WD-40 et elöször,még mielött lessz MOMO?
    Helyes irány vásárláskor:Barkács áru-müszaki oszály-számitásteknika!
    Egyébként a potméter csere nem oldaná meg a dolgot?
    Valahol csak lehet egy minöségi potmétert kapni!Nem hiszem el,hogy nincs!
    Utoljára módosította: Pechnig Rezső; 2006. 01. 17. 01:05.

  21. #46
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Hali!

    Véletlen nem tudja valaki hogy a Logi. Momo hány ohmos potikat használ a pedáljaiban.... (nem akarom szétkapni a gari miatt) - nem vagyok kibékülve a MOMO pedáljaival. De lenne egy másik pedálom hozzá egy Trustmaster T1esé, szeretném összeházasítani a kettőt....

    Üdv: Richard

  22. #47

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Kis Richard írta
    Hali!

    Véletlen nem tudja valaki hogy a Logi. Momo hány ohmos potikat használ a pedáljaiban.... (nem akarom szétkapni a gari miatt) - nem vagyok kibékülve a MOMO pedáljaival. De lenne egy másik pedálom hozzá egy Trustmaster T1esé, szeretném összeházasítani a kettőt....

    Üdv: Richard
    Szia!
    egy régebbi hozzászólásban leírtam a pontos adatait, sőt logitech központi számot is, ahol megtudják mondani a pontos adatokat. most nincs időm utánna kutakodni, valamelyik logitech kormányos topicban van, szólj ha nem találod!

  23. #48

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    A Wingmanteam oldalán a következőt találtam:

    MOMO Racing
    DigiKey: 963282-KIT-ND MOMO RACING
    RES,VAR,10K,33.5DEG,+/-10%,PLAS 2 Pedals

    A http://www.digikey.com-on a fenti azonosító alapján elvileg rendelhető is, kíváncsi lennék mennyiért jut el hozzánk.

  24. #49
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Emberek!Nagy mizériában vagyok!
    Van lehetőségem uj MOMO kormányra de tudom,hogy elromlik egy éven belül...
    Vagy vehetek használtat kb 20.000 ft ért,amiröl tudom,hogy szintén rossz lessz,de azt kapásbol szétkaphatom aznap,és még mielött elromlik,megcsinálom!
    Vélemény?
    Mit csinálnátok a helyemben?

  25. #50

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Emberek!Nagy mizériában vagyok!
    Van lehetőségem uj MOMO kormányra de tudom,hogy elromlik egy éven belül...
    Vagy vehetek használtat kb 20.000 ft ért,amiröl tudom,hogy szintén rossz lessz,de azt kapásbol szétkaphatom aznap,és még mielött elromlik,megcsinálom!
    Vélemény?
    Mit csinálnátok a helyemben?
    Figyu!
    Már ezt is írtam, de ugy látszik nemsokmindenkiben hagyott mély nyomot.
    Szerintem vedd meg nyugodtan a momo-t , mivel garancia időn belül nagy valószínűséggel el fog romlani, viszont a garanciális cserével nincs semmi gond, nagyon jól működik!! Nekem is 1,5 év után küldtek simán egy új kormányt.

    (Ráadásul úgy, hogy a régire nem is voltak kiváncsiak!!! Egyébként szét volt már szedve a régi kormányom, természetesen telefonon nagyokat bólogattam, hogy nem nyúltam hozzá, mivel nem is értek a műszaki dolgokhoz)

    Ezek után nem érdemes ezen filózni, ha mondjuk 1 év után kaka lesz, akkor legfeljebb kapsz egy új készüléket! Mivel a pedált nem árulják külön, ezért nem is cserélik külön csak a pedálrészt. Én már lefutottam ezzel a köröket...
    Meg amugy szerintem eljut a pedál is egy olyan szintre, ami után szinte már lehetetlen a javítás, max poti csere. De szerintem arról a digikey oldalról elég macerás a rendelés. Meg azt se tudták biztosra megmondani a logitechnél, hogy a tokozása pontosan megegyezik vele
    Ja, 2 v. 3 év a gyári garancia a logitechnél!! (ált. bolt 1 év, a többit a gyár)!!!

    szerintem egyértelmű...

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •