Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (117 összesen)
  1. #1

    Logitech MOMO Racing gubanc

    Nem bírok rájönni, hogy miért rángat egyenesben ide-oda a kormány. Kezdek egy kissé ideges lenni

    Nem tapasztalta/oldotta meg valaki más ezt a gebaszt?

  2. #2
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Cool Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Tibby írta
    Nem bírok rájönni, hogy miért rángat egyenesben ide-oda a kormány. Kezdek egy kissé ideges lenni

    Nem tapasztalta/oldotta meg valaki más ezt a gebaszt?
    Találsz a force feedback beállításoknál a játkon belül egy olyat, hogy fordított effektek/ reverse effekt. Szerintem az lesz a problémádra a megoldás! Talán!

  3. #3

    Thumbs up Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Naná hogy az volt. Pedig azzal is variáltam már...
    Valamit nagyon elvariálhattam

    Köszi a segítséget!

  4. #4

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Szintén Momo. Arra lennék kíváncsi, hogy ti egy vagy két lábbal nyomjátok a gázt,féket a momo pedálon? Mert annyira közel van egymáshoz a kettő, hogy nagyon kényelmetlen a jobbláb gáz, balláb fék módszer. Illetve mit gondoltok jelent az időveszteséget ha csak egy lábbal használom mindkét pedált?

  5. #5
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Sztem tutira jelent időveszteséget az ha egylábbal nyomod a pedálokat. Gondolj csak bele: mennyit halad egy 250-300 km/h-ás sebességgel száguldó autó mire te átrakod a lábad egyik pedálról a másikra. Akár milyen közel is van a kettő egymáshoz akkor is sokat! Nekem egyébként nagyon kényelmes a balláb-fék , jobbláb-gáz módszer.

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Mindenképpen két láb, szerintem. GPL-ben legalábbis sokszor előfordul, hogy mindkét pedált egyszerre kell használni.

  7. #7

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Én nem lennék benne biztos, hogy idöveszteséget jelent...Gpl-ben is állitolag az egyik legjobb pilota kuplung+kéziváltoval ment, márpedig akkor csak jobb lábban nyomhatta a féket

  8. #8
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Én nem lennék benne biztos, hogy idöveszteséget jelent...Gpl-ben is állitolag az egyik legjobb pilota kuplung+kéziváltoval ment, márpedig akkor csak jobb lábban nyomhatta a féket
    Hehe, láttam egyszer erről egy videót. Az inkább két fél (jobb) láb volt, mert nem nagyon vette le egyikről sem

  9. #9
    Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 12.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    676

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    hali!
    a Joosa gyereket azér nem kell ám emberszámba venni)))

    amúgy mindenképpen nyomd egyszerre kétlábbal a pedálokat...
    gtr ben ez annyira nem számít de azért ott is lehet érezni a különbséget!
    Gpl ben meg el sem tudnám képzleni hogy egy lábbal dolgozzak
    vagyis elképzlehető de akkor a féket 53 vagy 54 alá nem szabad állítani mer akkor gáz van! és így meg nő a fékút, az meg ugyebár nemjó
    jó kis 49 es fékbeállítással kell menni aztán tolni neki a gázt állandóan
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

  10. #10

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    GPL-ben ha két lábbal tolod, akkor fékezés közben a pedálokkal egyensúlyozod ki az autót, ha pedig jobb lábbal csak, akkor ezt a kormánnyal teszed - mindkét stílus működik, rövid próbálkozások után Watkins Glen-en 03.5-öt mentem jobb láb fékkel, és meglepetésemre az RA megmutatta hogy egyedül a Loop-ban vesztettem, első szektorban még gyorsabb is voltam magamnál

  11. #11
    Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 12.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    676

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    jóó de te is álladék vagy
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

  12. #12

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Tomi írta
    jóó de te is álladék vagy
    Ezen akkorát röhögtem!!

  13. #13

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Sziasztok,

    lenne egy kis prob.
    A Momo pedálom beszart, csak akkor ad 100%-ot ha kissé jobbra eltolva nyomom le. Ötlet?? Még garis, de nem igazán szeretném visszaküldeni.

    PLZ HELP!!!
    Image Hosted by ImageShack.us
    Mészáros József - Rolling Stones Racing
    Fehér Norbert - Rolling Stones Racing
    Szabó Jácint - Rolling Stones Racing

  14. #14

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nekem ugyan nem MOMO-m van csak a sima verzió
    de ugyanezt tapasztaltam... kalibrálás után egy ideig jó, aztán azt tapasztaltam, hogy amikor padlógázt nyomom, úgy érzékeli mintha felengedném. Gondoltam az érzékelővel van a gond. Szét is szedtem, annak rendje-módja szerint Jópárszor... Nem sokat segített a kifújkálás. aztán próbáltam az érzékelőt beszorítani a vályatába, mert arra gondoltam, hogy a mozgása miatt van a gond. Egy ideig ez is jó volt. Végül 2 év szenvedés után kipróbáltam (na ez úgy hangzik, mint a hülye reklámok ) a wd-40-et. Ahogy javallották. Szétszedtem a pedált, leszedtem a kábelt az érzékelőről és a forgó résznél, meg ahol gondoltam hogy befújható, befújtam wd-40-el. Várni kellett egy pár órát, hogy kicsit száradjon. Aztán visszatettem mindent. Nem vagyok babonás de lekopogom... Mintha sosem lett volna gond vele. Szóval az órás mese után, igen sztem próbáld ki a wd-40-et .

  15. #15

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Mészy írta
    Sziasztok,

    lenne egy kis prob.
    A Momo pedálom beszart, csak akkor ad 100%-ot ha kissé jobbra eltolva nyomom le. Ötlet?? Még garis, de nem igazán szeretném visszaküldeni.

    PLZ HELP!!!
    Szerintem mielött szétszednéd próbáld meg kihúzni a gépből az usb kábelt aztán vissza, ilyenkor újra kalibrálja magát nekem eddig ez bejött!

  16. #16

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Való igaz, hogy ha még garos, akkor nem tanácsos megberhelni, de szerintem az usb ki-be húzása ezen nem segít. vagy csak rövid időre. Amit írt Mészy,hogy a pedál akkor működik megfelelően, ha jobbra tapossa, pontosan ezzel a bajjal küzdöttem, és egy itteni fórumban olvastam, egy hozzászólást, talán pont itt, vagy a kormány porblémák között, hogy nem szabad ferdén taposni, plusz a wd-40 használata. De az enyém már rég nem garis, tudj róla, tehát megkockáztatahatod, elviszed hogy nézzék meg. Vagy szétszeded, , csak tudd is összerakni. De mindenekelőtt azt próbáld ki, amit Leslie írt. És ha nem tűnik jó megoldásnak, akkor dönts: szervíz, vagy bontás.

    Íme az oldal, ahol az én gondomra is válaszoltak:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...ight=korm%E1ny
    Utoljára módosította: Akos; 2005. 09. 25. 08:44.

  17. #17

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Köszönöm a gyors választ , asszem mégis inkább visszaviszem.

    Vagy mégsem. Ha szétszedem annak lesz látható nyoma, gondolok itt menetragasztóra meg ilyesmikre? Amik észrevehetőek ha mégsem oldódna meg a gond és vissza kellene küldeni.

    Esetleg valaki tud egy kis technikai tanáccsal szolgálni, azt megköszönném.
    (Mire kell figyelni a szétszedésnél, mit kell tisztítani vagy egyáltalán megnézni. Nem esik-e szét darabjaira amint felbontom(régebbi rossz tapasztalat)? )
    Utoljára módosította: Mészy; 2005. 09. 25. 15:28.
    Image Hosted by ImageShack.us
    Mészáros József - Rolling Stones Racing
    Fehér Norbert - Rolling Stones Racing
    Szabó Jácint - Rolling Stones Racing

  18. #18

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Nagy a dilemma.
    Szétszedés: (Bár az enyém logitech formula force fb)
    Alul csavarokkal van rögzítve. Én majdnem széttörtem az alját mikor ráeszméltem, hogy a talpán lévő tapadó szivacsok alatt is van 1-1 csavar. Ezeket kiszedve eltávolítható a pedál alja.(most ugyebár fejjel lefele van a pedál) A pedál zsírozott részénél nálam tiszta szutyok volt. oda ragadt a sok szösz. Csak a nagyját szedtem le, maradjon ott zsír is, vagy mi... A pedál egy kis szerkezethez csatlakozik (ebbe megy bele az a 3 vékony kábel, pedálonként), ez a kis szerkezet fixen be van ágyazódva, de kiemelhető a helyéről. A pedálból is ki lehet húzni. Miután leszedted a pedálról és a kábelt is leszedted róla, kezedben van ez a két kis biszbasz aminek van egy kiálló forgó része. Na én arra fújtam a wd-40-et, meg is mozgattam. Meg egy kicsit oda ahol a kábel bemegy. Mivel keveset fújni erre szinte képtelenség, és lucsogva nem akartam visszatenni, ráadásul letörölni sem akartam hiszen azért fújtam be hogy jó legyen, nem azért hogy letöröljem . Na szóval várni kellett 1-2 órát, aztán visszafele kell csinálni ugyanezt. Visszahelyezed a kábelt az érzékelőbe. Az érzékelőt belenyomod a pedálba, majd visszateszed az egészet az eredeti helyére. A pedált úgy helyezed, ahogy egyértelműen lennie kell. És figyelsz hogy a kábelek úgy helyezkedjenek el, hogy mikor visszarakod a talpát ne szoruljon be(asszem vannak kialakított vályatok erre.) Szóval visszarakod az alját, visszacsavarozod, úgy ahogy csavarozni kell !!! Mindig az átellenes csavart csavard be. De ne teljesen, csak hogy benne legyen, fogja valamennyire. Amikor már mind benne van, akkor a talpát rászorítod a kezeddel, míg a csavarokat meghúzod, rendesen (átlósan). És már elvileg kész is
    Nem tom mennyire érthető, ha fotóztam volna, most beilleszteném ide. Sőt, akár most szét is szedném, de a digifotó akkora méretű a képet csinál, egyet sem tudnék felrakni
    De ha kell, akkor valahogy megoldom. Mint mondtam ez nem a Logitech MOMO szétszerelése, hanem a logitech formula fb-é. De gondolom nem sokban tér el a felépítése. Nem kell semmit erőltetni ami nem engedi.
    Ha visszaviszed, akkor valszeg várnod kell, mire újra lesz pedál. És az is meglehet hogy visszaadják úgy, hogy "ennek semmi baja"-szöveggel.
    Remélem valamit tudtam segíteni.

  19. #19

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Mondjuk én azért kiváncsi lennék, hogy erre a problémára mit mondanak az "illetékesek" garancia időn belül! Volt már aki visszavitte ezzel a problémával?

  20. #20

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Mondjuk én azért kiváncsi lennék, hogy erre a problémára mit mondanak az "illetékesek" garancia időn belül! Volt már aki visszavitte ezzel a problémával?
    Én 3x vittem vissza, harmadszor azt mondta a csávo vigyem a szervizbe(mindig más volt), mondom neki ne szorakozz onnan küldtek ide széria hiba nem tudnak vele mit kezdeni és a csávo ette a szöveget szépen :P
    Ha nem hazudtam volna egy picikét elhajt a halál...
    Irtam levelet a logitech képviselöjének, az meg irja vissza hogy hát nekem van elsöként ilyen problémám soha senkinek nem volt még ilyen, aztán válaszban megkérdeztem hogy akkor mi a francnak van az prg- a wingmanteam oldalán, meg hogy tele ezzel a net, azota nem beszélgetünk...

  21. #21

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Na látod? Nincs itt semmilyen széria hiba, pont belehúztál egy rossz pedálba. Senkinek semmi baja nincs vele!

    Komolyabban. Egy céget igazából az ilyen helyzetek tudják jól jellemezni. Egy filléres alkatrészről van szó, amit abszolut elméreteztek, rosszul tervezték meg, a környezeti hatásokat, jellemzőket nem vették figyelembe. Erre nagyon könnyen tudtak volna javítóintézkedéseket kreálni, nem hiszem hogy az egész világon ilyen problémával nem vitték vissza a hibás példányokat. Szóval tuti, hogy tudnak a hibáról, csak hát ez nem az autóipar/hadiipar kategóriába tartozik.

  22. #22

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Ismételtem köszönöm a gyors és főként aprólékos választ.

    Az igazság az, hogy az előző hozzászólásom után nem bírtam és kicsavartam az egyiket, hogy van e menetrögzítő, de nincs. Jupíí, így megpróbálom először házilag orvosolni. Apropó, hol is lehet beszerezni a wd40-et??
    Image Hosted by ImageShack.us
    Mészáros József - Rolling Stones Racing
    Fehér Norbert - Rolling Stones Racing
    Szabó Jácint - Rolling Stones Racing

  23. #23

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Apropó, hol is lehet beszerezni a wd40-et?? [/QUOTE]

    Vazze, most megfogtál.
    Én a kamránkból szereztem apám szerszámos cuccai közül
    Szerintem bármely nagy áruházban (Tacskó vagy egyéb hypermarketben) találni fogsz, sztem az autós cuccok között, vagy legalább is olyan helyen ahol kenőanyagok vannak.

  24. #24

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Sziasztok megint,

    úgy döntöttem visszaküldöm, lesz ami lesz. Ha valaki tud még néhány típushibát felsorolni azt szívesen venném. Mert jó lenne ha kicserélnék. Olyan hibát írjatok amit meg sem néznek. Kocce

    A köv versenyen Estroil-on lehet el tudok indulni a régi genius kormányommal, ha találok játékport-USB átalakítót. Illetve van egy de, hogy működik-e, az jó kérdés.
    Image Hosted by ImageShack.us
    Mészáros József - Rolling Stones Racing
    Fehér Norbert - Rolling Stones Racing
    Szabó Jácint - Rolling Stones Racing

  25. #25

    Re: Logitech MOMO Racing gubanc

    Tegnap kipróbáltam a WD40-es megoldást, és tökéletesen bevált, a fenti leírás alapján gyerekjáték volt, csak javasolni tudom, és a költsége minimális.

    Utólag is köszi Ákos

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •