Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (29 összesen)

Téma: PC-Ház

  1. #1
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    PC-Ház

    Hi!


    Lecseréltem a házamat egy Chieftec BH02-BBB házra. Van rajta 4db 90mm-es -2 elöl az oldallapon, 2 hátul a túloldalon szintén oldalt-és egy hátsó 120mm-es ventihely ami hátul van a tápegység alatt. Most vettem bele egy 120mm-es és egy 90mm-es ventit.

    Sajna most még csak a 120mm-est tudtam beüzemelni mert az alaplapra csak 1 rendszerhűtőt lehet rákötni és ezeken a ventiken csak alaplapra való csatlakozó van.

    A kérdésem az lenne, hogy most 120mm-es kifelé fújja a levegőt? Az oldalsó hátsó venti -a 90mm-es- ha majd sikerül beüzemelni merre fújja? Befele vagy kifelé? Mert az első ventiket majd gondolom úgy kell beállítani, hogy beszívják a levegőt.

    Jó hogy a 120mm-es kefelé irányítja a levegőt a házból?


    Ja és, hogy tudnám rákötni a tápra a ventit mert mint írtam az alaplapon nincs hely neki.

  2. #2
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Leírás abszolúlt nincs a házhoz, csak egy hogyan szerelgessem A4-es lap de ott nem írnak erről semmit.

  3. #3
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: PC-Ház

    Lehet kapni átalakítót, ezzel meg tudod oldani.

    A ventik jól vannak beállítva, elől befele hátul kifele menjen a levegő, az oldalsók pedig szintén befele szívják.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #4
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet kapni átalakítót, ezzel meg tudod oldani.

    A ventik jól vannak beállítva, elől befele hátul kifele menjen a levegő, az oldalsók pedig szintén befele szívják.
    Szóval a hátsó de oldalt lévő 9cm-es venti is befele szívja mint az első?

  5. #5
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval a hátsó de oldalt lévő 9cm-es venti is befele szívja mint az első?
    Igen.Legalábbis nekem így van.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  6. #6
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Ok köszi!

    Csak attól féltem nem okozz-e turbulenciát.

  7. #7
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval a hátsó de oldalt lévő 9cm-es venti is befele szívja mint az első?
    Hát nekem gyárilag kifelé fúj az oldalsó.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #8
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Hi!


    Lecseréltem a házamat egy Chieftec BH02-BBB házra. Van rajta 4db 90mm-es -2 elöl az oldallapon, 2 hátul a túloldalon szintén oldalt-és egy hátsó 120mm-es ventihely ami hátul van a tápegység alatt. Most vettem bele egy 120mm-es és egy 90mm-es ventit.

    Sajna most még csak a 120mm-est tudtam beüzemelni mert az alaplapra csak 1 rendszerhűtőt lehet rákötni és ezeken a ventiken csak alaplapra való csatlakozó van.

    A kérdésem az lenne, hogy most 120mm-es kifelé fújja a levegőt? Az oldalsó hátsó venti -a 90mm-es- ha majd sikerül beüzemelni merre fújja? Befele vagy kifelé? Mert az első ventiket majd gondolom úgy kell beállítani, hogy beszívják a levegőt.

    Jó hogy a 120mm-es kefelé irányítja a levegőt a házból?


    Ja és, hogy tudnám rákötni a tápra a ventit mert mint írtam az alaplapon nincs hely neki.
    Nekem is Chieftec házam van.A bal oldalon van 1db 12cm-es ventri,a jobb oldalon pedig 2db 9cm-es.Ezek befelé szívják a levegőt,hátúl pedig 1db gyári nagy,ami pedig kifelé húzza a levegőt a házból.
    És nagyon jó hatásfokú így a hűtése
    Kunszabó Sándor

  9. #9
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ok köszi!

    Csak attól féltem nem okozz-e turbulenciát.
    Várjál, most tisztázzuk. PC házat vettél vagy szélcsatornát?

    Amúgy nem lesz azzal gond. Az oldalsók kb. a proci cooler fölött lehetnek, szóval az mindig "friss" levegőt fúj, oda, a 12cm-es pedig kiszívja a proci felől a meleg levegőt. Ha mindegyik csak kifele fúj az nem jó.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  10. #10
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Hi!


    Lecseréltem a házamat egy Chieftec BH02-BBB házra. Van rajta 4db 90mm-es -2 elöl az oldallapon, 2 hátul a túloldalon szintén oldalt-és egy hátsó 120mm-es ventihely ami hátul van a tápegység alatt. Most vettem bele egy 120mm-es és egy 90mm-es ventit.

    Sajna most még csak a 120mm-est tudtam beüzemelni mert az alaplapra csak 1 rendszerhűtőt lehet rákötni és ezeken a ventiken csak alaplapra való csatlakozó van.

    A kérdésem az lenne, hogy most 120mm-es kifelé fújja a levegőt? Az oldalsó hátsó venti -a 90mm-es- ha majd sikerül beüzemelni merre fújja? Befele vagy kifelé? Mert az első ventiket majd gondolom úgy kell beállítani, hogy beszívják a levegőt.

    Jó hogy a 120mm-es kefelé irányítja a levegőt a házból?


    Ja és, hogy tudnám rákötni a tápra a ventit mert mint írtam az alaplapon nincs hely neki.
    Én úgy állítanám be ahogy Niebel Zoli írta, a hátsó ventik kifelé húzzák, az elsők meg befelé tolják. Így alakul ki megfelelő áramlási kép általában. De persze nem mindig. Ezért érdemes rászánni az időt és kitesztelni.
    Én egy fél napot rááldoztam, mire megtaláltam azt a beállítást az X-Plorer házamban (6 ventivel), ahol a vga, proci, pwm, NB orthos alatt a leghűvösebb volt. Nyáron fog igazán az előnye megmutatkozni, ha jól belövöd, főleg ha tuning is van.

  11. #11
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Köszi a válaszokat!

    Én is úgy gondoltam, hogy az első 9cm-es venti-csak 1db-ot fogok odatenni- majd befele fújja a wincsire meg a házba, a hátsó 12cm-es kiszívja, és a hátsó oldalsó is kifelé.

    Végülis ezzel a hátsó oldalsóval van gond, mert pont a VGA magasságában van, és nem tudom, hogy az jó-e ha ráfújja a levegőt vagy elszívja onnan. Majd kipróbálom ha sikerül beüzemelni

  12. #12
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    http://www.chieftec.com/bh-02b-b-sl.html


    Itt van a linkje a hivatalos oldalon. Csak az enyémnek az eleje is teljesen fekete.

  13. #13
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a válaszokat!



    Végülis ezzel a hátsó oldalsóval van gond, mert pont a VGA magasságában van, és nem tudom, hogy az jó-e ha ráfújja a levegőt vagy elszívja onnan. Majd kipróbálom ha sikerül beüzemelni
    Jobb, ha elszívja onnan. Ha ráfúj, akkor a vga-n keletkező hőt is befújod a házba és némi turbulenciát is okozol az áramlásban.

  14. #14
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Köszi én is így gondolom.

  15. #15
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: PC-Ház

    Idézet Eredetileg Atesz írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.chieftec.com/bh-02b-b-sl.html


    Itt van a linkje a hivatalos oldalon. Csak az enyémnek az eleje is teljesen fekete.
    Basszus, mi ez?! Atomreaktor?

    Amúgy tök egyszerűen ki lehet deríteni, hogy van-e turbulencia: fújj a házba füstöt.
    És akkor már tényleg szélcsatorna lesz.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2007. 11. 23. 19:50.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  16. #16
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: PC-Ház

    Atesz,az enyém meg pontosan így néz ki:
    Csatolt képek Csatolt képek
    Kunszabó Sándor

  17. #17
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: PC-Ház

    Jó ez is.

    Nekem a felállított kívánalmainak ez felelt meg. Szerintem nagyon jól nézz ki ugyanakkor egyszerű is.

  18. #18
    Na akkor egy villámkérdés. Van értelme betenni egy (12cm-s) beszívó ventit úgy, hogy közben a házból ugyanannyi húzza kifelé a meleget; vagy csak úgy érdemes bővíteni a szívóldalt, ha kifelé is bővül? (A ventihelyek megvannak, ez a része nem gond.)

    Köszi.
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 07. 21. 17:48.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor egy villámkérdés. Van értelme betenni egy (12cm-s) beszívó ventit úgy, hogy közben a házból ugyanannyi húzza kifelé a meleget; vagy csak úgy érdemes bővíteni a szívóldalt, ha kifelé is bővül? (A ventihelyek megvannak, ez a része nem gond.)

    Köszi.
    Sőt.
    Én úgy tudom, hogy elméletileg ha egyel több venti sziiv befelé, akkor magasnyomás keletkezik odabent, és iigy a por nem ül le, nem marad odabennt.
    Sztem a legfontosabb hogy meglegyen tervezve a levegő útja, csatornája, honnan hova, mit érintve megy, és úgy kell hozzá a komponenseket is választani.

  20. #20
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt.
    Én úgy tudom, hogy elméletileg ha egyel több venti sziiv befelé, akkor magasnyomás keletkezik odabent, és iigy a por nem ül le, nem marad odabennt.
    Sztem a legfontosabb hogy meglegyen tervezve a levegő útja, csatornája, honnan hova, mit érintve megy, és úgy kell hozzá a komponenseket is választani.
    Hm... ez fura, bár logikusan hangzik. (Mondjuk ennek fényében érdekes, hogy gyárilag befelé egy 12 plusz egy 23 cm-s, kifelé egy 14 és egy 23 cm-s intézte, tehát elvileg kifelé több ment...)
    Na mindegy, akkor beleteszem, oszt meglássuk.

    Köszi!

  21. #21
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt.
    Én úgy tudom, hogy elméletileg ha egyel több venti sziiv befelé, akkor magasnyomás keletkezik odabent, és iigy a por nem ül le, nem marad odabennt.
    Sztem a legfontosabb hogy meglegyen tervezve a levegő útja, csatornája, honnan hova, mit érintve megy, és úgy kell hozzá a komponenseket is választani.
    Nem egészen így van a koncepció.
    Elsősorban porszűrős házaknál érdekes ez, mert ha ott negatív szívó hatás lenne, akkor átszívná a nem porvédett helyeken a koszt

  22. #22
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem egészen így van a koncepció.
    Elsősorban porszűrős házaknál érdekes ez, mert ha ott negatív szívó hatás lenne, akkor átszívná a nem porvédett helyeken a koszt
    Na most akkor jó lesz, vagy nem jó lesz, ha beleteszem? Ne zavarj össze!

  23. #23
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Na most akkor jó lesz, vagy nem jó lesz, ha beleteszem? Ne zavarj össze!



    Attól függ, mi a cél. A magasnyomású rendszer - több befújás - kiváló a porosodás ellen, az alacsony nyomású pedig intenzívebb hűtést biztosít, mivel a hő gyorsabban távozik a házból, viszont a por is gyorsabban jut be. Egy lényeges dolog van, amire mindkét esetben figyelni kell, hogy belső turbulencia ne alakulhasson ki a házban.

  24. #24
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    ...Attól függ, mi a cél. A magasnyomású rendszer - több befújás - kiváló a porosodás ellen, az alacsony nyomású pedig intenzívebb hűtést biztosít, mivel a hő gyorsabban távozik a házból, viszont a por is gyorsabban jut be. Egy lényeges dolog van, amire mindkét esetben figyelni kell, hogy belső turbulencia ne alakulhasson ki a házban.

    Így tökéletesen érthető, köszönöm! Akkor azt hiszem az alacsony nyomású lesz az én barátom. Egyrészt a hatékonyabb hűtés a cél, másrészt a beszívónyílások előtt van szűrő (kivéve a legnagyobbat - naná -, meg néha amúgy sem árt kifújkálni.)

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése

    Így tökéletesen érthető, köszönöm! Akkor azt hiszem az alacsony nyomású lesz az én barátom. Egyrészt a hatékonyabb hűtés a cél, másrészt a beszívónyílások előtt van szűrő (kivéve a legnagyobbat - naná -, meg néha amúgy sem árt kifújkálni.)
    Mostmár nekem is tisztább.
    De pont aza lényeg hogy ha alacsony nyomású, sziivón van, akkor hiába van porszűrőd elöl, az összes kis résen, hézagon, usbporton, cd tálcán, mindenen keresztűk sziivni fogja a port (is).

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •