Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (77 összesen)

Téma: Építsünk GPL pályát!

  1. #51
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy engem is foglalkoztat ez a pályaépítős dolog.A stunt óta.....Csak tök sík vagyok a dologhoz.De azért érdekel.
    Engem meg ezeket a problémahegyeket olvasva egyre inkább nem Hülye lennék én ehhez



  2. #52
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Engem meg ezeket a problémahegyeket olvasva egyre inkább nem Hülye lennék én ehhez
    Ne Macau-val kezdj, es akkor tovabb tart a lelkesedes Kicsi palya, kevesebb problema.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  3. #53
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Én is itt rontottam el, hogy a kezdeti próbálkozások után egyből belevágtam a 25km-es Csepel Island GP - be. Nem is lett belőle semmi, mai napig alpha verziós...

    Viszont van két egyszerűbb (?) ötletem, AVUS mintájára
    Csak egy kis segítség kéne hozzá, meg pár hónap elszánt munkája
    Igyekszem a lehetséges legkevesebb grafikával elkészíthető helyeket megtalálni, az egyik Dániában lesz, a Storebaeltsbroen hídon, a tengerszoros felett (a grafika nagy része a két pilon és a tenger )
    Másik a Promontor GP Budafokon, a 6-os út bevezető szakaszán...
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  4. #54
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Question

    No, ilyet tapasztaltatok már? Két egyenesből és két kanyarból áll a pályám, egyelőre még vízszintben az egész. Szóval, elindulok és a fix 10 m széles aszfalt egyszercsak elkezd szélesedni, illetve van egy olyan érzésem mintha egyre lejjebb merülnék az aszfaltba... Aztán elérem az első kanyart, visszafordulok, közben már kb normál szinten, majd a második egyenesben mintha csak Alice lennék Csodaországban egyre nagyobb lesz az autó/egyre keskenyebb az aszfalt... Aztán a második kanyarba érve már ismét minden arány a helyére kerül.

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #55
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    No, ilyet tapasztaltatok már? Két egyenesből és két kanyarból áll a pályám, egyelőre még vízszintben az egész. Szóval, elindulok és a fix 10 m széles aszfalt egyszercsak elkezd szélesedni, illetve van egy olyan érzésem mintha egyre lejjebb merülnék az aszfaltba... Aztán elérem az első kanyart, visszafordulok, közben már kb normál szinten, majd a második egyenesben mintha csak Alice lennék Csodaországban egyre nagyobb lesz az autó/egyre keskenyebb az aszfalt... Aztán a második kanyarba érve már ismét minden arány a helyére kerül.

    Ihattál valamit a próba előtt...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  6. #56
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ihattál valamit a próba előtt...
    Hehe, gondoltam hogy lesz egy "nem tudom mi ez, de küldhetnél belőle" poén
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #57
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    No, ilyet tapasztaltatok már? Két egyenesből és két kanyarból áll a pályám, egyelőre még vízszintben az egész. Szóval, elindulok és a fix 10 m széles aszfalt egyszercsak elkezd szélesedni, illetve van egy olyan érzésem mintha egyre lejjebb merülnék az aszfaltba... Aztán elérem az első kanyart, visszafordulok, közben már kb normál szinten, majd a második egyenesben mintha csak Alice lennék Csodaországban egyre nagyobb lesz az autó/egyre keskenyebb az aszfalt... Aztán a második kanyarba érve már ismét minden arány a helyére kerül.

    Ilyet meg nem tapasztaltam, egy otletem van, de ez csak akkor fordulhat elo, ha megis megpiszkaltad mar a domborzatot, elallitottad egy kicsit a lejtest, es kozben hasznalsz unk4 flag-eket is. Ezek kozott van olyan, ami pont azt allitja, hogy ne latszodjon a domborzat (vagy pont olyan van, hogy latszodjon a doborzat, es ennek a hianya okozza a jelenseget?). Ennek az az eredmenye, hogy a TRK-ba belekerul a magassag kulonbseg, de a 3DO-ba nem, az auto pedig a TRK-n fut, igy a lejtonel belesullyed a 3DO modellbe, emelkedonel pedig folotte megy. Ha ez van, akkor nezd meg a domborzatot, vagy ellenorizd az unk4 falg-eket.

    http://home.online.no/~bi-knu/editing/
    itt pedig: trk23dow / .GTK
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  8. #58
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Hasonló volt nekem is, bár a csodaország kimaradt (majd hozz abból a gombából talira )

    Nekem akkor történt ilyen süllyedés, amikor más .dat fájlt loptam a papyrus eredeti dat-ok közül a pályámhoz.
    Pl. egy hosszabb pálya silverstone.dat-tal csinálta ezt, de nurburg.dat-tal nem
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  9. #59
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Hasonló volt nekem is, bár a csodaország kimaradt (majd hozz abból a gombából talira )

    Nekem akkor történt ilyen süllyedés, amikor más .dat fájlt loptam a papyrus eredeti dat-ok közül a pályámhoz.
    Pl. egy hosszabb pálya silverstone.dat-tal csinálta ezt, de nurburg.dat-tal nem
    Aham, ez lehet, mert egyelőre én is silver.dat-tal tolom.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #60
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Domborzat

    Jelentem keszul egy 3D-s domborzat editor, azt meg nem tudom, hogy hasznalhatobb, kenyelmesebb lesz e mint pl a 2D-s GTKAlt, de azon leszek. A TRK-bol jol jonnek az adatok, az elso tesztem a GPL-es Roller Coaster:

    RollerCoaster320.jpg


    Jani, neked sikerult megoldanod a furcsa jelenseget, ha igen, mi volt a megoldas?
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  11. #61
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Jelentem keszul egy 3D-s domborzat editor, azt meg nem tudom, hogy hasznalhatobb, kenyelmesebb lesz e mint pl a 2D-s GTKAlt, de azon leszek. A TRK-bol jol jonnek az adatok, az elso tesztem a GPL-es Roller Coaster:

    RollerCoaster320.jpg


    Jani, neked sikerult megoldanod a furcsa jelenseget, ha igen, mi volt a megoldas?
    Na, ígéretes.

    BxLaci tippjén elindulva megnéztem hogy a silver.dat-ból mi zavarhat be (és azt ki is dobtam belőle, illetve átneveztem), de persze így nem indult a pálya... Aztán --már előre gondolva a nagy lejtőn várható látóhatár problémára-- a köd opciót próbálgattam, de nem ment. A don37 beta track.ini-jében láttam [ fog ] sorokat, de egyelőre kikommentelve... A TestTrk köde ezek szerint másképp működik, vagy pedig félreértettem valamit.

    Az általad említett unk sorok közül egyébként csak a hármashoz nyúltam. Még majd átnézem azt is azért...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #62
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    KB 90%-on allok a beigert 3d-s domborzat editorommal, amikor gondoltam csinalok vegre egy tesztet a GPL-ben is. Mivel sajnos nem tudom irni a GTK-t, kenytelen vagyok kiexportalni a magassag adatokat egy olyan formatumba, amit egy masik program megeszik, es tudja irni a GTK-t. Guru irt is ilyet, a neve Txt-2-Gtk (vagy ahogy meg elofordul txt2gtk). Ez nagyon szep, csak az a problemam, hogy a program a sajat maga altal kiszedett adatokat sem tudja visszairni a GTK-ba, legalabbis nekem nem sikerul. Azert furcsa a dolog, mert olvasgattam nehany bejegyzest a SimRacing forumon, ahol teljes termeszetesseggel irnak a programrol, senki sem emliti, hogy barmi gondja lenne vele (konkretan soha nem a program a tema).

    Veletlenul nem hasznalta mar valaki ezt a txt2gtk-t? Szetvet az ideg, mert enelkul nem er semmit a programom. Persze elobb utobb lesz ra megoldas, kenytelen leszek valahogy megszerezni a GTK kodolasat vegre...
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  13. #63
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    GPL3DAlt

    Elkeszultem a GPL3DAlt domborzat szerkeszto programom beta valtozataval, nagy segitseg lenne, ha akit erdekel, egy kicsit megdolgoztatna a szoftvert. Minden kritikat orommel fogadok, ha hibat talaltok, ha kenyelmetlen az iranyitas, ha rossz valamelyik funkcio, ha jo lenne meg bele valami stb stb.

    Ez meg nem a vegleges verzio!
    http://www.signoflife.hu/gpleditor/gpl3dalt.zip

    Tettem melle egy palyat is, hogy esetleg az is kiprobalhassa, akinek meg nincs sajat palyaja. (A castle konyvtarat be kell masolni a GPL / Tracks konyvtarba, majd editalni kell a GPL / seasons / 67season.ini file-t. A csomagban van egy _67season.ini, ebbol kell belemasolni a GPL 67season.ini-jebe a [Eventxxx] blokkot, amiben az xxx-et le kell cserelni a soronkovetkezo palya sorszamra, amit a file elejen levo numEvents= -nel is novelni kell eggyel. A palya ujbol epitesehez a csomagban levo trk23doz.exe-t kell futtatni (Pick GTK, Compile), ha pl modositottatok a domborzaton. A palyanak Silverstone covere lesz).
    Utoljára módosította: gabo; 2010. 11. 23. 03:07.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  14. #64
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Éljen!
    Amint tudom, kipróbálom. Köszönjük...
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  15. #65
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Elkeszultem a GPL3DAlt domborzat szerkeszto programom beta valtozataval, nagy segitseg lenne, ha akit erdekel, egy kicsit megdolgoztatna a szoftvert. Minden kritikat orommel fogadok, ha hibat talaltok, ha kenyelmetlen az iranyitas, ha rossz valamelyik funkcio, ha jo lenne meg bele valami stb stb.
    Köszi, este kipróbálom.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  16. #66
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, este kipróbálom.
    Hopsz, ma sikerült csak időt szakítani rám. Határozottan működik. Sikerül megemelni a pálya egyik végét. Viszont továbbra sem tudom hol rontottam el az alapokat Az egyik egyenesben lentebb, a másikban fentebb van a pálya széle...
    Csatolt képek Csatolt képek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  17. #67
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hopsz, ma sikerült csak időt szakítani rám. Határozottan működik. Sikerül megemelni a pálya egyik végét. Viszont továbbra sem tudom hol rontottam el az alapokat Az egyik egyenesben lentebb, a másikban fentebb van a pálya széle...
    Ha gondolod, csomagold be a teljes palyadat (ha valamelyik gyari palya dat-jat hasznalod, akkor az nem kell), megnezem. A kep alapjan azt gondolnam, hogy a palyat feljebb emelted a funel, de feltetelezem, hogy nem ilyen egyszeru a megoldas Esetleg probalkozz azzal, hogy minden section minden 0. walljanak adjal egy 2048-as unk4-et (ez suriti a section poligon szamat), vagy a Trk23Doz configjaba adjal meg nagyobb poligon szamot a teljes palyara vonatkoztatva.
    Utoljára módosította: gabo; 2010. 11. 26. 22:16.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  18. #68
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Kapcsolódó topik: http://srmz.net/index.php?showtopic=8507

    Megint foglalkoztat a pályaépítés. Egy kis reptéri klubpályán gondolkozom. Aztán majd meglátjuk, mi lesz..
    Csatolt képek Csatolt képek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  19. #69
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Kapcsolódó topik: http://srmz.net/index.php?showtopic=8507

    Megint foglalkoztat a pályaépítés. Egy kis reptéri klubpályán gondolkozom. Aztán majd meglátjuk, mi lesz..
    Hajrá!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #70
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Megint foglalkoztat a pályaépítés. Egy kis reptéri klubpályán gondolkozom. Aztán majd meglátjuk, mi lesz..
    Én is sok sikert kívánok hozzá. És kitartást, amire ahogy olvastam igencsak szükség is lesz mivel nem 1xű

    De ha lesz és megcsinálod én majd bennelehetek egy debreceni fordulóban



  21. #71
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Hát ezt is kár volt elolvasnom, előjöttek a régi félbehagyott ötletek, megint nem fogok aludni napokig
    Pályaépítésre fel!

    Lett valami FejesGabó programjából? Sajnos a tárhelye már nem él, nem tudom letölteni.

    Bár mostanában futva teszem meg azokat a távokat, de megpróbálkozom a Promontor GP pálya (Budafok - 6-os út) megépítésével, hátha most több kitartás szorul belém...
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  22. #72
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezt is kár volt elolvasnom, előjöttek a régi félbehagyott ötletek, megint nem fogok aludni napokig
    Pályaépítésre fel!

    Lett valami FejesGabó programjából? Sajnos a tárhelye már nem él, nem tudom letölteni.

    Bár mostanában futva teszem meg azokat a távokat, de megpróbálkozom a Promontor GP pálya (Budafok - 6-os út) megépítésével, hátha most több kitartás szorul belém...

    Van nehany (felkesz...) GPL palyaszerkeszto programom, hetvegen feltoltom oket valami elerheto helyre. Egyebkent halas lennek erte, ha kiprobalnad oket, hatha osszeszedem magam, es mar a tapasztalataidat is figyelembe veve, vegre befejeznek valamit
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  23. #73
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Van nehany (felkesz...) GPL palyaszerkeszto programom, hetvegen feltoltom oket valami elerheto helyre. Egyebkent halas lennek erte, ha kiprobalnad oket, hatha osszeszedem magam, es mar a tapasztalataidat is figyelembe veve, vegre befejeznek valamit
    A srmz.net-en szerintem vannak páran, akik szívesen tesztelnék
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  24. #74
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A srmz.net-en szerintem vannak páran, akik szívesen tesztelnék
    Oda felve megyek fel, mert elkunyeraltam a GTK kodolasat, azt igerve, hogy mindjart adok 3d altitude editort, utana pedig nyomtalanul eltuntem, biztos megvernek
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  25. #75
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Oda felve megyek fel, mert elkunyeraltam a GTK kodolasat, azt igerve, hogy mindjart adok 3d altitude editort, utana pedig nyomtalanul eltuntem, biztos megvernek
    Hehe! Akkor nincs más választásod, mint egy KÉSZ 3d alt editorral visszamenni
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •