Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (77 összesen)

Téma: Építsünk GPL pályát!

  1. #26
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Mondom csatolom

    Mi az a GTK23DO? Nem talalkoztam meg ezzel a nevvel.
    trk23do-t akartam írni

    Köszi az infókat. Nagyon alap kis pálya lesz, remélem menni fog. Ha nem, akkor úgyis szólok
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #27
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    trk23do-t akartam írni

    Köszi az infókat. Nagyon alap kis pálya lesz, remélem menni fog. Ha nem, akkor úgyis szólok
    Aham, igy mar ismerosebb

    Ha belelkesedsz, es belefogsz egy nagyobb palya epitesebe, akkor szoljal,
    irtam nehany kis utilt, ami megkonnyiti a munkat (pl track project manager,
    szukseges programokat osszefogja, nem kell mindent kulon helyrol inditgatni,
    nehany automatizalas, Ase23do-t gyorsito / egyszerusito program, amikor mar
    100 folotti 3do-t kell eloallitanod hasznos lehet, Groove + Race Line editor
    stb).

    Banom, hogy amikor csinaltam a vLigetet nem irtam egy osszefoglalot, sok
    mindenre mar nem emlekszem, de utana tudok nezni, ha elakadsz, szolj
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  3. #28
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése

    Banom, hogy amikor csinaltam a vLigetet nem irtam egy osszefoglalot, sok
    mindenre mar nem emlekszem, de utana tudok nezni, ha elakadsz, szolj
    Pont ezt akartam kérni tőletek!
    Ha lenne egy érthető magyar leírás, ami a szívások egy részétől megszabadít, az nagy segítség lenne. Nekem is lenne pályaötletem, de bele sem merek kezdeni...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  4. #29
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt akartam kérni tőletek!
    Ha lenne egy érthető magyar leírás, ami a szívások egy részétől megszabadít, az nagy segítség lenne. Nekem is lenne pályaötletem, de bele sem merek kezdeni...
    Egy 100 oldalas esszet most nem vallalnek, de lehet, hogy egy "hogyan
    kezdjunk bele"-t osszedobok.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  5. #30
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Előre is köszönjük szépen!

    Mert most hogy belegondolok, nekem pl. Macau hiányzik. Bevállalnám Persze nem határidőre



  6. #31
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Előre is köszönjük szépen!

    Mert most hogy belegondolok, nekem pl. Macau hiányzik. Bevállalnám Persze nem határidőre
    Nem szeretnem rogton a kedvedet venni, de en eloszor valami rovidebb palyat
    celoznek meg, keves tereptarggyal. Szeretett GPL-unk nagyon kenyes, maceras
    es foleg idegorlo egy palyat 100%-ra megcsinalni. Nem veletlen, hogy a Targa
    Floriok tobb even keresztul keszulnek (belegondolni sem merek, hogy mennyi
    melo lehetett megcsinalni)
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  7. #32
    Papdi Tamás Regisztrált toto92 logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    389

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy 100 oldalas esszet most nem vallalnek, de lehet, hogy egy "hogyan
    kezdjunk bele"-t osszedobok.
    Úúú, az király lenne. Lehet, hogy összedobnék valami alap pályát

  8. #33
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnem rogton a kedvedet venni, de en eloszor valami rovidebb palyat
    celoznek meg, keves tereptarggyal. Szeretett GPL-unk nagyon kenyes, maceras
    es foleg idegorlo egy palyat 100%-ra megcsinalni. Nem veletlen, hogy a Targa
    Floriok tobb even keresztul keszulnek (belegondolni sem merek, hogy mennyi
    melo lehetett megcsinalni)
    Nem baj, engem ez érdekel Azért 2020-ra csak meglesz



  9. #34
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Could not load track.
    Could not load track.
    ... és ....
    Could not load track.

    Pedig semmit mást nem csináltam, csak a példa mytrack oválnak megemeltem az egyik végét...

    Asszem később még próbálkozok...

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #35
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394

    Re: Építsünk GPL pályát !

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Could not load track.
    Could not load track.
    ... és ....
    Could not load track.

    Pedig semmit mást nem csináltam, csak a példa mytrack oválnak megemeltem az egyik végét...

    Asszem később még próbálkozok...

    Mip hianyra tippelnek. Sciss.exe-vel lehet ezt leellenorizni. Ezek szerint nem
    futtathato egybol a mytrack peldapalya...
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  11. #36
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon alap kis pálya lesz, remélem menni fog. Ha nem, akkor úgyis szólok
    Nos, valami ilyesmire gondoltam tavaly (lásd csatolt kép). Most megint érzek magamban némi erőt a projektre, úgyhogy hétvégén folytatom, illetve újra belevágok


    Megj.: Nyilván nem lesz ilyen meredek, ez csak egy látványterv
    Csatolt képek Csatolt képek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #37
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, valami ilyesmire gondoltam tavaly (lásd csatolt kép). Most megint érzek magamban némi erőt a projektre, úgyhogy hétvégén folytatom, illetve újra belevágok


    Megj.: Nyilván nem lesz ilyen meredek, ez csak egy látványterv
    LOL!

    Nekem is lenne pályaötletem. Én a magam részéről nem is az összepakolással járó szopásoktól félek, azt más is végigküzdötte, hanem a grafikától, mert ahhoz tök hülye vagyok...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  13. #38
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, valami ilyesmire gondoltam tavaly (lásd csatolt kép). Most megint érzek magamban némi erőt a projektre, úgyhogy hétvégén folytatom, illetve újra belevágok


    Megj.: Nyilván nem lesz ilyen meredek, ez csak egy látványterv
    Hajra, hajra! A domborzatot mivel tervezed megvalositani, manualisan, vagy valami programmal (pl GTKAlt)? Ha sikerulne megertened, hogyan mukodik a GPL domborzat kezelese, meselj!
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  14. #39
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha sikerulne megertened, hogyan mukodik a GPL domborzat kezelese, meselj!
    . A magam részéről pont a domborzatnál adtam fel a küzdelmet. A 3 koordináta sok volt már, nincs rajta mit szépíteni (csak a főnökeim meg ne tudják...)!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  15. #40
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    LOL!

    Nekem is lenne pályaötletem. Én a magam részéről nem is az összepakolással járó szopásoktól félek, azt más is végigküzdötte, hanem a grafikától, mert ahhoz tök hülye vagyok...
    Grafika miatt ne izgulj, rengeteg ujrafelhasznalt elem van a palyakon, pl kell egy stadion, kiveszed egy masik palyabol, es felhasznalod. Ez nem szep dolog, de epitesi fazisban senki nem latja, illetve tenyleg vannak dogivel olyan tereptargyak, amik tobb palyan is felbukkannak, nem hallottam meg olyasmirol, hogy ebbol gond lett volna a GPL-es kozossegben. Ha nem szeretnel ilyen kolcson cuccokat a vegso verzioban, akkor raersz lecserelgetni az ilyesmit amikor mar kesz a palya.

    Szoval kifogas elutasitva, tessek palyat epiteni!
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  16. #41
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    . A magam részéről pont a domborzatnál adtam fel a küzdelmet. A 3 koordináta sok volt már, nincs rajta mit szépíteni (csak a főnökeim meg ne tudják...)!
    Ha csak 3 koordinatarol lenne szo, akkor nem lenne problema, de itt valami remisztobb lakozik
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  17. #42
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha csak 3 koordinatarol lenne szo, akkor nem lenne problema, de itt valami remisztobb lakozik
    De még mennyire

    Én is küzdök vele, bár a logikáját értem, végülis a trace-eket kell felfogni terepvonalnak, jó sok trace-et alkalmazni, és deriválgatni, hogy zökkenőmentesek legyenek (folyamatosan változzon a lejtés/dőlés szöge)), de még egy sima rámpát sem sikerült használhatóra megépítenem... Nem is beszélve egy önmagát keresztező pályáról...

    Szóval eddig csak alap grafikás, teljesen sík pályáim vannak, bár abból egyre több. Na meg az ötletek...



    A topic címéhez:amúgy építhetnénk közösen, pl. Hungaroringet. Múltkor mentem rajta pár kört, és annál a verziónál én is jobbat tudok csinálni. Nem is lenne túl bonyolult, mindhárom verziót kiadhatnánk (86,89,2003), és aránylag keveset kellene grafikával, meg dőlésekkel szöszölni...
    Utoljára módosította: Brixel Laci; 2010. 10. 23. 06:32.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  18. #43
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    De még mennyire

    Én is küzdök vele, bár a logikáját értem, végülis a trace-eket kell felfogni terepvonalnak, jó sok trace-et alkalmazni, és deriválgatni, hogy zökkenőmentesek legyenek (folyamatosan változzon a lejtés/dőlés szöge)), de még egy sima rámpát sem sikerült használhatóra megépítenem... Nem is beszélve egy önmagát keresztező pályáról...

    Szóval eddig csak alap grafikás, teljesen sík pályáim vannak, bár abból egyre több. Na meg az ötletek...



    A topic címéhez:amúgy építhetnénk közösen, pl. Hungaroringet. Múltkor mentem rajta pár kört, és annál a verziónál én is jobbat tudok csinálni. Nem is lenne túl bonyolult, mindhárom verziót kiadhatnánk (86,89,2003), és aránylag keveset kellene grafikával, meg dőlésekkel szöszölni...
    És egyébként ha valahogy valaki később ráérez a domborzatra, akkor lehet utólag alátenni egy sík pályának? Vagy az még nagyobb szívás lenne?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #44
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És egyébként ha valahogy valaki később ráérez a domborzatra, akkor lehet utólag alátenni egy sík pályának? Vagy az még nagyobb szívás lenne?
    Egy palyat meg tudsz epiteni a GPLTrk-ban domborzat nelkul, majd azt ra tudod tenni kesobb extra munka nelkul. Ha van inside / outside objected, akkor annak termeszetesen utolag modositani kell a magassagi koordinatajat, hogy ne legyenek a fold alatt vagy lebegjenek a fold felett (ezek olyan tereptargyak, amik a palya nyomvonalan kivul vannak, tehat pl stadion, fa, tabla stb). Az aszfalt, szalagkorlat, gyep, stb, tehat a palya konkret elemei, kovetik a trace vonalakat, amik a domborzatot meghatarozzak.


    Kozben nekem annyit sikerult kideritenem a domborzatrol, hogy egy harmadfoku egyenlettel, approximacio elmelettel hatarozza meg a domborzatot a GPL. Szolgalati felhivas, aki ert a numerikus analizishez, az segitsen legyszi feloldani nekunk ezt a domborzat problemat!
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  20. #45
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Tegnap nekifekudtem a GPL magassag problemanak, azt hiszem, hogy sikerult nemikepp tisztabban latnom a temaban. A miertekre tovabbra sem tudom a valaszt, viszont a hogyanok szempontjabol tisztul a kep. Tulajdonkeppen nem csinaltam mast, mint kigyujtottem a kepleteket innen,

    http://wiki.grandprixlegends.info/in...itude_Tutorial
    http://wiki.grandprixlegends.info/in...des_and_Traces

    es csinaltam egy kis "GPL Altitude Calculator"-t, ami latszolag jol adja vissza az elvart ertekeket, de pl GPL-ben meg nem teszteltem az adatokat. Erre a programra nem nagyon lesz senkinek szuksege, esetleg ha GPLTrk-ban szeretne valaki gyorsan atirni egy erteket.

    Eloszor irok nehany sort a sajat programomrol, mert ugy konnyebb lesz magyarazni. Bemeneti (input) adatok:

    - Section Length: GPLTrk-bol kiolvasva (GPL decimal, tehat nem meter),
    - Start / End Angle: a Section elejen es a vegen a domborzathoz megadhato szog (fok),
    - Start / End Height: a Section elejen es a vegen megadhato kezdo magassag (GPL decimal),
    - Next Section Length: a kovetkezo Section hossza a GPLTrk-bol kiolvasva (GPL decimal) .

    Ezekbol lehet kialakitani a domborzatot, viszont a GPL nem ezeket tarolja, hanem ezek egy szamitott erteket, amit d1, d2, d3-nak nevez, a GPLTrk-ban pedig 3rd order coeff., 2nd order coeff., 1st order coeff-nek hivnak. A kalkulatorom ezeket az ertekeket adja vissza, illetve meg ket erteket, a kovetkezo Section kezdo magassagat (sH: Start Height) es a d3 erteket. Ezek ahhoz kellenek, hogy a domborzat "simabb", toredezettseg mentesebb legyen. Ennyit a teszt programomrol.

    Editor programok:

    GPLTrk:

    A GPL Trace vonalak segitsegevel tarolja a magassag adatokat, ezek parhuzamosan a kozepvonallal vegigfutnak a teljes palyan, max 16 lehet beloluk, tehat Section-onkent (max) 16-ot kell editalni (kevesebb lehet, min 2 db kell). A GPLTrk-ban a Track "mappa" alatt lehet ujakat hozzaadni, es Sectiononkent az Altitude x mappaban szerkeszthetoek. Namost itt kene megalmodni a d1, d2, d3 ertekeket, ahelyett, hogy szogeket es magassagokat adnank meg, nem gond, vannak kepleteink, ki lehet szamolni oket. Nehany End ertek fix, mert azok szamitott ertekek lesznek, ezert a domborzatot a Start Height-el es a Start / End Angle tudjuk meghatarozni, szamoljuk a d1, d2, d3 erteket, beirjuk, illetve beirjuk (beirodik magatol???) a kovetkezo Section-hoz a Start Height-et es d3-at. Ez meg mindig tul maceras.

    GPLAlt:

    Most, hogy nagyjabol ertem, hogy mit var a program, kezd hasznalhatonak tunni A folso tablazat csak info (illetve itt lehet valtani a Sectionok kozott is), eggyel lejebb adhatoak meg a bemeneti adatok (szokasosak: Start Height, Start Angle) es a Start Camber (ut tulemeleshez? "dontott kanyar"). Alul a grafikus resz, lehet huzkodni a vonalakat egerrel, es kozben lehet nyomkodni a shift es a ctrl gombot, mast es mast modosit igy (readmi-ben leirva).

    Eddig halvany gozom sem volt, hogy mi a GPLTrk-ban a 3 coeff, most sincs , viszont tudom, hogy nem is kell azzal szamolni, szogeket es magassagokat kell megadni.

    A kis tesztprogramom:
    http://www.signoflife.hu/gpl/alt/gplaltcalc.zip
    Utoljára módosította: gabo; 2010. 10. 24. 14:01.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  21. #46
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Hát le a kalappal Gabó!

    Nem mondom, hogy így már értem, de valami halvány-nagyon halvány fény mintha pislákolna...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  22. #47
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap nekifekudtem a GPL magassag problemanak, azt hiszem, hogy sikerult nemikepp tisztabban latnom a temaban. A miertekre tovabbra sem tudom a valaszt, viszont a hogyanok szempontjabol tisztul a kep. Tulajdonkeppen nem csinaltam mast, mint kigyujtottem a kepleteket innen,...
    No, reggel óta van egy működő alapom. Még molyolok kicsit a wall-okkal, trace-ekkel, aztán megnézem, hogy megy a szintezés. Köszi az infókat
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  23. #48
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    ... aki ert a numerikus analizishez, az segitsen legyszi feloldani nekunk ezt a domborzat problemat!
    Rocco Siffredi ért hozzá, egyebet nem tudok mondani...


    Amúgy nagyon várom a fejleményeket, hátha egyszer én is fogom tudni használni. Minden pályatervemhez kéne domborzatot szerkesztenem, sőt, több helyen egymás alatt átmenő pályaszakasz is van (mint Suzukában v Monza10K-n)
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  24. #49
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Rocco Siffredi ért hozzá, egyebet nem tudok mondani...



    Rocco sokat analizál, ez biztos...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  25. #50
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Rocco Siffredi ért hozzá, egyebet nem tudok mondani...

    Jaaaaj megelőztél, valami hasonlót akartam írni, de jó, hogy most az egyszer végigolvastam az egész topikot

    Amúgy engem is foglalkoztat ez a pályaépítős dolog.A stunt óta.....Csak tök sík vagyok a dologhoz.De azért érdekel.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •