Oldal: 5 / 37 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (905 összesen)
  1. #101
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race 07 Skin&Template

    [quote=Bozso;49882]Az a problémám, hogy az idézett link nem mutat az üvegfelületek elkészítésének menetére, a fórumba pedig nem találom.


    Boccs!
    Egy olyan linket adtam meg ahol én regisztrált vagyok.
    Ezért nem tudod megynyitni ezt.

    Pont tegnap este töröltem ki a folyamatábrát ,ami mutatná ,hogyan tudod elérni ,hogy átlátszó legyen.
    Az biztos ,hogy nem csak egyszerűen ráírom a feliratot az üvegre.
    1.szöveg írása feketével
    2.magic wand tool kijelölés
    3.kijelölés inverse
    4.channels-kiválsztod az alpha ch.
    5.kifested olyan színűre ,amire csak akarod (ált fehér )
    6.újra válaszd az RGB-t ,és deselect
    7. MENTÉS

  2. #102
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    [quote=Tailor02;49886]
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Az a problémám, hogy az idézett link nem mutat az üvegfelületek elkészítésének menetére, a fórumba pedig nem találom.


    Boccs!
    Egy olyan linket adtam meg ahol én regisztrált vagyok.
    Ezért nem tudod megynyitni ezt.

    Pont tegnap este töröltem ki a folyamatábrát ,ami mutatná ,hogyan tudod elérni ,hogy átlátszó legyen.
    Az biztos ,hogy nem csak egyszerűen ráírom a feliratot az üvegre.
    1.szöveg írása feketével
    2.magic wand tool kijelölés
    3.kijelölés inverse
    4.channels-kiválsztod az alpha ch.
    5.kifested olyan színűre ,amire csak akarod (ált fehér )
    6.újra válaszd az RGB-t ,és deselect
    7. MENTÉS
    Köszi a gyors választ, de mivel nekem magyar Photoshop CS3 van így nem igazán tudom a magyar megfelelőket. Ha az angolt lefordítom egy az egybe magyarra az jó? Lesz olyan magyar nevű funkció gomb?
    Bocs a sok kérdést.

  3. #103
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race 07 Skin&Template

    [quote=Bozso;49891]
    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése

    Köszi a gyors választ, de mivel nekem magyar Photoshop CS3 van így nem igazán tudom a magyar megfelelőket. Ha az angolt lefordítom egy az egybe magyarra az jó? Lesz olyan magyar nevű funkció gomb?
    Bocs a sok kérdést.
    Szerintem igen.
    A magic wand toll ,az olyan ,mint egy varázslópálca (magyarul nem tudom mi a helyes megfelelője).
    Inverse=fordított
    Select=kiválasztás
    Deselect=kiválasaztás "megszüntetés"


  4. #104

    Re: Race 07 Skin&Template

    Sziasztok!!


    Egy kérdésem lenne! Szeretnék festegetni autokat a race07-ben! De van egy kis gondom! Méghozzá az, hogy nem a custom skinsben lévő filékat szeretném hanem a gyári autokról készitett másolatot szeretném átfesteni az én izlésemre.. Pl A Wauxhall Vectrából csinálnék egy autot magamnak. Na most az a gondom, hogy ezeket a filékat nem nyitja meg a photoshopom. (más dds-t igen, de azokat amik ebben a mappában vannak nem) Mit tegyek, hogy ezeket a filékat tudjam festegetn?


    A választ elöre is köszzI!

  5. #105
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg gordon 24 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!!


    Egy kérdésem lenne! Szeretnék festegetni autokat a race07-ben! De van egy kis gondom! Méghozzá az, hogy nem a custom skinsben lévő filékat szeretném hanem a gyári autokról készitett másolatot szeretném átfesteni az én izlésemre.. Pl A Wauxhall Vectrából csinálnék egy autot magamnak. Na most az a gondom, hogy ezeket a filékat nem nyitja meg a photoshopom. (más dds-t igen, de azokat amik ebben a mappában vannak nem) Mit tegyek, hogy ezeket a filékat tudjam festegetn?


    A választ elöre is köszzI!
    Csak a psd fájl szerkeszthető Photoshoppal, a dds fájl csak megnézhető de nem szerkeszthető. Mindenképpen psd fájlt kell keresned.

  6. #106

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg gordon 24 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!!


    Egy kérdésem lenne! Szeretnék festegetni autokat a race07-ben! De van egy kis gondom! Méghozzá az, hogy nem a custom skinsben lévő filékat szeretném hanem a gyári autokról készitett másolatot szeretném átfesteni az én izlésemre.. Pl A Wauxhall Vectrából csinálnék egy autot magamnak. Na most az a gondom, hogy ezeket a filékat nem nyitja meg a photoshopom. (más dds-t igen, de azokat amik ebben a mappában vannak nem) Mit tegyek, hogy ezeket a filékat tudjam festegetn?


    A választ elöre is köszzI!
    Ebben nem tudok segiteni, viszont van egy Vauxhall Vectra skinem Chevyhez amivel Giovanardi ment Btcc-be. Ha kell gyere msn es atkuldom.

  7. #107
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Az biztos ,hogy nem csak egyszerűen ráírom a feliratot az üvegre.
    1.szöveg írása feketével
    2.magic wand tool kijelölés
    3.kijelölés inverse
    4.channels-kiválsztod az alpha ch.
    5.kifested olyan színűre ,amire csak akarod (ált fehér )
    6.újra válaszd az RGB-t ,és deselect
    7. MENTÉS
    A leírtakból azt veszem ki, hogy az Alpha csatornán kell lennie a szövegnek is és a zászlónak is. Vagy rosszul gondolom?

    Mivel mentésnél még mindíg fennáll ez a probléma, ZTyukodi ezt írja a dds-be való mentés előtt:
    "A DDS-be mentes elott jobb klikk valamelyik layer neven, es a felugro menu utolso meupontja a Flatten Image. Ezutan egy retegen lesz minden.
    De psd-be le ne mentsd igy, mert nem tudod majd tovab szerkeszteni!!!"

    Sajnos így sem jó, tehát ha mentés előtt egyesítem a rétegeket nem lesz átlátszó az ablak.

    Leírhatná valamelyikőtök az ablak festés menetét pontosan a dds-be való mentéssel együtt. Ha ezt leírnátok akkor már semmi akadálya nem lenne az autófestés készítésének legalábbis számomra. THX!

  8. #108

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Csak a psd fájl szerkeszthető Photoshoppal, a dds fájl csak megnézhető de nem szerkeszthető. Mindenképpen psd fájlt kell keresned.

    Aham! Hát akkor passz! Sajna Wauxhall-ból még nincs ilyen..

    Köszönöm a választ!

  9. #109
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    A leírtakból azt veszem ki, hogy az Alpha csatornán kell lennie a szövegnek is és a zászlónak is. Vagy rosszul gondolom?

    Mivel mentésnél még mindíg fennáll ez a probléma, ZTyukodi ezt írja a dds-be való mentés előtt:
    "A DDS-be mentes elott jobb klikk valamelyik layer neven, es a felugro menu utolso meupontja a Flatten Image. Ezutan egy retegen lesz minden.
    De psd-be le ne mentsd igy, mert nem tudod majd tovab szerkeszteni!!!"
    Sajnos így sem jó, tehát ha mentés előtt egyesítem a rétegeket nem lesz átlátszó az ablak.

    Leírhatná valamelyikőtök az ablak festés menetét pontosan a dds-be való mentéssel együtt. Ha ezt leírnátok akkor már semmi akadálya nem lenne az autófestés készítésének legalábbis számomra. THX!
    Megpróbálok magyarul írni.
    1.A festést simán RGB-n készíted.
    Ahogyan leírtam készítsd feketén ,de szerintem fehéren is jó.
    2."magic wand" tool (varázspálca szerű)
    Fent a tolerance-t (első rublika) állísd 1-re.
    A többi nincs bejelölve.
    Utána vidd a felirat felé.
    A feliratod kijelölésre kerül.
    3.Most kell a "channels2-nél "alpha"ra váltanod
    Csak az legyen a "szemmel" kijelölve.
    A többi ,ami felette van nem.
    4.Ezután "ecset" eszköz.
    Beállítod a színt.
    Majd festés.
    6.Kifestés után vissza channels.
    Visszaváltás RGB-re.
    Mind a négynél (RGB,Red,Green,Blue)a szem legyen bejelölve.
    Az alphanál nem.
    7."Select" (kiválasztás)-nál "deselect" (kiválasztás megszüntetése).

    Elvileg minden felirat ott van,akkor
    8."Layers" (rétegek)
    Alján "Flatten Image" (egyesítés).
    9.Mentés.


    Ettől többet nem tehetek!

  10. #110
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Ettől többet nem tehetek!
    Dehogynem!
    Bérbe festesz másoknak!
    Igy mindenki joljár!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  11. #111
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbálok magyarul írni...
    Ettől többet nem tehetek!
    Módosítom ezt a hozzászólásomat Kőszegi Tomi segítségét követően, ugyanis sikerült az ablakfestés. Mindenesetre neked is köszi a segítséget, de ahogy láthatod nem a szövegírással voltak a gondok hanem a dds-be való mentéssel amit már az elején is írtam. Sajnos nem elég csak egyesíteni a rétegeket, a mentésnél is DXT5 with 6 mip maps-ot kell beállítani.
    Utoljára módosította: Bozso; 2008. 03. 25. 12:41.

  12. #112
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    542

    Re: Race 07 Skin&Template

    Windows as DXT5 with 6 mip maps.
    Windows Int as DXT5 with 0 mip maps.

    Amikor megjelenik a dds ablakmentésnél így mentsd el, mert ha nem jól mented el akkor én se látam át rajta.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  13. #113
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg G-kart írta Hozzászólás megtekintése
    Windows as DXT5 with 6 mip maps.
    Windows Int as DXT5 with 0 mip maps.

    Amikor megjelenik a dds ablakmentésnél így mentsd el, mert ha nem jól mented el akkor én se látam át rajta.
    Mindenre a te válaszod volt a megoldás!Ha valaki már az elején leírta volna ezt, akkor semmilyen akadályba nem ütköztem volna. Köszönöm a segítségedet.

  14. #114
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    ABLAKFESTÉS:

    Tehát az én módszerem ami szerintem egyszerűbb mint az eddigiek:
    1. A zászlót és a szöveget én képként nyitottam meg a Photoshopban amit előre elkészítettem a World-ben úgy hogy simán beírtam a nevemet amit megnöveltem akkora méretre hogy még elférjen a képernyőn majd lefotóztam Print Screennel és beillesztettem a Paintbe amit kivágtam aztán kimentettem Jpeg-be. A worldben olyan karaktert és színt használhatunk amilyet csak akarunk. Én azért részesítettem előnyben ezt a módszert, mert a Photoshopban a későbbiekben nincs szükség bohóckodni a csatornákkal, egyszerűen nem kell vele foglalkozni.
    2. Megnyitjuk a Windows psd fájlt, de nem állítunk semmit csak a Fájl=>Megnyitásnál megnyitjuk az előre elkészített NÉV & ZÁSZLÓ képeket és a már ismert kijelöléses módszerrel ráhelyezzük az oldalsó szélvédőre.
    3. Ha minden képet elhelyeztünk ahol akartunk akkor mentsük ki PSD-be hogy a későbbiekben is tudjuk szerkeszteni, ezután egyesíteni kell a rétegeket amit fönn a Rétegek fül alatt tudunk megtenni. Ilyenkor megkérdezi(ha van), hogy a rejtett rétegeket töröljük-e amire igennel válaszolunk.
    4. DDS-be való mentésnél állítsuk DXT5-be és Mip Maps 6-ra.

    ui.: A Photoshopban való szövegírásnak csak az az előnye, hogy a későbbiekben könnyebben megtudjuk változtatni a nevet. A kérdés csak az, hogy van-e erre szükségünk, ugyanis a nevünk nem szokott változni.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Bozso; 2008. 03. 25. 13:18.

  15. #115
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    A végeredmény:
    Csatolt képek Csatolt képek

  16. #116
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    542

    Re: Race 07 Skin&Template

    Nincsmit. Én is ilyen egyszerű dolgon akadtam meg még jó, hogy megtaláltam.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  17. #117
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenre a te válaszod volt a megoldás!Ha valaki már az elején leírta volna ezt, akkor semmilyen akadályba nem ütköztem volna. Köszönöm a segítségedet.
    Ne haragudj ,hogy ha most megbántalak.
    De ,ha megnyitottad volna a game "custom skins" -"custom skin readme" kis olvasgatnivalóját ,akkor láttad volna ,hogy oda le van írva ,mit mivel mentünk el.
    Többek között ezt is.

    Egyébként grat.

  18. #118
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj ,hogy ha most megbántalak.
    De ,ha megnyitottad volna a game "custom skins" -"custom skin readme" kis olvasgatnivalóját ,akkor láttad volna ,hogy oda le van írva ,mit mivel mentünk el.
    Többek között ezt is.

    Egyébként grat.
    Érdekes, hogy Tyukodi sem említette ezt, ő is csak azt írta hogy egyesíteni kell a rétegeket mentés előtt. A szövegírással meg összekeveredtem egy kicsit.
    A readme-t meg azért nem olvastam el, mert elég szegényes az angol nyelvtudásom + itt vagytok nekem ti. Még1x köszi!

  19. #119
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, hogy Tyukodi sem említette ezt, ő is csak azt írta hogy egyesíteni kell a rétegeket mentés előtt.
    Ha ezt nem irom meg mindig ott jarsz, hogy nem tudsz DDS-be mentteni.

  20. #120
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt nem irom meg mindig ott jarsz, hogy nem tudsz DDS-be mentteni.
    Szerencsére mindíg akad olyan aki segít és így volt ez most is, de félre ne érts, nem bántani akarlak sőt neked is köszönöm a segítségedet de a nulláról fél információkból elég nehéz boldogulni főleg úgy hogy még soha nem csináltam ilyet és a Photoshophoz is hülye voltam(eddig).
    Azt megértheted te is, hogy egy ilyen skin készítésének megvan a megfelelő menete amitől el lehet térni de akkor csak szív vele az ember.
    Még1x is köszi a segítségedet és remélem ezután is segítesz ha szükségünk lesz rá.

  21. #121
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race 07 Skin&Template

    Sziasztok!
    Ajánlom figyelmetekbe ezt a kis videot.

    http://www.youtube.com/watch?v=p-Bdoonwhlk

    Üdv.

  22. #122

    Re: Race 07 Skin&Template


  23. #123

    Re: Race 07 Skin&Template

    Sziasztok!!


    Mivel wauxhall projekt be szart (sajnos nincs olyan psd file hozzá) szeretnék egy hondát megcsinálni..

    De
    1 nagyon nem értek az adobe photoshophoz
    2 Az auto ini file elkészitésénl is van gond, hiszen amit leszedek az oldalról, abban csak 3 psd van, de az ini filénél meg kellene adnom egy csomo dds filet..

    Egyenlőre csak annyit szeretnék hogy egy csont fekete 82-es rajtszámú müködö accordom legyen.. Ha ez megvan kitalálom még mit tennék rá meg ilyenek.. Segítenétek ebben??

    Üdv:
    Galambos Péter

  24. #124
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    542

    Re: Race 07 Skin&Template

    Hogy gondolod, fessünk neked vagy magyarázuk el. Én szivesen megcsinálom neked mert számomra már nem túl bonyolult.
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  25. #125

    Re: Race 07 Skin&Template

    Idézet Eredetileg G-kart írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy gondolod, fessünk neked vagy magyarázuk el. Én szivesen megcsinálom neked mert számomra már nem túl bonyolult.

    Igazából szeretném megtanulni! Most ott tartok, hogy már látom bent! Persze az ini file elkészitése a macerás mert egyenlőre csak átirtam a Thompsonét szóval még a név meg minden az, de legalább már látom a fekete autót..
    Szóval jó lenne ha elmagyaráznátok ezt is

    De ha van kedved hozzá csinálhatsz nekem egyet!
    Egyenlőre ugy gondoltam, hogy fekete lenne az alap szine, A tetjén egy magyar zászló lenne (persze a wtcc-s szabályoknak megfelelően minden wtcc-s cumonak [rajtszám felirat stb] rajta kellene lennie.)
    Az üvegekre felirnám a nevem szintén ugy hogy egy magyar zászló legyen a nevem elött (mint az igaziaknak) És kb egyenlőre ennyi.. Sponzor nem kell egyenlőre. Nem tudom mit rakjak rá


    Thx..

Oldal: 5 / 37 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •