Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    GTR2 tankolás

    A doningtoni volt a 3. olyan versenyem, ahol a csapatom összekavarta a tankolást. Volt hogy a 2. kiállásnál teletankolták, pedig nem ez volt beállítva, tegnap pedig az első kiállás mennyiségét tankolták a 2. kiállásnál is.
    Ez nagyon dühít, mert 20 percel a vége elött, hiába voltam a leggyorsabb a pályán, ahelyett hogy felküzdöttem volna magam, mehettem 3. kiállásra is.

    Csak nálam van ez a hiba? Mit lehet ellene tenni?

  2. #2
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    A doningtoni volt a 3. olyan versenyem, ahol a csapatom összekavarta a tankolást. Volt hogy a 2. kiállásnál teletankolták, pedig nem ez volt beállítva, tegnap pedig az első kiállás mennyiségét tankolták a 2. kiállásnál is.
    Ez nagyon dühít, mert 20 percel a vége elött, hiába voltam a leggyorsabb a pályán, ahelyett hogy felküzdöttem volna magam, mehettem 3. kiállásra is.

    Csak nálam van ez a hiba? Mit lehet ellene tenni?
    Nekem már az első részben is csinálta, amit a setup screen-en beállítok taktikát, azt elfelejthettem a versenyen, mert toronyegyenest mást csinált a gép! (ezek szerint akkor a GTR2 is ilyen...)
    Ebből tanulva nekem mindig kicsit több a boxolás, mert ott hirtelenjében adom meg, hogy mennyit tankoljanak!

  3. #3
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: GTR2 tankolás

    Ezzel jól el van rontva a játék sajnos Pedig már egy sokkal régebbi F1 játékban is benne volt, hogy akár verseny közben is állítgathattad, hogy következő kiállásnál mennyit tankoljanak, mit cseréljenek. Nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz lett volna megcsinálni. Főleg, hogy az is ISI motoros játék volt...

  4. #4
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 tankolás

    Most mit paráztok?
    Tudjátok, hogy nem tökéletes a progi ezen része! Szal a tankolást MINDENKINEK, a boxban (tankoláskor) kell beállítania, szal mindenki időt veszít ezzel.
    Fejbe kell tartani, hogy mikor mennyit akartok tankolni, oszt kész.
    Már csak az a kérdés, hogy mondjuk 10 littyó különbség esetén érdemes e babrálni azzal, hogy tankoláskor lejjebb veszem a tankolandó mennyíséget...
    Én múltkor nem törődtem vele, inkább hagytam had legyen benne több. Lényeg az volt, hogy minél elöbb szabaduljak babrálgatás nélkül.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2007. 10. 22. 20:10.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #5
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 tankolás

    Többször szóltunk már erről korábban. A lényeg, hogy a GTR2 a setupban csak az első kiállásra beállított tankolást veszi figyelembe az összes kiállásnál. Ez hiba, de sajnos nem tudunk vele mit kezdeni. Tehát ha az első kiállásra 60 liter van, akkor hiába állítod a setup-ban a 2-ik kiállást 30-ra, akkor is 60-ra tölti majd.
    Viszont amikor kimégy a boxba, akkor kézzel át tudod állítgatni a képernyőn, hogy mennyi legyen.

    A tankolásról szintén többször említettük, hogy a beállított mennyiség azt jelenti, hogy hány liter legyen az tankban, és nem azt hogy hány litert töltsenek bele.
    Magyarul, ha van 20 liter a tankban, és 60-ra van állítva a tankolás akkor 40 litert fognak bele tölteni.

  6. #6
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Többször szóltunk már erről korábban. A lényeg, hogy a GTR2 a setupban csak az első kiállásra beállított tankolást veszi figyelembe az összes kiállásnál. Ez hiba, de sajnos nem tudunk vele mit kezdeni. Tehát ha az első kiállásra 60 liter van, akkor hiába állítod a setup-ban a 2-ik kiállást 30-ra, akkor is 60-ra tölti majd.
    Viszont amikor kimégy a boxba, akkor kézzel át tudod állítgatni a képernyőn, hogy mennyi legyen.
    Sajnos erről lemaradtam. Legközelebb már számítok a dologra, és figyelek a kiállásnál. Köszi!

  7. #7
    Rácz Ádám Regisztrált Rácz Ádám logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    890

    Re: GTR2 tankolás

    Újból fel szeretném "hevíteni" ezt a témát. Valamit én nagyon elszúrok a boxban!

    NGT Zhuhai - 3. helyről kiállok a boxba, majd a futam végére 7.ik leszek. Kb. 10-10 mp veszítek a többekhez képest boxkiállásonként. írjuk le tehát, hogy is kell egyboxkiállást elintézni.

    1. jelzem a boxkiállásomat a pályán.
    2. kimegyek a boxba
    3. megjelenik az az ablak, mindent beállítok, de Most, hogy időt spóróljak, gyorsan entert nyomtam (minden amúgyis jól be volt állítva)
    4. Motor leállítása/beindítása - ezzel sokat veszítek ha nem manuális??
    5. Kerékcserénél valami gombot nyomjak vagy valami, mert nagyon nem értem a rendszert...

    és lehet-e időt spórólni azzal, ha késöbb jövök ki?

  8. #8
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 tankolás

    Én már akkor le szoktam állítani a motort, mikor begurulok a szerelők közé (az utolsó 10-15 métert üresben, leállított motorral teszem meg). Ha megvan a tankolás, akkor a kerékcserék alatt már be lehet indítani.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  9. #9
    Kiss Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    42

    Re: GTR2 tankolás

    1. Nektek szokott sikerülni, hogy pont jó helyen álltok meg?
    Nekem általában mindig kicsit előre megy vagy hátra tolat még a mesterséges intelligencica, hogy pontosan beálljon.

    2. Amikor végeztek, akkor meg ő kormányoz, és volt már olyan, hogy ha nem fékezek, akkor belerongyolok a falba. Nem lehet ez kikapcsolni, hogy tényleg én irányítsam a kocsit a helyre be- és kiálláskor?

  10. #10
    Kiss Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    42

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Én már akkor le szoktam állítani a motort, mikor begurulok a szerelők közé (az utolsó 10-15 métert üresben, leállított motorral teszem meg). Ha megvan a tankolás, akkor a kerékcserék alatt már be lehet indítani.
    Nekem ez automatán megy. Nem kell leállítanom és beindítanom se (bár lehet, hogy gázadásra indul, de azt a vége felé végig nyomom )

    Melyik a jobb? A kézi v. az automata működtetés?

  11. #11
    Kiss Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    42

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Többször szóltunk már erről korábban. A lényeg, hogy a GTR2 a setupban csak az első kiállásra beállított tankolást veszi figyelembe az összes kiállásnál. Ez hiba, de sajnos nem tudunk vele mit kezdeni. Tehát ha az első kiállásra 60 liter van, akkor hiába állítod a setup-ban a 2-ik kiállást 30-ra, akkor is 60-ra tölti majd.
    Viszont amikor kimégy a boxba, akkor kézzel át tudod állítgatni a képernyőn, hogy mennyi legyen.

    A tankolásról szintén többször említettük, hogy a beállított mennyiség azt jelenti, hogy hány liter legyen az tankban, és nem azt hogy hány litert töltsenek bele.
    Magyarul, ha van 20 liter a tankban, és 60-ra van állítva a tankolás akkor 40 litert fognak bele tölteni.

    Köszi a hasznos infókat!

    Nincs erre a hibára valami külső program?
    Tök jó lenne az is, ha medium/medium slick-kel indulok el, és a következő etapra már soft kellene, akkor ezt nem a boxban kellene belökögetni a billentyűzettel...

  12. #12
    Rácz Ádám Regisztrált Rácz Ádám logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    890

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg kzkz írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ez automatán megy. Nem kell leállítanom és beindítanom se (bár lehet, hogy gázadásra indul, de azt a vége felé végig nyomom )

    Melyik a jobb? A kézi v. az automata működtetés?
    Kézi. jó pár másodpercet szerzhetünk

  13. #13

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg kzkz írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a hasznos infókat!

    Nincs erre a hibára valami külső program?
    Tök jó lenne az is, ha medium/medium slick-kel indulok el, és a következő etapra már soft kellene, akkor ezt nem a boxban kellene belökögetni a billentyűzettel...
    Lehet hogy van, de szerintem az már cheat kategória

  14. #14
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Rácz Ádám írta Hozzászólás megtekintése
    Kézi. jó pár másodpercet szerzhetünk

    Hol tudom ezt átállítani?

  15. #15
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy van, de szerintem az már cheat kategória
    Csak ötletelek. Ha a boxutcában 60-al gurulva már elérhető lenne az a tábla, amin állítgatni lehet, arra még nem lehetne azt mondani, hogy cheat.
    De persze csak ötletelgetek.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  16. #16
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Csak ötletelek. Ha a boxutcában 60-al gurulva már elérhető lenne az a tábla, amin állítgatni lehet, arra még nem lehetne azt mondani, hogy cheat.
    De persze csak ötletelgetek.
    Ne otletelj..
    Vedd meg az EVO-t ott mar igy mukodik

  17. #17
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Ne otletelj..
    Vedd meg az EVO-t ott mar igy mukodik
    Nalátod, másnak is eszébe jutott
    De akkor mit csináljak a GTR2-vel, amit nemrég szereztem be, és még alig játszottam vele.
    Egyébként nézegettem a Race07 demóját, de valahogy nekem nem az igazi. Nem tudom miért, de ez van.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  18. #18
    Nagy Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 01. 03.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    509

    Re: GTR2 tankolás

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nalátod, másnak is eszébe jutott
    De akkor mit csináljak a GTR2-vel, amit nemrég szereztem be, és még alig játszottam vele.
    Egyébként nézegettem a Race07 demóját, de valahogy nekem nem az igazi. Nem tudom miért, de ez van.
    Különben is: a HGTRM ugyse rendez EVO bajnokságot (egyelőre), akkor meg minek!?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •