Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (87 összesen)
  1. #51
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Blokkolás - Blokking

    Én azt gondolom,hogy eddig is nagyon sok mindenről megkérdeztük a T.Nagyérdeműt(még lehet,hogy túl sok mindenről is !)
    Többek között Tilust véleményét is,pontosan ennek kapcsán.

    Azt pedig végképp nem gondolom,hogy bármely szabályzatot is szavazás tárgyává kellene tenni.Véleményezni lehet,bár a döntések,és a végleges versenyszabályzat már megszülettek.


    Szóval jelenleg a HGTLM bajnoksága a "legdemokratikusabb",aminek persze érezzük előnyeit-hátrányait is,de vannak határok,amiket már mi sem szeretnénk átlépni.Ilyenek pld.a szabályok

    Akik pedig ezt el tudják fogadni,ha nem is teljes mértékben,azok jöjjenek nyugodtan...

  2. #52
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Kovács Sándor: A másik 10 leveled nem szólt semmi másról, mit arról, hogy különböző magyarázatokat ollóztál össze mindenféle neves autóversenyző iskola és bajnokság szabályzataiból.

    Gyakorlati példákat kaptatok, szabályokból, magyarul.

    Elmondtam világosan, magyarul kell megfogalmazni, magyar embereknek,érthetően, világosan, nekünk.

    Magyarul fogalmaztam, érthetően, de a jalanlegi szabályok nekem nem világosak, és egyáltalán nem egyértelmüek (pl törekedni kell rá, és igyekezni kell).

    És ide nem alkalmazhatóak külföldi valóságos bajnokságok szabályai.

    Miért is nem?

    Ennyi erővel, minden bajnokságba jelentkezőnek FIA licencszel kellene rendelkeznie. Ez itt nem az F1, nem a Champ Car, nem a DTM, vagy mit tudom én még milyen bajnokságokat lehet ide citálni.

    Ez itt Fia historic GT bajnokság. Hivatalos licenszet kapott rá a Simbin mikor csinálta

    Ez egy szgépes internetes játék. Itt senki nem fog meghalni attól, ha két kerék egymásra fut. Szó sincs arról, hogy csak a pálya egyik szélén lehet haladni.

    Pedig ez van a szabályzatban! idézet: Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!


    Amikor valakit utolérnek, követnie kell mindenkinek az addig használt versenyvonalát, amit addig használt.

    Akkor blokkolni nemigen lehet

    Ez mindenkinél más. A versenypályának a teljes felületét azért építik , hogy azon autókkal emberek versenyezzenek, arról szó sincs egyetlen egy pálya esetében sem, hogy csak a pálya szélén szabad haladni.

    Ez van a szabályzatban, mégse olyan világos ezek szerint.

    Valójában itt az egész vita nem arról szól, hogy valaki akadályoz valakit.

    Pedig erről szól a dolog.

    A vita arról szól, hogy Téged az zavar, hogy nem tolhatod le a pályáról.

    Kit toltam le ilyen körülmények között a pályáról, hogy ilyennel gyanusitasz?

    Ha megengedném, hogy az, aki három kanyaron keresztül nem tud megelőzni valakit, nyugodtan lekoccolhatja az előtte haladót a pályáról, akkor az használna a versenynek?

    Anderstorpi replayt figyelve magadnak megengedted, gyakorlatilag minden autónak nekimentél aki a közeledben volt. Aki téged meglökött, az persze visszaengedett..te senkit.

    Nem. Mi versenyezni akarunk. Még el sem kezdődött a bajnokság, de már megkérdőjelezel mindent.

    Kérdést tettem fel.

    Szerinted hány embernek veszed el a kedvét ezzel a viselkedéssel ettől a játéktól? Ha valaki eddig gondolkodott azon, hogy velünk tartson e, az ezek után tuti inkább elmegy néptáncolni.
    Mi mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a szabályokat betartassuk, hogy a versenyek a fair play szellemében bonyolódjanak le.

    Ennek örülök és a szabályok is tetszenek, eddig se irtam mást, csak annyit hogy kérdésem van, mert nem egyértelmü vmi.


    Világosan magyarul szeretném hallani hogy mit jelent ez:

    köteles a versenytempóját tartani, törekedni arra hogy az addig használt versenyvonalán, a lehető legjobb köridőt elérve autózzon (tilos "hátrafelé autózni").

    és ez:

    Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!

    Számomra ez ugyanazt jelenti mint GTR szabályzatban a blokkolni tilos kijelentés, és ez esetben értem, és támogatom a szabályokat.

    Kérdés, ha én 10 körön keresztük bal oldalon megyek monza cél egyenesben, de mikor valaki mögém ér, rendszeresen átállok a jobb oldalra, az szabályos? Mert a fentiek tükrében számomra nem az, jól értem?

    Kérdés, ha egy féktávon ahol korábban balról kezdtem meg a fékezést, amikor mögém ér valaki akkor már középről kezdek fékezni, az szabályos?
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 12. 22:26.

  3. #53

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdés, ha én 10 körön keresztük bal oldalon megyek monza cél egyenesben, de mikor valaki mögém ér, rendszeresen átállok a jobb oldalra, az szabályos? Mert a fentiek tükrében számomra nem az, jól értem?

    Kérdés, ha egy féktávon ahol korábban balról kezdtem meg a fékezést, amikor mögém ér valaki akkor már középről kezdek fékezni, az szabályos?[/B]
    1. az egyenesek nem az egész versenyre értendőek, hanem az adott szituációra. nem is értem ebbe miért kötsz bele

    2. ha kiszámíthatóan kezded onnan a féktávot és már az egyenes elejétől elfoglalod azt a helyet, akkor szabályos mivel nem blokkoltad a mögötted jövőt, ő közben akár balról, akár jobbról melléd mehetett, ha volt elég lendülete.

  4. #54
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Szabó Viktor; 1. az egyenesek nem az egész versenyre értendőek, hanem az adott szituációra. nem is értem ebbe miért kötsz bele

    Mert azt irja a szabályzat, hogy törekedni kell arra hogy az addig használt versenyvonalon autózz...ha eddig nem ezt a vonalat használtam akkor miért szabályos ez?

    2. ha kiszámíthatóan kezded onnan a féktávot és már az egyenes elejétől elfoglalod azt a helyet, akkor szabályos mivel nem blokkoltad a mögötted jövőt, ő közben akár balról, akár jobbról melléd mehetett, ha volt elég lendülete.

    Két okból:
    mert nem az egyenes elején foglalom el a középső poziciót, illetve ezt irja a szabályzat: Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!

    A közepe nem az egyik oldala..hanem a közepe.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 12. 20:31.

  5. #55
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Miért nem elég leirni hogy tilos blokkolni, szabad blokkolni vagy csak 1x lehet ivet változtatni?

    Részemről én azzal értenék egyet, hogy 1x lehet ivet változtatni, de tartósan vagy rendszeresen sportszerütlen és tilos ilyen módon védeni a poziciódat.

    Nem kell velem egyetérteni, de bonyolitani se kéne..
    Jelenleg én olvasatomban GTR szabályzatban tilos, GTLben pedig 1 esetben lehet, ha jó előre kiválasztod a rossz oldalát a pályának, de ezzel már nem törekedsz a versenytempod megtartására, se az addig leirt ivek használatára, ezért ez is kérdéses.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 12. 20:43.

  6. #56
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    628

    Re: Blokkolás - Blokking

    Holnap lesz időm válaszolni Tilus.

  7. #57
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Blokkolás - Blokking

    Szerintem senki sem azért versenyzik, hogy elengedje a másikat, legalább is én nem! Engem az is zavar, ha valaki túl könnyen adja a bőrét!

  8. #58
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem senki sem azért versenyzik, hogy elengedje a másikat, legalább is én nem! Engem az is zavar, ha valaki túl könnyen adja a bőrét!
    Senkit se kell elengedned ha nem vagy körhátrányban.
    Küzdj vele szabályosan.

  9. #59
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    628

    Re: Blokkolás - Blokking

    "Ez itt Fia historic GT bajnokság. Hivatalos licenszet kapott rá a Simbin mikor csinálta"
    Az, hogy a Simbin, mire milyen licencet kapott, az itt teljesen irreleváns.
    Senkinek nem kell rendelkeznie FIA licencszel ahhoz, hogy elinduljon a bajnokságban. Nekem például nincs. Akkor? Nincs jogom indulni?

    "Anderstorpi replayt figyelve magadnak megengedted, gyakorlatilag minden autónak nekimentél aki a közeledben volt. Aki téged meglökött, az persze visszaengedett..te senkit."

    Itt sokszor tízig számoltam, mert tegnap itt még nem ez a hozzászólás volt.... Arra az lett volna a válaszom, hogy ha a szomszéd százszor is a füvemre szaratja a kutyáját, egyetlen dolgot tehetek. Feljelentem a rendőrségen, akik kivizsgálják az ügyet és a bíróság ítéletet hírdet. Azonban nem áll jogomban sem a kutyát, sem a gazdáját lelőni. Magyarán, ha ököllel támadnak rád, nincs jogod bicskát rántani.

    Ezzel a hozzászólással azonban nagyon elvetetted a súlykot. Áruld már el barátom mit képzelsz Te magadról? Milyen alapon bírálsz Te engem, egy olyan futammal kapcsolatban, amin rajthoz sem álltál? Még csak résztvevője sem vagy a bajnokságnak, de már megint habzó szájú szájkaratét folytatsz mindenkivel szemben. Most hivatalosan FIGYELMEZTETLEK! Még egy ilyen megnyilvánulás és nem is leszel részese a GTL bajnokságnak. Megértettük egymást?

    "Világosan magyarul szeretném hallani hogy mit jelent ez:
    köteles a versenytempóját tartani, törekedni arra hogy az addig használt versenyvonalán, a lehető legjobb köridőt elérve autózzon (tilos "hátrafelé autózni")."

    Ez a következőt jelenti: Az a helyes (fair) versenyzői magatartás, ha egy pilóta a verseny ideje alatt, minden pillanatban arra törekszik, hogy minden körét a képességeihez -figyelembe véve az autó állapotát, az időjárási körülményeket- illően a lehető leggyorsabban szándékozzék teljesíteni.
    Nincs két olyan versenyző, aki bármely pályán egy kört ugyanazon az íven teljesít. Ennél fogva az ideális ív mindenki számára más (relatív). A versenyek alatt változik a pálya állapota, változik az autó (gumi) állapota is. Így előfordulhat az, hogy egy versenyző a verseny elején, és a verseny vége felé egészen más íveken autózik, más féktávot használ. Ez nem jelenti azt, hogy az illető szabálytalan.
    Ha utolérsz valakit, és már több kör óta a látótávolságodban van, és azt tapasztalod, hogy a monzai sikánt rendszeresen a bal szélről kezdi, akkor joggal gondolhatod, hogy féktávon be tudsz szúrni mellé jobbról, és esetleg le tudod előzni. Ha közvetlenül mögötte vagy és közeledik a féktáv, de ő ekkor hirtelen bevág a jobb szélre, akkor nem igyekszik tartani az addig használt versenyvonalát, valószínűleg szabálytalan. Ha ezt több körön keresztül megismétli, akkor pláne. De ezért senki nem lökhet ki senkit. Ilyenkor egyet lehet tenni, megóvni. Ha ez megvan, megnézzük a manus összes körét, megnézzük, hogy milyen ívet használ abban a kanyarban, és ha azt látjuk, hogy az egyik körben -amikor nem volt mögötte senki- balról, de a következőben, amikor előzték volna, hírtelen jobbról kezdte a kanyart, akkor joggal fogjuk azt gondolni, hogy az illető nem törekszik arra, hogy a lehető leggyorsabban teljesítse a körét, nem az addig használt versenyvonalán autózik, tehát sportszerűtlen, vét a szabályok ellen, mert nem előre, (a lehető leggyorsabban) hanem "hátrafelé autózik". Viszont ha valaki mindig a jobb szélről kezdi azt a kanyart, akkor nem hibáztatható azért, ha őt utolérve nem tudod megelőzni.

    "Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!"
    A kanyarból kijövet a lehető leghamarabb foglalja el a pályának azt a szélét, ahonnan a következő kanyart meg szokta kezdeni. Ne változtatgassa a széleket (ne cikázzon) azzal a szándékkal, hogy valakit az előzésben gátoljon.
    Haladhat az egyenes közepén is, ha mindig középről kezdi a kanyart (nincs értelme kimenni a szélére, ha aztán be kell jönni középre- még megvádolnák, hogy cikázik), a lényeg, hogy következetes, kiszámítható legyen.
    Remélem elég világos, és elég magyar voltam!

  10. #60
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Köszömöm az ésszerü és kimeritő szabálymagyarázatot, melyel teljes mértékben egyet is értek.

    Visszatérve a személyeskedés részre!

    1. Nem én kezdtem.
    2. Nem szeretem ha valaki bort iszik és vizet prédikál...
    3. Bárkit szóvátennék (válogatás nélkül, mert bunkó paraszt vagyok), akitől meglátom hogy ugy közlekedik a pályán, versenytársai között ahogy Te tetted Anderstorpban.

  11. #61
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Köszömöm az ésszerü és kimeritő szabálymagyarázatot, melyel teljes mértékben egyet is értek.

    Visszatérve a személyeskedés részre!

    1. Nem én kezdtem.
    2. Nem szeretem ha valaki bort iszik és vizet prédikál...
    3. Bárkit szóvátennék (válogatás nélkül, mert bunkó paraszt vagyok), akitől meglátom hogy ugy közlekedik a pályán, versenytársai között ahogy Te tetted Anderstorpban.

    Te egy hatalmas ombudsman vagy! Igaz hogy fogadatlan.

  12. #62
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Te egy hatalmas ombudsman vagy! Igaz hogy fogadatlan.
    Szerintem is egy hatalmas......

  13. #63
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Te egy hatalmas ombudsman vagy! Igaz hogy fogadatlan.

    Mekkora, de van benne igazság!Még jó, hogy itt nem kiabál Torgyán Joci bácsi "azt akarom hogy mondjon le" szlogenét.

    UI:Semmi se kötelező, még gyereket csinálni se!Ott sincs senki, hogy blokkoljon, még jó!
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  14. #64

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus: http://www.simhq.com/forum/ubbthread...98#Post2357498

    itt indul valami CART bajnokság, ha érdekel.

  15. #65
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus: http://www.simhq.com/forum/ubbthread...98#Post2357498

    itt indul valami CART bajnokság, ha érdekel.
    Tilus,sztem 1et kellene már végre megértened.
    Ez egy túraautó bajnokság,ahol nincs olyan,hogy blocking.Nézz már meg pld.egy BTCC futamot,könyörgöm...még a fűvön is a poziciójukat védik,de letolni ott sem lehet az előtted lévőt,vagy ha mégis megtörténik,AZT már büntetik!

    Az Általad korábban megfogalmazott 1ik e-mailben említeted a "blokkolás-letolás" kapcsolatát.Ez a kettő egyáltalán nem függ össze ! Ha nincs is szó szerint kiemelve a mi szabályzatunkban a blokkolásra vonatkozó definició,ez még nem jelenti azt,hogy bárkit is le lehet tolni a pályáról,büntetlenül !

    És azzal pedig,hogy elkezdtél személyeskedni Kovács Sanyival végtelenül sajnálom,nem értem miért kell itt másokat megvádolni,szemére vetni olyan dolgokat,amelyeknek nem ismered a hátterét,és "itélkezni" felette...

    Ha szeretnél többek között kimondott blockingos versenyszabály keretein belül versenyezni,az "open wheel"-es bajnokságokat javaslom,ott biztosan megtalálod majd ezt ,szó szerint.

  16. #66

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    ...Ha szeretnél többek között kimondott blockingos versenyszabály keretein belül versenyezni,az "open wheel"-es bajnokságokat javaslom...
    Jön még a RACE07 a mi utcánkba...

  17. #67
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus,sztem 1et kellene már végre megértened.
    Ez egy túraautó bajnokság,ahol nincs olyan,hogy blocking.Nézz már meg pld.egy BTCC futamot,könyörgöm...még a fűvön is a poziciójukat védik,de letolni ott sem lehet az előtted lévőt,vagy ha mégis megtörténik,AZT már büntetik!

    Az Általad korábban megfogalmazott 1ik e-mailben említeted a "blokkolás-letolás" kapcsolatát.Ez a kettő egyáltalán nem függ össze ! Ha nincs is szó szerint kiemelve a mi szabályzatunkban a blokkolásra vonatkozó definició,ez még nem jelenti azt,hogy bárkit is le lehet tolni a pályáról,büntetlenül !

    És azzal pedig,hogy elkezdtél személyeskedni Kovács Sanyival végtelenül sajnálom,nem értem miért kell itt másokat megvádolni,szemére vetni olyan dolgokat,amelyeknek nem ismered a hátterét,és "itélkezni" felette...

    Ha szeretnél többek között kimondott blockingos versenyszabály keretein belül versenyezni,az "open wheel"-es bajnokságokat javaslom,ott biztosan megtalálod majd ezt ,szó szerint.
    Hát Tilus már benne van egy "open wheel" bajnokságban. Úgy mint én.
    Persze valamiért mindig gyorsabb mint én.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #68
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus,sztem 1et kellene már végre megértened.
    Ez egy túraautó bajnokság,ahol nincs olyan,hogy blocking.Nézz már meg pld.egy BTCC futamot,könyörgöm...még a fűvön is a poziciójukat védik,de letolni ott sem lehet az előtted lévőt,vagy ha mégis megtörténik,AZT már büntetik!

    Az Általad korábban megfogalmazott 1ik e-mailben említeted a "blokkolás-letolás" kapcsolatát.Ez a kettő egyáltalán nem függ össze ! Ha nincs is szó szerint kiemelve a mi szabályzatunkban a blokkolásra vonatkozó definició,ez még nem jelenti azt,hogy bárkit is le lehet tolni a pályáról,büntetlenül !

    És azzal pedig,hogy elkezdtél személyeskedni Kovács Sanyival végtelenül sajnálom,nem értem miért kell itt másokat megvádolni,szemére vetni olyan dolgokat,amelyeknek nem ismered a hátterét,és "itélkezni" felette...

    Ha szeretnél többek között kimondott blockingos versenyszabály keretein belül versenyezni,az "open wheel"-es bajnokságokat javaslom,ott biztosan megtalálod majd ezt ,szó szerint.
    HGTRM összes bajnokságában kimondottan tilos blokkolni ÉS bezárni az ajtót ÉS cikázni, benne van a szabályzatban. Ez nem függ össze azzal hogy van sárvédő vagy nincs, csakis a szabályoktól függ, pl GP2 és F1 is open wheeler és megis lehet 1x ivet változtatni ami szintén blokkolás, de engedélyezett.

    Ha HGTRM szabályalkotói azt akarták volna hogy 1x lehessen ivet változtatni mint F1ben akkor azt irták volna le, ha azt akarták volna hogy lehessen blokkolni akkor nem lenne leirva hogy szigoruan TILOS.

    Kivétel ez alól a GTL ahol másképp fogalmaztátok meg.

    Nektek kéne megérteni, hogy ez nem sportszerü dolog, baleseteket szül, kiszámthatatlan mozgásra és manőverekre ösztönöz, amit internet és szimulatorok keretein belül még nehezebb megitélni mint élőben.

    Visszatérve BTCC-re, rendszeresen blokkolnak, simán csinálnak maguknak helyet, simán megtolják a másikat féktávon. Idén néztem az összes BTCC futamot és egy büntetést sem láttam ebből adódóan.

    WTCCben megesett az is hogy ugy dölt el a bajnokság sorsa hogy külön autót , bérelt pilótával azért inditottak, hogy blokkolja majd ha nem sikerült, kilökje, összetörje a bajnokságban élen álló másik márka autóját..

    Ezek top motorsportok melyeket a pénz mozgat, nem a sportszerüség.
    A birák meg szarnak rá, szervezők szintén, mert a sok roncsot szereti a néző, meg a lökdösődést is, ebből jön a pénz a sok szponzor, de nekünk ez nem adatott meg.

    ui. nem én kezdtem el személyeskedni, Kovács Sanyi vádolt meg hogy én azt tervezem hogy majd lelökdösöm az autókat a pályáról, és végül Ő meg is tette.

  19. #69
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tipikus BTCC példa, ez 1 éve volt, de ezen a hétvégén is volt hasonlo:

    http://www.youtube.com/watch?v=aDt9K6PVcuM

    Plato 2x is blokkolja Matt Nealt, majd mikor az kólső ivre kerül, leszoritja a füre, majd megpröditi, de ez még mindig nem elég, Matt megy tovább, Plato megint blokkolja, de Matt csakazértis belülről probálkozik, és Plato megint megpörditi..

    Büntetés nem volt egyik esetben sem.
    Kell nekünk ilyen? Ha nem lehetett volna blokkolni akkor Matt simán elmegy és megnyeri..
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 16. 14:28.

  20. #70
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    ttp://www.youtube.com/watch?v=DMLVU-IcP3Q

    Giovanardi blokkolja a BMW-t, közben elnézi a féktávot és szépen becsuszik a versenyt vezető integrának. Büntetés nem volt. Ebben a bajnokságban mindent lehet..
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 16. 14:40.

  21. #71
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Tipikus BTCC példa, ez 1 éve volt, de ezen a hétvégén is volt hasonlo:

    http://www.youtube.com/watch?v=aDt9K6PVcuM

    Plato 2x is blokkolja Matt Nealt, majd mikor az kólső ivre kerül, leszoritja a füre, majd megpröditi, de ez még mindig nem elég, Matt megy tovább, Plato megint blokkolja, de Matt csakazértis belülről probálkozik, és Plato megint megpörditi..

    Büntetés nem volt egyik esetben sem.
    Kell nekünk ilyen? Ha nem lehetett volna blokkolni akkor Matt simán elmegy és megnyeri..
    Azért nem semmi ahogy az első esetben keresztbe áll Matt majd visszaáll egyenesbe és mint ha semmi sem történt volna tolja tovább, ilyet még nem láttam

  22. #72

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg supra írta Hozzászólás megtekintése
    Azért nem semmi ahogy az első esetben keresztbe áll Matt majd visszaáll egyenesbe és mint ha semmi sem történt volna tolja tovább, ilyet még nem láttam
    ilyenek az elsőkerékmeghajtású autók. lepadlózod aztán az autó egyenesbe hozza magát.

  23. #73
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Blokkolás - Blokking

    Nagyon jó a 2 videó! Ezért sajnálom, hogy nálam baszakszik a steam!

  24. #74
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ui. nem én kezdtem el személyeskedni, Kovács Sanyi vádolt meg hogy én azt tervezem hogy majd lelökdösöm az autókat a pályáról, és végül Ő meg is tette.
    Akkor idézlek téged: "...de legközelebb 3x csinálhatja elöttem valaki, aztán szépen megtolom és nem fog érdekelni hogy homokban köt ki vagy sem..."

    Ez ugye azt jelenti, hogy azt tervezed, hogy lelökdösöd a pályáról! Ha jól gondolom ez mindenképpen szabálytalan. Mellesleg képes voltál megnézni egy olyan futamot, amin el sem indultál, csak hogy beleköthess Sanyiba, hát mi ez ha nem személyeskedés?!

    Úgyhogy ne gyere itt az álszent, jófiús, betű szerint szabálytértelmező szövegeddel!

    Először csinálj rendet a saját fejedben, nézd meg hogy te milyen szabálytalanságot csináltál (csak a Gábor kérése miatt nem lettél kizárva), aztán kezdj el tenni valamit te is a közösségért, és csak ezután cseszegess bárkit is!

    Félreértés ne essék, lehet kritizálni, észrevételezni, véleményezni, sőt, ez sokszor jó, mert kontrollt ad, és ötleteket, de a csakazértis közösségbomlasztás, hónapokon át tartó fikázás, és a versenyzőtársak leszólása nem kell senkinek.

  25. #75
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    634

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Tipikus BTCC példa, ez 1 éve volt, de ezen a hétvégén is volt hasonlo:

    http://www.youtube.com/watch?v=aDt9K6PVcuM

    Plato 2x is blokkolja Matt Nealt, majd mikor az kólső ivre kerül, leszoritja a füre, majd megpröditi, de ez még mindig nem elég, Matt megy tovább, Plato megint blokkolja, de Matt csakazértis belülről probálkozik, és Plato megint megpörditi..

    Büntetés nem volt egyik esetben sem.
    Kell nekünk ilyen? Ha nem lehetett volna blokkolni akkor Matt simán elmegy és megnyeri..
    Pedig megfogadtam, hogy nem írok ebbe a topicba...

    Szerintem megint két különböző dologról van szó. Itt ugyanis mindkét esetben a már mellette levő autót tolta ki a Seat, ez pedig egyértelmúen idáig is büntetve volt a GTL-ben is.
    Másrészről az is látszik, hogy a gyorsabb versenyző a blokkolás (ív védése a kanyar előtt) ellenére is előzési pozícióba tud kerülni, ami utána történik, az szerintem is egyértelmúen büntetendő.
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •