Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (87 összesen)
  1. #26
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus nagyon fölxxxxhatott Roli ha még mindig ezen pörögsz fél év után.
    Majd lehiggad!Kifejezetten várom mennyi óvás lesz majd ilyen esetekből mer esetleg egy helyel előrébb végezhetett volna xyz ha.... lett volna!
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  2. #27
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Majd lehiggad!Kifejezetten várom mennyi óvás lesz majd ilyen esetekből mer esetleg egy helyel előrébb végezhetett volna xyz ha.... lett volna!
    Nem több. mint a többi szabálytalanságból adódott óvásokból.

  3. #28
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Elolvastam és idézek GTL szabályzatból:

    Elöl haladó : köteles a versenytempóját tartani, törekedni arra hogy az addig használt versenyvonalán, a lehető legjobb köridőt elérve autózzon (tilos "hátrafelé autózni").


    Ez a kitétel alapvetően arra vonatkozik, amit én is irtam. Tehát törekedni kell a megszokott versenyiv használatára, és tilos a tükröt használva a mögötted haladó útjában kerülni (ezt hivják blokkolásnak).

    Ha az előző, az előzött mellé ért (legalább fél autó átfedéssel), az előzött köteles elég helyet biztosítani neki egyenesben, és kanyarban egyaránt (tilos "leszorítani,rálegyezni").

    Ez nagyon helyes, fél autó átfedés kell ahoz hogy MINDEN esetben bizhassak a mellettem haladóban.

    Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!

    Ha jól értem három lehetőséged marad védeni poziciódat,

    - fékezhetsz késöbb hogy ne érjenek melléd kanyarban
    - mehetsz gyorsabban hogy ne érjenek melléd, ha mellédértek akkor is mehetsz gyorsabban hogy lemadadjon az előző fél, de ivedet tartani kell kanyarban is amig melletted van.
    - előre kiválasztani a pálya jobb vagy bal oldalát, de nem térhetsz át a másik oldalra, és nem mehetsz középen se, illetve nem huzhatsz be középre "tükörből vezetve" azaz a hátul haladó poziciójának függvényében.

    Ha jól értem akkor ezt igy maximálisan el tudom fogadni, de mi van ha nem igyekezik vagy nem törekszik erre? Tökörből akkor sem vezethet, mert azt viszont tilos. Versenytempója viszont nyilván visszaesik ha tartosan belső ivről kezdi a kanyart, ez viszont már nem szabályos, mert kötelezve volt erre. Tehát tartósan ezt is szabálytalan, mert akkor már nem a versenytempojának megtartására, hanem a poziciójának megtartására törekszik..
    Tilus, most gondold ezeket a szabályokat végig úgy, hogy Téged akarnak előzni. Gyakorlatilag mindent lehet, csak versenyezni nem.

  4. #29
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus, most gondold ezeket a szabályokat végig úgy, hogy Téged akarnak előzni. Gyakorlatilag mindent lehet, csak versenyezni nem.
    Feri a szabályokat nem én hoztam, én még senkit se blokkoltam szándékosan, rendszeresen pedig biztos nem.
    2 esetre viszont emléxem, egyikben elrontottam egy kigyorsitást és lassabb autóval voltam, másikban pedig kombinácioban igy tanultam meg a pályát.

  5. #30
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Feri a szabályokat nem én hoztam, én még senkit se blokkoltam szándékosan, rendszeresen pedig biztos nem.
    Nem is gondoltam Rólad. De én azért arra számítanék a helyedben - mivel a GTL-ben Te leszel az aki általában lassabb autóval fog menni -, ha csak egy pillanatra is úgy gondolja valaki, hogy "mintha blokkolnál", vagy csak rossz íven megy, biztos hogy óvni fog.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2007. 10. 10. 19:16.

  6. #31
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is gondoltam Rólad. De én azért arra számítanék a helyedben - mivel a GTL-ben Te leszel az aki általában lassabb autóval menni -, ha csak egy pillanatra is úgy gondolja valaki, hogy "mintha blokkolnál", vagy csak rossz íven megy, biztos hogy óvni fog.
    Nem bánom..én is meg fogom tenni, ne feledd hogy akinek gyorsabb autója van azt még mindig kifékezhetem a következő kanyarban, mert a fék bizony gyenge pont V8akon, és nem szeretném ha féktávon az egész kanyart elfoglalná...erre is volt már példa:

    http://www.youtube.com/watch?v=MZO_eg7on1U

  7. #32
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    F1ben és egyéb Fia versenyeken szabad, 1x, és nem rendszeresen, nálunk GTR, GPL és Race bajnokságban nem szabad semmilyen módon blokkolni
    Ne magyarázzuk már félre....
    Sehol nincs leírva, hogy GTR-ben nem lehet ívet változtatni, cikázni (2x ívet változtatni) nem lehet.

  8. #33
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus eddig azt hittem értem de most már bizonytalan vagyok. Egyet értek veled abban hogy ha valaki sokkal lassabb tempóval közlekedik a mögötte jövő-nél...hibázik..lelassul..stb akkor ne keménykedjen engedjen és a kövi kanyarban már ő támadhat.
    De amit mondasz az úgy néz ki a gyakorlatban hogy: megyek elől (legalább a példa kedvéért) jössz mögöttem nem vagy sokkal gyorsabb csak épp egy picit. Az ideális ív az kívülről-belülre de én féktávon eleve bemegyek hogy ne férj oda nem cikázok fékezek előbb nem csinálok kiszámíthatatlan manővert. Akkor ez rossz!!??? Akkor gyakorlatilag az előző autóknak mindig elsőbbségük van nem lehet harcolni a pozícióért. Akkor a prekval után vége is a versenynek??? a hibákat leszámítva.
    Ezt most komolyan kérdezem bárkitől.

  9. #34
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    628

    Re: Blokkolás - Blokking

    Drága Barátom, Tilus!
    Egész nyáron, mi a VB tagok, azzal töltöttük az időnket, leszámítva azokat az időszakokat, amikor nyaraltunk, hogy előzési szabályt próbáltunk kreálni, illetve megpróbáltuk a "blokkolás" fogalmát definiálni, olyan formában megfogalmazni, hogy az mindenki számára világos legyen mettől-meddig szabályos két autó párbaja egy versenyen.
    Példátlan módon a brainstormingba bevontunk Téged is és Viktort is, mivel Ti ketten vagytok a legtapasztaltabbak a mezőnyben. A szabály alkotásnál külön kihangsúlyoztam, hogy milyen szabályt szeretnénk létrehozni. Elmondtam, hogy olyan szabályra van szükség, ami a GTL PC game-hez illik, ami engedi a küzdemet, de nem az azonnali megadást szolgálja. A szabály megfogalmazása sokkal bonyolultabb olyan esetekben, amikor valaminek a tiltásáról van szó. Éppen ezért egész nyáron arra törekedtünk, és abban kértük a segítségedet, hogy segíts nekünk megfogalmazni, hol van az a határ, amin túlmenően már sportszerűtlen valakinek viselkedése. Ilyen bonyolult kérdésben a szabály szerintem akkor jó, ha valaki elolvassa, akkor azonnal tudja, hogy mit nem szabad. Itt nincs helye a homályos, általánosságoktól hemzsegő megfogalmazásnak.
    Ha emlékszel, akkor egyik levelemben ezt írtam:
    "Sziasztok!
    Ezt a megfogalmazást az "AthuraF1 Liga" honlapján találtam. Érdekelne a véleményetek, alkalmazható lenne-e így ebben a formában nálunk?
    Cikázás, Leszorítás:
    TILOS A CIKÁZÁS!
    A Védekező (A) versenyző helyezésének megtartására, az előzni akaró (B) versenyzőt a következő képen tarthatja vissza: (B) versenyző balról próbál előzni (A) versenyző kihúzódik balra (nem hírtelen!), védve a pozícióját, ekkor (B) versenyző jobbról próbál előzni (A) versenyző visszahúzódik jobbra (visszavédekezve), ekkor ha (B) versenyző ismét balról próbálkozik, már (A) versenyzőnek helyet kell biztosítania az előzési manőver befejezéséhez, mert ha ismételten kihúzódik balra védekezni, akkor ez már cikázásnak számít és büntetést von maga után!
    Ha már a támadó versenyző a védekező mellé ért akár orrhosszal is, egyikük se szoríthatja le szándékosan a másikat. Minden egyéb abnormális irányváltoztatás szigorúan tilos"

    Szerintem ez, maximálisan magába foglal mindent, tökéletesen érthető, világos, és mintha a "blokkolás és sportszerűtlen magatartás" tökéletes definíciója is lenne.

    Kunszabó Sanyi ezt reagálta:
    "Sziasztok,
    Sztem ez az amit nagyjából keresünk,sztem érthetszerű,világosan megfogalmazott,és én valami ilyesmit szeretnék a szabályzatban látni.
    És az előző,Kovács Sanyi féle okfejtéshez csak még 1et hozzátennék: ne felejtsünk el,hogy a GTL végül is egy túraautó bajnokság régebbi autókkal,ahol mindíg is voltak "testi kontaktok",és ezt nem is szabad teljesen megtiltani,de Tilusnak is igazat adok,hogy valamilyen módon szabályozni kell a feltartást,blokkolást is.
    Ufff...én szóltam,
    sancyy"


    Neked, erre a következő volt a válaszod:
    "Nekem ezzel az a bajom amit eddig is mondtam, ha lehet blokkolni akkor lehessen helyet is csinálni (tultolni a kanyaron) az elöttem haladót, vagy szépen ki kell felejteni ezt az egész részt a szabályzatból...
    Ez is része az igazi tura autózásnak!"


    A "túltolás" az én értékrendemben sokkal, de sokkal súlyosabb cselekmény, mint az amikor két közel azonosan gyors versenyző küzd egymással.
    Ettől függetlenül azt mondom, hogy a sportszerűség határait megtartva kell versenyezni mindenkinek.
    Augusztus 25-re is meghívtunk Kecskemétre Viktorral együtt, hogy személyesen beszéljük meg ezt a problémát, mert foglalkozni kell vele, mert nekünk is az volt a szándékunk, hogy megoldjuk ezt a problémát.
    Válaszra sem méltattál minket.
    A szabály végleges megalkotásánál a válaszodat is alapul vettük.
    A versenyeken nem lesz arra mód, hogy egy VB tag folyamatosan a Téged ért atrocitásokat kísérje figyelemmel, viszont ha úgy érzed, hogy sportszerűtlen versenyzés áldozata leszel, akkor csak bíztatni szeretnélek arra, hogy bátran óvj, és a szabályzatban található:
    "Sportszerűtlen magatartás: Első eset: figyelmeztetés, második: diszkvalifikálás, harmadik: DQ+egy futamra kiterjedő eltiltás+5 pont levonás" -bekezdés alapján el fogunk járni az illető ellen, és megfogjuk büntetni. Ez vonatkozik mindenkire, akivel szemben sportszerűtlenül viselkedik bármelyik versenyzőtárs.
    Nekem egy kicsit furcsa, hogy most úgy hoztad elő ezt a témát, mintha minket nem érdekelt volna ez a probléma, mintha nem akartunk volna arra törekedni, hogy pontos a játék arculatához illeszkedő szabályt alkossunk.
    Hangsúlyozom, a játék arculatához illő szabályt!!!
    Volt egy egész nyár arra, hogy szabályt alkossunk, és ha csak tized ennyire lettél volna aktív mint most, akkor nem lett volna szügséged ennek a topicnak a létrehozására.
    Szóval Drága Barátom, Tilus! A bajnokság holnap, veled vagy nélküled, de elkezdődik. A szabályok adva vannak. A sportszerűtlen magatartást komolyan fogjuk venni. Mindenkinek lehetősége lesz óvni.
    Ezt a témát pedig zárjuk le!
    Köszönöm.

  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Ne magyarázzuk már félre....
    Sehol nincs leírva, hogy GTR-ben nem lehet ívet változtatni, cikázni (2x ívet változtatni) nem lehet.
    Feri, egyet kihagytál, blokkolni tilos!

    6.15.1. Blokkolás. Blokkolásnak nyilvánitjuk ha a versenyző megváltoztatja a versenyívét a mögötte haladó pilóta poziciójának függvényében, abnormális versenyivet használ hogy elfoglalja a pálya egyes részeit, hogy meggátolja az előzést.

    Ha netán mégis szeretnétek engedélyezni akkor azt kell irni a szabályzatba hogy 1x változtathatsz ivet a kanyar megkezdése elött, e helyett jelenleg is tiltva van minden ilyen manőver.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 20:04.

  11. #36
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Feri, egyet kihagytál, blokkolni tilos!

    6.15.1. Blokkolás. Blokkolásnak nyilvánitjuk ha a versenyző megváltoztatja a versenyívét a mögötte haladó pilóta poziciójának függvényében, abnormális versenyivet használ hogy elfoglalja a pálya egyes részeit, hogy meggátolja az előzést.
    Blokkolásnak nyilvánítják a Champ Car-ban, de nem ez nem része a GTR2 bajnokságnak. Nálunk a blokkolás, ha cikázol, vagy szándékosan és többszörösen elé vágsz.

    Fejezd már ezt be bakker. A végén a veresegyházi roncsderbi szabályait is alkalmazni fogjuk és beidézünk belőle részeket, vagy hova akar ez champcar-ozás vezetni?
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2007. 10. 10. 20:13.

  12. #37
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Sanyi, 10 másik levelemet elfelejtetted bemásolni, viszont eleve nem értem a problémát, hiszen egyetértettem a HGTRM és GTL szabályzatával is, ami szintén nem fogalmaz tisztán, mert felmerül a törekedni kell rá, és és igyekezzen, nomeg a tilos, és kötelezettség szó is.

    Nagyából 3 féle képpen versenyeznek a világban, van ahol lehet blokkolni (nascar), van ahol nem (champ car, egyéb clubman, recreational ligák, HGTRM), és europában (FIA) ahol 1x változtathatsz ivet a kanyar megkezdése elött blokkolás céljából.

    Erről kéne egyértelmü döntést hozni, szabályzatba beleirni, és kész, ehez nem kell egész napos kecskeméti találkozóra menni, csak a fogalmakkal tisztába kerülni. Ismétlem jelenleg tilos, nekem igy megfelel.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 20:19.

  13. #38
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    A Champ Car nem része a GTR2 bajnokságnak.
    Viszont a blokkolás sem az, mert tilos, én gyakorlati példával ismertettem a fogalmat, ha nem tetszik akkor versenysulik szabályzatát (skip barber megfelel, ez a legismertebb) is felhozhatom, vagy irharsz jobbat.

    Skip barber racing school:

    4.2.4 Blocking
    Any reactionary move made by a driver that impedes
    another driver’s progress is subject to competition
    penalties.

    Any driver who acts in an unsafe manner (i.e. blocking, unsafe reentry,
    overaggressive maneuver, etc.) or whose conduct is
    detrimental to the sport (disrespect to fellow competitors, or
    SBMNC staff, etc.) is subject to a driver conduct penalty.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 21:25.

  14. #39
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus, miért nem jelentkezel versenybírónak?
    Van munka bőven..., jó ez a sok fikázás, de csinálni is lehetne valamit...

  15. #40
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Van munka bőven..., jó ez a sok fikázás, de csinálni is lehetne valamit...
    Abszolút igaz!!!

  16. #41
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus, most gondold ezeket a szabályokat végig úgy, hogy Téged akarnak előzni. Gyakorlatilag mindent lehet, csak versenyezni nem.

    Valami hasonló jutott eszembe.

  17. #42
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus, miért nem jelentkezel versenybírónak?
    Van munka bőven..., jó ez a sok fikázás, de csinálni is lehetne valamit...
    Nem fikáztam a szabályokat, ellenkezőleg, egyetértettem velük és kértem betartásukat. Ennyi.

    Majd mai keltü GTL szabályzatban nem tetszett, hogy nem fogalmaz teljesen tisztán, és kérdést irányitottam a szabályhozókhoz!

  18. #43
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Akár be is lehetne zárni a topicot.
    De lehet még napokig is rágni ezt a gumicsontot...
    Senki nem fogja a másikat meggyőzni, mindig lesz aki válaszol.
    Tilus pedig kipróbálhatna egy rFactor-os ChampCar bajnokságot, és mindenki boldog!

  19. #44
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Akár be is lehetne zárni a topicot.
    De lehet még napokig is rágni ezt a gumicsontot...
    Senki nem fogja a másikat meggyőzni, mindig lesz aki válaszol.
    Tilus pedig kipróbálhatna egy rFactor-os ChampCar bajnokságot, és mindenki boldog!
    Kipróbálnám én, ha lenne..legjobb mod

    Neked se tudok ujat mondani, láttad a szabályzatunkat, látod hogy blokkolni szigoruan tilos, fogalmat ismered, be kell tartani a szabályt, vagy változtatni rajta.

    GTL-ben pedig lehet menni az út valamelyik szélén, mert ez a szabály.

  20. #45
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 11.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    628

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Sanyi, 10 másik levelemet elfelejtetted bemásolni,
    A másik 10 leveled nem szólt semmi másról, mit arról, hogy különböző magyarázatokat ollóztál össze mindenféle neves autóversenyző iskola és bajnokság szabályzataiból.
    Elmondtam világosan, magyarul kell megfogalmazni, magyar embereknek,érthetően, világosan, nekünk. És ide nem alkalmazhatóak külföldi valóságos bajnokságok szabályai. Ennyi erővel, minden bajnokságba jelentkezőnek FIA licencszel kellene rendelkeznie. Ez itt nem az F1, nem a Champ Car, nem a DTM, vagy mit tudom én még milyen bajnokságokat lehet ide citálni.
    Ez egy szgépes internetes játék. Itt senki nem fog meghalni attól, ha két kerék egymásra fut. Szó sincs arról, hogy csak a pálya egyik szélén lehet haladni. Amikor valakit utolérnek, követnie kell mindenkinek az addig használt versenyvonalát, amit addig használt.
    Ez mindenkinél más. A versenypályának a teljes felületét azért építik , hogy azon autókkal emberek versenyezzenek, arról szó sincs egyetlen egy pálya esetében sem, hogy csak a pálya szélén szabad haladni.
    Valójában itt az egész vita nem arról szól, hogy valaki akadályoz valakit. A vita arról szól, hogy Téged az zavar, hogy nem tolhatod le a pályáról.
    Ha megengedném, hogy az, aki három kanyaron keresztül nem tud megelőzni valakit, nyugodtan lekoccolhatja az előtte haladót a pályáról, akkor az használna a versenynek? Nem. Mi versenyezni akarunk. Még el sem kezdődött a bajnokság, de már megkérdőjelezel mindent.
    Szerinted hány embernek veszed el a kedvét ezzel a viselkedéssel ettől a játéktól? Ha valaki eddig gondolkodott azon, hogy velünk tartson e, az ezek után tuti inkább elmegy néptáncolni.
    Mi mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a szabályokat betartassuk, hogy a versenyek a fair play szellemében bonyolódjanak le. Ha Neked ez az ígéret nem elég, akkor innentől tehetetlen vagyok. Senkit nem kényszeríthetünk arra, hogy elfogadja a szabályainkat. Van száz valahány szervertag, mégsem indul mindenki a GTL-ben. Nem kell mindenkinek rajthoz állnia.

  21. #46
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Neked se tudok ujat mondani, láttad a szabályzatunkat, látod hogy blokkolni szigoruan tilos, fogalmat ismered, be kell tartani a szabályt, vagy változtatni rajta.
    A versenyszabályzat(GTR, RACE) a blokkolás fogalmát nem definiálja.
    Neked van erre egy sajátos, a te egyéni érdekedből fakadó értelmezésed. Ezzel szemben gyakorlatilag itt mindenki más eltérő véleményen van. Erre szokták mondani: "Vagy megszoksz, vagy megszöksz..."
    Utoljára módosította: tvr; 2007. 10. 10. 22:45.

  22. #47

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Kovács Sándor írta Hozzászólás megtekintése
    A másik 10 leveled nem szólt semmi másról, mit arról, hogy különböző magyarázatokat ollóztál össze mindenféle neves autóversenyző iskola és bajnokság szabályzataiból.
    Elmondtam világosan, magyarul kell megfogalmazni, magyar embereknek,érthetően, világosan, nekünk. És ide nem alkalmazhatóak külföldi valóságos bajnokságok szabályai. Ennyi erővel, minden bajnokságba jelentkezőnek FIA licencszel kellene rendelkeznie. Ez itt nem az F1, nem a Champ Car, nem a DTM, vagy mit tudom én még milyen bajnokságokat lehet ide citálni.
    Ez egy szgépes internetes játék. Itt senki nem fog meghalni attól, ha két kerék egymásra fut. Szó sincs arról, hogy csak a pálya egyik szélén lehet haladni. Amikor valakit utolérnek, követnie kell mindenkinek az addig használt versenyvonalát, amit addig használt.
    Ez mindenkinél más. A versenypályának a teljes felületét azért építik , hogy azon autókkal emberek versenyezzenek, arról szó sincs egyetlen egy pálya esetében sem, hogy csak a pálya szélén szabad haladni.
    Valójában itt az egész vita nem arról szól, hogy valaki akadályoz valakit. A vita arról szól, hogy Téged az zavar, hogy nem tolhatod le a pályáról.
    Ha megengedném, hogy az, aki három kanyaron keresztül nem tud megelőzni valakit, nyugodtan lekoccolhatja az előtte haladót a pályáról, akkor az használna a versenynek? Nem. Mi versenyezni akarunk. Még el sem kezdődött a bajnokság, de már megkérdőjelezel mindent.
    Szerinted hány embernek veszed el a kedvét ezzel a viselkedéssel ettől a játéktól? Ha valaki eddig gondolkodott azon, hogy velünk tartson e, az ezek után tuti inkább elmegy néptáncolni.
    Mi mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a szabályokat betartassuk, hogy a versenyek a fair play szellemében bonyolódjanak le. Ha Neked ez az ígéret nem elég, akkor innentől tehetetlen vagyok. Senkit nem kényszeríthetünk arra, hogy elfogadja a szabályainkat. Van száz valahány szervertag, mégsem indul mindenki a GTL-ben. Nem kell mindenkinek rajthoz állnia.

  23. #48
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    Re: Blokkolás - Blokking

    Srácok, Srácok!

    És mi lenne, ha ezt a vitát a további szócséplés helyett egyszerűen demokratikusan lezárnánk!!!!

    Mint nyilvánvalóan kiderült, a blokkolás valós fogalma a társaság igencsak nagy részének ismeretlen volt, még a versenybíróságnak is, és úgy fogadtunk el és használtunk ezt a kitételt eddig, hogy azt se tudtuk, mit jelent.

    Most az új idők fényében, mikor is már mindannyian felvilágosultunk és pontosan körberágtuk a témát, és megvan az új megfogalmazás, egyértelműen kiderült, hogy ez a szabály nagyon sok embernek NEM TETSZIK!!!!! (ez tény)

    Mivel a GTL egy kis bajnokság 19-22 állandó szereplővel és kapásból tudok 5-6-7 résztvevőt mondani aki ezt ellenzi, és ugye talán az lenne itt a lényeg, hogy minél többen jól érezzük magunkat, és fülig érő mosollyal játszunk:

    SZAVAZZUK MEG, HOGY KELL-E NEKÜNK A BLOKKOLÁS SZABÁLY!!!!!

    Sztem ez a legtisztább és legtiszteségesebb lezárása a dolgoknak, és utána nincs durci, nincs mondogalódás, csak a többség akarata.

    Remélem egyetértetek. Ja és csak szigorúan GTL!



    személyes morgolódás: (kérem az esküdtszéket, ne vegye figyelembe a döntésnél!)
    Nem tudom Ti hogy vagytok, de én itt Veletek szeretnék játszani, egymás ellen és nem az órával küzdeni, de ezen szabályok bevezetésével ez megszűnik és a másik játékos szükséges rossz lesz a pályán. Eltűnik az interakció a felek közt és nem lehet befolyásolni, hatással lenni a másik teljesítményére...csak az idővel harcolni. De akkor tök fölösleges szerverdíjat befizetni, mindenki szépen otthon offline lefutja a versenytávot egyedül és pepötyögi ide az időeredményét...na az már tényleg "tiszta" verseny lenne....szinte antibakteriális
    Én itt Veletek szeretnék játszani srácok...
    Utoljára módosította: neilszab; 2007. 10. 11. 08:23.

  24. #49
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus.
    Ha rám hallgatsz:
    Hangos forumozás helyett csendben jelentkezel versenybirának,és végzed a dolgod.Ha van elképzelésed a dolgokrol akkor versenybiraként szivesen fogadnak,és hasznos leszel a kérdéses ovásoknál is.
    Igaz,biraként nincs az ember szem elött,viszont hasznosabb mint ez a topic.
    Lásd a kocsmai verekedéseket:kettő verekszik,és husz nézi.
    Nézni,és szakérteni bárki tud.De igazábol verekedni...
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  25. #50
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    személyes morgolódás: (kérem az esküdtszéket, ne vegye figyelembe a döntésnél!)
    Nem tudom Ti hogy vagytok, de én itt Veletek szeretnék játszani, egymás ellen és nem az órával küzdeni, de ezen szabályok bevezetésével ez megszűnik és a másik játékos szükséges rossz lesz a pályán. Eltűnik az interakció a felek közt és nem lehet befolyásolni, hatással lenni a másik teljesítményére...csak az idővel harcolni. De akkor tök fölösleges szerverdíjat befizetni, mindenki szépen otthon offline lefutja a versenytávot egyedül és pepötyögi ide az időeredményét...na az már tényleg "tiszta" verseny lenne....szinte antibakteriális
    Én itt Veletek szeretnék játszani srácok...
    Nyugi!

    Velünk fogsz játszani. Mindent csinálj úgy ahogy eddig, legyél rámenős, csak ne lökj ki senkit, és nem lesz semmi gondod. Röviden ennyi. Nem kell a pánik, ma este is mindenki nyomhatja keményen!
    Nem szeretnénk szavazgatni, tekintve hogy egy évad után Tiluson kívül senkinek nem volt ezekkel a részekkel gondja, tehát nem biztos hogy a szabály, vagy a bírói szemlélet a rossz.

    Amíg Tilus versenyző, és nem versenybíró, addig az ő szabály(félre)értelmezése nem mérvadó a versenybíróság számára! Átgondoltuk a nézeteit, de nem osztjuk, mi is versenyzéspártiak vagyunk!

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •