Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (87 összesen)
  1. #1
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Blokkolás - Blokking

    Lassan elkezdődik a bajnoki szezon, ezért kedvenc topicomat ujitom fel ezennel, az eredeti megtalálható a forumok között.

    Lényeg a lényeg, szabályzatunkban nagyon helyesen, a versenyzés tisztaságát, és baleseteket elkerülendő ez szerepel:

    Ha úgy érzed vagy olyan gyors mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre. A versenyek 1.5 órásak, tehát a türelem biztos, hogy meghozza majd a sikert.

    Ebből a blokkolást szeretném kiemelni.

    Idézet Champ car szabályzatból:

    6.15.1. Blocking. Drivers altering their racing line based on the actions of
    pursuing competitors, or using an abnormal racing line to inhibit or prevent
    passing will be considered blocking. Blocking will result in a penalty.

    Idézet Skip Barber versenyiskola szabályzatából:

    Skip barber racing school szabályzata:

    4.2.4 Blocking
    Any reactionary move made by a driver that impedes
    another driver’s progress is subject to competition
    penalties.

    4.2.4 Blokkolás
    Minden olyan reakciós mozdulat, amit a pilóta az előzni kivánó pilóta feltartására kezdeményez büntetést von maga után

    http://www.champcarworldseries.com/A...leBook2007.pdf

    Gyorsban magyaritva:

    6.15.1. Blokkolás. Blokkolásnak nyilvánitjuk ha a versenyző megváltoztatja a versenyívét a mögötte haladó pilóta poziciójának függvényében, abnormális versenyivet használ hogy elfoglalja a pálya egyes részeit, vagy meggátolja az előzést. Blokkolást büntetni fogjuk.

    Példa erre a gyakorlatban, Champ car cleveland, Doornbos kapott egy drive trough penalty-t, azaz boxutcán áthaladással büntették és mint késöbb kiderült e miatt nem tudta megnyerni a futamot.

    Megtekinthető youtube-n: http://www.youtube.com/watch?v=5Rl86Bc3uEY

    Negativ példa blokkolásra GTL bajnokságból: http://www.youtube.com/watch?v=vkUSmzrmBFU

    Kérem a szabályokat tiszteletben tartani. Köszönom.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 21:27.

  2. #2
    Kolozs Tamás Regisztrált kolitomi logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 10.
    Város
    gödöllő
    Üzenetek
    125

    Re: Blokkolás - Blokking

    Már vártam!

  3. #3
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Blokkolás - Blokking

    Csak ne légy mögöttem és nem lesz baj
    Még jó hogy nem champ carban vagyunk!
    Utoljára módosította: Rolika; 2007. 10. 09. 18:00.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  4. #4
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Blokkolás - Blokking

    Rendben, kössz hogy szólsz! Ha a Champ Car-ban indulok, nagyon fogok erre figyelni...

  5. #5
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Blokkolás - Blokking

    Már bocs, de nem értem ezt a Car Champos példát!?
    Az én értékrendenben ez nem szabálytalanság, és a GTL-es vidin a nagy része szerintem szintén szabályos.
    Persze amikor elrontotta az kanyart és ugy bement mellé a másik, majd nem hagyta elmenni az szerintem is szemét húzás volt!
    Szerintem az a lényeg, hogy ha elrontottad a kanyart vagy a féktávot és mindenképpen verve vagy akkor ne húzd rá direk már a másikra, ezzel őt vészfékezésre esetleg kikerülő manőverre kényszerítve hanem nyeld le a békát, hogy megelőztek és maradj akkor már azon az íven.

  6. #6

    Re: Blokkolás - Blokking

    Szerintem meg nincs értelme újra kezdeni.
    Leírta, kész. Mindenki azon lesz hogy betartja a szabályt. eddig is arra törekedtünk

  7. #7

    Re: Blokkolás - Blokking

    a champ car-os példa azért nem jó, mert azok nem zárt kasztnis gépek, tehát ilyen kiszorítós dolog, nagyon veszélyes.

    Namost GTL-ben ilyen esetben mit tenne a belül kiszorításra kerülő fél? Ellen tartana és lepattana a leszorítóst játszó.

    Amúgy azért nem mindegy, hogy hogyan történik ez a kiszorításos dolog. Ha már az ideális ívről tér le és úgy szorítja lefelé a már mellette lévő ellenfelet, az geciség, nem feltétlenül szabálytalan, de nem fair. Viszont ha kanyar kijövetelnél, még mielőtt mellé ér a másik elfoglalja ezt a poziciót, és a másik ennek ellenére belülről próbál előzni, akkor így járt, fékezze ki, ha tudja. tartotta az ívet, nem vétett a szabályok ellen, csak keményebb volt a szokásosnál.

    Szóval nem kell Tilust ezzel baszogatni állandóan, részben igaza van (azért csak részben, mert csak a champcar-ban büntetik ezt látványosan, főként a veszélyessége miatt), kicsit túl komolyan veszi ugyan a dolgot, de ő csak azt szeretné, ha mindenki fair módon versenyezne. Nem pénzdíjért játszunk, hanem a szórakozásért, márpedig szemét húzásokkal nem érdemes elrontani más játékát.

  8. #8
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Még jó hogy nem champ carban vagyunk!
    Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, kössz hogy szólsz! Ha a Champ Car-ban indulok, nagyon fogok erre figyelni...

    Viszont a szabályok erre vonatkozóan ugyanazok champ carban és nálunk is!

    Nem védheted a poziciódat, ugy hogy lemész az ideális ívről, ha nem tetszik akkor szavazzatok meg szabálymódosítást, de ez igy a bajnokság elkezdése után már nem lesz egyszerü, nekem se sikerült legutóbb.
    Eddig az volt a gond hogy nem értik egyesek a fogalmakat, most tisztáztam.

    Nem vitakérdés, nem esetfüggő, hanem szigoruan tilos. Pont.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 09:53.

  9. #9

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a szabályok erre vonatkozóan ugyanazok champ carban és nálunk is!

    Nem védheted a poziciódat, ugy hogy lemész az ideális ívről, ha nem tetszik akkor szavazzatok meg szabálymódosítást, de ez igy a bajnokság elkezdése után már nem lesz egyszerü, nekem se sikerült legutóbb.
    Eddig az volt a gond hogy nem értik egyesek a fogalmakat, most tisztáztam.

    Nem vitakérdés, nem esetfüggő, hanem szigoruan tilos. Pont.
    ebben az esetben ellentmondásos a szabályzat:

    A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj.

    ez ellentmond a blokkolásban leírtakkal, ami szerint egyáltalán nem mehetsz le az ideális ívről, ahogy te is mondtad.

    na most akkor mi van?

    egyébként számomra a blokkolás azt takarja, mikor úgy húzódsz a másik elé a poziciódat védve, hogy annak fékeznie kell és így veszíti el a lendületi előnyét, neadjisten emiatt összeér a két autó.

  10. #10
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a szabályok erre vonatkozóan ugyanazok champ carban és nálunk is!
    Ezt nem látom a szabályzatban leírva, ez a te saját megállapításod! A versenyszabályzatban hivatkozni kellene ez esetben a champcar szabályrendszerére, hogy így legyen.
    Ahány bajnokság annyi szabályrendszer. A WTCC-ben sem hivatkozhat senki a Champ Car szabályaira, mert kinevetik. Ennyi erővel a kolumbiai amatőr bajnokság szabályaira is lehetne hivatkozni
    Más szavakkal, ahány ország, annyiféle jogrendszer. Ahol vétséget követsz el, ott ítélkeznek, az ott érvényes igazságszolgáltatás szerint. Indonéziában nem hivatkozhatsz az USA, vagy Magyarország jogrendszerére.

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem védheted a poziciódat, ugy hogy lemész az ideális ívről, ha nem tetszik akkor szavazzatok meg szabálymódosítást, de ez igy a bajnokság elkezdése után már nem lesz egyszerü, nekem se sikerült legutóbb.
    Eddig az volt a gond hogy nem értik egyesek a fogalmakat, most tisztáztam.

    Nem vitakérdés, nem esetfüggő, hanem szigoruan tilos. Pont.
    Az emberek döntő többségének semmi baja a jelenlegi szabályrendszerrel. Ergo nem is akarnak ilyen jellegű módosítást megszavazni. Van sok bajnokság itthon és külföldön is. Miért pont itt kell ezt piszkálni?
    Ezzel a ChampCar-os példával a fogalmat éppen nem tisztázni sikerült. Hanem a "blokkolás" fogalmába a kiszorítósdi fogalmát is igyekszel belepréselni. Az hogy az élő közvetítés során mit írtak a képernyőre és pontosan miért kapta a büntetést, nem biztos, hogy teljesen ugyanaz. Pl lehetett az "veszélyes manőver" is akár. Csak ezt esetleg nem tudták feliratozni. Nem láttuk a hivatalos ChampCar jegyzőkönyvet.
    Az hogy nem vitakérdeés? Te indítottad (ismét) a topicot. Miért hát? Hogy ismét kinyilatkoztathass?
    Barátaid, ismerőseid beírásai alapján nem vagy egy rossz gyerek és valószínűleg jobbító szándék vezérel. De attól tartok, hogy ilyen stílusú beírások, kinyilatkoztatások nem azt a cél érik el, amit szeretnél. Képtelen vagy elfogadni, hogy mások más véleményen vannak, és nem adnak neked igazat.
    Esetleg jelentkezz a Versenybírósági tagnak és akkor onnantól más súlya lesz a szabályértelmezésednek. Addig is egy vagy itt a sok közül és ezt el kell tudnod fogadni.

  11. #11
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    egyébként számomra a blokkolás azt takarja, mikor úgy húzódsz a másik elé a poziciódat védve, hogy annak fékeznie kell és így veszíti el a lendületi előnyét, neadjisten emiatt összeér a két autó.


  12. #12
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Idézet Champ car szabályzatból:

    6.15.1. Blocking. Drivers altering their racing line based on the actions of
    pursuing competitors, or using an abnormal racing line to inhibit or prevent
    passing will be considered blocking. Blocking will result in a penalty.

    http://www.champcarworldseries.com/A...leBook2007.pdf

    Gyorsban magyaritva:

    6.15.1. Blokkolás. Blokkolásnak nyilvánitjuk ha a versenyző megváltoztatja a versenyívét a mögötte haladó pilóta poziciójának függvényében, abnormális versenyivet használ hogy elfoglalja a pálya egyes részeit, vagy meggátolja az előzést. Blokkolást büntetni fogjuk.

    Példa erre a gyakorlatban, Champ car cleveland, Doornbos kapott egy drive trough penalty-t, azaz boxutcán áthaladással büntették és mint késöbb kiderült e miatt nem tudta megnyerni a futamot.

    Megtekinthető youtube-n: http://www.youtube.com/watch?v=5Rl86Bc3uEY
    Ha ők ezt így értelmezik, akkor ez egy hülye szabály.

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    egyébként számomra a blokkolás azt takarja, mikor úgy húzódsz a másik elé a poziciódat védve, hogy annak fékeznie kell és így veszíti el a lendületi előnyét, neadjisten emiatt összeér a két autó.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése

    Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, , blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj.
    Én meg szerintem ezt a szabály megfogalmazást kéne pontosítani, mert én ezt úgy értelmezem, ahogy csak akarom.

    1. idóta vonalvezetés - , ez már önmagában vicc...attól, hogy vmi nem az ideális, attól még nem lesz idióta. Ezt mégis ki dönti el, vagy ki határozza meg? Különben is, az "ideális" nem egyenlő az "optimális" és a "leggyorsabb" szó jelentésével sem, szóval ez elég szubjektív, mit is értünk idióta alatt.

    2. cikázni a másik előtt - Én úgy tudom, hogy arra hogy megvédd a pozíciódat minden egyenesben 2-szer van lehetőséged (de 1-szer tuti!!!), tehát egy oda-vissza csiki-csuki..az még nem cikázás. (a kresszben is így van )

    3. blokkolni - na ezt már meg se merem fogalmazni

    4. "bezárni az ajtót" - az én sajátos kis egyéni értelmezésemben ez azt jelenti, hogy vkire ráhúzni a kormányt és leszorítani a pályáról és nem hagyni, hogy beférjen mellém belső íven. De a Champ Car-os videóban is látszik, hogy ez nem történt meg, hiszen egy autónyi helyett bőven hagyott neki a pályából, az ég világon semmilyen ajtót nem zárt be...csak éppen résnyire hajtotta. És abból is látszik, hogy NEM "csukta rá az ajtót", mert végül is simán megelőzte a másik, legalább megdolgozott érte! ...és ez zárt kasztni esetén még csak nem is veszélyes. Viszont nagyon látványos! (A F1-ben például úgy tudom, csak akkor illet meg vkit a belső ív, ha az első tengelye eléri az előtte lévő hátsó tengelyét, egész addig szabad a tánc)

    5. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj - mit jelent a "kanyar előtt"? Gondolm azt - és nekem ez így logikus - , hogy a féktávon már NE változtass az íveden. ...de hogy egészen addig mit csinálsz az íveiddel...


    Na szóval kedves Tilus, nem összeveszni szertnék veled, és még csak nem is kötöszködöm (kérlek ezt az válaszban is mérlegeld ), csak szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy az oké hogy le van írva egy szabály, de mint látod én (pedig épp egyetemet végzek) egyiket se értem, vagy tudom máshogy értelmezni, mint Te. Ez kábé olyan, mint a Biblia..


    Szóval akkor fogalmazzuk meg ezt a szabályt rendesen, vagy vki írjon hozzá egy 20 soros értelmezést és utána azt szavazzuk meg együtt, közösen, mert ennek így megint semmi értelme.


    És nagyon jó lenne, ha elkülönítenénk a szabályos, a sportszerűtlen és a geciség fogalmát egymástól, mert ezek egyáltalán nem fedik egymást. Mert én például sportszerütlennek érezném, ha vki nem húzná rám az verdát, ha meg akarom előzni, mert akko' elrontja a szórakozásom...az a geci!
    Utoljára módosította: neilszab; 2007. 10. 10. 13:30.

  14. #14
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus,tudjuk,hogy Te nagyon "szíveden viseled" ezt a szabálytalanságot,ezért légy szíves nézd majd át a mai napon kikerülő HGTLM3 versenyszabályzatát.
    Megpróbáltuk különös figyelmet fordítva megfogalmazni a blokkolás fogalmát az új szabályzatunkban,amely reméljük elnyeri majd tetszésed.
    Várjuk véleményed,

    HGTLM Versenyigazgatóság

  15. #15
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    ebben az esetben ellentmondásos a szabályzat:

    A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj.

    ez ellentmond a blokkolásban leírtakkal, ami szerint egyáltalán nem mehetsz le az ideális ívről, ahogy te is mondtad.

    na most akkor mi van?

    egyébként számomra a blokkolás azt takarja, mikor úgy húzódsz a másik elé a poziciódat védve, hogy annak fékeznie kell és így veszíti el a lendületi előnyét, neadjisten emiatt összeér a két autó.
    Viktorom a blokkolás egy fogalom, nem kell melletted lennie semmilyen autónak, kereshetek egyéb eseteket is, amiről te beszélsz az leszoritás.

    Az emlitett esetben sem történt leszoritás, maradt elég hely a PÁLYÁN, de blokkolás történt, ezért büntették, a videon is látszik HOGY a versenybiróság BLOKKOLÁSÉRT adta a büntetést.

    Fogalomismertetőt egy jól ismert nemzetközi bajnokságból emeltem ki mert ugy fest nálunk ez a fogalom szük körben ismert, nem F1, mert ott más szabály van, viszont HGTRM bajnokságban szigoruan TILOS.

    Bemásolhatnék egyéb fogalomismertetőket is, mint ahogy már megtettem, de ugyanarra at eredményre jutnánk.

    Amit te az iv megtartásáról irsz, az azt jelenti hogy aki belül megy az ne csusszon le a külső ivre, aki kívül megy az pedig ne vágjon belülre ha autó van mellette. Az elöl haladó ettől még lehet belül és kivül, mert én attól még megpróbálhatom kivülről is előzni (pl kombinációban), a lényeg hogy tartsd az ived, ez nincs összefüggésben blokkolással amit többnyire egyenesben csinálhatNÁNK, de tilos.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 15:31.

  16. #16
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Az idézett szabály a GTR bajnokságból van.

    Saját versenyzői véleményem (nem vagyok versenybíró egyáltalán), hogy szerintem a szabály teljesen jó, tilos a blokkolás, Tilus ennek betartására és betartatására hívja fel a figyelmet.

    A Champ Car példa rossz, ez nem open-wheel bajnokság.
    Az említett GTL-es esetet pedig meg kellett volna büntetni, de ahhoz először meg kellett volna a sértettnek óvnia. Sajnos egyik sem történt meg.

    Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy az óvás az nem "beköpést" jelent, hanem a VB figyelmét felhívni egy eset tisztázására. Ha a VB büntetést oszt ki, annak edukációs jellege is van (legközelebb nem fog olyat csinálni akit megbüntettek).

    Viszont ha jól látom a HGTLM friss szabályait, bár szépen le van írva az ívváltoztatás szabálya, de a GTL-ben engedett a blokkolás.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2007. 10. 10. 15:35.

  17. #17
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem látom a szabályzatban leírva, ez a te saját megállapításod! A versenyszabályzatban hivatkozni kellene ez esetben a champcar szabályrendszerére, hogy így legyen.
    Ahány bajnokság annyi szabályrendszer. A WTCC-ben sem hivatkozhat senki a Champ Car szabályaira, mert kinevetik. Ennyi erővel a kolumbiai amatőr bajnokság szabályaira is lehetne hivatkozni
    Más szavakkal, ahány ország, annyiféle jogrendszer. Ahol vétséget követsz el, ott ítélkeznek, az ott érvényes igazságszolgáltatás szerint. Indonéziában nem hivatkozhatsz az USA, vagy Magyarország jogrendszerére.



    Az emberek döntő többségének semmi baja a jelenlegi szabályrendszerrel. Ergo nem is akarnak ilyen jellegű módosítást megszavazni. Van sok bajnokság itthon és külföldön is. Miért pont itt kell ezt piszkálni?
    Ezzel a ChampCar-os példával a fogalmat éppen nem tisztázni sikerült. Hanem a "blokkolás" fogalmába a kiszorítósdi fogalmát is igyekszel belepréselni. Az hogy az élő közvetítés során mit írtak a képernyőre és pontosan miért kapta a büntetést, nem biztos, hogy teljesen ugyanaz. Pl lehetett az "veszélyes manőver" is akár. Csak ezt esetleg nem tudták feliratozni. Nem láttuk a hivatalos ChampCar jegyzőkönyvet.
    Az hogy nem vitakérdeés? Te indítottad (ismét) a topicot. Miért hát? Hogy ismét kinyilatkoztathass?
    Barátaid, ismerőseid beírásai alapján nem vagy egy rossz gyerek és valószínűleg jobbító szándék vezérel. De attól tartok, hogy ilyen stílusú beírások, kinyilatkoztatások nem azt a cél érik el, amit szeretnél. Képtelen vagy elfogadni, hogy mások más véleményen vannak, és nem adnak neked igazat.
    Esetleg jelentkezz a Versenybírósági tagnak és akkor onnantól más súlya lesz a szabályértelmezésednek. Addig is egy vagy itt a sok közül és ezt el kell tudnod fogadni.

    Nektek kéne elfogadni, hogy jelenleg blokkolni szigoruan tilos és ez benne van a szabályzatban. Blokkolás fogalmát már ismertettem azok számára akiknek nem világos.

  18. #18
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Blokkolás - Blokking

    Fontos hogy ne keverjük a két bajnokságot, mások a szabályok, és más személyek a versenybírók. Bár én is jobban örülnék ha szinkronban lennének a szabályok, de ez van...

  19. #19
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Már bocs, de nem értem ezt a Car Champos példát!?
    Az én értékrendenben ez nem szabálytalanság, és a GTL-es vidin a nagy része szerintem szintén szabályos.
    Persze amikor elrontotta az kanyart és ugy bement mellé a másik, majd nem hagyta elmenni az szerintem is szemét húzás volt!
    Szerintem az a lényeg, hogy ha elrontottad a kanyart vagy a féktávot és mindenképpen verve vagy akkor ne húzd rá direk már a másikra, ezzel őt vészfékezésre esetleg kikerülő manőverre kényszerítve hanem nyeld le a békát, hogy megelőztek és maradj akkor már azon az íven.
    Nem a te értékrended alapján versenyzünk, hanem a szabályzat alapján, amiben SZIGORÚAN tilos jelzővel illetik ezen manővert, erre hivtam fel a figyelmet, mert már korábban kiderült, hogy szürke foltok vannak a fogalmak körül.

  20. #20
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus,tudjuk,hogy Te nagyon "szíveden viseled" ezt a szabálytalanságot,ezért légy szíves nézd majd át a mai napon kikerülő HGTLM3 versenyszabályzatát.
    Megpróbáltuk különös figyelmet fordítva megfogalmazni a blokkolás fogalmát az új szabályzatunkban,amely reméljük elnyeri majd tetszésed.
    Várjuk véleményed,

    HGTLM Versenyigazgatóság
    Elolvastam és idézek GTL szabályzatból:

    Elöl haladó : köteles a versenytempóját tartani, törekedni arra hogy az addig használt versenyvonalán, a lehető legjobb köridőt elérve autózzon (tilos "hátrafelé autózni").


    Ez a kitétel alapvetően arra vonatkozik, amit én is irtam. Tehát törekedni kell a megszokott versenyiv használatára, és tilos a tükröt használva a mögötted haladó útjában kerülni (ezt hivják blokkolásnak).

    Ha az előző, az előzött mellé ért (legalább fél autó átfedéssel), az előzött köteles elég helyet biztosítani neki egyenesben, és kanyarban egyaránt (tilos "leszorítani,rálegyezni").

    Ez nagyon helyes, fél autó átfedés kell ahoz hogy MINDEN esetben bizhassak a mellettem haladóban.

    Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!

    Ha jól értem három lehetőséged marad védeni poziciódat,

    - fékezhetsz késöbb hogy ne érjenek melléd kanyarban
    - mehetsz gyorsabban hogy ne érjenek melléd, ha mellédértek akkor is mehetsz gyorsabban hogy lemadadjon az előző fél, de ivedet tartani kell kanyarban is amig melletted van.
    - előre kiválasztani a pálya jobb vagy bal oldalát, de nem térhetsz át a másik oldalra, és nem mehetsz középen se, illetve nem huzhatsz be középre "tükörből vezetve" azaz a hátul haladó poziciójának függvényében.

    Ha jól értem akkor ezt igy maximálisan el tudom fogadni, de mi van ha nem igyekezik vagy nem törekszik erre? Tökörből akkor sem vezethet, mert azt viszont tilos. Versenytempója viszont nyilván visszaesik ha tartosan belső ivről kezdi a kanyart, ez viszont már nem szabályos, mert kötelezve volt erre. Tehát tartósan ezt is szabálytalan, mert akkor már nem a versenytempojának megtartására, hanem a poziciójának megtartására törekszik..
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 16:29.

  21. #21
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Blokkolás - Blokking

    Tilus nagyon fölxxxxhatott Roli ha még mindig ezen pörögsz fél év után. Igaz velem is eljátszotta ezt én ki is löktem.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése

    Ez a kitétel alapvetően arra vonatkozik, amit én is irtam. Tehát törekedni kell a megszokott versenyiv használatára, és tilos a tükröt használva a mögötted haladó útjában kerülni (ezt hivják blokkolásnak).

    Ez nagyon helyes, fél autó átfedés kell ahoz hogy MINDEN esetben bizhassak a mellettem haladóban.

    Az elöl haladó igyekezzen az egyenesekben kiválasztani a pálya egyik oldalát, és tartósan ott haladni!

    Na várjunk csak! Tehát ezek szerint azt sem megengedett, hogy ha vki a kanyarban szorosan rámtapad, majd kigyorsításkor szélárnyékból megpróbál modnjuk jobbról kielőzni, akkor én ezt eszlelve még mielőtt a hátsó és első lökhárítók egy síkba érnének 1-szer, ismétlem 1-szer az levédjem az ívet és eléálljak?????

    Pedig ez az egyik legizgibb rész az egészben, és versenyeken is csinálják..elég gyakran! Már ezt sem szabad?

  23. #23
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus nagyon fölxxxxhatott Roli ha még mindig ezen pörögsz fél év után. Igaz velem is eljátszotta ezt én ki is löktem.
    Fel bizony, de Roli esetét csak demomstrációnak használtam, de nem pörgök a kérdésen, csak foglalkoztat hogy mit lehet és mit ne nézzel jó szemmel. Ha nem értjük a szabályokat és netán kilököd véletlenül..akkor még ő ovhat meg, ezt ugye nem szeretnéd?

    Ha majd az lesz leirva hogy 1x válthatok irányt (mint f1ben), akkor az lesz a szabály, egyenlőre még egyik bajnokságban sem ez a helyzet, és ez továbbra is dicséretes.

    Én NGT ligában és GTLben indulok.
    NGTben előfordulhat a dolog, mert nagyon egyformák az autók, és sok a vonatozás, és GTLben előfordulhat mert nagy a különbség az autók egyenesben, féktávon illetve kanyarban mutatott teljesitménye között.
    Nem szeretnék ujabb fél versenyt azzal tölteni, hogy megvédem az elöttem szabálytalanul autózó figura autójának éppségét.
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 10. 10. 17:02.

  24. #24
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése



    Na várjunk csak! Tehát ezek szerint azt sem megengedett, hogy ha vki a kanyarban szorosan rámtapad, majd kigyorsításkor szélárnyékból megpróbál modnjuk jobbról kielőzni, akkor én ezt eszlelve még mielőtt a hátsó és első lökhárítók egy síkba érnének 1-szer, ismétlem 1-szer az levédjem az ívet és eléálljak?????

    Pedig ez az egyik legizgibb rész az egészben, és versenyeken is csinálják..elég gyakran! Már ezt sem szabad?
    F1ben és egyéb Fia versenyeken szabad, 1x, és nem rendszeresen, nálunk GTR, GPL és Race bajnokságban nem szabad semmilyen módon blokkolni, illetve GTL bajnokságban tilos "tükörből autózni", illetve szabályos előre kiválasztani az egyenes egyik oldalát.

    Ezen szabály a versenyek tisztaságát megőrizendő született nálunk, ezért is van odairva hogy a következő kanyarban neked lesz módod előzni, és még féktávon, illetve kanyarban is küzdhetsz. Champcarban pedig az előzések megkönyitése végett és baleset megelőzési okokból. Volt ebből haláleset is..

  25. #25
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Blokkolás - Blokking

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Volt ebből haláleset is..
    Reméljük ez velünk nem fog előfordulni itt a virtuális világban.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •