Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 34 (34 összesen)
  1. #26

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg hara írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon furcsa, nekem éppen forditott a tapasztalatom. Nekem már a második ACER notebook-om van és maszimálisan elégedett vagyok vele. A céges notebook-om is ACER, és azis jól mükszik a kolégáknáll lévő gépekkel együtt.
    Mostanában viszont a régi gépeket ASUS-ra cserélték le, na azzokal fojamatosak a proglémák. Volt már teljes gépcserétől kezdve, alaplapcsere, DVD iró csere, VGA csere stb. Szóval nekünk a ACER vált be.
    ezért írtam, hogy gyakorlatilag bármi megtörténhet
    Lehet hogy akkor inkább modellfüggő

  2. #27
    Sziasztok,
    most én kérnék laptop vásárlási tanácsokat A processzorok telén lemaradtam nagyon...

    Néztem hogy van mindenféle celeron, dual core is na meg az újabb generációsok ,i3 , i5-ök.
    Kérdésem hogy melyik mit tud? (egy haverom vett egy AMD-s Asus laptopot, de még netezésre is lassú....)
    i3-at néztem hogy jó lenne, de ott már egy fokkal húzósabbak az árak, ha esetleg még alatt is ajánlott valamelyik, akkor még átgondolnám azokat is.
    Lenovot, Samsungot, Asus-t részesíteném előnyben. Minden tanácsot szívesen fogadok.
    Köszi!

  3. #28
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    most én kérnék laptop vásárlási tanácsokat A processzorok telén lemaradtam nagyon...

    Néztem hogy van mindenféle celeron, dual core is na meg az újabb generációsok ,i3 , i5-ök.
    Kérdésem hogy melyik mit tud? (egy haverom vett egy AMD-s Asus laptopot, de még netezésre is lassú....)
    i3-at néztem hogy jó lenne, de ott már egy fokkal húzósabbak az árak, ha esetleg még alatt is ajánlott valamelyik, akkor még átgondolnám azokat is.
    Lenovot, Samsungot, Asus-t részesíteném előnyben. Minden tanácsot szívesen fogadok.
    Köszi!
    Laptop vásárlás előtt is ugyan az a szabály.
    Sőt itt sokkal fontosabb.
    Felesleges nézelődni. Először azt döntsd el hogy mit vársz tőle (mire akarod használni) és hogy hol a határ amit hajlandó vagy rákölteni. Ez a kettő már önmagában is jelentősen lefogja szűkiteni a kört.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Laptop vásárlás előtt is ugyan az a szabály.
    Sőt itt sokkal fontosabb.
    Felesleges nézelődni. Először azt döntsd el hogy mit vársz tőle (mire akarod használni) és hogy hol a határ amit hajlandó vagy rákölteni. Ez a kettő már önmagában is jelentősen lefogja szűkiteni a kört.
    Osztom Laci véleményét, ha például nem akarsz játszani (és hát miért akarnál notebook-on? ), akkor például egy Brazos E-450-es belső bőven elég bármire, nem kell i3, stb. De a legfontosabb szempont a méret sztem amit el kell dönteni, ez nagyban eleve behatárolja a lehetőségeket. Én például 12-13 colnál biztosan nem vennék nagyobbat, mert a franc se akarja cipelni, pláne nem külön táskában. (aki sétált már notebook-kal pár kilométert a vállán, az tudja miről beszélek )

    Egyébként ha lenne értelme lecserélni az Eee PC-met, akkor most ezt venném: Asus 1225B (szigorúan a saját preferenciám szerint! )


    PH!-án van egy csomó összehasonlító teszt:

    http://prohardver.hu/teszt/13-14_col...elhozatal.html
    http://prohardver.hu/teszt/tiz_noteb..._forintig.html
    http://prohardver.hu/teszt/notebook_...00_forint.html
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 06. 10. 21:07.

  5. #30
    Ja igen, a lényeget nem írtam le, nem szerettem volna untatni a népséget
    Szóval netes alkalmazások teljes repertoájához, office hardcoreban , valamint néhány rövidebb videó szerkesztéséhez kéne, édesanyám használná és nem igen cipelné, tehát 15-ös is belefér.
    De mondom, én abból indultam ki hogy az ismerősöm amd-je az asusban olyan gyenge, hogy egy youtube-ot alig tudsz megnézni, meg nagyon lassan indul el bármilyen program.
    A cégesem i5-ös procival megy, és pont jó. :S
    Kb. 130-140 lenne a max, de ha i3 alatt is van olyan proci ami nem brutál lassú, akkor még ott is nézelődnék, és akkor lehet 100-110-ből kijönne.

    Van valami "ranglista" a procikra...? Van celeron dual, p dual core, b dual core....stb... mik ezek?

  6. #31
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    "de még netezésre is lassú...."
    Nem tudom, milyen AMD proci volt benne, de ha egymagos processzor volt, akkor azért lassú. Én sem akartam elhinni, de a mai flash-el telenyomott weboldalak megjelenítéséhez egy egymagos processzor használhatatlan. Anyám gépét is emiatt kellett kidobni. 2.8-as P4 volt benne, pedig azzal én játszottam Race07-et, Crysis-t, amit akarsz. De farmville-zni nem lehetett rajta...
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  7. #32
    Na ez egy jó táblázat! Köszi!

    http://prohardver.hu/dl/cnt/2012-02/...enchmark_b.png

    Ahogy nézem a B950 nincs lemaradva sokkal.

  8. #33
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, a lényeget nem írtam le, nem szerettem volna untatni a népséget
    Szóval netes alkalmazások teljes repertoájához, office hardcoreban , valamint néhány rövidebb videó szerkesztéséhez kéne, édesanyám használná és nem igen cipelné, tehát 15-ös is belefér.
    De mondom, én abból indultam ki hogy az ismerősöm amd-je az asusban olyan gyenge, hogy egy youtube-ot alig tudsz megnézni, meg nagyon lassan indul el bármilyen program.
    A cégesem i5-ös procival megy, és pont jó. :S
    Kb. 130-140 lenne a max, de ha i3 alatt is van olyan proci ami nem brutál lassú, akkor még ott is nézelődnék, és akkor lehet 100-110-ből kijönne.

    Van valami "ranglista" a procikra...? Van celeron dual, p dual core, b dual core....stb... mik ezek?
    Celeront ne vegyél az az egy ami semmire sem jó! 0 teljesítmény, és ennek ellenére az üzem órák sem lesznek a csillagokban.
    Itt egy CPU chart amiben tudsz szűrni Mobil procikra.
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-...st.2436.0.html
    Laptopnál fontos kérdés hogy mennyire legyen mobil. Csak addig amíg a hónod alá veszed, vagy tényleg akarod pl szövegszerkesztésre használni a kertben, vagy a vonaton.

  9. #34
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Sziasztok!

    Laptopvásárláson agyalok. Cél, otthonra szülőknek, egy 3-4-5 éves megoldás.
    Neteznek csak meg leveleznek... lehet nekik fontos a nagyobb képméret is.

    Referenciának ezt szánom:
    http://www.edigital.hu/Notebook/HP_P...k-p361305.html

    Megvallom kicsit húzodok az AMD procitól.

    Tud valaki hosszászólni, hogy mire érdemes odafigyelni, meg hol érdemes venni jobb áron?
    Köszönöm
    N.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •