Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (34 összesen)
  1. #1
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

    Notebook vásárlás

    Sziasztok!

    Úgy néz ki, hogy elég hosszú ideig távol kell maradnom kis hazánktól viszont nem bírom ki GTR nélkül, és szeretném továbbra is folytatni. Ezért veszek egy laptopot de sajna nem értek hozzá, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyet vegyek amin rendesen fog futni a game. Természtesen minél kisebb költség mellett.
    Előre is köszi

  2. #2
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: Notebook vásárlás

    Biztos, hogy a laptop a legjobb megoldás???

  3. #3

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg supra írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Úgy néz ki, hogy elég hosszú ideig távol kell maradnom kis hazánktól viszont nem bírom ki GTR nélkül, és szeretném továbbra is folytatni. Ezért veszek egy laptopot de sajna nem értek hozzá, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyet vegyek amin rendesen fog futni a game. Természtesen minél kisebb költség mellett.
    Előre is köszi
    Ez nem biztos, hogy összeegyeztethető az alacsony árral. A 250ezer Ft-os kategória is bőven kevés a GTR futtatásához sajnos....
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  4. #4
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos, hogy a laptop a legjobb megoldás???
    Vegyek kint gépet?

  5. #5
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg supra írta Hozzászólás megtekintése
    Vegyek kint gépet?
    Hát még azt sem tartanám kizártnak, hogy olcsóbban úsznád meg, mintha itthon vennéd meg. De hol van a kint? Neten biztosan utána lehet nézni, hogy kint mennyiből jönne ki.

  6. #6
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Hát még azt sem tartanám kizártnak, hogy olcsóbban úsznád meg, mintha itthon vennéd meg. De hol van a kint? Neten biztosan utána lehet nézni, hogy kint mennyiből jönne ki.
    Már úgy gondoltam, hogy vegyek kint rendes számítógépet, ne laptopot? 1ébként Anglia.

  7. #7
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg supra írta Hozzászólás megtekintése
    Már úgy gondoltam, hogy vegyek kint rendes számítógépet, ne laptopot? 1ébként Anglia.
    Én is asztali gépre gondoltam. Ezért is kérdeztem az elején, hogy biztos a laptop-e a legjobb megoldás, ha csak a GTR miatt szeretnél venni.

    De mondom, célszerű lenne megnézni az angliai árakat is (laptop és asztali egyaránt), hátha...

  8. #8
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem biztos, hogy összeegyeztethető az alacsony árral. A 250ezer Ft-os kategória is bőven kevés a GTR futtatásához sajnos....
    Ronny tudsz adni egy linket, ahol találok olyan laptopot amin már futna?köszi

  9. #9

  10. #10
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: Notebook vásárlás

    Ennyi penzert eromuvet veszel nem egy laptopot.

  11. #11

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg supra írta Hozzászólás megtekintése
    Ronny tudsz adni egy linket, ahol találok olyan laptopot amin már futna?köszi
    a www.notebook.hu -n van rendesen gép, lehet válogatni

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen valószínűleg elfut, de mint tudjuk a laptopok nem a sebességükről híresek, így csak kipróbálás után lehetne eldünteni, hogy normálisan fut-e rajta a GTR.
    Pl.: van egy P4 3.06-os HP laptop nálam (céges), oszt olyan lassú, hogy iszonyat!!!!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  12. #12
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Notebook vásárlás

    Meg az igazi erőmű laptopok jó ha negyed óráig bírják aksiról.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  13. #13

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Meg az igazi erőmű laptopok jó ha negyed óráig bírják aksiról.
    Szerintem nem az angliai mezőkről fogja tolni a GTR-t...

    A másik, hogy a céges laptopokat se keverjük ide, mert azok mindig le vannak terhelve különféle hülye progikkal...
    Én pl. egy 1,7-es centrinos, 512MBrammal, 128-as vidkarival (1280x800) nyomtam gtr-t, minimum grafikán, és folyamatosan egy picit-picit akadozott.
    Ez talán lehet egy "nullpont"
    (bár nem próbáltam, de egy core duo-n, 1Gram, 128vidkar-ival már tűrhető lehet, és azok nem is olyan drágák)

  14. #14

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    A másik, hogy a céges laptopokat se keverjük ide, mert azok mindig le vannak terhelve különféle hülye progikkal...
    Idekeverhetjük a céges laptopokat is, ugyanis én telepítettem szerencsétlent céges eredeti XP-s CDről, mindenféle sallang prg. nélkül. Hidd el, még a 3.06-os P4-es gép is iszonyatlassú egy hozzá közeleső Celeronos géphez viszonyítva is..... sajnos..... ez a tapasztalatom!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  15. #15

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Idekeverhetjük a céges laptopokat is, ugyanis én telepítettem szerencsétlent céges eredeti XP-s CDről, mindenféle sallang prg. nélkül. Hidd el, még a 3.06-os P4-es gép is iszonyatlassú egy hozzá közeleső Celeronos géphez viszonyítva is..... sajnos..... ez a tapasztalatom!
    Akkor keverjük

    és milyen a többi paramétere? (és nem a súlyára vagyok kiváncsi)

  16. #16

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor keverjük

    és milyen a többi paramétere? (és nem a súlyára vagyok kiváncsi)

    Hp nx9010
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Notebook vásárlás

    Ha jól értem Supra arra kiváncsi van-e olyan laptop amin elmegy a GTR2, elfogadhatóan.
    Nos, én laptopon játszom (persze külső monitorral). Az én gépem:

    IBM Thinkpad T60p - Intel Centrino Duo 2.16Ghz - 2GB RAM - ATI FireGL V5200 256MB -
    A felbontás: 1024x768x32 (DX9, 1xAA ingame)


    A fenti gép több mint 1 éves, és ezen teljesen jól megy a GTR2, és nincs minimumon a grafika (sőt, asszem max-on van minden). De ma már vannak sokkal jobb laptopok is.

    Természetesen semmi értelme a teljesítményét hasonlítgatni a desktop gépekkel, mint ahogy a súlyát és az áramfelvételét sem



  18. #18

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen semmi értelme a teljesítményét hasonlítgatni a desktop gépekkel, mint ahogy a súlyát és az áramfelvételét sem
    Ez teljesen igaz!!!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  19. #19
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Notebook vásárlás

    En is hasonlo cipoben jarok.
    Munkahoz es tanulashoz kell 1 laptop, de akkor mar olyat akarok amire tudok kotni 1 kormanyt hogy 1 kicsit simezhessek is neha. Ne menjen karba az a sok gyakorlas, es hianyzik is. Mar kezdenek jelentkezni az elvonasi tunetek. Aki esetleg jaratosabb a temaban es tud konkret tipust javasolni, azt megkoszonnem. Desktop gepet csak vegso esetben vennek. En most 1 assus-t neztem.
    - AMD 64 x2 Turion TL60
    - Ati x2600 mobil
    - 2x 1giga ram
    - 200giga hd
    - 15" lcd
    Szerintem 1000 eu nagyon jo ar erte, az eddig latottakkal osszehasonlitva. De sajnos ebben a temaban nem vagyok otthon. Nemtudom hogy ez valojaban mire kepes. Ugy tippelem hogy asztali gepbe ez 1 athlon 64 x2 3000/radeon x2400-nak felelhet meg. Es szerintem itt lassabb lcd-ket is hasznalnak. De a gtr-nek ezen mar siman kene futni akar kozepes grafikaval. Akinek van esetleg tapasztalata az jo volna ha megosztana, mert nem szivesen adok ki ennyi penzt. Raadasul vista van rajta ami szinten nem tudom hogy mit szol hozza.

    Bocsi az ekezetek miat.

  20. #20
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    En is hasonlo cipoben jarok.
    En most 1 assus-t neztem.
    - AMD 64 x2 Turion TL60
    - Ati x2600 mobil
    - 2x 1giga ram
    - 200giga hd
    - 15" lcd
    Szerintem 1000 eu nagyon jo ar erte, az eddig latottakkal osszehasonlitva. De sajnos ebben a temaban nem vagyok otthon. Nemtudom hogy ez valojaban mire kepes. Ugy tippelem hogy asztali gepbe ez 1 athlon 64 x2 3000/radeon x2400-nak felelhet meg. Es szerintem itt lassabb lcd-ket is hasznalnak.

    Bocsi az ekezetek miat.
    Szia nemtudom merre laksz, de ennyiért (olcsóbban hozok neked 17"-os MSI-t hasonló paraméterekkel Szintén Turion 64 X2, igaz csak 160-as HDD, és csak 7600Go-s GPU 2GB Ram..... Wlan, Bt, webcam stb stb... Ezt úgy 240 körül, lehet még olcsóbban is.....
    Mindezt azért írom, mert gyanús az Asus jelenlegi szériái a HD GPU-kal általában only Vista támogatásúak, és nem mindig lehet beszerezni hozzá az összes drivert XP-re, az is előfordul, hogy az XP-t nem is nagyon lehet felrakni rá......
    Bizony ez szívás lehet, mert a Vista gépigénye elég komoly és lassabban mennek a játékok is (átlag 5-10Fps) ami jól jöhet néha, sajnos a 7600Go lassabb az X2600-nál, de meggondolandó a Vista-val való szenvedés és a jól bevált XP
    Amúgy ha gondolod tudok szerezni én is ASUS-t is és segítek ha valamit nemtudsz....

  21. #21
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Szia nemtudom merre laksz, de ennyiért (olcsóbban hozok neked 17"-os MSI-t hasonló paraméterekkel Szintén Turion 64 X2, igaz csak 160-as HDD, és csak 7600Go-s GPU 2GB Ram..... Wlan, Bt, webcam stb stb... Ezt úgy 240 körül, lehet még olcsóbban is.....
    Mindezt azért írom, mert gyanús az Asus jelenlegi szériái a HD GPU-kal általában only Vista támogatásúak, és nem mindig lehet beszerezni hozzá az összes drivert XP-re, az is előfordul, hogy az XP-t nem is nagyon lehet felrakni rá......
    Bizony ez szívás lehet, mert a Vista gépigénye elég komoly és lassabban mennek a játékok is (átlag 5-10Fps) ami jól jöhet néha, sajnos a 7600Go lassabb az X2600-nál, de meggondolandó a Vista-val való szenvedés és a jól bevált XP
    Amúgy ha gondolod tudok szerezni én is ASUS-t is és segítek ha valamit nemtudsz....
    Koszi de mar annyi idom nem lessz hogy hazajojjek. Nehany ora netcafezas aran sikerult nemi alapismeretre szerttenni a temaban. Ugy hogy azthiszem sinen van a dolog.

  22. #22
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Notebook vásárlás

    Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Notit szeretne venni leendő apósom. Olyan 160k lenne a max keret. Mondtam nekik, hogy szerintem érdemesebb lenne egy alighasználtat venni, mivel "játékra" is kellene és egy komolyabb gépet már hasonló árban lehet kapni használtba(persez némi gyári garival).
    Nos a prohardveren néztem már pár gépet, csak nem tudom, hogy milyen legyen.
    Belinkelek párat amit kinéztem és ha valakinek van tapasztalata a márkákkal,típusokkal kapcsolatban akkor légyszi irjon, hogy szerinte ez vagy az miért jó vagy sem!
    Köszi!

  23. #23
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Notebook vásárlás

    Ezekre gondoltam így hirtelen felindulásból:

    1: http://prohardver.hu/apro/bontatlan_asus_f5r-ap233_taska_eger_2ev_gar/hsz_1-200.html

    2: (mondjuk ebbe kellene még ram) http://prohardver.hu/apro/bontatlan_...hsz_1-200.html

    3: (nem tudom, hogy ez az amd proci milyen) http://prohardver.hu/apro/bontatlan_...hsz_1-200.html

    4: (itt az inteles vga-t nem tudom, hova sorolni) http://prohardver.hu/apro/acer_ex551...hsz_1-200.html

    5: (itt is az amd procit nem tudom hova sorolni) http://prohardver.hu/apro/bontatlan_...hsz_1-200.html

    6: (ez is tetszik,csak itt a gari ami kérdéses) http://prohardver.hu/apro/acer_gamen...hsz_1-200.html

    7: (itt a vga a fekete ló számomra) http://prohardver.hu/apro/acer_gamen...hsz_1-200.html

    8: (itt a márka ami nemkem nem mond semmit, amugy elég jónak néz ki szerintem) http://prohardver.hu/apro/8258d_note...hsz_1-200.html

    9: http://prohardver.hu/apro/acer_trave...hsz_1-200.html

    Minden segítséget előre köszönök!

  24. #24

    Re: Notebook vásárlás

    Én az ACER-t nem ajánlanám, (persze sorozatgyártásban bármi előfordulhat), de van ismerős hely, ahol tömegesen ezt használták és 1 év után az ÖSSZESNEK volt valami baja....cd...aksi....töltő....alaplap....stb. Ráadásul a felhasznált anyagok is bőven elmaradnak a versenytársakétól.

    Az ASUS jó választás lehet! (csak tudnám honnan van ez a sok bontatlan)

  25. #25

    Re: Notebook vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Én az ACER-t nem ajánlanám, (persze sorozatgyártásban bármi előfordulhat), de van ismerős hely, ahol tömegesen ezt használták és 1 év után az ÖSSZESNEK volt valami baja....cd...aksi....töltő....alaplap....stb. Ráadásul a felhasznált anyagok is bőven elmaradnak a versenytársakétól.

    Az ASUS jó választás lehet! (csak tudnám honnan van ez a sok bontatlan)

    Ez nagyon furcsa, nekem éppen forditott a tapasztalatom. Nekem már a második ACER notebook-om van és maszimálisan elégedett vagyok vele. A céges notebook-om is ACER, és azis jól mükszik a kolégáknáll lévő gépekkel együtt.
    Mostanában viszont a régi gépeket ASUS-ra cserélték le, na azzokal fojamatosak a proglémák. Volt már teljes gépcserétől kezdve, alaplapcsere, DVD iró csere, VGA csere stb. Szóval nekünk a ACER vált be.

    Amúgy azt javaslom használt gépet ne vegyél. Az notebookban elég nagy lutri szerintem. Biztos ki lehet fogni jó gépet, de ehez szerencse kell vagy ismerős akinek van infója a gépről.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •